Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "Mobbing"/psiholosko zlostavljanje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705
pokretac teme Thread Started by MoJaVi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bas sam se ugodno obradovala kada sam vidjela ovoliko korisinih informacija od tebe Zizi , super si ..hvala10.gif

Posto mislim da su faze mobinga izuzetno vazna informacija za njegovo raspoznavanje i blagovremeno djelovanje i sprecavanje evo da ih izdvojimo 01.gif 10.gif


      citat od ZiZi_:



    PET RAZVOJNIH FAZA MOBBINGA:

    I. faza: kao potencijalna osnova mobinga pojavljuje se neriješen konflikt meðu suradnicima, koji u konaènici rezultira poremeæajem u meðuljudskim odnosima.

    II. faza: potisnuta agresija eskalira u psihoteror. U vrtlogu spletki, poniženja i prijetnji žrtva gubi svoje profesionalno i ljudsko dostojanstvo

    III. faza: veæ obilježena i permanentno zlostavljana osoba postaje 'vreæom za udarce', 'dežurnim krivcem' za sve propuste i neuspjehe kolektiva.

    IV. faza: karakteristièna je po oèajnièkoj 'borbi za opstanak' žrtve, kod koje se tada pojavljuje sindrom izgaranja na poslu

    V. faza: žrtve obolijevaju od kroniènih bolesti, napuštaju posao ili posežu za samoubojstvom..



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ps. samo da dodam cisto radi informacije....

Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine na sjednici Predstavnièkog doma, 2008 godine, na osnovu èlana IV. 4. a) Ustava Bosne i Hercegovine usvojila je Zakon o zabrani diskriminacije u cijem èlanu 5. navodi:

    (Uznemiravanje i mobing)


(1) Uznemiravanjem se smatra svaka situacija u kojoj doðe do neželjenog ponašanje na
nekom osnovu iz èlana 1. stav 1. ovog Zakona kojim se osoba ili grupa osoba psihièki
uznemirava, ponižava s ciljem ugrožavanja ugleda, èasti, ljudskog dostojanstva i
integriteta èime im se nanosi šteta i stvara zastrašujuæa, neprijateljska, ponižavajuæa,
prijeteæa ili slièna situacija.

(2) Mobing je psihièko zlostavljanje na radnom mjestu koje se ponavlja putem radnji kojima
je cilj ili posljedica degradacija zaposlenikovih radnih uslova, kojim se mogu uzrokovati
povreda ljudskih prava i ljudskog dostojanstva, nanijeti šteta fizièkom ili mentalnom
zdravlju ili kompromitirati zaposlenikova profesionalnu buduænost.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MoJaVi dana 10-25-2009 u 07:46.

10-25-2009 06:22 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705
pokretac teme Thread Started by MoJaVi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sada se nesto mislim......Zna li mozda neko da li ima centar za pomoc zrtvama mobinga u BiH? To bi bila korisna informacija ako ima.

Ovdje u Kanadi to je pokriveno sa "Canadian Human Rights Commission"

    www.chrc-ccdp.gc.ca

10-25-2009 22:40 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koliko znam, neke žrtve mobbinga su se javljale
Helsinškom komitetu u SA, i dobili su pomoæ
Interesantno, jedna direktorica je vršila mobing
nad podreðenim. Prozvali je cunami.
Prošle godine je otišla na porodiljsko,
a onda prijavila menagment firme da je nad
njom izvršen mobing. I uspjelo joj. Nakon porodiljskog
vraæena je na mjesto direktorice, ali samo 3 dana
/po Zakonu/ i odmah su je skinuli. NO, ona i dalje fura
svoje. Ali sad veæ nema zakonsko uporište. I ode žena
na bolovanje.

