Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » *bracna kriza* » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Ja pricam s drugog kontinenta, i nisam upucen kao vi... 29.gif 23.gif !

    Pobjesnila??? 14.gif

    Pa nije pashche da pobjesni! 04.gif


    Ma nemam vam ja pojma, samo kazem opet, NIKO NE ZNA STA SE MEDJU 4 ZIDA DESAVA....




ma ko kad se u svakom pogledu slazemo 19.gif 10.gif

12-20-2004 11:14
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Drazen Petrovic:

    Tu mora druga osoba biti 12.gif . Zena sa dvoje djece nece odjednom da bude sama, posebno ne u tudjem svijetu. Neima teorije 21.gif !!!





stvarno se divim nasim ljudima koji su toliko godina vani i okusili tudeg svijeta i JOS uvijek misle koda su dole... 23.gif

zena pobjesnila..zamahala repom..nasla drugog...pare..kita..itd...toliko pogrdnih izraza 21.gif

a mozda je zeni dosadilo, odljubila se..postoji i to, pa kotna bicu fer sto ga zavlacit i njega i djecu..ali vidim ova opcija ne postoji.

nema zensko sta da mislil i da se odljubi..tacka.

12-20-2004 11:17
nadia nadia is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 400
Location: CH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma dajte , ljudi moji , pa nismo djeca...

da bi se nesto desilo u jednom braku u kojem su alkohol i maltretiranje iskljuceni , mora se htjeti.da bih se ja ili bilo ko zaljubio , moraju se negdje u mozgu neka mala vratasca otvoriti i svjesno ili nesvjesno , traziti .

odljubila se !!!

koliko puta se svako od nas naljutio i mislis da vise ne volis i slicno ali kad dodu teske situacije ,zaboravi se na to i znas ko ti je na svijetu najpreci.

sem svega toga , to je i bjezanje od odgovornosti ... povuci se sebicno i nista ne pokusati 21.gif , a gdje su u svemu tome djeca ?

da mi oprostite za rijec " pobjesnila " jer stvarno sam ljuta na egoisticne ljude koji , trazeci sebe , povrijeduju ljude oko sebe i to ljude koje bi trebali da cuvaju , vole, maze i paze...

a sto ti rece gandalf , stvarno niko ne zna sta se desava iza 4 zida , ja sam posla od toga da ovi podatci na pocetku teme stimaju...da je mazena i pazena i da je voljena !

___________________________________________________________________

    \ | /

    (@ @)

    -----o00-(_)-00o-----

12-20-2004 12:11 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma koje odljubljivanje i bakraci. Haloo,10 godina u braku i sad nesto furka on joj postao dosadan. Nek se udala sa 20 sada joj je 30 i jos ima dvoje djece na vratu i da razlog bude dosadno joj sa njim. Ma to je smjesno. Pa sta je ona zamisljala da je brak humoristicka emisija. Normalno je da partneri nakon izvjesnog perioda dosade jedan drugom, ali to nije dovoljan razlog za raskid braka. Iz ovoga gore sto si napisala, koliko ja vidim ona je bjesna i neizivljena, pa joj je nakon 10 godina palo na pamet da joj je dosadno u braku sa njim.
Moj savjet njemu jeste pusti je nek ide, jer je ocito da je tu njena ljubav prema njemu upitna, pa cak i od samog pocetka, jer zaljubljenost je jedno, a ljubav je drugo. Uostalom ima ce se ona kad pokajati, pa on ako je toliko voli moze je opet primiti natrag, samo bi u tom slucaju oni "idealni" odnosi bili naruseni, barem da sam ja u pitanju, jer bi ja onda vjerovatno okrenuo drugu stranicu u odnosima s njom. Nek se malo upita kud ce sa dvoje djece na grbaci i ko ce je to htjeti usreciti u njenim godinama sa 2 privjeska na vratu?? Uz sve to ima muza koji je i bez obzira na sve sto mu je rekla i dalje zeli uz sebe, pa je cak isao do to mjere da se ponizava moleci je da ostane. Koliko vidim njegova ljubav onda nije upitna. Dakle, fino joj reci hoces da razgulis, ma razguli, treba li ja jos da ti pomognem da se spakujes. Takav stav s njegove strane bi joj vjerovatno poljuljao samopouzdanje. Inace on bi morao biti dobro hrabar i pokusati da to pregura.

