Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 29 30 31 [32] 33 34 35 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mislis drugaricu 07.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-02-2005 22:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Vesna.B:

        citat od tana:

      pomozite brate novim i neiskusnima 07.gif


      btw kasnije ce off-topici biti prebaceni u kontejner


    Cuj kontejner 02.gif , ta neces valjda skolskog druga u kontejner 21.gif 01.gif


taki ti je on 07.gif
tek sad vidis kakav je co'jek 07.gif

___________________________________________________________________

    06-02-2005 22:37 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    Vesna.B Vesna.B is a Female
    ne more meda




    Poruka: 38
    Location: Norveska

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      mislis drugaricu 07.gif


    Ja 13.gif , mislim drugaricu.

    Nego, jeko senaida 04.gif , je li to svugdje pali 02.gif

    ___________________________________________________________________

      06-02-2005 22:37 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17884
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sanida, ili shanida - onaj parfem sto obara s nogu

      kako se ne sjecas bona skolska drugarice 07.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-02-2005 22:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Vesna.B Vesna.B is a Female
      ne more meda




      Poruka: 38
      Location: Norveska

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      shanida, nesto mi sad zvuci poznato, ali nece u glavu 21.gif

      Cuhne li se to kako 02.gif

      ___________________________________________________________________

        06-02-2005 22:46 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17884
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        dobro jak miris, hajte koke objasnite mi generaciji koji je shanida miris. 11.gif

        mozda se ne zove tacno tako, nisam siguran 23.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-02-2005 22:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Vesna.B Vesna.B is a Female
        ne more meda




        Poruka: 38
        Location: Norveska

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Garant se to Tana nije u moj vakat konzumiralo 13.gif

        Moram Julke pitati 19.gif

        Izvini Tana, a koje si ti cure vodo 19.gif

        ___________________________________________________________________

          06-02-2005 22:52 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17884
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nemoj bona sama sebi da izdajes godine generacijo 13.gif

          u tvoj vakat, jastaje. haj eto pitaj julke i pozdravi je

          a za cure - sto pitas kad znas 23.gif


          cuj ne zna sta je sanida 18.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-02-2005 22:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Vesna.B Vesna.B is a Female
          ne more meda




          Poruka: 38
          Location: Norveska

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Haj svakako ces nas u kontejner prebaciti 13.gif

          Ja nemam problema sa godinama 19.gif , dobro me slusaju 04.gif

          Pa nisam dzaba u Novu isla 24.gif

          Ko ono rece da su samo vozarke tamo isle 13.gif

          ___________________________________________________________________

            06-02-2005 23:02 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
            M^M
            SexNepoznat



            Poruka: 443
            Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Maggie:

                  citat od M^M:

                I jos nesto... to su samo prva 4 paragrafa koja sam ti objasnio iz tvog originalnog teksta. Inace vidio sam da si pisao sto sta necega ali nije mi se vise dalo citat...

                Nemoj me ljutit zato, mogo bi ti i ono procitat pa ce ti bit gore. 04.gif


                PS...
                  01.gif



                ja sam ateista, pa imam toliko postovanja prema vjernicima da nikada ne bi mogla napisati ovako nesto za bilo koju vjeru 21.gif

                prema tome suvisno je raspravljati o ubjedenjima, ja se s tvojim mozda ne slazem, ali ih postujem, a ti moje nazivas idiotizmom

                i gdje je tu fer rasprava 29.gif


                21.gif


              Ja nisam nikad ni rekao da sam fer. Samo sam rekao da sam u pravu.
              O ubjedjenjima ne vrijedi raspravljat - ali o cinjenicama vrijedi. Ako ti neko dokaze nesto prihvati to ili reci da nisi spremna za raspravu i prihvati cinjenicu da nisi dovoljno otvorenih pogleda da bi se mogla raspravljat.

