Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Samoposluga i moje komsije oko nje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od taxi:

    Zaboravio si Milu Draèu ,limara ...
    i njegovu "ljubavnicu" Muneveru .... 10.gif


Munevera Tancica 07.gif 33.gif

trudna 14 godina , zalost 07.gif

roza masna u glavi, rukavice, tashnica i shitkla....crveni karmin....Dama!
osmjeh uvijek na licu.Graciozan hod... 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-24-2009 21:23 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

joj Denani, kako me vrati u djetinjstvo....evo sve od vrata do vrata 32.gif

sad su neki od nas nene, bake, dede....a jos djeca u dushi...

Uvijek bacim pogled na musmulu. uvijek na Minkin balkon, uvijek avlijska vrata otvorena...

Djeno doktor...rekao bi uvijek isti.samo celav haha.a jasta je vazda avijatika u glavi 07.gif svaki put
me pita gdje si ono ti 07.gif

stash tamo, bjezi,...dnohla, bio on kod Ade Palfija pa vidio 13.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-24-2009 21:29 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8041
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...a jos ne spomenuh Mladena Savica ...ili kako ga zvase " Struja" ...bio milicioner ..poslije u Ruzi naplacivao garderobu ....
u toj avliji su rasli i Maja i Beci i Avdo Kalajdzic .... ne treba puno pistai o njima ...

Najljepsa koscela na Carini rasla je u avliji Trebovica ... nena Hase Trebovica ... lijepa avlija .... kaldrma 33.gif

... sada gdje Demirovici imaju radnju i gdje je kuca Kojica .... bilo je igraliste ...tu sam sa Pericom Karaulom lopte igro ... pokoj mu dusi 33.gif .... njegova majka Mara vazda nas je docekivala sa komadom hljeba ....

moj veliki jaran i skolski drug Adnan Vejzovic ... otac Hasan bio profesor ....

polako prema dnu Carine .... Slipicevici , Cerkezi, Cavari ..... Pauk Faruka Suljica rahmet mu dusi 33.gif 33.gif



Toliko uspomena na sve ove familije ... neke nisam spomenuo .... pa me stid ... 26.gif




"Ta tuzna kaljava Carina , pod kisnim kapima jeca ...'' ko da cujem sada Tomu Milasa na Neretvi, kako pjeva .....
a Neretva tece ... ode dalje .... ko sto i nasi zivoti polako prolaze ... i odlaze !!!!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-24-2009 21:43 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
as-is as-is is a Male
mofo beba


Poruka: 9
Location: mo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

samo ispravka denani u trebovica avliji je bila velika murva na kojoj mu se dedo rah. objesio pitaj haleta)a ne koscela i gdje je kuca Kojica izmedju Vejzovica i Demirovica znas gdje je bilo ono igraliste birivaktile okruzeno gloginjama i neka prodavnica Osjecka.
pozdrav

01-24-2009 21:52 as-is is offline Pregledaj poruke od as-is Dodaj as-is u listu prijatelja
as-is as-is is a Male
mofo beba


Poruka: 9
Location: mo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

da je Coka postar bio slab fudbaler i tehnike zeru imo ali je to pokusavao da nadomjesti svojom snagom i guranjem to smo isvi znali a da je volio igrat lopte i u svaku utakmicu zaozbilje ulazio ko da je finale svjeskog prvenstva i to smo svi zanali . dovoljno je bilo jedno provljacenje lopte kroz noge(kroz usi) Coka je zaustavljo igru skido obavezno majicu uzimo loptu i stao desnom nogom na nju okretao se guzicom prema protivnickom igracu i polako valjo loptu prema golu bilo ko se nasao na njegovom putu do gola i da je bio malo neprezan coka ga je guzucom odgurnuo na zemlju sa obaveznim pitanjem-"sta ti bi sta padas? tako sve do gola bi bilo odneseno pa i onaj janik koji se bio zateko na golu.

