Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Bosnjaci,Hrvati i Slovenci u Cetnicima » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
mostar2 mostar2 is a Female
moforaja




Poruka: 4907
Location: centar2,Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od MoJaVi:

    E pa stvarno ovdje nema pomoci. Proklet je nas narod, ako se ne ubijamo medjusobno onda pricamo o tome. Nedjo ohladi malo, ko je zainteresovan da sazna tu vrstu istorije moze isto uraditi sto si i ti uradio - otici na you tube i pogledati. To se ne odnosi samo na tebe nego i na ostale postove ove vrste i efekat je uvjek supratan , barem meni. Ne vidim svrhe u raspravljanju necega sto ja ne vidim kao istoriju nego sramotu svih nas sa toga podrucja. Raspravljanje nece vratiti djecu koja su nastradala zbog gluposti I zasljepljenosti starijih - okani se ovih tema. Isto tako okanite se Tite, trebalo je biti dobro velik i sposoban covjek da se sva ova bagra drzi u miru tolike godine. To je ovaj zadji rat i pokazao.
    Prema tome Nedjo i ostali sa idejama kao Nedjo ako osjetite potrebu da pricate o srbima, muslimanima i hrvatima i istoriji oko toga......pocnite pricati o pjesnicima, slikarima, naucnicima i drugim umjetnicima , bilo ih je dosta na sve tri strane- posebno iz Mostara - pricajte o ljudima koji su ostavili pozitivne tragove na na nasu istoriju..tome ucite djecu da se ne zaboravi a ne ovim sramotama.


MoJaVi... svaka cast za tekst ,lijepo ga je procitat. BRAVO 10.gif

___________________________________________________________________
...lepo je znati da postojiš u mom životu...nije bitno otkad,koliko, a ni zašto.Lepo je otvoriti oèi i jednostavno znati da si blizu..........." 01.gif 01.gif 33.gif

06-12-2009 01:38 mostar2 is offline Posalji email za mostar2 Pregledaj poruke od mostar2 Dodaj mostar2 u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moja, hvala ti za ovaj lijep i pametan tekst. Koliko nas više bude živjelo i radilo po zakonima Božjim biti æe nam Istorija i Povijest siromašnija krvavim dogaðajima. Naši mali narodi imaju previše istorije glede svoje velièine. Odmorimo se malo.

06-12-2009 07:49 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Fini
SexNepoznat

Poruka: 161

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smisao svega "zacin" je ispustena cinjenica da u to vrijeme Bosnjaci nisu mogli biti Bosnjaci nego Srbi Hrvati ili neopredjeljeni taj podatak treba uzeti u obzir kada se razmislja (naprimjer) o samom Mesinom povodu izjasnjavanja kao Srbin, uostalom rahmetli Mesa nikad nije rekao da je Srbin u nacionalnom smislu u smislu drzavnosti da
ne znam gdje zivis i da li posjedujes pasos druge drzave ali ti garantujem da se svi ljudi na granicnim prijelazima na upit izjasnjavaju. Onim sto im pise u pasosima osim ako ne zele odgovarati dva puta na isti upit.

    http://www.blogihrvati.com/jml/index.php?option=com_content&task=view&id=447&Itemid=131

07-01-2009 23:58 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com