Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od S-H:

        citat od bosonoga:

      S-H , razumljivo je ovo sto ti napisa
      ali mit kaze drugacije , nemoj da ponovo prepisujem

      kad su piramide pravljene , a kad ladja
      kad je pisan I testamen ili stari testament ??..jer ovaj mit potice iz starog testamenta
      po jevrejskom pisanju , znaci prije Isusa
      nesto mi se tu ne uklapa


    Po Bibliji, laða je pravljena oko 3500 pne, a piramide oko 1500 pne (ako se ne varam). Da , ovaj dogaðaj je opisan u Starom Zavjetu, prije Isusa. Isusa nisam ni spominjao. A šta se tebi tu ne uklapa?


evo opet se ne uklapa
ladja pravljena oko 3500 p.n.e. , a stari zavjet pisan prije 5000 p.n.e.
esha , ne zezaj

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

02-06-2009 20:43 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Magistar:

    Da se sva voda zarobljena na polovima otopi razina mora bi se podigla za 70 metara.

    A mi prièamo o kilometrima.


haj vako postavi stvari ... ako je potop bozje djelo dovoljno je da ON promijeni hemijsku strukturu vode i da joj se poveca zapremina na primjer. dalje znas ....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-06-2009 20:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E jebi ga sad Tana .... Ali haj dobro...postujem

02-06-2009 21:27 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa bola tores podji od cinjenice da je arka religiozna stvar .... dakle bozje djelo ... mislim citava ta epizoda

ako je to tako, a vjernici smatraju da je bog svemoguc (ko sto i jeste) onda NJEMU nije nikakav problem napraviti bilo sta. ako je mogo napraviti universe zar je NJEMU problem napraviti bilo kakve izmjene .... ON moze da mijenja i zakone prirode ako zeli, jer ih je on napravio.

jedna cinjenica ... zamisli kad bi prestalo kretanje u atomu. citava planea zemlja bi se sabilau velicinu fudbalske lopte, samo zato sto su se elektroni prestali da vrte oko jezgra.
atom bi bio milion puta manji jer je izmedju jezgra i cestica prazan prostor.

poredjenja radi - ako je jezgro atoma velicine klikera onda je omotac velicine najveceg stadiona na svijetu. a sve izmedju je prazan prostor koji bi se izgubio sa prestankom kretanja cestica oko jezgra.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-06-2009 21:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo pod pretpostavkom da ga ima i da je svemoguc.....Right??

02-06-2009 21:45 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

da, pod tom pretpostavkom.

ali onaj ko vjeruje u "mit" o arki taj vec vjeruje da ga ima i da je svemoguc.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-06-2009 21:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
bosonoga bosonoga is a Female
lela




Poruka: 2804
Location: daleka polja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve sto je opisano zvuci kao bajka,
koja se mogla desiti onako kako je opisana u bibliji ili kuranu
ne procitah jos neko realno , logicno objasnjenje
sem, da je sve ovo sto je nemoguce izgleda bog uradio jednim nadprirodnim desavanjem
ako vjerujes u boga onda je to jedino i pravo objasnjenje
to nadljudsko ili bozije davanje ..i nema drugo

___________________________________________________________________
^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

02-06-2009 22:07 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
S-H S-H is a Male
trudim se




Poruka: 161
Location: B&H

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Magistar:

      Da se sva voda zarobljena na polovima otopi razina mora bi se podigla za 70 metara.

      A mi prièamo o kilometrima.


    haj vako postavi stvari ... ako je potop bozje djelo dovoljno je da ON promijeni hemijsku strukturu vode i da joj se poveca zapremina na primjer. dalje znas ....


Evo Tana je naveo jednu moguænost. Tana 10.gif

Druga moguænost: nakon potopa došlo je do velikih geoloških promjena. Vjerujem da je na zemaljskoj kugli bila jedna kopnena masa, koja se podjelila (kada pogledaš kartu svijeta vidiš kako se nprm Južna Amerika "uklapa" u Afriku). Usljed pomjeranja tektonskih ploèa, došlo je do uzdizanja i spuštanja zemljine kore i tako su se uzdigli planinski vjenci i spustili procjepi u moru. Najdublja taèka u moru je oko 7450m dubine, a najviši planinski vrhovi su 7-8000 m visine. Kada se to sve "ispegla", ovih 70 m je više nego dovoljno da sve pokrije

02-06-2009 22:48 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
S-H S-H is a Male
trudim se




Poruka: 161
Location: B&H

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bosonoga:

        citat od S-H:

          citat od bosonoga:

