Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Samoposluga i moje komsije oko nje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Èuh se sinoæ sa Hasom...
spominjali smo te,Denani...
valjda æemo se sabrati ljetos zajedno... 10.gif

___________________________________________________________________

    05-01-2009 15:52 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

      Èuh se sinoæ sa Hasom...
      spominjali smo te,Denani...
      valjda æemo se sabrati ljetos zajedno... 10.gif



    Abd 10.gif ... na ljeto !!!!

    moram ga nazvati .... zadnji put mi se zalio na recesiju i Tale ...

    Zvat cu ga 10.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    05-01-2009 15:54 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

      Èuh se sinoæ sa Hasom...
      spominjali smo te,Denani...
      valjda æemo se sabrati ljetos zajedno... 10.gif


    samo nemojte u brijacnici kod Masle 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    05-02-2009 00:15 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    MosHer MosHer is a Male
    brato




    Poruka: 653
    Location: U. S. of A.

    RE: Samoposluga i moje komsije oko nje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od denani:

      Samoposluga i moje komsije oko nje

      Zid samoposluge isaran nasim imenima … nacrtan gol krecom … tu smo penale izvodili … po zidu mali milion rupa,rupe smo busili da bi lakse eurokreme dodavali kad smo u “pohode” isli … sa te strane si se mogao lako popeti na magacin i na krov samoposluge … tu smo rutu koristili kada smo trebe,nase trebe komsince vizali, po noci, lezi na krov samoposluge i gledaj … Djeno doktor moze o ovome knjigu napisati, … s druge strane vrata od magacina … prvo su bila drvena vrata, poslije zeljezna … Caza poslovodja vazda nas ruzio sto tamo igramo lopte i oni sto poslije Cazima dosli (Fehim, Mile) i oni sa nama ratovali … tu je Cena Glavovic 26.gif odusevljavao, rahmet ti dusi prijatelju
      Jedan mali zidic i iza tog zidica trafostanica i jedan veliki bor. Tu smo znali logu napraviti od starih kartona : Aida Koluderka, Mila Klaric, Cadza, Avdo Kaljdzioc, Haris, Djeno, Naja, Hasan, starija raja …i mi mladji… pa se znalo i zasijeliti … koliko me puta majka tu nasla i njene poznate rijeci “Crko nisi sta ces tu” ….
      Onda zid Ante Miletica : Cika Ante stari gospodin, po zanimanju krojac , strastveni lovac … imao je kerusu zvala se Bela, bojali smo se tog cuke … imao je i prekrasnu avliju i puno vocki u toj avliji… kad se samo sjetim sipaka iz njegove avlije … cika Ante nas nije nikad ruzio nismo se ni mi njemu zamjerili … Pokoj ti dusi cika Ante
      Jedan mali sokak onda garaza Ahmeta Alicusica … dobar covjek i komsija … kad mi je otac umro (rahm. mu dusi) dosao je cika Ahmet na zalost … Hvala mu !!! Ahmet je radio u Cernici u gvozdjari … bio je i ostao ljudina … nikad nam nije pravio problem sto se lopte tice …
      Garaza Hazirovica … zmenga moze vise o tome pisati … moj cika Mesak i njegova dobrota … njemu moram posvetiti jedan tekst … Meskova zena … samo takvi ljudi … o njima mogu pisati … i o Semiru i o njegovim golubovima i o Seji i o OFK Mostar …
      Onda je bila jos jedna garaza … kazu da je bila u vlasnistvu Zvonica tamo sam slusao Anera Hazirovica kako lupa u one bubnjeve sto ih je kupio ja mislim od DjidJija Jankelica, za nekih 7-8 hiljada DM, u ono doba ... mozda sam i pogrjesio, ispravite me ali jedna stvar je sigurna: Kako se Aner hvalio sa tim bubnjevima … cuvao ih je ko malo vode na dlanu ….
      Jedan prazan prostor, avlija sta li je … puna govana, tamo iza zid jedne stare kuce il I necija medja i sipci Halia Emrica …. Najbolji sipci u Mostaru …. Javi se meni moj cika Halil kad sam u Mostaru nije me zaboravio
      Kuca u kojoj su stanovali Ruzica i Enver Drljevic … Teta Ruzica je sve znala … drzala nas je na oku … sve je snimala i naravno prenoslia nasim majkama … i dan danas mi majka kaze : Sjecas li se onog eurokrema sto si ga puhno u samoposluzi … Jesam, kriv sam, priznajem …ali kako znas ?? Ruzica mi sve ispricala … Mi vizali sa samoposluge a i nas same vizali … Tu je I Dragan Tesla Drljevic rastao
        Ispod bio restoran Nacional vlasnik Salko Hadjajlic … dobri nas Salko … prava raja …znao je dobre pljeskavice napraviti, znao se i sa nama nasaliti … Salko rahmet ti dusi …

