Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **Islam i zene !** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
mostarka79 mostarka79 is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 561
Location: SWE

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od metallica:

      u pravu si tako pishe u Kuraanu ali dali se Muslimani pridrzavaju toga to je sasvim druga prica i NEMA VEZE SA ISTINOM !!!






      znaci kao i u Socijalizmu






        to je nazalost tacno,znam dosta zena koje su mi upravo o tome pricale a dolaze iz zemalja bas koje si ti naveo 29.gif

        09-02-2007 22:46 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
        grozdana grozdana is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1047

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        -Zene su zlostavljane i na zapadu i na istoku jer nemaju dovoljno pameti, hrabrosti i dostojanstva da se tome odupru.
        -Nastojanje jedne zene da prezivi je u tolikoj mjeri izrazeno da ce se poniziti do "nize ne moze" da bi ostala na zivotu.

        -Muskarci bi za svoje prezivljavanje istrpili mnogo....ali ne sve.
        -Muskarac mnogo prije posegne za onom starom:...bolje umrijeti uspravljen, nego zivjeti na koljenima!

        -Mene, kao zenu...a bogami i kao mogu reci feministicu, muka uhvati kad vidim sta sve zene rade od sebe.....i sta trpe da se radi od njih.....i sta same one jedna drugoj rade....ne bi li se dodvorile muskarcima i pokupile koji poen...ne bi li kobajagi malo nesto profitirale.......fuj!

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane grozdana dana 09-04-2007 u 14:33.

          09-04-2007 14:30 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
          Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
          moforaja




          Poruka: 5986
          Location: U podrumu
          pokretac teme Thread Started by Sarajlija ba

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od grozdana:

            -Zene su zlostavljane i na zapadu i na istoku jer nemaju dovoljno pameti, hrabrosti i dostojanstva da se tome odupru.
            -Nastojanje jedne zene da prezivi je u tolikoj mjeri izrazeno da ce se poniziti do "nize ne moze" da bi ostala na zivotu.

            -Muskarci bi za svoje prezivljavanje istrpili mnogo....ali ne sve.
            -Muskarac mnogo prije posegne za onom starom:...bolje umrijeti uspravljen, nego zivjeti na koljenima!

            -Mene, kao zenu...a bogami i kao mogu reci feministicu, muka uhvati kad vidim sta sve zene rade od sebe.....i sta trpe da se radi od njih.....i sta same one jedna drugoj rade....ne bi li se dodvorile muskarcima i pokupile koji poen...ne bi li kobajagi malo nesto profitirale.......fuj!


          10.gif - ti bas dobro proplivala, Grozdana ! 01.gif

          ___________________________________________________________________
          Moj Mostare ko ti lomi grane,
          ko zavadi mostarske jarane,
          ko to tebi istoriju piše,
          ko to želi da te nejma više.

          09-04-2007 14:45 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
          Ceznja Ceznja is a Female
          moforaja




          Poruka: 3970
          Location: Bogu iza noga

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od grozdana:

            -Zene su zlostavljane i na zapadu i na istoku jer nemaju dovoljno pameti, hrabrosti i dostojanstva da se tome odupru.
            -Nastojanje jedne zene da prezivi je u tolikoj mjeri izrazeno da ce se poniziti do "nize ne moze" da bi ostala na zivotu.

            -Muskarci bi za svoje prezivljavanje istrpili mnogo....ali ne sve.
            -Muskarac mnogo prije posegne za onom starom:...bolje umrijeti uspravljen, nego zivjeti na koljenima!

            -Mene, kao zenu...a bogami i kao mogu reci feministicu, muka uhvati kad vidim sta sve zene rade od sebe.....i sta trpe da se radi od njih.....i sta same one jedna drugoj rade....ne bi li se dodvorile muskarcima i pokupile koji poen...ne bi li kobajagi malo nesto profitirale.......fuj!


          Svaka cast, grozdana, na ovo nemam sta dodati! 10.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

          09-04-2007 15:02 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
          HoneyMNE HoneyMNE is a Female
          moforaja




          Poruka: 2645
          Location: Montenegro

          RE: Islam i zene ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Sarajlija ba:

            Na Zapadu, žene se smatraju seksualnim predmetom koji se iskoristi i odbaci. Vidimo kako se iskorištavaju u prodaji automobila, alkohola, pa èak i žvakaæih guma. U Islamu, žene su uzdignute na položaj koji prevazilazi ulogu koja im je namjenjena u bilo kojoj vjeri ili kulturi. Žene se ne smiju zlostavljati ili tlaèiti nego ih treba poštovati i o njima se brinuti. Kao rezultat svega ovoga, Islam je vjera koja meðu ženama bilježi najbrži rast na svijetu.



