Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Hadis dana*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
krushko
SexNepoznat



Poruka: 433

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Rondo:

        citat od Sternchen:

      Ibn Abbas prenosi da je Muhammed a.s. rekao:

      "Cuvajte se pretjerivanja u vjeri, jer su propali prije vas oni koji su pretjerivali u vjeri". (Hadis prenose Ahmed, al-Nisai, Ibn Madze i al-Hakim)


    10.gif
    Svaka cast!!!
    Mene pretjerivanje u vjeri odvraca od vjere...
    Kad je svuda oko mene i kad se "trubi" o vjeri na sve strane onda mi je muka...ali kad je nema, kad se nikako ne spominje ili ne vidi, onda je trazim..
    U svemu umjereno...pa tako i u vjeri.
10.gif

___________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

10-16-2007 00:09 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zbog toga ja i popijem i opsujem i radim svasta nesto...da ne bi precher'o 12.gif ( 11.gif )

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Rondo dana 10-16-2007 u 00:26.

10-16-2007 00:26 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
krushko
SexNepoznat



Poruka: 433

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

molim
popiti opsovati 21.gif to nije pretjerivanje to je nevjerstvo 19.gif

___________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

10-16-2007 00:42 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Po meni je to ljudskost..nista drugo do obicni smrtnik..o tome je li neko pretjerao ili nije ili je li neko vjerenik ili nije,ima i ko ce o tome!!!

10-16-2007 00:51 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e ja sam onda neobicni smrtnik 19.gif 13.gif


      citat od Sternchen:

    DESAVANJA POSLIJE SMRTI

      http://n-um.com/?q=node/53


ovo sam jednom prije citala. A ima jedan hadis koji mi sada pada na pamet, ne znam kako tacno ide, ali smisao je otprilike ovakav...Kada se covjek radja, dolazi na ovaj svijet, dolazi placuci... dok se ljudi oko njega vesele i raduju. Provedi zivot tako da kada budes odlazio ti budes onaj koji ce se smijati (radovati) dok ljudi oko tebe placu i tuguju...

....

10-16-2007 08:42 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od krushko:

        citat od Rondo:

          citat od Sternchen:

        Ibn Abbas prenosi da je Muhammed a.s. rekao:

        "Cuvajte se pretjerivanja u vjeri, jer su propali prije vas oni koji su pretjerivali u vjeri". (Hadis prenose Ahmed, al-Nisai, Ibn Madze i al-Hakim)


      10.gif
      Svaka cast!!!
      Mene pretjerivanje u vjeri odvraca od vjere...
      Kad je svuda oko mene i kad se "trubi" o vjeri na sve strane onda mi je muka...ali kad je nema, kad se nikako ne spominje ili ne vidi, onda je trazim..
      U svemu umjereno...pa tako i u vjeri.
    10.gif


fin hadis mashaAllah ... ali nazalost danas ljudi smatraju da je pretjerivanje u vjeri... biti u dzamiji, druziti se sa vjernicima, klanjanje svih namaza, slijedjenje sunneta, ne izlaska u diskoteke gdje se javno veliki grijesi cine... pitajte ucene sta ce reci o tome hadisu neces igurno reci haj ti malo kupi grijeha negdje da ne bi poceo pretjerivat... =)

10-16-2007 09:24 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Miran Ebu Merjem-:

        citat od krushko:

          citat od Rondo:

            citat od Sternchen:

          Ibn Abbas prenosi da je Muhammed a.s. rekao:

          "Cuvajte se pretjerivanja u vjeri, jer su propali prije vas oni koji su pretjerivali u vjeri". (Hadis prenose Ahmed, al-Nisai, Ibn Madze i al-Hakim)


        10.gif
        Svaka cast!!!
        Mene pretjerivanje u vjeri odvraca od vjere...
        Kad je svuda oko mene i kad se "trubi" o vjeri na sve strane onda mi je muka...ali kad je nema, kad se nikako ne spominje ili ne vidi, onda je trazim..
        U svemu umjereno...pa tako i u vjeri.
      10.gif


    fin hadis mashaAllah ... ali nazalost danas ljudi smatraju da je pretjerivanje u vjeri... biti u dzamiji, druziti se sa vjernicima, klanjanje svih namaza, slijedjenje sunneta, ne izlaska u diskoteke gdje se javno veliki grijesi cine... pitajte ucene sta ce reci o tome hadisu neces igurno reci haj ti malo kupi grijeha negdje da ne bi poceo pretjerivat... =)


Slazem se s tvojom konstatacijom Mirane. Mozda je zato vjernik duzan da bude diskretan, da ne bi "naveo" drugog na grijeh i pogresnu procjenu necijeg imana, a i da bi zastitio samu vjeru i sprijecio da se pominje u negativnom kontekstu.

