Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Samoposluga i moje komsije oko nje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8042
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Edo C (prica 2)

Okupljali smo se u MZ Carina …. Na vrhu Carine odmah pored Lire … imali smo svoje prostorije , omladina se druzila: raja iz Gornjeg i Donjeg Zalika, raja sa Carine , raja iz Pasijaka, Mehe Tase…. bilo nam je fino …. 33.gif
Skupljali smo stari papir, boce … prodavali na otpad … od tih para smo organizovali tombole , isli i na Dedinje, jedan dan more … u ono doba ucimo, radimo, samoupravljamo … privredjivali … Bila su to lijepa vremena !!!!

Taj dan necu nikad zaboraviti … jedan dan mora u Gradcu … necu zaboraviti zahvaljuci Cokinim biserima … 13.gif

Dobro smo se iskupali … bili i na nudistickoj … bilo nam fino … elem mora se i nazad krenuti … u onom starom Autprevozovom autobusu sto je saobra’o na relaciji Mostar-Buna-Hodbina okupili se mi, onako slani, umorni i gladni …. Bila je tu i Amela iz Pasijaka i Dzenana i Verica … Haso i Darko ... Nerko …. ali Coka i ja … Zajedno smo sjedili … iza Amele… Amela je citala ili gledala crtani roman o Komandantu Marku … Coka ko Coka kad je zensko u pitanju … odmah u napad i kaze Ameli: Jel de Amela da ta Beti (ko se sjeca djevojka Komandanta Marka) ima divne plave oci !!!! 13.gif
Kad to rece mene uhvati smijeh 13.gif 13.gif 13.gif da se svak ziv morao okrenuti prema nama.
- “Sta se smijes” pita Coka ?
- “Dje ces bola reci das ima plave oci pa zar ne vidis da je roman crnobijeli , samo korice u boji “…. Odgovorih mu !!!
Zavali me stocem u rame …I dan danas me boli … ali se i Coka poce smijati …

Negdje pred Mostarom raja ozednila … samo u Coke flasa vode …
-“Daj raji da pije” rekoh mu …. A on ni pet ni sest:
-“Bola je si li lud .. . Ovo ti je morska voda … ponio zeni da banja noge”

Svako ljeto sam kod Coke na kafi … ispricamo se … Sjetimo se tih nekih nasih dana …



Uskoro pisemo i o nasim komsijama ......


DA SE NE ZABORAVI ..................................... 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-04-2009 20:01 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dobra ti ova 13.gif
Denani 10.gif

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Japrak dana 01-04-2009 u 20:16.

    01-04-2009 20:16 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8042
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Desnom stranom od samoposluge prema Carini


    ...... pisao sam o kuci Minke Bakamovic profesorice geografije, citav zivot provela je na Carini ...sin Haris je i danas tamo, njene kcerke Majdu i Gara ... Gara me ljetos prepoznala ... fino se i upitala sa mnom ...
    jedino se pitam gdje je Minkin unuk Esmir, Majdin sin ... sjecam ga se ko dijete onako plava i balav kad je oko samoposluge trcao .... 01.gif
    u kuci Minkinoj bilo je i predstavnistvo Politike ... tu je radio rahm.Ismet Drljevic .... tu na ulazu u Politiku bio je i onaj mali zid o kome sam vec pisao ... tu je na tom zidu moje djetinstvo ostalo 33.gif .... neka ga !!!!

    Odmah pored kuce gospodje Minke bila je stara Hajonkina kuca ... u moje doba bila napustena, vrata zabravljena ...a nama ko djeci nista nije sveto ... ulazili smo mi unutra kad se ta-ta igralo ... nadjoh negdje na internetu da se ova kuca prodaje ...
    u dvoristu je stanovao pokojni Dragan Kovacec sa svojom majkom 33.gif ... dvoriste imalo dva ulaza pa si tako mogao i u Cupina sokak ali i Balordinu ulicu ... da se neprijatelj zavara kazu 13.gif ko se ne sijeca nasega Dragana i njegovih prica ... prica o Legiji stranaca, o Neretvi, o kocki , o Citi i drugim damama ...volio sam Dragana, volio sam ga slusati onako ostrog, na prvu, bez dlake na jeziku ... poginuo od snajpera na vrhu Cupina sokaka ... Dragane neka ti je pokoj dusi nece te Carinska raja zaboraviti kao i ni druge ... nikad !!

