Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Trudnoca » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (15): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarka27:

    ne znam ja imam drugacija iskustva

    mozda ima i neke veze ko te porada ne znam ali u par slucajeva sto sam cula skroz je normala

Ma moju sestru i ove dvije frenedice je porodio dr.Redzic i porod kao pord je protekao super! I moje frendice su zadovoljne.
Meni je zasmetalo to sto ja mogu uci u obicnoj odjeci bez ikakve zastite i posmatrati porod(pa to nema nigdje) i da samo doktor ima rukavice.
I jos mi nesto ide na zivce, a to je da moras loma podmazat one medicinske sestre da bi se brinule o tebi.Pa jebo ga ti,to im je posao! Mi smo znali babicu i sestre i sve je bilo ok(pazili i bebu i sestru)ali sta kad neko nekog ne zna 08.gif i dr.Redzic je jedini koji ne uzima lovu tamo na ginekologiji 01.gif

Pa nedavno je beba umrla jednoj zeni greskom doktora (bilo je na tv-u)

Greskom anesteziologa umrla je 25-godisnja djevojka 21.gif

Jedan doktor je poradjajuci zenu(koja je ujedno i njihova radnica) "malo" recnuo pa im je skoro iskrvarila na stolu i umalo nije umrla 21.gif

Ovo su dogadjaji koji su se desili u roku godinu dana!

I zbog toga se nadam da necu radjati u Mostaru
Kad bolje pogledam,mozda je bolje da se porodim sama kuci(po starinski)imam vece sanse da ostanem ziva

03-22-2005 00:54
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarka27:

    a sto se tice pupcane vrpce, rukavica, i zastitnih srestava, sa mnom je muz bio kad sam ja radjala ni on takodje nije imao nikakve ni rukavice ni zastite i normala je rukom prerezo pupcanu vrpcu, ta ja znam valjda je tako normalno a znam da je tako i u drugim zemljama evrope

Ne znam gdje se moze uci u poradjaonu bez one kese(kape na glavi)!
Pa covjece ti si otvorena(bukvalno),beba prvi kontakt s ovim svijetom ima i zamisli upane dlaka gdje ne treba,doktro ne uprati,zasije te i eto ti belaja 21.gif

03-22-2005 00:57
ShuShuu ShuShuu is a Female
avenija kruzno


Poruka: 209

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moze sigurnoi bez kese i rukavica ja imam dvije kolegice u njemackoj i jednu u svedskoj rodile tako da znam da je manje vise ko kod nas

i svugdje ima tragicnih slucajeva, mojoj kolegici u svedskoj je greskom doktora dijete umrlo udusilo se pupcanom vrpcom mozes mislit, eto ko rekli bi medicina im ok a desi se

samo sto je istina da nigdje nema ko kod nas da se doktori i sestre podplacuju 21.gif e to je tragedija majkemi u onoj muci kontaj sta kome odnijeti i koliko, e to ja mislim da nema nigdje u svijetu

03-22-2005 01:03 ShuShuu is offline Posalji Email za ShuShuu Pregledaj poruke od ShuShuu Dodaj ShuShuu u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sta znaci kad su na testu 2 plave crtee 19.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

03-22-2005 01:14 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
ShuShuu ShuShuu is a Female
avenija kruzno


Poruka: 209

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

uf to je bilo prije 15 mjeseci 14.gif

cini mi se da je negativna


jes jes nisi trudan kad su dvije

03-22-2005 01:16 ShuShuu is offline Posalji Email za ShuShuu Pregledaj poruke od ShuShuu Dodaj ShuShuu u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

huh sreca 10.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

03-22-2005 01:17 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
ShuShuu ShuShuu is a Female
avenija kruzno


Poruka: 209

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

shta je umal zaglavinjala ha 35.gif

03-22-2005 01:23 ShuShuu is offline Posalji Email za ShuShuu Pregledaj poruke od ShuShuu Dodaj ShuShuu u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

19.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

03-22-2005 01:28 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
La mirage La mirage is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 406
Location: N

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kapljica:

        citat od Mostarka27:

      a sto se tice pupcane vrpce, rukavica, i zastitnih srestava, sa mnom je muz bio kad sam ja radjala ni on takodje nije imao nikakve ni rukavice ni zastite i normala je rukom prerezo pupcanu vrpcu, ta ja znam valjda je tako normalno a znam da je tako i u drugim zemljama evrope

    Ne znam gdje se moze uci u poradjaonu bez one kese(kape na glavi)!
    Pa covjece ti si otvorena(bukvalno),beba prvi kontakt s ovim svijetom ima i zamisli upane dlaka gdje ne treba,doktro ne uprati,zasije te i eto ti belaja 21.gif


I u Norveskoj se udje bez nekih priprema (kapa na glavi itd). Ja sam bio cijelo vrijeme pri porodu, i nikakvih problema. Malo se zakomplikovalo pri kraju tako da mi nisu dali da prerezem pupak ali ostalo je sve proslo OK. Cak se nije pojavio ni doktor, sve to babice odrade. Doktor jedino ako je hitno.