Jednostavno, ako ce neko reci "haj' sta trcic da klanjas, ko da moras svaki vakat" onda je bolje ici klanjati a takvoj osobi nista ne reci...

___________________________________________________________________

    10-16-2007 09:32 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od behar:

          citat od -Miran Ebu Merjem-:

            citat od krushko:

              citat od Rondo:

                citat od Sternchen:

              Ibn Abbas prenosi da je Muhammed a.s. rekao:

              "Cuvajte se pretjerivanja u vjeri, jer su propali prije vas oni koji su pretjerivali u vjeri". (Hadis prenose Ahmed, al-Nisai, Ibn Madze i al-Hakim)


            10.gif
            Svaka cast!!!
            Mene pretjerivanje u vjeri odvraca od vjere...
            Kad je svuda oko mene i kad se "trubi" o vjeri na sve strane onda mi je muka...ali kad je nema, kad se nikako ne spominje ili ne vidi, onda je trazim..
            U svemu umjereno...pa tako i u vjeri.
          10.gif


        fin hadis mashaAllah ... ali nazalost danas ljudi smatraju da je pretjerivanje u vjeri... biti u dzamiji, druziti se sa vjernicima, klanjanje svih namaza, slijedjenje sunneta, ne izlaska u diskoteke gdje se javno veliki grijesi cine... pitajte ucene sta ce reci o tome hadisu neces igurno reci haj ti malo kupi grijeha negdje da ne bi poceo pretjerivat... =)


      Slazem se s tvojom konstatacijom Mirane. Mozda je zato vjernik duzan da bude diskretan, da ne bi "naveo" drugog na grijeh i pogresnu procjenu necijeg imana, a i da bi zastitio samu vjeru i sprijecio da se pominje u negativnom kontekstu.

      Jednostavno, ako ce neko reci "haj' sta trcic da klanjas, ko da moras svaki vakat" onda je bolje ici klanjati a takvoj osobi nista ne reci...

    Klanjati i postiti i onda psovati i piti alkohol bez obzira lozi li rondo ili ne je za mene licemjerstvo a licemjeri ce biti pogonsko gorivo u dzehenemu 10.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    10-16-2007 12:01 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    dadana dadana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1123
    Location: Helvetia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    281-Ebu Hurejre, r.a. prenosi da je Allahov poslanik, sallallahu `alejhive selleme, rekao:

    ''Ako covjek pozove svoju zenu u postelju, pa ona to odbije, te on zanoci srdit na nju, meleki je kunu i proklinju sve do svanuca.''

    ___________________________________________________________________

      Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

    10-16-2007 12:25 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
    dadana dadana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1123
    Location: Helvetia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo jos jedan:

    '' Zaista je zena stvorena od rebra, i nikada nece moci da se drzi odredjenog pravca (kojeg ti trazis), pa ako se odlucis da sa njom zivis, zivjeces snjom a ona ostati takva (kriva), ako je pokusas ispraviti, slomices je, a njen lom je razvod braka sa njom.''

    ___________________________________________________________________

      Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

    10-16-2007 12:28 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
    Rondo Rondo is a Male
    stalni dopisnik


    Poruka: 1085

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @ Mirane, a ko su uceni?
    Treba se paziti i da te krivo ne nauce...
    Evo konkretno pitanje; je li nosenje nikaba kod zena pretjerivanje?
    Za mene jeste..tako mi uceniji rekli...jedan mi poznanik studirao u Maleziji i tamo dosao do spoznaje da po nasem, hanefijskom mehzebu zena ne mora biti pokrivena dok je kod safija obaveza...i onda svojoj zeni rekao da sto se njega tice moze skinuti maramu (ona se pokrla kad je sa njim prohodala)..oboje su vjernici i klanjaju i poste i ne piju i sve po ps-u sto bi se reklo..sada je ona skinula maramu...
    Eto tako njega tamo u Kuala Lumpuru naucise...a haj pitaj Porce ili vehabijice pa ces vidjeti sta ce oni reci...
    Sjecas se nase diskusije oko kipova bude u Afganistanu sto su ih Talibani roknuli u zrak mada su imali neprocjenjivu historijsku vrijednost. Ti si podrzao njihovo rusenje dok je meni bilo to van pameti, pa sam i cak uporedio sa rusenjem starog mosta. To je za mene izopcavanje iz civilizacije.
    Ja sam na te kipove gledao samo kao na vrijedan spomenik, historijsko naslijedje koje treba odrzati da se nesto vidi i nauci a ti si gledao kao iskljucivo kumire.
    E ko je sada pogresno naucen?
    Svakom svoje bez prisile i omalovazavanja..

