Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Sudbina*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hajmo nazad na temu

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane obrisana dana 03-28-2003 u 14:56.

03-28-2003 14:54
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa sta cekas,proglasavaj me 10.gif

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

03-28-2003 14:56 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo sad cu 10.gif

03-28-2003 14:58
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeste li skontali kako da klasificiramo sudbinu i intuiciju?

03-31-2003 12:28 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prevrcem tamo - ovamo ali ne ide

Mora da slabo kontam 35.gif 27.gif

Intuicija je onaj glas u meni sto tmi govori sta cu uraditi .

Kad god nisam poslusala intuiciju , pogrijesila sam

E sad ,je li to u isto vrijeme sudbina , znaci nesto predodredjeno, da bas tada ne

poslusam taj glas

Ne znam 21.gif 21.gif

03-31-2003 15:43
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I ja razmisljam moja Lelo...Hajmo zajedno, mozda nesto i ispadne... 29.gif

03-31-2003 16:24 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
cockta cockta is a Male
avenija kruzno




Poruka: 99
Location: upside-down

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bog je covjeko dao um i samim
tim pravo izbora.
Covjeku je ostavljeno da po njegovom izboru
bira svoj zivotni put,koji ima mnogo krivina
i skretanja koji po mom misljenju zavise od
slucajnosti i koincidencija,spleta okolnosti.
Vjerujem da je covjeku zapisana 'sudbina'na rodjenju'
ali samo za bitne stvari kao rodjenje,smrt,porodica.
A da li cu ja jedna mala mrvica medju ostalih 5 milijardi
mrvica zavrsiti ovu ili onu skolu to je sasvim nebitno.

03-31-2003 17:53 cockta is offline Pregledaj poruke od cockta Dodaj cockta u listu prijatelja
adidas` adidas` is a Male
guster




Poruka: 59
Location: No

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif sudjeno mi je da ovdje nesto napsiem al ne znam tacno sta,odo se sjetit...

___________________________________________________________________
a.d.i.d.a.s

04-01-2003 13:33 adidas` is offline Posalji Email za adidas` Homepage of adidas` Pregledaj poruke od adidas` Dodaj adidas` u listu prijatelja
sellina sellina is a Female
trudim se


Poruka: 224

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vjerujem u sudbinu i mislim da sve sto ti se desi ima neko svoje znacenje.

nakon nekog neprijatnog dogadaja puno razmisljam o tome i na kraju kazem sebi

ko zna zasto je i ovo dobro?!

___________________________________________________________________

    10-22-2003 10:29 sellina is offline Pregledaj poruke od sellina Dodaj sellina u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vjerujem u sudbinu. Isto tako vjerujem da od svog zivota mozemo napraviti sta mi zelimo, naravno ako imamo volje, snage, itd. Ali isto tako mislim da se nasi zivoti mogu promjenuti u sekundi, ne zato sto smo mi nesto planirali nego sto nam je tako negdje zapisano. Uvijek se sjetim kako moja mama kaze, od sudbine ne mozes pobjeci. Ateista sam i dolazim iz ateisticke porodice, tako da moj pojam sudbine nema nikakve veze sa Bogom. Jednostavno mislim da mi mozemo izabrati vise puteva u zivotu, ali kojim god podemo, zavrsicemo na istom mjestu.

    ___________________________________________________________________

      10-22-2003 15:41 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      babusha babusha is a Male
      Licnost Foruma '03




      Poruka: 2959
      Location: donji trap

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo jedne stvarne priche

      Moj jaran i ja skuckali nesto love
      i otisnuli se jednog ljeta magistralom
      od Zadra do Ulcinja
      Negdje blizu Dubrovnika
      zastali na kafu u Trstenom.
      Tu ima fina botanicka basta
      a gore na magistrali kafana
      cija je terasa locirana
      preko ceste pod jednim ogromnim platanom
      6 ljudi ga jedva obuhvate.
      Elem neise sjeli mi
      vidimo jedna ogromna grana
      lezi na terasi i par ljudi motorkom
      pila tu granu na manje dijelove.
      Kroz prichu s njima saznamo
      da su od te grane
      zdrave zdravcijate
      koja se valjda od tezine odvalila
      poginule dvije Francuskinje iz Bordoa
      koje su tu takodje svratile
      i sjedile na terasi pijuchi kafu.

      Nesto i sad razmisljam
      da su samo nedje
      izmedju Bordoa i Trstenog
      na 10 min u cenifu svratile
      vjerovatno im se nebi nista desilo. 21.gif 21.gif

      Sjecate li se kad jedne godine
      poginu Ceh od cigle
      s dzamije na Musali.
      Od 100 000 mostaraca
      nasla cigla da pogodi Ceha 01.gif

      ___________________________________________________________________



          19.gif

          10-24-2003 00:55 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
          nepoznata
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Kao sto sam vec napisala na temi "ima li boga" evo i ovdje da napisem isto.Vjerujem u sudbinu i vjerujem da ce biti onako kako nam je sudjeno.Evo moje price poslije koje sam pocela bas da vjerujem.

