Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » pitanje za evolucioniste » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (41): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BiH:

    Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
    To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


Dijelimo isto misljenje.
Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

09-09-2010 06:58 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od BiH:

      Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
      To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


    Dijelimo isto misljenje.
    Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif
10.gif

09-09-2010 07:03 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Provler2, zašto podvlaèiš da je svemir nesavršen?
Ovdje se misli na ljudima nezamislivu preciznost putanja i tajminga nebeskih tijela, inaèe bi sve otišlo helaæ veæ odavno, da nije te tanane preziznosti, koju mi nazivamo savršenstvom.

A s druge strane, filizofski gledano, savršenstvo ne postoji u bukvalnom znaèenju rijeèi. Èim je nešto nastalo ili èim æe nešto nestati, to odmah nije 100% savršeno, zavisi kako se uzme.

___________________________________________________________________

    09-09-2010 08:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od BiH:

          citat od tvrancic:

            citat od gandalf:

              citat od tvrancic:

            Zanimljivo kako sve svjetske religije (i kršæanstvo i islam) svaku novu teoriju dokazivanja nastanka svemira doèekuju na nož. Medjutim, kad se ta teorija osnaži, kada je velika veæina svijeta prihvati kao moguæu - onda i religije revidiraju svoja mišljenja i poèinju u svojim svetim knjigama nalaziti dokaze za to. Tako ispada da je davno prije veæ to bilo zapisano u njihovim knjigama.
              Druga stvar Dolaf, navodiš par citata iz Kur'ana u kojima stoji zamjenica Alaha - MI. Ista stvar je i u Bibliji, gdje Bog govori o sebi u prvom licu množine. Možeš li objasniti otkuda to
            ?


          Ja jednom postavih isto pitanje, nikad odgovora ne dobih... 01.gif 10.gif

        Neæeš ga nikada ni dobit - budi siguran 35.gif 10.gif 33.gif



      Treba znati traziti a google je zakon za to:


        Allah, dž. š., za Sebe koristi i prvo lice množine, 'Mi', a isto tako i prvo lice jednine, 'Ja'. Razlog tome leži u samim odlikama arapskog jezika. U arapskom, a i u nekim drugim jezicima se, prilikom izražavanja poštovanja i velièanstvenosti, ponekad koristi prvo lice množine, 'mi', koja se, zapravo, odnosi na prvo lice jednine, 'ja'. Upravo, kako u našem, tako i u veæini ostalih jezika se, iz poštovanja prema sugovorniku, uobièajeno koristi drugo lice množine, 'vi', umjesto drugog lica jednine, 'ti'. I u turskom se nekad koristi množina 'mi', iako se misli na prvo lice jednine 'ja', mada to nije toliko rasprostranjeno kao korištenje množine drugog lica, 'vi'.

        Ukratko, Allah, dž. š., nije ponizan; poniznost je svojstvo èovjeka, a ne Allaha, dž. š. Ovu formulaciju Allah, dž. š., koristi da bi istakao velièanstvenost, uzvišenost, poštovanje. Kur'an je objavljen na arapskom jeziku, te zbog toga nosi odlike i sadržava odreðene izraze svojstvene arapskom jeziku. Allahova jednoæa jedna je od temeljnih poruka Kur'ana i to je sasvim oèito na osnovu brojnih kur'anskih ajeta.

        ..... kada, dakle, u Kur'anu govori o Sebi, Allah, dž. š., koristi i prvo lice jednine 'Ja', a isto tako i prvo lice množine, 'Mi', kao izraz velièanstvenosti, uzvišenosti, poštovanja. Meðutim, kada se o Allahu, dž. š., govori u drugom licu, uvijek se koristi zamjenica drugog lica jednine 'Ti', a nikada drugo lice množine, 'Vi'. Isto tako, koristi se treæe lice jednine, 'On', a nikada se ne koristi treæe lice množine, 'Oni'! Premda, na stotine puta u Kur'anu se Allah, dž. š., spominje u drugom i treæem licu, to nikada nije u množini......korištenje zamjenice 'Mi' samo zbog odlike arapskog jezika, a nikako da se radi o negiranju Allahove jednoæe.


