Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nau » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Uistinu! Oni koji vjeruju i koji su jevreji i kršæani i Sabijci
    - ko vjeruje u Allaha i Dan posljednji i èini dobro - pa imaæe oni nagradu svoju kod Gospodara njihovog, i bez straha nad sobom æe biti i neæe oni žaliti. Jeli ovo stvarno iz Kurana ?


naravno da je iz kurana. napiso sam i koja je sura koji ajet.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-20-2014 21:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

06-20-2014 21:20 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Muslimani vjernici s bliskog istoka istièu da u njihovoj religiji jeste jedan od osnovnih postulata da su svi ljudi braæa i sestre

i da je njihova dužnost kao vjernika da pomognu ljudima oko sebe, i to ne samo muslimanima, kako to ovdje sema navodi da stoji u Kuranu.

Dakle ovdje imamo direktnu kontradiktornost.

Istovremeno, ti ovo nikad ne spomenu... ni ahbab ti BK ... samo naæ iglu u plastu sijena .... tu ste taèni ko sat... ne pobježe vam nikad...



---------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

06-20-2014 21:39 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Muslimani vjernici s bliskog istoka istièu da u njihovoj religiji jeste jedan od osnovnih postulata da su svi ljudi braæa i sestre

    i da je njihova dužnost kao vjernika da pomognu ljudima oko sebe, i to ne samo muslimanima, kako to ovdje sema navodi da stoji u Kuranu.

    Dakle ovdje imamo direktnu kontradiktornost.

    Istovremeno, ti ovo nikad ne spomenu... ni ahbab ti BK ... samo naæ iglu u plastu sijena .... tu ste taèni ko sat... ne pobježe vam nikad...



    ---------------
Tu ima previshe kontradiktornosti izmedju shta pishe u Kuranu a shta se sprovodi u stvarnosti. E to je moja poenta Islama. Treba prochitati ... razumno a ne se povoditi prichanjima Hozda I raznih likova koji "znaju " Kuran.

06-20-2014 21:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To i tana govori, a i ljudi vjernici s bliskog istoka koje znam i koje sam sreo. Upravo to, i ništa ni nalik semi i njegovom tumaèenju.

a wahabi - glasina je da je sekta instalirana od amera.




--------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

06-20-2014 22:04 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam dosta da kazem o mom iskustvu sa ljudima iz Iraka .. shitima .. Donekle su u pravu a donekle sam mislio da im je Saddam trebao. O tome drugi put. normala ako nekoga zanima to moe iskustvo. Ako ne ... idemo dalje. Prijatno veche. 01.gif

06-20-2014 22:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

      "A i bez Kurana casnog je svakom covjeku koji imalo poznaje Islam jasno da su oni nevjernici i da je njihovo mjesto dzehenem"


    evo ja malo poznajem islam i ne mislim da su hriscani nevjernici.

      Uistinu! Oni koji vjeruju i koji su
        jevreji i kršæani i Sabijci

      - ko vjeruje u Allaha i Dan posljednji i èini dobro - pa imaæe oni nagradu svoju kod Gospodara njihovog, i bez straha nad sobom æe biti i neæe oni žaliti.


    kuran, 2:62 - EL-BEQARA (KRAVA)


    *sabijci su obozavali planete i zvijezde (mjesec, sunce, venera), dakle uopste nisu monoteisticni. fakticki ateisti.

    i ti i dalje tvrdis da su hriscani i jevreji nevjernici?
    zar ne mislis da je vaznije sta je bog reko nego sta je hodza reko? a bog je reko ovo gore navedeno.
Ha , znao sam da ces ovaj ajet postaviti .On takodjer glasi Ovako 62. One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršæani i sabijci – one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela èinili – doista èeka nagrada od Gospodara njihova; nièega se oni neæe bojati i ni za èim neæe tugovati. Ima razlike zar ne
Nije dzabe u suri Bekare . Ovo se naravno odnosi na one koji su ispravno slijedili svoje pPoslanike . pa ce i oni koji su ispravno slijedili svoje Poslanike uci u dzennet. doduse , prvo ce Muhammedov ummet uci ,ovi ce malo pricekati 13.gif Salu na stranu
Nevjernici su oni koji govore: ”Bog je – Mesih, sin Merjemin.”