              Jer ako ti neko nesto dokaze logicki ti si duzna to prihvatit, ili se ne upustat u raspravu. A sad moram li ja postovat ono sto mogu dokazat kao neispravno (primjer "Moze li bog napravit kamen koji nemoze podignut" - je dokazano kao neispravno) - onda si duzna prihvatit da sam u pravu ili dokazat da nisam, a ljudi smo mozemo razgovarat valjda.

              Sve u svemu, zar rijec "fer" znaci prihvatiti nesto sto mozes dokazat kao netacno i nazvat ga "necijom istinom"? Zasto smo onda isli u skolu? Zasto smo se onda obrazovali? Cemu onda poenta nauke ako svak moze tvrdit da je sve istina?

              ___________________________________________________________________
              "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
              Senad Hadzifejzovic

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 06-03-2005 u 07:28.

              06-03-2005 06:18 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
              M^M
              SexNepoznat



              Poruka: 443
              Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od kapljica:

                M^M ti si musliman i to praviiiiii 13.gif 13.gif 13.gif eto te ko one vehabije, ovdje nas hoces da preokrenes 35.gif salim se
                ma besmislica je da se raspravlja o ovom pitanju i ako to vas dvojica ne skontate onda ste budale (kaze moj profa iz filozofije) 35.gif 24.gif


              Musliman? hmmm..nazalost sumnjam.

              Ali necu se slozit s tobom u tvom razmisljanju koje je slicno Maggie-nom, jer ovde nije pitanje ukusa, ovdje je pitanje logike. Ako je nesto nelogicno - onda je neispravno, ili prihvati da je tako ili dokazi da taj koji to tvrdi nije u pravu.

              Nisko je pocet raspravu i onda kad te neko uhvati i stisne, reci "e to nije fer, ja tebe postujem ti mene ne postujes" - nemoj se onda pocet raspravljat ako nisi spreman da izgubis. Naravno ovo nie upuceno tebi jer ti nisi pocela raspravu, ali zelim da objasnim zasto sam se upustio u nju. Bezveze mi je kad vidim vjerovanja koja se lako dokazu neispravnim.

              Ovde bi se svi hebali da im ne udje 01.gif ... nemere. 02.gif

              ___________________________________________________________________
              "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
              Senad Hadzifejzovic

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 06-03-2005 u 07:26.

              06-03-2005 06:21 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
              M^M
              SexNepoznat



              Poruka: 443
              Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Volim Rodjene,

              Ti nikako da uocis da je tvoja greska u logici. Tebi se stavke zasnivaju na zakljuccima koje si ti sam donio a ne na cinjenicama. Moj ti je savjet ako zelis da pobjedis nekoga u debati da uvijek polazis od cinjenice koju je i tvoj protivnik spreman priznati i onda odatle vadis liniju do svog zakljucka. To ti je moj savjet i tako ces dosta puta pobjedit u raspravi.

              A sad da ti opalim tach. 02.gif hehehe

              Kazes "Eh ovako ja sam govorio o bozjim knjigama a ne o religii u praksi. zena nije ravmopravno bice u bozjim knjigama a to se u tim knjigama ne bi smjelo desiti, jer su bozje. Ne moze biti jedno bice povalsteno u odnosu na drugo bice. Dakle tu sam pobio tvoj argument."

              Prvo nisi pobio nista. 01.gif Po kakvoj to logici kazes da zena MORA biti ravnopravna u Bozjim knjigama da bi one bile ispravne? Da li mozes da dokazes da je ravnopravnost ispravna? Po cemu? Cak i ako uspijes dokazat da su knjige neravnopravne prema zenama, opet si samo dokazao da su samo neravnopravne, nisi dokazao da su neispravne, jer si unio svoj stav (koji moze ali nemora biti tacan) da je zena ravnopravna.