    E dobro BiH, slažem se da je karakteristika arapskoga jezika takva pa se za sebe govori i prvome licu množine. Ali zar je i karakteristika hebrejskog, grèkog, latinskog i svih ostalih jezika to da se govori u prvom licu množine? Jer u svim Svetim knjigama postoji ista stvar. Hebrejsko sveto pismo je nastalo vremenski prije Kur'ana i otkud kod njih množina. Sad æeš ti na Google-u opet naæi neko tumaèenje da u nekom narijeèju hebrejskog postoji moguænost da se izražava u prvom licu množine, ali to nije to. Ima na Google-u i drugih objašnjenja. 10.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 09-09-2010 u 08:26.

      09-09-2010 08:22 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nisam ja ništa o tome pisao, to je neko drugi. 01.gif

      ___________________________________________________________________

        09-09-2010 08:23 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          Nisam ja ništa o tome pisao, to je neko drugi. 01.gif

        Imaš pravo, oprosti. BiH je pisao. Odmah ispravljam. 10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          09-09-2010 08:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9503
          Location: uh jebo te

          RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od gandalf:

                citat od BiH:

              Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
              To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


            Dijelimo isto misljenje.
            Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif



          a zasto lijek za celavost mozda je to bozije davanje 01.gif
          obicni smrtnici bih da lijece nesto sto je neizlijecivo sto lezi u prirodi ljudskog roda kako bih bili ljepsi 23.gif

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          09-09-2010 09:00 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          gandalf gandalf is a Male
          Mo-Starac




          Poruka: 4676
          Location: NEBUCHADNEZZAR

          RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od pasha:

                citat od gandalf:

                  citat od BiH:

                Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu.
                  Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima.
                Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
                To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


              Dijelimo isto misljenje.
              Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif



            a zasto lijek za celavost mozda je to bozije davanje 01.gif
            obicni smrtnici bih da lijece nesto sto je neizlijecivo sto lezi u prirodi ljudskog roda kako bih bili ljepsi 23.gif


          Kacis se za nebitnu stvar. Na zalost citirao sam i to pa sam ti time ostavio otvoren prostor za tumacenja.
          Obicni ljudi iliti
            smrtnici BI
          mozda da lijece nesto neizljecivo.
            Ja BIH
          volio da su im usta malo manje puna Boga, a srca vise puna ljubavi.

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          09-09-2010 09:19 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          BiH BiH is a Male
          rodjeni




          Poruka: 953

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Provler2:

                citat od BiH:

                  citat od Provler2:

                Ova tanina rechenica da je svemir savrsheno uredjen , mi pokazuje njegovo znanje svemira . 01.gif To Tana. 01.gif


              Za citav svemir ne mogu reci jer ne znam, ali za Suncev sistem je vise nego sigurno da je savrsen, mislim i citav Mlijecni put. Pogledaj samo onu halejevu kometu koja se pojavi svakih 76 godina (cini mi se da je 76).
              Znaci , sigurno je da je bar jedan dio svemira savrsen, a eksplozija ne moze proizvesti savrseni red makar ni u jednom svom dijelu. Znaci ima neko ko uspostavlja red.
            Golemo si ovo izjavio . Po tvom razmishljanju zakljuchujem da je Bog ( Allah ) odgovoran za samo jedan ( veoma mali dio ) svemira. Onaj dio u kome se , da ne kazem , svakodnevno dogadjaju kataklizme izvan nashih (ljuckih ) rezonovanja , on nije odgovoran ????


          Ovo je vec napredak, bar priznas da je ovaj dio svemira savrsen. 19.gif
          Za ostali dio sam rekao da ne znam, a ni naucnici na znaju previse. Mozda te kataklizme i postoje (citao sam nesto o tome) ali sta mi znamo o njima i zasto se dogadjaju. Pa i sve vjere ti kazu da ce se to jednoga dana desiti i sa nama.