”Jevreji govore: ‘Uzejr je Allahov sin’, a kršæani govore: ’Mesih je Allahov sin.’ To su rijeèi njihove, iz usta njihovih, oponašaju rijeèi nevjernika prijašnjih, - ubio ih Allah! Kuda se odmeæu? Oni, pored Allaha, bogovima smatraju sveæenike svoje i monahe svoje i Mesiha, sina Merjemina, a naredio im je da se samo jednom Bogu klanjaju – nema boga osim Njega. On je vrlo visoko iznad onih koje oni Njemu ravnim smatraju
Nevjernici su oni koji govore: ”Allah je jedan od trojice.”
Jezikom Davuda i Isaa, sina Merjemina - prokleti su oni od sinova Israilovih koji nisu vjerovali.”
”Oni koji ne vjeruju izmeðu sljedbenika Knjige i mnogobošci bit æe sigurno u vatri džehennemskoj

Ima mnogo ajeta i hadisa koji govore o ovoj temi. Onaj ko bude nijekao kufr Židova i kršæana koji nisu povjerovali u Muhammeda, sallallahu ‘alejhi ve sellem, utjeruje Allaha, dželle šanuhu u laž, a utjerivanje Allaha, dželle šanuhu, u laž je nevjerovanje. Znaèi, ko bude sumnjao u nevjerstvo Židova i kršæana nema sumnje da je i on sam nevjernik. SubhanAllah! Kako taj èovjek može kazati da nije dozvoljeno reæi da su oni nevjernici, a oni govore da je Allah jedan od trojice!? Njihov Gospodar, Allah dželle šanuhu, proglasio ih je nevjernicima. Kako ih taj èovjek ne smatra nevjernicima, a oni govore:
”Mesih je sin Allahov”, “Allahova ruka je škrta”,
kao i: ”Allah je siromašan, a mi smo bogati.” !?
Kako ih ne smatra kafirima, a oni su Allaha, dželle šanuhu, opisali ovako ružnim svojstvima punih manjkavosti, omalovažavanja i pogrde!?

Rekao je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem:
”Tako mi Onoga u èijoj je ruci moja duša, neæe èuti za mene niti jedan židov ni kršæanin, a zatim ne bude slijedio ono sa èime sam ja došao, “- (ili po drugom rivajetu ”zatim ne bude povjerovao u ono sa èime sam ja došao”) ,- “a da neæe biti od stanovnika vatre.”
Neka Židovi i kršæani budu od onih koji æe uzeti dvostruku nagradu, kako je to rekao Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem:
”Trojica imaju dvije nagrade: èovjek, sljedbenik Knjige, koji je povjerovao u svog poslanika i povjerovao u Muhammeda...“

A ovaj ajet je dovoljan i bez ovih gore
Uzvišeni Allah kaže:
”A onaj ko želi neku drugu vjeru osim islama, neæe mu biti primljena, i on æe na onome svijetu nastradat

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-21-2014 01:56 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Muhammed a.s. je Allahov poslanik svim ljudima i svim svjetovima, prema jasnom tekstu Kur'ana, te su svi ljudi dužni po Božijoj zapovijedi prihvatiti Kur'an kao posljednju Njegovu objavu ljudima i Muhammeda a. s. kao posljednjeg Njegovog poslanika. Shodno tome, ko ne vjeruju u Kur'an kao Allahovu objavu i Muhammeda a.s. kao posljednjeg Allahovog Poslanika svim ljudima, ne smatra se vjernikom prema islamskom vjerovanju, bez obzira kojoj drugog religiji pripadao. Kur'an jasno kaže: "Ko traži drugu vjeru mimo islama, neæe mu biti primljeno, a na Ahiretu æe biti meðu gubitnicima". Nemusliman je vjernik prema religiji kojoj pripada, a ne prema islamskom vjerovanju. Kur'anski pojam "mumin" - vjernik ne odnosi se na nemuslimane.