              E ako kazes da to nije fer - onda sta je fer? Da li je fer reci da su zene jednake muskarcima ako su kroz citavu istoriju (pa i dan danas) skoro u svemu sekudnarne. Cak su i najbolji kuhari muskarci. Najbolje atleticari su muskarci. Matematicari. Samo 10 Nobelovaca za nauke su bile zene do danas. Neki vole da kazu - zene su potlacene i nemaju jednake sanse ko muskarci - ali evo u Americi u posljednjih 20-30 godina vise zena nego muskaraca zavrsava fakultete pa su opet drugi u svemu: u biznisu, u politici, u nauci, u sportu...

              E sada prije nego me svi pocnu optuzivat da sam seksista ili muski sovinista da vam odma kazem niti mrzim zene nit ih ne postujem - cak naprotiv. Ali samo iznosim cinjenicu onakva kakva jeste. Zene u zapadnom svijetu danas su obrazovanije od muskaraca, pa opet nisu naprednije. Znaci nista se iz istorije nije promjenilo. U zemljama treceg svijeta zene su sekundarne gdje su tlacene, u zemljama prvog svijeta su opet sekundarne. Jos uvjek je ovo svijet muskaraca. To jeste cinjenica, bez obzira koliko se ona nama svidjala ili ne.

              E sada kada smo uspostavili cinjenicu da su muskarci jos uvijek glavna sila na ovom svijetu (zeljeli mi to ili ne...ja prvi ne, ali opet kazem - situacija je ovakva kakva jeste) - onda da li mozes tvrditi da su te knjige nispravne ako iznose cinjenicu? Znaci one mogu biti neravnopravne prema zenama, ali nemoraju biti neispravne.

              Kuran na primjer nikad nije rekao da je lijep ili da je atraktivan, samo kaze da je istinit. A istina nekad boli - jebi ga.

                Iskreno se nadam da me neko nece pogresno razumiti ili se naci uvrijedjen radi ovoga - to mi stvarno nije namjera.


              2) O incestu sam te ubio u pojam do te mjere da se vise necu ni da javljam na tu temu. Mislim da su tu sada samo tvrdoglav. Dovoljno si inteligentan da si dobro svatio argumente tu - kontradikcija uopste ne postoji jer je i po teoriji evolucije prvi i osnovni cilj svake vrste - da se vrsta nastavi. Nemam se namjeru vracat i pisat ponovo idi pa procitaj opet.

              3)
              Pojam zla i dobra? Odakle ti sad to.... hehehe... sad postavljas novo pitanje nakon sto sam ti srusio prethodna dva... ali nema veze.. evo ti jos jedan tach. 02.gif

              Jednom je Einstein (dok je bio student) ustao na sred casa kad je profa poco pametovat upravo o tom pitanje "dobro i zlo, i kako je bog dobar ako nema zla"... itd..
              Evo ti odgovora ukratko... Einstein ga je pitao "Da li postoji tama?" ovaj rekao "postoji" ... E nije istina, postoji samo odsustvo svjetla, a tama ne postoji.
              Pitao ga je dalje "da li postoji hladnoca" - ovaj rekao "postoji" ... Einstein ga je opet ispravio i rekao "e ne postoji, postoji samo odsustvo toplotne energije" (samo da ti kazem da svi ovi odgovori einsteinovi se mogu i matematicki dokazat).
              I onda ga je pitao "da li postoji zlo?" .. ovaj je rekao "da" ... " na sto mu je Einstein odgovorio - Ne, postoji samo odsustvo Boga." 01.gif

              A jebo Einsteina, ima jos jedna tu... Da li postoji i jedna rijec na bilo kojem jeziku koja nema znacenje? Nema te rijeci. Svaka rijec ima znacenje. To i jeste poenta egzistencije svake rijeci na svakom jeziku - znacenje. Rijec bolest postoji da bi oznacila bolesnika. Rijec ljepota i ruznoca postoje da bi razlokovale sta je lijepo a sta je ruzno.. Isto tako kad bi postojali ljudi koji imaju 9 noga i 5 glava - oni bi imali ime - ali to ime ne postoji jer ni oni ne postoje.