      Na Balordinoj ulici … Kuca Minke Bakamovic Ribica …nedavno je umrla . Rahmet ti lijepoj dusi teta Minka … onda Derma Zagreb, prodavnica boja …
      kuca Mustafe Ekmescic , fine uspomene…
      kuca Mladena Savica Milicionera (pokoj ti dusi cika Mladene) … gdje li je Mili Savic … moja generacija … Samoposluga i moje komsije

      A putnik namjernik moze niz donju Carinu prema Pauku … ili prema vrhu Carine … ili onim sokacima prem astanici ili Lacinoj .... Komsilika puno … o svakome po jedna prica .. odlazi nam komsiluk ... dolaze neka nova raja


      Ja cu po neku besjedu ponekad da napisem o njima ... onako da se ne zaborave 26.gif


    33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    "Hrabrost je odbraniti sebe od drugog, a junastvo odbraniti drugog od sebe samog!"

    05-02-2009 02:00 MosHer is offline Posalji Email za MosHer Homepage of MosHer Pregledaj poruke od MosHer Dodaj MosHer u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    HEROJU TESLI ( DRLJEVIÆ DRAGANU) 33.gif 33.gif 33.gif

    Tužno struna na gitari jeca
    o, Carino gdje su tvoja djeca
    ne mirišu beharom sokaci
    ne pjevaju veseli Mostarci.

    Viti jablan polomijo grane
    nema Tesle voljeni jarane
    na Musali uvenule ruže
    Mostarska ti zemlja laka druže.

    Tuga, tuga srce svila
    Dragana nam žale raja mila
    otišo je jaro pravi
    to je heroj koga Mostar slavi.

    Devetnaest je napunio ljeta
    al veteran on je jaro bio
    sve je prošo svudgdje bio
    svome gradu život poklonio.

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    05-03-2009 18:30 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        05-03-2009 19:00 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        MosHer MosHer is a Male
        brato




        Poruka: 653
        Location: U. S. of A.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od denani:

          HEROJU TESLI ( DRLJEVIÆ DRAGANU) 33.gif 33.gif 33.gif

          Tužno struna na gitari jeca
          o, Carino gdje su tvoja djeca
          ne mirišu beharom sokaci
          ne pjevaju veseli Mostarci.

          Viti jablan polomijo grane
          nema Tesle voljeni jarane
          na Musali uvenule ruže
          Mostarska ti zemlja laka druže.

          Tuga, tuga srce svila
          Dragana nam žale raja mila
          otišo je jaro pravi
          to je heroj koga Mostar slavi.

          Devetnaest je napunio ljeta
          al veteran on je jaro bio
          sve je prošo svudgdje bio
          svome gradu život poklonio.


        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        "Hrabrost je odbraniti sebe od drugog, a junastvo odbraniti drugog od sebe samog!"

        05-04-2009 05:43 MosHer is offline Posalji Email za MosHer Homepage of MosHer Pregledaj poruke od MosHer Dodaj MosHer u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8041
        pokretac teme Thread Started by denani

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prema Carini. ... vidi se reklama Hadzic studio na desnoj starni Burici, Cisici i Cupine ...
        na lijevoj strani: kuca Drljevica, Koluderi frizerski salon Sena ... )


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        12-10-2009 13:01 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8041
        pokretac teme Thread Started by denani

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Na desnoj starni gradi se Hitna .... tu je nekad bila nasa SAMOPOSLUGA ( ili kako je stajalo napisano SAMOUSLUGA)


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        12-10-2009 13:03 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        SVE DENIJE VE TEKSTOVE SA OVE TEME MOZETE NACI NA JEDNOM MJESTU U CVJETNOJ AVLIJI U RUBRICI MOJ MOSTAR

          http://cvjetnaavlija2.yolasite.com/moj-mostar.php



        PRIJATNO CITANJE BEZ LISTANJA 11.gif 11.gif

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        01-11-2010 11:36 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        zero zero is a Female
        puterica


        Poruka: 88
        Location: tu i tamo po potrebi....

