Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Diskusija sa teme Ajeti dana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mirane, ma pusti ove slucajeve, eto po njima je glupo citati citate iz NAJCITANIJE KNJIGE na svijetu. nego sam ovo procitala pa me nesto kopka 14.gif

    Hazreti Ibni Hadžeri Mekki je ovako napisao na trideset sedmoj stranici njegove knjige Fetava-i fikhijje,
      “Prema jednoglasnom mišljenju (alima) je haram pisati Kur’ani kerim bilo kojim drugim slovima, osim arapskim, ili ga prevesti na drugi jezik i èitati prijevod umjesto Kur’ani kerima.
    Hazreti Selmani Farisi radijallahu anh nije htio Irancima napisati ni Fatihu na perzijskom jeziku. On èak nije napisao ni njen prijevod. On je napisao na perzijskom jeziku tefsir sure Fatiha. Haram je pisati Kur’ani krim bilo kojim drugim slovima osim arapskim i èitati Kur’ani kerim koji je tako napisan.

06-19-2007 10:41 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Ceznja Ceznja is a Female
moforaja




Poruka: 3970
Location: Bogu iza noga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iskreno govoreci, kome smeta islam neka ne cita ove stranice i gotovo.

Ja ipak mislim da se iz Kur'anskih ajeta(a ovdje su tema i suvisno je diskutovati) moze dosta lijepog nauciti.

Mirane 10.gif

___________________________________________________________________
"Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

06-19-2007 11:50 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja prvi nemam nista protiv bilo kakve vjere...
Lijepo je vjerovat u nesto...
Medjutim kad citam interview sa ovim profesorom, ne mogu se oteti dojmu...
BiH clanica Islamskih zemalja...
To je, takodjer, jednostrana odluka...
I zbog cega se mora uvijek raditi nesto bez dogovora...
Nekakvi inati...
U avio kompanijama koje lete za BiH se prica da se leti u islamsku zemlju, i dobijes na jelovniku sve po tim pravilima...
Mislim da to nije fer...
Da ne ponavljam da ovdje zive tri naroda, bla, bla...
I sto ce nam takva percepcija od strane drugih...
Sto ce nam etiketa...
Ne kontam...

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

06-19-2007 11:59 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Ceznja Ceznja is a Female
moforaja




Poruka: 3970
Location: Bogu iza noga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bago, i meni donesu po neislamskim pravilima, pa se ne bunim, samo preskocim... 02.gif

___________________________________________________________________
"Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

06-19-2007 12:17 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne bih se ni ja bunio da letim u Sudan...
Letim kuci,a stjuardesa mi kaze da letim u islamsku zemlju...
Jebi ga, nisam znao... 01.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

06-19-2007 12:21 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bago:

    Letim kuci,a stjuardesa mi kaze da letim u islamsku zemlju...
    01.gif


koja je to kompanija?

06-19-2007 12:24 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
MJESECARKA MJESECARKA is a Female
*primadona*




Poruka: 848
Location: Switzerland...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bago:

    Ne bih se ni ja bunio da letim u Sudan...
    Letim kuci,a stjuardesa mi kaze da letim u islamsku zemlju...
    Jebi ga, nisam znao... 01.gif


Pa ti je ispravi, isto ko sto bi i ja,kad bi mi rekla da letim u katolicku zemlju...
Pa cemo onda nastaviti pricu u letcima, koje djele u Medjugorju, ili o turistickim vodicima koji turiste upozoravaju da ne kupuju nista u Starom Gradu, jer time podpomazu Al`Kaidu...

