Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Ego i njegova funkcija u me » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ljudi,
sta je ego, posto vidim malo vas zna, ego je percepcija i dozivljaj sebe, vlastitog ja, ego je svijest o vama samima, vasim sposobnostima i aktivnostima, nase emocije, nase misljenje, opazanje i percepcije nasih dozivljaja...

ego..je i nasa moc rasudjivanja, razvija se pod uticajtem iskustava...ako imate veliki ego to je dobro, jer veliki ego stoji izmedju Ida-to je pozuda i Superega-to je kocnica.

od slabog ega dolaze one negativne osobine,pohlepa,zavist,zelja za manipulacijom, takve osobe nisu svjesne sebe i svojih kvaliteta, pa onda je nezadovoljna sa vlastitim JA. Ona onda koristi druge ljude da bi zadovoljila svoj ID. Takve osobe pretjerano skrecu paznju na sebe da bi zadovoljile prazninu koju u sebi nose...

ne napadajte odmah ego...
ego naprijed 10.gif 02.gif

___________________________________________________________________
simply the best

10-31-2008 10:16 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

        citat od Kutljaca:

      totalno grijesite, ljudi, posavjetujte se sa googleom pa onda pisite
      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


    U èemu griješimo? I što æe nam gugl?


pa Sandra je pogrijesila totalno u definiciji ega. 07.gif

___________________________________________________________________
simply the best

10-31-2008 10:17 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gdje ti vidiš njenu definiciju ega? Intelegentan èovjek donosi zakljuèke sam po sebi, ne vjeruje definicijama.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-31-2008 10:23 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Aleksandra:

    ego-odraz nesigurnosti i kompleksa.

    u nekim slucajevima odraz preosjetljivosti.


tako se kaze..
pa evo na ovo sam mislila..
sandra jel ovdje kazes sta je ego, ili ja dobro ne vidim....

___________________________________________________________________
simply the best

10-31-2008 10:28 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja ovaj njen post vidim kao osobnu konstataciju nakon podosta godina posla upravo u podruèju meðuljudskih odnosa.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-31-2008 10:37 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif kakve veze iskustvo ima ako nesto nije tacno?
zna se brate sta je ego
kakav boni odraz nesigurnosti i kompleksa
kad bi tako Carmela gledala, onda i ja mogu reci sve je tacno sto kazem vezano za psihologiju,ucim je vec 10 godina....nije ti ok konstatacija...al hajde, vi nastavite, ljudi smo, i dobro je kad ljudi priznaju greske...

___________________________________________________________________
simply the best

10-31-2008 10:40 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Priznaj, priznaj 35.gif
Kutljo, ne vjeruj samo knjigama, lažu te bona, ima nešto i u iskustvu.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-31-2008 10:46 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif

___________________________________________________________________
simply the best

10-31-2008 11:01 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Majo, ne mozes tako dati jednu definiciju ega, pa reci-eto, to je definicija ega. Ako si ucila psihologiju, onda znas i da postoje razna definisanja ega, zavisi na koju se baziras, npr. na Freuda ili na ucenjake Indije. Ili, na neko drugo ucenje...

A, Indija je "domovina" izucavanja duse, mozda, ega....
Ovo sto je rekla Sandra niti je tacno, niti je pogresno..to su stanja kad jedan ego vlada drugim..jer nema samo jedan ego.

Ako guglas da trazis pisanja o egu, moze se desiti na napises gomilu besmislica, jer mozes napisati nesto sto je rekao Freud, a nakon toga nesto sto je rekao neko drugi, a mozda na kraju sve izgleda kao neka kontradiktornost.

Nemam obicaj guglati, pa pisati na temama, osim ako se radi o nekim aktuelnostima, pa trazim najnovije informacije, tako da si samo kazem da je ovo izuzetno opsezna tema, koju ces sasjeci odmah na pocetku definisanjem ega u par recenica. Toliko je toga receno o egu, a pitanje je bilo, ako se ne varam, kako mi vidimo koliko nam ego uslovljava zivot, a ne naucno definisanje istog.

