Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ...vra » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
MoJaVi
SexNepoznat


Poruka: 1705

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

taj filim neces gledati pasha koliko si mi god drag 01.gif(posto se radi o moforaji moram objasniti - sala na pad pancevackog mosta) 13.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MoJaVi dana 04-16-2009 u 00:29.

04-15-2009 23:48 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne vracam se nikad

04-16-2009 02:51 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni


Poruka: 766
Location: zemlja dembelija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Torres
Nikad ne reci nikad.
Nadam se da ces skontati jednog dana sta sam mislio reci..
10.gif

04-16-2009 08:40 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo malo mog iskustva o vracanju.....vratila se 98,sa jednogodisnjim djetetom,ni kuce,niti bilo sta,ali puno volje.Napravili kucu,rodilo se i drugo dijete,ostala ukupno 10 godina u Mostaru,i opet nazad u dojcland.Bilo je svega i svacega u tih 10 godina,lijepog i ruznog,ali sam presretna sto su moja djeca osjetila onaj nacin zivota,sto su se igrale bezbrizno na ulici,ponekad pojele krisku nutele kod komsinice,i puno drugih stvari sto ovdje nije moguce.....to nam svima nedostaje.Ja cu se uvijek rado vracati zbog dobrih ljudi koji dole zive i koji mi znace vise nego bilo sta ovdje,a i moja djeca nose taj duh u sebi,srce je dole i uvijek ce tamo ostati......ovo ovdje je za mene samo neka tamo Njemacka....

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

04-16-2009 09:26 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od GARAVUSA:


    E bas tako, samo ja odkako sam lani cesto boravila u Mostaru , misljenja sam da mi srce necezne vise bas tako za gradom koji je meni totalno nepoznat.
    Prije mi je bilo suludo kad su nasa raja umjesto ,, dole,, na odmore isli u Spaniju, Tursku, Grcku , a sad i ja cu prije tamo nego dole.
    Zao mi je sto je to tako , al se plasim da Mostara sve manje ima, ni duha,ni liska,nit cistih rjeka 21.gif
    O situaciji ,,politickoj,, , o situaciji seljackoj,o situaciji zavisnost i trac, ba , fuj..


    sjedi gdje i sjedis Garava


EEEEE ali nema u Španiji, Turskoj, Grèkoj ....momaka kršnih ko ovdje 13.gif

Garo kad dolaziš da je pijemo ??? 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

04-16-2009 09:36 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od sany:

    Evo malo mog iskustva o vracanju.....vratila se 98,sa jednogodisnjim djetetom,ni kuce,niti bilo sta,ali puno volje.Napravili kucu,rodilo se i drugo dijete,ostala ukupno 10 godina u Mostaru,i opet nazad u dojcland.Bilo je svega i svacega u tih 10 godina,lijepog i ruznog,ali sam presretna sto su moja djeca osjetila onaj nacin zivota,sto su se igrale bezbrizno na ulici,ponekad pojele krisku nutele kod komsinice,i puno drugih stvari sto ovdje nije moguce.....to nam svima nedostaje.Ja cu se uvijek rado vracati zbog dobrih ljudi koji dole zive i koji mi znace vise nego bilo sta ovdje,a i moja djeca nose taj duh u sebi,srce je dole i uvijek ce tamo ostati......ovo ovdje je za mene samo neka tamo Njemacka....


Sany 33.gif 33.gif

Ljudi idu trbuhom za kruhom, ali srce uvijek vuèe ondje gdje si roðen, pa makar i na onih 10 dana 10.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