    Dalje prema Carini ... stara porodicna kuca Cupina 33.gif ... sto mi je u sjecanju ostalo cista i uredna avlija onako starinska ... ko ne zna Faruka i Suada, karate u Mostaru ... stari Smajo
    kuca Cisica, Ramiz nekad radio u Fejicevoj u Lovcu .... Ramiz igrao i za FK Postar
    onda kuca Salke i Munte Buric 33.gif rahmet im dusi .... stari cika Salko dobar zanatlija i majstor ... sve je znao ... njegovi sinovi Haran, Hasan i Nail su dio istorije Carine ... do njih je stanovao i jos uvijek stanuje Heba ..i dan danas je tamo ...l jetos me nije poznao ... ili jeste ??? Ko ce ga znati ljudi se mijenjaju .... stare i zaboravlaju 26.gif

    Velefarmacija je bila jedna duga zgrada gdje smo se ko djeca nekad sakrivali .... sad je tu Studio Hadzic...do nje kuca Ljube Gordica bila ... njegov sin Danko vrsnjak sa mojim burazerom ... Danko samo taki ... bavio se bildanjem .... kazu da je 20 jaja za dorucak jeo ...

    Kuca Ismeta Cupine i Avde Lendre 33.gif ... moj cika Ismet sjecam ga se iz nasih podstanarskih dana iz te kuce ... Ismeta i njegovog znata ...bio je moler, dobar moler , volio je hotel Neretvu i sportsku prognozu ...
    vise njega stanovao je Avdo Lendra sa familijom ...i Sana 33.gif ...najljepsa cura (za mene) na Carini ... imala je Carina i drugih lijepih cura ali Sana ..... ne trebaju se Carinske cure ljutiti na mene ..... za mene ce ostati uvijek najljepse 33.gif !!!!

    Kuca Keme Burica ..... 33.gif
    pa kuca Faruka Slipicevica 33.gif ..... rahmet mu dusi dobar covjek i dobar komsija .... sjecam se onih momenata iz rata kad je Faruk zracio nekim optimizmom, voljom za bolje sutra ... nije docekao ... ostace u mom srcu ...

    I tako prema Carini .....i to desnom stranom od samoposluge ..... nace se tu i frizerski salon Sacira Masle 33.gif , starog zanatlije , uvijek tacnog i na vrijeme ...necu nikad zaboraviti onu njegovu masinu, britvu i "nularicu" ...kako je ona masina cupala...
    tu je i buregdzinica Sulejmani Fari ..... raja smo bili sa njegovim sinovima ... jedan od njih se zvao Samir ... i dan danas smo raja ...

    Negdje na samom vrhu Selimova slasticarna i za nas djecu najljepsi sladoled, limunada, tulumbe i hurmasice o sampitama da ne govorim ... pored njega Beli Drljevic i Sanka .... moram Adnanu Belijevom sinu opet nesto za ribu kupiti .... zvao me, trazi....
    Eno Bakija ..... skolski drug iz Seste osnovne ....


    Boze sto vrijeme leti ...neka mi ne zamjere oni sto sam ih preskocio ...pisao sam samo o desnoj strani od samoposluge prema Carini ... pisacemo mi i o lijevoj strani ...jer Carina ne bi bila Carina ako se Drlejvici ili Kavazovici ne spomenu ... Hadzici i Mita Kocic.... i drugi !!!!!


      .... sa vrha Carine

      Starija Carinska raja zmenga, djemila, behar ... znaju vise, mnogo vise pa bujrum ...... ONAKO DA SE NE ZABORAVI !!!!!

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane denani dana 01-21-2009 u 16:20.

