Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » BIH pasos » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Elma_ FS Elma_ FS is a Female
rodjena




Poruka: 995
Location: 'Ta ja znam?

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A u principu to sto kazes za licne i pasos je ustvari protivzakonito ovdje, ako se situacija sredi i danci lovnu te- onda izgubi oba 02.gif

___________________________________________________________________

    09-14-2006 11:29 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
    Elma_ FS Elma_ FS is a Female
    rodjena




    Poruka: 995
    Location: 'Ta ja znam?

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma nije ni vazno, glupo pitam jer mi nije jasno....

    ___________________________________________________________________

      09-14-2006 11:30 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
      alaga alaga is a Male
      moforaja




      Poruka: 5566
      Location: Zabrdalje

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Elma_ FS:

        Samo me interesuje ovo:

        dosta raje ovdje u DK je uzelo dansko drzavljanstvo i posto danska ne dozvoljava duplo oni su automatski izgubili bosansko. Ako uzmemo na stranu trenutne mucke po ambasadama, znaci da ti ljudi vise nisu bih drzavljani - i kako sad oni mogu da se vrate u bih i da zive dole kao sto kazu ( vecina) da planiraju?

        Mislim ne kontam, ko biva svi hoce da se vrate nazad a odrekli se bih drzavljanstva - gdje je tu logika?

      Bh drzavljanstvo se ne gubi u Danskoj nego U BiH.
      Ako si u svojoj zemlji podnio molbu za ispis iz drzavljanstva platio pristojbe i takse
      i od Bh vlasti dobio odgovarajucu potvrdu tada i samo tada prestajesh biti drzavljanin BiH.
      Naravno i automatski po slovu nekog zakona koji bi se donio u Bih a koji bi uveo atomatiku brisanja iz liste drzavljaja , nakon ispunjenja odr uslova i sl.
      Sva ostala odricanja po kojekakvim formularima su formalnosti
      ili sto bi rah majka rekla
      Prdile zrele , opadale zelena 05.gif

      ___________________________________________________________________
      UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

      09-14-2006 11:34 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
      Elma_ FS Elma_ FS is a Female
      rodjena




      Poruka: 995
      Location: 'Ta ja znam?

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Cekaj Alaga, znaci po tom tvom smo mi jos uvijek Bosanski drzavljani, al kako onda kazu da nemas pravo imati dvojno drzavljanstvo ako uzmes dansko 14.gif 14.gif

      E hebes me glupu al ja nista ne kontam ovdje, fala bogu pa ne studiram samfundsfag ili nedaj boze prava 07.gif

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Elma_ FS dana 09-15-2006 u 07:14.

        09-14-2006 11:37 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
        Mostarka83 Mostarka83 is a Female
        Legally Blonde




        Poruka: 3490
        Location: U Cernici
        pokretac teme Thread Started by Mostarka83

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Elma_ FS:

              citat od Mostarka83:

            21.gif


          Sta ti macko mases glavom 02.gif

          Odoh ti ja u MO krajem januara, hocemo li se vidjet 33.gif


        Nista sreco, cuj krajem januara , tek smo septembar moja ti 07.gif
        Haj ti , ja ako slucajno podjem pisem ti SMS 07.gif

        ___________________________________________________________________
        JaMojaTi.gif

        09-14-2006 11:37 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
        Mostarka83 Mostarka83 is a Female
        Legally Blonde




        Poruka: 3490
        Location: U Cernici
        pokretac teme Thread Started by Mostarka83

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pusti alagu, ja ga nista ne kontam vako plava..pa dje ces ti 07.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        JaMojaTi.gif

        09-14-2006 11:39 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
        Elma_ FS Elma_ FS is a Female
        rodjena




        Poruka: 995
        Location: 'Ta ja znam?

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Mostarka83:

          Nista sreco, cuj krajem januara , tek smo septembar moja ti 07.gif
          Haj ti , ja ako slucajno podjem pisem ti SMS 07.gif


        E hehe ja ti to tako unaprijed na po godine isplaniram, sta cu znas kako je mora sve da se poklopi 02.gif

        Ok javi na sms pa da se iskafenisemo

        ___________________________________________________________________

          09-14-2006 11:39 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici
          pokretac teme Thread Started by Mostarka83

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          To sto alaga hoce da kaze je...Da prestajes biti drzavljanin na papiru a vako se ko fol jos racunas drzavljanin 14.gif

          Uh zabole me glava od misljenja 13.gif

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          09-14-2006 11:41 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Elma_ FS:

            Ja Carmela to je sad trenutno tako. Ali recimo da se situacija u bih regulise za nekih 5 godina, sta onda? To mi nije jasno.

            Evo da kazemo da ja naprimjer hocu da se vratim u Mostar a uzela sam Dansko drzavljanstvo - znaci onda moram sve iz pocetka ili sta?