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

12-20-2004 12:21 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znaci razlog za razlaz moze samo da bude alkohol i maltretiranje 14.gif

preko ostalog bi se trebalo preci i za ljubav djece zaboraviti na vlasite potrebe i osjecaje 14.gif

kad djeca porastu i odu od kuce ti ostanes sa "voljenim" djuvegijom sama.. 23.gif
e pa onda bi bio red na djeci da ostanu s tobom i da ne budu egoiste i ostave majku s babom..

ja (pricam za sebe) nebi mogla biti s nekim ako ga ne volim nema tih para...iz ciste navike i zbog djece. i nebi preporucila nikome da svoj zivot svede na potrebe drugih.

toliko je zivot kratak da hocu da budem voljena i da ja njega isto tako volim. a ako ga ne volim...e jebaji ga
12.gif

12-20-2004 12:23
nadia nadia is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 400
Location: CH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bravo , jovice !!!

sve si rekao kako jeste , pustiti meni ova naglabanja i tolerantnost !

nema problema pa ju bjes uhvatio , da je on kakav probisvjet ili alkoholicar ili kurvar pa da je covjek razumije , a ovako...jok.

___________________________________________________________________

    \ | /

    (@ @)

    -----o00-(_)-00o-----

12-20-2004 12:28 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

da i ja koju kazem... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nagledao sam se i naslusao svega u mom poslu... radim kao prevodilac i pisem razne akte izmedju ostalog brako-razvodne parnice. 50 % brakova se klima...10-15 % je stabilno i to su vecinom stariji , a ostali...mladjarija ....nakon 1-2 god..razlaz...
Demokratija nam je dosla glave..cijena braka,veze i povjerenja je veoma niska. Ovde barem, partnera nije tesko naci...bilo muskog bilo zenskog..Ne treba se puno truditi da imas sex... Mala svadja, ili uz nos...puca. Kasnije se svi hvataju za glavu ali...kasno. Bio sam svjedok...sjedim sa komsijom...nije nas..ulazi njegova klinka..zive zajedno vec 4-5 god... pakuje kofere nista ne govori.. On je pita "gdje ces"...ona nista. Uzima ona telefon, zove nekoga da dodje... Ulazi "pajdo" ona ga upoznava sa mojim komsijom...i kaze... "ovo je moj momak "..za ovog sto je usao...
Mi nemamo rijeci... uze ona torbe i ode...nisam znao sta da kazem.. On se nije bas puno razalostio... Nakon nekoliko dana dosla je nova "cura " kod njega... Nase isto zive sa sa njihovim muskarcima a njihove zene sa nasim muskarcima... luda kuca... sreca ja se razveo na vrijeme. 35.gif 35.gif 35.gif 35.gif 35.gif

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-20-2004 12:43 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Ricina" da nemas slucajno negdje u pdf ili doc formatu Porodicni zakon BiH???
Treba mi nesto da vidim.

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

12-20-2004 12:54 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
crne spile crne spile is a Male
ne more meda




Poruka: 48

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam,meni bas lijepo od nje,iskreno... Zena mu rekla da ga ne voli vise, sasvim dovoljno i iskreno s njene strane,jedino ako vise ne voli da mu prica suplju ko lafo ga voli,a tamo s drugim svera i da bude jos gore svi znaju osim njega.

12-20-2004 13:00 crne spile is offline Pregledaj poruke od crne spile Dodaj crne spile u listu prijatelja
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zara super je to sto ti kazes i ne mora da bude razlog samo alkohol, maltretiranje i preljuba, ali vidi jednu stvar. Kao prvo ako se udala za njega, onda je to trebala napraviti zato sto ga voli, a ne zato sto je zaljubljena u njega. Vremenom i provedenim zajednickim zivotom, zaljubljenost polako nestaje i gasi se, ali ljubav, ako je postojala ne moze sama od sebe nestati, radi nekakve dosade, sto se iz ove pisanije moze zakljuciti kao osnovni razlog za prekid braka. Ako je ovaj slucaj u BiH, to je situacija jos gora, a ako je u Mostaru e onda je bas crna. Mostar je mala vala i u njemu se sve zna, pa ako je ostavila tako dobrog muza, koji i nakon sveg njenog, po meni vrlo glupog razloga, place za njom i moli je da ostane, zamisli kako ce reagovati drugi potencijalni udvaraci. Takodje tu treba uzeti i faktor godina, jer ona nakon 10 godina braka i rodjenja dvoje djece, vjerovatno nije u cvijetu mladosti, pa se treba upitati da li ce moci sama sa djecom izdurati i da li ce sa tim odlaskom naci sebi srecu za kojom toliko zudi? Pored ovoliko udavaca i to mladjih, realno govoreci sanse da nadje nekoga ko ce prihvatiti nju u zrelim godinama sa dvoje djece su veoma male, a biti samohrana majka na danasnjem vaktu, je isto sto i hodati po uzarenom uglju.
Ako nekoga volis i odlucio si sa njim provesti zivot i izroditi djecu, nije mi jasno kako ta ljubav nakon toliko vremena sama od sebe moze nestati, a da u braku fakticki nije bilo nekih vecih problema?? Da li je tu ikako bilo ljubavi sa njene strane?

