Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Jazzbina Abraxas 5 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (472): « prva ... « prethodna 464 465 466 [467] 468 469 470 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pretjerano

01-05-2016 10:44 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fini Tokio.....+ 14.....taman, pulover ili lagana jakna....

01-05-2016 10:45 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Niko živ nema. Nema ni politike u butigi. Divota i tihota.

01-11-2016 10:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znam mnoge koji su obeæali da æe biti bolji u novoj godini i da æe poèeti s promjenama 1 januara. Treæina mjeseca je prošla i veæini je moral pao, volja presahnula. Vrijeme je i bilo. Možeš èiniti sve drugaèije ali niko neæe opaziti razliku. I koga zapravo sve to briga??

01-11-2016 10:14 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na poslu. Èuvam se prehlade, zaraze i bilo kakvog rada.

01-12-2016 10:35 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Litice Litice is a Male
moforaja


Poruka: 3411
Location: Melbourne

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo odmori. 18.gif

___________________________________________________________________
33.gif

01-12-2016 11:43 Litice is offline Pregledaj poruke od Litice Dodaj Litice u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako treba. Poslije onih izljeva ljubavi i želja pred praznike opet zahladilo. Neko nije zavrnuo slavinu, neko lupa vratima, neko dobio povišicu a neko nije. I ta promjena toplo- hladno me ubi .

01-12-2016 11:50 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nju je život zatvorio u visoku, nedostupnu tvrdjavu. Vidio sam samo njeno lice iza rešetaka. Zastadoh jednog dana da vidim ko je a ona mi spusti duge pletenice niz zidine i ja se popeh uzgor. Rijeè po rijeè i otpilasmo rešetke i sad je njena tamnica naša oddaja. Ponekad prièamo, ponekad samo šutimo a ponekad vodimo ljubav. Bez plana.

01-12-2016 15:46 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo me opet.....

01-13-2016 10:57 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dumam ( po Refleksiji)

01-13-2016 11:01 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prièam gluposti. Pa neæu ni ja dugo. Otišao je i Bowie.
Sjetih se Stipe koji je po Strelèevini skupljao stari kruh. Ljeti, dok su bili otvoreni prozori, svaki dan se èulo "ima li kora ?". E on je znao i kupati mrtvace. I tako mi došli stricu u posjetu u bolnicu kad eto Stipe na vrata sobe i poèe galamiti: " Šta je majku vam jebem, šta se èeka, niko ne umire ?"

01-13-2016 11:10 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mudra misao o izgnanstvu:

Egzil je sastavljen od paradoksa. Evo jednog: biti odjednom na više mjesta i nijednom na jednom mjestu; iskidan, podijeljen, nepotpun, iscijepan iznutra; sposoban za više stvari odjednom; nesposoban ni za jednu zaista i potpuno. Unutrašnja razdrtost zbog tog paradoksa smiruje se jedino konaènom odlukom: prihvatati ezgil doživotno; biti na jednom mjestu, ne micati se; ne nanositi sebi nepotreban bol niti uživati u njemu; ne ubjeðivati druge da imaju krivo; ne uvjeravati sebe da si u pravu. Prava formula egzila je – zatvor, svejedno da li prisilan ili dobrovoljan. Egzilant je slobodnjak koji povremeno dobija izlaz; pogledavši prazninu svijeta, sam se vraæa u æeliju da bi u njoj ponovo pronašao èistotu svoje pobune. Njegova vjera je bezvjerje; njegova hrana je sumnja u sebe, potom u druge; njegovi dani su noæi i obrnuto; on živi pod nebom bez sunca i zvijezda, pod vještaèkom svjetlošèu lucidnosti. Egzil nije samo ostrakizam, protjerivanje, stanstvovanje, osuda; to je ono spoljašnje. On je naèin mišljenja i naèin života. Ako to nije, onda je samo nesporazum.” Vidosav Stevanoviæ

01-13-2016 11:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zaledili minusi forum.

Slaba posjeta.

Samo pomalo dubioze jazzbini i nis vise.

16.gif


Brzo ce proljece 33.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-13-2016 22:05 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bila je pjesma od ratnih nadrealista

Ne dajte se sjeti
nek se nada osjeæa
još samo 127
dana do proljeæa

01-13-2016 22:26 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nada je opijum za ljudstvo.....Kao biti æe, doæi æe ON i ko ne bude u našem stadu goriti æe u paklu. Zato svi na koljena, plaæaj lemuzinu i daj sadaku. Glasuj za nacionalne stranke jer one te štite pred drugim nacionalnim strankama. Kanalizacija ne radi, nema mlijeka, kruha ali kako kaže dr.Dabiæ treba misliti samo pozitivno. 127 dana, veliš? Nije li onaj mali Fiat, peglica, nosio taj broj?

01-14-2016 09:02 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeste, evo slike:



Inaèe, nakon lanjskog preispitivanja teorije evolucije na forumu, predviðam da ove godine doðu na red i zakon gravitacije, te zakoni termodinamike.

01-14-2016 10:13 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dakle zakon evolucije je uspješno negiran na ovom struènom skupu. Da li ista sudbina èeka i zakon gravitacije? Gotovo sigurno. Treba imati u vidu da se je to uèilo u vrijeme komunizma i da je to bila propaganda iz Moskve i Komiterne i da danas to više ne vrijedi.

01-14-2016 11:53 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pada cijena nafte. Posljedica je da pada i cijena krvi. Barel krvi treæeg svijeta pao ispod 1 dolara....

01-19-2016 15:40 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gazdarici coka pošto mail ne djeluje.....

01-19-2016 15:41 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Postao sam zombi, živi fosil. Samo gledam, ne diram rukama, pokušavam misliti a ne ide mi. Jedina stvar koja me podsjeæa da sam živ su preuske hlaèe. Ja ne volim kabine za probavanje odjeæe. One su na drugom mjestu, poslije bolnice,ludnice, ludnice i zatvora. I sada mi zatežu organe za rasplodnju. Èim me isplate kupiti æu i premale cipele da budem u fazonu. Tako se lakše držati predpisane dijete.

01-27-2016 10:52 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Stranica (472): « prva ... « prethodna 464 465 466 [467] 468 469 470 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com