Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Diskusija sa teme Ajeti dana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
AbdurRahman AbdurRahman is a Male
avenija kruzno




Poruka: 133
Location: Allahova zemlja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vanja77:

        citat od Lela:

      Potpuno se slazem sa tobom

      U pravu si ..... 10.gif

      Nisam od juce i znam tacno sta sam uradila

      Ostavicu ovako , kako sam napisala

      Neka dodje do pobune ..neka me osudjuju , pljuju i neka se ibrete , sta uradih

      Svi ce shvatiti moju poruku

      S tim sto ce me jedni zestoko osuditi ....javno

      a drugi mi dati za pravo ( ali u sebi i sutke)

      Potpuno sam svjesno napisala

    svaka cast LELO10.gif



Go Ološ

___________________________________________________________________

    06-19-2007 16:12 AbdurRahman is offline Homepage of AbdurRahman Pregledaj poruke od AbdurRahman Dodaj AbdurRahman u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od eriks:

        Reklamiranje je zabranjeno
      na forumu, koliko sam informisan, i zato se i skuplja dobrovoljni prilog za odrzavanje foruma. Sa dopustenim reklamama bi forum isao sa dobitkom i ne bi se trebao skupljati "harac"
      Vec sam napisao na jednoj temi da smatram da se ovdje moze diskutovati o religiji, ako se postavi prava tema, ali reklamiranje "Kurana" na ovaj nacin je ispod svakog ljudskog nivoa i ovi novonastali muslimani su ocigledno krivo shvatili svoje "ucitelje" da treba siriti islam na svaki moguci nacin.


    Zasto nas onda neki likovi neprestano zaslijepljuju svojim neon-svjetlima?! 05.gif 01.gif I sta da radi tad jedan musliman koji je ispunjen s pravim svijetlom.. da poludi ili da ucini vama uslugu i napusti forum? I ko ce vas hraniti u tom slucaju svaki dan pamecu? Kako cete prezivjeti jedan dan bez nas normalnih, a da ne krenete ubijati narod oko sebe!? Sa alternativom "Antidepresiva"?! Cisto sumnjam u to! I: Houston, we've got a problem here! ;)

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    06-19-2007 17:37 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Amaryllis:

      Mirane, ma pusti ove slucajeve, eto po njima je glupo citati citate iz NAJCITANIJE KNJIGE na svijetu. nego sam ovo procitala pa me nesto kopka 14.gif

        Hazreti Ibni Hadžeri Mekki je ovako napisao na trideset sedmoj stranici njegove knjige Fetava-i fikhijje,
          “Prema jednoglasnom mišljenju (alima) je haram pisati Kur’ani kerim bilo kojim drugim slovima, osim arapskim, ili ga prevesti na drugi jezik i èitati prijevod umjesto Kur’ani kerima.
        Hazreti Selmani Farisi radijallahu anh nije htio Irancima napisati ni Fatihu na perzijskom jeziku. On èak nije napisao ni njen prijevod. On je napisao na perzijskom jeziku tefsir sure Fatiha. Haram je pisati Kur’ani krim bilo kojim drugim slovima osim arapskim i èitati Kur’ani kerim koji je tako napisan.


    I mene cesto kopka isto, ipak, koliko razumijem prevod 12.gif : nisam dosad naisla na izricitu zabranu. Znaci postoje ajeti koji zabranjuju da se pisu knjige i stembiljaju kao "od Allaha", i da da ce ti ljudi naravno biti zestoko kaznjeni.. ali ne postoji izricita zabrana za >>>prevod! 14.gif Jer kaze se opet, u prevodu, da je Kur'an objavljen kao mudrost na arapskom jeziku, na vise mjesta i u slicnim lijepim ajetima, ipak ne spominje se izricito naredjenje da se zna tj uci arapski... neki ljudi znamo svi za to, nisu u stanju nauciti lako takve stvari, pogotovo jezik, i zato i stoji u Kur'anu opet: da se jedan, znaci jedna osoba iz svake zajednice upusti u izucavanje vjere tj. Kur'ana... Kako objasniti ovo sve jos ne znam. Nazalost. U svakom slucaju ja nikad necu zabraniti nesto tako, i kako bih... veliki grijeh isto je nesto zabranjivati sto je Allah dz.s. dopustio... Peace!!

