Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » policija u engleskoj dozvoljava hijab u norveskoj velika debata » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Magistar:

        citat od pasha:

      metalac to je stvar drustva u kojem zivimo
      meni je svejedno jel poredm mene prodje muslimanka pokrivena ili casna sestra
      moje je da postujem osobu i njeno opredjeljenje kao i prisustvo u drustvu
      ako je na radnom mjestu i recimo trazi isprave s postovanjem prema njenom poslu dati isparave
      a u iraku neznam ne zivim tamo i nije tema a sta u iraku
      jel mislis da kod nas nece neka od ovih zena izraziti zelju da obavlja funkciju neke policajke
      vremenom ce doci i kod nas pa zasto ne postivati


    Po tuðoj guzici stotinu degeneka.

    Jedva èekam te policajke 01.gif
    Ljepota.Što da ne.
    A što ne bi ii èasna sestra bila policajac 02.gif U crno-bijelom kompletu. Normalno bez hlaèa (ne smiju ih nositi) i šapkom na glavi (ta jesu li policija ili nisu)

    Ozbiljno. Što je mnogo, mnogo je.
    Vremenom æe doæi i kod nas???
    Ne. Hvala.Dosta mi je i ove policije.
    Još bi trebali pokazivati svijetu koliko smo multi-kulti. (A jesmo inaèe, uzor)
    Još bi mi trebali policajci s križinama od po metra oko vrata, polumjesecima, oèenašima, tespihima, a zašto ne i šajkaèama. I to je folklor nekog naroda.



sto ne bih casna sestra bila policajac ja licno ne znam ali one imaju odredjenu funkciju
hidjab nosi svaka zena vjernik koja je odlucila da se pokrijei u kancelariji i u proizvodnji i politici
ja u svakom slucaju ne bih potcjenjivao protivnika
zamisli usprotivis joj se a ona se okrene majgeri pa po glavi stanovnika 01.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-09-2009 16:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od Magistar:

          citat od pasha:

        metalac to je stvar drustva u kojem zivimo
        meni je svejedno jel poredm mene prodje muslimanka pokrivena ili casna sestra
        moje je da postujem osobu i njeno opredjeljenje kao i prisustvo u drustvu
        ako je na radnom mjestu i recimo trazi isprave s postovanjem prema njenom poslu dati isparave
        a u iraku neznam ne zivim tamo i nije tema a sta u iraku
        jel mislis da kod nas nece neka od ovih zena izraziti zelju da obavlja funkciju neke policajke
        vremenom ce doci i kod nas pa zasto ne postivati


      Po tuðoj guzici stotinu degeneka.

      Jedva èekam te policajke 01.gif
      Ljepota.Što da ne.
      A što ne bi ii èasna sestra bila policajac 02.gif U crno-bijelom kompletu. Normalno bez hlaèa (ne smiju ih nositi) i šapkom na glavi (ta jesu li policija ili nisu)

      Ozbiljno. Što je mnogo, mnogo je.
      Vremenom æe doæi i kod nas???
      Ne. Hvala.Dosta mi je i ove policije.
      Još bi trebali pokazivati svijetu koliko smo multi-kulti. (A jesmo inaèe, uzor)
      Još bi mi trebali policajci s križinama od po metra oko vrata, polumjesecima, oèenašima, tespihima, a zašto ne i šajkaèama. I to je folklor nekog naroda.



    sto ne bih casna sestra bila policajac ja licno ne znam ali one imaju odredjenu funkciju
    hidjab nosi svaka zena vjernik koja je odlucila da se pokrijei u kancelariji i u proizvodnji i politici
    ja u svakom slucaju ne bih potcjenjivao protivnika
    zamisli usprotivis joj se a ona se okrene majgeri pa po glavi stanovnika 01.gif


Nemaju èasne sestre nikakvu ''odreðenu funkciju''.
Poznajem èasne sestre koje su po profesiji (i rade u njoj) zubarke, odvjetnice, turistièki vodièi, prevodioci, profesori, medicinske sestre. Èasna sestra nije zanimanje, nije ni profesija...to je poziv. Njihov zavjet vjeri. Nikakve razlike u odnosu na nošenje hijaba (doduše èesto žive u zajednicama, upražnjuju celibat i sl.) Znaèi ne postoje nikakve ni moralne, ni teološka a ni zakonske prepreke za obnašanje policijskog posla za èasne sestre.
Pa hajdemo i njih. Što da ne.