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-21-2014 02:01 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Allah dž.š., kaže: "To je zato što je Allah – istina (hakk), a oni kojima se oni, pored Allaha, klanjaju – neistina (batil), i zato što je Allah uzvišen i velik." (el-Hadždž: 62.)
Nevjernici, kao i djela nevjerstva - ima ih mnogo, i nisu svi istog stepena, i meðu njima se pravi sljedeæa razlika:

a.) El-Kafir el-asli/originalni nevjernik: poput jevreja ili kršæanina ili medžusije i ostalih. Ovakvog ko ne smatra nevjernikom ili sumnja u njegovo nevjerstvo ili smatra njihov pravac ispravnim – ta osoba je nevjernik uz konsenzus sve islamske uleme, što nam potvrðuje bezbroj 'alima i uèenjaka u svojim djelima. Na takvo postupanje æe se gledati kao na odbijanje tekstova objave koji nam eksplicite govore o ništavnosti vjerovanja koja nisu u skladu s islamskim vjerovanjem, kao i o nevjerstvu svakog onog ko nije prihvatio islam za vjeru!

b.) Murted – otpadnik od islama: koji se djele na dvije skupine:

1. Onaj koji javno obznani svoje nevjerstvo time što je prešao sa islama na nešto drugo – židovstvo ili kršæanstvo ili ateizam. Ovkvaa osoba ima status prijespomenutih - originalnih – nevjernika.

2. Onaj koji poèini neko od djela nevjerstva ali, i pored toga tvrdi da je musliman, i da nije nevjernik zbog tog prijestupa.

Ovakvi se djele na dvoje:

1.) Onaj koji poèini djelo koje izvodi iz islama, koje je oèito i veoma jasno i oko kojeg se islamska ulema nikako ne razilazi i u vezi èega postoji njihov konsenzus poput psovanja Allaha dž.š..

Osoba koja to èini je uznevjerovala - uz opštu saglasnost sve islamske uleme, a onaj ko se uzdržava od tekfira ovakve osobe jedan je od dvoje:

a.) Onaj koji smatra da je psovanje Allaha dž.š., nevjerstvo, i da je dotièno djelo - djelo nevjerstva, ali se ustruèava od izricanja konkretnog suda nad dotiènom osobom zbog kratkoæe svog znanja ili zbog izvjesne sumnje koja mu se pojavila itd.. Ova osoba griješi i nije u pravu – ali ne postaje nevjernikom zbog takvog postupanja jer nije odbacila nikakvu vijest objave niti ju je porekao. Ova osoba potvrðuje ono što stoji u objavi i prihvata konsenzus islamske uleme po pitanju toga da je psovanje Allaha dž.š., nevjerstvo!

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-21-2014 02:23 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da sam bio previse ubjedljiv pa niko da ne komentarise ovo sto postavih , ovo posljednje .
Ako me sjecanje ne vara Bugari je studirao u Egiptu a evo sta je rekao danas nakav profesor islamskog univerziteta u Kairu
U Egiptu se posljednjih dana stvorila prava bura u pogledu naljepnica koje su od ranije bile uobièajene, a koje bi vozaèi lijepili na svoje automobile s porukom: donesi salavat na Poslanika, s.a.v.s. Naime, zamjenik ministra policije je prije nekoliko dana osudio takve postupke, a policija je u petak skidala naljepnice sa vozila i kažnjavala vozaèe koji su ih kaèili. To je izazvalo revolt meðu omladinom koja je u narednim danima pokrenula aktivno lijepljenje ovih plakata na ulicama Kaira.

Ovaj problem ponovo je u egipatskom društvu pokrenuo pitanje pozadine borbe protiv islama. Jedni se odrièu svake veze s tim aktivnostima, poput Burhamija, koji je izjavio da selefijske daije i partija en-Nur „nemaju nikakve veze sa naljepnicama: Sallu ‘ala-n-Nebijj – donesite salavat na Poslanika, koje su se proširile egipatskim ulicama“ a kojima je Ministarstvo policije „objavilo rat“ prije nekoliko dana. On je ipak istakao još da takav postupak Ministarstva policije samo produbljuje jaz meðu egipatskom omladinom i da neæe doprinijeti smirivanju strasti i zavoðenju reda na ulicama.

