Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 27 28 29 [30] 31 32 33 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
M^M
SexNepoznat



Poruka: 443
Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od VolimRodjene:

    ovo sam napisao na temi Bog i svemir



    Kad dusu opisemo brojem vidili smo boga.
    Iznijecu svoje vidjenje nastanka dvije velike religije, ali prije toga moram postaviti ono poznato filozofsko pitanje, a to je:

    «AKO JE BOG SVEMOGUC ZASTO NE NAPRAVI KAMEN KOJI NI SAM NE MOZE PODICI»
    Ovaj paradoks u prvom slucaju govori da ako je bog svemoguc napravice taj kamen, medjutim treba ga podici, ali ne moze. Onda nije svemoguc. Drugi slucaj govori da takav kamen ne postoji i nemoguce ga je napraviti, sto onda opet znaci da nije svemoguc.

    Ovaj post sam pisao na forumu mog fakulteta, kada je lik postavio temu u sta vjerujemo i kakav nam je stav o religijama, bogu, evoluciji...kao ljudi koji su dobro stali sa fizikom i matematikom

    Moj licni stav o svemu ovome o cemu pricate je slijedeci: Da smo stvoreni od Adama i Eve bili bi mongoloidi, bar u nekom od prvih koljena, jer bi se potomstvo sirilo incestoidnim odnosima (koje religijske knjige strogo zabranjuju, kontradikcija, zar ne?). Istina da se ti incestoidni odnosi izrode u radjanje normalne djece kada se primjenjuju duze vremena, ali onda dolazimo do kontradikcija u neincestoidnim odnosima. Meni se licno ideja spavanja sa mojom familijom ne svidja.
    Nekada se ponasanje «normalnih» ljudi i njihove zelje i pobude za nekim stvarima stvarno mogu smatrati ozbiljnim devijacijama. Mislim da je jedan covjek koji moze mrziti nekoga samo zato sto ima neko ime koje se ne uklapa u njegovu semu puno bolesnija osoba od homoseksualca (a oko ovoga smo se vise puta kvalitetno poklali), kojeg drustvo smatra ozbiljno poremeæenom osobom u seksualnom smislu. Meni su oni sasvim normalni, jer niko nije kriv sto mu se varijable prilikom kompajliranja njegovog source koda nisu najbolje poslozile, a kod ipak uspjesno kompajliran. Na ovome pada religijsko tumacenje stvari.
    Sto se mene tice, ja mislim da su vjerske knjige ljudima objavili vanzemaljci. Stvarno, pa pogledajte ljudi, u Kur'anu je sve djeljivo sa 19 ili sa 17 (nisam siguran). Zasto neka napredna civilizacija nije mogla napraviti program koji ce napisati knjigu u kojoj je sve djeljivo sa 19? Naravno da jeste. Sad zasto bas 19, je druga prica. Posto su napredniji od nas mogli su i doci do zemlje i objaviti to simulirajuæi neke svjetlosne efekte, a da smo npr. 619. godine u Meki pokazali fen za kosu bilo bi to èudo ravno pojavi Boga, a zamislite onda pojavu nekih svjetlosnih efekata i slicnih situacija. Islam pada i na zeni, jer kada jedan od ajeta kaze: «...pokrivajte SVOJE zene...», tu se odmah moze zakljuciti da se zena smatra objektom, a ne ravnopravnim bicem, kao i situacija koja govori da muskarac moze imati cetiri zene, a nije mi jasno zasto zena ne bi mogla imati cetiri muskarca i zasto je bas zena ta koja odgaja djecu i sjedi kuci, a nije muskarac.



UUUUuuu Ateista 27.gif 27.gif

E dodji malo vamo, da te klepim iza usiju. 01.gif (a ovo je samo prvi dio tvog teksta)



Greska 1)

Prvo, citava teza o "moze li Bog stvoriti kamen koji Bog nemoze da podigne" - je obicna igra rijeci koja nigdje u fizickom svijetu ne pravi ama bas nikakvog smisla. Prvo, reci moze li Bog napravit kamen koji NEMOZE da podigne znaci samo po sebi tvrditi da je NEMOCI oblik od MOCI - sto nije istina. Nemoci je SUPROTNO od moci. Znaci moze li on NEMOCI uraditi nesto ne dokazuje da nije Svemoguc. 01.gif Znaci ako on tvrdi za sebe da je svemoguc, nije tvrdio za sebe da je sve-nemoguc - to si ti sam posumnjao. A nadji mi bilo gdje u prevodu kurana (ili u originalu) gdje kaze "ja sam sve-nemoguc".

Da ne duljimo prijatelju, ona gore moja prica iznad, je prica kad je to profesor prvi put lano u sred sale pred 120 studenata i kad sam ga nalijepio... mozemo sad ja i ti isto plesat ko ja i on, ali ishod ce biti isti... znam sve odgovore koje mozes dat na ovo ali da nebi bezveze hodali 20 stranica foruma tamo vamo - procitaj ono gore 3-4 puta i vidices da je tako "rijec nemoc nije jednaka rijeci moc" i nemoze se koristit kao takva. 18.gif



Greska 2)
...........

Dalje kazes da je incest zabranjen - jeste nama jer ima ljudi okolo i jer su drugacije religije, ali zaboravljas da je Adam (Adem) bio poslanik i njegova religija u to vrijeme je imala zakone drugacije od Isusovih ili Muhamedovih.

Ali da ti dodatno analiziram pojam zabrane - nigdje Kuran ne zabranjuje ni jednu stvar ABSOLUTNO, osim negiranje Boga iz srca. Sta to znaci? Pa procitaj sta kaze o svinjetini - zabranjena je osim ako nema nista drugo da se jede... znaci Bog ne zeli da ti umres od gladi da bi mu dokazao lojalnost, cak sta vise kaze ti na kraju istog ajeta - ako nema nista drugo - onda ti to nije grijeh.