      citat od Zara:

    znaci razlog za razlaz moze samo da bude alkohol i maltretiranje 14.gif

    preko ostalog bi se trebalo preci i za ljubav djece zaboraviti na vlasite potrebe i osjecaje 14.gif

    kad djeca porastu i odu od kuce ti ostanes sa "voljenim" djuvegijom sama.. 23.gif
    e pa onda bi bio red na djeci da ostanu s tobom i da ne budu egoiste i ostave majku s babom..

    ja (pricam za sebe) nebi mogla biti s nekim ako ga ne volim nema tih para...iz ciste navike i zbog djece. i nebi preporucila nikome da svoj zivot svede na potrebe drugih.

    toliko je zivot kratak da hocu da budem voljena i da ja njega isto tako volim. a ako ga ne volim...e jebaji ga
    12.gif

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

12-20-2004 13:05 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od crne spile:

    Ne znam,meni bas lijepo od nje,iskreno... Zena mu rekla da ga ne voli vise, sasvim dovoljno i iskreno s njene strane,jedino ako vise ne voli da mu prica suplju ko lafo ga voli,a tamo s drugim svera i da bude jos gore svi znaju osim njega.


Spile brate, jeste fer od nje, ali je po meni to sekanje.
Ljudi brak je ozbiljna stvar i brak je institucija, a ne nekakva igra zmure, koja kad ti dosadi jednostavno kazes necu vise da se igram. Druga je stvar ako se ona zaljubila u nekog dugog i mozda cak i razgovarala s njim, pa se odlucila da joj je bolje sa tim nekim drugim nego sa muzem, ali kao rjesenje za prekid braka navesti dosadu u braku, iskreno receno nista gluplje nisam cuo.

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

12-20-2004 13:07 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam brate meni bi bilo svejedno sta mahala kaze..jer mahala ti ne dode da ti pomogne nego da stobom oplace usta!! i hocu li imati udvaraca..ako se razvodim prvo hocu da budem sretna jer ocito s njim nisam 23.gif e ko bi mi se poslije jos udvaro.to na dugu stapu.

ja mislim da ti neko moze dosaditi..i znam da se mora dobro razmisliti..ali kad se covjek uda ili ozeni ne misli tako daleko i konta joj sta cu za 10-15 god?? tad si zaljubljen i hoces u brak..
mislim da je bilo ljubavi s njenje strane, ali nekad se covjek osjeca usamljen i pored partnerove ljubavi i misli joj udushi me sa sabom. i spreman je cijenu platiti za neki drugi osjecaj..slobode!? pa makar i brak

12-20-2004 13:16
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od nadia:

    ...da je mazena i pazena i da je voljena !


Pa hajde ti sama sebe onda stavi u situaciju da si TAKO KAO ONA mazena, pazena i voljena od tvog partnera!

E hajde mi sad reci bi li ga ti to ostavila TAKO LAKO?

Moje je i bilo da napisem i to je citava srz mog posta, a da se malo bolje izrazim, STA ZNA SHPICA STA SE U TOJ KUCI DESAVA IZMEDJU 4 ZIDA? (Osim ako se ne radi o njoj)

I sad ce te na osnovu toga donositi zakljucak o toj zeni, i o zenama uopste, razvodima i tako dalje.... Zaro ne daj se, ne dam se ni ja... 19.gif

A ono sto kazes, pusti ti meni toleranciju itd, ni malo se ne slazem s tobom. Ovde mislim na nadiu.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 12-20-2004 u 13:18.

12-20-2004 13:16 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne daj se generacijo 04.gif

12-20-2004 13:18
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bravo ganda 10.gif 19.gif

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

12-20-2004 13:21 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
nadia nadia is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 400
Location: CH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ganda !

ako je iko na strani zena onda sam ja to i imam uvjek i svugdje razumjevanje za njihove muke i probleme. ja sam vec jednom napisala , ja polazim od toga da spica pise o realnom stanju stvari ...

jasno je meni da ima 1000 i 1000 razloga zbog kojih se dvoje rezilaze ali mi dosada i ( ko fol ) odljubljivanje nisu nikakvi razlozi.

ja , ako sam mazena i pazena , mogu da volim samo vise , sto onako a sto iz zahvalnosti i nikad ne bih trazila hljeba preko pogace.

a i njoj ce tek nakon nekog vremena biti jasno sta je napravila ali se bojim da onda nece moci nazad , previse ce ljudi povrijediti i previse ce iluzija srusiti.

