Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Danasnja Hutba: Nova godina i Djeda Mraz su daleko od islama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (22): « prva ... « prethodna 17 18 19 [20] 21 22 sljedeca » Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Pravimostarac ... de mi odgovori na ono moje pitanje .... Ili sad tabirish po vjerskim knjigama da ga odgovorish ? Ne brini tog odgovora nechesh nachi. Znachi .... kapak . Nema se gdje nego ignorisati. 13.gif 13.gif 10.gif 10.gif


od mene neces dobiti niti odgovor niti ikakvu dalju diskusiju
razumi kako hoces

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-30-2013 04:44 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Razumio . 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif Nemoch je vazda bila sluga neosvjeshtenog. Hvala na odgovoru. 10.gif

12-30-2013 04:49 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pretjerao sam sa ovim smilichima. Izvini. Prvi nagon ...zivotinjski nagon je naj gori. Izvini josh jednom. Ali stojim iza svoga mishljenja. Pozdrav.

12-30-2013 04:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako sam znala ko ce reagirati i na koji nacin...dokle vasa psiha ide da vi mislite samo na agresiju i srbe....a niste procitali moj post nego samo da po mom misljenu i iskustvu gorih ljudi od njih nema....ne procitaste da sam upoznala sve kulture (uglavnom sve) i moje misljenje se baziralo na tome a ne na nekakvoj agresiji ili necem slicnom....svasta....bolesno....majke mi...
i da meni je po svemu (kulturi,nacinu zivota itd) blizi i srbin i hrvat nego tamo neki arapin....kakve veze imam ja sa arapima?!
poredjenja radi....da obrazlozim lijepo posto ne kontate...ne mogu povezati njihov nacin zivota s vjerom koju propagiraju jer im se nacin zivota i vjera sudaraju...
takodjer...ustase i cetinici nisu narod! nego fasisti (a arape ja ne uporedih s njima nego eto vi)
sad ispade da bi svi trebali mrziti svabe zbog hitlera?! ne kontam! A arape ja ne mrzim da se razumijemo!!!
arape nisam upoznala preko tv ekrana nego u zivo...s njima komuniciram minimalno 2 puta sedmicno (u zivo) stoga sam i napisala IZ ISKUSTVA!!!
njihova kultura, nacin zivota i agresivan pristup vjeri su ih na mojoj skali stavili na prvo mjesto po negativnosti (dakle, poredila sam japance, kineze,tajvance,francuze,itd - isto SVJETLOST komuniciram s njima u ZIVO)

nadam se da razumijete, a ako ne Frankly, my dear I don't give a damn!

zivio Deda Mraz i Nova godina!

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 12-30-2013 u 10:27.

    12-30-2013 10:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nesto pratim ovu temu iz vise razloga i kao hocu da shvatim a nikako, neki pojedinci mi ne idu u glavu, ili je to onako, napisati da je samo kontra onoga sto druga strana misli pa makar i pogresno
    Ja razumijem da neko ne jede svinjetinu ne jedem ni ja, ne slavi novu godinu ja slavim, ne prihvata bajku o djeda mrazu ja o tome ne razmisljam nikada dok ne dodje bozic...
    Nova godina je za nas u BiH socijalni momenat i treba je slaviti, mi zivimo u multietnickoj zajednici i ne vidim zasto ne cestitati komsiji sve nabolje za narednih 365 dana pa opet iznova...
    Od djeda mraza smo dosli do toga da arapi ne valjaju i da su prljavi a djeda mraz se smrazava cekajuci sta ce biti od njega, svaka tema ide u tome pravcu, srbi-pravoslavci, hrvati-katolici...
    ovo je sve propaganda pojedinih vjerskih sljadbenika koji djeda mraza odjednom nazivaju "djed bozicnjak" i nedaju da se slavi NG jer je to nemuslimanski ili slavit ce mo 11 januara NG...
    mi smo takvi mi moramo naci nesto sto je suprotno od ostalih naroda u ex. YU pa makar a sada reci nekom da mora platiti porez svi ce se sloziti "kome lopovima edam ni centa"...
    Ovako Djeda Mraz je ciko sa bijelom bradom i on nije nikakav Djed Bozicnjek nemojte ga krstiti o on nema vjeru a zivi kod nas ovdje na sjeveru, vidio sam ga 19.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    12-30-2013 10:39 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    arapi ne valjaju jer hoce da ubiju Deda Mraza!!!

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      12-30-2013 10:49 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .. prosho je katolicki bozic ,evo na izmaku je stara i neki docekuju a neki nedocekujemo novu i josh da prodje i pravoslavni bozic ..ko je sta naucio ,nacuio je ...nemoze mu se sad ni centimetar u glavu a ni metar znanja u guzicu utjerat ..valjalo bi opet dogodine obnovit gradivo u isto vrijeme ..zakazujem sledece predavanje 15 .12 .2014

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-30-2013 u 12:07.

