Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 30 31 32 [33] 34 35 36 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izgleda da neki nisu skontali Tanino pitanje.
Mozda im u tome malo pomogne nas Hamza,
i on se isto pito prije stotinjak godina ..
i danas je tema aktuelna kao i tada.
Ustvari uvjek kad su velike politicke promjene na pomolu .

Hamza Humo :

HAMZA

Nazvaše me Hamzom
Kao što nazvaše hiljadama ljudi
Iz pustinja divljih Beduina,
Crnih grdana vjecno suncanih gradova,
Himalaje, Taurusa, Pinda,
Ljudi sa plantaža,
Hiljadama bakarnih Inda
I onih s pazara visokog Irana
Što prodaju cilime,
Biser, nakit, žene.

O cudno je to cudno
Da ovdje
U našoj zemlji kraj Evrope
Hamzom zovu mene!

Cesto mislim na te Muhamedov strice,
O, veliki Hamza.
Vidim te s bakarnim kopljem i štitom
Kako se boriš u bici kod Uhda,
Jurišaš krvav, slomljena ti rebra,

Ko lav se boriš.
A kad se osvijesti -
Razbojište pusto i crno,
Na njemu sama smrt,
Po njemu šecu ko crne cavke žene.
I kada ti u bolu na bojištu jeknu,
One zavijaše ko ljute hijene,
Strahovita oka, nacerena lica
Sjatiše se na te,
Oštrim ti noktima
Išcupaše jetra,
Zgrizoše ih krvavo kao grabljivice,
Dok im lelekaše glas po razbojištu
Poput zavijanja jezive hijene.

O, cudno je to, cudno
Da ovdje
U našoj zemlji kraj Evrope
Hamzom zovu mene!

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

11-03-2015 19:02 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne stide se oni SEBE nego ih je sramota NJIH

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

11-03-2015 20:12 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I sta sad?

    http://bljesak.info/rubrika/kultura/clanak/reisululemu-kavazovica--zabrinjava-kroatiziranje-bosnjacke-djece/139814


Ko se stidi????
Ko treba da daje obrazovanje i kulturu???

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

11-25-2015 09:33 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U decembarskom broju èasopisa za djecu Vesela sveska obraæena je tema “Državni simboli i praznici”. Kao što se vidi na priloženoj fotografiji, djeci su ponuðeni svi državni i vjerski praznici, osim islamskih vjerskih praznika, tj. bajrama. Tako æe bošnjaèka djeca ( bošnjaèka djeca skoro jedini kupuju ovaj èasopis) moæi birati izmeðu katolièkog ili pravoslavnog božiæa ili æe shvatiti da bajram nije praznik. Vesela sveska se izdaje u Sarajevu, a redakciju èine veæinom Bošnjaci. Pomislili smo da se radi o tehnièkom propustu koji je nastao prilikom preloma i štampanja èasopisa. Meðutim, jedan od roditelja je nazvao redakciju i zatražio objašnjenje. Spomenuti roditelj je dobio potvrdu da se ne radi o propustu, veæ da je uredništvo Vesele sveske planski izostavilo bajram.
Ovo je samo jedan od pokazatelja koji upuæuje da se mnogi Bošnjaci stide svog identiteta i da to nameæu i drugima.

    http://saff.ba/da-li-roditelji-vode-racuna-sta-im-djeca-citaju-vesela-sveska-i-bajram/#.VmjI115v1uY

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-10-2015 02:42 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo za praznike je meni logièno... obzirom da æe uglavnom bošnjaèka djeca ovu anketu i popunjavati, onda je ofirno prelagano pitanje je li Bajram vjerski praznik 11.gif a malo je "teže" pitanje jel Božiæ vjerski praznik

a šalim se... ipak preosjetljiv je ovaj novinar koji je izvukao ovu temu i ovaj sluèaj kao nešto važan i bitan

i još nešto... hodža na jednoj hutbi reèe da je PRAZNIK potpuno pogrešna rijeè

praznik = nešto prazno
blagdan je prava rijeè, a praznik je "komunistièka rijeè" 04.gif

___________________________________________________________________

    12-10-2015 03:10 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da budemo korektni mozda su ga izostavili jer sa datum mijenja
    mada sumnjam da su oni tako duboki
    19.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    12-10-2015 03:22 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      a šalim se... ipak preosjetljiv je ovaj novinar koji je izvukao ovu temu i ovaj sluèaj kao nešto važan i bitan



    Šteta što nisu obrnuto uradili, i izostavili druge praznike, a stavili samo ovaj izostavljeni (nako radi zajebancije... ) vjerovatno bi dobili lekcije klavira o trošku države...


    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 12-10-2015 u 06:12.