04-16-2009 09:37 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odlicna tema ria 10.gif
Ja licno sam planove o povratku parkirao do penzije (aBd) 01.gif
Osnovni razlog je sto se ne mogu odreci nekih prava na koja sam se navikao nakon dugo vremena provedenog u inostranstvu. Dobrovoljno se dovesti u poziciju da zavisis od kojekakvih idiota koji su spletom nesretnih okolnosti zasjeli na raznorazna mjesta, jednostavno ne mogu. A kod nas je tako od besike do mezara, uvijek si u situaciji da pokorno molis bilo za licnu kartu, zdravstvenu uslugu, upis u skolu (fakultet) o zaposljavanju da i ne govorim.
Ovo sto Gara napisa takodje stoji, ipak je to puno drugaciji grad od onog kojeg sam napustio, mada mene vuce i geografija i mirisi i jos mnogo dragih ljudi koji i dalje zive u Mostaru.
Meni je san da se nekad mozda nekim zajednickim naporom raje vani i raje u Mostaru situacija promjeni, da se vrati nada i optimizam. Tada bi se mnogi vjerujem odlucili na povratak.
Sto Behma rece, nikad ne reci nikad 01.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-16-2009 09:40 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam tu roðen, tu živim ....... do kada - ne znam !
To samo dragi Bog zna gdje naši puti idu i gdje završavaju .

Mogao sam otiæi xy puta, ali ostadoh ! Zašto ? Neznam ni sam !

Možda je prevelika ljubav prema Gradu, kakvu samo Mostarci imaju prema svom Mostaru, pa mu se uvijek, ma kakav on bio, vraæaju u zagrljaj!

Mostar nije kao nekada, niti æe to ikada biti ! To je valjda jasno svima !

Ali ja ga isto volim, možda sad i još više !

Dosta je prave raje otišlo iz Mostara, Rat, ovo, ono ...... Hebiga 16.gif

Uvijek æe se ta raja vraæati ovdje, jer Sunce tuðeg neba, ne grije kao ovo ovdje.

Trudim se da što manje gledam negativne stvari - dobit æu èir ( veæ imam jedan ), nego odem na Neretvu pa loše misli niz vodu odoše, ili odem na Velež pa svu negativu Vukovima ostavim 01.gif

Treba misliti pozitivno, kako dalje, kako bolje, kako više, .........

Mostar vas uvijek èeka na starom mjestu u isto vrijeme 10.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

04-16-2009 10:00 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
supa93 supa93 is a Male
rodjeni




Poruka: 780
Location: ta nisam iz Èapljine . . .

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djelda 10.gif

___________________________________________________________________
Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

04-16-2009 10:24 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mogao sam otiæi xy puta, ali ostadoh ! Zašto ? Neznam ni sam !


I vamo ti je tako...ja èak i kofere pakovala bila jedno 3, 4 puta , do izlaznih vrata s njima, pa opet nazad u dnevni 01.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

04-16-2009 10:27 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Supastar Supastar is a Male
guster




Poruka: 59
Location: U sjedinjenom kraljevstvu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Realno govoreci necu se nikad vratiti za stalno. Necu da mi djeca (kad ih budem imao) imaju balkanske komplekse da ih neko mrzi i da oni mrze druge iz bilo koji razloga.


Tuzno

___________________________________________________________________
Risto Podvožnjak sezdeset i osma 13.gif

04-16-2009 11:24 Supastar is offline Posalji Email za Supastar Homepage of Supastar Pregledaj poruke od Supastar Dodaj Supastar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11491
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djelda 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-16-2009 12:20 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Nadam se da ces skontati jednog dana sta sam mislio reci"

Bojim se da necu nikada skontati sta si mislio reci. Mozda je do mene ali ne vidim ni jedan jedini razlog zbog kojeg bih se ja nakon toliko godina zelio vratiti u Mostar. Ne kazem da mi nije drago da dodjem u posjetu Mostaru. Drago mi je i lijepo se provedem ali mi je jos draze kad se vratim kuci.

04-16-2009 12:27 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Supa 33.gif

Djemka 33.gif

Svi smo mi jedno 33.gif 33.gif 33.gif

OSTAJTE OVDJE

Ostajte ovdje!... Sunce tuðeg neba
Neæe vas grijat ko što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko æe naæi bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni behu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Ko pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plaèe za svojijem èedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naruèja sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na nijemom polju gdje vas slava sreta!