          Ljetos 2002,vracamo se sa mora.Pala je prva kisa i ceste su naravno postale klizave nakon vruceg asfalta.Meni stari govori gledaj kako se pjena stvara sastrane od masnoce,a reko vidim.Pita on mene,sestru i rodicu koje smo bili snjim da li nam se zuri da vozi polako radi te kise jer je vec bilo oko 19,mi smo ono odgovorili ma ne zuri iako sam ja pomislila u sebi hajde malo brze moram se spremati za grada 01.gif Prije Metkovica skretanje za Komin i ja mu govorim haj vozi tamo jer smo tuda i dosli da ne moramo dugo cekati u Metkovicu,kaze on ma jok nema sigurno guzve idemo tamo.Dosli na granicu i tamo nije bilo neke guzve i rodica ugledala jednog policajca iz Mo i govori eno njega,i u to stari govori hocemo li stati taman da i ja zapalim,i nas 3 u glas ma jok hajde vozi.I taman sto smo prosli (sad novu granicu jer je te godine jos ona stara bila) auto podje prema Neretvi i stari da izbjegne to okrene na drugu stranu i udarimo sa strane u brzo koje je od ceste imalo jednu malu uzbrdicu da bi nas ta uzbrdica zaustavila i auto se onda okrenulo na stranu i na kraju prevalilo na krov.Srecom svi smo ostali zivi i zdravi jedino sto je stari malo vise nastradao,rodica nabila ledja,ja razrezala ruku malo,a sestri ama bas nista.Sto hocu da kazem je da smo mi imali 2 sanse da izbjegnemo tu nesrecu ali mislim da nam je tako bilo sudjeno.Od tad vjerujem da ce biti onako kako je zapisano ali normalno isto tako mi djelujemo na to.Evo jos nesto:

          Naravno da postoji sudbina,
          ali vas sudbina ne tjera tamo
          kuda vi ne zelite da idete.
          Vi ste oni koji birate.
          Sudbina zavisi od vas...

          12-09-2003 15:21
          daors daors is a Male
          brato




          Poruka: 817
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Babusa ja sam imao isto iskustvo u ratu samo sam ja bio akter. Bas se radi o 10-tak koraka.
          Znas koliko treba da svratis u trafiku da uzmes kutiju cigara, e toliko sam ja zakasnio na onu granatu sto je trehnula na Stari, kad ono poginu onaj novinar s pocetka rata, mislim da je svabo bio. Ja dolazio od Ruze i par koraka je bilo da pored kozarske dzamije (ono ispred Tina) zakoracim na onaj sokak sto Starom vodi. Svu noc oka nisam sklopio koliko me taj trenutak sudbine bio dojmio. Posije sam iso mjerkat korake. Boze dragi, pa taman bi mi pod noge pala. Od tada definitivno vjerujem u sudbino. POslije se jos toga desavalo i meni i drugima ali mi je ovaj dogadaj bio presudan

          ___________________________________________________________________
          Budi na kojoj si

          12-09-2003 18:09 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moram opet reci, kao i na temu ima li boga, da jos uvijek ne mogu stajati iza neke tvrdnje, ima-nema....vjerujem - ne vjerujem....mogu samo iznijeti trenutna razmisljanja..


          sudbina, mozda i postoji, ali ona sto je krojimo sami sebi....malo toga mi se u zivotu desilo, a da ja nisam odlucila tako.....sreca i nesreca....to znam da postoji.....pozitivna i negativna energija......sigurna sam u to.......svakodnevna upozorenja i znakovi koje ne znamo tumaciti.......svjesni smo ih tek ´kad je kasno da promijenimo svoju odluku........

          .....sudbinom nazvati neki trenutak kad se nalazis na nekom mjestu......pa moras biti negdje,zar to ne moze biti slucajnost sto si to bio bas ti.......... izbjeci neku nesrecu u sekundi......prije bih nazvala srecom nego sudbinom....pogine malo dijete u saobracajnoj nesreci, zar nije glupo reci "bila mu sudbina takva", koja bolan sudbina sto je neki kreten vozio pijan, ....sve se opet svodi na nase odluke, zar ne....

          ...najlakse bi bilo kriviti sudbinu za sve moje greske u zivotu, sta cu ja, tako mi zapisano.....al na zalost, moram priznati da sve sto sam uradila, bio je moj izbor, uz masu sitnih spoljasnjih uticaja, ljudi i slucajnosti, osjecanja, zrelosti....i da ne nabrajam......

          ...odoh malo ponoviti "pojam vjerovatnoce", da utvrdim gradivo 19.gif 11.gif

          12-10-2003 03:28 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:43.

          12-11-2003 15:15 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          iskoro 6 iskoro 6 is a Male
          trudim se


          Poruka: 241
          Location: croatia

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od babusha:

            Evo jedne stvarne priche

            Moj jaran i ja skuckali nesto love
            i otisnuli se jednog ljeta magistralom
            od Zadra do Ulcinja
            Negdje blizu Dubrovnika
            zastali na kafu u Trstenom.
            Tu ima fina botanicka basta
            a gore na magistrali kafana
            cija je terasa locirana
            preko ceste pod jednim ogromnim platanom
            6 ljudi ga jedva obuhvate.
            Elem neise sjeli mi
            vidimo jedna ogromna grana
            lezi na terasi i par ljudi motorkom
            pila tu granu na manje dijelove.
            Kroz prichu s njima saznamo
            da su od te grane
            zdrave zdravcijate
            koja se valjda od tezine odvalila
            poginule dvije Francuskinje iz Bordoa
            koje su tu takodje svratile
            i sjedile na terasi pijuchi kafu.