dosao Coka iz vojske i malo domalo ozeni se dovede ljepu Mersu odnekle sa Dubrava,ma lijepa ,povucena ma dusa od zena ko sto je Coka i zasluzio a krajnjem slucaju i sam bio-dobrica jedna.Dan dva poslije svadbe mladoznja i zaova(cokina sestra) malo ce mladu po carini da provedu a i da obidju rodbinu Burice sa donjeg puta i one Burice kod koktareelem prolaze oni pored nase samoposluge raja ko raja ispred "politike" dobacuju mladozenji a tamo na igalistu Fifa,Sale,Ruso, mala raja (nisu tada mogli ni imati vise od 7-8 godina) dodavaju se lopte izmedju sebe...da je coku trebalo dvaput zovnut e brte nije kaze cole zeni i sestri hajte vi obidjite ove na donjem putu pa kad se vracali zajedno ce mo kod ovih kod koktare da jednu nabrzake razbacim
provuce mu je Sale dvaput kroz noge fifa dupli sa zidom od samoposluge i prekid igre ,skida se majica i ona scena stajanja na loptu i vodjenje na rikverc koda igra sa svojim agbabima a ne sa malom rajom i onda antalogijska scena (kod antine garaze) -poveo coka loptu a fifa stoji ispred njega ,da ga gurne guzicom a fifa se izmaknu i onda sto do tada nikad nije radio napravi zaokret pa da pretrci fifu i tu izgubi balans pa se prostro koliko je dug i sirok u pjesak na izlazu iz sokaka taman prednoge zeni i sestri koje su se vracale odozdo
zakuka jadna zena"edine,moj ko te tako gurnu jadnali sam ja"
izadje fifa iza garaze sad ima unjemu metar i zilet a ne onda 13.gif 13.gif
...mersija mersija kome cu ruze da dam
podigni co'eka sa przine
nemoze ustati sam... 04.gif

01-24-2009 22:31 as-is is offline Pregledaj poruke od as-is Dodaj as-is u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8041
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od as-is:

    samo ispravka denani u trebovica avliji je bila velika murva na kojoj mu se dedo rah. objesio pitaj haleta)a ne koscela i gdje je kuca Kojica izmedju Vejzovica i Demirovica znas gdje je bilo ono igraliste birivaktile okruzeno gloginjama i neka prodavnica Osjecka.
    pozdrav



..i pravu si buraz ...

bila je murva ...

sta ces stari se



P.S.
Imas pp

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-25-2009 13:39 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8041
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od as-is:

    da je Coka postar bio slab fudbaler i tehnike zeru imo ali je to pokusavao da nadomjesti svojom snagom i guranjem to smo isvi znali a da je volio igrat lopte i u svaku utakmicu zaozbilje ulazio ko da je finale svjeskog prvenstva i to smo svi zanali . dovoljno je bilo jedno provljacenje lopte kroz noge(kroz usi) Coka je zaustavljo igru skido obavezno majicu uzimo loptu i stao desnom nogom na nju okretao se guzicom prema protivnickom igracu i polako valjo loptu prema golu bilo ko se nasao na njegovom putu do gola i da je bio malo neprezan coka ga je guzucom odgurnuo na zemlju sa obaveznim pitanjem-"sta ti bi sta padas? tako sve do gola bi bilo odneseno pa i onaj janik koji se bio zateko na golu.

