Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » BIH pasos » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zakon


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:20 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:21 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:21 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:22 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:23 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:23 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izmjena zakona


Koristeæi se ovlaštenjima koja su Visokom predstavniku povjerena u èlanu V Aneksa 10. (Sporazum o implementaciji civilnog dijela Mirovnog ugovora) Opæeg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini, prema kojem je Visoki predstavnik konaèni autoritet u zemlji u pogledu tumaèenja gorenavedenog Sporazuma o implementaciji civilnog dijela Mirovnog ugovora; i posebno uzevši u obzir èlan II 1. (d) istog Sporazuma prema kojem Visoki predstavnik “pomaže, kada Visoki predstavnik to ocijeni neophodnim, u rješavanju svih problema koji se pojave u vezi sa implementacijom civilnog dijela Mirovnog ugovora”;
Pozivajuæi se na stav XI.2 Zakljuèaka Konferencije za implementaciju mira održane u Bonu 9. i 10. decembra 1997. godine, u kojem je Vijeæe za implementaciju mira pozdravilo namjeru Visokog predstavnika da iskoristi svoj konaèni autoritet u zemlji u vezi sa tumaèenjem Sporazuma o implementaciji civilnog dijela Mirovnog ugovora, kako bi pomogao u iznalaženju rješenja za navedene probleme “donošenjem obavezujuæih odluka, kada to ocijeni neophodnim”, o odreðenim pitanjima, ukljuèujuæi i (prema taèki (c) stava XI.2) mjere kojima se osigurava implementacija Mirovnog sporazuma na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine i njenih entiteta;
Imajuæi u vidu èlan I, stav 7, taèku (d) Ustava Bosne i Hercegovine u kojem se, pored ostalog, predviða da: “Državljani Bosne i Hercegovine mogu imati državljanstvo druge države, pod uslovom da postoji bilateralni ugovor izmeðu Bosne i Hercegovine i te države kojim se to pitanje ureðuje, a koji je odobrila Parlamentarna skupština u skladu sa èlanom IV, stav 4, taèka (d).”
Uzimajuæi u obzir èlan 39, stav 1 Zakona o državljanstvu Bosne i Hercegovine (“Službeni glasnik Bosne i Hercegovine”, br. 4/97 i 13/99) u kojem se, pored ostalog, predviða da: “Sva lica koja su prije stupanja na snagu ovog zakona dobrovoljno stekla drugo državljanstvo gube državljanstvo BiH, ukoliko se za 5 godina od dana stupanja na snagu ovog zakona, ne odreknu drugog državljanstva, osim ako nije drugaèije odreðeno bilateralnim sporazumom, odnosno sporazumima. Odricanje državljanstva se ne traži ako to nije dozvoljeno ili se ne može razumno zahtijevati”;
Uzimajuæi u obzir takoðe napore koje je preduzelo Ministarstvo civilnih poslova i komunikacija Bosne i Hercegovine u obraæanju razlièitim zemljama u vezi sa zakljuèivanjem bilateralnih sporazuma, premda je do sada samo jedan takav sporazum potpisan;
Konstatirajuæi da se ubrzo primièe rok nakon kojeg istièe prijelazni period za posjedovanje dvojnog državljanstva kako je utvrðeno u èlanu 39, stav 1. Zakona o državljanstvu Bosne i Hercegovine, te da postoji hitna potreba za odreðivanjem dodatnog vremenskog perioda kako bi se osiguralo da državljani Bosne i Hercegovine koji posjeduju dvojno državljanstvo sada ne budu suoèeni sa izborom izmeðu državljanstva Bosne i Hercegovine i stranog državljanstva;
Konstatirajuæi takoðe da je na petoj sjednici Predstavnièkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, održanoj 23. decembra 2002. godine, jednoglasno usvojena izmjena u navedenom èlanu 39. stav 1. s ciljem da se u njemu utvrðeni prvobitni rok od pet godina zamijeni rokom od petnaest godina;
Uzimajuæi u obzir èinjenicu da je predsjedavajuæi Predstavnièkog doma, nadovezujuæi se na pomenuto jednoglasno usvajanje, ukazao na èinjenicu da još uvijek nije konstituiran Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, te da je kao posljedica toga potrebna intervencija Visokog predstavnika time što æe se djelovati umjesto Doma naroda kako bi se omoguæilo da ta izmjena postane pravosnažna prije isticanja roka iz postojeæeg zakona;
Imajuæi na umu sva prethodno navedena pitanja, Visoki predstavnik donosi slijedeæu odluku koja odmah stupa snagu.