          ___________________________________________________________________
          Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

          09-09-2010 09:59 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
          BiH BiH is a Male
          rodjeni




          Poruka: 953

          RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od gandalf:

                citat od BiH:

              Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
              To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


            Dijelimo isto misljenje.
            Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif

          Mi o Stvaraocu mozemo znati onoliko koliko On to zeli i to preko Objave (Objava) koje nam je spustio. Ni vise ni manje, naravno ako zelimo da znamo.

          ___________________________________________________________________
          Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane BiH dana 09-09-2010 u 10:01.

          09-09-2010 10:00 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
          BiH BiH is a Male
          rodjeni




          Poruka: 953

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            E dobro BiH, slažem se da je karakteristika arapskoga jezika takva pa se za sebe govori i prvome licu množine. Ali zar je i karakteristika hebrejskog, grèkog, latinskog i svih ostalih jezika to da se govori u prvom licu množine? Jer u svim Svetim knjigama postoji ista stvar. Hebrejsko sveto pismo je nastalo vremenski prije Kur'ana i otkud kod njih množina. Sad æeš ti na Google-u opet naæi neko tumaèenje da u nekom narijeèju hebrejskog postoji moguænost da se izražava u prvom licu množine, ali to nije to. Ima na Google-u i drugih objašnjenja.


          Svih ostalih jezika? 14.gif
          Mozes li navesti primjere za ovo sta kazes, posebno me zanima hebrejski.

          ___________________________________________________________________
          Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

          09-09-2010 10:05 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od BiH:

              E dobro BiH, slažem se da je karakteristika arapskoga jezika takva pa se za sebe govori i prvome licu množine. Ali zar je i karakteristika hebrejskog, grèkog, latinskog i svih ostalih jezika to da se govori u prvom licu množine? Jer u svim Svetim knjigama postoji ista stvar. Hebrejsko sveto pismo je nastalo vremenski prije Kur'ana i otkud kod njih množina. Sad æeš ti na Google-u opet naæi neko tumaèenje da u nekom narijeèju hebrejskog postoji moguænost da se izražava u prvom licu množine, ali to nije to. Ima na Google-u i drugih objašnjenja.


            Svih ostalih jezika? 14.gif
            Mozes li navesti primjere za ovo sta kazes, posebno me zanima hebrejski.

          Nažalost hebrejski mi nije materinski jezik, ali je on preveden na grèki, pa dalje latinski, pa dalje...hrvatski i svi imaju odredjene dijelove isto prevedene u množini:

          Biblija:
          Postanak, I gl.26: Tada reèe Bog: "Naèinimo èovjeka na sliku i priliku svoju! Neka on vlada nad ribama morskim, nad pticama nebeskim, nad stokom, nad svim zvijerima zemaljskim i nad svim, što gmiže po zemlji!"

          Postanak, III gl. 22: Tada reèe Gospod Bog: "Eto, èovjek sad postade kao jedan od nas, tako da spoznaje, što je dobro i zlo. Da sada samo on ne pruži ruku svoju i takoðer ne uzme s drveta života i jede i vjeèno živi!"

          ___________________________________________________________________

            09-09-2010 10:16 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od gandalf:

                  citat od pasha:

                    citat od gandalf:

                      citat od BiH:

                    Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu.
                      Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima.
                    Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
                    To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


                  Dijelimo isto misljenje.
                  Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif



                a zasto lijek za celavost mozda je to bozije davanje 01.gif
                obicni smrtnici bih da lijece nesto sto je neizlijecivo sto lezi u prirodi ljudskog roda kako bih bili ljepsi 23.gif


              Kacis se za nebitnu stvar. Na zalost citirao sam i to pa sam ti time ostavio otvoren prostor za tumacenja.
              Obicni ljudi iliti
                smrtnici BI
              mozda da lijece nesto neizljecivo.
                Ja BIH
              volio da su im usta malo manje puna Boga, a srca vise puna ljubavi.


