Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Stephen Hawking tvrdi: Bog nije potreban za nastanak svemira » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jedni traze cuda a drugi pitaju kako i zasto
paradoksalna je cinjenica da oni koji nevjeruju i sebe smatraju intelektualno superioirnijim traze cuda da se uvjere a vjernici koji se obicno etiketiriaju kao zaostali postavljaju pitanja kako i zasto.
Nista cudno ni u danasnje vrijeme jer sa istim problemom se susretao i Muhamed s.a.a.s u svoje vrijeme kada su Kurejsi trazili cuda da bi vjerovali.

Da li je bilo cuda i da li su ljudi povjerovali nakon toga?

Cuda su se desavala i na manjoj ali i na velikoj skali dogadjaja. O tome se moze drugom prilikom ali za sada dovoljno je reci da ih je bilo a li ni nakon toga nisu svi bili uvjereni.

Cuda na manjoj ili bolje receno individualnoj skali su se dogadjala i dan danas se dogadjaju i ima na hiljade primjera.

Kada i zasto se individualna cuda dogadjaju i “da li Bog moze napuniti frizider kao rezultat molitve”?

Da bi se cudo odnosono Bozja pomoc dodgodila moraju postojati dva razloga.
mora postojati potreba
mora postojati cvrsto, armirano betonsko uvjerenje u srcu ( ne u mozgu) da nista i niko na ovom svijetu nemoze ispuniti tu potrebu neko visa sila tj. Allah ( La illaha ilallah)

potrebe su razne i iz primjera se moze vidjeti da je u pitanju obicno zivot bilo da je u pitanju bolest, prirodne katastrofe, utapanje, nesrece itd.

U tim situacijama osoba dolazi do saznanja da spasa nema i da u tom momentu ne vrijede ni polozaj, bogatstvo, rodoslovlje, veze i poznanstva. Tada covjek skida masku/fasadu i ono sto nije htjeo javno da prizna dolazi do punog izrazaja. Jedino Onaj koji nema granica, koji je Gospodar svega, koji daje zivot i smrt moze pomoci.

Bezbroj primjera spasa, izljecenja koji su strucnjake ostavili zaprepastenim.

Ja bih preporucio samo dva primjera, pogledajte primjer Dr. Lawrence Brown ( doktor medicine, specijalista ocnih bolesti, bio bez vjerovanja, i primjer njegove kcerke) i primjer Yusufa Islama. Naravno bezbroj primjera ne samo muslimana nego i nemuslimana koji su zatrazili pomoc. Allah je Ar-Rahman i Ar-Rahim

Da se vratimo frizideru.

I frizider ce se napuniti ako ima potreba i ako se uputi dova iskreno , iz srca.

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

06-12-2013 14:08 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Green pretjerujesh ashicare sa tim decibelima ..110 decibela je graniaca bola .

..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-12-2013 14:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo sam èekao ko æe mi progovoriti da sam dodao koju nulu više...
Hajde molim te doði malo u moju ulicu koja je 500 metara od prve džamije, nema šanse da te ne probudi ezan sabaha... nešto kontam, mora da su ovi grmalji malo nagluhi, pa je zato ovako glasno... ne mogu da prihvatim da su toliko zlobni i samoljubivi, da ama baš nikad ne pomisle da bi to nekome moglo smetati.

I mi hoæemo u EU, hoæemo ali u p.M. 08.gif
Imam prijatelja koji u Splitu radi kao inžinjer... komisija za mjerenje buke u decibelima grada Splita. Svaki kafiæ mora biti pregledan i odobren po snazi decibela. Kad æe takva komisija bit u Bosni???

Za jedno 10000 godina, a možda ni tad.

Lako je vama iz dijaspore pametovat na neke stvari... baš lako.

___________________________________________________________________

    06-12-2013 14:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kad bi neko reko da nesto uradimo u ime Alllaha postavili bi hiljadu i jedno pitanje ,kakve boje nesto mora da bide ,jeli treba da bude malo ,pa bi onda opet pitali trebali nesto da bude veliko ,onda bi pitali moze li biti srednje velicine i tako u tim pitanjima bi se raspravljali godinama i na kraju bi rekli aha ,pa zasto nam odma nisi reko da tako mora da bude .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-12-2013 14:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..green .na koliko decibela ti sjedish u kaficu jesi li kad mjerio .

    ..ezan nema veze sa evropskom unijom .to mi samo mslimo da nam je ezan mana .

    ..ja sam isto toliko udaljen od prve dzamije vazdune linije .

    ..cujem ezan naizmjenicno sa 5 dzamija u gradu u isto vrijeme ,vjeruj mi kad ga cujem meni milina ga slushat ..ako se potrefim u gradu ja uvjek stanem ili sjednem da odslusham do kraja .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-12-2013 14:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto
    pokretac teme Thread Started by pravimostarac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja se donekle slazem sa @Green

    Danas svak ima sat u kuci, smart phone sa Islamicfinder i ezanom za svaki grad u svijetu.
    Tako da mozes fino nariktat kad i gdje hoces.