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

10-25-2009 23:00 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705
pokretac teme Thread Started by MoJaVi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja mislim da je greska vratiti nekoga ko je dozivio mobing u istu sredinu i ocekivati da ce sve funkcionisati u redu. U tom slucaju o kojem sam ja govorila mi smo premjestili ljude u druge sektore. Isto tako smo unijeli u pravilnik jasan proces sa odredbama sta uraditi kada se pojave zalbe na mobing. Sada smo u procesu pregovora sa sefom koji je na bolovanju o opcije isplate odstete jer smo svi misljenja da bi bilo nezdravo (po njega)da se vrati u firmu bez obzira na promjene koje su izvrsene. Mobing ostavlja ogromne posljedice prvenstveno na zrtvu, na citav kolektiv i potrebno je dosta vremena i promjena da se pocne funkcionisati normalno.

Kada kazes "odmah su je skinuli"... nije mi jasno ko je skinuo i zasto?

10-25-2009 23:32 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

skinuo je Upravni odbor ... dozvolili joj, po zakonu, da
se vrati na mjesto direktorice. ona obavljala tu dužnost
/a joj, jes' to bilo smiješno/ 3 dana. potom su joj uruèili
rješenje o novom/starom radnom mjestu što ona nije
prihvatila. jer bi to znaèilo vratiti se meðu raju koju je
maltretirala. a, ustvari, nad njom uopæe nije vršen
mobbing. samo se postupilo po Zakonu. no, ona hoæe
funkciju, a ne da radi na unapreðenju i kvaliteti rada
firme kojoj je bila diretorica. prvi potez koji je napravila
kad su je imenovali direktoricom bila je da sredi da se
pojavi na naslovnoj strani jednog èasopisa za žene.
ma, mislim 21.gif i dalji njen rad bio je prvenstveno
usmjeren na samoreklamu, itd, itd ...

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

10-25-2009 23:47 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705
pokretac teme Thread Started by MoJaVi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije mi jasno sta mislis" samo se postupilo po Zakonu jer nad njom nije izvrsen mobing." Sta je dovolo do potrebe da se upotrebi zakon? Nije mi ovo jasno.

10-26-2009 00:02 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

stvar je prilièno komplicirana i dugo veæ traje
trebala bih ti od poèetka, da skontaš ...
a, nemam takata, fakat ...
Zakon je uvijek u upotrebi - ona je po zakonu, valjda,
otišla na porodiljsko, potom po zakonu na g.odmor nakon
porodiljskog, i po Zakonu je došla na radno mjesto s kojeg
je i otišla na porodiljsko. problem je što ona tvrdi da je
nad njom izvršen mobbing, a nije. ispostavilo se da su
dokazi koje je priložila u prilog tome ne valjani , itd, itd.
rekoh žena hoæe funkciju radi funkcije, a ne da
rukovodi firmom koja æe postizati kvalitet.

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

10-26-2009 01:19 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705
pokretac teme Thread Started by MoJaVi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kaokakao:

    koliko znam, neke žrtve mobbinga su se javljale
    Helsinškom komitetu u SA, i dobili su pomoæ
    Interesantno, jedna direktorica je vršila mobing
    nad podreðenim. Prozvali je cunami.
    Prošle godine je otišla na porodiljsko,
    a onda prijavila menagment firme da je nad
    njom izvršen mobing.
      I uspjelo joj.
    Nakon porodiljskog
    vraæena je na mjesto direktorice, ali samo 3 dana
    /po Zakonu/ i odmah su je skinuli. NO, ona i dalje fura
    svoje. Ali sad veæ nema zakonsko uporište. I ode žena
    na bolovanje.


Ja ovo skroz drugacije skontala .... ja razumjela da je sa porodiljskog tuzila menagment firme za mobing i da je sud/ili neki drugi organ donio presudu u njenu korist baziranu na cinjenicama ...... ono po logici ne mogu okriviti nikoga bez dokaza..... pa da sada taj isti menadzment i dalje vrsi mobing nad njom premjestajuci je na nizu poziciju. Taman sam te htjela upitati po kojem osnovu su je prebacili na nizu poziciju?