A do tada... Ja idem svojoj kuci u Bosnu i Hercegovinu... 11.gif 18.gif

___________________________________________________________________

      06-19-2007 12:25 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
      Amaryllis Amaryllis is a Female
      seka




      Poruka: 844

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od MJESECARKA:

        A do tada... Ja idem svojoj kuci u Bosnu i Hercegovinu... 11.gif 18.gif


      poselami sve redom, a bagi ces i kozavadi jedan poseban maksuz selam od mene prenijeti 13.gif 13.gif 19.gif 11.gif

      06-19-2007 12:29 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      bago bago is a Male
      moforaja




      Poruka: 3303
      Location: Suteren

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Malo brkate teme i pojmove...
      Niti imam nesto protiv Medjugorja ni protiv Blagaja...
      Odredjivanje zemlje po vjerskoj pripadnosti i identifikacija je nula...
      Sumnjam da bi veliki postotak Bosnjaka prihvatio da mu zemlja bude islamska...
      Mozda i bi, ne znam...
      Samo to ne odlucuje jedan narod, u tome je i poenta moje price...
      Pa ni Turci to ne zele, zaboga milog...
      Kakva moze biti, uopce, buducnost jedne takve zemlje...
      A drugo, to moze udariti po glavi, Bosnjacima na prvom mjestu, normalnim ljudima...
      Cemu onda prica o Europi...
      Ne kontam...

      A sto se tice suvenira, naravno da svatko tusa svoje...
      A cime se sve sluze, to je njihov problem, njihov odnos prema poslu...
      Sumnjam da je to u tolikim razmjerima koliko se prica...
      Tko moze sada reci nekom liku sta ce kupovat i gdje...
      Nisu stranci majmuni...
      To mi sebi dajemo vise do vaznosti...
      Tko bi meni prvom mogao reci gdje cu sta kupovat...
      A ne bih sigurno kupovao metke i kineske papuce... 13.gif

      ___________________________________________________________________
      665 - Skoro zao

      06-19-2007 12:39 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
      bago bago is a Male
      moforaja




      Poruka: 3303
      Location: Suteren

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Miran_STaRmo-:

        Sura Merjem ( o Isa alejhu selamu / Isusu )

        30. "Ja sam Allahov rob" - ono reèe - "meni æe On Knjigu dati i vjerovjesnikom me uèiniti

        31. i uèiniæe me, gdje god budem, blagoslovljenim, i narediæe mi da dok sam živ molitvu obavljam i milostinju udjeljujem,

        32. i da majci svojoj budem dobar, a neæe mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.

        33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!"

        34. To je Isa, sin Merjemin - to je prava istina o njemu - onaj u koga oni sumnjaju.

        35. Nezamislivo je da Allah ima dijete, hvaljen neka je On! Kad nešto odluèi, On za to rekne samo: "Budi!" - i ono bude.

        36. Allah je, uisitnu, i moj i vaš Gospodar, zato se klanjajte samo Njemu! To je Pravi put.



        Raja nemojte se ljutit kome se cita nek cita a kome se ne cita ne igra kaladonta 35.gif slobodno otvorite i biblije ili sta god hocete i ja cu citati ako Bog da =)


      Samo ti pisi sta zelis...
      Meni ovo ne smeta...
      Samo ne vidim razlog...
      Religija bez primjene u zivotu je puki tekst...

      ___________________________________________________________________
      665 - Skoro zao

      06-19-2007 12:40 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
      bago bago is a Male
      moforaja




      Poruka: 3303
      Location: Suteren

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A i Ku'ran sam davno procitao... 01.gif

      ___________________________________________________________________
      665 - Skoro zao

      06-19-2007 12:41 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
      Ceznja Ceznja is a Female
      moforaja




      Poruka: 3970
      Location: Bogu iza noga

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ili kad trazis ponude turistickih agencija na internetu, pa pise da je Mostar u Croatia... 14.gif

      Mirane, izvinjavam se sto sam se udaljila od teme, ali ovdje je kraj mojim diskusijama.

      ___________________________________________________________________
      "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ceznja dana 06-19-2007 u 13:12.