Sljedece - kaze - posti Ramazan, ali nemoj ako si bolestan ili ako si u menstrualnom ciklusu, ili ako si putnik pa si negdje u tranzitu... znaci posti - ali nemoj ako ti skodi - nego nadoknadi kasnije. Cak ni izdaja Boga ustima - kad ti neko stavi noz pod vrat i kaze "reci da nevjerujes u Boga" - on ti i tad kaze - reci im da nevjerujes. Jer ne zeli da umres bezveze, mada ako imas hrabrosti da to uradis bices nagradjen za hrabrost, ali nisi nista pogrijesio ako si im rekao ono sto zele da cuju. Pod prisilom reci ili laz ili reci negiranje Boga, sve dok u srcu cuvas istinu, nije grijeh jer ti to daje sansu da se vratis i nastavis ispravan zivot, dok bi alternativa vodila u sigurnu smrt.

Znaci incest sigurno nije absolutno negiran. U situaciji gdje su Adam i Eva zivjeli sami - normalno je da su se rodjaci medjusobno uzimali. Tebi to nije normalno jer zivis u ovom vremenu ali budi malo otvorenijih pogleda pa se stavi u njihovu situaciju.

------------------------------------------------------------------------------------

Greska 3)

Djeca od brace i sestara ili rodjaka se VJEROVATNO NEBI radjala ko mongoloidi. Istina je da brat i sestra, otac i kcerka ili majka i sin bi imali vjerovatnocu od oko 25% da ce dijete bit defektno, ali ne vecu od te. I ja sam se sokiro kad sam ovo cuo.
Prvi rodjaci cak imaju samo 2% sanse da ce djeca bit defektna (sudeci po ovom tekstu sto sam ja naisao) sto je iznenadjujuce mala vjerovatnoca.

Znaci rodjaci imaju vecu sansu da ce djeca bit defektna ali ta sansa je uvijek manja od 50%, a u slucaju rodjaka puno manja i od te. To jest veliki procenat u odnosu na normalan "danasnji" par, ali nauka u stvari potvrdjuje njihovu pricu, a ne tvoju.

.............................................................................................

Greska 4)

Zena je objekat jer je pokrivena????

Ozbiljno? A zena nije objekat na primjer u ovoj slici?



    ili mozda ovde...



      ili recimo ... ovoj... gdje se vidi ko je publika



        Po cemu su to zene u ovim slikama simboli slobode??? Vidi se po procentu publike ciji je ovo svijet i ko je gazda u kuci. Da li je to mozda upravo zenska glupost jer su dozvolile prodaju svog najveceg oruzja za uspjeh vrlo jeftino? Mozda bi bolje prosle da su se drzale knjige, posla, i cuvale svoje tijelo za neke vrijednije momente - mozda nebi 90+% ove planete pripadalo muskarcima da su pokusali nesto drugacije... Oni koji me znaju uzivo ce se mozda sokirat ovom izjavom jer nisam poznat po nevinosti 01.gif , ali ako cemo vec ozbiljno pricat zenama je najveca glupost sto su ikad uradile upravo njihova "seksualna sloboda" jer su tom slobodom izgubile bilo kakve realne sanse da se bore s muskarcima za pravu ravrnopravnost.

        Pitanje - koliki je procenat zenskih predsjednika na svijetu? Vjerovatno niko od vas (bez trazenja po google.com-u nece se sjetit imena ni jedne od njih)

        Bila je jedna donedavno (predsjednica Pakistana). Vladala zemljom od 150 miliona ljudi a bila prekrivena. Jeli mozda i ona neko 'nizeg ranga'?

        A za usporedbu sa ovim slikama gore da ti kazem cinjenicu da su sredinom 19 vijeka, prije nego su Englezi zauzeli Egipat, oko 1/3 citave drzave (zemlje, imanja, kuca, njiva, konja, stoka) citavog Egipta drzale su zene. Taj je procenat postao neznatan dolaskom zapadnoevropskih "spasitelj zena", tako da ni dan danas zene ne drze ni blizu onoga sto su nekad drzale.

        Ne svati me pogresno - necu branit pokrivanje nit ga kritikovat ali cu ti fino rec da je ona prica "pokrivanje zena je dokaz njene niskosti" - vrlo vrlo plitka. Takvu izjavu mozes samo izbacit ovde na forumu jer je vecini raje lijeno da ti napise dug odgovor na tako nesto, a vjeruj da smo za kafom dao bi ti jos 20 primjera pa bi dobro razmislio o ispravnosti svog stava. Mozda je taj sal/samija sta li, zloupotrijebljen za ugnjetavanje zena - to mozes reci, ali po njegovoj definiciji a i po stvarima u svijetu danas neces naci puno podrske za to sto kazes ( i sto vecina nasih ljudi nazalost govore zajedno s tobom, a svi ste u krivu). 01.gif

        ....


        Eto to je tek prvi dio tvog teksta... a kasno je moram spavat... sreca tvoja da navijas za Velez pa te necu vise dirat. 02.gif

        ___________________________________________________________________
        "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
        Senad Hadzifejzovic

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane M^M dana 06-02-2005 u 08:41.

        06-02-2005 08:31 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
        VolimRodjene VolimRodjene is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1037
        Location: Prve proleterske 1

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od M^M:



          UUUUuuu Ateista 27.gif 27.gif

          E dodji malo vamo, da te klepim iza usiju. 01.gif (a ovo je samo prvi dio tvog teksta)



          Greska 1)

          Prvo, citava teza o "moze li Bog stvoriti kamen koji Bog nemoze da podigne" - je obicna igra rijeci koja nigdje u fizickom svijetu ne pravi ama bas nikakvog smisla. Prvo, reci moze li Bog napravit kamen koji NEMOZE da podigne znaci samo po sebi tvrditi da je NEMOCI oblik od MOCI - sto nije istina. Nemoci je SUPROTNO od moci. Znaci moze li on NEMOCI uraditi nesto ne dokazuje da nije Svemoguc. 01.gif Znaci ako on tvrdi za sebe da je svemoguc, nije tvrdio za sebe da je sve-nemoguc - to si ti sam posumnjao. A nadji mi bilo gdje u prevodu kurana (ili u originalu) gdje kaze "ja sam sve-nemoguc".