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    06-19-2007 18:00 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    Baltazar Baltazar is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1255
    pokretac teme Thread Started by Baltazar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..prije da je zbog ameba 35.gif 05.gif

      ..cuj nema svinjetine u avionima na letovima za sarajevo . 13.gif 13.gif
      .
    Samo turky sendvic,ali zatu u biznis clas mores popusit hasis sa nogama u lavoru.Pa ti vidi sad... 35.gif

    ___________________________________________________________________
    Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

    06-19-2007 18:37 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
    bago bago is a Male
    moforaja




    Poruka: 3303
    Location: Suteren

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Htio...

    ___________________________________________________________________
    665 - Skoro zao

    06-19-2007 18:42 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
    Ceznja Ceznja is a Female
    moforaja




    Poruka: 3970
    Location: Bogu iza noga

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od bago:

      Htio...


    Idi na mjesto, 5+!

    ___________________________________________________________________
    "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

    06-19-2007 19:02 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
    vanja77 vanja77 is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 330
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mujo Pasic:

          citat od vjetar:

        ..prije da je zbog ameba 35.gif 05.gif

        ..cuj nema svinjetine u avionima na letovima za sarajevo . 13.gif 13.gif
        .
      Samo turky sendvic,ali zatu u biznis clas mores popusit hasis sa nogama u lavoru.Pa ti vidi sad... 35.gif

    dijele li bar onda padobrane poslije tolike konzumacije hasisa ili turkey sendvic sve to vrati na normalu lud.gif

    ___________________________________________________________________

    06-19-2007 19:06 vanja77 is offline Pregledaj poruke od vanja77 Dodaj vanja77 u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja se izvinjavam sto sam uletio na ovu temu sa offovima

    06-19-2007 19:15 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    Baltazar Baltazar is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1255
    pokretac teme Thread Started by Baltazar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od torres:

      Ja se izvinjavam sto sam uletio na ovu temu sa offovima
    Zaboravio si da se izujes 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

    06-19-2007 19:17 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Lela:

      Oèe naš, koji jesi na nebesima,

      sveti se ime tvoje.
      Doði kraljevstvo tvoje,
      budi volja tvoja,
      kako na nebu, tako i na zemlji.
      Kruh naš svagdanji daj nam danas,
      i otpusti nam duge naše,
      kako i mi otpuštamo dužnicima našim.
      I ne uvedi nas u napast,
      nego izbavi nas od zla.

      Amen!

    Lela ili se pravi glupa ili je glupa , ili mrzi muslimane . cetvrto nepostoji 21.gif citat iz vesele sveske 19.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane krushko dana 06-20-2007 u 12:27.

    06-20-2007 12:26 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mozes li ti nama Lelo pojasniti zasto mrzis muslimane 14.gif Eto onako iskreno

    Eto ja onako u prolazu . 19.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    06-20-2007 12:28 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    bago bago is a Male
    moforaja




    Poruka: 3303
    Location: Suteren

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    krushko, ne budi nazi... 25.gif

    ___________________________________________________________________
    665 - Skoro zao

    06-20-2007 12:29 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Molim da sve postove koji nemaju veze sa temom pocisti od prljavstine , neko od moderatora , ako taki postoji na ovom podforumu 19.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    06-20-2007 12:29 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od VolimRodjene:

          citat od Lela:

        Potpuno se slazem sa tobom

        U pravu si ..... 10.gif

        Nisam od juce i znam tacno sta sam uradila

        Ostavicu ovako , kako sam napisala

        Neka dodje do pobune ..neka me osudjuju , pljuju i neka se ibrete , sta uradih

        Svi ce shvatiti moju poruku

        S tim sto ce me jedni zestoko osuditi ....javno

        a drugi mi dati za pravo ( ali u sebi i sutke)

        Potpuno sam svjesno napisala


      ja te podrzavam i vjera je privatna a ne forumska stvar. Ovakva tema ima smisla na nekom forumu koji se bavi samo islamom i gdje ce se diskutovati nadugo i nasiroko o svakom ajetu, a na ovakvom forumu koji bar tezi nekakvoj multinacionalnosti ona nema apsolutno smisla i onaj koji je otvorio temu to vrlo dobro zna.

    Da su hvalospjevi o titi zlocincu i socijalizmu ne bi imo nista protiv jel de 19.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane krushko dana 06-20-2007 u 12:31.