      01-21-2009 15:50 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      Muntahta Muntahta is a Female
      moforaja




      Poruka: 8353
      Location: Tamo gdje je moja dusa.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od denani:

          Desnom stranom od samoposluge prema Carini


        ...... pisao sam o kuci Minke Bakamovic profesorice geografije, citav zivot provela je na Carini ...sin Haris je i danas tamo, njene kcerke Majdu i Gara ... Gara me ljetos prepoznala ... fino se i upitala sa mnom ...
        jedino se pitam gdje je Minkin unuk Esmir, Majdin sin ... sjecam ga se ko dijete onako plava i balav kad je oko samoposluge trcao .... 01.gif
        u kuci Minkinoj bilo je i predstavnistvo Politike ... tu je radio rahm.Ismet Drljevic .... tu na ulazu u Politiku bio je i onaj mali zid o kome sam vec pisao ... tu je na tom zidu moje djetinstvo ostalo 33.gif .... neka ga !!!!

        Odmah pored kuce gospodje Minke bila je stara Hajonkina kuca ... u moje doba bila napustena, vrata zabravljena ...a nama ko djeci nista nije sveto ... ulazili smo mi unutra kad se ta-ta igralo ... nadjoh negdje na internetu da se ova kuca prodaje ...
        u dvoristu je stanovao pokojni Dragan Kovacec sa svojom majkom 33.gif ... dvoriste imalo dva ulaza pa si tako mogao i u Cupina sokak ali i Balordinu ulicu ... da se neprijatelj zavara kazu (smijeh)...ko se ne sijeca nasega Dragana i njegovih prica ... prica o Legiji stranaca, o Neretvi, o kocki , o Citi i drugim damama ...volio sam Dragana, volio sam ga slusati onako ostrog, na prvu, bez dlake na jeziku ... poginuo od snajpera na vrhu Cupina sokaka ... Dragane neka ti je pokoj dusi nece te Carinska raja zaboraviti kao i ni druge ... nikad !!

        Dalje prema Carini ... stara porodicna kuca Cupina 33.gif ... sto mi je u sjecanju ostalo cista i uredna avlija onako starinska ... ko ne zna Faruka i Suada, karate u Mostaru ... stari Smajo
        kuca Cisica, Ramiz nekad radio u Fejicevoj u Lovcu .... Ramiz igrao i za FK Postar
        onda kuca Salke i Munte Buric 33.gif rahmet im dusi .... stari cika Salko dobar zanatlija i majstor ... sve je znao ... njegovi sinovi Haran, Hasan i Nail su dio istorije Carine ... do njih je stanovao i jos uvijek stanuje Heba ..i dan danas je tamo ...l jetos me nije poznao ... ili jeste ??? Ko ce ga znati ljudi se mijenjaju .... stare iz aboravlaju (plac)

        Velefarmacija je bila jedna duga zgrada gdje smo se ko djeca nekad sakrivali .... sad je tu Studio Hadzic...do nje kuca Ljube Gordica bila ... njegov sin Danko vrsnjak sa mojim burazerom ... Danko samo taki ... bavio se bildanjem .... kazu da je 20 jaja za dorucak jeo ...

        Kuca Ismeta Cupine i Avde Lendre 33.gif ... moj cika Ismet sjecam ga se iz nasih podstanarskih dana iz te kuce ... Ismeta i njegovog znata ...bio je moler, dobar moler , volio je hotel Neretvu i sportsku prognozu ...
        vise njega stanovao je Avdo Lendra sa familijom ...i Sana ...najljepsa cura (za mene) na Carini ... imala je Carina i drugih lijepih cura ali Sana ..... ne trebaju se Carinske cure ljutiti na mene ..... za mene ce ostati uvijek najljepse !!!!

        Kuca Keme Burica ..... 33.gif
        pa kuca Faruka Slipicevica 33.gif ..... rahmet mu dusi dobar covjek i dobar komsija .... sjecam se onih momenata iz rata kad je Faruk zracio nekim optimizmom, voljom za bolje sutra ... nije docekao ... ostace u mom srcu ...