    12-10-2015 06:09 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      da budemo korektni mozda su ga izostavili jer sa datum mijenja
      mada sumnjam da su oni tako duboki
      19.gif


    +1
    10.gif

    Uzeo si mi rijec iz usta

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    12-10-2015 15:40 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      U decembarskom broju èasopisa za djecu Vesela sveska obraæena je tema “Državni simboli i praznici”. Kao što se vidi na priloženoj fotografiji, djeci su ponuðeni svi državni i vjerski praznici, osim islamskih vjerskih praznika, tj. bajrama. Tako æe bošnjaèka djeca ( bošnjaèka djeca skoro jedini kupuju ovaj èasopis) moæi birati izmeðu katolièkog ili pravoslavnog božiæa ili æe shvatiti da bajram nije praznik. Vesela sveska se izdaje u Sarajevu, a redakciju èine veæinom Bošnjaci. Pomislili smo da se radi o tehnièkom propustu koji je nastao prilikom preloma i štampanja èasopisa. Meðutim, jedan od roditelja je nazvao redakciju i zatražio objašnjenje. Spomenuti roditelj je dobio potvrdu da se ne radi o propustu, veæ da je uredništvo Vesele sveske planski izostavilo bajram.
      Ovo je samo jedan od pokazatelja koji upuæuje da se mnogi Bošnjaci stide svog identiteta i da to nameæu i drugima.

        http://saff.ba/da-li-roditelji-vode-racuna-sta-im-djeca-citaju-vesela-sveska-i-bajram/#.VmjI115v1uY


    to su nase balije smislili plan. sramota. ili ukljuci vjerske praznike ili nemoj. a ne ovako selektivno. bruka i sramota. sta se onda imamo cuditi za situaciju u bosni. to nam je nasa borba dala.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-11-2015 23:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa, nisu svi Bosnjaci muslimani ,jel' tako !?

    12-12-2015 00:35 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tako je. barem na papiru, a stvarno ne znam u stvarnosti. vjerovatno nisu.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-13-2015 07:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Pa, nisu svi Bosnjaci muslimani ,jel' tako !?


    Kontrapitanje

    Jesu li svi muslimani bosnjaci? 13.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    12-13-2015 10:50 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jebeš vjeru, jebeš naciju (grafit u Mariboru)

    12-13-2015 12:40 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od makso:

          citat od STECAK:

        Pa, nisu svi Bosnjaci muslimani ,jel' tako !?


      Kontrapitanje

      Jesu li svi muslimani bosnjaci? 13.gif


    Naravno da nisu,svi mogu da pristupe -do njih je .

    12-13-2015 16:57 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Neki nisu skontali Tanino pitanje, neki nisu skontali budizam, neki nisu skontali posljedice maximalistickog nacionalizma, razliku izmedju vjere i religije, bosone i kvarkove, pravo drugog, zlatno pravilo, ispiranje mozga, kada ideologija prelazi u dogmu/religiju, zasto nema zakona o zlostavljanju djece (fizicki i psihicki), neki nisu skontali da su sami odgovorni za svoje osjecaje, neki, neki, neki, nisu, nisu, nisu....
    Neki ne kontaju da zive tudjim zivotima, a uveliko misle da zive svoje...
    Neki ne kontaju da strast i ljubav nemaju nista jedno s drugim, neki opet ne kontaju i da onaj drugi ima osnove na kojima stoji...
    Neki ne kontaju kako to da je covjeku (visa sila) svaki korak unaprijed zapisala i predodredila, a opet ga (ta ista sila) drzi odgovornim za te iste korake.
    Neki ne kontaju kako su od majmuna nastali ljudi, a neki kako od ljudi nastadose majmuni.

    Kad se okrenem oko sebe, ne kontam nista... Jos kad se pomaknem sa stajalista na stajaliste, vidim na hiljadu nacina istu stvar... Znaci opet, sve, ama bas sve je do percepcije... Trenutne pozicije... I prljavih prozora kroz koje gledamo...

    12-14-2015 14:14 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    fino receno

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-16-2015 20:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako znamo da su nam prozori prljavi... ili da nisu ?

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    12-16-2015 22:27 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ako je oblacno manje se vidi da su prljavi

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-17-2015 00:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobra ti ta... nije mi to van prozora ni padalo na pamet...

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    12-17-2015 00:24 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    u nas je sve to oko vjeroispovjesti i nacionalnosti nakaradno i totalno se ne vodi po definiciji ova dva pojma tako da ljudi cesto zbunjeni ovim....meni iskreno nebitna oba pojma....ali mi je zanimljivo da u novom zakonu o radu stoji da radnik u januaru mjesecu treba navesti koje vjerske praznike slavi te ako ih ne navede smatrat ce se da ne upraznjava vjeru....dakle ateisti slikajte se za slobodne dane....ja cu navesti daj mi dva Bajrama,jedan Uskrs i Hanuku ubaci 02.gif

    a sto se tice skola i ostalih javnih ustanova zakonom zabraniti nametanje vjerskih praznika, proslave bozica, bajrama i hidzretskih novih godina....jer se na ovaj nacin vrsi cista segregacija djece....ja sam zavrsila Opstu Gimnaziju u kojoj je za vrijeme ramazana obavezno svaki iftar obavljan u razredu (razrednica bi sastavljala cas bosanskog i razredne nastave) i to koje li ironije za njih 10 jer je ostatak razreda iz MOSTARA i uglavnom mixani brakovi....cak sta vise bilo je i osuda sto mi koji ne postimo " ne postujemo" njih koji poste jer doruckujemo 14.gif i bilo je profesora koji meni licno nisu htjeli odgovoriti s dobar dan kad bih im uputila tu uljudne dvije rijeci...samo bi prosli pored mene(to je odraz ciste nekulture) pa su se ti isti profesori zalili mojoj razrednici kako ih ne pozdravljam(Sto sam u konacni zaista i prestala raditi kad nisam dobijala od njih odgovor) i sta i kako djeca da uce i njeguju?!
    i ovdje se u biti ne radi o muslimanima koji se stide svog identiteta nego o tome sto se danas mnogi nazivaju vjernicima a vjerujte to su najmanje....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      12-17-2015 13:24 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Stranica (38): « prva ... « prethodna 30 31 32 [33] 34 35 36 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com