            dali smo postali vise fundamentalni ateisti nego prije rata a i zar bih morali svi biti isti
            u redu je vjerovati a i postovati druge a ovo gore je bila samo mala sala na celavost ili ti ga pokusaj da budem smijesan
            primjetio sam ganda da si ti protiv vjernika ili ovih koji vjeruju u boga dz.s. i bozije odredjenje
            "nije vjera u sta vjerujemo nego sta radimo" te ne mora da znaci da sam ja imalo bolji od tebe zato sto ja vjerujem u nesto sto ti ne vjerujes
            dusevni mir, spokoj je stanje u kojem covjek spoznaje svoju istinu, kao obicno mi je tesko prihvatamo ali pravi vjernik je stvarno prihvata
            teska je tema evolucija i stvarno kako je moguce da je evolucijom nastao univerzum, dali je darvin bio u pravu

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            09-09-2010 10:17 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            BiH BiH is a Male
            rodjeni




            Poruka: 953

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            tvrancic, ne znamzasto je to tako u Postanku. Mozda ima neke veze s trojstvom, mada je trojstvo doslo kasnije. Mozda se odnosi i na andjele? Mozda kao vid kraljevskog izrazavanja koje je bilo cesto nekada. Mozda je to upotrijebljeno bas u ova dva pasusa da se neglasi njihova vaznost?

            ___________________________________________________________________
            Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

            09-09-2010 10:34 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4676
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od pasha:

              dali smo postali vise fundamentalni ateisti nego prije rata a i zar bih morali svi biti isti
              u redu je vjerovati a i postovati druge a ovo gore je bila samo mala sala na celavost ili ti ga pokusaj da budem smijesan
              primjetio sam ganda da si ti protiv vjernika ili ovih koji vjeruju u boga dz.s. i bozije odredjenje
              "nije vjera u sta vjerujemo nego sta radimo" te ne mora da znaci da sam ja imalo bolji od tebe zato sto ja vjerujem u nesto sto ti ne vjerujes
              dusevni mir, spokoj je stanje u kojem covjek spoznaje svoju istinu, kao obicno mi je tesko prihvatamo ali pravi vjernik je stvarno prihvata
              teska je tema evolucija i stvarno kako je moguce da je evolucijom nastao univerzum, dali je darvin bio u pravu


            Imas sliku neke osobe sa kojom nikada nisi progovorio, vec citas sta ta osoba pise. Nisam bas siguran da ono sto stoji iza mojih rijeci dolazi do tebe onako kako sam ja htio da dodje. Ja kada nesto napisem, tu prestaje moja odgovornost za napisane rijeci. Onda je preuzimas ti, dajes im oblik i sliku, formiras te rijeci onako kako ih ti vidis a ne kakve su one, ili kakve su zamisljenje da budu, a poslje toga dajes si za pravo da ocjenjujes pisca, i donosis sud o tome koga on moze ili ne moze... 21.gif
            Nista novo pod nebeskom kapom...

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            09-09-2010 10:43 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            BiH BiH is a Male
            rodjeni




            Poruka: 953

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Poredis se s Bogom?
            Vjerujes samo u ono sto vidis?
            Nista novo pod nebeskom kapom... 05.gif
            Slazem se da postoje ljudi koji mijenjaju i prilagodjavaju Bozje zakone prema svojoj volji. Ali ako ti to vec znas onda ih samo ignoriraj i drzi se pravog puta, jednostavno da ne moze jednostavnije.

            ___________________________________________________________________
            Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

            09-09-2010 11:00 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evolucija, sluèajnost, Božje stvaranje, sve su teorije o postanku svijeta jednako nevjerovatne. Tvrdit sa sigurnošæu kako smo nastali, a pogotovo ubjeðivati neistomišljenika u to je malo neozbiljno, dokaza nizašta nema, i neæe ga biti, bar ne u ovozemaljskom životu.
            Na nama je samo da skijedimo ono što nam je neki od tih Bogova ili Sluèajnosti usadio u srce, budemo dobri i pozitivni jedni prema drugima i da iskreno vjerujemo u šta god da vjerujemo. Sumnjam da On ili To pati od toga kako ga zovemo.