        I tako prema Carini .....i to desnom stranom od samoposluge ..... nace se tu i frizerski salon Sacira Masle 33.gif , starog zanatlije , uvijek tacnog i na vrijeme ...necu nikad zaboraviti onu njegovu masinu, britvu i "nularicu" ...kako je ona masina cupala...
        tu je i buregdzinica Sulejmani Fari ..... raja smo bili sa njegovim sinovima ... jedan od njih se zvao Samir ... i dan danas smo raja ...

        Negdje na samom vrhu Selimova slasticarna i za nas djecu najljepsi sladoled, limunada, tulumbe i hurmasice o sampitama da ne govorim ... pored njega Beli Drljevic i Sanka .... moram Adnanu Belijevom sinu opet nesto za ribu kupiti .... zvao me, trazi....
        Eno Bakija ..... skolski drug iz Seste osnovne ....


        Boze sto vrijeme leti ...neka mi ne zamjere oni sto sam ih preskocio ...pisao sam samo o desnoj strani od samoposluge prema Carini ... pisacemo mi i o lijevoj strani ...jer Carina ne bi bila Carina ako se Drlejvici ili Kavazovici ne spomenu ... Hadzici i Mita Kocic.... i drugi !!!!!


          .... sa vrha Carine

          Starija Carinska raja zmenga, djemila, behar ... znaju vise, mnogo vise pa bujrum ...... ONAKO DA SE NE ZABORAVI !!!!!


        denani 33.gif kako su divna ova Tvoja sjecanja...ponekad se covjeku cini da je sve zaboravio...
        da je u o onom haosu i metezu sve nestalo...ali kad posnes pisati...sjecanja sama naviru...ali pisati treba...DA SE NE ZABORAVI...

        ___________________________________________________________________
        Prestani brinuti o tome ko te ne voli
        ko ima vise ili ko sta radi.
        Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

        01-21-2009 16:11 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8042
        pokretac teme Thread Started by denani

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


          Stara Hajonkina kuca i u pozadini kuca rahm.Minke Bakamovic ...


          ...reko'o bi covjek samo zidine kuca i nista vise .... meni drage ove kuce 33.gif ... dio moje mladosti 33.gif

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          01-22-2009 08:35 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          denani denani is a Male
          moforaja




          Poruka: 8042
          pokretac teme Thread Started by denani

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


            ...ovo je prema Carini


            Koliko divnih uspomena 33.gif

            ___________________________________________________________________
            33.gif 33.gif 33.gif

            01-22-2009 08:37 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
            denani denani is a Male
            moforaja




            Poruka: 8042
            pokretac teme Thread Started by denani

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Lijevom stranom od samoposluge prema Carini




            Na cosi stara kuca u kjoj su stanovali Ruzica i Enver Drljevic, njihov sin Dragan 33.gif ... zvali smo ga Tesla , sve je znao. Mi mislili da je puk'o a Tesla pametan inteligentan ... nema vise tete Ruzice,Envera i Tesle ...neka im je rahmet dusi 33.gif ... ostali su dio Carine.
            Ispod je Salko Hadzajlic drzao kafanu "Nacional" ... dobre plejskavice i dobre konobarice 01.gif .....

            Kuca Halila Emrica i njegove zene Danice 33.gif ... dobre i fine komsije ... cika Halil je imao najbolje sipke,tamo iza kuce prema Drljevicima ....Cico sin mu uvijek se igrao lopte sa nama iza samoposluge ... ma uvijek je donosio loptu... ispod je stanovala Bosa 33.gif .... san mnogih nas ... najvece grudi Balkana a i sire ...a mi djeca ko djeca vazda nesto dobaci ... njoj drago !!!! Jesmo cafirini bili !!!! Ali je nismo nikad ni uvrijedili .

            Nekad je Avdo Lendra 33.gif tu pored kuce Halila Emrica imao stolarsku radnju ...ko djeca stajali tamo,bilo nam interesantno kako se daske rezu i mirisali onu piljevinu sto su opet drugi nosili za plocice ili za potpale ....

