Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » djeca ne znaju lagati » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od calimero:

    Jao jao e stvarno si zaista 19.gif

Ne znam samo na kog je mali 19.gif 35.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      10-20-2003 07:21 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      moja sestra zivi u francuskoj i ima dva sina...
      i kaze ti ona njima kad idemo negdje u goste, posto su francuzi peksini, nemojte sve da jedete ali pitajte me prvo i normalno na nasem jeziku.
      i tako ti je to fukcionisalo super, dok nisu dole otisli i u strine i adze ce na rucak kace ti ovaj mladji...
      mama mama jel ovde peksino, smijem li ovde da jedem...normalno na nasem kosto je majka ljepo objasnila 19.gif

      10-20-2003 13:56
      Musala Musala is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1304
      Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moze jedna sala, ma tek mi stigla iz Mostara a na ovu je temu. Moram samo da se izvinem svim Mamama.

      Dok je majka kuhala rucak zacuje sina koji se u dnevnoj sobi igrao s novim
      >elektricnim vlakicem kako govori:
      >- "Brze kreteni, brze! Svi vi koji zelite izaci, izvucite brze svoje
      >guzice vani jer ovo je zadnja jebena postaja! A vi, kretencine koji se
      >zelite ukrcati, ukrcajte se u jebeni vlak odmah, jer istog trena
      >polazimo!"
      >Majka bijesno uleti u dnevnu sobu i kaze sinu:
      >- "Da te nikad vise nisam cula da koristis takve izraze u ovoj kuci! Sad
      >ces ici u svoju sobu i tamo ostati u kazni dva sata, a s novim ces se
      >vlakicem moci opet igrati samo ako obecas da nikad vise neces govoriti
      >takve proste rijeci!"
      >Dva sata kasnije, djecak izadje iz svoje sobe i nastavi se igrati. Nakon
      >nekog remena majka ga cuje kako govori:
      >- "Postovani putnici, stigli smo do nase posljednje postaje. Nadamo se da
      >cete ponovno putovati s nama. Cijenjene putnike koji se ukrcavaju molimo
      >da smjeste svoju rucnu prtljagu u predvidjen prostor pod sjedalima. Jos
      >jednom vas molimo da se suzdrzite od pusenja i zelimo vam ugodno i mirno
      >putovanje."
      >Majka, sva sretna, nastavi pripremati rucak,a mali nastavi:
      >- "A vi koji ste popizdili zbog kasnjenja od dva sata, obratite se za
      >reklamacije onoj kucki u kuhinji." 19.gif 19.gif

      ___________________________________________________________________
      -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

      10-20-2003 14:14 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mama sjedila sa kolegicom i nesto pricale o rucku, te kako nikad ne znaju sta ce skuhat', te ovo te ono, i ode prica na meso. Kazem ja mi samo jedemo meso nedeljom. (Svake nedelje posto smo svi kuci, mama bi napravila ono veliki rucak - pecenje i sl.)
      Moja mama crvena ko rak, kaze, pa sine sta ti je ono u grahu i bizi itd. Ne znam kazem ja sta ti u to stavljas, ali mi jedemo meso samo nedjeljom. 21.gif
      Mama zanijemila, komsinica se smije, a ja gledam u njih, ono ko "sta me gledate, tako ti je".

      ___________________________________________________________________

        10-20-2003 15:06 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        Mika Mika is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 310

