Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Bosnjaci,Hrvati i Slovenci u Cetnicima » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma po meni generalni problem ratne zaostavshtine u glavama ljudi je sto se dijele na one koji kazu "svi smo zasral", dok drugi govore "izvini ali mi smo najmanje"...

iako je i jedna i druga pricha tachna iz necije subjektivne perspektive..obe p[riche su shupljaci, po meni.

a zasto?

ko ce objasniti majci koja je izgubila dijete da je njeno dijete poginulo "za pravu stvar"..a da ce "onog zlocinca koji ga je ubio - stici zasluzena kazna"....??? niko ne uzima u obzir da je mozda i taj "zlocinac" koji ga je ubio - isto neki garib, mobilisan u vojsku "svog naroda", mozda prvi put vidio pushku..i kad je pochelo pushkeanje, bilo je stani-pani..jadnik zatvorio ochi, ispuco rafal ispred sebe..mozda ne bi pogodio nikog, al eto desilo se da nekog pogodi.

rat je bio ljudi. rat. jebiga, deshavaju se takve stvari.

oni, kojima nikad necu oprostiti, su oni sto su pljackali, silovali, muchili, izivljavali se nad zarobljenicima ili chak na leshevima, klali...itd itd..

a ovi garibi, mobilisani na se tri strane...nisu oni nista krivi.

da rezimiramo - bio je rat. u ratu se puca. u ratu se gine. u ratu se zarobljava. nemilosrdna istina

ALI

u ratu ne moras da koljes, pljackas, silujesh, palis kuce....a takvih je bilo na sve tri strane. rat nije fudbalska liga pa da se kaze "VI ste vishe ubijali od NAS"....to ostavite statisticharima. da li je 1000 srba klalo muslimane a samo 200 muslimana silovalo hrvatice ili samo 50 hrvata zapalilo srpske kuce....zar je to bitno? moglo je biti 1000 hrvata, ili 1000 muslimana, ili 50 ili 200 srba....zar je to bitno?

zlocinac je zlocinac. vojnik je vojnik. nisma bio ni u jednoj vojsci, Bogu hvala..ali nemam problem da sjedim s ljudima koji su bili, na sve tri strane. i da pijem s njima. i da se veselim. ako pricamo o politici, tu cemo se razmimoici..ali ako mezimo, muvamo cure, zezamo se..bujrum. vazda sam za to.

ali sa zlocincima...ne sjedim, ne pijem, ne mezim, ne radim nista. e to je razika..

04-05-2009 19:42 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja ne mogu da oprostim onimakoji su planirali rat, oni koji su daleko od svega hladno kalkulisali sudbinama hiljada neduznih ljudi. Oni su svjesno usli u sprovodjenje zlocina da bi posijali strah, mrznju i nepovjerenje, poslije je bilo tesko zaustaviti lavinu. Zato meni ne ide nikako u glavu da danas 17 godina kasnije, nakon svega onoga sto je otkriveno i napisano i snimljeno da neko jos uspjeva da postavlja ovako retardirane teme. Kao vi ste nas pa smo malo mi vas, a usput neki od vas su bili kod nas 14.gif halo profesore, cujemo li se.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-05-2009 19:52 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
nedjo nedjo is a Male
avenija kruzno


Poruka: 113
Location: tamo daleko
pokretac teme Thread Started by nedjo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________
mostarac

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane nedjo dana 04-05-2009 u 20:00.

04-05-2009 19:58 nedjo is offline Pregledaj poruke od nedjo Dodaj nedjo u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

25.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-05-2009 20:01 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od el-tozzinjo:

    grijesis nedjo. potpadas pod propagandu. cetnici su bili kvislinzi. cak i ti sam izjednacavas cetnike i JVuO, na cijem je chelu tada stajao D.Mihailovic.
    cetnici su odredi koste pecanca, cetnici su razularene koljacke bande s obe strane drine koje cesto nisu imale nikakve kontakte izmedju sebe, nego su bukvalno bili lokalne bande. cetnicima se nazivaju i nedicevci i ljoticevci, a posebno srpska dobrovoljacka garda koste musickog.