      06-19-2007 12:43 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
      bago bago is a Male
      moforaja




      Poruka: 3303
      Location: Suteren

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa i negdje pise da smo u YU...
      Greske stranaca su njihov problem, sta im ja mogu...
      Ali domaci politicki potezi su nesto drugo, ali, nema veze..
      Nismo se razumjeli... 33.gif

      ___________________________________________________________________
      665 - Skoro zao

      06-19-2007 12:47 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
      MJESECARKA MJESECARKA is a Female
      *primadona*




      Poruka: 848
      Location: Switzerland...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od bago:

        Malo brkate teme i pojmove...
        Niti imam nesto protiv Medjugorja ni protiv Blagaja...
        Odredjivanje zemlje po vjerskoj pripadnosti i identifikacija je nula...
        Sumnjam da bi veliki postotak Bosnjaka prihvatio da mu zemlja bude islamska...
        Mozda i bi, ne znam...
        Samo to ne odlucuje jedan narod, u tome je i poenta moje price...
        Pa ni Turci to ne zele, zaboga milog...
        Kakva moze biti, uopce, buducnost jedne takve zemlje...
        A drugo, to moze udariti po glavi, Bosnjacima na prvom mjestu, normalnim ljudima...
        Cemu onda prica o Europi...
        Ne kontam...

        A sto se tice suvenira, naravno da svatko tusa svoje...
        A cime se sve sluze, to je njihov problem, njihov odnos prema poslu...
        Sumnjam da je to u tolikim razmjerima koliko se prica...
        Tko moze sada reci nekom liku sta ce kupovat i gdje...
        Nisu stranci majmuni...
        To mi sebi dajemo vise do vaznosti...
        Tko bi meni prvom mogao reci gdje cu sta kupovat...
        A ne bih sigurno kupovao metke i kineske papuce... 13.gif


      Ma jok bola...
      Jedno, majke mi moje, da je meni neka stjuardesa iz Swissa (prijasnji Swissair), rekla da letim u katolicku (ili islamsku, ili pravoslavnu) zemlju (u BiH), ja bi joj za vrat skocila i nikad joj vise nebi na um palo...
      A to sto je tebi jedna laikinja rekla, na osnovu svoga nepoznanstva BiH, i ti sada po forumu pises, je slab argument...
      Ispo bi milion puta bolji, da si joj skreno paznju na to, sta je rekla, i da je ona samu sebe kasnije korigovala, nego ovo sto sad radis...

      ___________________________________________________________________

          06-19-2007 12:49 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
          MJESECARKA MJESECARKA is a Female
          *primadona*




          Poruka: 848
          Location: Switzerland...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Amaryllis:

                citat od MJESECARKA:

              A do tada... Ja idem svojoj kuci u Bosnu i Hercegovinu... 11.gif 18.gif


            poselami sve redom, a bagi ces i kozavadi jedan poseban maksuz selam od mene prenijeti 13.gif 13.gif 19.gif 11.gif


          Hocu, da znas! 01.gif 10.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________

              06-19-2007 12:53 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
              tweetymo tweetymo is a Female
              moforaja




              Poruka: 3089
              Location: dvica kruzno oko hita

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              bilo bi ljepo kad bi se ljudi pridrzavali svetog slova bilo kurana bilo biblije zivot bi bio ljepsi a ljudi bi se vise postovali i bilo bi malo manje mrznje a ovako sve ovo ce bit mrtvo slovo na papiru na zalost

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              06-19-2007 13:00 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
              Humska Humska is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 999
              Location: nema dalje

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od bago:

                Ja prvi nemam nista protiv bilo kakve vjere...
                Lijepo je vjerovat u nesto...
                Medjutim kad citam interview sa ovim profesorom, ne mogu se oteti dojmu...
                BiH clanica Islamskih zemalja...
                To je, takodjer, jednostrana odluka...
                I zbog cega se mora uvijek raditi nesto bez dogovora...
                Nekakvi inati...
                U avio kompanijama koje lete za BiH se prica da se leti u islamsku zemlju, i dobijes na jelovniku sve po tim pravilima...
                Mislim da to nije fer...
                Da ne ponavljam da ovdje zive tri naroda, bla, bla...
                I sto ce nam takva percepcija od strane drugih...
                Sto ce nam etiketa...
                Ne kontam...


              Bar dobijes nesto sto si navikao jesti, a ja platim i dobijem nesto sto ne jedem i preskocim obrok iako sam ga platila, bago. Pa se opet ne bunim. A tebi smeta.

              Vidis, ti zaboravljas da taj treci narod ne jede isto kao ta dva naroda.