          Da ne duljimo prijatelju, ona gore moja prica iznad, je prica kad je to profesor prvi put lano u sred sale pred 120 studenata i kad sam ga nalijepio... mozemo sad ja i ti isto plesat ko ja i on, ali ishod ce biti isti... znam sve odgovore koje mozes dat na ovo ali da nebi bezveze hodali 20 stranica foruma tamo vamo - procitaj ono gore 3-4 puta i vidices da je tako "rijec nemoc nije jednaka rijeci moc" i nemoze se koristit kao takva. 18.gif



          Greska 2)
          ...........

          Dalje kazes da je incest zabranjen - jeste nama jer ima ljudi okolo i jer su drugacije religije, ali zaboravljas da je Adam (Adem) bio poslanik i njegova religija u to vrijeme je imala zakone drugacije od Isusovih ili Muhamedovih.

          Ali da ti dodatno analiziram pojam zabrane - nigdje Kuran ne zabranjuje ni jednu stvar ABSOLUTNO, osim negiranje Boga iz srca. Sta to znaci? Pa procitaj sta kaze o svinjetini - zabranjena je osim ako nema nista drugo da se jede... znaci Bog ne zeli da ti umres od gladi da bi mu dokazao lojalnost, cak sta vise kaze ti na kraju istog ajeta - ako nema nista drugo - onda ti to nije grijeh.

          Sljedece - kaze - posti Ramazan, ali nemoj ako si bolestan ili ako si u menstrualnom ciklusu, ili ako si putnik pa si negdje u tranzitu... znaci posti - ali nemoj ako ti skodi - nego nadoknadi kasnije. Cak ni izdaja Boga ustima - kad ti neko stavi noz pod vrat i kaze "reci da nevjerujes u Boga" - on ti i tad kaze - reci im da nevjerujes. Jer ne zeli da umres bezveze, mada ako imas hrabrosti da to uradis bices nagradjen za hrabrost, ali nisi nista pogrijesio ako si im rekao ono sto zele da cuju. Pod prisilom reci ili laz ili reci negiranje Boga, sve dok u srcu cuvas istinu, nije grijeh jer ti to daje sansu da se vratis i nastavis ispravan zivot, dok bi alternativa vodila u sigurnu smrt.

          Znaci incest sigurno nije absolutno negiran. U situaciji gdje su Adam i Eva zivjeli sami - normalno je da su se rodjaci medjusobno uzimali. Tebi to nije normalno jer zivis u ovom vremenu ali budi malo otvorenijih pogleda pa se stavi u njihovu situaciju.

          ------------------------------------------------------------------------------------

          Greska 3)

          Djeca od brace i sestara ili rodjaka se VJEROVATNO NEBI radjala ko mongoloidi. Istina je da brat i sestra, otac i kcerka ili majka i sin bi imali vjerovatnocu od oko 25% da ce dijete bit defektno, ali ne vecu od te. I ja sam se sokiro kad sam ovo cuo.
          Prvi rodjaci cak imaju samo 2% sanse da ce djeca bit defektna (sudeci po ovom tekstu sto sam ja naisao) sto je iznenadjujuce mala vjerovatnoca.

          Znaci rodjaci imaju vecu sansu da ce djeca bit defektna ali ta sansa je uvijek manja od 50%, a u slucaju rodjaka puno manja i od te. To jest veliki procenat u odnosu na normalan "danasnji" par, ali nauka u stvari potvrdjuje njihovu pricu, a ne tvoju.

          .............................................................................................

          Greska 4)

          Zena je objekat jer je pokrivena????

          Ozbiljno? A zena nije objekat na primjer u ovoj slici?



            ili mozda ovde...



              ili recimo ... ovoj... gdje se vidi ko je publika



                Po cemu su to zene u ovim slikama simboli slobode??? Vidi se po procentu publike ciji je ovo svijet i ko je gazda u kuci. Da li je to mozda upravo zenska glupost jer su dozvolile prodaju svog najveceg oruzja za uspjeh vrlo jeftino? Mozda bi bolje prosle da su se drzale knjige, posla, i cuvale svoje tijelo za neke vrijednije momente - mozda nebi 90+% ove planete pripadalo muskarcima da su pokusali nesto drugacije... Oni koji me znaju uzivo ce se mozda sokirat ovom izjavom jer nisam poznat po nevinosti 01.gif , ali ako cemo vec ozbiljno pricat zenama je najveca glupost sto su ikad uradile upravo njihova "seksualna sloboda" jer su tom slobodom izgubile bilo kakve realne sanse da se bore s muskarcima za pravu ravrnopravnost.

                Pitanje - koliki je procenat zenskih predsjednika na svijetu? Vjerovatno niko od vas (bez trazenja po google.com-u nece se sjetit imena ni jedne od njih)

                Bila je jedna donedavno (predsjednica Pakistana). Vladala zemljom od 150 miliona ljudi a bila prekrivena. Jeli mozda i ona neko 'nizeg ranga'?

                A za usporedbu sa ovim slikama gore da ti kazem cinjenicu da su sredinom 19 vijeka, prije nego su Englezi zauzeli Egipat, oko 1/3 citave drzave (zemlje, imanja, kuca, njiva, konja, stoka) citavog Egipta drzale su zene. Taj je procenat postao neznatan dolaskom zapadnoevropskih "spasitelj zena", tako da ni dan danas zene ne drze ni blizu onoga sto su nekad drzale.

                Ne svati me pogresno - necu branit pokrivanje nit ga kritikovat ali cu ti fino rec da je ona prica "pokrivanje zena je dokaz njene niskosti" - vrlo vrlo plitka. Takvu izjavu mozes samo izbacit ovde na forumu jer je vecini raje lijeno da ti napise dug odgovor na tako nesto, a vjeruj da smo za kafom dao bi ti jos 20 primjera pa bi dobro razmislio o ispravnosti svog stava. Mozda je taj sal/samija sta li, zloupotrijebljen za ugnjetavanje zena - to mozes reci, ali po njegovoj definiciji a i po stvarima u svijetu danas neces naci puno podrske za to sto kazes ( i sto vecina nasih ljudi nazalost govore zajedno s tobom, a svi ste u krivu). 01.gif

                ....


