Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Gdje smo mi u stvari? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

        citat od KULJE1969:

      Refleksija je mladja moguce cura koja nije mozda odrasla u godinama koje smo mi koji smo bili punoljetni u ratnim godinama i vise pa nema u sebi neku nostalgiju i sjetu za Mostarom kao mi malo starijiAli bi se kladio da njeni roditelji sigurno imaju samo neki o tome pricaju direktno drugi sute.Mene nista ne veze za ovu drzavu da nije ekonomije ja bi se sutra vratio.


    mlada jesam...to je tacno 01.gif ali kulje o kakvoj nostalgiji pricas kad toga vise nema...da li stvarno mislis da sve ono sto ste vi imali i lijepi trenuci koje ste proveli u svom rodnom gradu postoje igdje vise osim u vasem sjecanju i u vasim srcima...nema toga vise...i moje starce puca nostalgija za proslim mostarom ali nema fajde od toga...nece im to hljeb na sto stavit...

    znaci ljudi koji se odluce vratiti trebaju da u svojoj glavi shvate da to nije mostar koji oni pamte...o tome se i radi...svi govore da mi je u mostar itd...ma nema mostara vise nazalost....ne onakvog kakvog ga svi vi pamtite...


10.gif 10.gif 21.gif 21.gif

06-25-2011 13:50 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eh, da sam ja onaj od prije....lahko bi ja za Mostar. 29.gif

___________________________________________________________________

    06-25-2011 14:05 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    'Ta æe Mostar 19.gif , evo mi se djeca krive svaki vikend, nigdje æuke na cesti, kažu "pa mama što mi nemamo nikog na selu" 13.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    06-25-2011 16:13 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znam ja da to nije taj Mostar koji smo nekad imali dosta se stvari promjenilo,ali da nije te djece koja su odrasla po zapadu radi kojih ostaju vecina bi vec sutra bila spakovana za Mostar bila,

    06-26-2011 00:25 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od KULJE1969:

      Znam ja da to nije taj Mostar koji smo nekad imali dosta se stvari promjenilo,ali da nije te djece koja su odrasla po zapadu radi kojih ostaju vecina bi vec sutra bila spakovana za Mostar bila,


    nisu djeca razlog što se mnogi ne vraèaju, to je samo izgovor, razlog je sigurnost koju im te zemlje pružaju i ekonomija.

    06-26-2011 07:32 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

          citat od KULJE1969:

        Znam ja da to nije taj Mostar koji smo nekad imali dosta se stvari promjenilo,ali da nije te djece koja su odrasla po zapadu radi kojih ostaju vecina bi vec sutra bila spakovana za Mostar bila,


      nisu djeca razlog što se mnogi ne vraèaju, to je samo izgovor, razlog je sigurnost koju im te zemlje pružaju i ekonomija.


    upravo to...a kulje kazes...koja su odrasla...znaci sami sebi vec zivot grade, zaradjuju svoj hljeb....za mojim muzem se nisu njegovi roditelji vratili...ostali u americi...i nece se ni vracat dok penzije ne zarade

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      06-26-2011 11:51 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17884
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

            citat od KULJE1969:

          Refleksija je mladja moguce cura koja nije mozda odrasla u godinama koje smo mi koji smo bili punoljetni u ratnim godinama i vise pa nema u sebi neku nostalgiju i sjetu za Mostarom kao mi malo starijiAli bi se kladio da njeni roditelji sigurno imaju samo neki o tome pricaju direktno drugi sute.Mene nista ne veze za ovu drzavu da nije ekonomije ja bi se sutra vratio.


        mlada jesam...to je tacno 01.gif ali kulje o kakvoj nostalgiji pricas kad toga vise nema...da li stvarno mislis da sve ono sto ste vi imali i lijepi trenuci koje ste proveli u svom rodnom gradu postoje igdje vise osim u vasem sjecanju i u vasim srcima...nema toga vise...i moje starce puca nostalgija za proslim mostarom ali nema fajde od toga...nece im to hljeb na sto stavit...

        znaci ljudi koji se odluce vratiti trebaju da u svojoj glavi shvate da to nije mostar koji oni pamte...o tome se i radi...svi govore da mi je u mostar itd...ma nema mostara vise nazalost....ne onakvog kakvog ga svi vi pamtite...


      rekoh li ja svi smo ga mi popusili. oni koji zive u mostaru(mjestani 19.gif) - i njih puca nostalgija isto ko nas vani. zacarani krug iz kojeg je tesko izaci.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-29-2011 22:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Izachi chemo jednog oblachnog dana,kad nas strpaju u dva metra i deset cenata,
      i kazu nam laka vam zemlja bila,a dva cubika na nama,tad chemo ga bash popushiti buraz fini 07.gif
      nego uzivajte i ljuljaj Gara do nadoplatka.. 01.gif