            Nesto i sad razmisljam
            da su samo nedje
            izmedju Bordoa i Trstenog
            na 10 min u cenifu svratile
            vjerovatno im se nebi nista desilo. 21.gif 21.gif

            Sjecate li se kad jedne godine
            poginu Ceh od cigle
            s dzamije na Musali.
            Od 100 000 mostaraca
            nasla cigla da pogodi Ceha 01.gif
          Sta ovom' dodati? 10.gif

          ___________________________________________________________________
          eto

          12-11-2003 16:03 iskoro 6 is offline Pregledaj poruke od iskoro 6 Dodaj iskoro 6 u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:44.

          12-14-2003 03:09 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          nepoznat
          Gost


          ***Sreca, sudbina...*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dali je covjek sam kovac svoje srece ili to zavisi od sudbine ili neke energetske sile?

          Istovremeno je covjek sam kreator svoje sudbine, a istovremeno je sve predodredjeno, znaci i jedno i drugo!?
          Pa ko' razumije, shvatice. 11.gif
          Ja mislim da je cak moguce, da svaki nas postupak, svaka rjec, cak i genetski predodredjeno a i sudbinski u trenutku naseg zivota.
          Vjerujem da se to mjenja kroz zivot, u zavisnosti od stanja univerzuma u odredjenom trenutku zivota.... !
          Postoji mnogo potencijalnih buducnosti,a sto se vise priblizavamo vremenu odredjene buducnosti, broj potencijalnih buducnosti se smanjuje.
          Nije moguce jednom mislju promjeniti sutrasnju buducnost,ali je moguce tom mislju promjeniti buducnost koja ce se desiti za mozda godinu dana, dvije ili pet.Ili?

          ...........mislim da je svrha zivota u trazenju srece,
          bezobzira koliko je neko vijernik ,pobornik one ili ove religije ,svi zelimo biti sretni ili sretniji.
          Takodje mislim da je srecu moguce postici (donekle) usavrsavanjem uma.
          Eh , sad bi neko reko (igrajuci se Ajnstajna) da je sreca relativan pojam.
          Slozicu se, definitivno!
          Zna se da je Zapad oduvijek bio materijalisticki i da su ljudi tezili i teze materijalnim bogatstvima , dok se Istok drzo' dushe. Mi smo tu negdje...

          Eh , da se vratim na to , da li je covjek sam kreator svoje sudbine?!
          Mislim, da covjek zivjeci zivot prolazi razne okolnosti i situacije istog , koje ga formiraju u njegovoj licnosti . Shodno toj preobrazbi mijenjaju se stavovi i interesovanja kod covjeka- razvija se njegov mentalni sklop.
          Mogu reci da covjek moze uticati na svoju sudbinu u onolikoj mjeri koliko moze uticati u "kreiranju" ili promjeni nacina zivota.

          Dali ste SRETNI?
          Zadovoljni?
          Kako Vi definisete ove ''sile'' i nase bitisanje na planeti zemlji? 01.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nepoznat dana 01-21-2004 u 19:32.

          01-21-2004 19:32
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mislim da nismo kreatori sudbine, ali mislim da jesmo svoje srece.

          Sudbina je ono sto je pred nama, valovito more, gdje se ne moze nista predvidjeti. sudbina je ono sto dodje na nas put, sto sretnemo u zivotu. I na to se ne moze utjecati.

          Ali mozemo uticati na to, kako gledamo na zivot i kako reagujemo na neke stvari. Stvar SRECE je definitivno nasa odluka i nase ponasanje.

          Sreca, mislim da je, unutrasnji mir, sa sobom, sa prirodom oko nas i sa dogadjanjima oko nas.

          ___________________________________________________________________

            01-21-2004 20:28 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            pentatonika pentatonika is a Male
            puter


            Poruka: 99
            Location: stala

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Enigma, hosh se ti udat su menom................. 04.gif 04.gif


            Kazes........Nije moguce jednom mislju promjeniti sutrasnju buducnost,ali je moguce tom mislju promjeniti buducnost koja ce se desiti za mozda godinu dana, dvije ili pet.Ili?........

            Od misli sve i pocinje, jedne jedine. Kao kad se dobije na lotu, bez obzira koliko je covjek uplatio, sestica ga okine samo od onog jednog reda.............tako da je ono sto dodje poslije nekoliko godina, samo posljedica jedne jedini misli.

            inace se sa svime slazem...........jedino sto sam "relativno" siguran da samo pojedinac, i nikakva druga sila, vlada svojom sudbinom/zivotom

            bez obzira sto sam permanentno, depresivno patetican tip, ja sam SRECAN

            01-21-2004 20:47 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
            Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com