          Zašto iz poèetka? Kažeš uzela si danski pasoš i sad bih te ja trebala pitati zašto, ali neæu jer je to tvoja stvar. Kad se u BiH situacija "reguliše" kako ti kažeš, predpostavljam da se neæe vaditi novi pasoši svake dvije godine, nego samo produžavati stari i to na duži period. To je jedino šta me zanima pored èinjenice da mi hoæe ili neæe trebati vize. Mislim da trèiš pred rudu s tim šta ako se htjednem vratiti a ja Dankinja. Logiènije je da ja tebe sada pitam kako se osjeæaš kao Elma a Dankinja, ali zanemari ovo jer svak radi šta mu odgovara, jer ponavljam se posjedovanje pasoša odavno nema smisao kao što je nekad imao.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          09-14-2006 11:43 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          Layla12 Layla12 is a Female
          trudim se




          Poruka: 195
          Location: Too daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Elma_ FS:

            Carmela to si potåuno u pravu, vidjetcemo nakon izbora sve te "patriote". Ali meni se cini da svi oni vole BIH dok ne pohapaju pare a onda noga... 21.gif

            A licno mislim da pasos i uzimanje drugih drzavljanstva nema nikakve veze sa tim koliko volimo svoju zemlju ili ne, radi se o prakticnim stvarima i zivotnim okolnostima.

            Zemlja svoja se voli srcem i dushom - a ne pasosom 01.gif


          Potpuno se slazem s tobom 10.gif
          Naravno da je svk imao svoj razlog..izvaditi drugi pasos,promjeniti drzavljanstvo ili se cak odreci bosanskog..
          Ja sam licno imala toliko problema sa nasim pasosom 08.gif ..ma bruka ziva..ma evo ti samo jedan primjer.....kad mi je god istekao pasos ili gospoda trazila da se izvadi novi 21.gif ja sam ti morala ici u London (a zivim u Skotskoj ) 21.gif Svaki put su odbili da mi bilo sta posalju...uvijek su trazili da se licno dodje i potpise za pasos 08.gif 08.gif ..jebe se njih sto ja zivim daleko,u drugoj hebenoj drzavi....I tako mi jedan dan pukne film i predam papire za britanski pasos.....Otkad sam ga dobila nikad me glava nije zabolila 18.gif

          ___________________________________________________________________
          mostarka.gif

          09-14-2006 11:55 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
          zgera
          SexNepoznat

          Poruka: 296

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          elma ti si izdala bosnu

          09-14-2006 11:59 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
          TigricaX TigricaX is a Female
          zvrk hanuma




          Poruka: 6105
          Location: Nesvrstana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od MJESECARKA:

            Kakvi ljudi, takva i drzava...

            I dokle god svaki pojedinac ovako razmislja, kao Tigrica ili Taxi, ne trebamo ni od drzave nista vise ocekivati...
            I ne trebamo se cuditi ni ljutiti sto hrvati iz BiH, imaju svoje putovnice, koje takodje vise "vrijede" od naseg pasosa...
            Ma i da je najgori na Svijetu, moj je!

            Ma svakom svoje, ja svog i dalje nedam, ni za jedan drugi, i uz njega mi ni jedan drugi ne treba...
            I srce mi ko Hum, kad ga na granici izvadim i pokazem...

            Moje misljenje...


              citat od liberty:

            Tigrice ja sa gushtom produzujem ovu nasu nevrijednu hartiju ali inat.....ebiga


          Ne vidim ni po cemu kako se na taj nacin dokazuje patriotizam i pomaze nasoj dragoj BiH. Podsjeca me prica na onu ratnu, ako si otisao negdje u izbjeglistvo nisi valjao onima koji su ostali jer nisi patriota. Glupost.
          Nije se raja razisla po bijelom svijetu od srece nego od muke. Placati onim lopovima na vrhu svaku godinu ili dvije za novi pasos, a onda za svaki put ganjati vizu po raznim ambasadama i konzulatima, je meni besmisleno ako to ne moram i imam izbora.

          Mjesecarka, ljudi ko Taxi i ja nisu napravili nasu drzavu ovakvom kakva je, niti je zbog nashih pasosa jos uvijek takva. 18.gif 25.gif

          Liberty, ja iz inata (i iz ljubavi) ne odem na Havaje na odmor, nego u BiH, i to s gushtom 10.gif

          ___________________________________________________________________
          "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
          i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

          09-14-2006 12:00 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
          Zadavalica Zadavalica is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 1632
          Location: s dna kace

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od TigricaX:

                citat od MJESECARKA:

              Kakvi ljudi, takva i drzava...

              I dokle god svaki pojedinac ovako razmislja, kao Tigrica ili Taxi, ne trebamo ni od drzave nista vise ocekivati...
              I ne trebamo se cuditi ni ljutiti sto hrvati iz BiH, imaju svoje putovnice, koje takodje vise "vrijede" od naseg pasosa...
              Ma i da je najgori na Svijetu, moj je!

              Ma svakom svoje, ja svog i dalje nedam, ni za jedan drugi, i uz njega mi ni jedan drugi ne treba...
              I srce mi ko Hum, kad ga na granici izvadim i pokazem...