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo mi je bila uvijek jedna od drazih tema, uvijek je ponovo citam, sa zadovoljstvom.
        Dugo sam kontala da li da napisem jedan svoj "biser" koji moja porodica nije zaboravila, i kad imamo kakav porodicni skup, uvijek me podsjete kako sam ih posteno osramotila.
        Kad sam bila mala, nena me stalno sa sobom vodila, ono kad ide "kod zena, na dan". Sastanu se 3-4 hanume, pa povazdan. Sjede za mangalom, piju kafu, haldisu lokume. A ako nema druge djece, sta cu, sjedim tu negdje, slusam. Upalo mi je u usi da bi cesto spominjale begovske porodice, te ko je iz koje familije, te valja li familija, i tako. Hanume stari snobovi. Cesto bi rekle "Nisu iz begovske familije, ali su fini, posteni" Nekako sam ja to u svojoj glavi shvatila ovako: Ako si iz begovske porodice (kao nena), dobro je. Ako nisi (kao dedo) onda si posten.
        I tako, jedna rodica se zarucila. Familije su se znale, ali eto da se sastanu na rucku, onako zvanicno. Nasa i njegova familija. Ja jedino dijete, svi me hvale kako sam mirna, pametna....Meni godra, reko' da i ja kazem koju pametnu. I pitam njegovu mamu "A jeste li vi iz begovske familije?" Vidim ja da nesto nije u redu, nije reakcija kako sam ocekivala, zena samo rece da nisu i tajac. Da spasim situaciju, rekoh "E onda ste posteni". Nekako su uspjeli sve na salu okrenut. Meni kuci nije bas bilo veselo, ali tata rahmetli nije dao da me pipnu, nego je njih naruzio, sto svasta pred djecom pricaju. Mama me je uspjela malo pricepit, zabranila da ikada,ikada vise, kad ima ljudi, otvorim usta. I stvarno nisam nikad vise.
        Ima od toga 20 i vise godina, nema ni nene, ni hanuma. Kad se sastanemo, mi mladje generacije, pa neke "porodicne tajne" izlaze na vidjelo, ja za svaku znam. Kazu mi rodice "Pa bona sto nam nisi rekla" Jastacu, nisam pomahnitala, jednom je bilo dosta 21.gif 07.gif

        ___________________________________________________________________

          08-22-2004 15:49 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
          nadia nadia is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 400
          Location: CH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a teme ....haos ...kako sam je propustila ???

          ___________________________________________________________________

            \ | /

            (@ @)

            -----o00-(_)-00o-----

          08-22-2004 18:41 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
          Sanci Sanci is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 485

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moj rodjak je iz mjesanog braka mama hrvatica, tata musliman .Sestra Doris ,on Halid 11.gif
          I bio ti je on na selu kod babe i dosao fratar da krsti kucu neki obicaj nesto ,kad on ko iz topa fratru sto si ti bola dosao treba hodza doci ja sam musliman, Halid
          Svi se sjebas ,tajac u kuci kad ga majka napade ,kad on ko iz topa sta je kaze ti si me nagovorila da to reknem 13.gif 13.gif 13.gif

          08-22-2004 21:16 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
          Mika Mika is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 310

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moram vam ovo ispricati, evo se i sad smijem kad pomislim na to.
          Sinoc bili prijatelji na kafi. Imaju dva mala sina, 3 i 2 godine.
          Djeca se igrala u svojoj sobi, ne obracamo bas puno paznju na njih. Kad se odjednom zacuje ovaj stariji, panicno zove nas, sve redom, svoju mamu, mene, tatu. Mi skocimo, svi tamo, a on ne moze sebi da dodje, oci mu ko u kalkana, i govori "Slomila joj se, slomila joj se". Sta se sine slomilo, naravno odmah pomislis na neko staklo, da se ne povrijede. Kaze on "SLOMILA JOJ SE CUNA!!" Sta se slomilo? "CUNA JOJ SE SLOMILA"
          Sta se desilo, on usao u WC da piski, a moja curica taman ustajalja sa solje. I vidio on, nema joj cune, slomila se garant, otpala, nema je.
          Mi se komirali. Sta ce jadan, konta on, brat, tata, svi imaju cunu. Jadno dijete se sokiralo.

          ___________________________________________________________________

            04-21-2005 21:31 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
            Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
            Licnost godine '05




            Poruka: 9968
            Location: Eo me tu sam !!

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            13.gif 13.gif 13.gif 13.gif a legende 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________


              Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                13.gif

                04-21-2005 21:46 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                13.gif 13.gif

                djeca su legende 10.gif

                ___________________________________________________________________

                  04-21-2005 21:52 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                  Misiica ljeta 07




                  Poruka: 8664
                  Location: Holland

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  13.gif 13.gif 13.gif a kraljaa



                  eo jedna sto mi prvo na um pade


                  imali mi jednu komsinicu , vazda kukala bolesna a nacakmaci se , natapira kosu vazda htjela da bude ko i cerka joj ...
                  Samo doduse bila vazda nakva zuta ,i mama bi vazda govorila eno onaj neko zut ko ta nasa komsinica , i dosla jedan dan , a ja crtala i kad sam zavrsila odnesem ja njoj da vidi 19.gif
                  Kaze ona sta si ovo sine nacrtala ?