I još da nešto rezimiram.
Žene koje dolaze u Europu iz zemalja koje imaju tradiciju nošenja hijaba, ne bi nikada u svojoj matiènoj zemlji mogle obnašati dužnost policajke. Ipak ta društva od žene nameæu i odreðene norme ponašanja með koje se uklapa i nošenje hijaba. Postoje mnoge javne funkcije u tim zemljama koje žene slijedom obièajnih normi ne mogu obnašati. Tako i posao policajca.

___________________________________________________________________

    02-09-2009 18:13 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te
    pokretac teme Thread Started by pasha

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne bih se slozio sa ovim zadnjim magistar posto mi ove zene dozivljavamo iskljucivo kao seljanke neuke i zaostale
    u maleziji ili nekoj da ne nabrajam napradnoj zemlji zene pokrivene obavljaju poslove koje mi nikako ne bih mogli da ih zamislimo tamo
    rade i zive kao i sve zapadnjacke zene sa razlikom u vanjstini
    eto nisam znao da i casne sestre to moze jer ja sam ih zamisljao samo kao zene koje zive u manastirima
    pa eto mjesovita patrola odma 10.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    02-09-2009 19:09 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane asataN dana 02-12-2009 u 01:44.

      02-09-2009 19:52 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te
      pokretac teme Thread Started by pasha

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa samim tim joj treba dati da obnase funkciju drota-ice 01.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      02-09-2009 20:08 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      asataN asataN is a Female
      moforaja




      Poruka: 4110

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane asataN dana 02-12-2009 u 01:44.

        02-09-2009 20:13 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te
        pokretac teme Thread Started by pasha

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        bola nije mi ni na kraj pameti 19.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        02-09-2009 20:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        .

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane asataN dana 02-12-2009 u 01:44.

          02-09-2009 20:22 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          Provler2 Provler2 is a Male
          moforaja




          Poruka: 3154
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Golemo bi bilo vidjeti trojku policajki... jedna bula druga opatica (jeli to isto kao chasna sestra?), trecha kaludjerica . Bilo bi drama 01.gif

          02-09-2009 20:57 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .

          ___________________________________________________________________

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane asataN dana 02-12-2009 u 01:45.

            02-09-2009 20:58 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            Provler2 Provler2 is a Male
            moforaja




            Poruka: 3154
            Location: usa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ateisti nemaju neku posebnu odoru , Romi su nacija a ne religija , zidovi bi mogli sa onim svojim malenim kapicama uchi u konkurenciju 01.gif

            02-09-2009 21:02 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
            asataN asataN is a Female
            moforaja




            Poruka: 4110

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            .

            ___________________________________________________________________

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane asataN dana 02-12-2009 u 01:45.

              02-09-2009 21:09 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od pasha:

                metalac to je stvar drustva u kojem zivimo
                meni je svejedno jel poredm mene prodje muslimanka pokrivena ili casna sestra
                moje je da postujem osobu i njeno opredjeljenje kao i prisustvo u drustvu
                ako je na radnom mjestu i recimo trazi isprave s postovanjem prema njenom poslu dati isparave
                a u iraku neznam ne zivim tamo i nije tema a sta u iraku
                jel mislis da kod nas nece neka od ovih zena izraziti zelju da obavlja funkciju neke policajke
                vremenom ce doci i kod nas pa zasto ne postivati


              moze ona obavljati sluzbu u policiji ali u "ofisu" a ne na ulici hocu da vidim ko me je zaustavio kad me zaustavi a ne da pred mene stane neko obucena kao "SAS" i sl.

              ne moze mene zaustavit policajac sa POKRIVENIM LICEM ko kad upadnu specijalci sa "carapama" na glavama nidje veze pasha moj isto vazi i za recimo TV voditelje ako je Zena "zamotana" neka izabere drugi posao ali ne moze pred "Auditorijum" a da joj se ni ochi ne vide nema smisla

              ja postujem svaciju volju da se oblachi kako zeli ali se neka pravila moraju znati 10.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________