      12-30-2013 12:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..zaboravi i deda mraza spomenut

      ..ode i on na sjeverni pol

      ..ko hoce neka mu pishe adresa je poznata

      ..DEDA MRAZ

      ..SJEVERNI POL

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-30-2013 12:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Cica micha gotova prica

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-30-2013 12:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        kako sam znala ko ce reagirati i na koji nacin...dokle vasa psiha ide da vi mislite samo na agresiju i srbe....a niste procitali moj post nego samo da po mom misljenu i iskustvu gorih ljudi od njih nema....ne procitaste da sam upoznala sve kulture (uglavnom sve) i moje misljenje se baziralo na tome a ne na nekakvoj agresiji ili necem slicnom....svasta....bolesno....majke mi...
        i da meni je po svemu (kulturi,nacinu zivota itd) blizi i srbin i hrvat nego tamo neki arapin....kakve veze imam ja sa arapima?!
        poredjenja radi....da obrazlozim lijepo posto ne kontate...ne mogu povezati njihov nacin zivota s vjerom koju propagiraju jer im se nacin zivota i vjera sudaraju...
        takodjer...ustase i cetinici nisu narod! nego fasisti (a arape ja ne uporedih s njima nego eto vi)
        sad ispade da bi svi trebali mrziti svabe zbog hitlera?! ne kontam! A arape ja ne mrzim da se razumijemo!!!
        arape nisam upoznala preko tv ekrana nego u zivo...s njima komuniciram minimalno 2 puta sedmicno (u zivo) stoga sam i napisala IZ ISKUSTVA!!!
        njihova kultura, nacin zivota i agresivan pristup vjeri su ih na mojoj skali stavili na prvo mjesto po negativnosti (dakle, poredila sam japance, kineze,tajvance,francuze,itd - isto SVJETLOST komuniciram s njima u ZIVO)

        nadam se da razumijete, a ako ne Frankly, my dear I don't give a damn!

        zivio Deda Mraz i Nova godina!


      Stvarno volim iskrenost i bit cu iskren. Kad sam ti odgovorio mislio sam odmah nakon 3 minute da izbrisem. Reko, sto odmah odgovoram na njeno misljenje a bunim se kad meni neko odmah kontrira, tako da imas poentu u tome. Ono sto me je podstaklo da napisem je fraza ….."goreg narodna nisam upoznala"

      I ne bih trebao da se mjesam jer si pisala iz svog licnog iskustva… 25.gif

      12-30-2013 12:56 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      bolan ne bio, Paša, sve je tako kako kažeš...
      muderiz roðen u vrletima oko Žepe... nije bilo kršæana na pedeset kilometara oko njega (u djetinjstvu)
      normalno da je za tako dijete Deda Mraz "svemirski brod"! 21.gif
      Nakon toga otišao u Kairo na studije... ni tamo Djedice Mraza ni za lijeka...
      i onda se vratio u Bosnu da pametuje kako Bošnjaci nikad nisu slavili Novu godinu i Deda Mraza...

      08.gif

      nisu slavili u njegovoj vukojebini... i u Kairu...
      ali bogami u Mostaru ili Sarajevu jesu...

      ___________________________________________________________________

        12-30-2013 12:57 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
        raja




        Poruka: 1736
        Location: :)
        pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          bolan ne bio, Paša, sve je tako kako kažeš...
          muderiz roðen u vrletima oko Žepe... nije bilo kršæana na pedeset kilometara oko njega (u djetinjstvu)
          normalno da je za tako dijete Deda Mraz "svemirski brod"! 21.gif
          Nakon toga otišao u Kairo na studije... ni tamo Djedice Mraza ni za lijeka...
          i onda se vratio u Bosnu da pametuje kako Bosanci nikad nisu slavili Novu godinu i Deda Mraza...

          08.gif

          nisu slavili u njegovoj vukojebini... i u Kairu...
          ali bogami u Mostaru ili Sarajevu jesu...


        Je li ti stvarno mislis da je Muderis taj koji to kaze i biva tako pa procitaj onaj tekst na rijaset.ba

        Znaci postoje sherijatski dokazi za ono sto kaze…. Sad je pitanje ko u to vjeruje a ko ne?