                  Reko tebe 19.gif

                  Kaze ona pa sto si me u zuto ofarbala?

                  A ja cu ti njoj , pa taka si , mama kaze vazda nekome eno ga zut ko ..... 02.gif

                  ___________________________________________________________________

                    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                  04-21-2005 22:12 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                  M^M
                  SexNepoznat



                  Poruka: 443
                  Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Klasika,

                  Moj mali rodjak (kralj) 3 mu godine i tek sad u onim godinama kad prica, ne prestaje. Uglavnom nosi ga stari njegov u naramku u samoposluzi da plati nesto sto je kupio. I sada stoje u liniji da plate, i ovaj vadi pare iz novcanika jednom rukom a mali u drugoj... Kad odjednom Ppppprrrrrrrrrrdddddddd mali prde ko veliki 02.gif i okrene se onda mali svom starom sto ga drzi i mrtav ozbiljan - Tata, a sto si prno? 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


                  Prica mi ovaj tip, soba se okrenula oko njega... svi ga gledaju u liniji. Zena na kasi ga gleda smije se... a sta ce on sad? Ta nece se prepirat s malim, da nije...nego usuti, pocrveni i ode... 13.gif 13.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                  Senad Hadzifejzovic

                  broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane M^M dana 04-22-2005 u 13:05.

                  04-22-2005 06:25 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                  M^M
                  SexNepoznat



                  Poruka: 443
                  Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od calimero:

                        citat od Leki:

                      tacno je to da djeca neznaju lagati,
                      samo imaju jako razvijenu mastu,
                      tako da u nekim slucajevima im se nemoze sve vjerovati! 28.gif

                      cool tema,a pogotovo vasi dozivljaji! 10.gif


                    Ovdje bi se slozila sa Leki, jer je mene sin doveo u strasno nezgodnu situaciju:
                    dosla meni svekrva u posjetu na nekoliko mjeseci
                    jedan dan sjedi svekrva i ja (muz nije bio kod kuce), a sin kome je tad bilo tri godine igra se okolo, kaze njemu svekrva " Hari hoces li ici samnom u Sanu? " (posto je ona iz Sanskog Mosta), kaze on njoj " necu majka, meni je mama rekla da nista nevalja u Sani, ja cu ici u Mostar" 21.gif
                    Ja se izgubila, kazem ja " Hari sine kad je to tebi mama rekla", kad on " jesi jesi sjecas se onda" 30.gif
                    Otvori se zemljo da propadnem
                    da sam mu barem rekla pa ni po jada 21.gif


                  Hahahaha a zato ovo ljeto moras tamo... da se iskupis 13.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                  Senad Hadzifejzovic

                  04-22-2005 06:29 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                  Kutljaca Kutljaca is a Female
                  Kuharica ipo




                  Poruka: 6617
                  Location: V.I.P

                  RE: djeca ne znaju lagati Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Sandy:

                    ...sigurno vam se desilo da ste nekada zbog svoje iskrenosti i naivnosti djecije, unezgodili starije oko sebe, roditelje itd. Citam ove postove o Ramazanu i Bajramu, pa se sjetim jedne komicne situacije, nema veze sa temom ali me nesto podsjetilo, mozda sto Bajram uvijek me sjeca na moju rahmetli nenu kod koje sam zivjela kao dijete.
                    Posto sam iz mijesanog braka, imala sam nenu i baku. Nena je klanjala, i ja naravno uz nju, sve je to bilo interesantno za mene. Dodje jedan dan baka kod nene da me vidi, a to je tatina mama, i ja sva sretna da se pohvalim, vrisnem " bako, bako, vidi sta sam naucila!!!" i bacim serdzadicu ispred nje i pocnem klanjati...ne mogu vam opisati kako su se sve prisutni ukocili, pomodrili, a ja garib ne kontam sta im je, pa samo sam pokazala sta znam!? 13.gif

                    U to se moja nena, rahmet joj dusi, snadje, i kaze
                      "vidi kurve sigurno me curila kroz prozor, a ja se jos zakljucam da me ne vidi!!" a ja nato "nisam bona sta ti je, pa ti si mi pokazala kako cu!!" 04.gif 04.gif 11.gif



                  krcun.gif krcun.gif

                  ___________________________________________________________________
                  simply the best

                  02-17-2008 10:31 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                  Kutljaca Kutljaca is a Female
                  Kuharica ipo