            Onda kuca Drljevica teta Zehra i cika Ismet , Sejo i Senka 33.gif .... otisli su rahmet im dusi ...ko se ne sjeca Seje ni njegove ljubavi prema Velezu ...a Senke,Sejine sestre ...sjecam se ko djete kad je Asim Brkan sa njom asikovao tamo negdje u Cupina sokaku .... volio sam ih ... dio mene i moje Carine !!!
            Prije nekoliko godina dok je teta Zehra bila ziva, cesto mi je govorila: "Kad tebe vidim vidim citavu Carinu .." a meni drago ... o cika Ismetu moze se puno napisati ... onako mal , radio u Politici, svako ljeto mogao si ga naci na Bunici ... tamo je provodio ljeta....

            Kuca Koludera Omera i Nise 33.gif ... i cetiri kcerke Sena,Mila, Aida i Larisa... cure Carinske, ljepota jedna ... i dan danas se vidim sa Senom i Aidom ...moram otici u salon da se malo ispricamo .... pitaju me za svu raju koja su vani ....
            Tu je stanovala i familija Odak Zarko i Fila 33.gif ... tri sina i kcerka .... Zara je umro Drazo isto pokoj im dusi ... Zdravka, Bruno i Mate su na desnoj obali ....Mnogo toga nas veze ...mladja raja moze pisati o Drazi ...
            Firizerski salon od Sene i Aide ...ona mala prostorija ..vazda ugodno, covjek dodje da se obrije osisa ali i da se opusti ... Djeno Drljevic zvani Doktor neizbjezan u svemu ...jesam mu se ljetos nasmijao 13.gif ...sve zna ... a vazda isiti ...ne mijenja se...

            Kuca Kavazovica ... u tom malom sokaku stanovali su i jos stanuju Semsudin Cuka, Omer, Ahmo Kavazovic.... koliko Ahmo Kavazovic zna o nasoj mahali... kad on pocne pricati o Carini ...nema mu nobelovca ravna... i dan danas su tamo ...tamo ce i umrijeti ... tu negdje stanovao je i Pejdo..ne znam puno o njemu ....

            Jedan velika kuca u kojoj je stanovao prof.Behmen Mehemd 33.gif ... Mecu kako su ga zvali svako je znao .... onda koktara Mite Kocica 33.gif 10.gif ...ko njegove kokte nije probao ne zna sta je kokta...u tom sokaku pored kokatare zivi i nasa
              ... znate ona cura sto se angazovala i srcem i dusom oko Elme Boskailo... 33.gif 33.gif
              Kuca Hadzica 33.gif ...tri brata: Mita Ahmet i Dino ...Ahmeta nema vise ...stavio je zastavu sa ljiljanima zajedno sa Bracom Repkom na Razvitak ... Rahmet im dusi i njemu i Braci.... sa Mitom i Dinom se vidim svako ljeto ...

              Hakija Beklija ...sta smo mu ja i Coka stranaca navukli za spavanje ... Majda, Milada Suada ... nase cure Carinske 33.gif samo take 10.gif
              Dalje prema Carini jos par kuca ....Kovacevici Indir i Mita 33.gif ...tamo negdje je stanovao i Tomo Milas 33.gif ...njega necu nikad zaboraviti .. djete Carine ...najbolje je pjevao onu pjesmu o "tuznoj,kaljavoj Carini .....

              Malo pomalo na vrhu Carine ...treba spomenuit i garazu Hilme Salcina ...rusevine stare djamije koja je srecom obnovljena....


              Nisam sv espomenuo...namjerno ili nenamjerno ...nije ni vazno ... mozda jos poneko nesto napise ......ONAKO DA SE NE ZABORAVI !!!!!

              ___________________________________________________________________
              33.gif 33.gif 33.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 01-22-2009 u 18:00.