                Eto to je tek prvi dio tvog teksta... a kasno je moram spavat... sreca tvoja da navijas za Velez pa te necu vise dirat. 02.gif


              GRESKA 1)
              Kao sto si i sam rekao mozemo se u krug vrtiti danima a nisa necemo postici

              GRESKA 2)
              Ako je incest zabranjen nama zasto je onda ljudski rod nastao incestoidnim odnosima. Nije li to malo u kontradikciji sa svim sto bozje knjige govore i nije li to los primjer? Bog nesto zabranjuje a onda on uradi bas to . Hm 21.gif
              DJeca u incestoidnim odnosima nakon odredjenog vremena se prestanu radjat ko mongoloidi, dok ova vjerovatnoca raste onda za neincestodine odnose.
              Greska 4)
              Ti sa ovim nista nisi dokazao. Zena je i tu objekat, ali je i u Kur'anu. Ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu toga: vidi kako je tamo, a u nas je ipak malo manje lose. Lose je i tamo i ovdje. Kontas? Ne moze se reci:"Pokrivajte svoje zene..." i govoriti o ravnopravnosti, jer imamo pojam zene kao svojine. Sta ako zena nece da se pokrije? Muz ima pravo da to uradi, sto znaci da je ona ipak njegova svojina, a da ne govorim o serijatskim brakovima. Jako povoljan razvoj za porodicu je da muz ima vise zena. Kako su tu tek djeca presretna i kako rastu u zdravoj okolini to je cudo jedno. Bas onako savrsenoj po bozjoj volji. Znaci ne stima mnogo toga.

              ja sam rekao AKO I IMA BOGA BOZJE KNJIGE KOJE DANAS POZNAJEMO NISU NJEGOV GLAS.

              Do danas su einstein, planck & co. bili mnogo uvjerljiviji. Mozda u buducnosti bude drugacije.

              ___________________________________________________________________

                06-02-2005 10:24 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                rodjena




                Poruka: 1055

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja sam rekao AKO I IMA BOGA BOZJE KNJIGE KOJE DANAS POZNAJEMO NISU NJEGOV GLAS.


                10.gif 10.gif 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                06-02-2005 10:55 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                daors daors is a Male
                brato




                Poruka: 817
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od M^M:

                      citat od tana:

                    evo kad vec diskutujemo mm hajde objasni ono vezano za velicinu atoma sto pise u kuranu?


                  Dobro to... meni je to mala maca... u poredjenju s onim "mi sirimo svemir" ...

                  Ne-staticnost svemira je jedno od najvecih otkrica 20-tog vijeka. Do tada se NIKAD u istoriji NIGDJE nije vjerovalo da je svemir u fazi sirenja ili skupljanja. Vjerovali su stari rimljani da je zemlja centar ili da je sunce ili sta li... vjerovali su ovi ono ili oni ovo... ali niko nikad nije vjerovao da je svemir u fazi sirenja.. i to da jeste je dokazana istina. Ja inace vjerujem da sve sto postoji moze se na neki nacin dokazat tacno ili netacno, bitno je samo htjeti i biti strpljiv. Nemozemo mi sada Boga mjerit i vidit nekim kamerama ili sta ja znam, ali ovakve stvari (nauka, evolucija, astronomija) ... vrlo se brzo i jednostavno razlikuje laz od istine. I smjesno mi je vidit neke vjerske fanatike kako cvrsto slijede neka vjerovanja koja su dokazana kao neistinita. Kao sto je Papa Ivan Pavao II rekao "istina se nikad nesmije kositi sa istinom."

                  A ovo gore iznad, ja sam samo htio da kazem da je tema otisla u neko dokazivanje nekom da vjeruje u nesto ili ne vjeruje - mislim da je glupo ubjedjivat ikoga u bilo sta. A najvise sam prico o filozofima, to jest profesorima filozofije za koje i sad odgovorno tvrdim da su benevreci obicni. 01.gif


                  Mrzim sve profesore filozofije!! 08.gif
                  Zamisli kretena.... 38.gif mater sebi, dje ce on meni B dat... 38.gif mu materina glupa... 38.gif 38.gif 38.gif 38.gif konj jedan 38.gif 38.gif 38.gif

                  19.gif



                a u P 38.gif M
                jesi samokritican
                05.gif 05.gif 05.gif 18.gif

                mene ti dusio profa oko nakve induktivne metode dokazivanja
                namercio ti se on na mene da ja taj dan izvaljujem primjere i obrazlozenja
                i pita on mene da ja smislim nesti indiktivno
                i roncam ti ja u sebi ono
                "a hajvana Tito dragi, jes panglu, okani me se "
                i ocepi ti iz mene indukcija
                "ja sam pametan, a vi (misljah na profu) niste ja"

                jebo ti to tvoje B MM
                umal ja godinu ne zijanih
                13.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________
                Budi na kojoj si

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane daors dana 06-02-2005 u 11:23.

                06-02-2005 11:21 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17887
                Location: na prinudnom radu :)
                pokretac teme Thread Started by tana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                jedno kratko pitanje za vr: jesi li procito ijednu od knjiga ?

                i jedna informacija: u kuranu zena nije objekat nego naprotiv. kuran naredjuje da se zene tretiraju bolje nego sto su se tada tretirale od strane arapskih pagana.

                kuran takodje naredjuje da se ukine ropstvo i da se oslobode robovi.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                06-02-2005 15:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                rodjeni




                Poruka: 1037
                Location: Prve proleterske 1

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od tana:

                  jedno kratko pitanje za vr: jesi li procito ijednu od knjiga ?

                  i jedna informacija: u kuranu zena nije objekat nego naprotiv. kuran naredjuje da se zene tretiraju bolje nego sto su se tada tretirale od strane arapskih pagana.

                  kuran takodje naredjuje da se ukine ropstvo i da se oslobode robovi.


