Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » pro-zapadni model Balije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ljudi misle da je Bosovo odjelo statusno odjelo i cim ga obuce svi se moraju klanjati tom odjelu ,sto je to tako ja nemam na to odgovor ,Tin Ujevic je bio boem i jednom prilikom je ceko na konobara vishe od pola sata da ga posluzi ,ljudi koji su dolazili u smokingu odma bi bili usluzeni ,ode on kuci i obuce bjelo odjelo shesir stap i kravatu ,nije ni sjeo vec je bio usluzen ,kad je konobar donjeo casu vina on ga je skreno sebi u dzep i kad se konoar zaprepastio on mu je reko da on nije donjeo vino njemu kao gostu vec njegovom odjelu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-14-2014 02:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Mostarac ne kazu dzaba ljudi podaj covjeku vlast i pare pa cesh vrlo brzo saznati kakva je licnost a isto tako svi se ljudi ni u siromastvu ne ponasaju isto ,jedni postaju lazljivi i lopovi dok drugi sute i cekaju ..zato se kaze da allah kusha ljude imetkom ,bolescu i siromahstvom da bi ga stavio na kusnju njegovu licnosti i njegovu vjeru ,jer mnogi ljudi vjeruju i zanimanje im je biti vjernik da bi imali sto veci status i ugled u drustvu i da bi on kroz to svoje vjerovanje sa kojim shalje poruku ljudima o njegovoj nedodirljivoscu i nepogrjesivoscu i da bi mu se ljudi sto duze divili ,dok oni koji se iskreno i mole i oni koji kad ga bilo sta zadesi ne gubi nadu ni vjeru pa ni u boslesti a ne uzdizu se ni u bogastvu ,jer sve to bogastvo nije njegovo i to je samo boziji dar sa kojim te dragi allah kusa ,jer to bogastvo nikome nije donjelo smiraj u dushi osim onih koji znaju da je sve to prolazno i da sve to nece ponjeti na onaj svjet i zbog toga imamo razlicite ljude kao bakir i kao Kalifa

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-14-2014 u 02:26.

12-14-2014 02:24 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Primjer iz stvarnog zivota...armin (musliman) i sladjan(dijete mix pravoslavac-musliman) na katolickoj svadbi...majka mladozenje iznosi meni i sladjanu prsut i govori da taj nije svinjski a armin kaze jesmo mi neki muslimani i uzima svinjski...sladjan i ja iz recolta uzmemo govedji (iako i mi jedemo svinjski)..eto taj armin je po meni balija...ne zato sto on jede svinjetinu nego sto je gnjida od covjeka...nosio je i bajrak i ustao na himnu herceg-bosne...ja za sebe nikad necu reci da sam muslimanka jer se tako ne osjecam...ali sam dijete roditelja koji se deklarisu kao muslimani...zbog postovanja prema njima i tom porijeklu necu nikad na sva zvona govorit da jedem svinjetinu(uostalom koga briga za moje prehrambene navike) ali bi bila pravi balija kad bi otisla u prodavnicu i rekla de mi te gavriliviceve mortadele iako sam ja muslimanka
Vec sam se deklarisala po pitanju tih identiteta koji su sastavni dio nas kao licnosti...meni to etnicko i relugijsko je najmanje bitno i najmanje cini mene kao osobu ali je dio mene i samim tim koliko god da te identitete ne dozivljavam isto ih i ne gazim

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-14-2014 23:13 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...Refla bio sam dosta puta u takvim situacijama kako prije i posle rata i susreto sam se sa svime i svacim po pitanju gastronomskih navika ,bio sam na dosta svadba kod ljudi koji pripadaju drugoj vjeroispovjesti ,ako sam dosho i pozvan da uvelicam to veselje i ljudi koji su me znali racunali su sa tim pozivom i pripremili su i dio hrane koju mogu da jedu i jedni i drugi i pored toga bio sam pocascen i receno mi je da je sve sto je ispred mene ono sto je meni dozvoljeno da jedem ako jedem nesto drugo to se nalazi na drugom mjestu i nije pomjeshano jedno sa drugim ,sjedi pored mene covjek i isto musliman a pored njega sjedi covjek druge vjeroispovjesti i on sa ponosom dize onaj tanko isjeceni list prsuta i dize ga uvis i sa ponosom ga spusuta iz visine da mu pane usta i pri tom se okrece meni sa smjehom na licu i kaze mmmmmm,kao je dobar i nce radi mene radi ovog drugoga ..ja sam samo reko prijatno..ti jedi za sebe i nemorash meni to pokazivat..jer onaj ko me pozvo stavio je isptred mene sve sto je meni potrebno a ti mi nazdravlajsh sa tim komadom prsuta ..meni nije vazno dali neko jede i sta i kako jede ,neka jede i govana ako misli da je to dobro ,ali ne volim kad mene neko pita sto kako i zasto ja to nejedem i ako ne jedem pocne mi solit pricu da bi sebe opravdo ili meni da mu ja ko ne zamjerim sto on to jede i pocne prica kako grijeh izlazi na usta ,onda ja kazem tacno je to a dusha izlazi na guzicu odgovaram ja ..bezpotrebe je polemisat i demagogisat sto kako i zbog cega ko jede i sta jede i sve je to stvar licnog ubjedjenja i na tome bi trebalo da ostane

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane vjetar dana 12-15-2014 u 01:07.