10-26-2009 01:38 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

za vrijeme dok je ona bila na porodiljskom saèinjena je nova sistematizacija.
ona je po toj sistematizaciji, po struènoj spremi rasporeðena na poziciju
sa koje je i postala direktorica. ona je to vraæanje na nižu poziciju
predstavila kao mobing. i htjela je istu ili višu poziciju - tj.htjela je mjesto
generalnog direktora/direktorice.

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

10-26-2009 01:44 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705
pokretac teme Thread Started by MoJaVi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kaokakao:

    skinuo je Upravni odbor ... dozvolili joj, po zakonu, da
    se vrati na mjesto direktorice. ona obavljala tu dužnost
      /a joj, jes' to bilo smiješno/
    3 dana. potom su joj uruèili
    rješenje o novom/starom radnom mjestu što ona nije
    prihvatila. jer bi to znaèilo vratiti se meðu raju koju je
    maltretirala. a, ustvari, nad njom uopæe nije vršen
    mobbing. samo se postupilo po Zakonu. no, ona hoæe
    funkciju, a ne da radi na unapreðenju i kvaliteti rada
    firme kojoj je bila diretorica.prvi potez koji je napravila
    kad su je imenovali direktoricom bila je da sredi da se
    pojavi
      na naslovnoj strani jednog èasopisa za žene
    .
    ma, mislim 21.gif i dalji njen rad bio je prvenstveno
    usmjeren na samoreklamu, itd, itd ...


@kaokakao - ps. sazna li se jeli slika uspjela? 13.gif ... nasmija me 04.gif

Posto se vjerovatno radi o organizaciji u kojoj ti radis pretpostavljam da imas dobar pregled situacije i tacne informacije, te da je i tvoja slika o onome sto se desilo ispravna. Ja mislim da pazljiva analiza situacije i neutralna pozicija u konfliktu nam omogucavaju da vidimo stanje ispravno u ovakvim situacijama.
Mislim da je Refleksija govorila o provjeravanju sa svojim radnim kolegama i ja se u potpunosti slazem da je to sigurno dobro uraditi sa vremena na vrijeme (i zbog nas i zbog njih)

Kada vec govorimo o ovome mislim da je veoma bitno prepoznati mobbing. Opasnost mobinga u vecini slucajeva i jeste u tome sto sa strane gledajuci potezi mobera izgledaju kao normalne i opravdanje radnje, neophodne u cilju prosperiteta organizacije ili nekih neophodnih promjena u istoj. Veoma je tesko dokazati da su vezane za osobu u pitanju cime se u vecini slucajeva produzava tortura nad zrtvom.

      citat od ZiZi_:


    Kako prepoznati mobbing?

    Postoji oko 45 razlièitih aktivnosti koje se prepoznaju u procesu mobbinga. Na primjer, u radnoj okolini izabrana žrtva mobbinga ne može doæi do rijeèi, stalno je prekidaju u govoru ili ignoriraju kao da ne postoji. Razgovor se naglo prekida u trenutku kada ona ulazi u prostoriju. Žrtvu se iskljuèuje iz društvenog života na poslu. Pojaèana je kontrola njezine prisutnosti na poslu više ili manje nego što je to uobièajeno u dotiènom okruženju.

    Žrtvu se nadalje premješta u ured udaljen od radnih prostora ostalih kolega. Dobiva samo besmislene radne obveze koje su ispod njezine profesionalne kvalifikacijske razine, zadatke koje ne može riješiti ili stalno dobiva nova i nova zaduženja. Uskraæuju joj se važne informacije. Žrtvu se stalno izlaže kritici, optužuje se za propuste koji se nisu dogodili, za ono što je napasnik kriomice namjerno uèinio.