    dosao Coka iz vojske i malo domalo ozeni se dovede ljepu Mersu odnekle sa Dubrava,ma lijepa ,povucena ma dusa od zena ko sto je Coka i zasluzio a krajnjem slucaju i sam bio-dobrica jedna.Dan dva poslije svadbe mladoznja i zaova(cokina sestra) malo ce mladu po carini da provedu a i da obidju rodbinu Burice sa donjeg puta i one Burice kod koktareelem prolaze oni pored nase samoposluge raja ko raja ispred "politike" dobacuju mladozenji a tamo na igalistu Fifa,Sale,Ruso, mala raja (nisu tada mogli ni imati vise od 7-8 godina) dodavaju se lopte izmedju sebe...da je coku trebalo dvaput zovnut e brte nije kaze cole zeni i sestri hajte vi obidjite ove na donjem putu pa kad se vracali zajedno ce mo kod ovih kod koktare da jednu nabrzake razbacim
    provuce mu je Sale dvaput kroz noge fifa dupli sa zidom od samoposluge i prekid igre ,skida se majica i ona scena stajanja na loptu i vodjenje na rikverc koda igra sa svojim agbabima a ne sa malom rajom i onda antalogijska scena (kod antine garaze) -poveo coka loptu a fifa stoji ispred njega ,da ga gurne guzicom a fifa se izmaknu i onda sto do tada nikad nije radio napravi zaokret pa da pretrci fifu i tu izgubi balans pa se prostro koliko je dug i sirok u pjesak na izlazu iz sokaka taman prednoge zeni i sestri koje su se vracale odozdo
    zakuka jadna zena"edine,moj ko te tako gurnu jadnali sam ja"
    izadje fifa iza garaze sad ima unjemu metar i zilet a ne onda 13.gif 13.gif
    ...mersija mersija kome cu ruze da dam
    podigni co'eka sa przine
    nemoze ustati sam... 04.gif




..pa kad narastose ova trojica Fifa Sale Ruso 33.gif ... i jos par njih ...
pa po pare lopte ... sto jest jest uzimali su nas .... 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

01-25-2009 14:25 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

        citat od taxi:

      Zaboravio si Milu Draèu ,limara ...
      i njegovu "ljubavnicu" Muneveru .... 10.gif


    Munevera Tancica 07.gif 33.gif

    trudna 14 godina , zalost 07.gif

    roza masna u glavi, rukavice, tashnica i shitkla....crveni karmin....Dama!
    osmjeh uvijek na licu.Graciozan hod... 33.gif


Koda je sad gledam. 10.gif
A i Mili drag cirkus bio. 10.gif

___________________________________________________________________

    01-25-2009 18:28 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjeca li se iko pokojnog Miska i Andje Klaric ....stanovali u Lazetica sokaku ... Misko bio onako mal , vazda na prvu ...veseljak u srcu i dusi ...

    ...djeca Mila, Cadza , Verica 33.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    01-25-2009 19:52 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    silva
    SexNepoznat



    Poruka: 2717

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Koliko se sjecam u tom su sokaku stanovale sestre Æihoriæ-Biljana i Sreta

    ___________________________________________________________________
    Umrlo je proljeæe.
    26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

    01-25-2009 20:20 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od denani:

      Sjeca li se iko pokojnog Miska i Andje Klaric ....stanovali u Lazetica sokaku ... Misko bio onako mal , vazda na prvu ...veseljak u srcu i dusi ...

      ...djeca Mila, Cadza , Verica 33.gif


    A kako necu sjecati moj denani..Pere Lazetica 4

    Klaric, Misko , pokoj mu dushi...znao je svakom ugoditi, koliko je raje jelo kod njega, inace bio vrstan kuhara djometan.

    Teta Andja, divna zena,slabasnog zdravlja umrije rano, pokoj joj dushi 33.gif
    Djeca...Pero, Janko (pokoj mu dushi), Marica,(pokoj joj dushi),
    Zdravko (Chadja), Mila (moja) 01.gif Verica,

    33.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-25-2009 20:33 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od silva:

      Koliko se sjecam u tom su sokaku stanovale sestre Æihoriæ-Biljana i Sreta


    Mislim da nisu u tom sokaku, malo dalje prema samoposluzi

    (Jeli Biljana predavala u srednjoj na Rondou?)

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-25-2009 20:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    silva
    SexNepoznat



    Poruka: 2717

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U tom.Išle smo skupa u osnovnu...Družile se, ostala mi adresa u pamcenju.....Ako griješim.......Važno je da smo ih se sjetili 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Umrlo je proljeæe.
    26.gif Ranjeno srce u kazaljki ostade......