ODLUKA
KOJOM SE DONOSI ZAKON O IZMJENI ZAKONA O DRŽAVLJANSTVU BOSNE I HERCEGOVINE, U DODATKU KAO SASTAVNI DIO OVE ODLUKE

Navedeni zakon stupa na snagu kao zakon Bosne i Hercegovine na dan utvrðen u èlanu 2. Zakona, na privremenoj osnovi dok ga ne usvoji Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine u istom obliku, bez izmjena i dopuna i bez dodatnih uslova. Ovaj zakon æe za posljedicu imati produženje roka predviðenog èlanom 39. stav 1. navedenog Zakona o državljanstvu do 1. januara 2013. godine.
Ova odluka stupa na snagu odmah i odmah se objavljuje u “Službenom glasniku BiH”, “Službenim novinama Federacije BiH”, “Službenom glasniku Republike Srpske” i “Službenom glasniku Brèko Distrikta BiH”.

Broj 92/02
31. decembra 2002.
Sarajevo
Visoki predstavnik
Paddy Ashdown, s.r.

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

09-14-2006 14:24 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

        citat od refleksija:


      a sto se tice toga koga poprijeko gledaju pa u americi gledaju svakog poprijeko ko nije "domaci".


    Macko, ne dozvoljavas da dijaspora ista kaze kako je u Mostaru, a ti govoris kako je u Americi 29.gif u kojoj nikad nisi bila i ne znas kako ko koga kako gleda, osim po prici drugih ljudi. Nije to bas u dure, jelde, a vjerovala ili ne, nije ni istina !? 01.gif

    Ja sam nostalgicar, i volim i volila bih se vratiti u BiH, ali mi sekunde jedne nije zao sto imam Kanadski pasosh, niti se imam kome pravdati zbog toga. Sramota, da za produzenje/vadjenje ovog pasosha trebam cetiri puta manje para nego za BiH pasosh, a sto puta vishe vrijedi. 18.gif 25.gif


ok uzela sma ameriku kao primjer i mislim da nije potrebno da odem tamo da znam kakva su bagra ali ista stvar je i u spaniji, italiji, grckoj, turskoj, sloveniji (eto u tim zemljama sam bila i znam). sad mene treba dirat to sto su oni meni objasnjavali kako se pali tv, cudili se imenu moje mame i te gluposti (pa naucis jezik za 15 dana i pospremis ih na svoje mjesto) 02.gif
to sto neko dozvoljava da ga dira to sto ga nece gledati kao sebi ravnog je njegov problem a ne moj. isto kao sto je neciji problem sto u mostaru zivi a ne zna doc do starog mosta ili dozvoljava da ga neki papak omalovazava i smatra nizim a da to njega dira.
iskreno ne znam zasto bi se pravdala i zasto mi objasnjavas zasto imas ovaj ili onaj pasos. mene to i ne interesuje.
reagovala sam na mostarkin post jer mi je iskreno zasmetalo sprdanje po ovom pitanju!

off topic
hvala na onoj razglednici 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    09-14-2006 15:59 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Ella Ella is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 315
    Location: Skopje

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eto ja otisla u Makedoniju 2002 da radim, pa se udala, rodila djete i namjeravam da zivim ovdje do kraja zivota. Naravno da cu uzeti drzavljanstvo i pasos - ako ne radi sebe - ono radi moje troje djece ( jer su dvoje "Mostarske").

    I ja sam uzela sam MK pasos iz prakticnih, a ne patriotskih razloga . Imam troje djece od koje je samo jedno Makedonac by birth. Zivim ovde, djeca idu u skolu - pa zar nije logicno da imam drzavljastvo i naravno sve iste beneficije kao ostali. Zar da Ingi i Alisi produzavam "prestoj" do kraja zivota i da im vadim izlazne vize ?

    Sreca pa Makedonci ne traze "otpust" od BH drzavljanstva. Nadam se da ce se ti bilaterarni ugovori potpisati sto prije 01.gif

    Al rekli su mi bas u uredu za Drzavljanstvo u MUPu u Skopju da , ukoliko Makedonac zeli da uzme Hrvatsko drzavljanstvo mora da donese optust od MK drzavljanstva. I to sad traze i retroaktivno.

