Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Predratni kafici u Mostaru... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (28): « prva ... « prethodna 24 25 26 [27] 28 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od taxi:

        citat od Viribus:

      jeli taj išao u 3 osnovnu, generacija malo starija.


    Nešo nije starija generacija. Moja generacija,ko filter 57 01.gif


Burazer mu Nono,Novica,nosio cvike ,vozio motore,radio u aluminijskom,živio u A. Zuaniæa....još???

12-07-2010 22:41 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E ne znaš Sultana ..... 29.gif

___________________________________________________________________

    12-07-2010 22:45 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    klaudija
    SexNepoznat



    Poruka: 589

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

      E ne znaš Sultana ..... 29.gif



    Kojeg ,mlaðeg ili starijeg Sultanoviæa-diskoteka ispod Mimoze...

    12-07-2010 22:55 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ....a 61 godište si....veliš 19.gif

    ___________________________________________________________________

      12-07-2010 22:57 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      klaudija
      SexNepoznat



      Poruka: 589

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od taxi:

        ....a 61 godište si....veliš 19.gif



      Diskoteka Titanic.poèetak sedamdesetih,,,a odavno sam i ja na drumu.

      12-07-2010 23:01 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sjeèam se sad Neše, popravljo mi liniju bio majstor najbolji samo nije volio popravljat, radio u alminijskom.

      12-07-2010 23:05 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      luka ters
      SexNepoznat



      Poruka: 5212
      Location: on the face of the place

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma svi ste upravu što se tièe Neše.
      složiše se kockice 01.gif
      hvala Klaudija.

      ___________________________________________________________________
      "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
      a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

      12-07-2010 23:11 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
      ZALIHIÆ ZALIHIÆ is a Male
      mofo beba


      Poruka: 1
      Location: SARAJEVO

      Mad Ma AbraŠeviÈ Nema Dalje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      TO JE BILA ZONA SVAGA I SVAÈEGA

      03-28-2011 14:31 ZALIHIÆ is offline Pregledaj poruke od ZALIHIÆ Dodaj ZALIHIÆ u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      dobro dosao zalihicu
      mora da smo generacija dok spominjes abrasevic
      daleko najbolje mjesto iz doba srednje skole 01.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      03-28-2011 15:57 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      MoDisk MoDisk is a Male
      puter


      Poruka: 80

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Narcina ekipa
      Java upravitelj poslova nabavke i osiguranja
      Shankeri
      Djole i Fasha
      Fasha i Cajta
      Fasa i Goja
      Mali Handzar i Braca Muftic
      Konobari:
      Kumra i Seno
      DJ :
      Mili Denjo i Rina Sliskovic

      04-03-2012 00:24 MoDisk is offline Pregledaj poruke od MoDisk Dodaj MoDisk u listu prijatelja
      MoDisk MoDisk is a Male
      puter


      Poruka: 80

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kao sto ime samo kaze MoDisk, jedan i jedini

      04-03-2012 00:29 MoDisk is offline Pregledaj poruke od MoDisk Dodaj MoDisk u listu prijatelja
      hari hari is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1110
      Location: Sverige

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Viribus:

        bravo enciklopedijo, kako sve znaš onda mi reci za Edu Kajana, zadnji put sam ga èuo 92 godine i spletom okolnosti nisam imao više nikakva saznanja.


      Edo ti je u Americi da me ubijes koji grad ili drzava ne mogu se sjetiti, vidio sam ga ljetos u Mostaru u isto vrijeme kad je i stariji Kumra bio dole.

      04-03-2012 15:22 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17887
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od MoDisk:

        Narcina ekipa
        Java upravitelj poslova nabavke i osiguranja
        Shankeri
        Djole i Fasha
        Fasha i Cajta
        Fasa i Goja
        Mali Handzar i Braca Muftic
        Konobari:
        Kumra i Seno
        DJ :
        Mili Denjo i Rina Sliskovic



      vidi se da si iso u narce. pozdrav burazeru, i ja sam iso, ali vise kao posmatarc da se nagledam dobrog bilijara 07.gif

      haj nabroj i ekipu iz modiska .....

      modisk - dobro nam doso na moforaja 10.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-03-2012 19:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      klaudija
      SexNepoznat



      Poruka: 589

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od hari:

            citat od Viribus:

          bravo enciklopedijo, kako sve znaš onda mi reci za Edu Kajana, zadnji put sam ga èuo 92 godine i spletom okolnosti nisam imao više nikakva saznanja.