        S-H , razumljivo je ovo sto ti napisa
        ali mit kaze drugacije , nemoj da ponovo prepisujem

        kad su piramide pravljene , a kad ladja
        kad je pisan I testamen ili stari testament ??..jer ovaj mit potice iz starog testamenta
        po jevrejskom pisanju , znaci prije Isusa
        nesto mi se tu ne uklapa


      Po Bibliji, laða je pravljena oko 3500 pne, a piramide oko 1500 pne (ako se ne varam). Da , ovaj dogaðaj je opisan u Starom Zavjetu, prije Isusa. Isusa nisam ni spominjao. A šta se tebi tu ne uklapa?


    evo opet se ne uklapa
    ladja pravljena oko 3500 p.n.e. , a stari zavjet pisan prije 5000 p.n.e.
    esha , ne zezaj


Bosonoga, i tebe æu morat poslat na vjeronauk skupa sa Magistrom 01.gif 04.gif

Stari zavjet nije napisan 5000 p.n.e. nego je pisan u periodu od cca 1450 p.n.e. do 400 p.n.e.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane S-H dana 02-06-2009 u 23:12.

02-06-2009 22:57 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

bravo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sandy:

    ne padaj sad u depru, nikad nije kasno za pravi put 29.gif 19.gif





tacno sandy nikad nije kasno [uz Alahovu pomoc ]

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

02-07-2009 03:50 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni jedino logichno objashnjenje je da je to dogadjaj (vjerovatno istinit ) sa puno dogradjivanja. Noa imo barku, pokupio par obliznjih komshija,malo stoke shto je imo okokuche ( krava , ovca, krme , par kokoshiju , okolokuchnu machku i pashche ). Kasnije se preprichavalo o tom dogadjaju i nadodavalo. Od krave je neko nadodao, bafala, bizone...od ovce , thopsonove gazele, gnu antilope ... od krmeta tapire, nilske konje... od kokoshiju orlove , sove , shtigliche ... , od machke lavove, tigrove...od pashcheta vukove ,hijene , kojote ... od muha shto su se skupljale oko te zivine bubamare , skakavce ...i ode to do u nedogled , dok neko nije rekao: " Jebo majku , Noa pokupio sve zivo 11.gif 01.gif

02-07-2009 09:54 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif jao provler 13.gif 13.gif

sigurna sam da je lijepo vjerovati, na zalost nisam od tih sretnika.......uzaludno je ubjedjivati se medjusobno, jedan post, kako god dobro napisan, ne moze "obratiti" nikoga........ruzno je samo vrijedjati i ismijavati ljude sa suprotnim ubjedjenjima.

Rado citam diskusije gdje ljudi koriste argumente i primjere zbog kojih vjeruju il ne, moze biti izuzetno interesantno, a ovi sto kazu TO JE TAKO I GOTOVO nisu vrijedni komentara.

02-07-2009 14:28 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667
pokretac teme Thread Started by Magistar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako je. Ljudi izvuku citat iz neke knjige u koju vjeruju, izvale ga na son, pa se ti misli. I još te sažaljevaju što ne vjeruješ u to. Oni su nadareni jer VJERUJU u nešto za što ne mogu pružiti ni najbanalnije dokaze.
S druge strane, došlo je i do njihove evolucije u stavovima, tako da sada imamo raznorazne vrste ''kreacionista'' koji èak iznose i neke teorijske ''moguænosti'' u stvarnost pobrojanih smiješnih dogaðaja u tim knjigama.

Tako da imamo kreacionizam, nedavno prekršten u "inteligentni" dizajn/stvaranje. To je u stvari bjesomuèno napadanje Darwinove znanstvene teorije s nevjerojatnim suludim akrobacijama, koje proturjeèe ne samo 'Darwinizmu' - kako to sektaši vole naglašavati - nego baš SVIM granama moderne znanosti i samom zdravom ljudskom razumu, ne bi li provukli prièu o biblijskom potopu, Adamu i Evi i ostale pastirska praznovjerja iz biblije kao istinite.
Po kreacionistima, Bog je ODJEDNOM (puffff!) stvorio sve vrste životinja koje su ikada postojale i èovjeka.
I unatoè bezbroj arheopalentoloških dokaza u suprotno, još uvijek imamo ljude koji æe to tvrditi.


Problem sa svijetom je što su budale i fanatici toliko sigurni u sebe, dok su mudri ljudi puni sumnji 21.gif

___________________________________________________________________

    02-07-2009 14:50 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5978
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ......Mago, bola - ne padaj sad u depru, nikad nije kasno za pravi put 29.gif 19.gif ...... 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    02-07-2009 15:17 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667
    pokretac teme Thread Started by Magistar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Sarajlija ba:

      ......Mago, bola - ne padaj sad u depru, nikad nije kasno za pravi put 29.gif 19.gif ...... 13.gif 13.gif


    Neka si ti na pravom putu 01.gif

    Dosta si godina bio na Titovom putu, pa zaboravio.