    01-25-2009 21:18 silva is offline Posalji email za silva Pregledaj poruke od silva Dodaj silva u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...a na gornjoj Carini .... buregdzinica Simic Dragoja , pokoj mu dusi 33.gif sta mi je samo bureka dao kad sam se sa Neretve vracao .. dobar covjek ...

    Kanize, Bijelici, star baba Stana pokoj jioj dusi, Kazazici, Behrami, Rase, Krese, Kandici ..... prema Cupina sokaku ....
    ... moje komsije .... svaka familija jedna prica ... jedan zivot .... 33.gif strah me da nekoga ne zaboravim ... nije mozaik potpun 14.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    01-26-2009 09:58 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "ORILO GORILO"


    Negdje podkraj ljeta kad su se sva raja vratila neki sa mora a neki od rodbine sa sela sto zbog popravnih u skolama sto zbog pocetka nove skolske godina,dogovarasmo se mi da okrenemo janjca na raznju negdje izvan grada eto cisto da se razbije onaj ljetni sablon "pjesak-kuca,kuca-pjesak" hem i zbog tih povratnika prije nego sto se rastrkamo po gradu zbog nadolazeci obaveza.
    i od dva prijedloga: prvog u Zitomislicu u cosku onog stadiona pored magistrale(sad jet u napravljen cijeli kompleks kuca) pored hepokovih vinograda(dje je bio onaj fico na krosnji) u hladu visokih vrba koje su se nadvile dopo’ Neretve sa jedne od njih je visila sajla koja je sluzila ko trapez pa kada se malo zamezi covjek se malo okurazi znalo se vitnut skoro do nadrugu stranu Neretve koja je tu bila gle cuda plica na sredini nego pri krajevima ma divota.
    Medjutim izglasali smo za onaj drugi prijedlog : Dreznica, gdje se Drezanka uljeva u jezero,isto fino mjesto (bio je i nakav dom od kajakasa ) a i Zuka je znao jednog domacina koji ce nam prodati jagnje i spremiti ga pa cak ce nam usjeci onu motku za razanj a ostalo ima ispred doma.
    Ujutro poranila logistika da zapalimo vatru pa onada cumur ,Ado zabacio mlatove,spustila se pivusa u zemba(oprija neko napravio valjda za tu namjenu) sve to dok je jedno stado od triestak ovaca paslo u neposrednoj blizini i nako prekooka nas posmatrali,valjda se cudili okle ovih vako rano.
    Izvadi Ciko nakvu crnu izrezbarebu lulu sa poklopcem veli haj da probamo ovu novu situaciju Blagajska prava. Sjedimo tako oko vatre ko indijanci okrenu se lula jedno dvatri kruga, taman na zadnji krug dodjose Hale i Zuka od domacina sa jagnjetom na raznju.
    Neznam bijase nakva depresivna odjednom svi usutise ,svi ko nesto u dumanu nekakva bas ruzna situacija.Zar je vec bio spreman te postavismo ono jagnje na razanj.Cevrta se ono polako….kad zamalo pridje ogradi jedan ovan sa zvonom pod vratom i uvijenim rogovima iz onog stada sto je do tada mirno paslo, poce blejat. Za njim ko po komandi ostali dotrcase do onog plota i oni pocese blejat u glas. Sta je ovo tito dragi?nabaci nam Nerka shuhu kaze-Jebo te da mu nije ovo familija svi su iz istog sela…ono rodjaci,braca sestre pa sad nam govore “ubice,,ubice’”
    Neki se slozise sa dzegerom ,moze bit stvarno dok Darka ne presjece sve “Jes vala eno ona zadnja tamo(crna ovca) vec obukla crninu. Uto iza krivine se pojavi prvo vatrogasni a onada Demicev kombi sa ostalom mojom rajom Carinskom.



