Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Sudbina*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"...mislim da nismo kreatori sudbine, ali mislim da jesmo svoje srece."_Sjeta

Na koji nacin mozemo uticati na licnu srecu?
(ovdje mislim na srecu tipa; imala sam srecu u loto igrici)

A srecu (radost, veselje i dushevno zadovoljstvo) smo manje-vise kreatori, sami.
Naravno, ako umijemo rukovoditi svojim emocijama i ne dozvoliti da tuga, mrznja iliti neka druga destruktivna emocija nagriza i deformise nasu dushu....to je izuzetno tezak zadatak.
Meni je bar tesko...........(ponekad)

PanToMIMA 11.gif , hvala na pitanju...razmislit' cu!
Imam osjecaj da i kod Tebe samo jedna,jedina misao/zelja moze promjeniti cijelu
buducnost.(zezam se) 01.gif

I da, depresiju mozes izlijeciti duhovnim napajanjem...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nepoznat dana 01-21-2004 u 21:04.

01-21-2004 21:03
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Enigma:

    "...mislim da nismo kreatori sudbine, ali mislim da jesmo svoje srece."_Sjeta


      A srecu (radost, veselje i dushevno zadovoljstvo) smo manje-vise kreatori, sami.
      Naravno, ako umijemo rukovoditi svojim emocijama i ne dozvoliti da tuga, mrznja iliti neka druga destruktivna emocija nagriza i deformise nasu dushu....to je izuzetno tezak zadatak.
      Meni je bar tesko...........(ponekad)

      PanToMIMA 11.gif , hvala na pitanju...razmislit' cu!
      Imam osjecaj da i kod Tebe samo jedna,jedina misao/zelja moze promjeniti cijelu
      buducnost.(zezam se) 01.gif

      I da, depresiju mozes izlijeciti duhovnim napajanjem...



    Ovo sto sam ucrvenila...mislim da nije sreca nego sudbina.

    sreca je ono sto mi sami sebi obezbjedimo u smislu "jutarnja kafa, bez dreke i zurbe" je nesto sto nas cini sretnim, a sami na to uticemo.

    E sada, ako je desi zemljotres, znaci nije vise sreca nego sudbina.

    Znaci, po meni sreca i sudbina su jedna te ista stvar.

    E jesam ga zabrljala. 07.gif

    ___________________________________________________________________

      01-21-2004 21:41 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Sjeta Sjeta is a Female
      seka




      Poruka: 528

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      meggie ... dobro si rekla da je ono sto Enigma pita, sudbina.

      Enigma, ako mislis da je sreca nesto fino sto dodje tvojim putem (kao sto ti navodis loto, mada je po meni to los primjer), slazem se sa meggie da je to sudbina.


      ali, meggie, ipak sudbina i sreca nisu jedno te isto. Sudbina je splet desavanja, ili putanja zivota, koja je tajanstvena i neotrivena pred nama.

      Sreca je nesto sto stvaramo oko sebe i u sebi. Sreca je stanje u koje sebe mozes da dovedes ili ne.

      Znas kako ima ljudi, uvijek losi. Sta god da im das, oni ne znaju da uzivaju i da budu sretni. A opet ima ljudi, koji su sretni sa tako malo.

      Znaci sreca je stanje, ili jos bolje, nase umijece da sebe dovedemo u to lijepo i pozitivno stanje.



      jel zamrseno? 02.gif

      ___________________________________________________________________

        01-22-2004 04:50 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sreca moze biti stvarna ili zamisljena i tesko je reci sta je prava sreca

        je li sreca kad si veseo , zadovoljan ,miran , radostan

        za mene jeste

        ali sve ljude ne cine iste stvari , sretnima

        neki su sretni kad imaju love na kontu

        imam jednu prijateljicu , koja je sretna svaki put da joj se lova povecava na kontu

        a stedi od same sebe

        za mene to nije sreca , kad ona svaki dan mora da se muci i premece , i racuna

        01-22-2004 09:47
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mislim da od sudbine jednostavno nemozes pobjeci pa kakva god da je .Ponekad mislis da je izazoves pa kad te nesto lupi po glavi drama , bolje necackati nista samo pustiti stvari u zivotu da teku svolim putem. 33.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        01-22-2004 10:10 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        nepoznat
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E danas mi SRECU pozelite, TREBAM JE!!! 01.gif

        Huuuhhh.................