            09-09-2010 11:23 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4676
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od BiH:

                Poredis se s Bogom?
                Vjerujes samo u ono sto vidis?
              Nista novo pod nebeskom kapom... 05.gif
              Slazem se da postoje ljudi koji mijenjaju i prilagodjavaju Bozje zakone prema svojoj volji. Ali ako ti to vec znas onda ih samo ignoriraj i drzi se pravog puta, jednostavno da ne moze jednostavnije.


            Ne znam komu i zbog cega je ovo napisano, ali stoji iza mog posta, i koristis se istom frazom kao sto je napisano u tom postu.
            Po tome mogu da pomislim da je bilo upuceno "Gandalfu"?
            Ako jeste, ne kontam sta si htio reci, a ne bih da tumacim bezze.

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 09-09-2010 u 11:54.

            09-09-2010 11:54 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4676
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od BiH:

                  citat od gandalf:

                    citat od BiH:

                  Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
                  To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


                Dijelimo isto misljenje.
                Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif

              Mi o Stvaraocu mozemo znati onoliko koliko On to zeli i to preko Objave (Objava) koje nam je spustio. Ni vise ni manje, naravno ako zelimo da znamo.


            11.gif

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            09-09-2010 12:07 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4676
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            RE: pitanje za evolucioniste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od BiH:

                  citat od gandalf:

                    citat od BiH:

                  Na ovo pitanje ti niko ne moze dati odgovor sa sigurnoscu. Ljudski um je ogranicen i ne moze bas sve shvatiti. Mi bi da znamo bas sve o Stvaraocu a ne znamo jos toliko toga ni o sebi samima. Uzmi banalan primjer, ne zna se lijek za celavost. 13.gif
                  To je kao da hoces da pises knjigu a ne znas jos sva slova.


                Dijelimo isto misljenje.
                Meni je upravo ovo sto gore navodis razlog zasto ja ne uzimam za ozbiljno ljude kojima su usta puna Boga. 01.gif

              Mi o Stvaraocu mozemo znati onoliko koliko On to zeli i to preko Objave (Objava) koje nam je spustio. Ni vise ni manje, naravno ako zelimo da znamo.


            Salu na stranu, ali kada dodje do ove kruzne logike, ja ne mogu a da se ne nasmijem.
            Cijenim te kao sagovornika pa osjecam da napisem jos koju rijec.

            Uletio sam na ovu temu, mozda nije bas prava za ono o cemu ja govorim, ali eto, povuklo me par recenica od sudionika. Nisam usao na temu da nesto negiram niti da nesto tvrdim. Nisam na temi ni kao religiozan covjek, niti kao evolucionista. Nisam nista, jer ne znam. Ja sam svjestan da ja puno vise ne znam nego sto znam.
            Zao mi je kad ljudi slijede druge ljude koji isto ne znaju, a kazu da znaju, koji kupe neku ideju koja u sustini nije njihova, i onda su spremni i da ubiju za tu ideju.
            Za mene je isti tzv vehabija koji je spreman ubiti kad spomenes Muhameda (ili ga nacrtas) kao i onaj zagrizeni fanatik u globalno zagrijavanje koji je progutao ideju o CO2-uticaju na zagrijavanje zemlje, i tu ideju je spreman braniti svojim zivotom. (Najgore je sto se ideje najcesce brane tudjim zivotima)

            Mislim da je Tibor stavio jednu strasnu pricu (stavio ih je vise) o covjeku koji je hodao od sela do sela i ucio ljude kako da zapale vatru i koriste se njom. To je ona prica o kojoj ja pricam. To je ono na sta ja asociram, tj na sta zelim da asociram.
            Naravno, najlakse bi bilo ispricati pricu.

            Budi pozdravljen...

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            09-09-2010 12:37 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            Stranica (41): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com