          Pa moj Sarajlija,ako hoce da ti reklama dobro prodje,neces postaviti nekog masnog debeljka da ti reklamira proizvod,nego ces vjerovatno naci neku lijepu curu ili cak momka.Pa ima i momaka koji reklamiraju razne proizvode.To rade i poznate licnosti za pare.To nije nista neobicno vec normalno da neko ko je lijep,ko je predmet samo ljepote i niceg vise,reklamira neki proizvod.To ne bih bas nazvala iskoriscavanjem jer su vjerovatno dobro placeni za to reklamiranje.Sto se tice zapada,da se zene smatraju seksualnim predmetom koji se iskoristi i odbaci,ne bih rekla ni to da je bas u tom smislu toliko izrazeno.Zavisi vjerovatno kako gdje.Pa ima ih i na ovim prostorima koji tako gledaju na zensko.Na zapadu je shvatanje seksualnog odnosa drugacije nego kod nas.Prvi put se vide,upoznaju se malo,spavaju,sjutra kao da nista nije bilo,njima je to ocigledno neki provod.
          U islamu su zene trebale biti postovane zaista.O tome se govorilo i kod zacetka islama kao vjere.Ali,bez uvrede,mislim da ih ima dosta koje su izolovane od svijeta i kojima su ukinuta neka prava,kao npr.da rade i zaradjuju,da se skoluju...Ima slucajeva gdje je muz zeni zabranio da radi(zato ti kazem ovo)ili jutros u dnevnim novinama osvanulo kako zena u Rozajama ne moze
          vise da izdrzi jer je muz stalno tuce i maltretira.Zatim neke zenske obavezno moraju nositi maramu.Mada je taj dio inace malo konzervativan po ptanju vjere.

          ___________________________________________________________________
          HoneyMNE
          *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
          puca.gif

          09-04-2007 15:15 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
          krushko
          SexNepoznat



          Poruka: 433

          RE: Islam i zene ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od glumica:

                citat od Sarajlija ba:

              Na Zapadu, žene se smatraju seksualnim predmetom koji se iskoristi i odbaci. Vidimo kako se iskorištavaju u prodaji automobila, alkohola, pa èak i žvakaæih guma. U Islamu, žene su uzdignute na položaj koji prevazilazi ulogu koja im je namjenjena u bilo kojoj vjeri ili kulturi.
                Žene se ne smiju zlostavljati ili tlaèiti nego ih treba poštovati i o njima se brinuti.
              Kao rezultat svega ovoga, Islam je vjera koja meðu ženama bilježi najbrži rast na svijetu.


            evo sa' ce lavor sa vodom...da se noge probanjaraju 02.gif

            mogu samo reci..imajuci u vidu ono sto se dalo viditi u nasoj okolini....


            macku o rep ovo boldirano

          Sta podrazumjevas na okolinu , beogradski pasaluk ili samo beograd 19.gif
          Ko je izmislio da Mujo samo sluzi za sprdanje u vicevima 13.gif

          ___________________________________________________________________
          http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

          Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
          Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

          09-04-2007 21:35 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
          alaga alaga is a Male
          moforaja




          Poruka: 5566
          Location: Zabrdalje

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pijem samo
          kruskovac sa sodom 35.gif
          Glumka ono boldirano je bilo
          u neka tamo davno
          zatucana vremena
          Sad se noge ližu 19.gif 13.gif 35.gif

          ___________________________________________________________________
          UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane alaga dana 09-05-2007 u 12:20.

          09-05-2007 12:18 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
          Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
          moforaja




          Poruka: 5986
          Location: U podrumu
          pokretac teme Thread Started by Sarajlija ba

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od alaga:

            Pijem samo
            kruskovac sa sodom 35.gif
            Glumka ono boldirano je bilo
            u neka tamo davno
            zatucana vremena
            Sad se noge ližu 19.gif 13.gif 35.gif


          Evala
          Alaga, plemeniti
          jesil
          shljego
          iz Zabrdalja....
          kako je hanuma
          Sudanka...plemenita.. ! 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Moj Mostare ko ti lomi grane,
          ko zavadi mostarske jarane,
          ko to tebi istoriju piše,
          ko to želi da te nejma više.

          09-05-2007 12:34 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
          glumica glumica is a Female
          Trn u oku


          Poruka: 4415

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od alaga:

            Pijem samo
            kruskovac sa sodom 35.gif
            Glumka ono boldirano je bilo
            u neka tamo davno
            zatucana vremena
            Sad se noge ližu 19.gif 13.gif 35.gif


          pa da zamenimo uloge 02.gif 35.gif

          09-05-2007 12:43 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
          MJESECARKA MJESECARKA is a Female
          *primadona*




          Poruka: 848
          Location: Switzerland...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Hoce li prestati to ismijavanje islamskih obicaja i tradicije?

