Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **Pedofilija** 1 Votes - Average Rating: 4.001 Votes - Average Rating: 4.001 Votes - Average Rating: 4.001 Votes - Average Rating: 4.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza
pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne Nadja.
Ovdje se radi o jednoj zakonom kaznjivoj sexualnoj devijaciji, a ne o delikventima koji je praktikuju.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 13:00 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

        citat od daors:

      ... samo mi zao djece i razmisljam kako ih zastititi educirati

    Preventivom 10.gif


Preventivom ?

Postoji li preventiva Edipovom / Elektrinom komplexu ?

De malo, bash me interesuje 29.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Indijanac dana 10-08-2005 u 15:58.

10-08-2005 15:55 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li znate koje osobe i zasto cine to zlodjelo?
(aludiram na tzv pedofile)

Postoji li uzrok...pa onda konsekvensa?

10-08-2005 19:03
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od nadia:

    Senade , ovdje se prije svega radi o sprijecavanju da neki osudeni pedofil ( nakon odsliuzene kazne ) ne nade drugu zrtvu ... i da se time sprijece sve njegova moguca ne-djela. Smrt kao kazna je mala !!!


ja duboko vjerujem da je smrt preblaga kazna za to. Kao majka bi ih cerecila komad po komad kidala.

A istovremeno je to neizljeciva bolest. Ima pedofila koji su jako svjesni svoje poremecenosti al ne mogu da se odupru toj bolesti ( u tim slucajevima je to bolest kao i alkoholizam ili narkomanija).Gledala sam ljude koji placu, kaju se, pokusaju da se ubiju jer znaju da rade nesto sto ne treba al opet si ne mogu pomoci
I neizljecivo je u vecini slucajeva. Tako da kako god okrenes ne znas na cemu si.

Enigma pitanjce jedno samo. To tkz ispred rijeci pedofili.....na sta to cilja? Sta je tkz pedofil? 14.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

10-08-2005 19:37 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pardon

tzv pedofili 07.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

10-08-2005 19:42 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mamba bona, polako, nisam slijepa... 01.gif

..pa valjda -tako se zovu- retardirano devijantni likovi koji sexualno zlostavljaju minderåriga.

A sta ti mislis jeli pedofilija genetski nasljedna ili se razvija....?

10-08-2005 21:04
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja ja, definicija je skoro pa tacna(ne zlostavljaju djecu nego imaju afinitete)

al sto tzv???? to mene interesuje 14.gif

btw mislim da je malo cega nauceno i cisto socijalno......nego je hemija uglavnom ta koja uzrokuje devijacije

nedostatak necega ili previse lucenje necega.....itd

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

10-08-2005 21:41 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za mene je zlostavljanje i ponizavanje djetetovog identiteta - i kao sto Nadia napisa - dragi Sherijat!!!



"Po UNICEF-u,

    seksualno zlostavljanje
djece predstavlja bilo koji vid eksploatacije djeteta mladjeg od 16 godina u cilju seksualnog zadovoljavanja ..."

10-08-2005 22:28
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mozda je off-topic, ali pedofilija nije nazalost jedini nacin zlostavljanja djeteta...

Postoji jako mnogo slucajeva gdje roditelji/staratelji zlostavljaju svoju djecu, na, normalnim ljudima, nezamislive nacine...

Ono sto je tu zalosno je da se za jako malo tih slucajeva i sazna...mnogi ostanu izmedju 4 zida a takva djeca nose naravno traume cijelog zivota...

Mozemo mi ovdje pricati sta bi trebalo raditi sa pedofilima, ovo ono, ali, postoje slucajevi gdje se pedofilima koji su otsluzili svoju kaznu, ponovo dadne posao, i to ne sad neki tamo posao da tuca kamen, nego da bude nastavnik u skoli, zamislite ???

___________________________________________________________________

    21.gif

    10-08-2005 22:40 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Indijanac Indijanac is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 530
    Location: Fuckin' Germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od antiprotivan:

      Mozda je off-topic, ali pedofilija nije nazalost jedini nacin zlostavljanja djeteta...

      Postoji jako mnogo slucajeva gdje roditelji/staratelji zlostavljaju svoju djecu, na, normalnim ljudima, nezamislive nacine...

      Ono sto je tu zalosno je da se za jako malo tih slucajeva i sazna...mnogi ostanu izmedju 4 zida a takva djeca nose naravno traume cijelog zivota...

      Mozemo mi ovdje pricati sta bi trebalo raditi sa pedofilima, ovo ono, ali, postoje slucajevi gdje se pedofilima koji su otsluzili svoju kaznu, ponovo dadne posao, i to ne sad neki tamo posao da tuca kamen, nego da bude nastavnik u skoli, zamislite ???


    E vidish, po nekim juristickim pravilima igre, ma koliko to nama apsurdno izgledalo...

