Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Pomoc Mostaru 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od behar:

    Koscela je pristao d aide preko njegovog paypala, podrucje 'merike i australije, moze i novi zeland 11.gif

    treba jedan paypal za evropu, eno mjesecarka pristaje da se njoj salju pare, a mogu i ja dati svoj paypal ako treba. To je besplatno i najbrze. Onda se te tako skupljene pare mogu dobaciti do MO...meni se cini da bi tu Jova Krcun bio veri koristan, cini mi se da i on ima paypal, ali to je za provjeriti, nemoj mi vjerovati...

    dalje su detalji, ice to.

    P.S. Sta ti je to, kako rece neteller i to, nemam ti pojma o tom.


Bjezi bona, okle mene sa paypalom... i ja ga WU uplacujem...

i ja pare samo dajem, ne primam... 13.gif 33.gif

08-02-2006 09:57
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

OK 33.gif

a sta vam je taj WU (vaucher 14.gif )

___________________________________________________________________

    08-02-2006 10:01 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od behar:

      OK 33.gif

      a sta vam je taj WU (vaucher 14.gif )


    Western Union... 33.gif

    08-02-2006 10:05
    behar behar is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1141

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a to, pa znam i ja idem preko njih za MO, ali ovdje im je bas dobra provizija (na sto eurica devetn'es njima 16.gif )

    zato bi valjalo da neko u Mo otvori taj paypal.

    ___________________________________________________________________

      08-02-2006 10:08 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
      Koscela2 Koscela2 is a Male
      trudim se




      Poruka: 180
      Location: Kengurija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      qq pristo'...zar jesam..kako se slabo poznajem u zadnje vrijeme... 04.gif

      posto je PayPal vezan za neke kartice 27.gif neznam jesu li pogasene pa reko moram vidjeti sta i kako radi ...nego....
      ako cemo ono bas ozbiljno potegnuti neka ide na moj PayPal ali bi ja da jos jednom prokontamo sta cemo i kako.
      Govorim to jer ljeto, evo zavrsava pa neznam koliko ce sad imati koristi od toga. U koliko je za sve ok i idemo sa tim klimama ajde da sve prvo preispitamo,jer imamo vremena, koliko bi kostalo, koliko ce kostati godisnje koristenje klima i koliko ce srkati struje...mozemo li platiti i struju za narednih, recimo 2-3 godine pa da i to ukljucimo, postavljanje i instalacija takodje kosta, koliko?...i na pocetku svega, mora neko otici u dom staraca , u opstinu i dobiti odobrenje za sve..kratko jasno 11.gif

      ___________________________________________________________________

        ne_znam.gif

        08-02-2006 11:10 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
        behar behar is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1141

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Koscela2:

          qq pristo'...zar jesam..kako se slabo poznajem u zadnje vrijeme... 04.gif

            19.gif

            ako cemo ono bas ozbiljno potegnuti neka ide na moj PayPal ali bi ja da jos jednom prokontamo sta cemo i kako.
            Govorim to jer ljeto, evo zavrsava pa neznam koliko ce sad imati koristi od toga. U koliko je za sve ok i idemo sa tim klimama ajde da sve prvo preispitamo,jer imamo vremena, koliko bi kostalo, koliko ce kostati godisnje koristenje klima i koliko ce srkati struje...mozemo li platiti i struju za narednih, recimo 2-3 godine pa da i to ukljucimo, postavljanje i instalacija takodje kosta, koliko?...i na pocetku svega, mora neko otici u dom staraca , u opstinu i dobiti odobrenje za sve..kratko jasno 11.gif



          ovo ostalo, slazem se, zato i mislim da nam je potreban neki predracun.

          ___________________________________________________________________

            08-02-2006 12:14 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            Maggie Maggie is a Female
            moforaja




            Poruka: 2736
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Jedno pitanje....recimo da se obezbjedi klima za staracki dom....treba se raspitati o troskovima starackog doma, ko ih pokriva, imaju li odredjene cifre kojih se treba drzati, jer recimo sa klimom ce im racun struje skociti 5 puta i ako se to ne podmiri, onda kakva je korist od klime. Isto vrijedi i za centralno grijanje.
            Ko se vec dole raspituje, neka upita i takve detalje 10.gif