                02-10-2009 10:24 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                metallica metallica is a Male
                moforaja




                Poruka: 8228
                Location: CH.WILLA(uglavnom)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Provler2:

                  Golemo bi bilo vidjeti trojku policajki... jedna bula druga opatica (jeli to isto kao chasna sestra?), trecha kaludjerica . Bilo bi drama 01.gif



                to najvise lichi na "Monti Pajton" 14.gif

                ___________________________________________________________________

                  02-10-2009 10:25 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                  pasha pasha is a Male
                  Super Moderator




                  Poruka: 9503
                  Location: uh jebo te
                  pokretac teme Thread Started by pasha

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od metallica:

                        citat od pasha:

                      metalac to je stvar drustva u kojem zivimo
                      meni je svejedno jel poredm mene prodje muslimanka pokrivena ili casna sestra
                      moje je da postujem osobu i njeno opredjeljenje kao i prisustvo u drustvu
                      ako je na radnom mjestu i recimo trazi isprave s postovanjem prema njenom poslu dati isparave
                      a u iraku neznam ne zivim tamo i nije tema a sta u iraku
                      jel mislis da kod nas nece neka od ovih zena izraziti zelju da obavlja funkciju neke policajke
                      vremenom ce doci i kod nas pa zasto ne postivati


                    moze ona obavljati sluzbu u policiji ali u "ofisu" a ne na ulici hocu da vidim ko me je zaustavio kad me zaustavi a ne da pred mene stane neko obucena kao "SAS" i sl.

                    ne moze mene zaustavit policajac sa POKRIVENIM LICEM ko kad upadnu specijalci sa "carapama" na glavama nidje veze pasha moj isto vazi i za recimo TV voditelje ako je Zena "zamotana" neka izabere drugi posao ali ne moze pred "Auditorijum" a da joj se ni ochi ne vide nema smisla

                    ja postujem svaciju volju da se oblachi kako zeli ali se neka pravila moraju znati 10.gif 10.gif


                  metalac ides u krajnost nije u ovom slucaju odobreno skroz prekriveno lice
                  u pitanju je marama lice vidis
                  znam da mnoge stvari ne ovom svijetu nisu bas jasne i ne mozemo da se slozimo s tim
                  medjutim nije u redu da mi svrstavamo ljude ipak je to privatna stvar ko ce s cim da se bavi
                  isto tako i zakon se mijenja pa se moze promijenuti i kod nas i svijest i zakon
                  neka vrijeme svoje kaze ali ja se slazem da bule uzmu malo palicu u sake 01.gif

                  ___________________________________________________________________

                    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                  Oscar Wilde

                  02-10-2009 10:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                  Magistar Magistar is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2667

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od pasha:

                    metalac ides u krajnost nije u ovom slucaju odobreno skroz prekriveno lice
                    u pitanju je marama lice vidis
                    znam da mnoge stvari ne ovom svijetu nisu bas jasne i ne mozemo da se slozimo s tim
                    medjutim nije u redu da mi svrstavamo ljude ipak je to privatna stvar ko ce s cim da se bavi
                    isto tako i zakon se mijenja pa se moze promijenuti i kod nas i svijest i zakon
                    neka vrijeme svoje kaze ali ja se slazem da bule uzmu malo palicu u sake 01.gif


                  Da završimo prièu.
                  U potpunosti me ne interesira tko je i koje je vjeroispovjesti policajac koji bi mi se obratio. Ne bih htio da to saznajem iz nekog tako jasnog obilježja kao pomenuti primjer marame u žena.
                  Nije etièki da neka osoba koja obnaša javnu i tako osjetljivu funkciju kao što je policajac, na tako transparentan naèin istièe svoje vjersko opredjeljenje.Njena vjera je njena privatna stvar i ona može da se ponaša sukladno s njom u privatnom životu kako god želi.