    P.S.
    Preneseno sa FB ..... znam da se autor na mene nece naljutiti pa i ako se naljuti ... odljutice se ...

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 03-10-2009 u 10:59.

    03-10-2009 10:59 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bosanski lonac

    Pijesak 33.gif ..... dovoljno je reci ... i da ti neko kaze pokazi na karti svijeta odmah bi pronasao ...
    a ja jedno ljeto necu nikada zaboraviti zahvaljuci Faruku ... Faruku Suljicu rahmet mu dusi 33.gif ... necu zaboraviti ...jer je tog ljeta mirisao Pijesak ... mirisao na Bosanski lonac ....

    Elem skupili se mi dole negjde oko 10 ujutro ... Deba, Braco, Dino, Jaso, Coka je negdje postu dijelio (i on ce doci ...)
    starija raja Patak, Dragan Kovacec, Ale Kupusija , Sena Kaniza, Sejo Drljevic ... jos malo pa ce i Aida Koluderka , Mila Klaric niz one stepenice ... Boze ko da sam sada dole .. ...

    Vatra se potpalila ... sve se pripremilo ... bilo je i krtole i luka i soli i bibera i mesa .... Bogu hvala vode koliko hoces i ... LONAC ...pravi ga Faruk onako po Bosanski ... sastavio Faruk lonac i poce ga kuhati u nekom velikom loncu ... krcka li se krcka ... Naravno komentari, moras ovako, moras onako a Faruk po svom i lonac se krcka ... i zamirisa Pijesak ...
    Proslo podne, glad fata ... poredali se mi oko onog lonca, gledamo .... supaju nas starija raja ..."Sta je jebem vam m...., sta ste se skupili "
    Kad je Lonac bio gotov ... kako su se raja najela ... naravno nisu i nas zaboravili ...

    I dan danas kad mi zena kaze hocemo li lonac za rucak sjetim se Faruka, Neretve, Pijeska i raje ... Negdje duboko u meni volim tu raju jos uvijek ... znam da ih njihove familije cuvaju u fotoalbumima, sjecanjima ...ali su oni dio mojih uspomena ...

    ...KOJE OSTAJU U MENI ... OVDJE HOCU DA IH SA VAMA PODIJELIM ... ONAKO DA SE NE ZABORAVI !!!!!

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    04-24-2009 08:53 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Perici Karauli 33.gif


    Zivio je u onom sokaku gdje Demirovici imaju sada kucu ... izmedju kuce Hase Trebovica rahm nene 33.gif i Kojica kuca ...
    tu je bilo jedno igraliste od ""lesha"" ko staro Velezevo ... tu su se nekada bacale partije lopte ...
    Sjetim se ovoga igralista sjetim se i Perice .... pokoj mu dusi. Tu smo ucili igrati lopte ... kasnije je dosla nasa "Marakana-Grbavica '' .... nasa samoposluga.

    Perica je bio visok strkljast, momak, ljepuskast ...isticao se njegov orlovski nos ... isao je u 4 osnovnu ... Perica je bio raja ... nase druzenje bilo je, odmalena, veliko ... dijelili smo sve, skakali po Carini, supali nase komsije ... bilo je i onih djecijih svadja koje su znale prerasti u tucu, bilo je i suza ...
    Onako zajedno rasli smo, raja iz Srednje ulice ... docekivali smo nasu mladost, zajedno ponekad i izlazili ... moje godine u Medecinskoj skoli, moji prvi sastanci i zaljubljivanja ....
    Perica je bio dio moje mladosti ... a i ja njegove. Nasa prva ""seksualna"" iskustva ... neke nase revolucije ... Andza 33.gif .... znaju mladja raja (hahahha) ... stvari koje nikad necu zaboraviti ... i kad ih se sjecam sjetim se i njega ... sjetim se Perice.