              Moje misljenje...


                citat od liberty:

              Tigrice ja sa gushtom produzujem ovu nasu nevrijednu hartiju ali inat.....ebiga


            Ne vidim ni po cemu kako se na taj nacin dokazuje patriotizam i pomaze nasoj dragoj BiH. Podsjeca me prica na onu ratnu, ako si otisao negdje u izbjeglistvo nisi valjao onima koji su ostali jer nisi patriota. Glupost.
            Nije se raja razisla po bijelom svijetu od srece nego od muke. Placati onim lopovima na vrhu svaku godinu ili dvije za novi pasos, a onda za svaki put ganjati vizu po raznim ambasadama i konzulatima, je meni besmisleno ako to ne moram i imam izbora.

            Mjesecarka, ljudi ko Taxi i ja nisu napravili nasu drzavu ovakvom kakva je, niti je zbog nashih pasosa jos uvijek takva. 18.gif 25.gif

            Liberty, ja iz inata (i iz ljubavi) ne odem na Havaje na odmor, nego u BiH, i to s gushtom 10.gif


          10.gif

          ___________________________________________________________________
          ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

          09-14-2006 12:01 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici
          pokretac teme Thread Started by Mostarka83

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          09-14-2006 12:02 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Elma_ FS:

            Cekaj Alaga, znaci po tom tvom smo mi jos uvijek Bosanski drzavljani, al kako onda kazu da nemas pravo imati dvojno drzavljanstvo ako uzmes dansko 14.gif 14.gif

            E hebes me glupu al ja nista ne kontam ovdje, fala bogu pa ne studiram samfundsfag 07.gif


          Imam Zakon o BH državljanstvu s aneksom, ali je PDF format i veliko 140KB pa ne znam kako æu ti poslati, jedino na mail, ili Tigrice da pošaljem tebi pa ti stavi na forum?!
          PS. Elma, BiH èini mi se dosad ima samo jedan bilateralni sporazum o državljanstvu?!

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          09-14-2006 12:43 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          TigricaX TigricaX is a Female
          zvrk hanuma




          Poruka: 6105
          Location: Nesvrstana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moze Carmela 10.gif

          ___________________________________________________________________
          "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
          i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

          09-14-2006 12:44 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Elma ,udaj se za mostarca,ili nekog drugog bih državljanina,i eto ,opet æeš biti bih državljanin.Uvjek æe biti nekih rupa u zakonu ,tako da može imati bih pasoš ko god to želi.
          10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            09-14-2006 12:56 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            beli beli is a Male
            moforaja




            Poruka: 4109
            Location: USA

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ta prica u vezi pasosha je totalno bespotrebna jer bi svatko od nas izvadio i Albanski(ako se moze putovati s'njim).....i totalno je besmisleno porediti pasosh bilo koje zemlje sa onim starim(crvenim) jer je onaj bilo kums imati i svi te gledali s'poshtovanjem...volili ili ne ali je dosta znacio u svijetu....
            Od ulaska u Ameriku tri puta vadio - 200$ po jednom pasoshu....i presto ne radi para i placanja istog, vec radi ljudi koji su radili u ambasadi(cekash na pasosh po 2-3 mjeseca)....
            e to mi se zgadilo i rekoh haj ti Marinko polazi i klepi americki....
            Ili josh sjeziji primjer je kad vidite ljude od 60-70 godina da idu polagati za americko drzavljanstvo znash koliko je sati...i ko koci...

            ___________________________________________________________________
            audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
            autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
            Princ cuvaj mjesto na seciji....

            09-14-2006 13:03 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
            Zadavalica Zadavalica is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 1632
            Location: s dna kace

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od beli:

              Ta prica u vezi pasosha je totalno bespotrebna jer bi svatko od nas izvadio i Albanski(ako se moze putovati s'njim).....i totalno je besmisleno porediti pasosh bilo koje zemlje sa onim starim(crvenim) jer je onaj bilo kums imati i svi te gledali s'poshtovanjem...volili ili ne ali je dosta znacio u svijetu....
              Od ulaska u Ameriku tri puta vadio - 200$ po jednom pasoshu....i presto ne radi para i placanja istog, vec radi ljudi koji su radili u ambasadi(cekash na pasosh po 2-3 mjeseca)....
              e to mi se zgadilo i rekoh haj ti Marinko polazi i klepi americki....
              Ili josh sjeziji primjer je kad vidite ljude od 60-70 godina da idu polagati za americko drzavljanstvo znash koliko je sati...i ko koci...


            10.gif

            vako mogu samo LOLICI 35.gif 04.gif 10.gif

            ___________________________________________________________________
            ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

            09-14-2006 13:21 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
            taxi taxi is a Male
            Liska mjeseca avgusta




            Poruka: 18170
            Location: M&R

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            E sad znate kako je jadnom Ibrahimu 21.gif 21.gif

            ___________________________________________________________________

              09-14-2006 14:15 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
              Stranica (8): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com