Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Ortijes - Dok se ne rije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vozariti do prve drzavne skole, bio to Blagaj, Kocine, Opine, Sehovina, Donja Mahala,..jer ta na Buni je INOZEMNA (skola na FINOM hrvatskom jeziku, kao sto to Klaudijo rece)...

09-20-2011 09:26 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a ko æe platiti prevoz?

___________________________________________________________________

    09-20-2011 09:28 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    vvb vvb is a Male
    brato


    Poruka: 518
    Location: MO/sa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Morpheus:



      istorija laze. i te kako. jednako kao i povijest. evo ovako.

      1. nisu ni knin i beograd u istoj drzavi pa sam u sred beograda slusao a vrijeme rata supljake kako se beograd brani u kninu, i kako bi, "ako ih pustimo, do zemuna ce doci"...sad malo split i mostar zamijeni s ovim pojmovima i pokusaj biti realan pa reci zar nije isto ?

      2. a zasto majke ti smatrati hrvatsku vise svojom domovinom nego BiH? u cemu je onda razlika izmedju srpskih agresora koju su htjeli dio biH i hrvatskih agresora koji su imali kamp ZNG u sirokom. cekaj, koliko sam ja upoznat, zbor narodne garde je 1991 bio agresorska vosjka isto kao sot je i JNA nakon priznavanja nezavisnosti BiH? ako mene pitas obe su u tom trenu agresorske TUDJE vojske na prostoru jedne drzave. jer BiH nije potpisala nikakav pakt barem do 04.06. kad sam ja vidio uniforme ZNG kod trznice.

      3. kakvu fleksibilnost da pokazem , kad si sam rekao u tacki 2. da ljudi bvise vole drzavu u kojoj ne zive, od drzave u kojoj zive? pa sto bola ne odete u tu drzavu ako je vise volite??? evo mene u srbiji, jednako mi je odvratno kao u BiH, posteno da ti kazem. obe drzave su pune nacionalizma, iz jedne sam pobjegao zbog razlicitih nacionalizama, a ni ovde necu dugo jer mi je pun kurac srpskog nacionalizma. jedini razlog sto sam se od rata sklonio ovde a ne u zagreb je sto mi je kao teodoru, priznaces, ipak malo lakse u bg nego u zg..a imam i rodbine ovde.

      a i ovde je ocajno stanje sto se nacionalizma tice. a ja? je ne "srbujem" . a kad vec drugi ljudi govore kako vise vole drzavu u koju samo odu na more ljeti, od one u kojoj su se rodili, to dokazuje ozbiljan psihicki poremecaj, kako kod hrvata tako i kod srba (kod srba jos veci, jer njihova matica nema ni more, pa ni to nije ralzog da odu tamo). ja sam specifican slucaj, ja jednako ne volim ni bih ni srbiju . apatrid jbg 19.gif ali ovi supljaci o kninu i mostaru mi ne mozes oprati sa recenicom knin se branio u mostaru. znamo dobro na sta je gospodin mislio. ovo tvoje neuvjerljivo izigravanje drvenog advokata mi lici kao kad se bil klinton z aoptuzbe da je pusio travu u mladosti branio sa rtecenciom "jesam pusio ali nisam uvlacio"...



    1. Ni slicno. Jedni su bili naoruzani do zuba, palili, ubijali i pljackali. Tesko da su se branili. Drugi bez naoruzanja i zrtve su paljenja, pljacke. Ne mogu vjerovati da ne mozes skontati ko napada a ko se brani. To sto to tada u Bg nisu shvatili ali jesu 10 godina kasnije to je nesto drugo. I Split se zaista branio u Mostaru, u stvari na Balinovcu i Pologu. Sad kad bi ja tebi objasnjavao kako ti bi opet razvukao i to bi otislo, kao sto i svakome bude u prepisci s tobom, u nedogled.

    2.To sto si ti vidio uniforme ZNG-a pored trznice je isto kao sa cinjenicom da je mozda moguce pretpostaviti da si pisao one bolesne grafite i potpisiva se ka RA. Mozda sam ja bio u ZNG uniformi, ili jedan moj komsija koji se furo na to, ili neko od onih momaka s Balinovca koji su nosili te uniforme. I inace, opasnost su predstavljale te uniforme a ne topovi s brda.

    3. Zasto da neko ide iz Mostara ako vise voli Hrvatsku, je li to neki problem? Da je ova drzava uredjenija mozda bi drukcije bilo. Mozda bi se ponosili svojom drzavom kakva je da je. Zasto neko misli da je do pojedinaca, mozda je do ovako nakaradnog nametnutog sistema? Da li cuo ijednog Mostarca da ne voli Mostar i Hercegovinu? Trenutno u BiH imas vise onih koji je ne vole nego onih koji je vole. Je li do vecine ili do drzave? Ako 20 ljudi ovde kaze da je s tobom uzalud naprdivati, da si strasno peglativan je li do 20 ljudi ili je do tebe, govorim figurativno?

    Ono sto hocu da kazem, puno je lakse s tobom komunicirati privatno nego ovako. Postovi su ti bahati, strasno egocentricni, sto se vidi se i potpisa. Lijepo je to sto ti puno toga znas, vidi se da si i nacitan ali malo spusti loptu Ronaldo... Na politici tema - eto tebe, sport tema -opet ti, kultura - haj pogodi ima li tebe?... Ko da si kloniran!