    12-14-2014 23:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Doista je ,licno ubjedjenje ,ko sta i kako hoce da jede a isto tako
    da se osjeca .Na zalost (ili na sramotu) taj "duh" kod muslimana je
    iscezao vec davno prije ovoga rata, neki su se povratili, a neki i dalje
    lahure jer ne mogu prevaliti da su to sta jesu samo iz razloga nekog "mira u kuci".
    Vjernik to je nesto drugo -pak musliman to mi niko i nikad nemoze uzeti,
    "potvrdu " i "pecat" toga dobih ne tako davno i ako smo tu vrlo dugo.

    12-14-2014 23:55 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..naravno nema niko pravo da neko nekome oduzima uvjerenje i pravo da bude Musliman ,sad koliko je ko u religiji ,malo dovoljno puno ili nikako to bi trebala da bude licna stvar svakoga pojedinca

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-14-2014 23:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moze se religija iz bilo kakvog ubjedjenja ili saznanja i promjeniti.Ili cak totalno odbaciti .

    12-15-2014 00:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Moze se religija iz bilo kakvog ubjedjenja ili saznanja i promjeniti.Ili cak totalno odbaciti .




    ..moze to svak sa sobom da urdi bilo kada to nije nikakav problem ,ali mjenjati na globalnom planu je nemoguce

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-15-2014 00:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hahahahah!!! evo još jednog balinizma, šabanizma, ciganluka!

    SARAJEVSKI STUDENTI SE IZBORILI:

      Medžlis IZ odobrio alternativni termin za džuma namaz

    Možda nema dovoljno ispitnih rokova, ali zato æe svi oni studenti koji ne mogu stiæi na džumu zbog predavanja, vježbi i ispita, od sada to moæi èiniti u dodatnom terminu

      http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/17934/ sarajevski_studenti_se_izborili_medzlis_iz_odobrio_alternativni_termin_za_d
      zuma_namaz.html


    U petak,19.12.2014. drugi termin za džumu namaz je u 13:15 h u Jordanskoj džamiji (Grbavica I), i tako svakog petka æe se džuma klanjati u terminu od nekih 40-45 min prije ikindije, u veæ pomenutoj džamiji, inšallah. Mali korak za Islamsku zajednicu, a veliki za studente i sve one koji žele stiæi i ahiretske i dunjaluèke obaveze”.

    04.gif 04.gif 04.gif ma toooo, hohštapleri! srozajte vjeru na nivo turbo-folka! dobrodošli u Bosnu i Hercegovinu, zemlju apsurda.

    da rezimiramo:

    petkom æe se džuma klanjati DVA PUTA, u 12:00 sati i u 13:15 sati, drugi termin je za one koji ne stignu na prvi. 04.gif

    ___________________________________________________________________

      12-15-2014 13:53 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        jel ko gledao novi domaæi, tj. srpski film "Odumiranje"? nije loš, ima ga na youtube...


      u medjuvremenu u istoj kategoriji 13.gif 13.gif 10.gif koka 19.gif

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 12-15-2014 u 14:09.

      12-15-2014 14:08 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ti si stvarno velika neznalica Greeen ,ne radi se uopste o balinizmu o kojemu pricash ...islam je pun olaksica po pitanju namaza i uzimanja abdesta ..covjek moze klanajti na hodniku na ulici u stubistu ,samo je dovoljno da covjek stavi cistu prostirku ili komad papira na ono mjestu gdje ce spustiti glavu da bude cisto ,ako nema vode da uzme abdest moze svoje dlanove staviti na cistu zemlju i na taj nacin abdestiti ,ako covjek putuje i mora propustiti odredjeni vakat namaza nije mu grijeh ako ga ne klanja ,svaki propusteni namaz se moze nadklanjati i zanijetiti u bilo koje vrijeme dana ..kad imamo te mogucnosti koje nam religija daje sto bi to neko nazivo balinizmom ,ili je to samo tvoja procjena koju sa zadovoljstvom uzimas i ispiresh mozak drugima ..da ne bi luto u svome neznanju evo dajem ti priliku da nesto naucis korisno po pitanju religije koja se zove islam..prvo nesto morash nauciti da bi o necemu prico ..ne vjerujuj svemu sto cujesh a da prije toga nisi nesto naucio o tome

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-15-2014 u 14:16.