                Jesam i Kur'an i Bibliju. Imam ih kuci jedno pred drugog ko svaki pravi komunista 07.gif

                ___________________________________________________________________

                  06-02-2005 15:54 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                  M^M
                  SexNepoznat



                  Poruka: 443
                  Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od VolimRodjene:


                    GRESKA 1)
                    Kao sto si i sam rekao mozemo se u krug vrtiti danima a nisa necemo postici

                    GRESKA 2)
                    Ako je incest zabranjen nama zasto je onda ljudski rod nastao incestoidnim odnosima. Nije li to malo u kontradikciji sa svim sto bozje knjige govore i nije li to los primjer? Bog nesto zabranjuje a onda on uradi bas to . Hm 21.gif
                    DJeca u incestoidnim odnosima nakon odredjenog vremena se prestanu radjat ko mongoloidi, dok ova vjerovatnoca raste onda za neincestodine odnose.
                    Greska 4)
                    Ti sa ovim nista nisi dokazao. Zena je i tu objekat, ali je i u Kur'anu. Ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu toga: vidi kako je tamo, a u nas je ipak malo manje lose. Lose je i tamo i ovdje. Kontas? Ne moze se reci:"Pokrivajte svoje zene..." i govoriti o ravnopravnosti, jer imamo pojam zene kao svojine. Sta ako zena nece da se pokrije? Muz ima pravo da to uradi, sto znaci da je ona ipak njegova svojina, a da ne govorim o serijatskim brakovima. Jako povoljan razvoj za porodicu je da muz ima vise zena. Kako su tu tek djeca presretna i kako rastu u zdravoj okolini to je cudo jedno. Bas onako savrsenoj po bozjoj volji. Znaci ne stima mnogo toga.

                    ja sam rekao AKO I IMA BOGA BOZJE KNJIGE KOJE DANAS POZNAJEMO NISU NJEGOV GLAS.

                    Do danas su einstein, planck & co. bili mnogo uvjerljiviji. Mozda u buducnosti bude drugacije.



                  Greska 1)
                  Nema se sta vrtit u krug pokazao sam ti da nisi u pravu. Objasnio zasto. Nemam namjeru to 2 puta radit. Uglavom kazem ti profa je imo isti totalno isti argument i na kraju je morao i sam reci da "mozda nije u pravu"... Ja sam ti dao logicko obrazlozenje, a to obrazlozenje nije moje - drugi ljudi su prije mene to skontali i rekli. Tako da se nema potrebe o tom raspravljat - to je sve sada stara novost.

                  Greska 2)
                  Uopste nema kontradikcije. Ja sam opet sve fino rekao sta je znaci "zabraniti". Nista nije zabranjeno 100%. Ni svinjetina nije zabranjena 100%. Ni alkohol nije zabranjen 100%. Ubiti covjeka je zabranjeno i zato se ide u pakao, ali ubiti u samoodbrani je suprotno od grijeha, jer si odbranio sebe ili svoju familiju od neke zle osobe.

                  Isto tako incest jeste zabranjen nama jer ima 6 miliardi ljudi - pa izaberi. Nije zabranjen ljudima koji nisu imali izbora? Izvini ti, ali to je vrlo primitivno razmisljanje da sebe stavis u situaciju da sudis ljudima kad nisi bio u njihovoj kozi. Neznas ti kako je kad si jedino ljudsko bice na zemlji i nema nikoga - treba prezivit, treba odrzat vrstu, treba imat djecu da se brinu o tebi kad ostaris, treba nastavit zivit. Glupo je da ti sad u 2005-oj godini sudis ljudima koji su zivili prije vise 10tina godina. Ovo ti sve 2gi put objasnjavam.

                  Mislim da si i dovoljno inteligentan da si skonto sve sto sam ti rekao, samo zatvaras oci jer neces da priznas da sam ti pobio sve argumente...zato ti sa na ova pitanja necu ponovo javit. Ono sto sam ti rekao je za tvoje dobro, ako hoces da budes tvrdoglav i pricas o kontradikciji zato sto incest nije bio zabranjen prvim ljudima - ona ti bujrum, ali ispadas smjesan kad izbjegavas odgovore (kao sto si izbjegao i onaj gore prvi).

                  Greska 4) Prvo nisam ni rekao da je zena ravnopravna. Govorim samo da je zena i u zapadnom i u istocnom svijetu NE-ravnopravna. Ali haj ti meni sada reci gdje to postoji zemlja na svijetu gdje zene drze 1/3 svih dobara te drzave?! Haj mi nadji tu zemlju - a ja ti dadoh samo primjer Egipta u vrijeme serijata gdje je to bio slucaj. Zene u 8 vijeku u arabiji su vodile vojske u ratove (najmladja kcerka poslanika, udata za Ali-ja onog sto ga siiti obozavaju) je vodila vojsku u rat. To nije bilo nista novo. A ona je bila upravo ta zena koja je pocela (svojim primjerom) tu tradiciju pokrivanja od glave do pete u crno. A bila je vojskovodja.

                  Ostale 3 kcerke su bile: advokat, kujundzija, i trgovac. Sve 3 su imale samostalne biznise i to nije bilo nista neobicno, a ti sto sada trpas socijalne probleme arabije u istu vrecu sa Islamom - to je sramota. Ako ces pricat o religiji onda reci onako kako jeste - bez obzira sta je tvoje politicko misljenje. Ni ja nebi nikad glasao za serijat, nit bi mogao zivit u njemu, ali bi bila laz reci to sto ateisti pricaju pogotovo o pokrivanju. E vidis primjer te 4 sestre nikad nisu bile bogate (nit im je otac bio bogat, cak sta vise umro je kao vrlo siromasan) ali su imale prava koje zene ni dan danas nemaju na svijetu, a gdje je 8mi vijek gdje je 21vi.

                  Eto nadji mi ti 4 sestre bilo gdje od koje svaka ima svoj biznis danas u 21om vijeku??? A ove 4 to nisu ni nasljedile ni dobile na poklon nego zaradile s nule (stari im je bio jako siromasan jos jednom)... A sve 4 su bile pokrivene. To je njihova lojalnost Bogu, a ne tebi ili nekom drugom. Drugo, one su bile pokrivene znaci Bogu, ne muzevima i kada bi muzevi trazili od njih nesto sto je protiv njihovog vjerovanja one bi imale vjersko pravo da se razvedu od muza - ne samo pravo nego i obavezu. Golemo da si to izostavio. Zene su u zapadnom svijetu dobile pravo na razvod prije nekih 80-90 godina. Sad, sta rade ljudi politicki i sta Kuran trazi - to su dva jako jako jako razlicita pojma. Opet kazem - budi fer. Nemoj dozvolit da tvoje politicko opredjeljenje zamuti tvoj razum pa donos zakljucke koje odgovaraju tvom stavu, a ne razumu. Razum je prvi, stav dolazi poslije... stav se moze mjenjat.