    Neutemeljeno se obezvreðuju rezultati njezina rada. Stalno su prisutna ismijavanja. Koriste se sva moguæa sredstva omalovažavanja do glasnog izderavanja i kritike, prijetnji, pismeno i telefonski. Ponekad se dogaðaju i seksualna i fizièka zlostavljanja. Cilj je psihološki potpuno poniziti i uništiti žrtvu.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane MoJaVi dana 10-26-2009 u 06:16.

10-26-2009 04:55 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    eh...evo mene...imala ja sastanak s kolegama i pitala ih 02.gif ....kazu da sam ok...da ih ne mobingujem 19.gif ...mada ih cesto znam kritikovat...eh sta ces...ali kad si odgovorna osoba pravo se tesko postaviti na ovaj ili onaj nacin....recimo imamo fin odnos sa svima....i kad recimo kritikujem nekog kolegu s kojim sam dobra pa makar bio to i moj najbolji prijatelj koji igrom slucaja radi samnom onda bude skakljivih situacija jer ja jasno razlucim posao i privatno ali oni to nekako drugacije posmatraju...
    sto se tice najslabijih karika u svakoj, ama bas svakoj firmi ih ima....i svi mi kad vidimo da je neko slabija karika znamo se ponasati drugacije prema toj osobi....namjerno ili nenamjerno....samo je druga stvar da li to neko radi svjesno ili ne svjenso da li to iskoristava ili ne...


to je nesto skroz drugo 10.gif od onga sta je zaista mobing

i ja sam Instruktor na svome poslu i niti mi pada na pamet niti smijem biti popustljiv i precutkivati Iciju pa i Svoju pogresku 18.gif
ali nekoga maltretirati i svaki dan kinjiti bez razloga, nabijati nekome komplexe i sl. to je mobing


a ktitika da bi se poboljsali rezultati rada to je nesto bez cega se ne moze

___________________________________________________________________

    10-26-2009 09:33 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    MoJaVi, slika je itekako uspjela ... pa, bila žena na naslovnici 'Azre' - ovdašnjeg
    èasopisa za žene ... bilo je to poèetkom 2005.godine ... i, to - kako su se raja zezala u 'folk filigran pozi' - ono sjedi, a jedna ruka pod bradom


    13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    u pravu si, imam uvid u skoro cjelu situaciju, ali je fakat komplicirano

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    10-26-2009 23:10 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    MoJaVi
    SexNepoznat


    Poruka: 1705
    pokretac teme Thread Started by MoJaVi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @kaokakao13.gif neki ljudi nikada ne nauce 01.gif

    @metallica 10.gif .. ja se slazem i sto je interesantno pokazalo se da tu i nastaje dosta problema kako za radnike tako i za sefa. Veoma je tesko nekome ko gleda sa strane razlikovati da li se radi jednostavno o vrsenju duznosti ili o necem drugom sto moberi koriste. Zato mobing i jeste opasna pojava jer se moze provlaciti godinama da okolina to ne primjeti uz svakodnevno dodavanje novih stvari kao sto su zalbe te osobe, povucenost se predstavlja kao izbjegavanje okoline(gledanja na druge sa visine ), odlazak na bolovanje se vidi kao negativna osobina(bjezanje od obaveza na poslu) i sl.

    10-26-2009 23:23 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MoJaVi:

      @kaokakao13.gif neki ljudi nikada ne nauce 01.gif

      @metallica 10.gif .. ja se slazem i sto je interesantno pokazalo se da tu i nastaje dosta problema kako za radnike tako i za sefa. Veoma je tesko nekome ko gleda sa strane razlikovati da li se radi jednostavno o vrsenju duznosti ili o necem drugom sto moberi koriste. Zato mobing i jeste opasna pojava jer se moze provlaciti godinama da okolina to ne primjeti uz svakodnevno dodavanje novih stvari kao sto su zalbe te osobe, povucenost se predstavlja kao izbjegavanje okoline(gledanja na druge sa visine ), odlazak na bolovanje se vidi kao negativna osobina(bjezanje od obaveza na poslu) i sl.