          To su zene koje su se vjeri posvetile, i koje neznaju za drugo...
          Meni licno su milion puta gore one sto pokriju samo guzicu i sise, a sve od celulita, i tako setaju gradom...

          Ove prve neznaju drugacije i nikome ne skode, time sto su se prekrile... Dok kad vidim ove druge, bude me stid sto sam zensko... 28.gif

          ___________________________________________________________________

              09-05-2007 20:34 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
              Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
              moforaja




              Poruka: 5986
              Location: U podrumu
              pokretac teme Thread Started by Sarajlija ba

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od MJESECARKA:

                Hoce li prestati to ismijavanje islamskih obicaja i tradicije?

                To su zene koje su se vjeri posvetile, i koje neznaju za drugo...
                Meni licno su milion puta gore one sto pokriju samo guzicu i sise, a sve od celulita, i tako setaju gradom...

                Ove prve neznaju drugacije i nikome ne skode, time sto su se prekrile... Dok kad vidim ove druge, bude me stid sto sam zensko... 28.gif


              Imas pravo Mjesecina - ja namjerno malo pustio zene da same porazgovaraju - a Mujo, ko Mujo - naprdiva, pa sta da mu radis ! Ostali dio tvog komentara je svakako OK ! 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Moj Mostare ko ti lomi grane,
              ko zavadi mostarske jarane,
              ko to tebi istoriju piše,
              ko to želi da te nejma više.

              09-05-2007 20:55 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
              HoneyMNE HoneyMNE is a Female
              moforaja




              Poruka: 2645
              Location: Montenegro

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja ne ismijavam obicaje i tradiciju,samo govorim o tome da postoje neka pretjerivanja u njima.Cak se nekad zene ni ne postuju u islamu kako bi zaista trebalo.Mada toga svuda ima...I meni smetaju one sto im se pola guzice(da izvinete)vidi,onda sise pokriju,ali malko,.....Na plazi neke cak ni to ne pokriju,iako nije nudisticka plaza.Ja mrzim to.A ipak ne volim ni kad vidim zensku da se pokrije suvise,npr.nosi maramu preko glave..mislim da je to ipak suvise.Ajde za ostalo,ali marama preko glave je odavno prevazidjena i sada je novo savremeno doba.Mada,mozda je ta zenska lijepu glavu ima,slatka,pa ako je tako,sta ima da je skriva.Dosta drugih pravila se ne postuje i to onih ostrijih i vecih,poput tog postovanja zene,pa sto onda mora i maramu nosit....

              ___________________________________________________________________
              HoneyMNE
              *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
              puca.gif

              09-05-2007 21:12 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
              Miron Miron is a Male
              brato




              Poruka: 722
              Location: Graz, A

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od HoneyMNE:

                ...I meni smetaju one sto im se pola guzice(da izvinete)vidi,onda sise pokriju,ali malko,....


              Meni niko ne smeta...

              A ponajmanje ove sto ih Honey opisa 19.gif

              09-05-2007 21:20 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
              narona narona is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1446
              Location: tamo daleko....

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              meni niko ne smeta ,dok me ne pokusava "prevesti " na svoja razmisljanja

              ima tako divnih i pametnih "pokrivenih" zena, a i onih manje nadarenih,neskolovanih....

              ali nije li tako i na savremenom zapadu 14.gif

              ___________________________________________________________________

                09-05-2007 21:23 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
                MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                *primadona*




                Poruka: 848
                Location: Switzerland...

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od HoneyMNE:

                  Ja ne ismijavam obicaje i tradiciju,samo govorim o tome da postoje neka pretjerivanja u njima.Cak se nekad zene ni ne postuju u islamu kako bi zaista trebalo.Mada toga svuda ima...I meni smetaju one sto im se pola guzice(da izvinete)vidi,onda sise pokriju,ali malko,.....Na plazi neke cak ni to ne pokriju,iako nije nudisticka plaza.Ja mrzim to.A ipak ne volim ni kad vidim zensku da se pokrije suvise,npr.nosi maramu preko glave..mislim da je to ipak suvise.Ajde za ostalo,ali marama preko glave je odavno prevazidjena i sada je novo savremeno doba.Mada,mozda je ta zenska lijepu glavu ima,slatka,pa ako je tako,sta ima da je skriva.Dosta drugih pravila se ne postuje i to onih ostrijih i vecih,poput tog postovanja zene,pa sto onda mora i maramu nosit....