                  U obnašanju državnih i javnoproklamiranih SEKULARNIH funkcija društva, to NE SMIJE biti sluèaj. Nipošto.
                  Može li policajac, deklarirani ateista okaèiti na sebe karikaturu Isusa ili Muhameda? Ne može, naravno. A zašto? Zato što svoja privatna uvjerenja i vjerovanja mora ostaviti kod kuæe.
                  Ako neko ima kao vjersko obilježje obièaj stavljanja pirsinga u nos, hoæemo li to dopustiti i policajcima.
                  A što ako mu vjera brani nedeljom da radi? (kršæani). Hoæemo li ih osloboditi posla nedeljom.

                  Ovo je skandinavsko preseravanje i blago popuštanje odreðenim pritiscima koje je veæ prošla Francuska, Španija i Nizozemska.Ali neka. Krivi su za mnogo štošta i treba da snose cehove.

                  A u nas??? Vjerojatno nikada.
                  Jedino u nekom znanstvenofantastiènom scenariju preustroja države, koji bi poluèio neki oblik društvene organizacije na dijelu teritorije, koji bi aklamativno podržavao takav oblik mješanja vjerskog u sekularne institucije društva.

                  ___________________________________________________________________

                    02-10-2009 12:49 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                    pasha pasha is a Male
                    Super Moderator




                    Poruka: 9503
                    Location: uh jebo te
                    pokretac teme Thread Started by pasha

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    sto zar samo ateisti imaju pravo biti drotovi daj molim vas
                    i prica je gotova kad pokretac kaze 01.gif
                    sloboda, demokratija, ravnopravnost ili kada je dan zena da se oduzmemo i to je to

                    ___________________________________________________________________

                      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                    Oscar Wilde

                    02-10-2009 12:58 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                    Magistar Magistar is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 2667

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od pasha:

                      sto zar samo ateisti imaju pravo biti drotovi daj molim vas
                      i prica je gotova kad pokretac kaze 01.gif
                      sloboda, demokratija, ravnopravnost ili kada je dan zena da se oduzmemo i to je to


                    Pasha.
                    Mislim da si na skliskom terenu na ovoj temi. Udaraš u prazno.
                    Proèitaj moj prošli post ponovo.Sve ti je objašnjeno.
                    Vidim, imaš mali problem. Moraš razlikovati ATEIZAM od SEKULARNOSTI.

                    ___________________________________________________________________

                      02-10-2009 13:03 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                      Amaryllis Amaryllis is a Female
                      seka




                      Poruka: 844

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Magistar:

                        Da završimo prièu.
                        U potpunosti me ne interesira tko je i koje je vjeroispovjesti policajac koji bi mi se obratio. Ne bih htio da to saznajem iz nekog tako jasnog obilježja kao pomenuti primjer marame u žena.
                        Nije etièki da neka osoba koja obnaša javnu i tako osjetljivu funkciju kao što je policajac, na tako transparentan naèin istièe svoje vjersko opredjeljenje.Njena vjera je njena privatna stvar i ona može da se ponaša sukladno s njom u privatnom životu kako god želi.

                          U obnašanju državnih i javnoproklamiranih SEKULARNIH funkcija društva, to NE SMIJE biti sluèaj. Nipošto.
                        .


                      Na koju se povelju ili Rezoluciju ovdje pozivas? Neku slicnu Hitlerovu.




                        Article 18.

                          * Everyone has the right to
                        freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief, and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to
                          manifest his religion or belief in teaching, practice, worship and observance.


                          [/URL]

                          Tvoja averzija i strah od svega sto ima predznak islamskog je fascinirajuca, i stvara kod mene neopisivu zelju da se vratim u Mostar-Zapadni s maramom na glavi i 5 sinova (Salahudin, FAtih, Bajazit, Mehmed i Alija) pola bi vas od muke pocrkalo. 07.gif 07.gif 07.gif 07.gif

                          02-10-2009 13:04 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
                          Magistar Magistar is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 2667

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od Amaryllis:

                            Tvoja averzija i strah od svega sto ima predznak islamskog je fascinirajuca, i stvara kod mene neopisivu zelju da se vratim u Mostar-Zapadni s maramom na glavi i 5 sinova (Salahudin, FAtih, Bajazit, Mehmed i Alija) pola bi vas od muke pocrkalo. 07.gif 07.gif 07.gif 07.gif


                          Bila bi nam turistièka atrakcija 01.gif

                          ___________________________________________________________________

                            02-10-2009 13:09 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                            Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com