    Kasnije se Perica ozenio i djecu je dobio ... Dodje i prokleti rat ...nije se libio, uzeo je pusku medju prvima .... nije se bojao ... jer Perica je bio takav.
    Poginuo je ... otisao je moj drug iz djetinstva braneci svoju mahalu i svoj grad.

    Kad god sam u Mostaru i prodjem Balordinom, stanem ondje kod Demirovica piljare ... i odjednom, ko na filmu, sve nestane i odjednom vidim ono nase staro igraliste od "lesha", vidim Pericu ... tu smo ucili lopte igrati.

    Pocivaj u miru dragi prijatelju i neka ti je pokoj dusi 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    04-24-2009 08:57 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jooj denani nemoj vise majke ti citam , bolje rec gutam svaku rijec koju si napisao , i mada nisam zivjela na Carini , sve sam ovo i sama dozivljavala i onako suze polako peku u ocima a grlo se steze , ovo su bila mozda najljepsa vremena koja nikad i niko vise ne moze vratiti ali ni uspomene koje , mjesto da tjese jos bole, al nam ih malkar niko ukrast ne moze. Hvala ti za svaku napisanu rijec, za svaku osvjezeno sjecanje 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    04-24-2009 09:26 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tweetymo:

      Jooj denani nemoj vise majke ti citam , bolje rec gutam svaku rijec koju si napisao , i mada nisam zivjela na Carini , sve sam ovo i sama dozivljavala i onako suze polako peku u ocima a grlo se steze , ovo su bila mozda najljepsa vremena koja nikad i niko vise ne moze vratiti ali ni uspomene koje , mjesto da tjese jos bole, al nam ih malkar niko ukrast ne moze. Hvala ti za svaku napisanu rijec, za svaku osvjezeno sjecanje 33.gif 33.gif 33.gif


    Ticice 33.gif 33.gif i jos jedna 33.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    04-24-2009 10:30 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od denani:

          citat od tweetymo:

        Jooj denani nemoj vise majke ti citam , bolje rec gutam svaku rijec koju si napisao , i mada nisam zivjela na Carini , sve sam ovo i sama dozivljavala i onako suze polako peku u ocima a grlo se steze , ovo su bila mozda najljepsa vremena koja nikad i niko vise ne moze vratiti ali ni uspomene koje , mjesto da tjese jos bole, al nam ih malkar niko ukrast ne moze. Hvala ti za svaku napisanu rijec, za svaku osvjezeno sjecanje 33.gif 33.gif 33.gif


      Ticice 33.gif 33.gif i jos jedna 33.gif

    hcala denani i stvarno mi odavno suze ne podjose ko jutros dok sam citala ove tako lijepo i s toliko duse napisane redove, znas sa svakom novom rijeci, recenicom , pricom vracala sam se u ne tako davno al ipak dovoljno daleko djetinjstvo , u neke tako drage momente u zivotu, slike iz tvog djetinjstva sam mogla zamisliti pred svojim ocima , a onda sa sllikama tvoje lice mjesale su se slike moje ulice, ljudi ciji su me odlasci polako al sigurno dotucali , ,
    hvala ti denani sto si mi makar na momenat vratio moje djetinjstvo, sto si mi vrati slike meni tako dragih ljudi i mirise nikad zaboravljene iz mojej ulice , jer svi smo mi imali neku svoju samoposlugu, neku svoju avliju i vocnjak iz kojeg smo krali voce, nekog tamo dedu koji nas je gonjao ko bog maglu, neke tamo majek tete i ostale komsinice koje su nas vizale iza coska i prijavljeivale starcima, svi mi imamo neke srage i bolne uspomene, kazem bolne jer tesko je kad shvatis da svi ti ljudi koji cine io uspomena su sad daleko od mene i starnci su mi , bolne jer se sudbina poigrala s nama i prekinula nam najljepsu igru .


      nije vazno sto su jutros suze umivale moje lice dok sam citala ovo vazno je da si mi vratio uspomene 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      04-24-2009 11:04 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
      Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com