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        denani 33.gif

        lijepo je bilo èitati tvoja sjeæanja, vraæa me u djetinjstvo, neka stara, dobra vremena, osjeæaji naviru, suze teku, vraæam se u vrijeme koje sam pokušala potisnuti, jer me boli jer nema ljudi koje sam voljela, neki su daleko, po svijetu rasuti, neki su na drugom, boljem svijetu.

        HVALA ti na ovome. 33.gif

        01-25-2010 16:46 zero is offline Pregledaj poruke od zero Dodaj zero u listu prijatelja
        KULJE1969 KULJE1969 is a Male
        raja




        Poruka: 1794
        Location: Brace Krpo 19

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Izbroja on sve u srednjoj ulici ispred i sa ljeve i sa desne strane samoposluge ,a iza nista.

        12-17-2010 04:58 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8041
        pokretac teme Thread Started by denani

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od KULJE1969:

          Izbroja on sve u srednjoj ulici ispred i sa ljeve i sa desne strane samoposluge ,a iza nista.


        Iza samposluge bilo igraliste. Nasa Grbavica (pisao o noj) od komsija pok Misko Klaric 33.gif sa zenom Andzom 33.gif sa svojom djecom (Mila, Zdravko, Janko, Verica ...) iza njih kuca Pesuta (odoh u Lazetica sokak) dalje Ante Miletic Krojac sa zenom Nedom imao kera Belu dobro se bojali tog kera, Ahmet Alicusic , dole prema Dzinovicima ... i dalje ... mozda za raju iz Lacine ulice da oni napisu ...


        a tebi buraz sobzirom da i ti znas (ne samo oko samoposluge) mozes i sam napisati ... !!!

        u zdravlju brat ... 33.gif

        o ja umal zaboravih ON ( kako ti napisa) .... je Denijal (Denko, Deni, Denani Behram) ...kako god hoces .. .mozes me i bocom nazvati ali me ne razbijaj !!!

        jos jednom u zdravlju 10.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 06-26-2011 u 13:26.

        06-26-2011 13:24 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        KULJE1969 KULJE1969 is a Male
        raja




        Poruka: 1794
        Location: Brace Krpo 19

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Taj dio pozadi racva se na 2 sokaka Pere Lazetica i Brace Krpo.

        06-27-2011 00:59 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        kako god ,opet izbiju u Hasana Zahirovica-Lace 10.gif

        ___________________________________________________________________

          06-27-2011 01:28 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          klaudija
          SexNepoznat



          Poruka: 589

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od denani:

            [quote]
              citat od KULJE1969:

            Izbroja on sve u srednjoj ulici ispred i sa ljeve i sa desne strane samoposluge ,a iza nista.


          Iza samposluge bilo igraliste. Nasa Grbavica (pisao o noj) od komsija pok Misko Klaric 33.gif sa zenom Andzom 33.gif sa svojom djecom (Mila, Zdravko, Janko, Verica ...) iza njih kuca Pesuta (odoh u Lazetica sokak) dalje Ante Miletic Krojac sa zenom Nedom imao kera Belu dobro se bojali tog kera, Ahmet Alicusic , dole prema Dzinovicima ... i dalje ... mozda za raju iz Lacine ulice da oni napisu ...


          a tebi buraz sobzirom da i ti znas (ne samo oko samoposluge) mozes i sam napisati ... !!!

          u zdravlju brat ... 33.gif

          Gdje završi onaj Kava-Kavazoviæ Miralem,,,onako robustan ,volio se potuæi...starija raja,u Dode vazda visio..

          o
          j

          06-27-2011 22:28 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Kava se nikad nije "tukao". 01.gif

          ___________________________________________________________________

            06-27-2011 22:32 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            klaudija
            SexNepoznat



            Poruka: 589

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od taxi:

              Kava se nikad nije "tukao". 01.gif


            Pa tko onda Ahmeta namlati.....

            06-27-2011 22:52 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
            taxi taxi is a Male
            Liska mjeseca avgusta




            Poruka: 18170
            Location: M&R

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Hoš se bit??? 13.gif

            ___________________________________________________________________

              06-27-2011 22:56 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
              klaudija
              SexNepoznat



              Poruka: 589

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od taxi:

                Hoš se bit??? 13.gif



              Èudna hafiza.. 34.gif

              06-27-2011 23:00 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
              Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com