        12-30-2013 12:59 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
        -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
        raja




        Poruka: 1736
        Location: :)
        pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od prowler2:

          Razumio . 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif Nemoch je vazda bila sluga neosvjeshtenog. Hvala na odgovoru. 10.gif


        Ovo ti je dovoljno

          lVRJOY3kCFg
        10.gif

        12-30-2013 13:07 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nova i Dedo su daleko od Islama a Saudijska je daleko od Mostara.
        Mostar je nekoliko km od EU.
        A Mostarèani??
        Ne dirajte mi ravnicu niti Refkleksinicu... 01.gif

        12-30-2013 13:07 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od abraxas:

          Nova i Dedo su daleko od Islama a Saudijska je daleko od Mostara.
          Mostar je nekoliko km od EU.
          A Mostarèani??
          Ne dirajte mi ravnicu niti Refkleksinicu... 01.gif


        i da ja nadodam....mozda je Deda Mraz daleko od Islama...ali osmijeh koji je izmamio mojoj princezi danas i njenim malim prijateljima je osmijeh koji je dirnuo nasa srca i ako je on tako daleko od Islama tako je blizu nasih srca i nase djece...Deda Mraz je ljubav...protiv ljubavi se ne smije ici...
        eh eto tako...

        Sretna Nova godina, nadam se da ce svima biti bolja od 2013 :)
        uzivajte sa svojim najmilijim, znam da ja hocu

        abri poseban pozdrav i jedan veliki Ho Ho Ho iz Mostara

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          12-30-2013 14:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od prowler2:

            Pretjerao sam sa ovim smilichima. Izvini. Prvi nagon ...zivotinjski nagon je naj gori. Izvini josh jednom. Ali stojim iza svoga mishljenja. Pozdrav.



          da ti pravo kazem nisam se ni naljutio zato se i ne trebas ni izvinjavat
          cijenim tvoju iskrenost i neuvijenost , ono tipicno mostarsko sto na umu to na drumu

          za razliku od jednog druga ovdje koji je ono cisto maliciozan

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          12-30-2013 14:35 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Rusija planira održati Olimpijske igre na kostima naših predaka, na kostima mnogih, mnogih mrtvih muslimana, pokopanih na teritoriju naše zemlje na Crnom moru i mi kao mudžahedini dužni smo to sprijeèiti, koristeæi sve metode koje nam dozvoljava naš Alah, rekao je voða èeèenskih pobunjenika Doku Umarov još u srpnju na snimci objavljenoj na YouTubeu.

          Pozvao je militante na maksimalnu silu kako bi sprijeèili održavanje zimskih Olimpijskih igara u Sochiju u veljaèi 2014. godine. Vladimir Putin obeæao je kako æe sigurnost najskupljih zimskih OI ikada biti maksimalna.,

          Smiješno i jadno je da im Alah dopušta ovakve postupke ,a da im ne dozvoljava slaviti Novu godinu i susjedu èestitati Božiæ.

          12-30-2013 15:05 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo ti dva odgovora pa odaberi koji hoces

          da li je vjera odoboravala da se muslimani u BiH kolju, siluju i zatvaraju na heliodrom


          drugi odgovr

          NE SERI

          proberi koji hoces

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          12-30-2013 15:39 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)
          pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Viribus:

            Rusija planira održati Olimpijske igre na kostima naših predaka, na kostima mnogih, mnogih mrtvih muslimana, pokopanih na teritoriju naše zemlje na Crnom moru i mi kao mudžahedini dužni smo to sprijeèiti, koristeæi sve metode koje nam dozvoljava naš Alah, rekao je voða èeèenskih pobunjenika Doku Umarov još u srpnju na snimci objavljenoj na YouTubeu.

            Pozvao je militante na maksimalnu silu kako bi sprijeèili održavanje zimskih Olimpijskih igara u Sochiju u veljaèi 2014. godine. Vladimir Putin obeæao je kako æe sigurnost najskupljih zimskih OI ikada biti maksimalna.,

            Smiješno i jadno je da im Alah dopušta ovakve postupke ,a da im ne dozvoljava slaviti Novu godinu i susjedu èestitati Božiæ.


          je li ovaj Doku reprezentant Islama??? I dont think so!!!

          Isto da ja tebi kazem .... Ja ne mogu da shvatim kako vama vjera nalaze razumjevanje a vidi sta. Brejvik u ime krscanstva uradi

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-30-2013 u 16:22.

          12-30-2013 16:21 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)
          pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          MOLIM SVE DOBRONAMJERNE LJUDE OVOG FORUMA DA POGLEDAJU OVAJ VIDEO...


          Allah vam svima podario sve najbolje!!



            WJ0t4TqTXv4&feature=player_embedded

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-30-2013 u 19:48.

          12-30-2013 16:31 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          Stranica (22): « prva ... « prethodna 17 18 19 [20] 21 22 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Thread is closed
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com