    Neko ko je "odsluzio dug prema drustvu" je punopravan gradjanin kao i svi ostali i moze da bira svoje radno mjesto.

    ___________________________________________________________________
    Ko bi mogo opjevati redom
    sve ljepote divnoga Mostara,
    zar se èudiš srce što ga ljubim
    sa ljubavlju sinovskoga žara?

    10-08-2005 22:50 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza
    pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Indijanac:

          citat od Senad Hadzifejzovic:

            citat od daors:

          ... samo mi zao djece i razmisljam kako ih zastititi educirati

        Preventivom 10.gif


      Preventivom ?

      Postoji li preventiva Edipovom / Elektrinom komplexu ?

      De malo, bash me interesuje 29.gif


    Prevencija moze biti: edukacija djece i roditelja, pomotivni spotovi u svim medijima (kao AIDS npr.), kako se vecina pedofilskog materijala razmjenjuje izmedju pedofila putem neta dati potrebnu finansijsku podrshku specijalnim timovima unutar policije koji bi se borili protiv ovakvih i slicnih sexuaslnih devijacija...
    Prevencija je i prevencija od ponavljanja akta kroz tretman znanih pedofila.
    Kako pedofili ne misle da su ucinili nista lose, naprotiv, prvi korak je natjerati ih da shvate svoja tezinu nedjela.

    Prevektivni spektar je sirok Indijaneru. Nije sve u ubijanju.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    10-09-2005 10:00 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Indijanac Indijanac is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 530
    Location: Fuckin' Germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ko je to rekao ?

    I josh nesto, preventiva ne postoji.

    Dobro je da si napisao "Preventiva moze biti".

    Moze biti ali da li je to prava preventiva ?

    A ne bi bilo loshe da procitash prvi post gospodje Djemile na ovoj strani.

    Procitaj ga josh jednom, za svaki slucaj 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Ko bi mogo opjevati redom
    sve ljepote divnoga Mostara,
    zar se èudiš srce što ga ljubim
    sa ljubavlju sinovskoga žara?

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Indijanac dana 10-09-2005 u 13:51.

    10-09-2005 13:48 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza
    pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Shvabo.
    Ja, za razliku od tebe prije nego dam svoj doprinos temi prvo procitam (ne pogledom preletim, nego procitam) sve postove na njoj,pa i ove tvoje, zato cu te

      preventivno
    upozoriti da je ovo tema sa zvjezdicam i ukloliko je budes mislio poluirati, kao sto to cinis i sa svakom drugom, bit ces brisan.
    To sto si ti sad napisao, ko i sve sto napises, nema veze sa mozgom.
    Djemka je napisala jedan fin post sa kojim se ja u potpunosti slazem.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    10-09-2005 13:57 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Po meni jedina preventiva je izolacija istih, jer kao shto neko rece...
    nakon isteka kazne opet su u prilici da ucine isto....
    Ima goli otok i deri ih sve tamo...

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    10-09-2005 18:18 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    TigricaX TigricaX is a Female
    zvrk hanuma




    Poruka: 6105
    Location: Nesvrstana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pedofilija je, po meni, mentalna bolest, jer ne mogu da shvatim da bi iko zdrave pameti mogao da "voli" djecu na taj nacin.
    Zivim u milionskom gradu, svasta se desava i prije godinu i nesto, nestala je curica i pokrenut je "Amber alert" (dobio naziv po Americkoj djevojcici koja je oteta, silovana i ubijena a znaci da sva moguca sredstva komunikacije, radio, tv, znakovi na autoputu, sve sve samo o tome govori, da bi ljudi obratili paznju ako ugledaju nekoga po opisu) i kako je istraga i potraga pocela, saznaju da je bas u tom komsiluku, smjesteno skoro stotinu pedofila, koji su "odlezali" svoje.....Nevjerovatno. Tu su i skole i obdanista i parkovi 21.gif
    Na kraju se ispostavilo da je ta djevojcica nastradala od nekoga ko nema istoriju pedofila, ko je bio uzoran clan komune, sa dobrim poslom, prijateljima.....Sta mu bi, to ptice znaju 28.gif Mozda samo nesto presavrnulo u glavi 21.gif Tesko je normalnom umu objasniti a pogotovo shvatiti bolestan um.
    Smatram da pedofili ne smiju nikad dobiti dozvolu da budu na slobodi, gdje uvijek imaju priliku unistiti zivot jos jednog djeteta, i apsolutno ne vjerujem da je "pedofilija" izljeciva.

    ___________________________________________________________________
    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

    10-09-2005 19:18 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza
    pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od beli:

      Po meni jedina preventiva je izolacija istih, jer kao shto neko rece...
      nakon isteka kazne opet su u prilici da ucine isto....
      Ima goli otok i deri ih sve tamo...