                  Ako ti ovo ne dokazuje nista, onda procitaj ponovo. Opet kazem mislim da si dovoljno inteligentan da znas dobro kad su ti argumenti pobijeni, samo ljudski je priznat kad dobijes po guzici. Nevalja se izvlacit ko sto si uradio u ovom gore postu. 01.gif Nemoj svatat ovo pogresno - nista protiv tebe, osim respekta, ali sto jes jes, stvarno nisi bio u pravu - mada te razumijem. Mnogo pametne raje dole je uceno da razmislja onako kako ti razmisljas - pogledaj samo tog idiota profesora filozofije sto vam je na casu prodao tu foru o kamenu, a ja ti rekoh da je ta fora razvaljena davnih dana.

                  To da ovde proba bio bi ismijavan. Znaci nije do tebe, nego je do sistema u kojem odrastas ti, a i mnogi ostali nasi... Svi se furaju na otvorene poglede i 21vi vijek, a svi zatvore oci kad god spomenes bibliju, toru, kuran, bagavat gidu itd... svi se furaju da su inteligentni a nemogu primitivniji bit cim dodje tema koja kontradiktira ateizmu.

                  Pozdrav. 01.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                  Senad Hadzifejzovic

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 06-02-2005 u 20:40.

                  06-02-2005 20:22 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                  M^M
                  SexNepoznat



                  Poruka: 443
                  Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  I jos nesto... to su samo prva 4 paragrafa koja sam ti objasnio iz tvog originalnog teksta. Inace vidio sam da si pisao sto sta necega ali nije mi se vise dalo citat...

                  Nemoj me ljutit zato, mogo bi ti i ono procitat pa ce ti bit gore. 04.gif


                  PS... ATEIZAM = IDIOTLUK. 01.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                  Senad Hadzifejzovic

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 06-02-2005 u 20:28.

                  06-02-2005 20:24 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                  kapljica
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  M^M ti si musliman i to praviiiiii 13.gif 13.gif 13.gif eto te ko one vehabije, ovdje nas hoces da preokrenes 35.gif salim se
                  ma besmislica je da se raspravlja o ovom pitanju i ako to vas dvojica ne skontate onda ste budale (kaze moj profa iz filozofije) 35.gif 24.gif

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane kapljica dana 06-02-2005 u 20:52.

                  06-02-2005 20:50
                  Maggie Maggie is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 2736
                  Location: daleko

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od M^M:

                    I jos nesto... to su samo prva 4 paragrafa koja sam ti objasnio iz tvog originalnog teksta. Inace vidio sam da si pisao sto sta necega ali nije mi se vise dalo citat...

                    Nemoj me ljutit zato, mogo bi ti i ono procitat pa ce ti bit gore. 04.gif


                    PS...
                      01.gif



                    ja sam ateista, pa imam toliko postovanja prema vjernicima da nikada ne bi mogla napisati ovako nesto za bilo koju vjeru 21.gif

                    prema tome suvisno je raspravljati o ubjedenjima, ja se s tvojim mozda ne slazem, ali ih postujem, a ti moje nazivas idiotizmom

                    i gdje je tu fer rasprava 29.gif


                    21.gif

                    ___________________________________________________________________

                      06-02-2005 21:30 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                      VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                      rodjeni




                      Poruka: 1037
                      Location: Prve proleterske 1

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od M^M:

                            citat od VolimRodjene:


                          GRESKA 1)
                          Kao sto si i sam rekao mozemo se u krug vrtiti danima a nisa necemo postici

                          GRESKA 2)
                          Ako je incest zabranjen nama zasto je onda ljudski rod nastao incestoidnim odnosima. Nije li to malo u kontradikciji sa svim sto bozje knjige govore i nije li to los primjer? Bog nesto zabranjuje a onda on uradi bas to . Hm 21.gif
                          DJeca u incestoidnim odnosima nakon odredjenog vremena se prestanu radjat ko mongoloidi, dok ova vjerovatnoca raste onda za neincestodine odnose.
                          Greska 4)
                          Ti sa ovim nista nisi dokazao. Zena je i tu objekat, ali je i u Kur'anu. Ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu toga: vidi kako je tamo, a u nas je ipak malo manje lose. Lose je i tamo i ovdje. Kontas? Ne moze se reci:"Pokrivajte svoje zene..." i govoriti o ravnopravnosti, jer imamo pojam zene kao svojine. Sta ako zena nece da se pokrije? Muz ima pravo da to uradi, sto znaci da je ona ipak njegova svojina, a da ne govorim o serijatskim brakovima. Jako povoljan razvoj za porodicu je da muz ima vise zena. Kako su tu tek djeca presretna i kako rastu u zdravoj okolini to je cudo jedno. Bas onako savrsenoj po bozjoj volji. Znaci ne stima mnogo toga.

                          ja sam rekao AKO I IMA BOGA BOZJE KNJIGE KOJE DANAS POZNAJEMO NISU NJEGOV GLAS.

                          Do danas su einstein, planck & co. bili mnogo uvjerljiviji. Mozda u buducnosti bude drugacije.



                        Greska 1)
                        Nema se sta vrtit u krug pokazao sam ti da nisi u pravu. Objasnio zasto. Nemam namjeru to 2 puta radit. Uglavom kazem ti profa je imo isti totalno isti argument i na kraju je morao i sam reci da "mozda nije u pravu"... Ja sam ti dao logicko obrazlozenje, a to obrazlozenje nije moje - drugi ljudi su prije mene to skontali i rekli. Tako da se nema potrebe o tom raspravljat - to je sve sada stara novost.

                        Greska 2)
                        Uopste nema kontradikcije. Ja sam opet sve fino rekao sta je znaci "zabraniti". Nista nije zabranjeno 100%. Ni svinjetina nije zabranjena 100%. Ni alkohol nije zabranjen 100%. Ubiti covjeka je zabranjeno i zato se ide u pakao, ali ubiti u samoodbrani je suprotno od grijeha, jer si odbranio sebe ili svoju familiju od neke zle osobe.