    Ezan mora biti i naravno u skladu sa Hadisom Muhameda s.a.a.s da od nas komsija moze i mora biti miran/ neuznemiravan

    Problem je sti tako glasan Ezan ljudi "necuju"
    Savko onaj ko cuje ezan a ne odazove se taj ce isti ezan svjedociti protiv njega na sudnjem danu

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    06-12-2013 14:23 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ako me ezan probudi izutra ja ga odslusham i ponovo zaspem i to josh bolje

    ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-12-2013 14:26 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Milina ga je slušat kad je skrušen, umjeren, nenametljiv, dostojanstven.

    Ali danas je bezobrazno glasan, utrkuje se sa velièinom križa iznad Mostara, prkosi drugoj vjeri, u inat "vlahadiji", da se zna ko je gazda...

    zapišavanje teritorije decibelima! to je prava rijeè, decibelima zapišavaju dokle je njihovo.

    U Sarajevu je reæi æemo 200 džamija (bubnuo sam broj)

    Od tih 200, u 189 su hodže porijeklom sa sela, odrasli bez multikulturalnosti i prijateljstava iz drugih konfesija...

    Iz generacije u generaciju, taj broj se sve vipe i više poveæava. Islam kao vjera je postala turbo-folk stvar kojojm gospodare seljoberi i nekulturni ljudi.

    Eto ja ti dadoh primjer sa ezanom... pa ti misli šta god želiš ali je tako.

    ZAPIŠAVANJE TERITORIJE PUTEM DECIBELA.

    ___________________________________________________________________

      06-12-2013 14:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ja ne osjetim toliko te decibele .mozda sam ja malo oglushio .ja cujem crkveno zvono kod Mepasa kad zatutnja sa katedrale ..jesi kad pito koliko crkveno to zvono ima decibela kad ga cujem tako daleko od crkve ..mozesh mislit kako tutnja onima koji zive neposredno u blizini crkve ,meni ni to zvono ne smeta probudi mi i ono ponekad .ali opet zaspem ..niko se ne buni na crkvene decibele pa cak ni ti ,vec samo je ezan koji neda ljudima spavat

      ..green sve je u glavi

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      06-12-2013 14:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Problem se ne rješava tako što æeš naæi primjere kako je kod susjeda ista ili duplo gora situacija.
      Sve je to ista bagra... nacionalistièka... bitno je da onom drugom "crkne krava"!

      Ali sve æe jednog dana doæi na svoje... samo doèekaæe neke generacije, nas tada neæe biti.

      Umjesto da se svaðamo koja je fabrika glasnija i buènija, a mi se raspravljamo o vjerskim objektima koji su èisti folklor i duhovi iz prošlosti... sidra koja su nas "hebala život" i koja nas vuku prema dnu.

      Sav taj vjerski folklor je trla baba dlan da joj proðe dan, da joj proðe život... gdje si bio, šta si radio, bio u džamiji, slušao nepismenog hodžu šta govori... èist gubitak vremena i upropašæavanje života...

      ... baš kao i ova smiješna rasprava preko foruma, koja je èist gubitak vremena...

      složili smo se u jednoj stvari...

      Oni koji su za vjeru æe i dalje gubit vrijeme u toj bajci... a oni koji su protiv vjere æe i dalje gubit vrijeme u dokazivanju tih bajki.

      i to je prava istina... vrijeme curi... a u Bosni samo zvona i ezani odašilju decibele...
      ne može se jesti ni džamija ni crkva... sve je to jad i èemer... dokle?

      ___________________________________________________________________

        06-12-2013 14:59 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..znaci za sebe mozesh slobodno reci da si izgubio dobar dio vremena napridvajuci sa nama .mogo si dosta toga da uradish oko svoje kuce ..sto onda troshish dragocjeno vrijeme koje ti pred ocima curi u nepvrat ..mogo si za ovo rijeme dipleci sa nama o decibelima u svome sokaku pokupiti onako usput gomili kesa i plasticnih boca oko sebe .

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        06-12-2013 15:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo su ti pismeni ljudi... o kojima prièam...

        ___________________________________________________________________

          06-12-2013 15:10 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            Ne treba nam takav islam, ali nam ne treba ni talibanski... kad su u ratu muhadžedini rafalima bušili kazane za rakiju po Bosni i Hercegovini. Ko su oni da buše tuðu imovinu? Sve su to razni probisvijeti, ublehaši bjelosvjetski... bivši kriminalci, narkomani... i nažalost donesoše nam vehabizam na Balkan.

            Gori je od èetništva dvaput. A evo i slika... šta misle domaæi o njima... 05.gif

              https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/936401_10201361501545050_1934466933_n.jpg
          Gore od cetnistva . Otidji sine doktoru da te pregleda jer ovo ne moze izjaviti normalan covjek . Izvini ali ovo je za tvoje dobro

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          06-12-2013 16:00 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            Je li to onaj Zaik Naik koji kaže da treba pojest muhu koja ti upadne u èorbu? Fuj, sve neki nadriuèenjaci, šamani... a pogledaš li mu CV, vidiš da nema tri razreda škole i on æe mene uèit o islamu... bljak.