            ___________________________________________________________________

              08-02-2006 14:35 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              pozdravljam ideju i pokretaca ove teme
              i sve one koji su spremni da ucestvuju
              ne bih zeljala da vam pametujem ali morate imati i jaku volju, dobru organizaciju i koordinaciju ljudi, koji su dole spremni da se prihvate tog posla i raje koja salju
              vjerovetno znate da je bilo pokrenuto vise humanitarnih akcija i da su mnoge realizovane
              sakupljanje novca za narodnu kuhinju, za centar djece i omladine "Los Rosales"
              i jos par akcija za pomoc pojedincu
              imate par tema o tim akcijama na podforumima "Razno" , Prijedlozi , obavjestenja....
              kao i na donatorima
              na jednoj temi na podforumu "Razno" cete naci kako se novac moze spremiti , najlakse i najbrze u Mostar , mislim, da je Jova napisao par obavjestenja
              razmislite i dogovorite se kako , a onda je lako poslati novac
              nadam se da ima nesto love i na racunu foruma, a to cemo saznati kad se vrate administratori sa odmora

              08-02-2006 16:09
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17887
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              naravno da pozdravljam ideju o pomoci, vazda sam podrzavo takve akcije.

              cak stavise forum je osnovan da bi se, izmedju ostalog, moglo nekako pomoci mostaru.

              moja ideja kad se osnovo forum je bila da imamo mjesto gdje cemo se zezati naprdivati, i sve ostalo ali i da oganizijemo akcije pomoci mostaru.


              andin, imali smo i racun u mostaru koji je sluzio upravo za ovakve prilike. cak smo i osnovali "mofomo tim" u mostaru, tj ljude koji ce sprovoditi ove akcije u djelo. jova, sandra i daors su bili clanovi mofomo tima. daors i sandra su bli potpisnici racuna i oni su proslijedjivali pare koe smo skupili. na donatroima bi se raspravilo kome treba poslati pomoci u datom trntku, i klko para da odvojimo ..... na mostarski racun je sve skupa prebaceno par hiljada dolara sa americkog racuna, u par navrata - plus sto su raja slala direktno na mostarski racun. skupilo se tu i prosliedilo finih para i dobre pomoci.

              imali smo akcije pomoci djeci iz doma maslacak, pa onda za mosstarsku javnu kuhinju, pa onda za dom staraca, za malu enu, i jos poneke .....

              odziv forumasa je uvijek bi odlican.

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              08-03-2006 05:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17887
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              e sada je situacija vaka: daors i sandra su potpisnici mostarskog racuna. daors sada zivi u americi, a da b se digle pare sa racuna treba i daorsov i sandrin potpis. dakle taj racun je nefunkcionalan. na mostarskom moforaja racunu kolko ja znam svakako nema vise para jer seu zadnje pare date da kuhinju.

              nego haj vako: nadjite 2 dobrovoljca u mostaru koji su spremni da nastve ulogu mofomo tima. ista stuacija: dvoje ljudi potpise racun i treba oba potpisa da bi se digle pare.

              nije ne pise da to moraju da budu moderatori.

              pa kad nadjemo dva dobrovoljca onda mozemo skontrati detalje i kako bi to funkcionisalo.

              inace mofomo tim je radio ko sat, i sve je uvijek bilo odradjeno kako treba, ali eto igrom slucaja racun vise nije u funkciji.

              hajmo dva dobrovoljca ....

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              08-03-2006 05:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              Elma_ FS Elma_ FS is a Female
              rodjena




              Poruka: 995
              Location: 'Ta ja znam?
              pokretac teme Thread Started by Elma_ FS

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Maggi je potpuno upravu, nije nam cilj da ih jos vise ukopamo nego da im pomognemo. Treba se to prvo raspitat. Ja licno sam protiv toga da se novac da instituciji, nego da se podjeli najtezim slucajevima ako vec nemozemo da nadjemo konkretnu stvar da se kupi.

              Tana hvala na informacijama, nadam se da ce akcija pomoci opet uspijet !!



              Ja glasam za Aleksandru posto je ona vec to probala i ima iskustva 10.gif

              ___________________________________________________________________

                08-03-2006 11:56 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
                Elma_ FS Elma_ FS is a Female
                rodjena




                Poruka: 995
                Location: 'Ta ja znam?
                pokretac teme Thread Started by Elma_ FS

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od behar:

                  Koscela je pristao d aide preko njegovog paypala, podrucje 'merike i australije, moze i novi zeland 11.gif

                  treba jedan paypal za evropu, eno mjesecarka pristaje da se njoj salju pare, a mogu i ja dati svoj paypal ako treba. To je besplatno i najbrze. Onda se te tako skupljene pare mogu dobaciti do MO...meni se cini da bi tu Jova Krcun bio veri koristan, cini mi se da i on ima paypal, ali to je za provjeriti, nemoj mi vjerovati...

                  dalje su detalji, ice to.

                  P.S. Sta ti je to, kako rece neteller i to, nemam ti pojma o tom.