                        Isto tako incest jeste zabranjen nama jer ima 6 miliardi ljudi - pa izaberi. Nije zabranjen ljudima koji nisu imali izbora? Izvini ti, ali to je vrlo primitivno razmisljanje da sebe stavis u situaciju da sudis ljudima kad nisi bio u njihovoj kozi. Neznas ti kako je kad si jedino ljudsko bice na zemlji i nema nikoga - treba prezivit, treba odrzat vrstu, treba imat djecu da se brinu o tebi kad ostaris, treba nastavit zivit. Glupo je da ti sad u 2005-oj godini sudis ljudima koji su zivili prije vise 10tina godina. Ovo ti sve 2gi put objasnjavam.

                        Mislim da si i dovoljno inteligentan da si skonto sve sto sam ti rekao, samo zatvaras oci jer neces da priznas da sam ti pobio sve argumente...zato ti sa na ova pitanja necu ponovo javit. Ono sto sam ti rekao je za tvoje dobro, ako hoces da budes tvrdoglav i pricas o kontradikciji zato sto incest nije bio zabranjen prvim ljudima - ona ti bujrum, ali ispadas smjesan kad izbjegavas odgovore (kao sto si izbjegao i onaj gore prvi).

                        Greska 4) Prvo nisam ni rekao da je zena ravnopravna. Govorim samo da je zena i u zapadnom i u istocnom svijetu NE-ravnopravna. Ali haj ti meni sada reci gdje to postoji zemlja na svijetu gdje zene drze 1/3 svih dobara te drzave?! Haj mi nadji tu zemlju - a ja ti dadoh samo primjer Egipta u vrijeme serijata gdje je to bio slucaj. Zene u 8 vijeku u arabiji su vodile vojske u ratove (najmladja kcerka poslanika, udata za Ali-ja onog sto ga siiti obozavaju) je vodila vojsku u rat. To nije bilo nista novo. A ona je bila upravo ta zena koja je pocela (svojim primjerom) tu tradiciju pokrivanja od glave do pete u crno. A bila je vojskovodja.

                        Ostale 3 kcerke su bile: advokat, kujundzija, i trgovac. Sve 3 su imale samostalne biznise i to nije bilo nista neobicno, a ti sto sada trpas socijalne probleme arabije u istu vrecu sa Islamom - to je sramota. Ako ces pricat o religiji onda reci onako kako jeste - bez obzira sta je tvoje politicko misljenje. Ni ja nebi nikad glasao za serijat, nit bi mogao zivit u njemu, ali bi bila laz reci to sto ateisti pricaju pogotovo o pokrivanju. E vidis primjer te 4 sestre nikad nisu bile bogate (nit im je otac bio bogat, cak sta vise umro je kao vrlo siromasan) ali su imale prava koje zene ni dan danas nemaju na svijetu, a gdje je 8mi vijek gdje je 21vi.

                        Eto nadji mi ti 4 sestre bilo gdje od koje svaka ima svoj biznis danas u 21om vijeku??? A ove 4 to nisu ni nasljedile ni dobile na poklon nego zaradile s nule (stari im je bio jako siromasan jos jednom)... A sve 4 su bile pokrivene. To je njihova lojalnost Bogu, a ne tebi ili nekom drugom. Drugo, one su bile pokrivene znaci Bogu, ne muzevima i kada bi muzevi trazili od njih nesto sto je protiv njihovog vjerovanja one bi imale vjersko pravo da se razvedu od muza - ne samo pravo nego i obavezu. Golemo da si to izostavio. Zene su u zapadnom svijetu dobile pravo na razvod prije nekih 80-90 godina. Sad, sta rade ljudi politicki i sta Kuran trazi - to su dva jako jako jako razlicita pojma. Opet kazem - budi fer. Nemoj dozvolit da tvoje politicko opredjeljenje zamuti tvoj razum pa donos zakljucke koje odgovaraju tvom stavu, a ne razumu. Razum je prvi, stav dolazi poslije... stav se moze mjenjat.

                        Ako ti ovo ne dokazuje nista, onda procitaj ponovo. Opet kazem mislim da si dovoljno inteligentan da znas dobro kad su ti argumenti pobijeni, samo ljudski je priznat kad dobijes po guzici. Nevalja se izvlacit ko sto si uradio u ovom gore postu. 01.gif Nemoj svatat ovo pogresno - nista protiv tebe, osim respekta, ali sto jes jes, stvarno nisi bio u pravu - mada te razumijem. Mnogo pametne raje dole je uceno da razmislja onako kako ti razmisljas - pogledaj samo tog idiota profesora filozofije sto vam je na casu prodao tu foru o kamenu, a ja ti rekoh da je ta fora razvaljena davnih dana.

                        To da ovde proba bio bi ismijavan. Znaci nije do tebe, nego je do sistema u kojem odrastas ti, a i mnogi ostali nasi... Svi se furaju na otvorene poglede i 21vi vijek, a svi zatvore oci kad god spomenes bibliju, toru, kuran, bagavat gidu itd... svi se furaju da su inteligentni a nemogu primitivniji bit cim dodje tema koja kontradiktira ateizmu.

                        Pozdrav. 01.gif


                      Eh ovako ja sam govorio o bozjim knjigama a ne o religii u praksi. zena nije ravmopravno bice u bozjim knjigama a to se u tim knjigama ne bi smjelo desiti, jer su bozje. Ne moze biti jedno bice povalsteno u odnosu na drugo bice. Dakle tu sam pobio tvoj argument. Ti govoris o praksi, a ja govorim o onome sto pise u bozjim knjigama. U tim knjigama nema ravnopravnosti zene.
                      Sto se tice incesta sam sebi upadas u rijec. Nije normalno da bog ljude stvara incestom, a da taj isti incest zabranjuje. To je isto kao da su Nijemci zabranili ubijanje Jevreja nakon sto su ih istrijebili. Dakle nema smisla, a od boga se bas i ne ocekuje da nesto nema smisla i logike.
                      Jos jedna stvar, a to je kako objasnjavas pojam zla i pojam stradanja nevinih ljudi. Kakva je to bozja volja?

                      Sto se tice onog pod 1 i sam si rekao da cemo se vrtiti u krug i onaj paradoks itekako govori o tome da nista nije svemoguæe.