    JVuO a pocetku pravi dobre planove, cak suradjuje i sa komunistima, po cherchilovim zamislima. no, shovinisticki elementi u jvo isplivavaju na povrsinu u likustevana moljevica vojvode djujica i ostalih. takodje, radi se na odvajanju od komunista i grabljenju zasluga za rat koje su trebale po toj zamisli da pripadnu samo jvo, a ne i partizanima. pavle djurisic upucuje proglas muslimanima da stanu na njihovu stranu u borbi protiv komunista. vidis ti to...dok je zemlja napadnuta od okupatora, djurisic poziva muslimane da se ujedine protiv komunista...ima li tu logike??? sve i da su tacne tvrdnje srpskih nacionalista, da cetnici nisu bili sluge okupatra, zar sam ovaj poziv na ujedinjenje protiv komunista ne pomaze okupatora direktno jer slabi revolucionarni oslobodilacki opkret???

    a sto se tiche izjednachavanja cetnika ustasha balija i ostalih...koja god vojska je blagonaklono gledala na ubijanje djece, koji god komandant je to odobravao...je zlocinacka vojska. da li je ubijeno petero djece ili pet hiljada...nije ni bitno. cifra nije bitna, bitna je namjera krvnika.


ipravno

___________________________________________________________________

    04-05-2009 21:11 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    DARS
    SexNepoznat

    Poruka: 33

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    KARADJORDJEVO JE USPJELO JEDNOM NARODU A DRUGOM NIJE E HAJDEMO SAD ZABORAVITI SVE I SVI SMO RATOVALI I SVI SMO CINILI GENOCIDE ISTO...ZABORAVIMO RAT MI SMO LADA GENARACIJA PA DOK JOS MALO SAZRIJEMO OPET CE MO GENOCID TRECI PUT NA ISTI NACIN :SVI SMO KRIVI
    TRECA SRECA....FUJ

    04-05-2009 21:15 DARS is offline Pregledaj poruke od DARS Dodaj DARS u listu prijatelja
    Rondo Rondo is a Male
    stalni dopisnik


    Poruka: 1085

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nedjo, da me pogresno ne shvatis:
    NE SERI!!!!

    05-07-2009 23:27 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nedjo!!!! Tito se pise VELIKIM slovom.

    05-08-2009 00:40 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Rondo:

      Nedjo, da me pogresno ne shvatis:
      NE SERI!!!!


    13.gif 13.gif 13.gif

    provala mjeseca

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    05-08-2009 16:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Samo da napomenem da se na forum ne smije mechat nista ovako pogano kao sto je ovi bradati peksini videJo..
    Vovu propagandu furat nedje drugo nedjo...ne na forumu...
    Eno ti brate fino Rondo reche...

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    05-12-2009 19:12 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    Sanel_ Sanel_ is a Male
    guster




    Poruka: 52
    Location: u zemlji cuda

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Predsjednik drzave Srbije Tadic je dao izjavu da se Drazin grob mora pronaci! Da nije zalosno, bilo bi smijesno.

    Izgleda da u Srbiji je Draza glavna tema koja uvijek daje rezultat i uspijeva da vecinski narod drzave Srbije preokupira do besvijesti, a to je rasprava o ponovnom revidiranju istorije.
    To je, naravno, dovoljan razlog da se zaboravi na predizborna obecanja o „obecanoj zemlji“, privrednoj ekspanziji, socijalnom raju... Dovoljan razlog da gladni zaborave na glad, siromasni na sirotinju, penzioneri na svoje penzije, a studenti na stipendije.


    Ono sto je meni ovdje bitno jeste to da predstavnici vlasti Srbije tvrde da mogu pronaci kosti covjeka koji je stradao prije vise od 65 godina, a ne mogu da pronadju zivog cetnika Mladica.