        Btw; primjer igrice-lota sam uzela tek-onako,ja neznam da li je ''sreca'' iliti sudbina u tom slucaju....sami prosudite.
        A za stanje SRECE kao duhovnog zadovoljstva,
        slazem se sa Sjetom. 01.gif

        01-22-2004 10:21
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a koje je drugo stenje srece

        duhovno zadovoljstvo i

        01-22-2004 10:24
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        fizicko 27.gif




        02.gif

        ___________________________________________________________________

          01-22-2004 14:06 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          zvechka zvechka is a Female
          samo sto nisam


          Poruka: 1374
          Location: Somewhere nice

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Enigma SRECNO 10.gif 33.gif

          01-22-2004 14:18 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
          Maggie Maggie is a Female
          moforaja




          Poruka: 2736
          Location: daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sreca jeste dusevno stanje, 100%, ali tesko je biti dusevno sretan kad nemas helera u dzepu, kad te safata nakva bolescura, drmne zemljotres ili neki takvi primjeri.

          Jednostavno mislim da sudbina bira nasu srecu.

          A na nama je da od toga napravimo sebi sto bolje ili gore stanje svjesti.

          Svakakvih nas ima u bozijoj basti 07.gif

          ___________________________________________________________________

            01-22-2004 15:23 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
            nepoznat
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od zvechka:

              Enigma SRECNO 10.gif 33.gif


            E moj Boze, samo se Moj Zvechko sjetio da mi pozeli tako zeljnu SRECU, danas! 11.gif

              01.gif
              (i imala sam je, Bogu blagodarim 01.gif )

              -----------------------------------------------------------

              Apropos materijalnog, djaba ti novac Maggi, ako si
              bolestan i hronicno melankolican...
              E sada ces Ti reci; a da, ali u Hamerici nije sve sto s'ja ZLATO.
              Tamo MORAS imati novac da bi OZDRAVIO. 01.gif

              01-22-2004 15:38
              beli beli is a Male
              moforaja




              Poruka: 4109
              Location: USA

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja mislim da i jedno i drugo zavisi od pojedinca/ke....
              Neko je sretan sa sitnicama u zivotu, a neko je spreman i na mamutske korake
              da bi bio sretan....
              Drugo, koliko ljudi, toliko cudi....sto mene cini sretnim....
              nekome je mozda i tuzno, ili jos gore odvratno....
              p.s. Sretno i od mene Enigma, pa sta je god.... 10.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________
              audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
              autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
              Princ cuvaj mjesto na seciji....

              01-22-2004 15:57 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17884
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              sreca - krajnje relativan pojam.

              neko je sretan kada postigne svoj duhovni mir, bez obzira na sve ostalo

              neko je sretan (ili barem misli da jeste) kada ima dobar racun u banci, ili dobro auto

              neko je sretan kada dobro svrsi

              neko nikad nije sretan

              za mene je sreca imati normalan zivot i normalnu porodicu i ne vezem pojam srece za materijalno.

              u sudbinu ne vjerujem i mislim da je covjek u dobroj mjeri kovac svoje srece.


              p.s. enigma, sretno ti za to

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              01-22-2004 17:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              nepoznat
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Hvala na podrshci i lijepim rijecima, Bogu zahvaljujem, "uspjela sam"!!! 01.gif

              Lelo, zdravlje i sreca je glavni i najvazniji faktor u mom zivotu.
              Sve ostalo si mogu priustiti pod uslovom da ove dvije "substance" dominiraju zivotom. 01.gif

