Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Mostarske babice i doktori koji su bili na vasem rodjenju... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
anamaria anamaria is a Female
mofo beba


Poruka: 2
Location: mostar

Thumb Up! A legenda ženskih koka TANA LAF Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

NIKO OD DIVNIH DJEVOJAKA DANAŠNJIH ŽENA DA SPOMENE NAJVEÆEG I NAJLJEPŠEG LAFA GINEKOLOGIJE DR.TANOVIÆ. MOJU MAMU JE PORODIO 3X IMAMA KAŽE DA ÆE RODITI JOŠ JEDNU BEBU ZATO JER JE TANA KRALJ NAD KRALJEVIMA. TANI VELIKI POZDRAV I ZAHVALA OD SVIH NJEGOVIH BEBA..................

___________________________________________________________________
anamaria

02-09-2007 23:49 anamaria is offline Pregledaj poruke od anamaria Dodaj anamaria u listu prijatelja
zoki13 zoki13 is a Female
mofo beba


Poruka: 2
Location: BRD

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mostarska babica Tona Milovanovic Dr. Soce od generacije 1982 dali netko zna.....

04-01-2007 21:59 zoki13 is offline Pregledaj poruke od zoki13 Dodaj zoki13 u listu prijatelja
putnik putnik is a Male
brato




Poruka: 529
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Patak Julka babica, spasila moju staru i buraza, bila na porodjaju moje stare, tetke i dainice, odnosno nas osmero rodjaka i rodica i jos ko zna koliko... Niko je ne spomenu

___________________________________________________________________
"Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

Branimir J. Stulic, 2:30

04-01-2007 22:57 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
cok cok is a Male
liska mjeseca maja


Poruka: 5450
Location: seher mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam se rodio u stali 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

04-01-2007 22:59 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na oba poroda mi bila babica Berka.Prekrasna zena,Da sam rodjenu majku povela nebi mi bila bolja.Niti jedne sekunde se nije odvajala od mene.
Pregrst srdacnih pozdrava za Berku. 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

05-23-2007 21:23 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
mica maca mica maca is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 430
Location: živim u blizini....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na oba poroda bila mi Jaka(Batida de Coco) 13.gif .Kraljica najveæa i dr,Soldo koji me oduševio i spasio od rezanja i šivanja.

___________________________________________________________________
ako pametne misli prolaze vašom glavom znaèi da se tamo ne zadržavaju

05-23-2007 22:46 mica maca is offline Pregledaj poruke od mica maca Dodaj mica maca u listu prijatelja
CVJETIC CVJETIC is a Female
rodjena


Poruka: 935
Location: Starmo

dr.Hasan Jusufoviæ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moja mama kaze da je Dr.Jusufoviæ(na zalost rahmetli) bio jedan od najboljih strucnjaka u Mostaru ...bio je na porodu kada sam ja došla na svijet i moj mladji brat.

Dr. Hasane neka ti je rahmet tvojoj plemenitoj duši

___________________________________________________________________

    07-27-2007 18:50 CVJETIC is offline Pregledaj poruke od CVJETIC Dodaj CVJETIC u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mislim da je moju majku porodila berta i jos neka a doktor bio soce
    a ja kad sam radjala bile rusmira i zdravka a doktor velibor mandic ekipa koju sammogla pozeliti spasili i mene i djete i da ih nije bilo ne bi bilo ni mene ni djeteta danas 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    07-27-2007 20:04 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    abrasevic abrasevic is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 125

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sa prvim djetetom me porodio doktor Ademovic Ismet i njemu sam zahvalna sto sam ostala ziva. Njega treba ustati i spomenuti. Predivan covjek, toliko mi je pomogao i u toku trudnoce i na samom porodu, da mu nikad ne mogu dovoljno zahvaliti. Kad se samo sjetim koliko je imao strpljenja sa mnom i uvijek dobar, prijatan i spreman da pomogne. Boga sam molila cijelu trudnocu da me on porodi i hvala mu, ispunio mi je zelju. Bilo bi mi drago ako neko zna nesto o njemu da se javi. Na prvom porodu mi je bila babica-VJESTICA FAHIRA, ako se nje neko sjeca. Ostavila me pod trudovima i otisla da pije kafu, ni jedne sekunde mi nije pomogla, vec je lajala dok nije Ademovic usao i zacepio joj usta i pomogao mi darodim. Kako je samo mrzim. Sa drugim djetetom me porodila doktorica Suma, svaka joj cast, od prvog trenutka kd me pregledala dok nisam rodila nije me ostavljala ni sekunde. Babica mi je bila Berka , divna zena, za svaku pohvalu i ja vjerujem da je se mnoge mostarke-mame nose u lijepom sjecanju.