    06-11-2009 12:56 Sanel_ is offline Pregledaj poruke od Sanel_ Dodaj Sanel_ u listu prijatelja
    grozdana grozdana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1047

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    meni stvarno nije jasno sta se odvija u glavama ovih likova kao sto je Nedjo
    je li to pojedinima zao sto je rat gotov a oni iz bilo kojeg razloga nisu ucestvovali u ubijanju
    ili u cemu je problem 14.gif

    ___________________________________________________________________

      06-11-2009 13:53 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        19.gif 04.gif 24.gif

        ___________________________________________________________________

          06-11-2009 14:17 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          Sanel_ Sanel_ is a Male
          guster




          Poruka: 52
          Location: u zemlji cuda

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od grozdana:

            meni stvarno nije jasno sta se odvija u glavama ovih likova kao sto je Nedjo
            je li to pojedinima zao sto je rat gotov a oni iz bilo kojeg razloga nisu ucestvovali u ubijanju
            ili u cemu je problem 14.gif


          Sta drugo ocekivati od slijepih guslara kao sto je "Nedjo", koji iz tehnickih razloga nisu bili u stanju da vide stvarnost i istinu koja ih okruzuje, pa guslaju napamet 13.gif 13.gif

          Problem je sto u njegovoj glavi sjedi Mladic i Mihajlovic.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sanel_ dana 06-11-2009 u 16:28.

          06-11-2009 16:27 Sanel_ is offline Pregledaj poruke od Sanel_ Dodaj Sanel_ u listu prijatelja
          MoJaVi
          SexNepoznat


          Poruka: 1705

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          E pa stvarno ovdje nema pomoci. Proklet je nas narod, ako se ne ubijamo medjusobno onda pricamo o tome. Nedjo ohladi malo, ko je zainteresovan da sazna tu vrstu istorije moze isto uraditi sto si i ti uradio - otici na you tube i pogledati. To se ne odnosi samo na tebe nego i na ostale postove ove vrste i efekat je uvjek supratan , barem meni. Ne vidim svrhe u raspravljanju necega sto ja ne vidim kao istoriju nego sramotu svih nas sa toga podrucja. Raspravljanje nece vratiti djecu koja su nastradala zbog gluposti I zasljepljenosti starijih - okani se ovih tema. Isto tako okanite se Tite, trebalo je biti dobro velik i sposoban covjek da se sva ova bagra drzi u miru tolike godine. To je ovaj zadji rat i pokazao.
          Prema tome Nedjo i ostali sa idejama kao Nedjo ako osjetite potrebu da pricate o srbima, muslimanima i hrvatima i istoriji oko toga......pocnite pricati o pjesnicima, slikarima, naucnicima i drugim umjetnicima , bilo ih je dosta na sve tri strane- posebno iz Mostara - pricajte o ljudima koji su ostavili pozitivne tragove na na nasu istoriju..tome ucite djecu da se ne zaboravi a ne ovim sramotama.

          06-11-2009 17:55 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od MoJaVi:
            E pa stvarno ovdje nema pomoci. Proklet je nas narod, ako se ne ubijamo medjusobno onda pricamo o tome. Nedjo ohladi malo, ko je zainteresovan da sazna tu vrstu istorije moze isto uraditi sto si i ti uradio - otici na you tube i pogledati. To se ne odnosi samo na tebe nego i na ostale postove ove vrste i efekat je uvjek supratan , barem meni.
                .
              Prema tome Nedjo i ostali sa idejama kao Nedjo
                  .



              Ovo bi trebalo stajati u pravilniku foruma..... 10.gif

              ___________________________________________________________________

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane asataN dana 06-11-2009 u 19:25.

                06-11-2009 19:24 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                Ceznja Ceznja is a Female
                moforaja




                Poruka: 3970
                Location: Bogu iza noga

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od MoJaVi:

                  E pa stvarno ovdje nema pomoci. Proklet je nas narod, ako se ne ubijamo medjusobno onda pricamo o tome. Nedjo ohladi malo, ko je zainteresovan da sazna tu vrstu istorije moze isto uraditi sto si i ti uradio - otici na you tube i pogledati. To se ne odnosi samo na tebe nego i na ostale postove ove vrste i efekat je uvjek supratan , barem meni. Ne vidim svrhe u raspravljanju necega sto ja ne vidim kao istoriju nego sramotu svih nas sa toga podrucja. Raspravljanje nece vratiti djecu koja su nastradala zbog gluposti I zasljepljenosti starijih - okani se ovih tema. Isto tako okanite se Tite, trebalo je biti dobro velik i sposoban covjek da se sva ova bagra drzi u miru tolike godine. To je ovaj zadji rat i pokazao.
                  Prema tome Nedjo i ostali sa idejama kao Nedjo ako osjetite potrebu da pricate o srbima, muslimanima i hrvatima i istoriji oko toga......pocnite pricati o pjesnicima, slikarima, naucnicima i drugim umjetnicima , bilo ih je dosta na sve tri strane- posebno iz Mostara - pricajte o ljudima koji su ostavili pozitivne tragove na na nasu istoriju..tome ucite djecu da se ne zaboravi a ne ovim sramotama.