        Edo ti je u Americi da me ubijes koji grad ili drzava ne mogu se sjetiti, vidio sam ga ljetos u Mostaru u isto vrijeme kad je i stariji Kumra bio dole.


      Edo ti je negdje u Virginiji...... 10.gif

      04-03-2012 20:32 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nemoj Tana disko.....hajmo negdje na mirnije mjesto. U kakvu kafanicu......Èule je bio dobar. Izolacija. Trgneš jednu pa opet u onu gužvu. I sve tako.....

      04-03-2012 20:34 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od taxi:

        [Nešo nije starija generacija. Moja generacija,ko filter 57 01.gif


      U moje generacije nešto kraæi filter. Baš ono king size....

      04-03-2012 20:37 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      MoDisk MoDisk is a Male
      puter


      Poruka: 80

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tana, hvala na dobrodošlici...
      MoDisk.... ehhh...
      Hotel Hercegovina, podrumske prostorije lijepo uredjene sa prelijepim zidnim portretima poznatih rock i pop muzucèara( ne znam ko je bio autor istih)
      Na vratima, Nedža Babovic, boxer velikog talenta, hendikepiranog artrozom kuka, poštovan i od starije i mladje generacije.
      DJ, Kemo Fanky.... ponekad bi Beli navratio, koji je inaæe bio službeni DJ( Kemo je radio iz zabave)
      Beli je više zadužen bio da dovede neko poznato lice( jedne prilike nas je Pimpek( Indexi)poèastio svojim prisustvom)
      bila su dva odjeljenja... zarazno i šminkerski.....
      Zarazno....separe u donjem djelu diska..... mali Amsterdam,svi mirišu na Patchouli.....
      Šminkerski separe, tu su opet svi mirisali na Brut i Charlie...
      Samo nas je nevidljivi zid djelio... I iz nekog nepisanog pravila niko nije ulazio u nepripadajuæu zonu .....
      kroz genecacije od Hebe (starijeg), od kojeg je nastala on a poznata opa Heba ... Frajer je padao(plesao) mrak..
      Billo je tu još dobrih plesaca, Pige, koji je fenomenalno imitirao Jagger-a do tipa kojeg smo zvali Travolta, predpostavljte zašto ...
      Na žalost zaboravio sam mu ime....
      U glavnom, bio je to dobar disko do jedno 10 sati(... radio je do 11), sto je bilo možda i dobro jer je poslije 10 sati toliko tuèa bilo, da je radio duže bilo bi i mrtvih
      Za tuèe su uglavnom bill zaduženi braæa Ribièi.... oni su se pravo ložili na rodjaka Bracu Dilberoviæa, koji je tada, (mnogi se vjerujem neæe složiti sa mnom) bio neprikosnoveni vladar ulica Mostara
      Raspoloženje je u glavnom bilo na visokom nivou, posebno petak, subota veèer.....
      MoDisk je radio sve do momenta kada se desio tsunami masovnog otvaranja kafiæa......a to je bio ujedno i kraj Abraševiæa, Doma Omladine i naravno poznatog Mostarskog korza.....

      04-04-2012 00:50 MoDisk is offline Pregledaj poruke od MoDisk Dodaj MoDisk u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      MoDisk ,

      koja si ti generacija.?

      04-04-2012 07:32 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ona koja nije cvikala..... ne cvikaj generacijo 10.gif

      ___________________________________________________________________

        04-04-2012 11:44 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        MoDisk MoDisk is a Male
        puter


        Poruka: 80

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tvoja generacija Viribus......

        Znam da svaka generacija smatra sebe onom pravom, ali sa sigurnoscu mogu reci da je generacija 1950-1960 uspjela da od Mostara, grada(mislim gradska jezgra) od nekih 20-30 hiljada stanovnika stvori" life stile" velikog grada u svakom pogledu.
        Tih , druga polovina 70tih i 80tih, kad je moja generacija "vladala" gradom.....moda, muzika,, opsta kultura nije ostala ne primjecena...grad je cvjetao, Velez je rasturao,,,,

        I kako Taxi kaze, generacija koja nije cvikala......

        ps. uz veliki respekt i drugim generacijama

        04-04-2012 14:17 MoDisk is offline Pregledaj poruke od MoDisk Dodaj MoDisk u listu prijatelja
        Stranica (28): « prva ... « prethodna 24 25 26 [27] 28 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com