Ovde vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neæe;
Bolji su svoji krševi i goli
No cvijetna polja kud se tuðin kreæe.

Ovdje vam svako bratski ruku steže -
U tuðem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta.

Ostajte ovdje!... Sunce tuðeg neba
Neæe vas grijat ko što ovo grije, -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...


Aleksa Šantiæ 33.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

04-16-2009 12:33 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobrovoljno se dovesti u poziciju da zavisis od kojekakvih idiota koji su spletom nesretnih okolnosti zasjeli na raznorazna mjesta, jednostavno ne mogu. A kod nas je tako od besike do mezara, uvijek si u situaciji da pokorno molis bilo za licnu kartu, zdravstvenu uslugu, upis u skolu (fakultet) o zaposljavanju da i ne govorim.


Meni je san da se nekad mozda nekim zajednickim naporom raje vani i raje u Mostaru situacija promjeni, da se vrati nada i optimizam. Tada bi se mnogi vjerujem odlucili na povratak.
Sto Behma rece, nikad ne reci nikad 01.gif[/quote]
Hogar 10.gif

Djelda 10.gif

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

04-16-2009 12:37 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo jednim pozitivnim razmišljanjem i zajedno možemo promijenuti stvari nabolje, jer ko smo ''mi'' bez '' vas '' i ko ste ''vi'' bez ''nas'' 33.gif

O, KUDA STREMIŠ, MOJA ŽELJO LAKA?


O, kuda stremiš, moja željo laka,
Kô zlatan leptir preko mirnog dola?
Zar ne znaš tamo da je ruža svaka
Umrla davno od mraza i bola?

Misliš li: i sad veselo leprša
Lagana ševa, u jutru i veèe,
Nad bistrom vodom, sa visokog krša
Što doli pada i u ravan teèe?

Misliš li: tamo, u odlasku naglom,
Slušaæeš pjesmu plavooke Lade,
Da nikad neæeš dršæati pod maglom
Na hladnom kamu, kô sirak, bez nade?

Il' misliš tamo, u valima burnim -
U tom svijetu, da te dobro èeka,
I da æeš tako pod nebom azurnim
Provesti vijek bez suze, leleka?

Ne idi!... Tamo nema ni boravka!
Proljeæe žarko umrlo je davno...
Pod mraznim nebom smrznula se travka,
A vjetri zvižde kroz prodolje tavno.

Kô slaba tica, u vrtlogu tome
Gdje ljudi žive salomiæeš krila;
Vrati se, vrati zavièaju svome,
Vrati se srcu, tu gdje si i bila!

Il' slušaj! tamo gdje, pun hladnog inja,
Gust bršljen trepti i uvela trava.
Gdje vjetri tuže sa suhog rastinja,
Tu moja majka spava, mirno spava...

Na njenoj humci, gdje sam dugo plakô,
Anðeo èuva struk bosiljka meka...
Tu ostaj vjeèno! Tu je dobro svako -
Tamo te ljubav i svo blago èeka...


Mostar, 1901.

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

04-16-2009 12:42 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

otisao iz mostara ne svojom voljom, vratio se u njega 94, svojom voljom, napustio ga 2000 te sa smjeskom na licu, i taj dan cu slaviti kao drugi rodjendan, eto koliko mi je stalo do mostara takvog kakav jest sada. tuzno ili ne, ali je istinito!

04-16-2009 14:05 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bravo Djelda 10.gif i hvala na lijepim rijecima i pristupu.
Sta je zivot bez nade i ja se stvarno jos nadam da se moze desiti neki pozitivni zaokret 01.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-16-2009 14:22 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ostajte ovde Aleksa napisa i uputi se u bijeli svjet 18.gif 21.gif 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

04-16-2009 14:38 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mostarac na sluzenom:

    Ostajte ovde Aleksa napisa i uputi se u bijeli svjet 18.gif 21.gif 21.gif 21.gif



33.gif 26.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

04-16-2009 16:55 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
Stranica (9): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com