    Nisi ti još toliko star da ne promjeniš još koji ''put''.

    Uppps. Zvoni... kraj odmora...moram iæi, vjeronauk.

    ___________________________________________________________________

      02-07-2009 15:22 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5978
      Location: U podrumu

      Vjeronauk za Magu ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ......Bosa me je prozvala na ovoj temi.....pa nikako da uhvatim vremena, probati æu sad na neki naæin i Bosi odgovoriti, a vjeronauk je, svakako, za Magu ! 07.gif

      .....neznamo i, vjerojatno nikad neæemo doznati odakle smo i jesmo li samo mi živi u svemiru. Sa ovom, našom, ograniæenim, zemaljskom pameti smo dokuæili, da postoje vrijeme, prostor i materija.....ništa od toga nema ni poèetka ni kraja, neizmjerno je. U zemaljskom mjerilu znamo da, iako imamo prostor, vrijeme i materiju na raspolaganju, ništa ne nastaje samo od sebe - za svaku stvar (od igle do lokomotive - kako kažu ! 07.gif ) osim prostora, vremena i materije trebamo i um, razum ili - kreatora. Na zemlji ljudi imamo razum i sposobni smo kreirati sve oko sebe, što trebamo za svakodnevno bivanje na ovoj planeti. Ako to naše ovozemaljsko iskustvo prenesemo na svemir - neizmjerno vrijeme, prostor i materiju, onda sa pravom možemo zakljuæiti da je i za kreaciju tih osnovnih elemenata bio potreban um, razum - kreator i - ako smo jedini u svemiru - za stvaranje života na zemlji !
      Sve tri religije knjige upiru prstom i vjeruju u jednog te istog kreatora - Mago, možeš li im povjerovati !? 07.gif 13.gif

      PS - za upotrebu mehkog æ morate mi oprostiti - u Sloveniji imamo samo È i više se ne snalazim najbolje ! 19.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 02-07-2009 u 16:14.

      02-07-2009 15:49 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667
      pokretac teme Thread Started by Magistar

      RE: Vjeronauk za Magu ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sarajlija ba:

        ......Bosa me je prozvala na ovoj temi.....pa nikako da uhvatim vremena, probati æu sad na neki naæin i Bosi odgovoriti, a vjeronauk je, svakako, za Magu ! 07.gif

        .....neznamo i, vjerojatno nikad neæemo doznati odakle smo i jesmo li samo mi živi u svemiru. Sa ovom, našom, ograniæenim, zemaljskom pameti smo dokuæili, da postoje vrijeme, prostor i materija.....ništa od toga nema ni poèetka ni kraja, neizmjerno je. U zemaljskom mjerilu znamo da, iako imamo prostor, vrijeme i materiju na raspolaganju, ništa ne nastaje samo od sebe - za svaku stvar (od igle do lokomotive - kako kažu ! 07.gif ) osim prostora, vremena i materije trebamo i um, razum ili - kreatora. Na zemlji ljudi imamo razum i sposobni smo kreirati sve oko sebe, što trebamo za svakodnevno bivanje na ovoj planeti. Ako to naše ovozemaljsko iskustvo prenesemo na svemir - neizmjerno vrijeme, prostor i materiju, onda sa pravom možemo zakljuæiti da je i za kreaciju teh osnovnih elemenata bio potreban um, razum - kreator i - ako smo jedini u svemiru - za stvaranje života na zemlji !
        Sve tri religije knjige upiru prstom i vjeruju u jednog te istog kreatora - Mago, možeš li im povjerovati !? 07.gif 13.gif

        PS - za upotrebu mehkog æ morate mi oprostiti - u Sloveniji imamo samo È i više se ne snalazim najbolje ! 19.gif 13.gif


      Ne vidim ovo nikakve veze za dobroæudnim i ekološki svjesnim Nojom i postavljenom temom.
      Više mi djeluje za predškolskog vjeronauka.