    Ovo moze biti preventiva, ali samo za konfirmirane pedofile, a sta je sa onima shto jos nisu postali?
    (by the way, niko mi nije odgovorio da li smatra pedofilom one koji sa fantazija ne prelaze u djela)

    Nemam djece (bar koliko mi je do danas poznato 19.gif ), a nadam se da niko od vas koji ih imate nije imao slicna bolna iskustva zato pokushajmo trezveno razmishljati.
    Da li je realno ocekivati i traziti od pravosudja da ga kazniti dozivotnom robijom?
    Sta je sa npr. narukvicama koje se nose na gleznju i pomocu kojih se u svakom momentu zna gdje se nalaze, a u isto vrijeme su na slobodi nakon odlezane kazne?

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    10-10-2005 17:17 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Luna Luna is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 279
    Location: gdje Dunav ljubi nebo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kao mala, nikada ali bas nikad nisam smjela ici kod svojih drugarica kuci da se igram. Bila ona komsinica, skolska drugarica..ne vazno..igranje samo u pjesku ispred zgrade i dokle njihov pgled sa balkona moze dosegnuti ;-)..To mi je bilo striktno zabranjeno a ja to dugo nisam mogla da shvatim.Na pitanje "pa tata zaaastoooo ;-( odgovor je glasio kratko i jasno "Zato"...Valjda covjek nije svjesno htjeo da me upoznava sa tako ruznim stranama zivota,vec je to sprijecio prekratnicom -zabranom. ...Ako bi me skontao da sam otisla....sutra bi mi odmah zabranio izlaz...."Boze monstruma" mislila sam o njemu....a tad nisam znala da se on nagledao i napricao sa pedofilima kao i raznoraznim psihicki bolesnim umovima......"Ubiju-siluju...posalju ih par godina na lijecenje..i ja ih opet susrecem u gradu u kojem moja djeca odrastaju....a ja znam da su u stanju opet tako nesto napraviti" danas mi moj tata objasnjava....

    Djecu treba usmjeravat, pricati sa njima ne otkrivajuci im bas golu istinu vec lijepo to upozorenje upakovat....a prije svega dobro paziti na njih.....(mislim da cu biti bas isprepadana majka 32.gif )

    Senade, ta ideja o narukvici oko gleznja je dobra ideja......ali da su pod nadzorom do kraja zivota...jer ko zna kad su spremni opet napravit isto s obzirom da to nesto uvijek u njima cuci........

    Da li je covjek koji svoje fantazije ne prenosi u djelo pedofil? Da, mislim da jeste...ali dok je spreman da se suzdrzava, spozna to kao pogresno i sprijeci sebe tako sto ce otici na lijecenje......nije bas toliki 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Ustvari, covjekova sreca zavisi od toga koliko je proklet

    10-18-2005 10:42 Luna is offline Pregledaj poruke od Luna Dodaj Luna u listu prijatelja
    M^M
    SexNepoznat



    Poruka: 443
    Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vidi ovo... svi se slazemo sa smrtnom za one koji siluju djecu - u redu. Mislim da tu nema puno ni dileme.

    Pitanje... sta bi uradili i kako bi razmisljali o ovoj stvari da ste rodjeni u 1545toj godini i zivite BILO GDJE NA SVIJETU?

    Tada su se curice od 13-14+ godina udavale za muskarce od 30+, govorim i Evropa, i Indija, i Kina i Afrika i Srednji Istok. Znaci i to je pedofilija (kako je neki definisu na temi), a u neku ruku i nije jer se barem sa bioloske strane radi o seksualno zrelim djevojkama (menstrualni ciklus je u toku) barem tako kaze majka priroda - i ako se to danas smatra djecom. Znaci nekada su to bile "zrele djevojke" vec sa 14, danas su to djeca. Ocigledno postoji velika razlika u mentalitetu danas i prije 400 godina, tako da je interesantno sta bi razmisljali da ste rodjeni u nekom seocetu i da vam je 13 i grudi su vam uveliko vec pocele rasti i rodbina vec pocinje pricu s nekom drugom rodbinom da vas uda za nekog tipa iz drugog sela?!

    Bez obzira koliko se vi zgrazavali ljudska vrsta se tako nastavljala hiljadama godina i prije nego se ovaj danasnji nacin razmisljanja formirao.