    Kazu da ima neki presutni dogovor izmedju BH drzava i da je BH najfleksibilinija u tome.

    ___________________________________________________________________

        09-14-2006 17:25 Ella is offline Pregledaj poruke od Ella Dodaj Ella u listu prijatelja YIM Screenname: ela_maric
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svakom svoje...
        Necu nikog citirati, ni prozivati...
        Radi se jednostavno o tome, da bih i ja, kao i svi ostali, mogla uzeti CH pasos, i ne imati nikakvih problema sa vizama...
        Ali ja jednostavno volim ovaj plavi, i nemogu ga se odreci. Ni po sto!
        Kao sto ne mogu biti ono sto nisam. Jer po meni svicarski pasos bi znacio da sam svicarka, sto nikad u zivotu niti zelim, niti mogu biti.

        I neznam jeli patriotizam, ili nesto drugo.
        U svakom slucaju, ja mozda ne bih ni Bosnu volila ovoliko, da nije onako jadna i siromasna.
        I bas iz tog razloga, necu da je se odreknem. Niti onoga sto to dokazuje.
        I nema tog razloga, zbog kojeg bih to uradila.
        Ne postoji.

        09-14-2006 22:02
        Elma_ FS Elma_ FS is a Female
        rodjena




        Poruka: 995
        Location: 'Ta ja znam?

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od zgera:

          elma ti si izdala bosnu


        I ?

        Nisam ti je brato ja izdala, ja nemogu pusku nosit, nego svi kokosari koji su kliznuli i svi oni koji su hapali i hapaju dok su se ostali borili.

        ___________________________________________________________________

          09-15-2006 07:18 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
          Elma_ FS Elma_ FS is a Female
          rodjena




          Poruka: 995
          Location: 'Ta ja znam?

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od taxi:

            Elma ,udaj se za mostarca,ili nekog drugog bih državljanina,i eto ,opet æeš biti bih državljanin.Uvjek æe biti nekih rupa u zakonu ,tako da može imati bih pasoš ko god to želi.
            10.gif 10.gif


          Uuuuu dje me nadje 13.gif 13.gif

          Neka fala, meni fino vako he he

          Ma ne mislim se ja vracat, nego pitam onako interesuje me iz radoznalosti

          ___________________________________________________________________

            09-15-2006 07:20 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
            Elma_ FS Elma_ FS is a Female
            rodjena




            Poruka: 995
            Location: 'Ta ja znam?

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ama sve to stoji sto vi govorite, mjesecarko ja tebe potpuno kontam ali istovremeno se slazem sa ostalima koji su uzeli druga drzavljanstva.
            Zivotne okolnosti cine svoje, a pogotovo kad covijek ima djecu. Meni je najvaznije da njima obezbjedim neku sigurnu i stabilnu buducnost, a ako to podrazumjeva drzavljanstvo Zimbabwea, ja bih ga sutra uzela 01.gif

            Ja sam do unazad 3 godine imala Bih pasos a zivim ovdje 13 godina i imala sam ga pravo uzeti daaavnoo, i kao sto neki vec kazu - sranja i komplikacije sa njim stalno. Evo ja sad na primjer da dobijem ponudu da idem raditi u Ameriku ili sl., imala bih velikih komplikacija sa Bih pasosom. A da ne spominjem sve to ostalo.

            Nevidim razlog da se ikome pravdam zasto i kako.A ovi sto se ko fol prave pametni i pricaju o izdaji bosne i bla bla nek to macku o rep okace.
            U mojoj kuci visi bosanska zastava i slika starog mosta i kuran stoji u regalu. I bez obzira na sve volim zemlju iz koje sam i ne negiram ko sam i sta sam.

            A to pitanje: da li se osjecam kao dankinja je suvisno, jer jedan komad papira ne mijenja nicije osjecaje.

            Ama smijesno je da se ljudi stembiljaju po ovome i da se procijenjuje ko voli bih i koliko. Bogami kao da smo u vrticu. Ja imam moju racuinicu, a svi ostali svoju i manite se suvisnih komentara jer su bez veze

            ___________________________________________________________________

              broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Elma_ FS dana 09-15-2006 u 07:41.