Gara, teba li cestitat? 01.gif

___________________________________________________________________
If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

    03-22-2005 08:41 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
    dadana dadana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1123
    Location: Helvetia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od kapljica:

          citat od Mostarka27:

        a sto se tice pupcane vrpce, rukavica, i zastitnih srestava, sa mnom je muz bio kad sam ja radjala ni on takodje nije imao nikakve ni rukavice ni zastite i normala je rukom prerezo pupcanu vrpcu, ta ja znam valjda je tako normalno a znam da je tako i u drugim zemljama evrope

      Ne znam gdje se moze uci u poradjaonu bez one kese(kape na glavi)!
      Pa covjece ti si otvorena(bukvalno),beba prvi kontakt s ovim svijetom ima i zamisli upane dlaka gdje ne treba,doktro ne uprati,zasije te i eto ti belaja 21.gif


    kapljice za tvoju informaciju

    ja sam sve troje mojih djetica rodila u svicarskoj i svaki put je bio muz uz mene i to bez ikakvih rukavica i kapa na glavi i takodje je prerezao vrpcu.

    to nema nikakve veze s higijenom kako su se prije nase majke, tate, dede, nene radjali. mislis da su imali te kape i rukavice. ma kakvi to te netreba plasiti. a svakom se doktoru tj. covjeku moze desiti da pogrijesi nazalost u ovom poslu i mala greska moze da ima tragicne posljedice.

    samo i ovo jos. nedavno sam slusala na radiju da u svici godisnje umre 8000 pacijenata samo zbog necije greske, ili doktor tako nesto fula ili sestra zamjeni lijek u stresu, bez zeze i ja sam bila sokirana ali je nazalost to surova realnost

    a bas sam cula u subotu se porodila u mostaru jedna dole mi poznanica, sve bilo ok. porodila je doktorica fadila.

    ___________________________________________________________________

      Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

    03-22-2005 10:24 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
    nidze veze nidze veze is a Female
    miss foruma '05


    Poruka: 4765
    Location: na stolu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dadana bebica je predivna 33.gif ( hocu i jaaaaaaaa 26.gif )


    i ja

    da se nadovezem na onu raspru izmedju kapljice i mostarke samo s jednim komentarom

    4 puta sam bila na ginekologiji u Mostaru...dva puta uspjesno dva neuspjesno

    jedan nikad necu zaboravit i to zbog greske i nemara( ne moja vec njihova)

    i ako Bog mi da ( a to mi je zelja)da jos jednom budem u situaciji da potrazim ginekologa

      ___________________________________________________________________

        Ljudi su, opcenito,
        nalik na pse koji pocnu lajati
        cim izdaleka zacuju
        lajanje drugih pasa.

      03-22-2005 10:57 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8664
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      La Mirage , ma jok bola foliram , jos uvijek trazim tatu 13.gif 10.gif


      kako tvoj beban?

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      03-22-2005 11:08 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      La mirage La mirage is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 406
      Location: N

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A dobro je, poceo sad uvelike za 38.gif t.

      Cuj foliras, nisam ovo odavno cuo (folira) 04.gif 10.gif

      cust ti avatar 23.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

        03-23-2005 08:26 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hehehehe bola djesi hebo ga ti hoce li ta seka za Dinu , sta ste zakocili 10.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        03-23-2005 12:11 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        La mirage La mirage is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 406
        Location: N

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ma neka dok malo uzraste pa sam zatrazi 19.gif

        ___________________________________________________________________
        If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

          03-23-2005 15:20 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
          GARAVUSA GARAVUSA is a Female
          Misiica ljeta 07




          Poruka: 8664
          Location: Holland

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ufffffff a bjeriii

          ___________________________________________________________________

            NIJE LAKO BITI JA ! ! !

          03-23-2005 15:22 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
          Black_Witch Black_Witch is a Female
          rodjena




          Poruka: 985
          Location: na zemlji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...

          ___________________________________________________________________
          .............

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Black_Witch dana 10-10-2005 u 14:13.

          03-23-2005 15:41 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
          Black_Witch Black_Witch is a Female
          rodjena




          Poruka: 985
          Location: na zemlji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...

          ___________________________________________________________________
          .............

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Black_Witch dana 10-10-2005 u 14:13.

          03-23-2005 15:45 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
          dadana dadana is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1123
          Location: Helvetia

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          potpuno si u pravu, slazem se s tobom. kod nas se stvarno malo racuna vodi o tome i sama sam svjedok desavanjima u porodjajnoj-kao medicinski radnik. nekako da sam ja na tom mjestu, da se trebam sutra poroditi, toliko bi sumnjala u njihovu strucnost, ruzno je reci ali nazalost, tako je.Posto se malo vise razumijem u medicinu od drugih, kad vidim sta rade i kako rade s ljudima. radije cu se prepustiti ovim evropljanima.

            kod nas samo pare
            , pare i pare,...
          ako su vec nasi nezadovoljni malim platama, bolje da posao potraze negdje drugo, gdje ce raditi profesionalno i posteno, gdje ce moci normalno da zive, ako vec u BiH to ne mogu, pa onda uzimaju i shakom i kapom.


          moja selma mislis da vamo nisu samo pare, pare i pare

          samo sto oni to fino kulturno rade, svaki onaj smjesak one sestre je masno naplacen od zdravstvenog osigurnja. a mi svakog mjeseca tom istom osiguranju 1000 marona za nas petero. i to nisu pare?

          mi njima stom lovom moramo amortizirati sve te najmodernije aparate a oni koji ih koriste isto tako mogu pogrijesiti ko i oni dole sto grijese samo mozda malo na nekim starijim spravicama.

            u boga se dragog uzdat

          ___________________________________________________________________

            Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

          03-23-2005 16:56 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
          Maggie Maggie is a Female
          moforaja




          Poruka: 2736
          Location: daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          U Americi se uopste ne poradja u posebnoj sobi, vec u sobi u kojoj si promljen. Krevet se "pretvori" u porodjajni. U radjaonicu se ide samo ako se radi carski rez. S tobom pri porodu ne moze biti vise od cini mi se 10 ljudi, ali niko ne mora da ima kape, rukavice i te stvari.

          Ja sam imala odlicno iskustvo sa doktorima tokom trudnoce i pri porodu.

          Isto sam tako bila prisutna kada mi se prijateljica poradjala, isto bez kapa, rukavica.

          ___________________________________________________________________

            03-23-2005 19:57 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
            Stranica (15): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com