    Manipulatori vrlo vješto prikazuju odredjeni dogadjaj na naèin kako njima odgovara. Kao i sve druge negativne pojave i mobbing se vješto skriva i zamata u celofan - zakonske okvire.

    ___________________________________________________________________

      10-27-2009 08:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705
      pokretac teme Thread Started by MoJaVi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ta teskoca u identifikovanju mobinga i njegovo kasno otkrivanje stvara dogorocne posljedice i za zrtvu i za firmu.

      Evo nekih od zdravstvenih smetnji koje se mogu javiti(nadam se da mi Zizi 10.gif nece zamjeriti jer opet koristim djelove njenog posta )

          citat od ZiZi_:



        Dugotrajna izloženost mobbingu dovodi do zdravstvenih smetnji, a glavni simptomi su:

        1. Promjene na socijalno-emocionalnoj razini - depresija, anksioznost, krize
        plaèa, stalno razmišljanje o problemu, burn-out sindrom (progresivni gubitak idealizma, energije i smislenosti vlastitog rada), socijalna izolacija, nedostatak interesa za druge ljude ili za èlanove obitelji, emocionalna otupjelost, osjeæaj gubitka životnog smisla, gubitak motivacije i entuzijazma, apatija, poremeæaj prilagodbe i td..
        2. Promjene na tjelesno-zdravstvenoj razini - glavobolje, kronièni umor, poremeæaji spavanja, osjeæaj gubitka ravnoteže s vrtoglavicom, poremeæaji u probavnom sustavu, razlièiti bolni sindromi, osjeæaj pritiska u prsima, nedostatak zraka, srèane poteškoæe, kožne promjene, smanjen imunitet, smanjenje kinestetièke osjetljivosti.
        3. Promjene u ponašanju - pretjerana osjetljivost na vanjske stimulanse, agresivnost, pasivizacija, nekritièno rizièno ponašanje, gubitak koncentracije i zaboravnost, poremeæaj u prehrani, uèestalo korištenje alkohola, cigareta, lijekova, seksualni poremeæaji.

        'Nezdravo' radno mjesto i radna okolina i za tvrtku su ubojiti - u porastu su bolovanja, izmjene radnika, poveæan je stres na radnom mjestu, veæi troškovi radi edukacije novih radnika, poveæan riziku od nastanka ozljeda na radu te incidenata, smanjena je produktivnost i motivacija za rad, smanjen ugled poduzeæa i kvaliteti pružanja usluga kupcima...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MoJaVi dana 10-28-2009 u 05:06.

      10-28-2009 05:00 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705
      pokretac teme Thread Started by MoJaVi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Gdje nesta ova ZiZi? 14.gif

      11-21-2010 02:48 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sjeæate li se... "Šta reæi, kome posluku porati?" 01.gif
      Evo ga, sutra izlazi u prestižnim ženskim novinama... kao žrtva internet mobinga i zahebavanja...



          RDqi0upFrVQ&annotation_id=annotation_904043&feature=iv

      ___________________________________________________________________

        06-21-2012 11:38 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        KULJE1969 KULJE1969 is a Male
        raja




        Poruka: 1794
        Location: Brace Krpo 19

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kad vidimo sta sve spada u mobbing onda je kod vecine nazalost odavno postalo normalno da rade posebno kad je neko >Ters-Tabijasus ili zadrt.Pa te usutkava prijeti omalovazava.Pravi ti smicalice da bi se neko sa tobom posvadjao zbog njihovih izmisljotina o tebi.Sve ono sto bi mnogi od nas nazivali podbadanje moze spasti u tu kategoriju mobbinga.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane KULJE1969 dana 06-22-2012 u 00:11.

        06-22-2012 00:05 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17887
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pogledaj ovo. ovome vise nikad nece pasti na pamet da se zajebava. 100%

          mEqniEvNcnk&feature=fvwrel

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-25-2012 21:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com