Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Prakticiranje Islama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma dajte deco, moze li bar jedan put bez offova?! 21.gif hhhhhh 24.gif 27.gif 11.gif

12-24-2006 04:29
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

        citat od Indijanac:

      Cilj opravdava sredstvo, sve u vecu slavu boziju itd, itd...

      Sve vec vidjeno...

      Inkvizicija, jezuiti i te spice...

      Volio bih da se i Islamu desi jedna reformacija,
      slicna onoj koja se desila katolickoj crkvi.

      Valjalo bi bas radi tih fundamenata vjere
      i njenih osnovnih postulata.

      Ne znam kako se vama cini, ali bas ova kontradiktornost meni bode oci.

      Na jednoj strani postoji ona

      "Onaj ko je ubio jednog nevinog covjeka, ubio je citavi svijet"

      i ovoga o nagradi u raju, oprostu grijeha i cak oprostu da je ubijen nevini covjek.

      Ne znam, ko odlucuje o tome sta vise vrijedi, koji postulat ?
      Kontradiktornost u okviru jedne religije, jedne svete knjige.
      To je to sto mene ljuti.
      I onda naidje par fanatika koji uzmu onu recenicu koja njima pase,
      naravno kada im treba i izvadjenu iz kontexta i eto ti frke.

      Imaju moralno pokrice, tako pise u knjizi i udri.

      Svaka cast i religiji i vjernicima,
      ali nema ni te religije ni tog boga
      kojima treba zrtvovati nevine ljude.

    05.gif
    pozdrav svima koliko vas ima 05.gif evo ja malo citala ovaj topic (trazila nakav recept i nasla vas 13.gif ) pa me zasvrbise prsti 29.gif
    indijanac, uz duzno postovanje, ali ja malo sumnjam u to tvoje citanje kur'ana i to
      nekoliko puta
    , dobro bogami hafiz nisi postao, cuj nekoliko puta, aferim ako istinu zboris 13.gif ...haj daj malo tih kontradiktornosti, bas me zanimaju 07.gif ovo u kvotiranom postu sto navodis kao kontradiktornost u kur'anu mislim, nidje veze mijesas kruske i kajsije 35.gif

    a kakvu bi ti to reformaciju islama, ono da svako "pleme" pise svoj citab, kako mu najbolje pase pa da umjesto jednog citaba imamo 64 (negdje sam procitala da toliko razlicitih biblija postoji), neka nama jednog pa ko hoce taj i moze, ta citao si citab i znas da i u njemu fino stoji da
      u vjeri prisile nema
    pa sto bi ga onda reformiso 14.gif

    sto se tice ljudi koji se deklarisu kao vjernici i u ime te vjere rade gluposti, glupo je kroz njihova djela osudjivati kur'an, jer ta njihova (ne)djela su osudjena u samom kur'anu, valjda se razumije sta je pisac htio da kaze...tipa vidi ga sve pokr'o a uvijek poletio u prvi saf 21.gif ...cuj kad bi na ulazima u djamije bio detektor ono pi-pi ako ulazi kakav grijesnik, ta zapistalo bi na prvog rejsa 18.gif ne bi niko mogao proci, mozda par ovakvih k'o miron 33.gif svaka cast

    haj' da ne vazim vise, a bilo bi materijala za kvotanje, ma nije fer prvi post i odmah u napad, a jesam tabijasus 35.gif

    budite mi pozdravljeni



OK, nevista, vazi, ali sacekaj da prodju svi ovi praznici
jerbo ce nam se vjernici naljutiti.

Onda se moremo raspravljat.

I ne sekiraj se,
dok tvoj post ne prelazi granice pristojnosti,
imas pravo da se ne slazes sa mnom.
Nikakvih problema. 33.gif

Dok god se diskusija vodi na osnovu argumenata
nemam nikakvih problema sa time.