                Neteller je nesto slicno Paypal - ali nemoze raspitala sam se. Ma nema veze ja uplacujem n Western Union, jest da su lopovi i dobru proviziju uzimaju ali sta se moze. I banka mi isto toliko uzima.

                ___________________________________________________________________

                  08-03-2006 11:59 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
                  behar behar is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1141

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  O.K. Andin, kako kome bolje odgovara, mogucnosti su velike.

                  Ma uspjet ce i ova akcija sigurno, kao i mnoge do sada; meni ova ideja klima za staracki dom bas dobra, voljela bih da na tome istrajemo.

                  Dodjose li ona djeca s prakse? Ima li kakvih novosti?

                  ___________________________________________________________________

                    08-03-2006 14:52 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                    Misiica ljeta 07




                    Poruka: 8664
                    Location: Holland

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Mofovci volim vas 33.gif

                    ___________________________________________________________________

                      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                    08-03-2006 17:55 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                    _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
                    raja




                    Poruka: 1665
                    Location: Na zidicu... ispod borova...

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    VIDIM DA COK NISTA NEJAVLJA, PA HOCU LI JA OTICI /moja ideja je bila klima/ DA VIDIM
                    ONO STO JE MAGGIE REKLA, OKO TROSKOVA, PAMETNO CARICE 10.gif
                    I SLAZEM SE DA SE PARE NIKAKO NEDAJU NA RUKE "INSTITUCIJI"


                    *****I KAKO MOGU RAJA IZ MOSTARA UCESTVOVATI U AKCIJI*****
                    ALI MOLIM BEZ RACUNA , SAMO ME TO ZBUNI 29.gif



                    P.S. HOCU LI JA OTICI DO DOMA?

                    ___________________________________________________________________



                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

                      08-03-2006 20:25 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
                      refleksija refleksija is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 3364
                      Location: dark side

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      ne upratih prije temu.
                      mogu se i ja raspitati za sve sto treba samo me nemojte oko para majke vam 13.gif

                      ___________________________________________________________________


                        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                        08-03-2006 20:32 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                        refleksija refleksija is a Female
                        moforaja




                        Poruka: 3364
                        Location: dark side

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        edit: ja mislim da je staracki dom dobro opremljen, sigurno je bolje opremljen od ongoa koji je smjesten u hotelu ero.
                        tako da im mozda i ne treba klima nego nesto drugo.
                        red army ako hoces mozemo zajedno otic pa se sve raspitat 10.gif

                        ___________________________________________________________________


                          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                          08-03-2006 20:34 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                          Carmela Carmela is a Female
                          vjeciti optimist




                          Poruka: 7603
                          Location: ja nisam odavle

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Moj vam je prijedlog bez klima i tako tih stvari...jednostavno da se ta dva dobrovoljca raspitaju malo u Crvenom križu/krstu, te u odredjenim institucijama, ko je na spisku za socijalnu pomoæ pa svaki mjesec, ili dva, ovisno o skupljenom novcu, na vrata odnijeti po jedan, dva..šta ja znam koliko paketa s hranom, ili odredjenom svotom para na ruke ljudima. Nemate pojma koliko ljudi kruži tržnicom i tepom u podne po zvizdanu kako bi kupili što jeftinije povræe i voæe, o mesu da i ne govorim.

                          ___________________________________________________________________

                            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                          08-03-2006 20:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                          _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
                          raja




                          Poruka: 1665
                          Location: Na zidicu... ispod borova...

                          ok Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od refleksija:

                            edit: ja mislim da je staracki dom dobro opremljen, sigurno je bolje opremljen od ongoa koji je smjesten u hotelu ero.
                            tako da im mozda i ne treba klima nego nesto drugo.
                            red army ako hoces mozemo zajedno otic pa se sve raspitat 10.gif




                          Ok refleksija , javi mi na pp kad ti odgovara da odemo

                          ___________________________________________________________________



                            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

                            08-04-2006 00:51 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
                            tana tana is a Male
                            rigorozni




                            Poruka: 17887
                            Location: na prinudnom radu :)

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            moj vam je savjet da prvo nadjete dva dobrovoljca iz mostara koji imaju vremena i snage da sve to izguraju i koji ce otvoriti racun u njemackoj banci. ovaj zadatak nije nimalo lagan i ko god se uhvati toga svjestan je da zahtijeva puno vremena.

                            ne bi volio da nadjemo dva dobrovoljca koji ce u neka doba da kazu: ne bi ja vise ucestovo ... pa onda haj opet jovo nanovo.

                            prvo da rijesimo dobrovoljce, pa tek onda da skupimo pare, da bi ih onda mogli raspodijeliti 07.gif

                            ___________________________________________________________________
                            kad ce mostar mama?

                            08-04-2006 05:45 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                            Stranica (19): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com