              Prema tome kako bi postojalo zlo ako ne postoi dobro? Da ne postoji bolest, ni zdravlje nebi postojalo, jednostavno - citav pojam bi bio nepoznanica i o tome se nebi razmisljalo uopste. Isto ko sto mi ne razmisljamo o zraku, jer ga disemo, osim kad idemo u vodu jer znamo da nemozemo disat u vodi. Mi nebi znali sta znaci biti zdrav, da nismo nikad bolesni. Nebi znali sta znaci vidjeti ocima, da ne postoje ljudi koji su slijepi i ne vide. Nebi znali sta znaci voda da ne postoji zedj. Nebi znali sta znaci ugodan osjecaj da ne postoji bol. Jednostavno dobro i zlo su dio istoga. Bez jednog - nemoze postojati drugo.

              Eto ti dva odgovora - jedan Einsteinov, jedan moj pa izaberi koji ti je lakse svarit.


              3)
              Kazes:
              "I da za razliku od tebe koji nas ateiste nazivas idiotima ja cu tebi reci da postujem to sto ti vjerujes,"

              Prvo, vjeruj mi da uopste ne znas sta ja vjerujem. Ja tebi svoje vjerovanje jos nisam iznio - jednostavno mi kopa zivce kad vidim da ljudi vjeruju u stvari koje se mogu dokazati kao pogresne. Isto ko sto sam reagovao kad su neki tvrdili da je evolucija pogresna - tako sad reagujem kad mi neko tvrdi da moze dokazat nepostojanje Boga - jer to je laz (dokazana laz). Znaci, ti stvarno ne znas moje vjerovanje.

              Drugo, posumnjao si da sam vjernik (pogresno), a pa nastavljas da postujes mene i moje vjerovanje, ali ni to nije istina. Ti nikoga osim ateiste ne postujes i to si vrlo jasno rekao u postu o Bogu i Svemiru (cime je i pocela ova citava debata izmedju mene i tebe) - upravo to nepostivanje i jeste razlog ovih tacheva koje primas a i ovi ostali ateisti primaju zajedno s tobom. 02.gif ... Meni je suplja ta kad svi vi ultra-liberali i ateisti kazete - ja postujem vjernike a svi ste na barem jednoj od drugih tema uzeli u usta neke zene koje se pokrivaju - pricajuci da su glupe i zalupane, ili neke casne sestre, ili neke fratre ili neke hodje ili popove ili bilo koga. Vrlo vas je mali broj (cast izuzetcima) koji zaista postuju vjernike (a ja ih postujem). Drugim rijecima Ateisti (pogovo ovi forumski) postoju ljude svih vjera ali samo tom jednom recenicom koju tako cesto pisu - a svi njihovi ostali komentari su dokazi njihove hipokriticnosti. Ti si samo rekao - ja postujem "tebe" (sumnjajuci da sam ja neki veliki vjernik - opet pogresno) ali evo i da si bio u pravu ti si fakticki svojim postom (onim prvim) nazvao sve ljude koji vjeruju u Boga - glupanima. Nisi to rekao direktno - rekao si to hinjski, ali ne brini nisi ti jedini, necu samo tebe kritikovat...

              Ali cu ti dokazat i reci da ti vjerovanja nisu ni malo manje primitivna od nekoga ko vjeruje da je evolucija neispravna. Isto ko sto njima mozes dokazat da nisu u pravu - mogu to i tebi. Stavovi su vam jednako nelogicni.

              3)

              "...da cu se svim silama boriti da kazes slobodno ono sta mislis, ali ocekujem od tebe da se ti ne sekiras hocu li ja s rajom lijevo u pakao ili cu desno u raj. To je stvar pojedinca, a religija i treba da bude licna stvar svakog covjeka. Nazalost u nas je to odavno prestala biti. Moj pakao je moj problem i to vjernici treba da shvate. Ako si pravi vjernik ti meni mozes ukazati jednom na moje opredjeljenje i pokusati mi objasniti neke stvari, ali moras postovati moje odluke, jer ti vjerujes ili ne vjerujes sebi, a ja sebi i ti nemas nista sa tim."