Samo nastavi
(al nastavicu i ja 25.gif )

Evo tebi cvetak jedan, pa se javi kad prodju praznici da prozborimo koju 33.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

12-25-2006 11:28 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ok, indijanac, primljeno na znanje 07.gif idem odmah uciti gradivo za diskusije 13.gif 13.gif

12-25-2006 12:01 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa dobro, sta je smesno ? 14.gif

Eno, eno, jos joj i ruzu postavio, dzaba 21.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

12-25-2006 12:55 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Indijanac:

    Pa dobro, sta je smesno ? 14.gif

    Eno, eno, jos joj i ruzu postavio, dzaba 21.gif


ma smijem se od muke, ko ce uciti a praznici 13.gif a da mi odmah razbacimo ono na male, ko ce cekati toliko 35.gif 13.gif

a 'ta ce mi ruza evo mi je u avataru 07.gif

sorry na off-u, necu vise 29.gif

12-25-2006 14:51 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

islam je sigurno najteze praktikovati od svih ostali vjera,kad to spominjem prije svega mislim na praktikovanje,u pravom smislu te vjeri klanjanje svih vakat namaza ,posta ,znaci da bi neko bio musliman u pravom smislu te rijeci ,mora biti spreman na velika odricanja,kolko pojedinci to zloupotrebljavaju ili ne ,je sasvim neka druga tema 05.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

12-25-2006 14:59 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9500
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

If you dont.... A Muslim(s) around the world could be receiving false

information about Islam which you know about, so I would send this messages

as soon as u have read it.
Beware of the following websites:
1.

    www.answering-islam.org


2.
    www.aboutislam.com


3.
    www.thequran.com


4.
    www.allahassurance.com


These sites have been developed by the Jews Who Intentionally spread wrong information about the QURAN , the HADITH and the Islam
Please spread this information
To all the
Muslim brothers and sisters around the world.
Always check the source of any Islamic web site
even if it is very convincing

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-01-2007 14:04 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
mahalusha mahalusha is a Female
avenija kruzno




Poruka: 150
Location: OLD PUEBLO

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Thank you Pasha-very good post

___________________________________________________________________

    STARMO DO GROBA

01-02-2007 00:53 mahalusha is offline Posalji email za mahalusha Pregledaj poruke od mahalusha Dodaj mahalusha u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dva uslova za uspjeh



Dva uslova su potrebna za uspjeh. Prvi je

    razlikovati Istinu od neistine
i drugi je
    davati prednost Istini
nad neistinom. Prvi uslov zahtjeva znanje i razumjevanje, a drugi volju i snagu. Ove osobine odredjuju uspjeh i status covjeka kod Allaha subhanahu wa ta`aala.

Allah je pohvalio Svoje poslanike zato sto su posjedovali ove osobine: "I sjeti se robova nasih Ibrahima i Ishaka i Ja`kuba, cvrstih i dalekovidnih (koji su posjedovali snagu i razumjevanje)." 38:45

Razumjevanje u ovom ajetu znaci posjedovanje ispravnog znanja o vjeri dok se snaga odnosi na sposobnost da se to znanje sprovede u djelo i prenese drugim.
    U pogledu ove dvije osobine, ljudi se djele u cetiri grupe:


Prva grupa ukljucuje sve koji


    Druga grupa je suprotna od prve. Njeni clanovi
      posjeduju malo ili nimalo znanja o vjeri i malo ili nimalo snage i volje u obavljanju djela. Oni nisu od koristi niti sebi niti drugim ljudima.


    Treca grupa ukljucuje one koji
      posjeduju znanje i razumiju vjeru medjutim slabi su u slijedjenju vjere
    i pozivanju drugih ka vjeri. Oni poznaju Istinu ali
      rijetko djeluju u skladu sa svojim znanjem.
    Oni poznaju teskoce na Putu ali ne cine nista da ih savladaju. Oni su obrazovani ucenjaci sve dok ne treba stupiti u akciju.


      Cetvrta grupa su ljudi koji
        posjeduju snagu i moc ali je njihovo znanje o vjeri nedovoljno
      . Oni jedva da razlikuju izmedju dobrog i loseg i u stanju su da pobrkaju koristan lijek za otrovnim napitkom.
        Njihov cilj je ahiret i za njega cine velike napore
      .
        Medjutim oni nisu svjesni devijacija u svom vjerovanju, rijecima i djelima. Ako su ljudi u trecoj grupi slabi zbog slijedjenja svojih prohtjeva, ljudi u ovoj grupi su slabi zbog svog neznanja.
      Oni ne posjeduju ispravno znanje o svom Gospodaru i kako da mu ispravno ibadet cine. Oni kreiraju svoj ibadet u skladu sa svojim prohtjevima, obicajima njihovog drustva ili snovima njihovih sejhova.