      06-30-2011 02:31 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      KULJE1969 KULJE1969 is a Male
      raja




      Poruka: 1794
      Location: Brace Krpo 19

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Imaju i u nekim drzavama mogucnost tu ekonomsku da dobiju neku vrstu penzije pogotovo u nekim evropskim drzavama samo mnogima ista ta djeca se spoticu o noge jer misle na sebe fali im empatije da se postave u polozaj roditelja pa im izmisljaju razloge da to nebi ucinili.Sto se tice tih ekonomskih poboljsanja za one koji ne znaju ko se vrati iz Holandije,a ima iznad 45 godina ima pravo da dobija dozivotno 500 eura mjesecno to je oko 1000 km sto je fina para jos ,ako su supruznici oboje iznad 45 to znaci oko 2000 maraka sto je golema cifra osim ,ako ne balahaju.U Danskoj svakom ko se vraca skroz otpremnina iznosi oko 30000 km plus ,ako su dobijali penziju u Dk ili imali minimum 55 mogu da dobijaju mjesecno oko 750 maraka mjesecno. Kad se pogledaju te cifre 750 ili oko 1000 maraka mnogi dole rade za te pare ko crnci ,a oni ce imati toliku penziju i jos ce biti u svom gradu.

      07-01-2011 02:46 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
      MoNeRa MoNeRa is a Female
      avenija kruzno


      Poruka: 116
      Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        [znaci ljudi koji se odluce vratiti trebaju da u svojoj glavi shvate da to nije mostar koji oni pamte...o tome se i radi...svi govore da mi je u mostar itd...ma nema mostara vise nazalost....ne onakvog kakvog ga svi vi pamtite...


      Tu si u pravu Refleksija samo ja ipak mislim da i za ljude koji ce samo da posjete taj grad to treba biti jasno.
      Ja sam to na zalost shvatila ovo ljeto kad sam bila u posjeti i blago receno sam jako neprijatno iznenadjena koliko je sve otislo unazad, pogotovo razmisljanje ljudi i "vrijednosti koje su inn". Ne mislim ovim nikoga da uvrijedim ali ...zalosno je da je sve tako i da ti ljudi sve prihvataju i jednostavno se navikavaju na te nove norme. Divim se pojedincima koji su jos ustrajni da zive svoj zivot i imaju svoje misljenje. Najzalije mi je djece i omladine koja uz sve to odrasta....nije dobro...nimalo...zahvalna sam sto imam cega da se sjecam od prije.

      08-04-2011 12:22 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od KULJE1969:

        Znam ja da to nije taj Mostar koji smo nekad imali dosta se stvari promjenilo,ali
          da nije te djece
        koja su odrasla po zapadu radi kojih ostaju vecina bi vec sutra bila spakovana za Mostar bila,


      neko bi dosao da mu nije djece vani.
      neko bi ostao u mostaru da ga nisu skutori iscerali
      neko bi ostao da ga nisu cetnici zapuskerali
      neko bi ostao da mu nisu gacani i podvelesci "sljegli"



      neko bi svoju babu dao da vozi taxi
      ali babi fale muda i taximetar






      a da ima muda i taximetar, davno bi medju taxistima bila..

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        08-04-2011 12:34 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja imam i muda i taximetar.... ali dole nema kra(l)ja.

        ___________________________________________________________________

          08-04-2011 12:38 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          abraxas abraxas is a Male
          moforaja




          Poruka: 6999
          Location: Jazzbina Abraxas

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Kad sabereš svima neki kurac fali......
          Kad upitaš, šta ima brato, kažu "ima kurac"....
          Jest kurac da ima kurac....
          Sve vam je to uz kurac niz kurac...
          Ne valja ni po kurca......

          08-04-2011 16:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          `ta æe qrac.... 28.gif

          ___________________________________________________________________

            08-04-2011 16:19 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            abraxas abraxas is a Male
            moforaja




            Poruka: 6999
            Location: Jazzbina Abraxas

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od taxi:

              `ta æe qrac.... 28.gif

            Šta ta æe bolan, vidi koliko hajvana napravi.......

            08-04-2011 16:22 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
            taxi taxi is a Male
            Liska mjeseca avgusta




            Poruka: 18170
            Location: M&R

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            bez minðe bi napravio ....potop ,ništa više. 21.gif

            ___________________________________________________________________

              08-04-2011 17:48 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
              Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com