              Pogresno me svatas - ja se zaista ne sekiram vjerujes li ti u Boga ili ne. Niti ti pokusavam nametnut da vjerujes ili ne vjerujes, niti osjecam odgovornost da te ja naucim icemu - cak sta vise i ne zelim da naucim nikoga nicemu. Cak sta vise - ti i ne znas moj stav o Bogu uopste, ja ti jos to nisam ni rekao. Ti samo mislis da jesam, a do toga jos nismo ni dosli. Moj stav je nebitan - bitan je da si svoj iznio vrlo hrabro i vrlo snazno - pa sam ti htio pokazat ( i nadam se da jesam) da nisi u pravu.

              Sto se tice postivanja vjerovanja...

              Nemogu postovat vjerovanja koja se mogu dokazat kao pogresna - isto kao sto nemogu postovati tvrdnje da je teorija evolucije pogresna kada je dokazana kao ispravna, isto ko sto nemogu prihvatiti niti postovati da je svijet star 5700 godina kada znam da nije, isto ko sto nemogu vjerovat ni postovat da je zemlja prava - kada mogu dokazat da je okrugla....

              Svatas sta ti zelim reci? Nije ovdje stvar ukusa - stvar je logike.
              Stavovi ateista su toliko nelogicni i plitki - da ih je jako tesko postovat.


              4)

              Kazes:
                PRAVI VJERNIK NEMA POTREBU DA SVIMA NAGLASAVA I DA SE UDARA U PRSA VICUCI DA JE ON VJERNIK, JER VJERUJE SEBI A NE MAHALI. KADA POCNE DA VJERUJE MAHALI ON PRESTAJE BITI VJERNIK, A POSTAJE LICEMJER, A LICEMJERSTVO JE JEDNA OD ALLAHU NAJMRZIH STVARI I OGROMNIH GRIJEHOVA
              [/quote]

              Opet - Gdje si ti skuzio da sam ja pravi vjernik??? 01.gif Sta ti je bola? 02.gif
              Ako sam ja vjernik, ti si helikopter. 01.gif

              ___________________________________________________________________
              "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
              Senad Hadzifejzovic

              06-03-2005 07:18 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
              VolimRodjene VolimRodjene is a Male
              rodjeni




              Poruka: 1037
              Location: Prve proleterske 1

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od M^M:

                Volim Rodjene,

                Ti nikako da uocis da je tvoja greska u logici.....


              Ti si meni Tito 07.gif

              Valjalo bi kad bi mi svi palili tacheve ko ti, neefikasne s promasajima 07.gif

              Prvo, ti mozes polaziti od ideje nesavrsenosti i ideje neravnopravnosti, ali bog ne moze, jer bog bi trebao biti savsrsen i ravnopravnost ulazi u savrsenost. Ti si prvi koji brani vjerske knjige na kojeg sam naisao, a koji tvrdi da neravnopravnost u knjigama postoji i to je dobro. Ti si samim svojim pisanjem dokazao nepostojanje i samimi pisanjem obaras knjige koje branis. Procitaj dobro pa ces vidjeti. O incestu sam vec sve rekao i nisam bas siguran ko je kome udario tach. Pojam zla sam uveo cisto onako da se rasprava rasplamsa, a zasto se bog ne prikaze ljudima sada i uvjeri ih u svoje postojanje. Time bi svi ljudi postali bogobojazni, postali bi i bolji ljudi, na Zemlji bi zavladao mir, materijalizam bi dozivio krah. Sta je uopste smisao toga sto se mi bijemo. Zasto se ne prikaze bog i da svi postanemo bogobojazni i idemo u raj. Zasto da postoji pakao uopste ili kao sto gore rekoh raj ima ogranicene kapacitete, a ako je svemoguc zasto ih ne prosiri. Dakle svi ljudi imaju istu startnu poziciju na pocetku zivota i ne znam zasto svi ne bi isli u raj, jer bog svakom daje tu priliku tokom zivota. Zasto se ne bi prikazao i unistio zlo i ratove?
              Ti zelis mene uvjeriti stalnim tvrdnjama da ja nisam upravu, a ti jesi i superiornim nastupom, ali to nije bit rasprave. Svojim dugim postovima nisi nista dokazao, nego ako bolje procitas samo si pobio "bozje" knjige.
              Eh da, nas prijatelj Albert. A zanimljivo je kako nisi citirao Alberta za ovo: Na pitanje Albertu Einsteinu da li je on religiozan covjek isti odgovara: "Ja sam duboko religiozan covjek. Naime ja vjerujem u sile prirode. One su moj bog" Valjda znas da je prepoznao 18 dimenzija, a mi danas poznajemo 4, ali ih nije znao matematicki opisati. Dakle citiraj Alberta i u drugom izdanju.

