Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif

neka magistre , moram i ja nesto nauciti ..

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

02-06-2009 15:43 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
S-H S-H is a Male
trudim se




Poruka: 161
Location: B&H

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od torres:

    Cuj,odakle znam....Pa nije se niko vratio da nam kaze hocemo li vidjeti ili ne.....Dok se ne dokaze suprotno, za mene nema dalje.


ŽIVOT POSLIJE ROÐENJA

Trudna žena oèekuje blizance.
Dva fetusa u stomaku razgovaraju:
-Dali stvarno vjeruješ u život poslije roðenja?
-Pa da, mora da postoji nešto poslije roðenja. Možda smo ovdje baš zato da bismo se pripremili za ono što nas èeka.
- Gluposti, ne postoji život poslije roðenja. Kako bi uopšte izgledao taj život?
- Ne znam taèno, ali sigurno æe tamo biti puno bolje nego ovdje. Možda æemo vidjeti veliki i široki svijet. I možda æemo moæi da trèimo.
- Budalaština, da trèimo, ha. Èak i da postoji takav svijet, a naravno da ne postoji, jer ga nitko nije vidio, ne bismo mogli da se pomjerimo daleko, pa vidiš kolike su nam pupèane vrpce a kroz njih se hranimo.
- Ma u vanjskom svijetu æemo se hraniti na drugi naèin. Uopšte nam neæe biti potrebna pupèana vrpca. Možda æemo jesti… prstima naprimjer.
- Pa kako bi to bilo, a i odmah bismo se izgubili.
- A možda æemo tamo moæi da vidimo gdje smo, pa da se lakše snalazimo.
- Šta znaèi vidjeti? Kako sada ne vidimo?
- Pa zato što je mrak, vani æe biti svjetlo.
- Ne postoji svjetlo, a i ja ne bi želio da živim u takvom svijetu. Nema sigurnosti, ništa ne bi smo znali, ne bi smo se snašli.
- Ama imat æemo mamu, ona æe se brinuti o nama.
- Mama? Kakva glupost, i ti u to vjeruješ? Pa dobro, gdje je ta mama?
- Mama je svuda oko nas, u njoj smo, i zahvaljujuæi njoj živimo. Ona nas je i stvorila. Bez nje uopšte ne bi smo ni postojali.
- U to ne vjerujem. Nikada nisam vidio nikakvu mamu i jasno je da ništa slièno ne postoji. Ne postoji život poslije roðenja, i to je to.
- Istina, niko se odatle još nije vratio da nam isprièa, ali opet, ja vjerujem da tek poslije roðenja poèinje pravi život.
- Samo se ti nadaj…

02-06-2009 16:24 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
S-H S-H is a Male
trudim se




Poruka: 161
Location: B&H

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Torres, Magistar, jeste li se prepoznali ?
11.gif

02-06-2009 16:25 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667
pokretac teme Thread Started by Magistar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od S-H:

    Torres, Magistar, jeste li se prepoznali ?
    11.gif


Tko, jel' ja?
Pljunuti...ma istovjetni. 02.gif

Predajem se. Uvjerio si me.
Bi li me nekako uglavio na vjeronauk..preko veze?
Ako ne bude mogao redovni, onda bih vanredno polagao 11.gif

___________________________________________________________________

    02-06-2009 16:36 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    S-H S-H is a Male
    trudim se




    Poruka: 161
    Location: B&H

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od bosonoga:

      [quote]
        citat od Sarajlija ba:

      [quote]
        citat od bosonoga:

      jedan mali slatki crv , kao ovaj 27.gif



      de ti Sajo ako mozes
      objasni meni neke tvrdnje na ovoj temi
      laik sam za ove stvari , a tebi vjerujem

      odakle se sasu na zemlju ovolika voda
      gdje ta voda poslije nestade ....i ponovo se zemlja ukaza ...napravi se brdo
      odakle onako dobri konstruktori , pa sagradise ladju , ni danas joj ravne nema
      gdje se sakupise sve one zivotinje ...cak i pingvina bijase

      mozda ti je ovo puno za pocetak ...ali sta cu
      rada bih da znam ...pa eto ako mozes ukratko ti
      unaprijed hvala 18.gif