U povodu ovih dešavanja oglasio se i Sa’dudin el-Hilali, kontraverzni profesor komparativnog fikha na al-Azharu koji je kazao da Allahov Poslanik, s.a.v.s., nikada i nije tražio da se na njega donosi salavat! On je javnosti veæ poznat zbog par gluposti koje je ranije izjavio uporeðujuæi es-Sisija i Muhammeda Ibrahima, ministra policije sa Musaom i Harunom. Na njegove tvrdnje odgovorio je šejh Assam Telima, èlan Svjetske unije islamske uleme, koji je ovakve njegove nebuloze nazvao oèiglednim neznanjem. On je na svom profilu napisao još: „Kažeš da Poslanik, s.a.v.s., nije tražio da donosimo salavat na njega?! Neznalico, pa to je Uzvišeni Allah u Kur’anu naredio: „Allah i meleki Njegovi donose salavat na Poslanika.O vjernici, donosite i vi salavat na njega i puno mu selama šaljite.“





Kada me god neko poselami, Allah mi vrati dušu da mu odgovorim na selam.”

Sahih Sunen Ebi Davud (1795).

Imam Ahmed bilježi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., kazao:

Nema nijednog èovjeka koji na mene donese salavat a da meleki na njega ne donose salavate sve dok on donosi na mene, pa ko hoæe neka smanji, a ko hoæe neka poveæa donošenje salavata.”



Ed-Dejlemi prenosi, od Ebu Bekra es-Siddika, r.a., da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., kazao:

Donosite što više salavata na mene, jer je Uzvišeni Allah odredio meleka koji stoji pored mog kabura, pa kada neko iz mog ummeta donese salavat na mene, taj melek mi kaže: Muhammede, taj i taj èovjek, sin toga i toga, je ovog trenutka donio salavat na tebe.”

(Albani ga smatra hasenom, dobrim)

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-23-2014 00:05 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    qtK-V9kVTng&list

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

08-30-2014 05:51 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

      qtK-V9kVTng&list


divan glas, smisao za melodiju koja opija i uspavljuje
a što se tièe izbora sure, klasièna "prijetnja" Sudnjim danom, strah je najbolje oružje onome koji prijeti, a gospodar svakom plašljivom èovjeku

___________________________________________________________________

    08-30-2014 10:27 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Imat ces se kad prepasti , jadna ti nemajka

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    08-30-2014 17:13 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hahah, to ti bio i vidio... joj što mrzim hohštaplere u bilo kojem poslu 21.gif

    ___________________________________________________________________

      08-30-2014 17:19 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Baš vas je lijepo vidjeti kako se èastite...

      ...reèe neko jednom.

      Pogotovu kad je sve potkrijepljeno argumentima da èovjek ima šta proèitati.

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      08-30-2014 17:59 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kuran izmedju ostalog donosi radosne vijesti bogobojaznima a opomenu arogantnima

      isto ko Crna taèka birvaktile na krivini u Žitu

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      08-30-2014 20:35 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        hahah, to ti bio i vidio... joj što mrzim hohštaplere u bilo kojem poslu 21.gif
      E jmoj green . Reci ti meni moze li se sutra desit potres i da pogines . Moze li te danas udarit auto . Moze li se sutra pokrenut fortica pa da poklopi pola Mostara . Moze li voda dostici visinu 6m u Maglaju ? Ko o tome odlucuje i ko je vlasnik svega ?Razmizli samo tom svojom glavom . Ukljuci vijuge , nemoj da ti glava sluzi da ti raja pali chvoke

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      08-31-2014 11:11 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Misliš li ti da veæina njih hoæe da èuje ili da nastoji shvatiti?Kao stoka su oni, èak su još dalje s pravog puta skrenuli. (El-Furkan: 43-44

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      08-31-2014 11:13 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        -OYsh_GFhGs

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      09-07-2014 15:47 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      OSOBI KOJA NE KLANJA POST NIJE PRIHVACEN, ZEKAT CE BITI ODBIJEN
      UGOVOR IZMEDJU NAS I JIH JE NAMAZ PA KO GA POCINI POCINIO JE KUFR . Drugim rijecima postao je nevjernik . Treba li vise . Video pravo u sridu 10.gif

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      09-07-2014 16:46 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com