                Upravo to si uradila... I sada sa ovim postom, ne ismijavas vise, sada je vec preslo na kritikovanje...
                Bona ko smo ti i ja, da to osudjujemo ili kritikujemo... Ili ismijavamo... To je njihov zivot, njihova odluka i njihove marame...
                Ima pravih nakarada po plazama? Pa sta? (sjecam se situacije, kad se zena od sto kila, u bikiniju izrepila direkt ispred mene, da sam joj trebala cijelo vrijeme dok lezim, gledati u guzicu... Sta da ti kazem? Ustala i premjestila se...)
                Okreni glavu i gledaj svoj poso...

                ___________________________________________________________________

                    09-05-2007 21:26 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                    MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                    *primadona*




                    Poruka: 848
                    Location: Switzerland...

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od narona:

                      meni niko ne smeta ,dok me ne pokusava "prevesti " na svoja razmisljanja

                      ima tako divnih i pametnih "pokrivenih" zena, a i onih manje nadarenih,neskolovanih....

                      ali nije li tako i na savremenom zapadu 14.gif


                    Tacno tako... 01.gif 10.gif 33.gif

                    ___________________________________________________________________

                        09-05-2007 21:27 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                        glumica glumica is a Female
                        Trn u oku


                        Poruka: 4415

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od MJESECARKA:

                          Hoce li prestati to ismijavanje islamskih obicaja i tradicije?

                          To su zene koje su se vjeri posvetile, i koje neznaju za drugo...
                          Meni licno su milion puta gore one sto pokriju samo guzicu i sise, a sve od celulita, i tako setaju gradom...

                          Ove prve neznaju drugacije i nikome ne skode, time sto su se prekrile... Dok kad vidim ove druge, bude me stid sto sam zensko... 28.gif


                        znaci debele i sa celulitom mozemo da ismijavamo i da nas je sram sto smo zene, zbog njih kao takvih...
                        a mozda njihova debljina ima veze sa nekom bolescu....


                        ne vidim cemu ovaj, kako ga nazvat ''veto'', da se ne saliti na racun zene koje zive po islamskim obicajima...

                        pa ljudi moji, koliko ste puta gledali komedije sa casnim sestrama...o vicevima da ne govorimo....koliko je smijesnih slika naljepljeno, sto casnih sestara...sto ovih ''spornih''...

                        ne pretjerujte...

                        09-05-2007 21:49 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
                        Carmela Carmela is a Female
                        vjeciti optimist




                        Poruka: 7603
                        Location: ja nisam odavle

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Ja samo znam da poslije pokojne Lady Diane jedina žena na Planeti zemlji za koju mogu reæi da je žena, mislim, ono što se vidi na TV-u i novinama je jordanska Princeza Rania. Eto ona je muslimanka, iz kraljevske kuæe, a nosi ....pa znamo svi šta nosi u javnosti.

                        ___________________________________________________________________

                          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                        09-05-2007 21:57 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                        glumica glumica is a Female
                        Trn u oku


                        Poruka: 4415

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Carmela:

                          Ja samo znam da poslije pokojne Lady Diane jedina žena na Planeti zemlji za koju mogu reæi da je žena, mislim, ono što se vidi na TV-u i novinama je jordanska Princeza Rania. Eto ona je muslimanka, iz kraljevske kuæe, a nosi ....pa znamo svi šta nosi u javnosti.


                        a moja ko ne bi nos'o onu firmiranu garderobu 13.gif

                        09-05-2007 21:58 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
                        MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                        *primadona*




                        Poruka: 848
                        Location: Switzerland...

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od glumica:


                          znaci debele i sa celulitom mozemo da ismijavamo i da nas je sram sto smo zene, zbog njih kao takvih...
                          a mozda njihova debljina ima veze sa nekom bolescu....


                          ne vidim cemu ovaj, kako ga nazvat ''veto'', da se ne saliti na racun zene koje zive po islamskim obicajima...

                          pa ljudi moji, koliko ste puta gledali komedije sa casnim sestrama...o vicevima da ne govorimo....koliko je smijesnih slika naljepljeno, sto casnih sestara...sto ovih ''spornih''...

                          ne pretjerujte...


                        Nicim ja nisam dala na znanje da se ismijavam... Nego sam stavila samo kontra-primjer... Jer ovo prevazilazi svaku granicu...
                        I sto je najzalosnije, sto niko sebe ne vidi, a nalazi drugima mane, i povoda da ih se ismijava... Uz sve to, ovo nije tema vicevi na liskalucima, nego "islam i zene" na religiji...
                        A jos zalosnije, sto ima i muslimanki medju nama, kojima je to smijesno...
                        FUJ!!!

                        I da u pravu si, o casnim sestrama se snimaju komedije, a o "bulama" dokumentarci strave i uzasa...

                        ___________________________________________________________________

                            09-05-2007 21:59 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                            Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com