              01-22-2004 22:29
              MadMax
              SexNepoznat



              Poruka: 481
              Location: Sin City

              Jel vjerujete u sudbinu? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Smatrate da nam je vec sve prije zapisano?
              Koliko uopshte imamo uticaja na svoju sudbinu i koliko je zapravo krojimo?
              Koliko neke odluke mogu utjecati na sam tok vashe sudbine ako je MI krojimo i koliko ne mogu ako je vec sve zapisano?
              Jel vjerujete da vam na ramenima stoje andjeo/melek i djavo/shejtan i da oni na neki nacin donose odluke za koje mi kontamo da smo vec donijeli 19.gif I samim tim,naravno,uticu na nashu sudbinu i usmjeravaju nas onako kako je vec sve negdje zapisano. 11.gif

              ___________________________________________________________________

                12-22-2004 04:49 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
                shpica shpica is a Female
                hrcak




                Poruka: 2339
                Location: visim sa plafona

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                mislim da je sve to mjesavina svega toga

                konfuzno ali za mene ima smisla

                dat nam je um i razum i mogucnost izbora.....sejtani i meleci su mozda tu, ne znam, da nas zbune i povedu putem koji oni hoce....ali na kraju krajeva odluka je svakog covjeka za sebe.

                svak je krojac svoje sudbine.....cak i oni koji ne vjeruju u to. ako covjek misli da nema snage da promijeni neke stvari, neka proba i vidice da je ima jos vise nego sto je mislio/la.

                ne znam....ovo mozda ima smisla samo meni. sorry.

                ___________________________________________________________________
                nopityA.gif

                12-22-2004 06:09 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
                obrisana
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                MadMax , tema je uduzena sa ranije otvorenom, slicnom

                33.gif

                12-22-2004 11:32
                Mokac Mokac is a Female
                opticka varka




                Poruka: 526
                Location: Velez MOSTAR

                Cool Sudbina vs Slucajnost Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Mozda je ovo glupa ideja, al bih voljela znati vase misljenje.

                (ako je vec bila otvorena izvinjavam se)


                Ja ne vjerujem u slucajnost !
                Po meni, nista slucajno se ne moze desiti...

                Vjerujem da ste vec culi il sami rekli sljedece : "Bio sam na pravom mjestu u pravo vrijeme!"


                Dogadjaji, avanture, ljubavne veze, plac i ismijavanje, upoznavanja, putovanja... i sve druge cinjenice koje cine nas zivot i koje su se dogodile u jedno odredjeno vrijeme, da se nisu dogodile tad, mislim da bi se dogodile kad tad...

                Da li forciramo sudbinu il je to samo osjecaj takav ?

                ___________________________________________________________________
                Aquí se queda la clara,
                La entrañable transparencia
                De tu querida presencia,
                Comandante Che Guevara.

                05-18-2005 16:54 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
                metallica metallica is a Male
                moforaja




                Poruka: 8228
                Location: CH.WILLA(uglavnom)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                svima nama bila je ponuðena skupa lekcija iz tih i takvih tema ništa nije sluèajno sve je unaprijed odreðeno svi mi koji smo proveli cijeli rat u bosni to je jasno onome kome nije neka potraži drugo objašnjenje

                ___________________________________________________________________

                  05-18-2005 17:03 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                  Mokac Mokac is a Female
                  opticka varka




                  Poruka: 526
                  Location: Velez MOSTAR

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  teta djemka

                  isto razmisljam i mislim da to "samo je cekalo trenutak"
                  je stvar izbora naseg puta
                  jer zivot po meni ima vise staza koje se susrecu i koje su vise manje razlicite
                  ne po dozivljajima nego po njihovim vremenskim dogadjajima...

                  ___________________________________________________________________
                  Aquí se queda la clara,
                  La entrañable transparencia
                  De tu querida presencia,
                  Comandante Che Guevara.

                  broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Mokac dana 05-18-2005 u 17:17.

                  05-18-2005 17:16 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
                  Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com