Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Gradimir Gojer - otvoreno pismo Ivi Josipovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da ne ulazim u zestoke i bespotrebne rasprave, kao i uvijek, mjesamo kruske i sljive.... 21.gif

Covjek prije nekoliko dana pisao o ugrozenosti Hrvata u Sarajevu? Ok, ako je u pravu, neka je.

Covjek odgovorio na GLUPU primjesu predsjednika Hrvatske. U pravu je isto tako ( ne ulazim je li narucen clanak ili nije... 29.gif )


Ne mogu da skontam da jedna osoba sa Balkana (Hrvatska je jos uvijek na Balkanu) moze da stavi u isti kos BH muslimane sa ostalim (pogotovo radikalnim) muslimanima.
MIslim da je dokazano zauvjek, da BiH ne moze niti ce ikad biti nikakva islamska drzava.
Jer ako se nisu radikalizirali u ratu i poslije njega (kada su imali mogucnost, pomoc i prisustvo islamista), onda nece nikad.

Znaci, bar ja tako vidim, da ugrozenost hrvata u BiH (ako je ima i koliko je ima) je jedna tema, a eventualna radikalizacija muslimana sjeverne afrike i arapskih zemalja je druga tema. U najmanju ruku je kao poredjenje hrvata BiH sa ugrozenosti katolika u indoneziji ili Jerusalemu, nidje veze.


Svima Pozz, i hebo politiku

25.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-11-2011 09:55 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
zorokrik zorokrik is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1340
Location: St.Marino

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kaze Makso:"Znaci, bar ja tako vidim, da ugrozenost hrvata u BiH (ako je ima i koliko je ima) je jedna tema, a eventualna radikalizacija muslimana sjeverne afrike i arapskih zemalja je druga tema. U najmanju ruku je kao poredjenje hrvata BiH sa ugrozenosti katolika u indoneziji ili Jerusalemu, nidje veze"

    http://www.youtube.com/watch?v=PeeLBX0O9Xs



Suvad Ðidiæ zbog eksplozije u Poslovno-prodajnom centru FIS Vitez osuðen na devet godina zatvora


Muamer Topaloviæ priznao da je ubio Anðeliæe

Trostruko ubojstvo u Kostajnici kod Konjica poèinio je Muamer Topaloviæ, a osnovni motiv je vjerski fanatizam, priopæio je sinoæ novinarima u Mostaru ministar unutarnjih poslova hercegovaèko-neretvanske županije Goran Biliæ.
On je u utorak, 24. prosinca na Badnju veèer, oko 21.30 sati iz vatrenog oružja ubio Anðelka Anðeliæa, roðenog 1935. godine, njegove kæerke Maru, roðenu 1955. godine i Zorku, roðenu 1973. godine, a povrijeðen je Anðelkov sin Marinko, roðen 1972. godine.

Ministar Biliæ je kazao da je Muamer Topaloviæ (1977) iz sela Oteležani kod Konjica, priznao trostruko ubojstvo obitelji Anðeliæ, te istaknuo da je tokom istražnih radnji utvrðeno da je za motiv imao ideološko-vjerski fanatizam.

Makso a naravno i jos neki

ja vidim ugrozenost i neravnopravnost prema Hrvatima!

___________________________________________________________________

    bar_dan.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zorokrik dana 04-11-2011 u 10:58.

    04-11-2011 10:52 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
    luka ters
    SexNepoznat



    Poruka: 5212
    Location: on the face of the place

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E, sad se ne slažem, Zoro .
    Moglo bi se sad u nedogled nabrajati i sluèajeve ugroženosti Bošnjaka.
    kriminalne radnje pojedinaca i jesu upravo to - kriminalne radnje POJEDINACA, bog zna zbog èeka i kako feleriènih i poremeæenih osoba.

    Ja znam samo da sam ja, zbog ovih idiota na vlasti, nacionalnih stranaka i još veæih kretena koji iz godine u godinu nasjedaju na iste folove pa glasaju svako za svoj tor, ugrožena kao èovjek/žena i moje dijete takoðer, a kome da se obratim za to i dokle više!!!!

    25.gif

    ___________________________________________________________________
    "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
    a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

    04-11-2011 11:15 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od luka ters:

      E, sad se ne slažem, Zoro .
      Moglo bi se sad u nedogled nabrajati i sluèajeve ugroženosti Bošnjaka.
      kriminalne radnje pojedinaca i jesu upravo to - kriminalne radnje POJEDINACA, bog zna zbog èeka i kako feleriènih i poremeæenih osoba.