10-31-2008 11:21 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa to za google sam se salila
sto me djavo natenta da se javljam ikako
13.gif
dobro,teta 16.gif 13.gif

i nisam ja pisala jednu definiciju, nego opcenito sta je.......pusti mi frojda,nisam ga spominjala 08.gif 05.gif

___________________________________________________________________
simply the best

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kutljaca dana 10-31-2008 u 11:27.

10-31-2008 11:27 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nato, desi mi se da osjetim da mi je povrijedjen ego, priznam. Obicno se to desavalo u periodima mog zivota kad sam bila prilicno nesigurna.
Jer, ako je vjerovati u ono sto kazu, sve se svodi na to da je ego ustvari ono sto "mislimo da smo", kao sto rece Maja, percepcija nas samih, to je bar jedan dio onog sto je ego u svom kompleksu.

Posto ego nije ono sto JESMO, nego ono sto MISLIMO da jesmo, normalno je da bude i povrijedjen. I, mogu ti reci da nije nimalo lijep osjecaj kad je povrijedjen, mislim da se u tome svi slazemo.

10-31-2008 11:29 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Majo, rekla si ti dosta dobrih stvari, cak sam te i citirala 02.gif Ali, nemoj reci-pusti mi Freuda, kad pricamo o psihologiji, ne mozemo ga izostaviti. Mada ja vise volim ucenja nekih iz Indije.

Nemoj mi reci da sam ti povrijedila ego, hebo te 13.gif
25.gif

10-31-2008 11:32 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hebo tebe 13.gif 13.gif 13.gif
ma mislim pusti mi frojda sada,nisam ga spominjala,frojd mi je dosta dobar,mozemo o njemu na drugoj temi ukoliko zelis,pis sister 25.gif 13.gif

___________________________________________________________________
simply the best

10-31-2008 11:39 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Piiiiis 25.gif
Drugi put, jasta, a ako i izostavimo Freuda, nece forum propasti.
Nije jedini koji je govorio o egu, mada mene vise zanima da cujem je li raja cesto osjete da im je povrijedjen ego, i, sta misle, zasto je to tako.

10-31-2008 11:46 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne dam na se,samo podase 13.gif

___________________________________________________________________
simply the best

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kutljaca dana 10-31-2008 u 11:47.

10-31-2008 11:47 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cini mi se da mnogi, kad kazu ego misle na sujetu.....sa cime se ne bih slozila, ppo meni je sujeta samo dio naseg ega...........zato bih voljela znati sta je autor teme mislio pod "egom"

10-31-2008 12:58 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ljudski EGO i "osjetljiva/bolesna sujeta" su kreirali mnoge ratove i nevolje a o sitnim stvarima da i ne pricamo




    ___________________________________________________________________

      10-31-2008 13:03 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sandy:

        Cini mi se da mnogi, kad kazu ego misle na sujetu.....sa cime se ne bih slozila, ppo meni je sujeta samo dio naseg ega...........zato bih voljela znati sta je autor teme mislio pod "egom"


      EGO je zargon za sve sto je pretjerano tipa Egoizam Egocentrizma itd itd a sujeta je najopasniji dio ega i ko ima osjetljivu ili bolesnu sjuetu sa njim je tesko ostvariti bilo kakvu relaciju 10.gif

      ___________________________________________________________________

        10-31-2008 13:04 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3842
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        vidis, svi razlicito prevodimo rijec EGO........po meni je to ono golo JA...a sve to sto je previse trpam pod SUPEREGO..........voljela bih bas cuti misljenje nekoga ko je vise upucen u to, moze biti da sam ja pogresno naucila.

        10-31-2008 13:29 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        Aleksandra Aleksandra is a Female
        moforaja




        Poruka: 10252
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        evo da ne duljim...ego-superego kako god

        valjda kontate kontekst prvog posta autora teme...

        ___________________________________________________________________






                10-31-2008 14:00 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com