              Smeta ti etiketa da je BiH islamska zemlja. Smeta li ti sta turisticki vodici govore strancima koje dovode u Mostar?!
              Nemoj mi ti, molim te, pricati o etiketama i kako tri naroda zive u BiH!

              ___________________________________________________________________
              Sve sto vrijedi nosim u sebi...

              06-19-2007 13:05 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
              bago bago is a Male
              moforaja




              Poruka: 3303
              Location: Suteren

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma bunio sam se ja... 01.gif
              Medjutim ispalo je da skoro sve kompanije koje lete za Sarajevo, pridrzavaju se islamskog menija...
              O tome su i pisale novine itd....
              Evo, uostalom...


              SKANDAL Strane zrakoplovne kompanije BiH okarakterizirale islamskom državom
              Zbog islama svinjetina izbaèena iz aviona
              Autor Zdenko JURILJ





              SARAJEVO Ako se na odlasku iz BiH ili povratku u nju koristite uslugama neke inozemne zrakoplovne kompanije, i na putu od tradicionalno ljubaznih stjuardesa zatražite sendviè od šunke ili nekog drugog prehrambenog proizvoda od svinjetine, ta vam želja neæe biti ispunjena.
              Razlog zbog kojeg vaš nimalo pretenciozan zahtjev nije moguæe ispuniti leži u èinjenici da su sve najveæe strane zrakoplovne kompanije u svojim internim katalozima državu BiH proglasile islamskom, gdje je konzumacija svinjetine i proizvoda od svinjskog mesa strogo zabranjena. Jela iz svinjskog programa, po informacijama koje je dobio Veèernjak, ne poslužuju najveæe europske zrakoplovne kompanije, kao što su njemaèka Lufthansa ili Austria Airlines, koji po broju letova u BiH spadaju u kategoriju visokofrekventnih aviokompanija.

              Mi u našem zrakoplovu ne nudimo jela iz svinjskog programa ni kad letimo u BiH niti kad odlazimo iz nje. Sve ostalo je moguæe dobiti, ali tu vrstu usluge nemamo kazali su nam ljubazni službenici u sarajevskoj poslovnici Lufthanse i Austria Airlinesa. Svinjsko meso u letovima u BiH istjerano je iz talijanskih, èeških, francuskih zrakoplovnih kompanija, jer je percepcija njihova menadžmenta da se radi o islamskoj državi u kojoj je, po strogo definiranom šerijatskom pravu, konzumacija svinjetine zabranjena.

              U cijeloj prièi svakako treba spomenuti da se menadžment stranih zrakoplovnih kompanija vodio i èisto pragmatiènim razlozima. S obzirom na to da strani zrakoplovi zasad koriste usluge samo sarajevske zraène luke, logièno je da su takvu odluku donijeli zbog tržišta. Istih principa drži se i jedina domaæa zrakoplovna kompanija Bosna-airlines, u èijim se skromnim zrakoplovima ne poslužuju jela iz svinjskog programa.

              ___________________________________________________________________
              665 - Skoro zao

              06-19-2007 13:19 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
              MJESECARKA MJESECARKA is a Female
              *primadona*




              Poruka: 848
              Location: Switzerland...

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Pa tako mi reci... 01.gif

              Bas super! 10.gif
              To bi znacilo da napokon i ja mogu jesti u avionu... 04.gif 04.gif 04.gif

              Prije dok su bili sendvici sa svinjetinom i oni drugi bez, nisam htjela, jer nisam zanla jeli istim nozem rezano... 19.gif

              ___________________________________________________________________

                  06-19-2007 13:23 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                  Humska Humska is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 999
                  Location: nema dalje

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  U to da si se bunio, bago, ne sumnjam.
                  Samo, ne znam kako ih svojom "diplomacijom" i rjecitoscu nisi uspio ubijediti da ti daju to sto trazis.

                  Tekst koji si postavio nemam zivaca ni citati. Tekstovi koje postavljas i njihova poenta su mi jasni k'o dan.

                  ___________________________________________________________________
                  Sve sto vrijedi nosim u sebi...

                  06-19-2007 13:30 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
                  Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com