      Usput, oko 50% ljudi na svijetu nisu poklonici nijedne od tih
        triju knjiga
      (Indija, Kina, tajland, Burma i dr., , središnja Afrika, pa onda sve brojniji ateisti, agnostici u Europi i Americi i naravno moja malenkost)

      ___________________________________________________________________

        02-07-2009 15:55 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5978
        Location: U podrumu

        Jadni Nuh ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        .....Mago, ja ti odgovorih....a i Bosi, nadam se - Noe ilit Nuh je samo jedna epizoda u kreatorovom radnom danu - jesmo li je ljudi dobro zapisali, prenijeli do današnjih dana i na koncu i razumjeli je stvar pojedinca da sam odluæi o tome !
        U opis i tumaæenje svih onih država i vjera što ih ti naborja neæu iæi ali sam siguran, da svaka od ti vjera ima i poštuje nekog svog kreatora.......može biti, da govore svi o istom kraetoru samo svak na svoj naæin - kako su to veæ vidjeli, zapisali i prenijeli iz prošlosti do današnjih dana !

        Mago, kod vjeronauka moraš biti više sabran i pažljiv ! 07.gif (da ti ne uvalim keca ! 13.gif ) 07.gif

        ___________________________________________________________________
        Moj Mostare ko ti lomi grane,
        ko zavadi mostarske jarane,
        ko to tebi istoriju piše,
        ko to želi da te nejma više.

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 02-07-2009 u 16:26.

        02-07-2009 16:25 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667
        pokretac teme Thread Started by Magistar

        RE: Jadni Nuh ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Sarajlija ba:

          .....Mago, ja ti odgovorih....a i Bosi, nadam se - Noe ilit Nuh je samo jedna epizoda u kreatorovom radnom danu - jesmo li je ljudi dobro zapisali, prenijeli do današnjih dana i na koncu i razumjeli je stvar pojedinca da sam odluæi o tome !
          U opis i tumaæenje svih onih država i vjera što ih ti naborja neæu iæi ali sam siguran, da svaka od ti vjera ima i poštuje nekog svog kreatora.......može biti, da govore svi o istom kraetoru samo svak na svoj naæin - kako su to veæ vidjeli, zapisali i prenijeli iz prošlosti do današnjih dana !

          Mago, kod vjeronauka moraš biti više sabran i pažljiv ! 07.gif (da ti ne uvalim keca ! 13.gif ) 07.gif


        Koliko me pamæenje služi epizodu o Noi i potopu i drugim podvizima u ''radnom danu'' Mojsiju je diktirao Jahve osobno u 14 stoljeæu pr.Kr.
        Kako je on to zapisao i kako su to kasnije naraštaji prepisivali, ne znam. Meni je èitava priæa o Noi više nego prezamršena. Ni povoda za taj zloèin nad ljudima a ni rješenja. Zlo je ostalo i dan danas.
        A za te države što ih ja nabroja (npr. Indija) nadam se da si u mejtefu nauèio da je budizam vjera bez boga.Proguglaj malo to.

        Nego. Moram se pohvaliti. I na vjeronauku odlikaš, k'o i u školi.
        Roditeljski sastanak nam je u ponedeljak u 19h, nemoj da ne doðeš 02.gif

        ___________________________________________________________________

          02-07-2009 16:39 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
          moforaja




          Poruka: 5978
          Location: U podrumu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .....au, Mago - keca si dobio...! 07.gif

          Budizam je religija bez boga. Osnovan je u VI. stoljeæu pr. Kr. u sjevernoj Indiji; osnovao ga je Siddharta Gautama, za kojeg se veæina struènjaka slaže da je živio od 563. do 483. pr.n.e. Ono što se zna o Gautaminom životnom putu i uèenju saèuvano je u drevnim zapisima theravada budizma napisanima 400 godina nakon njegove smrti na “pali” jeziku

          Èetiri plemenite istine su jedno od temeljnih uèenja budizma:

          1. Dukkha: u životu je neizbježno iskustvo trpnje i frustracije;
          2. Samudaya: iskustvo trpnje nastaje zbog pogrešno usmjerene žudnje, uvjetovane neznanjem;
          3. Nirodha: sloboda od pomuæene žudnje vodi prema svršetku trpnje;
          4. Marga: sloboda se može naæi slijeðenjem osmerostruke staze, koju je iznio Buddha.

          Èetvrta plemenita istina je osmerostruka staza:

          1. ispravno gledište
          2. ispravna namjera
          3. ispravan govor
          4. ispravan èin
          5. ispravan život
          6. ispravan napor
          7. ispravna usredotoèenost
          8. ispravna svjesnost

          .....ništa od ovog gore nije protiv kreatora i ne zanijeæe postojanje istog . Može se reæi da je Budizam filozofska smijer prerasla u religiju.

          Sjedi - jedan ! 19.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Moj Mostare ko ti lomi grane,
          ko zavadi mostarske jarane,
          ko to tebi istoriju piše,
          ko to želi da te nejma više.

          02-07-2009 18:09 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
          Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com