    07-29-2007 17:28 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Za babicu Berku 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    07-29-2007 18:02 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    gorza gorza is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 105

    Fahra Èerkiæ Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam roðen u istoj kuæi, u istoj sobi i istom æošku, kao i moj rahm.otac. Babica mi je bila rahm.Fahra Èerkiæ, supruga rahm.Zije Èerkiæa, a majka prerano umrlog-poginulog Dine Èerkiæa, i umrlog Envera-Enke Èerkiæa.

    07-29-2007 19:00 gorza is offline Pregledaj poruke od gorza Dodaj gorza u listu prijatelja
    gorza gorza is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 105

    Za Fahru, Ziju, Dinu i Envera Èerkiæa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gorza dana 07-29-2007 u 19:02.

    07-29-2007 19:02 gorza is offline Pregledaj poruke od gorza Dodaj gorza u listu prijatelja
    gorza gorza is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 105

    Dr. Rifat Pavlovic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Gotovo svi doktori su volili lovu, a najmanje se to odnosilo na dr. Rifata. Meðutim Rifat je bio direktan. Otvoreno bi rekao šta da mu donesu. Lovu nije tražio, ali jest volio pojesti pa bi otvoreno rekao donesite mi tepsiju bureka i sl. Nek mu je vjeèni rahmet.

    07-29-2007 19:13 gorza is offline Pregledaj poruke od gorza Dodaj gorza u listu prijatelja
    zutaljka
    SexNepoznat

    Poruka: 1529

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Babica Berka ostala mi je u najljepsem sjecanju

    sa toliko ljubavi mi je prilazila i meni i mojim bebama

    jedan veliki pozdrav gospodji Berki 33.gif 33.gif 33.gif

    07-29-2007 19:55 zutaljka is offline Pregledaj poruke od zutaljka Dodaj zutaljka u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Gorza,ja otisla da se porodim,a dr.Rifa kaze mami :dok ti napravis zeljanicu i burek sve ce biti gotovo. 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    07-30-2007 02:11 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    gorza gorza is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 105

    Rifa Pavlovic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Upravo tako. Ne dam na komsiju.

    08-09-2007 01:21 gorza is offline Pregledaj poruke od gorza Dodaj gorza u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nedam ni ja.

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    08-09-2007 17:26 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    mostarka79 mostarka79 is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 561
    Location: SWE

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Vrelo_Radobolje:

          citat od Amir:


        pitanje, sto ova tema ode u legende mostara???


      Mela u svom postu pomenu doktora Velica...Taj covjek je u svom radnom vijeku sigurno prisustvovao rodjenju par hiljada malih mostarki i mostaraca...Ili jedna babica koja je u svom radnom vijeku takodjer prisustvovala rodjenu par hiljada svojih sugradjana...Pa zar to nisu legende ljudi...
      Za mene jesu, a sad opet svi mi imamo svoje misljenje i nacin razmisljanja...

      Inace, ne vidim niti jedan drugi podforum koji bi odgovarao za ovakvu temu...Ako administratori i moderatori imaju drugacije misljenje i misle da ovoj temi ovdje nije mjesto, neka istu slobodno sklone ili izbrisu...



    tako je a da se slucajno ta babice nije zvala Munevera Hebib(zvana teta Vera) to je jedna divna zena i babica sa velikim iskustvom i meni je cak u svedskoj pomagala oko moje malene,jedna 33.gif za tetu Veru

    08-11-2007 00:09 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
    almonda almonda is a Female
    seka


    Poruka: 681
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Berka Vera i Vahida 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

    08-11-2007 21:39 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
    grozdana grozdana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1047

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mene je porodila babica po imenu Munevera...... i sestru mi i brata...
    ne znam je li Hebib....niti je li ziva....ali hvala joj....

    ___________________________________________________________________

      09-06-2007 13:27 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
      Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com