Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *Principi* » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 08:45.

05-04-2004 12:20 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
LACA
SexNepoznat

Poruka: 317

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    13.gif
    E nek je bar neko nagazio 35.gif


    Shalu na stranu. Evo lijepe prilike za diskusiju.... 12.gif

    Nadovezat cu se na tvoj primjer:
      "recimo ja imam princip da uvijek dadnem cigaru onima sto pitaju na cesti..."

    Kontra-princip bi bio, da ne dajesh, ali ne samo cigaru jer taj gest
      davanja
    cigare nije jedini gest koji proizilazi iz jednog te istog principa.
    Dakle,
      Ne samo
    "cigaru", tana, jer ako si dao cigaru nekom nepoznatom na ulici ti cesh dati i prosjaku i ciganki kad di todje sa malim djetetom kukat pred sto dok sjedish na terasi kafica.
    Ima ljudi koji iz principa ne daju milostinju. Neka radi u punoj je snazi i sl.
    Slican, ali ne i isti, je i princip solidarnosti sa ljudima u nevolji. Nismo svi solidarni.

    Postoji i danas veoma popularni princip: "Nije vazno kako si doshao do cilja, vazno je da si doshao".
    Ni ovo nije svaciji princip.

    Postoje i politicki principi (ideoloshki).
    U parlamentima svakodnevno dolazi do sukoba ljevice, desnice, ekstremne ljevice, ekstremne desnice. Kakav je ovo sukob, ako nije sukob njihovih ideoloshkih principa. Neko ce mozda naivno reci : "To je nije sukob principa nego sukob mishljenja".
    Tacno, ali ta razlicita mishljenja moraju da imaju razlicite polazne tacke, principe. Dakle, uvijek se polazi od principa, osnove, i ide ka mishljenju, nadgradnji, iz koga proizilaze stavovi.
    Nemoj me sad pitat koji su to ljevicarski, a koji desnicarski principi, mogo bih ti odgovorit 35.gif .

    Princip je shirok pojam, a mi ga pogreshno svrstavamo u usku kategoriju moralnih vrijednosti. Odatle i cesti nesporazumi.

PRINCIP= OSNOVNO PRAVILO
ostalo su nijanse- definicija

___________________________________________________________________
e golemo

05-05-2004 20:25 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li kakvo zensko
bez principa
ili sa darezljivivim gavrilom
a la Tana04.gif 04.gif 13.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane babusha dana 05-06-2004 u 03:06.

      05-06-2004 03:03 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i ja se to pitam Babusha !! 07.gif

      da mane kakva Golubica ? 13.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          05-06-2004 18:16 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com