      12-15-2014 14:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..ti si stvarno velika neznalica Greeen ,ne radi se uopste o balinizmu o kojemu pricash ...islam je pun olaksica po pitanju namaza i uzimanja abdesta ..covjek moze klanajti na hodniku na ulici u stubistu ,samo je dovoljno da covjek stavi cistu prostirku ili komad papira na ono mjestu gdje ce spustiti glavu da bude cisto ,ako nema vode da uzme abdest moze svoje dlanove staviti na cistu zemlju i na taj nacin abdestiti ,ako covjek putuje i mora propustiti odredjeni vakat namaza nije mu grijeh ako ga ne klanja ,svaki propusteni namaz se moze nadklanjati i zanijetiti u bilo koje vrijeme dana ..kad imamo te mogucnosti koje nam religija daje sto bi to neko nazivo balinizmom ,ili je to samo tvoja procjena koju sa zadovoljstvom uzimas i ispiresh mozak drugima ..da ne bi luto u svome neznanju evo dajem ti priliku da nesto naucis korisno po pitanju religije koja se zove islam..prvo nesto morash nauciti da bi o necemu prico ..ne vjerujuj svemu sto cujesh a da prije toga nisi nesto naucio o tome


      ti vjetre ono ozbiljno da objasnis

      13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      12-15-2014 14:20 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      green ..ako taj dio religije o klanjanju interesuje uzmni bolan ilmihal koji nije skup ,mozda par maraka ,cak se ne morash izlagati tolikom trosku jer imash interenet i pitaj googl ,googl sve zna 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-15-2014 u 14:21.

      12-15-2014 14:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pravimostarac:

            citat od vjetar:

          ..ti si stvarno velika neznalica Greeen ,ne radi se uopste o balinizmu o kojemu pricash ...islam je pun olaksica po pitanju namaza i uzimanja abdesta ..covjek moze klanajti na hodniku na ulici u stubistu ,samo je dovoljno da covjek stavi cistu prostirku ili komad papira na ono mjestu gdje ce spustiti glavu da bude cisto ,ako nema vode da uzme abdest moze svoje dlanove staviti na cistu zemlju i na taj nacin abdestiti ,ako covjek putuje i mora propustiti odredjeni vakat namaza nije mu grijeh ako ga ne klanja ,svaki propusteni namaz se moze nadklanjati i zanijetiti u bilo koje vrijeme dana ..kad imamo te mogucnosti koje nam religija daje sto bi to neko nazivo balinizmom ,ili je to samo tvoja procjena koju sa zadovoljstvom uzimas i ispiresh mozak drugima ..da ne bi luto u svome neznanju evo dajem ti priliku da nesto naucis korisno po pitanju religije koja se zove islam..prvo nesto morash nauciti da bi o necemu prico ..ne vjerujuj svemu sto cujesh a da prije toga nisi nesto naucio o tome


        ti vjetre ono ozbiljno da objasnis

        13.gif 13.gif






      ..probam da mu utjeram znanje kroz guzicu
      mozda mu je lakse kad nece kroz glavu ,nadam se da nije znao pa mu je oprosteno

      ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-15-2014 14:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Green je meni Sema 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      12-15-2014 14:27 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ako ti imash bolji metod da mu objasnish ja bi volio ,a niko ga ne goni da bude vjernik i niko ga ne ugoni u vjeru ,ali ako vec nije vjernik kao sto se deklarishe onda brate nije lijepo pricati o vjeri o kojoj nista neznash i smijavati je i nazivat vjerska pravila i zakone u obredu pogrdnim nazivom ..trebash nesto naucit da bi za nesto reko da je balinizam..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-15-2014 14:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pravimostarac:

        Green je meni Sema 10.gif





      ..Sema je meni kralj

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-15-2014 14:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vjetre, hajmo u život se kladiti ko od nas dvojice zna više sura napamet

      ___________________________________________________________________

        12-15-2014 14:37 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto
        pokretac teme Thread Started by pravimostarac

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

              citat od pravimostarac:

            Green je meni Sema 10.gif





          ..Sema je meni kralj


        eh sad si me baciJo u dilemu

        dole kralj ili long live the king pitanje je sad 19.gif

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        12-15-2014 14:39 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pravimostarac:

              citat od green:

            jel ko gledao novi domaæi, tj. srpski film "Odumiranje"? nije loš, ima ga na youtube...


          u medjuvremenu u istoj kategoriji 13.gif 13.gif 10.gif koka 19.gif


        šta ti je sad sporno u ovoj reèenici? domaæi, tj. srpski?
        jakakav je nego domaæi, glavna uloga Emir Hadžihafizbegoviæ, glumi na ekavici...
        a kroz film stalno pjeva Halid Bešliæ, a i bez toga je sa naših govornih podruèja svaki film domaæi.

        ako si na to mislio...

        ___________________________________________________________________

          12-15-2014 14:42 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          Stranica (8): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com