                  Poruka: 6617
                  Location: V.I.P

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  od silnih bisera evo i jedan iz mog child doba...

                  stao rat...skroz, ja malo veca beba...dosla delegacija, na celu sa Hans Kosnikom, i jos je neki poznati bio...prolaze Mostarom(onaj ko je tu bio, zna za to)...nas djece puno...sa nestrpljenjem odrasli cekaju da vide te ljude...

                  taman oni "marsiraju" kroz Cernicu, ja se izdvojim, zaletim se, pravac prema Kosniku i kazem sva ponosna: HAJ HITLER.....

                  kakav je njegov odgovor bio prosudite sami...semafor!!! 13.gif 13.gif

                  p.s vala se ne kajem.... 19.gif

                  ___________________________________________________________________
                  simply the best

                  02-17-2008 10:38 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                  Blagajac Blagajac is a Male
                  raja




                  Poruka: 1972
                  Location: Nederland

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od maja_mostar:

                    od silnih bisera evo i jedan iz mog child doba...

                    stao rat...skroz, ja malo veca beba...dosla delegacija, na celu sa Hans Kosnikom, i jos je neki poznati bio...prolaze Mostarom(onaj ko je tu bio, zna za to)...nas djece puno...sa nestrpljenjem odrasli cekaju da vide te ljude...

                    taman oni "marsiraju" kroz Cernicu, ja se izdvojim, zaletim se, pravac prema Kosniku i kazem sva ponosna: HAJ HITLER.....

                    kakav je njegov odgovor bio prosudite sami...semafor!!! 13.gif 13.gif

                    p.s vala se ne kajem.... 19.gif

                  bjezi majo mene i sad stid sta si uradila

                  ___________________________________________________________________


                    [
                      B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

                    02-17-2008 15:14 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
                    Kutljaca Kutljaca is a Female
                    Kuharica ipo




                    Poruka: 6617
                    Location: V.I.P

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ne bi se drugacije zacrvenio 13.gif

                    ___________________________________________________________________
                    simply the best

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kutljaca dana 02-17-2008 u 15:20.

                    02-17-2008 15:16 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                    Sunshine Sunshine is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 2365
                    Location: ..na suncanoj strani zivota

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Meni je najsmijesnije bilo kad se moja kcerka Lejla koja je tada imala 4 godine,zaletila na Harija Varesanovica i kad joj se on ljubazno javio,ona mu je postavila pitanje:
                    Odakle majke ti ti mene znas?? 13.gif (pošto je tada bila aktuelna pjesma Lejla)

                    ___________________________________________________________________


                      jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
                      Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
                      Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


                        23.gif

                        02-17-2008 15:55 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
                        Blagajac Blagajac is a Male
                        raja




                        Poruka: 1972
                        Location: Nederland

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Sunny MO:

                          Meni je najsmijesnije bilo kad se moja kcerka Lejla koja je tada imala 4 godine,zaletila na Harija Varesanovica i kad joj se on ljubazno javio,ona mu je postavila pitanje:
                          Odakle majke ti ti mene znas?? 13.gif (pošto je tada bila aktuelna pjesma Lejla)

                        lejla legenda
                        ova moja je meni koma sa dvije ipo godine dosta dobro vlada sa holandskim
                        i kad neko od holandjana dodje ona se presalta na taj jezik
                        i onda kad nesto treba meni ili mami reci naravno na bosanski
                        holandjani zinu ko telad nista im nije jasno
                        tako mala a dva jezika trese

                        ___________________________________________________________________


                          [
                            B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

                          02-17-2008 15:59 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
                          Sunshine Sunshine is a Female
                          moforaja




                          Poruka: 2365
                          Location: ..na suncanoj strani zivota

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          ma sve su Lejle pametnice prave!! Super je to za dijete da jos odmalena uci jezike!!
                          Od mog brata mali koji isto zivi u Holandiji isto tako bas ko i tvoja Lejla!!
                          Zna kad koji jezik upotrebljavati!! Pametna nasa djeca!!

                          ___________________________________________________________________


                            jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
                            Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
                            Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


                              23.gif

                              02-17-2008 16:12 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
                              Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                              Postavi novu temu Odgovori
                              Go to:
                              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com