        Nijedna od ovih grupa nije u stanju da bude lider
      u vjeri osim prve grupe, kao sto Allah kaze: "Mi smo ucinili od njih vodje koji upucuju po Nasoj zapovijedi kad su strpljivi bili i u dokaze Nase cvrsto vjerovali." [32:24] U ovom ajetu, Allah nam kaze da se do vodstva u vjeri dolazi zahvaljujuci strpljenju i cvrstoj vjeri. Ljudi koji posjeduju ove dvije osobine su poput onih koje je Allah isljucio iz gubitnika kada se kleo vremenom: "
        Tako Mi vremena! Zaista je covjek na gubitku, osim onih koji vjeruju i rade dobra djela i koji preporucuju (jedni drugima) Istinu i koji preporucuju (jedni drugima) strpljivost." [103:1-3]


      edit:
        http://www.bih.org

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane behar dana 01-14-2007 u 22:58.

        01-14-2007 22:56 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        nik obrisan
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        "I sjeti se robova nasih Ibrahima i Ishaka i Ja`kuba, cvrstih i dalekovidnih (koji su posjedovali snagu i razumjevanje)." 38:45


        Komentar na ovo u zagradama: cvrstoca se sa ovim podrazumijeva stabilnost i cvrstocu u imanu, a ne snagu! Pojam "snaga" se moze tim podrazumijeti samo u slucaju gvodzja, ili neke slicne materije, ali ne u ovom slucaju i odnosu na Poslanike. Kada Allah govori o ljudskoj snazi onda je i sigurno tako nazove, primjer Musaa i Talut... toliko na ovom mjestu. Salam alejkum!

        01-15-2007 14:37
        krushko
        SexNepoznat



        Poruka: 433

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Islam nije teska vjera za prakticirati ako covjek ima Iman u srcu . Ako ga nema onda mu je sve tesko . Sa slabim imanom ili kod pocetnika se javljalu nevolje , sejtan nalet ga bilo nagovara covjeka na sve pogreshno ili npr ustajanje na sabah sve ti sapce u uho ostani jos malo stici ces ili ti govori naspavaj se aj oprostice tebi Allah dz.sh , pa covjek propusti namaz ili ga ne klanja nikako . Sjecam se na jednom predavanju prica hodza kako je jedan od Poslanikovih ashaba , ja mislim Osman r.a. tako zakasnio na sabah pa je ljut na sejtana koji ga je obmanuo ostao da klanja do podneva i nastavio i dalje i dalje . Muhamed s.a.w.s je tada rekao otprilike ovako :" Sada mislim da se sejtan ( nalet ga bilo ) rastuzio i da je bijesan i da vise nema sta da radi kod Osmana r.a. U njega je iman zaista cvrst "

        Evo ovo ne mogu shvatiti : Ide covjek u dzamiju na dzumu a ne klanja obavezne namaze . Ili ide da klanja bajram namaz a ostale ne klanja nikako . Mislim pohvalno je za svakoga da ide sa djecom na Bajram namaze da se djeca nauce sta je Bajram ali zasto onda alkohol itd itd . Razumijet mogu pocetnike ili omladinu ali starije osobe ne razumijem nikako . Ali ima osoba koje idu na dzumu dosta dugo vremena ali ne klanjaju ostale namaze . Kada je petak u BiH onda muslimani rade otprilike do dzume i onda svi napustaju posao . Da li svi idu na dzumu ? Naravno ne . Zalosno ! Da svakog covjeka koji barem ulazi u dzamiju na Bajram namaz dragi Allah uputi na pravi put , da mu ojaca iman i da svaki insan koji ulazi u dzamiju shvati da je duznost muslimana da klanja sve namaze jer ce za to prvo biti pitan na sudnjem danu . AMIN

        ___________________________________________________________________
        http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

        Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
        Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

        01-15-2007 23:23 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
        nik obrisan
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da i tebe Allah naputi na pravi put, siratul-mustekim, inshaAllah! Pa da ostavis hadise i prihvatis se Kur'ana! :) Salamu alejkum!