                Lijepo napisano, MoJaVi 10.gif

                ___________________________________________________________________
                "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

                06-11-2009 22:02 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
                makso makso is a Male
                Super Moderator




                Poruka: 2849
                Location: andaluzija

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                u pravu ste skroz, ali chupate temu koja je vec neko vrijeme zaboravljena.

                Cinite istu stetu kao i onaj sto je zapoceo temu, mada nenamjerno, podsjecajuci na sve gadosti koje su se desile zadnjih 100 godina.

                opice (izvorna rvacka rijec) treba ignorisati, samim komentarima im dajemo propagandu.

                P.S.
                bravo MoJavi 10.gif

                ___________________________________________________________________
                prest'o sam 18.gif

                06-11-2009 22:25 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
                djemila djemila is a Female
                Naj-Moder 2008




                Poruka: 11491
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od MoJaVi:

                  E pa stvarno ovdje nema pomoci. Proklet je nas narod, ako se ne ubijamo medjusobno onda pricamo o tome. Nedjo ohladi malo, ko je zainteresovan da sazna tu vrstu istorije moze isto uraditi sto si i ti uradio - otici na you tube i pogledati. To se ne odnosi samo na tebe nego i na ostale postove ove vrste i efekat je uvjek supratan , barem meni. Ne vidim svrhe u raspravljanju necega sto ja ne vidim kao istoriju nego sramotu svih nas sa toga podrucja. Raspravljanje nece vratiti djecu koja su nastradala zbog gluposti I zasljepljenosti starijih - okani se ovih tema. Isto tako okanite se Tite, trebalo je biti dobro velik i sposoban covjek da se sva ova bagra drzi u miru tolike godine. To je ovaj zadji rat i pokazao.
                  Prema tome Nedjo i ostali sa idejama kao Nedjo ako osjetite potrebu da pricate o srbima, muslimanima i hrvatima i istoriji oko toga......pocnite pricati o pjesnicima, slikarima, naucnicima i drugim umjetnicima , bilo ih je dosta na sve tri strane- posebno iz Mostara - pricajte o ljudima koji su ostavili pozitivne tragove na na nasu istoriju..tome ucite djecu da se ne zaboravi a ne ovim sramotama.


                Bravo 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                06-11-2009 23:15 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                sara sara is a Female
                moforaja




                Poruka: 5288
                Location: bogu za ledjima

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od MoJaVi:

                  E pa stvarno ovdje nema pomoci. Proklet je nas narod, ako se ne ubijamo medjusobno onda pricamo o tome. Nedjo ohladi malo, ko je zainteresovan da sazna tu vrstu istorije moze isto uraditi sto si i ti uradio - otici na you tube i pogledati. To se ne odnosi samo na tebe nego i na ostale postove ove vrste i efekat je uvjek supratan , barem meni. Ne vidim svrhe u raspravljanju necega sto ja ne vidim kao istoriju nego sramotu svih nas sa toga podrucja. Raspravljanje nece vratiti djecu koja su nastradala zbog gluposti I zasljepljenosti starijih - okani se ovih tema. Isto tako okanite se Tite, trebalo je biti dobro velik i sposoban covjek da se sva ova bagra drzi u miru tolike godine. To je ovaj zadji rat i pokazao.
                  Prema tome Nedjo i ostali sa idejama kao Nedjo ako osjetite potrebu da pricate o srbima, muslimanima i hrvatima i istoriji oko toga......pocnite pricati o pjesnicima, slikarima, naucnicima i drugim umjetnicima , bilo ih je dosta na sve tri strane- posebno iz Mostara - pricajte o ljudima koji su ostavili pozitivne tragove na na nasu istoriju..tome ucite djecu da se ne zaboravi a ne ovim sramotama.


                Daj boze... da ovakvo nesto cesto napisemo pa da imamo sta procitati.
                svaka cast Autoru teksta. 10.gif 33.gif

                ___________________________________________________________________
                Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

                06-12-2009 00:41 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
                Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com