              01-22-2009 17:40 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
              denani denani is a Male
              moforaja




              Poruka: 8042
              pokretac teme Thread Started by denani

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


                Carinski sokaci

                ___________________________________________________________________
                33.gif 33.gif 33.gif

                01-22-2009 17:41 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                taxi taxi is a Male
                Liska mjeseca avgusta




                Poruka: 18170
                Location: M&R

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Zaboravio si Milu Draèu ,limara ...
                i njegovu "ljubavnicu" Muneveru .... 10.gif

                ___________________________________________________________________

                  01-22-2009 19:14 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                  denani denani is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 8042
                  pokretac teme Thread Started by denani

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od taxi:

                    Zaboravio si Milu Draèu ,limara ...
                    i njegovu "ljubavnicu" Muneveru .... 10.gif






                  ...e moj taxi .... godine prodjose ne moze se covjek svega sjetiti .... ali smo tu da se svi zajedno prisjetimo nasih komsija ..... onako DA SE NE ZABORAVE 33.gif

                  ___________________________________________________________________
                  33.gif 33.gif 33.gif

                  01-22-2009 19:46 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                  taxi taxi is a Male
                  Liska mjeseca avgusta




                  Poruka: 18170
                  Location: M&R

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  pa Zija "logara" sa harmonikom, i njegova žena Cica 10.gif

                  ___________________________________________________________________

                    01-22-2009 19:59 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                    as-is as-is is a Male
                    mofo beba


                    Poruka: 9
                    Location: mo

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    [quote]

                      citat od denani:

                      Lijevom stranom od samoposluge prema Carini




                    ... ispod je stanovala Bosa 33.gif .... san mnogih nas ... najvece grudi Balkana a i sire ...a mi djeca ko djeca vazda nesto dobaci ... njoj drago !!!! Jesmo cafirini bili !!!! Ali je nismo nikad ni uvrijedili .



                    a bjezi denani, cuj nismo je nikad uvrijedili a zvali je Bosa "sisa" 13.gif
                    a zaboravio si kako si visio po onoj skeli oko Halilove kuce i asikovo sa Bosom pocijelu noc kad si se vratio iz vojske ikad ti je rah, babo priso' iza ledja i vidio da pusis "mali imas li vatre?" 18.gif
                    pozdav za sve one sto su igrali "obletive"

                    01-22-2009 20:14 as-is is offline Pregledaj poruke od as-is Dodaj as-is u listu prijatelja
                    taxi taxi is a Male
                    Liska mjeseca avgusta




                    Poruka: 18170
                    Location: M&R

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Halil i njegovi brèiæi ,ala Klerk Gebl, dobar. Dobar. 10.gif

                    ___________________________________________________________________

                      01-22-2009 20:19 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                      denani denani is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 8042
                      pokretac teme Thread Started by denani

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od as-is:

                        [quote]
                          citat od denani:

                          Lijevom stranom od samoposluge prema Carini




                        ... ispod je stanovala Bosa 33.gif .... san mnogih nas ... najvece grudi Balkana a i sire ...a mi djeca ko djeca vazda nesto dobaci ... njoj drago !!!! Jesmo cafirini bili !!!! Ali je nismo nikad ni uvrijedili .



                        a bjezi denani, cuj nismo je nikad uvrijedili a zvali je Bosa "sisa" 13.gif
                        a zaboravio si kako si visio po onoj skeli oko Halilove kuce i asikovo sa Bosom pocijelu noc kad si se vratio iz vojske ikad ti je rah, babo priso' iza ledja i vidio da pusis "mali imas li vatre?" 18.gif
                        pozdav za sve one sto su igrali "obletive"



                      ... dje to uvreda 01.gif ... to je kompliment 10.gif ama imao dobra ucitela Djenu doktora 10.gif

                      Dobro nam dosao !!!! 33.gif 10.gif

                      I pisi sto vise pisi .....onako DA SE NE ZABORAVI




                      ...Jes, jes taxi ... cika Halil isto Klerk Gebl 10.gif 33.gif

                      ___________________________________________________________________
                      33.gif 33.gif 33.gif

                      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane denani dana 01-22-2009 u 20:48.

                      01-22-2009 20:27 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                      denani denani is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 8042
                      pokretac teme Thread Started by denani

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Od samoposluge lijevom stranom prema dnu Carine



                      ... U dvoristu kuce profesorice Minke Bakamovic bila je jedna musmula ...sad cete se upitati: Sta je musmula? .. kazu japansko voce slatko ko med ... odmah do nje bila prodvnica boja i lakova Derma Zagreb .... tu je radio jedan Zvonko ... dalje kuca i frizerski salon Mustafe Ekmescica 33.gif ...divan covjek i jos bolji fizer ... Mustafa mi je jednom davno presao sa Skodom preko stopala desne noge ....mjesec dan nisam mogao na nogu stati ...rahmet mu dusi ...Dzenana kcerka mu negdje u Engleskoj .... Dzani sin ???