    Nisam Sajo, ali evo ja æu pokušati
    - Voda se sasu sa neba, odakle se i danas sasipa
    - nestade na polovima u obliku leda (ako se otope biti æe belaja 01.gif ) i u oblacima, moru i tako ukrug...
    - pretpostavljam da u piramide ne sumnjaš i ne pitaš se odakle tako dobri konstruktori, pa zašto ti je onda èudno za Nou
    - a što se životinja tièe, klimatske prilike su bile malo drugaèije , i nisu na Arci bile sve životinjske vrste koje danas poznajemo, nego samo osnovni tipovi koji su stvoreni u poèetku, pošto oni u svom genomu sadrze cjelokupnu razlièitost svih vrsta koje od njih nastaju (kako sam veæ prije napisao (tj. prepisao, magistar me provalio 01.gif )

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane S-H dana 02-06-2009 u 16:38.

    02-06-2009 16:36 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667
    pokretac teme Thread Started by Magistar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da se sva voda zarobljena na polovima otopi razina mora bi se podigla za 70 metara.

    A mi prièamo o kilometrima.

    ___________________________________________________________________

      02-06-2009 16:39 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      bosonoga bosonoga is a Female
      lela




      Poruka: 2804
      Location: daleka polja

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      S-H , razumljivo je ovo sto ti napisa
      ali mit kaze drugacije , nemoj da ponovo prepisujem

      kad su piramide pravljene , a kad ladja
      kad je pisan I testamen ili stari testament ??..jer ovaj mit potice iz starog testamenta
      po jevrejskom pisanju , znaci prije Isusa
      nesto mi se tu ne uklapa

      ___________________________________________________________________
      ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

      02-06-2009 16:43 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Fetusi u stomaku ne mogu razgovarati jer:
      1. jos nisu naucili da govore
      2. u vodi je nemoguce razgovarati


      Ja se ne prepoznajem u ovome jer se ne sjecam kad sam bio fetus ni beba. I kad bih se slozio sa vama da postoji zivot poslije smrti, koji ce mi qrc kad se ne bih sjecao ovog zivota???

      02-06-2009 16:44 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      S-H S-H is a Male
      trudim se




      Poruka: 161
      Location: B&H

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jeste vi ateisti napasni, de 'ba popustite malo 01.gif 04.gif

      02-06-2009 16:51 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
      sany sany is a Female
      seka




      Poruka: 673
      Location: njemacka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Potop o kome se ovdje raspravlja uopste nije bio svijetskih razmjera,dokazano je da se radilo samo o potopu u podrucju tadasnje Mesopotamije,tacnije u dolinama rijeka Tigris i Eufrat,koje su oduvijek bile gusto naseljene.

      ___________________________________________________________________
      Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

      02-06-2009 16:51 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
      asataN asataN is a Female
      moforaja




      Poruka: 4110

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja mislim da je sve to pisano u alegoriji....pa ko skonta -skonta....

      ___________________________________________________________________

        02-06-2009 16:52 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
        torres torres is a Male
        moforaja


        Poruka: 2147

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo da popustim.....Eto vas tamo i budite sretni 10.gif

        02-06-2009 16:54 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od bosonoga:

          S-H , razumljivo je ovo sto ti napisa
          ali mit kaze drugacije , nemoj da ponovo prepisujem

          kad su piramide pravljene , a kad ladja
          kad je pisan I testamen ili stari testament ??..jer ovaj mit potice iz starog testamenta
          po jevrejskom pisanju , znaci prije Isusa
          nesto mi se tu ne uklapa


        Po Bibliji, laða je pravljena oko 3500 pne, a piramide oko 1500 pne (ako se ne varam). Da , ovaj dogaðaj je opisan u Starom Zavjetu, prije Isusa. Isusa nisam ni spominjao. A šta se tebi tu ne uklapa?