    06-20-2007 12:31 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MJESECARKA:

          citat od VolimRodjene:


        Vidi jednu stvar ja vjeru smatram zlom, tacnije institucionalizaciju vjere, a vjeru kao vjeru ne smatram, a nama se desava velika institucionalizacija vjerovanja i veliko javno udaranje u prsa sa tim vjerovanjem. Kad vjerujes vjerujes sebi, a ne mahali, a u nas se desava to da se vjeruje i mahali i sebi i to dovodi do ruznih stvari i prema tome se ne moze biti tolerantan.
        Ovo drugo je politicko pitanje,
          ali ako ti smeta kako neko govori zbog njegovog politickog stanovista onda ti mjesas kruske i jabuke
        .


      Jesi li siguran da se radi o politickom stanovistu, a da se ne radi o provokaciji?
      Vidis i to se moze interpretirati, ko ti vjeru...

      Ne sumnjam sekunde da je ova tema otvorena iz najboljih mogucih namjera, a ne zbog provokacije...
      Ako covjek vjeruje u Allaha, i ako je otvorio temu, na podforumu *religija, filozofija i psihologija*, ajeti dana, onda se znaci treba sad zbog toga odstembiljati kao provokator, i kao nacionalsta koji vjeru institucionalizira?
      Ja mislim da ne...

      Ali ako zelis nesto postici, kako na forumu tako i u zivotu, onda budi korjenit... I i jednima i drugima ukazuj na greske, jer za jedne traziti toleranciju, a za druge ne, donosi kontraefekat, koji sigurno nisi htio...

    Evo upravo ovaj post od VR pokaziva koliki je tito zlocinac bio . Pa mladima je ispro mozak i ne opravo to ni varekina 21.gif Sve sto nema veze sa bratstvom i jedinstvom svih nasih naroda izuzev bosnjaka 35.gif i sve sto nema veze sa titom i partijom i komunizmom je nastrano i opasno . To nam sole pamet komunjare za cije je vlasti u svijetu poubijano za samo pedesateak godina vlasti ( nikad vise Inshallah ) tricavih sto miliona pa se stavlja rame uz rame sa nacizmom 35.gif Koja dvolicnost i prazan mozak 19.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    06-20-2007 12:38 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od VolimRodjene:

      to sam i ja rekao

      i ovo udaranje u prsa sa vjerom i borba za sirenje fasizma pod kisobranom demokratije mi ide na zivac i dovela je do rata u ovoj zemlji, jer kao sto Balasevic kaze
      "Kad rat pravi zurku prvo dodju popovi (hodze ili fratri isti djavo) pa topovi pa lopovi"
      Nama se to upravo desilo. Prvo su nas odveli svakog u svoju crkvu i dzamiju, a onda nam podijelili oruzje da se koljemo, a oni nijednog momenta nisu prestajali sjedit zajedno i zaradjivat na nasoj krvi.

    E majko moja , sta ti jedes majke ti 19.gif .
    Kladim se da citas svaki dan po jedan govor iz starih komunistickih biltena 13.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    06-20-2007 12:40 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    vanja77 vanja77 is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 330
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    opet on sam sa sobom na cemu li si 14.gif 14.gif 14.gif 14.gif

    ___________________________________________________________________

    06-20-2007 13:12 vanja77 is offline Pregledaj poruke od vanja77 Dodaj vanja77 u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5981
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vanja77:

      opet on sam sa sobom na cemu li si 14.gif 14.gif 14.gif 14.gif


    Nije, nego ti ne vidiš ili neæeš vidjeti. Ova tema u slobodnom prevodu znaæi - Molitva dana i to su u glavnom citati iz Kur-ana što i priliæi ovom forumu - Religija. Ostali možete æitati, to vam neæe štetiti ali bi molio bez suvišnih i neprimjerenih komentara. Ni ja nisam vjernik, ali sve što sam napisao je dostojno i - nadam se lijepo i korisno za onoga, kome vjera nešto znaci. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    06-20-2007 13:37 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    bago bago is a Male
    moforaja




    Poruka: 3303
    Location: Suteren

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobra... 01.gif

    ___________________________________________________________________
    665 - Skoro zao

    06-20-2007 14:02 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
    Baltazar Baltazar is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1255
    pokretac teme Thread Started by Baltazar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od bago:

      Dobra... 01.gif
    Samo taka... 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

    06-20-2007 15:46 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
    Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com