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Rondo dana 10-16-2007 u 15:19.

    10-16-2007 15:13 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
    behar behar is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1141

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rondo, nijet je vazan u svemu i kazu da Bog po tome sudi, a tvoj nijet nije bio da obozavas kumire vec npr. da ih sacuvas kao istorijski spomenik u likovnom smislu, a i kao sjecanje na period kada su ljudi vjerovali u kipove...Sto moze biti i jako poucno, hej, sta kip kome moze pomoci?

    Mozda ta "pedagogija" moze donijeti i neko dobro?? Krhko je zanje.

    Samo ne trazimo stalno ko je u krivu ko u pravu. Kaze ko trazi krivca, nachi ce drugi problem, a ko trazi soluciju nachi che rjeshenje.


    Osim toga, to je tako individualno...

    ima i onaj hadis da je najbolji covjek onaj od koga nikoga glava ne zaboli...

    ___________________________________________________________________

      10-16-2007 15:33 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Rondo:

        @ Mirane, a ko su uceni?
        Treba se paziti i da te krivo ne nauce...
        Evo konkretno pitanje; je li nosenje nikaba kod zena pretjerivanje?
        Za mene jeste..tako mi uceniji rekli...jedan mi poznanik studirao u Maleziji i tamo dosao do spoznaje da po nasem, hanefijskom mehzebu zena ne mora biti pokrivena dok je kod safija obaveza...i onda svojoj zeni rekao da sto se njega tice moze skinuti maramu (ona se pokrla kad je sa njim prohodala)..oboje su vjernici i klanjaju i poste i ne piju i sve po ps-u sto bi se reklo..sada je ona skinula maramu...
        Eto tako njega tamo u Kuala Lumpuru naucise...a haj pitaj Porce ili vehabijice pa ces vidjeti sta ce oni reci...
        Sjecas se nase diskusije oko kipova bude u Afganistanu sto su ih Talibani roknuli u zrak mada su imali neprocjenjivu historijsku vrijednost. Ti si podrzao njihovo rusenje dok je meni bilo to van pameti, pa sam i cak uporedio sa rusenjem starog mosta. To je za mene izopcavanje iz civilizacije.
        Ja sam na te kipove gledao samo kao na vrijedan spomenik, historijsko naslijedje koje treba odrzati da se nesto vidi i nauci a ti si gledao kao iskljucivo kumire.
        E ko je sada pogresno naucen?
        Svakom svoje bez prisile i omalovazavanja..


      ko ti je god rekao da zena po hanefijskom meshebu ne mora biti pokrivena slago je! to se moze sam uvjerili ako citas sam o hanefijskom meshebu rondo..

      citaj hanefijski fikh pa ce vidjeti buraz....

      iznenadit ces se

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 10-16-2007 u 15:35.

      10-16-2007 15:33 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Rekao je Allahov Poslanik Muhammed saws: 'Kada se jedan od vas abdesti po propisu, a potem ode u dzamiju samo zbog namaza, Allah swt se obraduje takvom kao sto se porodica obraduje nekome svome koji je bio dugo odsutan'. (Ibn Madze)

      10-16-2007 15:36 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Preporucujem ti da cesto sedždu ciniš, jer ti Allah za svaku sedždu povecava jednu deredžu i izbriše jedan od tvojih grijeha. (Muslim)

      Prenosi se od Muaaza b. Džebela r.a. da je rekao: »Cuo sam Allahova Poslanika kad kaže: 'Uzvišeni Allah je rekao: Moja ljubav je za one koji se vole u Moje ime, koji skupa sjede u Moje ime, koji jedni druge posjecuju u Moje ime, i koji dijele jedni drugima u Moje ime'.« (Tirmizi)

      Dosao je neki beduin Poslaniku saws da ga nesto upita. Prije nego sto je on pitao, Poslanik saws je upitao njega gdje je devu ostavio. Beduin je rekao da ju je ostavio Allahu swt na cuvanje. Poslanik mu je rekao: - Svezi je pa se osloni na Allahovu pomoc. (Tirmizi)


      Od Džabira r.a se prenosi da je Poslanik savs rekao: 'Najbolji govor je Allahova Knjiga, najbolja uputa je Muhammedova Uputa. Najgore stvari su novotarije. Svaka novotarija je zabluda.'(Muslim)

      Lijepa osobina covjeka je da se kloni onoga što ga se ne tice. (Ebu Davud)