        02-06-2009 16:55 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        torres torres is a Male
        moforaja


        Poruka: 2147

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Za kraj evo vam jednu pjesmu o mravu iz Arke

          http://www.youtube.com/watch?v=LAg6Tq-gn50&NR=1



        Savjet: Posvetite se malo ovim stvarima a ne glupostima

        02-06-2009 16:58 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od torres:

          Fetusi u stomaku ne mogu razgovarati jer:
          1. jos nisu naucili da govore
          2. u vodi je nemoguce razgovarati


          Ja se ne prepoznajem u ovome jer se ne sjecam kad sam bio fetus ni beba. I kad bih se slozio sa vama da postoji zivot poslije smrti, koji ce mi qrc kad se ne bih sjecao ovog zivota???


        1. Kako znaš da ne mogu razgovarati kada nisi blizanac
        2. Kako znaš da se u vodi ne može prièati? Jesi li probao?

        Haha 04.gif nemoj se ljutiti Torres, šalim se.
        Ova prièa o bebama je samo jedna ilustracija , koja nam pomaže da vidimo da ipak ne možemo sve znati , dokazati i potpuno razumjeti (posebno o životu nakon smrti).

        Svaka sliènost sa stvarnim bebama i fetusima je sluèajna 13.gif 13.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane S-H dana 02-06-2009 u 17:07.

        02-06-2009 17:01 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        bosonoga bosonoga is a Female
        lela




        Poruka: 2804
        Location: daleka polja

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od asataN:

          ja mislim da je sve to pisano u alegoriji....pa ko skonta -skonta....


        ne da mislim .....nego , naravno 04.gif

        ___________________________________________________________________
        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

        02-06-2009 17:23 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo me sve posjeti na onu pricu ....Kad je dosla poplava i molio se ( haj da ga imenujemo Hase), Bogu da ga spasi .....medjutim voda dosla do njegove kuce ......Zena mu kaze " Hase bolan hajmo bjezati sve komsije pobjegle na brdo " ...".Ma jok"- kaze Hase," ja sam se citav zivot molio Bogu , vjerovao, postovao , spasit ce on mene"......I tako dodje voda , poplavi kucu ....svi se sklonili na brdo i gledaju Haseta kako cuci na krovu kuce ....Mujo to ne mogase izdrzati , skoci u camac i dovesla do krova , kaze " Uskaci Hase" ......a Hase ce njemu " neka hvala , mene ce Bog spasiti" .......Voda nadodje i potopi i krov ...udushi se Hase i ode pred Boga ...." Pa Boze dragi sto me ne spasi , nisi fer"......Kaze njemu Bog " Pa moj Hase jesamli slao Muju po tebe , sta hoces "......

        ___________________________________________________________________

          02-06-2009 17:31 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          S-H S-H is a Male
          trudim se




          Poruka: 161
          Location: B&H

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif 10.gif

          02-06-2009 17:51 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17887
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tanja:

            Evo ti moj komentar:glupo je vjerovati u nesto sto nije dokazano(naucno),
            a jos je gluplje poricati da to ne postoji .Nadi sredinu 10.gif


          odlicno receno tanja 10.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          02-06-2009 20:38 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17887
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

            Po Bibliji je potop je univerzalan. Da ne izbacujem sada poglavlja. Kur'an je samo ponovio ono što piše u njoj (Nuh).
            I tu dogma nije ustuknula ni za milimetar.
            Ja sam samo ovdje postavio logièna pitanja.
            Jer religija kaže da je cijela knjiga u POTPUNOSTI istinita, da je pisana ljudskom rukom voðenom božjom milošæu. To jest da se sve desilo tako.
            S druge strane, ja sebe ne mogu lagati i reæi da mogu da povjerujem u nešto što mi moja logika jednostavno ne dopušta. U suprotnom bio bih dvolièna osoba, kojoj logika govori da se nešto nije moglo desiti, a koja vjeruje da se to desilo.
            Previše za moj mali ljudski mozak.


          ne mogu da tvrdim za bibliju, ali mislim da po kuranu potop nije univerzalan. cak sam i provjerio opet ne vidjoh da je univerzalan. ispravi me ako grijesim i uputi me gdje da pogledam.

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          02-06-2009 20:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com