    Na primjer iznenadice vas informacija da je savrsena dob da djevojka ima prvo dijete 20-21 godina, a ne 27+ kako to mnogi misle. Znaci imala svoje prvo dijete u 15toj ili u 30toj je isti stepen rizika. Upravo 20-21 je dob kada je najmanje rizika da djevojka ima svoje prvo dijete - opet kazem, sa bioloske strane. A u nasem drustvu danas se ona jos uvijek smatra (bar u USA) malodobna.
    Znaci ako cemo gledat sta majka priroda kaze i nase razumjevanje 'zrelog seksualnog doba' nije bas ispravno, jer je u USA danas ilegalno muskarcu iznad 21 (barem u USA) imati ikakav seksualni odnos sa djevojkom ispod 18, a bilo kome cak i muskarcima ispod 21 je ilegalno imati seks sa djevojkama ispod 16, a ko je god isao u skolu u USA zna svak da upoznati 15godisnju srednjoskolku-djevicu je blago receno - loto.

    Pedofilija je grozna stvar, i svidja mi se kako zakon bar u USA to tretira u zadnje vrijeme. Svaki stanovnik USA moze u svom gradu da dobije (sa interneta) listu svih pedofila iz svog grada + njihove adrese da vide gdje oni zive. Znam da dosta roditelja ima tu stranicu iz svog i okolnih gradova na "favorites" da im lica dobro zapamte. Radio sam s tipom koji je cesto posjecivao taj website jer 2 ulice od njegove je zivio tip koji je proveo 10 godina u zatvoru radi pedofilije i naravno nije mu bilo svejedno sto zivi tu nikako.

    Ipak razmisljati kako bi se svi mi ponasali da smo rodjeni u 16tom vijeku je cudno. Da li bi razmisljali isto ili bi prihvatili to staro razmisljanje kako su ljudi vijekovima razmisljali - to da cim dijete seksualno sazrije da je zrelo za braka?

    Znam da je totalno cudno, ali ipak tako se zivilo vjekovima.

    ___________________________________________________________________
    "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
    Senad Hadzifejzovic

    10-19-2005 18:23 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zaboravio si jednu stvar mm - pedofili takodje siluju bebe od 2-3 godine ili curice od 5-6 godina.

    moj prijatelj psihijatar koji radi u ny mi je isprico toliko slucajeva da otac siluje cerku, ili ocuh ....
    tacno da ti se zgadi zivot. prica mi on nedavno: dosla zena od 50-tak godina i prica mu svoju zivotnu pricu ... izmedju ostalog kaze da je tek kad je napunila 15 godina shvatila da ustvari nije normalno da djeca od 7-8 godina, ili 15 godina imaju sex sa starijim osobama, ili da imaju sex ikako. ili da nije normalno da otac/ocuh/mamin prijatelj ima sex sa cerkom. shvati tu tugu i jad gdje je ocuh/momak silovo godinama od njene 5-te godine, a da jadno dijete nije ni znalo da to nije u redu. i jos kaze teta ne bi ni tada skontala da se nije starija sestra pobunila i odbila da ima sex sa maminim momkom. kaze zenska bio je jedan momak od njene mame sto nije nikad ni pokuso da ima sex sa njom i sa sestrom i njih dvije su ga jako volile. pazi, volile ga zato sto ih nije silovo. zamisli tu tugu.

    ma samo metak u glavu!

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-19-2005 18:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    M^M
    SexNepoznat



    Poruka: 443
    Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bola nisam zaboravio tana, sta ti je... procitaj citav tekst ne samo letimicno... normala da treba metak u celo. Ali moje pitanje je bilo sasvim drugacije - totalno nevezano sa tim pitanjem.

    Sta bi da si se ti rodio ko curica u 16tom vijeku i da ti je 13 godina i da je normalno da se udas u tim godinama za bilo koga? To nije isto ko silovanje u familiji itd... ali bilo je uobicajeno vijekovima i vijekovima.

    Tek u zadnjih 80 godina je to postalo nepopularno, ne samo u BiH nego svugdje po svijetu. Pazi, sto ne znaci da je ok ili nije. Ne ulazim u to, samo ulazim u neku drugu temu koja nije ista ali je slicna.


    A to o 15togodisnjacima koji imaju seks, kazes da to nije normalno?! Zavisi gdje. U USA je normalno totalno, kao i mnogim zapadnim zemljama. U mene u srednjoj skoli je svake godine 1 petnastogodisnjakinja u prosjeku imala dijete, a u prosjeku je bilo 9 beba iz moje srednje skole.

    Govorim o BEBAMA, a ne spominjem one koje su abortirale - to niko ne zna. To je bila moja srednja skola. Mi smo na prvom spratu imali mali vrtic gdje su studentice sa djecom ostavljale djecu dok su isle da zavrse srednju skolu, onda se vracale na velikom odmoru da ih podoje, presvuku sta ja znam i opet nazad na cas.

    Legalno gledajuci imati seks sa 15godisnjakinjom je imati seks sa maloljetnikom - sto je isto ko pedofilija.

    ___________________________________________________________________
    "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
    Senad Hadzifejzovic

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 10-19-2005 u 19:44.

    10-19-2005 19:41 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
    Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com