                      Dalje kuca Bude krojaca 33.gif ..... prelijepa kuca ... cika Budo je jedan dobar covjek upitan i vazda fino obucen ...vidim ga na ljeto ...pozdravimo se .... do njega porodicna kuca rahm. Sacira Masle 33.gif brijaca.... znam da me je moj stari rahmetli vodio kod Sacira da me sisa ... jednom me na celavo osiso, nisam mogao ostati u Sestoj osnovnoj kako su me zajebavali ....

                      Tu je i kuca Merdza 33.gif ...sjecam se tih ljudi Josipa i Mire ... zajedno odrasli zivili u nekim nasim svjetovima kada smo nas pozorista pravili ...o cirkusima da i ne pisem ...ta bili smo djeca ...
                      Stara Ismeta stanovala je odmah do Merdza zajedno u kuci sa mojom strinom Masom i njenim kcerkama Senkom i Suadom 33.gif ...
                      Opet jedna od onih Austrougarskih kuca .... na dva sprata ..tu je nekad i Djemo Hamzic znao navratiti ...vidjao sam ga ....
                      Tu negdje je i kuca Seje Muslibegovica 33.gif ....poznatog doktora rahmet mu dusi ...sin Adis je krenuo njegovim stopama ... na onom prosirenju kafic LENON
                      dalje niz Carinu moram spomenuti nasega Muju Kahrimanovica 33.gif , rahmet mu dusi ... sta jos o njemu napisati a da nije napisano ...njegove kcerke ...one lijepe Carinske cure ...Sanja, Amra i jos jedna ...ime sam joj zaboravio ....
                      Najbolje partija bilijara su bile u Mileta, tu se i okupljalo u ljetne dane ...

                      ides tako do dna Carine gdje je nekad RIZ bio a sada Sejo i Semir kafic drze ... ima treba hodati makar i u sjecanjima ...... ONAKO DA SE NE ZABORAVI

                      ___________________________________________________________________
                      33.gif 33.gif 33.gif

                      01-22-2009 20:47 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                      taxi taxi is a Male
                      Liska mjeseca avgusta




                      Poruka: 18170
                      Location: M&R

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Pa onda "Papagaj",pa Laliæi,pa Zdenina "Ruža" u sokaku.....

                      ___________________________________________________________________

                        01-22-2009 21:16 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                        denani denani is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8042
                        pokretac teme Thread Started by denani

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od taxi:

                          Pa onda "Papagaj",pa Laliæi,pa Zdenina "Ruža" u sokaku.....





                        Tacno .... 10.gif



                        Ovo je tek pocetak, i za drugu raju da se malo trzne i iocne pisati....

                        Doci ce na red i Lacina ulica i Krndelja i Titova .... 10.gif

                        ___________________________________________________________________
                        33.gif 33.gif 33.gif

                        01-22-2009 21:27 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                        dida62
                        SexNepoznat

                        Poruka: 1517

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Sta ima s Lalicima ? Gdje su ?

                        01-22-2009 21:43 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
                        denani denani is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8042
                        pokretac teme Thread Started by denani

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od dida62:

                          Sta ima s Lalicima ? Gdje su ?



                        ...nemam pojma ????

                        Mozda za Carinsku raju koja je u Mostaru i vise zna 29.gif

                        ___________________________________________________________________
                        33.gif 33.gif 33.gif

                        01-24-2009 20:34 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                        djemila djemila is a Female
                        Naj-Moder 2008




                        Poruka: 11491
                        Location: Mostar

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Kovacevici Indir i Mita


                        Kudin Mita, Emina, Mirsada... 10.gif

                        ___________________________________________________________________
                        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                        01-24-2009 21:21 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                        Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com