              09-15-2006 07:37 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
              Layla12 Layla12 is a Female
              trudim se




              Poruka: 195
              Location: Too daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Elma_ FS:

                Ama sve to stoji sto vi govorite, mjesecarko ja tebe potpuno kontam ali istovremeno se slazem sa ostalima koji su uzeli druga drzavljanstva.
                Zivotne okolnosti cine svoje, a pogotovo kad covijek ima djecu. Meni je najvaznije da njima obezbjedim neku sigurnu i stabilnu buducnost, a ako to podrazumjeva drzavljanstvo Zimbabwea, ja bih ga sutra uzela 01.gif

                Ja sam do unazad 3 godine imala Bih pasos a zivim ovdje 13 godina i imala sam ga pravo uzeti daaavnoo, i kao sto neki vec kazu - sranja i komplikacije sa njim stalno. Evo ja sad na primjer da dobijem ponudu da idem raditi u Ameriku ili sl., imala bih velikih komplikacija sa Bih pasosom. A da ne spominjem sve to ostalo.

                Nevidim razlog da se ikome pravdam zasto i kako.A ovi sto se ko fol prave pametni i pricaju o izdaji bosne i bla bla nek to macku o rep okace.
                U mojoj kuci visi bosanska zastava i slika starog mosta i kuran stoji u regalu. I bez obzira na sve volim zemlju iz koje sam i ne negiram ko sam i sta sam.

                A to pitanje: da li se osjecam kao dankinja je suvisno, jer jedan komad papira ne mijenja nicije osjecaje.

                Ama smijesno je da se ljudi stembiljaju po ovome i da se procijenjuje ko voli bih i koliko. Bogami kao da smo u vrticu. Ja imam moju racuinicu, a svi ostali svoju i manite se suvisnih komentara jer su bez veze


              10.gif

              ___________________________________________________________________
              mostarka.gif

              09-15-2006 09:14 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
              Mostarka83 Mostarka83 is a Female
              Legally Blonde




              Poruka: 3490
              Location: U Cernici
              pokretac teme Thread Started by Mostarka83

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Ella:

                Eto ja otisla u Makedoniju 2002 da radim, pa se udala, rodila djete i namjeravam da zivim ovdje do kraja zivota. Naravno da cu uzeti drzavljanstvo i pasos - ako ne radi sebe - ono radi moje troje djece ( jer su dvoje "Mostarske").

                I ja sam uzela sam MK pasos iz prakticnih, a ne patriotskih razloga . Imam troje djece od koje je samo jedno Makedonac by birth. Zivim ovde, djeca idu u skolu - pa zar nije logicno da imam drzavljastvo i naravno sve iste beneficije kao ostali. Zar da Ingi i Alisi produzavam "prestoj" do kraja zivota i da im vadim izlazne vize ?

                Sreca pa Makedonci ne traze "otpust" od BH drzavljanstva. Nadam se da ce se ti bilaterarni ugovori potpisati sto prije 01.gif

                Al rekli su mi bas u uredu za Drzavljanstvo u MUPu u Skopju da , ukoliko Makedonac zeli da uzme Hrvatsko drzavljanstvo mora da donese optust od MK drzavljanstva. I to sad traze i retroaktivno.

                Kazu da ima neki presutni dogovor izmedju BH drzava i da je BH najfleksibilinija u tome.


              Moja Ella znam ti to...Ja imam makedonsko i Bih, ali prica mi tetak neki dan kad je doso iz mostara da se moj muz treba otkazat makedonskog da uzme nase Bih drzavljanstvo.
              Kaze Vlado - " Ta isti dzavo "
              A beno ima americko i makedonsko ( mislim se sad za ovo nase )
              Tako da radi sta mislis da je najbolje 33.gif i za djecu i za tebe.Iako su meni i Bih i Makedonsko isto.

              ___________________________________________________________________
              JaMojaTi.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mostarka83 dana 09-15-2006 u 09:17.

              09-15-2006 09:16 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
              Ella Ella is a Female
              bice nesto od mene




              Poruka: 315
              Location: Skopje

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Elma, slazem se 1000% s tobom a razumijem i Mjesecarku.
              Ja jos imam BH pasos, al i ako se ( nedobog) budem morala odreci drzavljanstva i izgubiti BH pasos - nece mi biti pravo - nimalo..., al nece mi biti ni smak svijeta.