      Ja znam samo da sam ja, zbog ovih idiota na vlasti, nacionalnih stranaka i još veæih kretena koji iz godine u godinu nasjedaju na iste folove pa glasaju svako za svoj tor, ugrožena kao èovjek/žena i moje dijete takoðer, a kome da se obratim za to i dokle više!!!!

      25.gif

    neèu polemizirati, ali Tersice podržavam sve tvoje napisano.
    I JAse osjeæam isto tako. 10.gif

    04-11-2011 11:37 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    zorokrik zorokrik is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1340
    Location: St.Marino

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tersu mozes se ti ne slagati!

    Mozes nazivati kako hoces pa cak i kriminalne radnje pojedinaca!

    Al sam ti naveo samo ova dva tri primjera"suzivota i tolerancije"Mozes ih nac koliko hoces ako ne zabijas glavu pod pjesak!

    Kako nazvati onu eksploziju kod MUPA u Mostaru?.....

    Ma sto nabrajati ako netko nece da vidi i nece da zna!

    ___________________________________________________________________

      bar_dan.gif

      04-11-2011 11:37 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
      luka ters
      SexNepoznat



      Poruka: 5212
      Location: on the face of the place

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Šta sad?
      Da šutim i trpim, a bole i mene neke stvari i dogaðanja, ili da uzvratim protuargumentima,(Smail Hrnjièiæ, npr) pa da se opet narod isposvaða i popljuje ovdje na forumu?
      Ako ušutim... pa dokle više i kome šutjeti?
      Ako repliciram ... ode onda to daleko, daleko... i završit æe na tome ko je prvi poèeo, èije su žrtve veæe, ko je više propatio i još æe me proglasiti i fundamentalistom ....
      A može li se bol, patnja i nepravda izvagati? Po tuðoj guzici hiljadu degeneka, fino kaže narod. A svaèija suza jednako peèe.
      Ja neæu da se svrstavam, da mene drugi svrstavaju, da ja druge svrstavam...

      Po cijelom svijetu se (NA ŽALOST) ubijaju, svako malo se desi da neka budala ispuca rafale po školi, tržnom i sl. I nikom ništa... jadnik, bolesnik, psihopata. Može on biti i pripadnik bilo koje sekte, nema veze, nije to toliko bitno. Ali ako je kojim sluèajem musliman... e onda je to skroz drugi padež.

      Kad æe više taj obeæani smak svijeta, pa da ova sveukupna ljudska vrsta nestane, ta i onako nismo zaslužili ništa drugo, samo iz dana u dan rušimo, zagaðujemo, trujemo, mrzimo ... fuj.

      ___________________________________________________________________
      "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
      a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

      04-11-2011 15:30 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
      chaba chaba is a Male
      moforaja




      Poruka: 2558
      Location: EU

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jašta, luka, vazda isto...
      Kako se ljudi svežu jedne nebitne reèenice, iznuðene u intervjuu. samo dokazuje da Ivo nije za politike, ne snalazi se baš najbolje...
      Ok je on lik, al vozaju ga brate kako se kome sprdne....

      04-11-2011 15:43 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja tek zinuo na svijet a ti bi smak svijeta,šta se nerviraš, pusti neka svak svoju prièu prièa, ne pridaji važnosti a saslušaj sve, problem riješen, uvijek æe postojati oni koji se slažu i protivni, a to tije borba sa vjetrenjaèama. 33.gif

      04-11-2011 15:57 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11491
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Luka ters.- 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      04-11-2011 16:21 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U Oslu ubijena muska osoba, alzirskog porijekla zbog toga sto je musliman, pise udarni Norveski list VG. Hitna pomoc dosla na lice mjesta, osoblje nije htjelo pobmoci unesrecenom zato sto je tamnoput.
      U Francuskoj zabranili da se zene pokrivaju. Demonstracije zabranjene ali su se ipak okupili i cak pojedini i naoruzani, izvikivali parole:"Francuska ce uskoro biti nasa".
      U USA ubijen Indijac jer je prolaznik mislio da je ovaj Musliman, nazalost Indijac je bio pravoslavne vjere.
      Meni ovo lici da je BIH samo dio svjetskog problema danasnjice.

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      04-11-2011 17:02 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od zorokrik:

        Muamer Topaloviæ priznao da je ubio Anðeliæe

        Trostruko ubojstvo u Kostajnici kod Konjica poèinio je Muamer Topaloviæ, a osnovni motiv je vjerski fanatizam, priopæio je sinoæ novinarima u Mostaru ministar unutarnjih poslova hercegovaèko-neretvanske županije Goran Biliæ.
        On je u utorak, 24. prosinca na Badnju veèer, oko 21.30 sati iz vatrenog oružja ubio Anðelka Anðeliæa, roðenog 1935. godine, njegove kæerke Maru, roðenu 1955. godine i Zorku, roðenu 1973. godine, a povrijeðen je Anðelkov sin Marinko, roðen 1972. godine.