            Rekoh ja vama, religija æe propasti jer se religijom danas bave bivši narkomani, lopovi, psihopate...

            pogotovo je islam prigrlio tu bagru u svoje redove.
          Dobro onda je tebi dr Rasa velikouman cojek. 13.gif Covjek ima IQ 240 , zna Kuran i Bibliju napamet kao i nekoliko spisa indijskih Veda a doktor je medicine / eto ko to tvoj Raso Dabic/ Cuj nema ni tri razreda osnovne skole . Halali ali mocna si zvijezda 19.gif I ezan ti smeta 14.gif

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          06-12-2013 16:06 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto
          pokretac teme Thread Started by pravimostarac

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Besim Spahic- zvani Buongiorno

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          06-12-2013 16:49 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            Ne treba nam takav islam, ali nam ne treba ni talibanski... kad su u ratu muhadžedini rafalima bušili kazane za rakiju po Bosni i Hercegovini. Ko su oni da buše tuðu imovinu? Sve su to razni probisvijeti, ublehaši bjelosvjetski... bivši kriminalci, narkomani... i nažalost donesoše nam vehabizam na Balkan.

            Gori je od èetništva dvaput. A evo i slika... šta misle domaæi o njima... 05.gif

              https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/936401_10201361501545050_1934466933_n.jpg


          I ja sam hanefija super =) elhamdulillah

          06-12-2013 17:39 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            Ne treba nam takav islam, ali nam ne treba ni talibanski... kad su u ratu muhadžedini rafalima bušili kazane za rakiju po Bosni i Hercegovini. Ko su oni da buše tuðu imovinu? Sve su to razni probisvijeti, ublehaši bjelosvjetski... bivši kriminalci, narkomani... i nažalost donesoše nam vehabizam na Balkan.

            Gori je od èetništva dvaput. A evo i slika... šta misle domaæi o njima... 05.gif

              https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/936401_10201361501545050_1934466933_n.jpg


          Razumijem da je vama ateistima sve draze od Islama jer ste toliko u zabludi da su vam i cetnici drazi koji su klali ATEISTE tkzv muslimane.... a istovremeno su mudzahidi pomagali BIH do te mjere da su dobijali nagrade i zahvalnice...Ne kazem da su svi bili kako treba ali su pomagali u ratu

          Tebi su gore tkzv vehabije jer su rakiju prosipali a cetnici su blazi jer su klali ateiste koje nose islamska imena....

          zaista je jako sunce u mostaru =)

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 06-12-2013 u 17:56.

          06-12-2013 17:53 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          prowler2 prowler2 is a Male
          moforaja


          Poruka: 5249
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vjetar:

            ..mene ne mogu pokolebati ova naucna otrkica u domenu fizike i astrologije bez obzira koliko ona bila jasna ili relevantna ,naprotiv mene ta otkrica cak sto vishe ubjedjuju da je cjeli univerzum ipak stvorio svevisnji ,jer tako savrshen sklad u svremiru nije mogo biti djelo prirode ili slucajnog nastanka u blik nekog praska iskre ili nekog hemiskog ili fizickog porcesa .

            ..nauka ide daleko u svemir a josh uvjek nije donjela dokaze o postanku covjeka .od cega i kako je nasto covjek ,kako je nasto majmu ako je od majmuna ili iz bilo kojeg oblika zivota da je nasto ja bi uvjek pito kako je nasto taj oblik .jer da smo nastali i od ribice ,neko je i tu ribicu moro stvoriti .
          E ovde si me malo razocharao. Kakav sklad? Sklad u svemiru? Koliko zvijezda I sazvjezdja nestaju I stvaraju se ? Koliko explozija I turbolencija ? Je li se to bog malo shupa jer mu je dosadno? 01.gif

          06-12-2013 18:41 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..valjda bog zna najbolje sta je dobro za svemir

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          06-12-2013 19:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17887
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sanse da je univers nasto slucajno su otprilike jednake sansi da se avion sam napravi.

          zamisli jednog dana dodjes iza kuce - kad tamo stoji avion, sam se napravio. eto tolike su sanse. 0.

          naravno da je universe savrsen, i ne samo universe nego sve do atoma, elektrona, i do najmanje cestice. sve je savrseno. to sto se zvijezde radjaju i nestaju to je samo dokaz savrsenog "zivog" svemira. sve je napravljeno po zakonima fizike, hemije, itd ..... zar i to moze slucajno?


          mislim da se svi slazemo da se univers ponasa po tacno odredjenim pravilima. to ce to svaki naucnik i svaki ateista i svaki vjernik da potvrdi. slazemo li se?

          e kako onda objasniti zakone fizike i kako su nastali? prirodna selekcija mozda? slucajno? dje onaj darvin da ga priupitam.

          da je planeta zemlja bogdu bliza ili dalja suncu (0.01% tolerancije) zivot na njoj ne bi postojo. ko ce to da objasni? da se krece samo bogdu brze/sporije takodje ne bi nas bilo. da nema mjeseca ne bi nas bilo. milion trilona faktora se moralo zadovoljiti da bi se mi ljudi rodili.

          slucajno? tesko tesko, vrlo tesko ...

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-12-2013 20:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Stranica (16): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com