        01-15-2007 23:51
        krushko
        SexNepoznat



        Poruka: 433

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Rey sta hoces reci sa ovim . I ti pocela ko Tana 19.gif Pa u samom Kuranu ti se kaze da se treba sljediti Poslanik s.a.w.s. , da ti sad ne citiram ajete , znas i sama koje 10.gif

        ___________________________________________________________________
        http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

        Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
        Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

        01-16-2007 00:18 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
        nik obrisan
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        A jeli ga ja to ne slijedim citajuci Kur'an? Ili kako si to mislio? Da se nekako vratim u 7 stoljeto pa da to potpuno i sigurno uspijem? :)

        01-16-2007 00:42
        samed samed is a Male
        guster


        Poruka: 60
        Location: Mostar, BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Selam svima!

        Puno ste tema presli pa ih nemogu sve odgovarati pa cu par koje su mi ostale upecatljive. Iz pristojnosti prvo na originalno pitanje u temi a to je sta je prkticiranje Islama. Kao i obicno, znaci razlicite stvari razlicitim ljudima ali buduci da je Islam vjera u kojoj nema neobjasnjenih stvari i koja je precizna zna se sta je prakticiranje islama. Pokusacu sto krace. Allah dz.s. NECE oprostiti grijehe koji se cine prema drugim ljudima! Hadis: Pomoci bratu Muslimanu je bolje nego mjesec dana u itikafu provesti. Hadis: nicim se nemozete pribliziti vise GOSPODARU od onoga sto je strogo propisano. Kad sve to saberes jasno ti je (bar po mom misljenju), farzovi prioritet (ono sto je strogo propisano), pazi da se ne grijesis prema ljudima i pomazi im jer ti je to najbolja nafila. Za ostatak bi mi trebalo previse kucanja i ne bi niko cito.

        Ti si indijanac velika neznalica sto se tice Islama. Kontradiktornosti u Kur`anu a.s NEMA! Ono sto ti navodis nebih se ni zamarao komentarisati jer fakat neznas sta pricas.

        E sad Rey, nemozes i nesmijes tako sa hadisima. Muhammed a.s. je bio ziveci Kur`an, on nam je objasnio na sta se koji ajet odnosi i kako ga ispostovati. Samo klanjanje je hadis jer nigdje u Kur`anu neces naci tacan slijed i formu namaza. Tako je i sa ostalim stvarima, ti nemozes shvatiti Kur`an NIKAD kao sto ga je Poslanik a.s. shvatao, prema tome on ti ga je jednostavnim rijecima i praksom objasnio. Ti citaj i proucavaj Kur`an i to je jako dobro djelo ali ono sta je Poslanik a.s. objasnio to prihvati jer to ti je i olaksica za tebe.
        Iznenadio me odgovor od krushke koji ima toliko za mene neprihvatljivih post-a onako sazet i sve ti je reko. Allah dz.s. ti naredjuje da slijedis Muhammeda a.s. pa sve sto se dokaze da je Poslanik a.s. radio se treba slijediti, naravno uz pretpostavke da su svi uslovi ispunjeni ili da se ne odnosi na neku specificnu situaciju itd. nemoras se vracati u 7 vijek vec procitaj provjerene i verifikovane zbirke hadisa i zivot ce ti biti mnogo laksi.

        01-17-2007 14:22 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
        Amaryllis Amaryllis is a Female
        seka




        Poruka: 844

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od samed


          Ti si indijanac velika neznalica sto se tice Islama. Kontradiktornosti u Kur`anu a.s NEMA! Ono sto ti navodis nebih se ni zamarao komentarisati jer fakat neznas sta pricas.


        e nek' si mu rek'o 07.gif

        Dobrodosao na forum 33.gif

        01-17-2007 14:59 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
        samed samed is a Male
        guster