              Pisi krace a sadrzajnije postove, jer duzina posta ne znaci da si upravu.

              ___________________________________________________________________

                06-03-2005 11:49 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                MM, moja logika je da Bog nije stvorio svo oko nas. Moja logika je da Bog nije stvorio Adama i Evu, kako prva ljudska bica i da smo svi nastali od njih. Moja logika je da smo se razvili procesom evolucije od majmuna. Ne mogu da vjerujem u Boga svemoguceg koji dozvoljava toliko krvi i mrtvih u njegovo ime.

                S druge strane postujem sve vjernike i uopste mi ne pada napamet da im okrecem pamet, kao sto ti cinis, tj. pokusavas da ucinis sa svojim postovima. Svako ima svoje i ko sam ja i odakle meni pravo da ikome govorim sta je bijelo i sta je crno???

                Ako se ne moze tolerisati, onda se ne moze diskutovati, ako se ne moze diskutovati, onda nije fer.

                I jos nesto, ja ne mislim da su vjera i religija idiotizam, ali barem znam jednog sljedbenika spomenutih, koji jeste idiot.

                ___________________________________________________________________

                  06-03-2005 15:16 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  M^M
                  SexNepoznat



                  Poruka: 443
                  Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od VolimRodjene:

                    i ravnopravnost ulazi u savrsenost.


                  Dokazi!

                  ___________________________________________________________________
                  "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                  Senad Hadzifejzovic

                  06-03-2005 18:29 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                  M^M
                  SexNepoznat



                  Poruka: 443
                  Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Maggie:

                    MM, moja logika je da Bog nije stvorio svo oko nas. Moja logika je da Bog nije stvorio Adama i Evu, kako prva ljudska bica i da smo svi nastali od njih. Moja logika je da smo se razvili procesom evolucije od majmuna.


                  Ja se slazem s evolucijom u potpunosti - i ako nije totalno dokazana jos uvijek. Samo ne vidim gdje u teoriji evolucije prva ljudska bica kontradiktiraju teoriju? Ja isto vjerujem da smo se razvili evolucijom, ali opet ne razumijem zasto ti vidis ovo kao kontradikciju?! Evolucija i govori da svaka nova vrsta nastaje od jedinke koja je mutirala i izmjenila se toliko znatno da je postala razlicita od svojih predaka.

                      citat od Maggie:

                    S druge strane postujem sve vjernike i uopste mi ne pada napamet da im okrecem pamet, kao sto ti cinis, tj. pokusavas da ucinis sa svojim postovima. Svako ima svoje i ko sam ja i odakle meni pravo da ikome govorim sta je bijelo i sta je crno??