              To je isto kao sto - kad se udas dobijes muzevo prezime... al nikad ne prestajes biti ono sto si bila prije. Prezime ti sluzi cisto zbog prakticnih razloga - papirologije, djece ....

              Anyway.. ne mislim da BH voli pasosem ili drzavljanstvom.

              ___________________________________________________________________

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ella dana 09-15-2006 u 09:26.

                  09-15-2006 09:25 Ella is offline Pregledaj poruke od Ella Dodaj Ella u listu prijatelja YIM Screenname: ela_maric
                  Mostarka83 Mostarka83 is a Female
                  Legally Blonde




                  Poruka: 3490
                  Location: U Cernici
                  pokretac teme Thread Started by Mostarka83

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  10.gif

                  ___________________________________________________________________
                  JaMojaTi.gif

                  09-15-2006 09:46 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
                  antiprotivan antiprotivan is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2825
                  Location: Norway

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  od nas se trazi da volimo BiH i da budemo patriote i da placamo skupe pasose svako godinu-dvije, a najmanje je vole oni koji je vode, dokaza ima koliko hocete, citajte novine, svaki dan bi potrosili po jedan flomaster podvlaceci te dokaze u novinama...

                  Sve dok je tako, meni je domovina tamo gdje je dobro meni i mojima..

                  Inace, i ova tema na jedan nacin dokazuje kako smo mi generalno ljubitelji "forme", sto ce reci, neka to ima na papiru, a manje je vazno sta mislimo i sta osjecamo..

                  Ja znam dobro sta osjecam prema svom gradu i svojoj drzavi, i na koji nacin im "pomazem", ali isto tako ne osjecam potrebu to nekima i dokazivati..pasosom, ili sta ti ja znam cime vec..

                  ___________________________________________________________________

                    21.gif

                    09-15-2006 09:47 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                    zgera
                    SexNepoznat

                    Poruka: 296

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Elma_ FS:

                          citat od zgera:

                        elma ti si izdala bosnu


                      I ?

                      Nisam ti je brato ja izdala, ja nemogu pusku nosit, nego svi kokosari koji su kliznuli i svi oni koji su hapali i hapaju dok su se ostali borili.

                    pa najbolje je tako. svi cemo ogrenut glavu i normalno da ce propast. dobro, ti si sad dankinja, lako nam je za tebe

                    09-15-2006 10:08 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
                    obrisana
                    Gost


                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od antiprotivan:

                      od nas se trazi da volimo BiH i da budemo patriote i da placamo skupe pasose svako godinu-dvije, a najmanje je vole oni koji je vode, dokaza ima koliko hocete, citajte novine, svaki dan bi potrosili po jedan flomaster podvlaceci te dokaze u novinama...

                        Sve dok je tako, meni je domovina tamo gdje je dobro meni i mojima..


                      Inace, i ova tema na jedan nacin dokazuje kako smo mi generalno ljubitelji "forme", sto ce reci, neka to ima na papiru, a manje je vazno sta mislimo i sta osjecamo..

                      Ja znam dobro sta osjecam prema svom gradu i svojoj drzavi, i na koji nacin im "pomazem", ali isto tako ne osjecam potrebu to nekima i dokazivati..pasosom, ili sta ti ja znam cime vec..


                    A moja domovina je tamo gdje mi je srce...

                    I sta cu ja kome dokazivati?
                    Nego kazem, nije ni cudo sto nas pasos svako podcjenjuje, kad ga ni mi sami ne cjenimo...

                    A meni krivo, pravo mi krivo, kad vidim da svaki hrvat u BiH ima hrvatsku putovnicu...
                    Pa setaju po Svijetu, i posjecuju familiju i prijatelje...
                    Djevojke obilaze strane zemlje i zaposljavaju se na crno, da bi nesto zaradile...
                    I jel se cuditi? Nije...
                    Oni su ponosni na te svoje putovnice, jer jesu hrvati... I osjecaju se tako...

                    I opet kazem, nedam ja svog bosanskog za tri njihova, ili svicarska... A Bog zna, vec sam 16 godina ovdje i mogu ga sutra uzeti, ako mi je volja...

                    09-15-2006 12:04
                    Stranica (8): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com