        Ministar Biliæ je kazao da je Muamer Topaloviæ (1977) iz sela Oteležani kod Konjica, priznao trostruko ubojstvo obitelji Anðeliæ, te istaknuo da je tokom istražnih radnji utvrðeno da je za motiv imao ideološko-vjerski fanatizam.


      Zorokrik, nemam sad koncentracije da naglabam naširoko na ovu temu, ali taj Topaloviæ je psiho sluèaj i to je dokazano u bolnièkim nalazima. Ne želim da shvatiš moje reèenice kao da nekoga branim, ali malo "para uši" da je poèinio ova ubistva u ime vjere.
      Kako to, ako sve nama poznate vjere imaju osnovno naèelo - ne ubij i ne ukradi?
      Èovjek se zapita, kako onda prihvatiti izjavu da je iz vjerskih razloga neko nekog ubio?
      Taj Topaloviæ je za psihijatrije i nanio je crnu mrlju i veliku sramotu na cijeli konjièki kraj, takoðe i islamskoj vjerskoj zajednici, ko je kriv zbog toga? Vjera? Ma daj... kriv je samo i iskljuèivo on tj. njegova neka "lampica" u glavi, ili što bi se najnovijim žargonom reklo - krivi su njegovi nekakvi prijenosi u glavi. Svi dobro znamo da prava i èista vjera (bilo koja) s ovim nema ama baš nikakve veze. Ako neko misli drugaèije, ja æu mu u lice reæi da ima zlonamjerne i fašistoidne namjere.

      Sviða mi se ovo što Makso reèe, miješanje krušaka i jabuka... i zabrinjava to koliko ljudi nasjedne na tu pogrešnu prièu.

      04-11-2011 18:50 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zorokrik

      Ne mozemo zbog pojedinacnih zlocina kriviti kompletnu zajednica, koja je da je.

      Ono nedavno u Bugojnu, kad su minirali MUP, kako bi to preveo????
      'sreca' pa su zrvtve bili muslimani, da nisu.... dosla bi 6ª flota da razbije islamiste.

      i glede eksplozivnih naprava u Mostaru i okolici, svi mostarci znamo ko su bili eksperti za to, od postavljanja bomba po kaficima prije rata, na partizanskom, u s.logoru, o miniranju mostova.... ona eksplozija kod MUPa u Mostaru, mirise na iste djelotvorce 11.gif


      I opet da se vratim na ono sto rekoh jutros. Ne zelim raspravljati o ugrozenosti, jer sigurno je ima, i to na svim stranama i zavisi koje si srece ( t.j. da nisi 'manjina' tamo gdje zivis), ali nidje veze sa S.Afrikom i arapskim zemljama.

      Pozz svima i laganini 25.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      04-11-2011 22:40 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      klaudija
      SexNepoznat



      Poruka: 589

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od makso:

        Zorokrik

        Ne mozemo zbog pojedinacnih zlocina kriviti kompletnu zajednica, koja je da je.

        Ono nedavno u Bugojnu, kad su minirali MUP, kako bi to preveo????
        'sreca' pa su zrvtve bili muslimani, da nisu.... dosla bi 6ª flota da razbije islamiste.

        i glede eksplozivnih naprava u Mostaru i okolici, svi mostarci znamo ko su bili eksperti za to, od postavljanja bomba po kaficima prije rata, na partizanskom, u s.logoru, o miniranju mostova.... ona eksplozija kod MUPa u Mostaru, mirise na iste djelotvorce 11.gif


        I opet da se vratim na ono sto rekoh jutros. Ne zelim raspravljati o ugrozenosti, jer sigurno je ima, i to na svim stranama i zavisi koje si srece ( t.j. da nisi 'manjina' tamo gdje zivis), ali nidje veze sa S.Afrikom i arapskim zemljama.

        Pozz svima i laganini 25.gif



      Stvarno ne znaš šta pišeš...Za eksploziju kod mup-a pronaðeni i osuðeni na višegodišnje robije
      izvršitelji ...Za tvoju informaciju osobe su sa prefiksima Ali,Abu,Handala itd....

      04-11-2011 22:48 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
      zorokrik zorokrik is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1340
      Location: St.Marino

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "Jer ako se nisu radikalizirali u ratu i poslije njega (kada su imali mogucnost, pomoc i prisustvo islamista), onda nece nikad."