                  Kapljica mi kaze da sam vehabija, VR misli da sam Musliman a ti sad tvrdis da okrecem vjernike od vjere. De se usaglasite prvo. 01.gif
                  Nek se ljuti ko hoce - vjeruje sta hoce - ali sve je pocelo upravo provokacijama od strane ateista - koji su po mom misljenju (kao sto sam naglasio ranije) isto primitivni kao i vjerski fanatici, ako ne i gori - jer su ubjedjeni da su pametniji od njih a nisu ni blizu. Njihova vjerovanja mogu biti isto tako plitka i isto tako pogresna. Moji postovi su samo reakcija na vase postove od ranije, gdje su oni koji su vjernici ispadali budale sto su vjernici a vi ste ispadali - cool. Stoga i polemika.

                      citat od Maggie:

                    I jos nesto, ja ne mislim da su vjera i religija idiotizam, ali barem znam jednog sljedbenika spomenutih, koji jeste idiot.


                  Idiot (iz rijecnika) - A person of profound mental retardation having a mental age below three years and generally being unable to learn connected speech or guard against common dangers.

                  Prvo, uopste ne znas da li ja slijedim vjeru. Nagadjas. Meni samo idu na zivce, nafurani ultra-liberali koji uzimaju sebi za pravo da drugima sole pamet, a kad to njima neko uradi - onda se izvlace na "ja tebe postujem ti mene ne postujes". Prvo ste poceli sa vasim "naucnim i logickim postavkama protiv religioznih ljudi" a onda kad se neko pojavio ko vam je pokazao da su i vasa vjerovanja falicna, onda ste se nasli uvrijedjeni.

                  Drugo, i da sam idiot, to znaci da si pametnija od mene. 19.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                  Senad Hadzifejzovic

                  06-03-2005 18:43 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                  VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 1037
                  Location: Prve proleterske 1

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od M^M:

                        citat od VolimRodjene:

                      i ravnopravnost ulazi u savrsenost.


                    Dokazi!


                  Ako je savrsen svijet to da tebe neko guzi a ti mu nista ne mozes onda je to savrsen svijet za onoga koji guzi, ali ne i za onoga koji je zguzen.

                  Morao sam ovo ovako vulgarno napisati, jer je bas slikovito

                  ___________________________________________________________________

                    06-03-2005 18:48 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                    zgembo zgembo is a Male
                    avenija kruzno




                    Poruka: 145

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od M^M:

                          citat od Maggie:

                        MM, moja logika je da Bog nije stvorio svo oko nas. Moja logika je da Bog nije stvorio Adama i Evu, kako prva ljudska bica i da smo svi nastali od njih. Moja logika je da smo se razvili procesom evolucije od majmuna.


                      Ja se slazem s evolucijom u potpunosti - i ako nije totalno dokazana jos uvijek. Samo ne vidim gdje u teoriji evolucije prva ljudska bica kontradiktiraju teoriju? Ja isto vjerujem da smo se razvili evolucijom, ali opet ne razumijem zasto ti vidis ovo kao kontradikciju?! Evolucija i govori da svaka nova vrsta nastaje od jedinke koja je mutirala i izmjenila se toliko znatno da je postala razlicita od svojih predaka.

                          citat od Maggie:

                        S druge strane postujem sve vjernike i uopste mi ne pada napamet da im okrecem pamet, kao sto ti cinis, tj. pokusavas da ucinis sa svojim postovima. Svako ima svoje i ko sam ja i odakle meni pravo da ikome govorim sta je bijelo i sta je crno??


                      Kapljica mi kaze da sam vehabija, VR misli da sam Musliman a ti sad tvrdis da okrecem vjernike od vjere. De se usaglasite prvo. 01.gif
                      Nek se ljuti ko hoce - vjeruje sta hoce - ali sve je pocelo upravo provokacijama od strane ateista - koji su po mom misljenju (kao sto sam naglasio ranije) isto primitivni kao i vjerski fanatici, ako ne i gori - jer su ubjedjeni da su pametniji od njih a nisu ni blizu. Njihova vjerovanja mogu biti isto tako plitka i isto tako pogresna. Moji postovi su samo reakcija na vase postove od ranije, gdje su oni koji su vjernici ispadali budale sto su vjernici a vi ste ispadali - cool. Stoga i polemika.