                      I da za razliku od tebe koji nas ateiste nazivas idiotima ja cu tebi reci da postujem to sto ti vjerujes, da cu se svim silama boriti da kazes slobodno ono sta mislis, ali ocekujem od tebe da se ti ne sekiras hocu li ja s rajom lijevo u pakao ili cu desno u raj. To je stvar pojedinca, a religija i treba da bude licna stvar svakog covjeka. Nazalost u nas je to odavno prestala biti. Moj pakao je moj problem i to vjernici treba da shvate. Ako si pravi vjernik ti meni mozes ukazati jednom na moje opredjeljenje i pokusati mi objasniti neke stvari, ali moras postovati moje odluke, jer ti vjerujes ili ne vjerujes sebi, a ja sebi i ti nemas nista sa tim.

                        PRAVI VJERNIK NEMA POTREBU DA SVIMA NAGLASAVA I DA SE UDARA U PRSA VICUCI DA JE ON VJERNIK, JER VJERUJE SEBI A NE MAHALI. KADA POCNE DA VJERUJE MAHALI ON PRESTAJE BITI VJERNIK, A POSTAJE LICEMJER, A LICEMJERSTVO JE JEDNA OD ALLAHU NAJMRZIH STVARI I OGROMNIH GRIJEHOVA

                      ___________________________________________________________________

                        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane VolimRodjene dana 06-02-2005 u 21:59.

                        06-02-2005 21:55 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                        Vesna.B Vesna.B is a Female
                        ne more meda




                        Poruka: 38
                        Location: Norveska

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Ja ga jos Tana nisam vidjela, mislim boga.

                        Ateista sam, a daleko sam od idiota 01.gif .

                        Postujem sve iskrene vjernike , a ja samo u sebe vjerujem.

                        ___________________________________________________________________

                          06-02-2005 21:55 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
                          VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                          rodjeni




                          Poruka: 1037
                          Location: Prve proleterske 1

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od Vesna.B:

                            Ja ga jos Tana nisam vidjela, mislim boga.

                            Ateista sam, a daleko sam od idiota 01.gif .

                            Postujem sve iskrene vjernike , a ja samo u sebe vjerujem.


                          jesi ovo ti na slici? a sto si mi cakana 01.gif

                          ___________________________________________________________________

                            06-02-2005 21:59 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                            Maggie Maggie is a Female
                            moforaja




                            Poruka: 2736
                            Location: daleko

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Na kraju krajeva koliko vjernika zivi po vjerskim knjigama??

                            Vrlo vazno sto su pisane prije 2000 i kusur godina, ako su one Bozje djelo, znaci da bi se

                            trebale postovati od a do z??? Zar nije vako.

                            Malo vjernika ih postuje.

                            ___________________________________________________________________

                              06-02-2005 22:00 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                              Vesna.B Vesna.B is a Female
                              ne more meda




                              Poruka: 38
                              Location: Norveska

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  citat od VolimRodjene:

                                    citat od Vesna.B:

                                  Ja ga jos Tana nisam vidjela, mislim boga.

                                  Ateista sam, a daleko sam od idiota 01.gif .

                                  Postujem sve iskrene vjernike , a ja samo u sebe vjerujem.


                                jesi ovo ti na slici? a sto si mi cakana 01.gif



                              Jesam, sto pitas 19.gif

                              ___________________________________________________________________

                                06-02-2005 22:03 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
                                tana tana is a Male
                                rigorozni




                                Poruka: 17887
                                Location: na prinudnom radu :)
                                pokretac teme Thread Started by tana

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                ljudi ova tema je izdrzala 29 stranica a da niko nikoga nije uvrijedio.

                                molim vas da tako i ostane.

                                fino je diskutovati ali nema potrebe davati epitete sagovornicima

                                ___________________________________________________________________
                                kad ce mostar mama?

                                06-02-2005 22:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                                Maggie Maggie is a Female
                                moforaja




                                Poruka: 2736
                                Location: daleko

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                jes', jes' perverznjaku 27.gif 18.gif 35.gif 35.gif

                                ___________________________________________________________________

                                  06-02-2005 22:06 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                                  VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                                  rodjeni




                                  Poruka: 1037
                                  Location: Prve proleterske 1

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                      citat od Vesna.B:

                                        citat od VolimRodjene:

                                          citat od Vesna.B:

                                        Ja ga jos Tana nisam vidjela, mislim boga.

                                        Ateista sam, a daleko sam od idiota 01.gif .

                                        Postujem sve iskrene vjernike , a ja samo u sebe vjerujem.


                                      jesi ovo ti na slici? a sto si mi cakana 01.gif



                                    Jesam, sto pitas 19.gif


                                  nako 07.gif

                                  ___________________________________________________________________

                                    06-02-2005 22:07 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                                    tana tana is a Male
                                    rigorozni




                                    Poruka: 17887
                                    Location: na prinudnom radu :)
                                    pokretac teme Thread Started by tana

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    vesna tu se slazemo absolutno

                                    ne znaci da je neko bolji ili losiji ako je vjernik ili nevjernik. svako za sebe odlucuje sta ce da misli i u sta da vjeruje.

                                    naravno da postujem ateiste ni manje ni vise nego sto postujem vjernike, i obratno

                                    i sam sam bio ateista do unazad 6-7 godina, i to sam bio onaj strasni okorjeli ateista. smatro sam da je religija izmisljena da bi se ljudi lakse manipulisali.

                                    da bi jednog dana pogledo na svijet iz drugacijeg ugla, i mozaik mi se sklopio i mnoge stvari su imale vise smisla odjednom.

                                    ___________________________________________________________________
                                    kad ce mostar mama?

                                    06-02-2005 22:10 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                                    Vesna.B Vesna.B is a Female
                                    ne more meda




                                    Poruka: 38
                                    Location: Norveska

                                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    E kad je nako, onda nista 05.gif

                                    Ne cemo se na ovoj temi saliti, ne bih nesto da me Tana ruzi 19.gif

                                    ___________________________________________________________________

                                      06-02-2005 22:10 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
                                      Stranica (122): « prva ... « prethodna 27 28 29 [30] 31 32 33 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                      Postavi novu temu Odgovori
                                      Go to:
                                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com