        Poruka: 60
        Location: Mostar, BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U principu nebih se ni obazirao na njega ali mi nemoze pod kozu vise! Ljudi se lataju tumacenja Islama po nekom svom izboru i svi se kriju iza one "to je moj izbor" ili "ja vjeru tako vidim" i to prihvatam ali kad pocnes javno da iznosis svoje stavove onda je to javna stvar i podlezan si kritikama (ako se moj komentar moze nazvati kritika). E nije malo sto se neuki muslimani hvataju tumacenja nego jos poceli i nemuslimani i ja bi i jedne i druge ttrebo samo procitati i proci. E necu!
        Ima za indijanca primjera tih "kontradiktornosti u Islamu" samo da je on procito Kur`an (ali bas procito a ne pregledo ko da je 1000 zasto 1000 zato). Recimo slijedece su ISCJECI iz ajeta "pripada vam pravo na osvetu a bolje vam je oprostiti" a u drugom ajetu stoji "u osveti vam je spas o vi razumom obdareni"... E recimo da je to indijanac fino napisao onda bi ja njemu objasnio da on mora znati da treba procitati ajete prije tog ajeta da bi shvatio KONTEKST! Pa bi mu onda objasnio da bi trebao procitati i malo objasnjenje povodom koje situacije se to objavilo pa bi znao na sta se koji ajet odnosi na koju situaciju na koje ljude itd. A on ko prava neznalica koja bi da mudruje i vrijedja moju Knjigu a samim tim i mog GOSPODARA koji je bez mahane i neobjavljuje svoje rijeci ko malo dijete pa da se u njima nadju kontradiktornosti. Mozes meni reci sta hoces ali kad hoces da vrijedjas moju cijelu vjeru to me naljutiti, pogotovo sto si neuk u tim stvarima pa nemogu to prodiskutovati na nivou.

        01-17-2007 15:12 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
        behar behar is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1141

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Samede, procitah dva tvoja posta i obradovah se sto si se ukljucio u forumske eglene.

        Dobro nam dosao 10.gif .

        To sto kazes o osveti, ja sam to shvatila u smislu: nasilje za sobom povlaci nasilje. Onda je mozda bolje ne zapocimati. To bi bilo jedno od mogucih tumacenja, ima sigurno i drugih i svi su jednako legitimni, hocu reci u mnozini su , sigurno , razlozi te upute...

        Dodala bih nesto u vezi druga Indijanca, to vam je jedno rijetko fino celjade koje voli svu muziku ovog svijeta, dobru raju i malo filozofije i on je zadovoljan. Nije njegov komentar popracen nikakvim losim namjerama. Zaustavit cu se ovdje jer Indiju ne treba advokat, ako treba on ce sam sta god reci, samo rekoh da ga niste mozda malo pogresno shvatili...

        25.gif

        ___________________________________________________________________

          01-17-2007 15:52 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
          nik obrisan
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Citat od sameda:

          "Allah dz.s. NECE oprostiti grijehe koji se cine prema drugim ljudima! "


          Pokusacu odgovoriti na ovu tvoju tvrdnju jednim ajetom, nadam se da ce to biti dovoljno :) : ajet glasi: "Allah nece oprostiti da mu se pridruzuje neko drugi osim Njega, oprostice ono sto je manje od toga.." Tako ili skoro tako, prevodu Besima Korkuta. Nazalost ne znam broj ajeta, ali mogu dodati kad nadjem inshaAllah. Sada imam puno posla i oprastam se od ove diskusije do sledeci put, salam!

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nik obrisan dana 01-17-2007 u 19:49.

          01-17-2007 19:47
          samed samed is a Male
          guster


          Poruka: 60
          Location: Mostar, BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma pazi, ja sam indijancu vec poslao prije jedan pp ali mi nije nikad odgovorio, valjda mu se nesvidja sta ja pisem kao odgovor pa evo cu i javno iznijeti jednu tezu (kad se vec upustamo olako u kritikovanje onog tudjeg) pa da vidimo koja je zrelija za raspravu, njegova o nekim bulaznim i samo njemu poznatim kontradikcijama ili moja.
          Kriscanstvo kaze otac, sin i duh sveti su zasebno ali zajedno cine jedno tj uzvisenog... Sto znaci, njih troje je jedno i onda su svevisnji...
          E sad se postavlja pitanje, ako su troje svevisnji zajedno, kad ih gledamo posebno onda svaki ima mahanu?! Jer ako je ijedan sam od sebe savrsen onda je on svevisnji a ako je tek troje zajedno svevisnji onda je svaki sa mahanom... Haj ti malo indijanac razmisli o svom dvoristu prije nego sto se upustis u tumacenje Knjige koja je van tvog dometa, koju se 98% muslimana neusudjuje tumaciti ili tumace jer su neznalice. Ljudi proucavaju Kur`an po cijeli zivot (i muslimani i nemuslimani) i nemogu naci kontradiktornosti a usput ti ljudi imaju potrebne preduslove za to. A sudeci po tvom komentaru ti ih garant nemas (da ne bi bilo zabune nemam ni ja).

          01-17-2007 20:00 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
          Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com