                          citat od Maggie:

                        I jos nesto, ja ne mislim da su vjera i religija idiotizam, ali barem znam jednog sljedbenika spomenutih, koji jeste idiot.


                      Idiot (iz rijecnika) - A person of profound mental retardation having a mental age below three years and generally being unable to learn connected speech or guard against common dangers.

                      Prvo, uopste ne znas da li ja slijedim vjeru. Nagadjas. Meni samo idu na zivce, nafurani ultra-liberali koji uzimaju sebi za pravo da drugima sole pamet, a kad to njima neko uradi - onda se izvlace na "ja tebe postujem ti mene ne postujes". Prvo ste poceli sa vasim "naucnim i logickim postavkama protiv religioznih ljudi" a onda kad se neko pojavio ko vam je pokazao da su i vasa vjerovanja falicna, onda ste se nasli uvrijedjeni.

                      Drugo, i da sam idiot, to znaci da si pametnija od mene. 19.gif

                    Volio bih da mi neko dokaze da je Darwin dokazao da je covjek nastao evolucijom od majmuna
                    Nije nikad dokazao niti se ikad potrudio da to dokaze zato sto to jednostavno nije moguce .
                    Ni najveci pobornici teorije evolucije nisu uspjeli nista dokazati i ostala je samo pusta jadna teorija koja je ostavljena od naucnika ima pedeset godina

                    ___________________________________________________________________
                    Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

                    06-04-2005 01:09 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
                    zgembo zgembo is a Male
                    avenija kruzno




                    Poruka: 145

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od airuno:

                          citat od tana:

                            citat od airuno:

                          E pa izvini burazeru, ali ne mozes biti vjernik a da nisi religiozan. Isto kao sto ne

                          mozes biti Musliman, a da nisi vjernik, i da ne praktikujes religiozne obicaje (sto znaci

                          da moras biti religiozan ako vjerujes u Allaha).


                        cuj ne mogu - evo vidis da mogu.

                        mogu biti vjernik a da nisam religiozan i mogu biti musliman a da nisam religiozan.

                        mogu i jesam.


                      Ako je po onome sto kaze Eff. Ceric, a trebalo bi biti za sve nas iz B i H, mi

                      ne mozemo biti Muslimani, a da nismo vjernici. Cuo ga svojim usima na radiju.

                    Musliman je onaj koji posti u mjesecu ramazanu , daje zekat ,obavlja redovno namaz , odvraca od zla i upucuje na dobro itd . Ako ove osnovne stvari ne radis ( procitaj ilmihal i o imanskim shartima i o islamskim shartima ) onda mozes li stati pred ogledalo i reci da si musliman-ka . i Jos pride da se cojek opija , jede svinjetinu i psuje i cini ostale grijehe . NNaravno ne treba ljude sputavati i treba im davati savjete i pokusati ih pomoci i uputit na pravi put , ako mu Allah dz.sh nije zapecatio srce . Kome Allah dzsh daje i smiluje se nek mu zahvaljiva .
                    A Allah najbolje zna

                    ___________________________________________________________________
                    Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

                    06-04-2005 01:24 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
                    antiprotivan antiprotivan is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 2825
                    Location: Norway

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    A sta je onda onaj ciji se otac zove Salko, a majka Zejna, koji ide u dzamiju povremeno, progovori koju sa efendijom, popije kahvu i drmne dvije tri loze, sa rajom, dok igra partiju tavle negdje u hladovini, i usput pozdravi komsije u prolazu sa "merhaba", a ne zna sta znaci rijec "zekat" ??

                    ___________________________________________________________________

                      21.gif

                      06-04-2005 01:37 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                      Stranica (122): « prva ... « prethodna 29 30 31 [32] 33 34 35 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com