      Napisano je da nema radikalizacije,
      Makso cak rece da mu Mostarska eksplozija lici na onu prije ratnu,
      Dzaba presuda i pocinitelj sa poznatim prezimenom(staro Hercegovacko)

      U Bugojnu su "mineri"sami rekli da je "vjerska"
      Topalovic kako je sam rekao ubio je u ime Allaha mada Green to na priznaje vec dade diagnozu lud!

      Nisam imao namjeru polemizirati ili napadati.Al ne svatam zasto pojedinci imaju potrebu BRANITI losa djela svoih sunarodnjaka?

      Ako ce pojedincima biti bolje pustit cu ih na miru!

      ___________________________________________________________________

        bar_dan.gif

        04-12-2011 08:38 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
        luka ters
        SexNepoznat



        Poruka: 5212
        Location: on the face of the place

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dragi i poštovani Zoro,
        Mislim da nikom zdrave pameti ne pada na tu istu pamet da brani loša djela svojih sunarodnjaka. Ako brani, onda je isti kao i ti pojedinci i tu je kraj.
        Niti jedna prava i èista vjera ne poduèava nièemu lošem. Kad bi se bar svi ljudi držali tih osnovnih postulata bilo koje vjere, pa taman nikad i ne ušli ni u jedan vjerski objekat, život bi nam bio svima kud i kamo ljepši, sretniji, opušteniji...
        A ti pojedinci u BiH, koji u ime Nekog rade to što rade...to su stvarno ljudi pod mahanom: ili su doživjeli nešto što ih je duboko ranilo, razoèaralo, ogorèilo, ili su po prirodi labilne liènosti i onda su našli zaštitu, podršku u tom radikalizmu koji je uvezen sa strane u jednom od mnogih paketa "humanitarne pomoæi".
        I procesuiraju se jednako i ti "vjerski", kao i oni "obièni", ne pije im vode kriti se iza bilo Koga, i to je dobro i tako treba.
        Žrva je uvijek žrtva, i nikakva sankcija tu nije adekvatna, ali i šteta, ljaga i sramota koju ti pojedinci èine "svom" narodu je neprocjenljiva. A siguran budi, ti isti bi udarili i ma mene i bilo koga iz "svog" naroda jer se vode pravilom: ko nije sa mnom - taj je protiv mene.
        E he 38.gif im pas mater za vijeke vijekova zbog tog svega, amen.

        ___________________________________________________________________
        "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
        a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

        04-12-2011 09:10 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od zorokrik:

          Topalovic kako je sam rekao ubio je u ime Allaha mada Green to na priznaje vec dade diagnozu lud!


        Znaèi ako odem sad na ulicu, ubijem prvog prolaznika u ime
          Moforaje
        , ja nisam ludak, nego je Moforaja zloglasna organizacija? 21.gif

        O èemu prièaš, èovjeèe?

        04-12-2011 10:11 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mir s vama ! 33.gif

        04-12-2011 12:56 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        Viribus Viribus is a Male
        moforaja


        Poruka: 5295

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od abraxas:

          Mir s vama ! 33.gif
        10.gif
        ode predaleko, a nikamo ne vodi, treba više sve zaboraviti( ko može) i jednom poèeti živjeti normalno. Do kada æe se nabrajati tvoji i moji, vaši i naši uradili su to. Svi su svašta radili, ali je valjda vrijeme da se preðe preko toga.Sudstvo neka vodi brigu o svemu tom, a mi o neèem ljepšem i pametnijem. 33.gif

        04-12-2011 14:39 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tako nekako! U svetim knjigama pišei ovo: Ne sudi da ti ne bude suðeno. Neka Grado radi svoj poso,Josip svoj a svaki on nas opet svoj. Mi samo ne dajmo da nas zavedu. Ko nije bio na Olimpovim stranicama,toplo preporuèujem. Primjer èovjeka koji je našao svoje poslanstvo.

        04-12-2011 15:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        Sevels Sevels is a Male
        moderator tra-la-la




        Poruka: 6556
        Location: Cernica-Mo-London

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

              citat od zorokrik:

            Topalovic kako je sam rekao ubio je u ime Allaha mada Green to na priznaje vec dade diagnozu lud!


          Znaèi ako odem sad na ulicu, ubijem prvog prolaznika u ime
            Moforaje
          , ja nisam ludak, nego je Moforaja zloglasna organizacija? 21.gif

          O èemu prièaš, èovjeèe?

        ako ti ja dam,vidi ga 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

        13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
        "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

        04-12-2011 16:19 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
        Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com