___________________________________________________________________

    \ | /

    (@ @)

    -----o00-(_)-00o-----

12-20-2004 13:25 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
Konjanik Konjanik is a Male
mofo beba


Poruka: 1
Location: Benelux

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tad postaje savrseno jasno da to nije bila prava osoba,,,Da nije bilo nikad prave ljubavi,,,,Nista strasno,,,,,,To se cesto desava,,,,,Bolje bi bilo zapitati se,, Kako ti neko nakon puno godina jos uvjek moze biti tako interesantan,,,,,,,,,to me fascinira 10.gif

___________________________________________________________________
Nema neosvojivih tvrdjava,,, samo ima losih napadaca,~227~

12-20-2004 13:27 Konjanik is offline Homepage of Konjanik Pregledaj poruke od Konjanik Dodaj Konjanik u listu prijatelja AIM Screenname: no YIM Screenname: no
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona
pokretac teme Thread Started by shpica

RE: *bracna kriza* Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Ja ne mislim da bas MORA treca osoba tu da bude umijesana (sto ne znaci da nije)!!!

    Ja mislim da je prvi post onaj koji vodi neke od "gorepotpisanih" na krivi put!

    Zasto to kazem?


        citat od shpica:

      eh ovako

      on i ona....preko 10 godina u braku, dvoje djece, jedno mladje drugo starije 07.gif

        , on nju pazi, a ona njega. djeca sretna, svi sretni. ljubav i brak kakav se samo pozeliti moze.

          ona njega vise ne voli. ne podnosi da joj pridje. on je gusi i ona hoce razvod.



        Prvo podebljano, COVJEK BI REKAO!!! To je znaci pogled s vana, izvan te obitelji. NIKO ne zna sta se izmedju 4 zida desava, samo oni. Kako to izgleda uopste nije relevantno, i zato mozda nekoga buni. Jedna je stvar kako to IZGLEDA a druga kako u stvari jeste.

        Drugo podebljano, ODJEDNOM!!! Ne moze odjednom, i bez razloga. Mozda zato neki kazu, ima neko drugi, ima ovo i ono, ali ne moze od jednom i bez razloga! Nema sanse.

        Ako ti slucajno pises o sebi, onda ovaj moj komentar nije bitan, ali ako ne pises, mislim da plivas u pogresnim vodama.


      apsolutno ne pisem o sebi, da to odmah rascistimo. da pisem pitala bih za savjet licno za sebe, a mnogi ovdje mene znaju i znaju da nisam u braku niti imam dvoje djece.

      nejse, naravno da to nije odjednom. posto smo stare prijateljice i posto se izmedju takvih progleda kroz prste kad ne nazoves jedno eh....cirka 6 mjeseci....a bogami i moj zivot krenuo turbo brzinom.....to sam ja tek saznala prije par dana, a krenulo je bog zna kad. zadnji put kad sam uzivo vidjela taj naizgled idilican par bilo je prije 3 godine. od tada sam mogla samo znati ono sto cujem telefonom od nje.

      nadam se da sam malo razjasnila. sad odoh citati ostale postove, ovo me vrlo zanima.

      ___________________________________________________________________
      nopityA.gif

      12-20-2004 13:39 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4676
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nadia, ja nisam na strani zena, vec ljudi uopste! Nisam na strani neljudi! Nije bitno da li je zena ili muskarac, ako pati u jednoj vezi, TREBA da ide iz nje. To je moje misljenje.

      ZASTO ona pati, to mi ne znamo, a ja necu da uzimam ono shpicino bez rezerve, jer mislim da je to previse povrsno receno. MOZDA je ta zena takva, mozda ce joj biti zao, ili sta ja znam.

      Ali KO STE VI DA TU SUDITE?

      Ne znam ni zasto pisem na ovu temu...

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      12-20-2004 13:40 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      shpica shpica is a Female
      hrcak




      Poruka: 2339
      Location: visim sa plafona
      pokretac teme Thread Started by shpica

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od nadia:

        ma moze "....i odjednom " !

        vec je navedeno , vjencali su se jako mladi ili tako nesto !

        vjerovatno je on njoj bio prvi i jedini a ona njemu nije. sada su dosl tu gdje i ona ima mogucnosti da se dokaze i pokaze kao zena.po glavi joj se neprestano vrti " pa zar je sve to od zivota , dosada , isfrustriranost ....i bum , ode ona.

        a ako hocete bas iskreno , ona je pobjesnila !




      nesto na ovaj fazon se i meni mota po glavi, ali posto smo bliske....kako da joj kazem "hey, ostani s nekim koga ne volis, eto radi ....bla bla - para, djece".

      btw. taj isti otac svojim svadjama i padanjem na niske grane iritira i starije dijete do te granice da je malena rekla mama mozemo li mi zivjeti bez tate. on se samo svadja.

      tuga 15.gif

      ___________________________________________________________________
      nopityA.gif

      12-20-2004 13:41 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
      Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com