      10-16-2007 15:38 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od -Miran Ebu Merjem-:

            citat od Rondo:

          @ Mirane, a ko su uceni?
          Treba se paziti i da te krivo ne nauce...
          Evo konkretno pitanje; je li nosenje nikaba kod zena pretjerivanje?
          Za mene jeste..tako mi uceniji rekli...jedan mi poznanik studirao u Maleziji i tamo dosao do spoznaje da po nasem, hanefijskom mehzebu zena ne mora biti pokrivena dok je kod safija obaveza...i onda svojoj zeni rekao da sto se njega tice moze skinuti maramu (ona se pokrla kad je sa njim prohodala)..oboje su vjernici i klanjaju i poste i ne piju i sve po ps-u sto bi se reklo..sada je ona skinula maramu...
          Eto tako njega tamo u Kuala Lumpuru naucise...a haj pitaj Porce ili vehabijice pa ces vidjeti sta ce oni reci...
          Sjecas se nase diskusije oko kipova bude u Afganistanu sto su ih Talibani roknuli u zrak mada su imali neprocjenjivu historijsku vrijednost. Ti si podrzao njihovo rusenje dok je meni bilo to van pameti, pa sam i cak uporedio sa rusenjem starog mosta. To je za mene izopcavanje iz civilizacije.
          Ja sam na te kipove gledao samo kao na vrijedan spomenik, historijsko naslijedje koje treba odrzati da se nesto vidi i nauci a ti si gledao kao iskljucivo kumire.
          E ko je sada pogresno naucen?
          Svakom svoje bez prisile i omalovazavanja..


        ko ti je god rekao da zena po hanefijskom meshebu ne mora biti pokrivena slago je! to se moze sam uvjerili ako citas sam o hanefijskom meshebu rondo..

        citaj hanefijski fikh pa ce vidjeti buraz....

        iznenadit ces se

      Samo u namazu..nigdje u Kur'anu ne pise da se zena mora skroz pokriti nego da bude obucena odmjereno, ne izazovno...
      E sada opet kao u vezi onih kipova (nikada nisi bio decidan po ovome niti odgovorio, ma nije ni bitno), ako ti zenu gledas samo kao objekat za one stvari onda nesto nije u redu...ko sto Behar rece nijet se "pika" a ne formalnosti i mehanicke radnje po defaultu jer je neko nekada tako rekao ili mu se cini da je tako neko rekao...
      E... nije tema, sorry..opet ja uFatio pametovat..prekidam!
      25.gif

      10-16-2007 23:10 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      BiH BiH is a Male
      rodjeni




      Poruka: 953

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Rondo, ne pise bas sve u Kur'anu, cak ni ne pise kako se klanja. Znaci li to da ne trebamo klanjati. Zato imas Hadise i Poslanikov sunet.
      P.S. Nikab i hidzab nisu iste stvari.

      ___________________________________________________________________
      Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

      10-17-2007 01:51 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
      BiH BiH is a Male
      rodjeni




      Poruka: 953

      Rondo vidi ovo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Muslim prenosi:
      Sve sto opija neka je vrsta alkohola, a sve vrste alkohola su haram.

      ___________________________________________________________________
      Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

      10-17-2007 04:25 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
      Poneka s'proljeca
      SexNepoznat

      Poruka: 392

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Neka mi alkohol ostane jedini grijeh!!!!

      ___________________________________________________________________
      Ponekad s' proljeca

      10-17-2007 14:44 Poneka s'proljeca is offline Pregledaj poruke od Poneka s'proljeca Dodaj Poneka s'proljeca u listu prijatelja
      Poneka s'proljeca
      SexNepoznat

      Poruka: 392

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      He, gledao sam Somalijce za vrijeme Ramazana, kako poslije iftara zvacu satima lisce i koru grancica.
      Kada sam ih upitao sta je to, odgovorili su mi da je to onako da zaborave lose dogadjaje.

      Helem, ispostavilo se da je to neka vrsta lagane droge, onako da si rahat od svega!!!!!

      Takodje sam gledao neke dokumentarce o Jemenu, pa tamo na nekom sijelu isto brste to lisce, bas kao koze se okupe oko sinije i napune usta kao hrcak!!!!

      Ja sam odlucio da ne pijem samo za vrijeme Bajrama i Ramazana, pa kud puklo da puklo!!!!

      ___________________________________________________________________
      Ponekad s' proljeca

      10-17-2007 14:50 Poneka s'proljeca is offline Pregledaj poruke od Poneka s'proljeca Dodaj Poneka s'proljeca u listu prijatelja
      Stranica (20): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com