    09-20-2011 09:49 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vvb:

          citat od chaba:

            citat od vvb:

          2.. Moras znati da su momci s Balinovca, Cima i jos nekih djelova grada jos 90. i 91. uzeli pusku pa u Hrvatsku na ratiste, obranit se od sotone. Mnogi su i glavu ostavili tamo.

          3. Jebiga, moras shvatiti osjetljivost ljudi na takve teme, neko je muda placo dok je neko za njega gulio po rovovima,
          .


        E jebi ga---

        2. znaš ti da su isto tako neki još tamo 91. uzeli pušku pa iz Titograda i Èaèka u Mostar...

        3. ovo su mi omiljene, neko gulio za nekoga.... gulio je za guzonju al haj da je još za nekog normalnog guzonju, nego retarde poput bobana, rojsa, prliæa i sliènih što napuniše džepove. e kad ti koji su nosali puške skupe glave i muda i skontaju zbog kakvih glupana su nosali glavu u torbi, e tad æe nam svima bit bolje...



      2. Nije isto, ovi su pomagali slabijim, napadnutim, gologuzim, onim koji su se branili... Nasuprot njima, iznad pomenuti,su bili uz silu, puno vecu silu, bahatost. Njihov motiv nije bila obrana nego pljacka i paljenje i to samo zato jer su naoruzani do zuba. To je ogromna civilizacijska, moralna razlika To si, iako mlad, trebao znati. Takva usporedba je, u najmanju ruku, krajnje bezobrazna.

      3. Tesko mi je povjerovati da ti je taj motiv prvo pao na pamet. Mozda neko nije zelio ostaviti oca i mater nego ih je branio bez obzira na protuhe koje si spomenuo. Mozda mu je to bila jedina ideja i vodilja, bez obzira na ime i prezime i vojnu pripadnost. I mozda je ostao gologuz kao i prije rata, ali je sacuvao oca, mater, cast i dostojanstvo, opet kazem, bez obzira na ratne profitere koje si spomenuo.

      Razmisli malo o tome sto pises....


    Dobro, oko dvice mi se ne da natezat, nisi baš u toku. Prestani malo crno-bijelo gledat.

    A što se trojke tièe, jest, svaka èast onome ko je stvarno ostao svoju kuæu obranit. Ja govorim o ovima što su hodali po tuiðim gradovima, ko oni varaždinci i spliæani što meni 4 puta pretresoše stan tražeæi "ove ispod". Junaèine. Mogu im mislit junaèkih prièa kad su se kuæi vratili. O onima koji su silom inercije išli u rat jer svi idu, pa su tamo pljaèkali jer svi pljaèkaju, pa malo pokupili penzije jer jebi ga, može se, ta smrzavo sam se one dvije noæi...
    I gdje æeš sad priznat da si za šupka ratovao.
    A te kako kažeš protuhe koje sam spomenuo. Pa to su voðe, predsjednci, zapovjednici, nisam spomenuo neke kokošare. Ne èuh da ikad iko išta ružno reèe o njima... A kad se Komšiæ spomene hajmo svi na zadnje noge.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 09-20-2011 u 10:32.

    09-20-2011 10:31 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:


      Dobro, oko dvice mi se ne da natezat, nisi baš u toku. Prestani malo crno-bijelo gledat.

      A što se trojke tièe, jest, svaka èast onome ko je stvarno ostao svoju kuæu obranit. Ja govorim o ovima što su hodali po tuiðim gradovima, ko oni varaždinci i spliæani što meni 4 puta pretresoše stan tražeæi "ove ispod". Junaèine. Mogu im mislit junaèkih prièa kad su se kuæi vratili. O onima koji su silom inercije išli u rat jer svi idu, pa su tamo pljaèkali jer svi pljaèkaju, pa malo pokupili penzije jer jebi ga, može se, ta smrzavo sam se one dvije noæi...
      I gdje æeš sad priznat da si za šupka ratovao.
      A te kako kažeš protuhe koje sam spomenuo. Pa to su voðe, predsjednci, zapovjednici, nisam spomenuo neke kokošare. Ne èuh da ikad iko išta ružno reèe o njima... A kad se Komšiæ spomene hajmo svi na zadnje noge.


    10.gif 10.gif 10.gif

    taman tako nekako. U malo rijeci i sve kazano

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    09-20-2011 10:41 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    vvb vvb is a Male
    brato


    Poruka: 518
    Location: MO/sa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

          citat od vvb:

            citat od chaba:

              citat od vvb:

            2.. Moras znati da su momci s Balinovca, Cima i jos nekih djelova grada jos 90. i 91. uzeli pusku pa u Hrvatsku na ratiste, obranit se od sotone. Mnogi su i glavu ostavili tamo.

            3. Jebiga, moras shvatiti osjetljivost ljudi na takve teme, neko je muda placo dok je neko za njega gulio po rovovima,
            .


          E jebi ga---

          2. znaš ti da su isto tako neki još tamo 91. uzeli pušku pa iz Titograda i Èaèka u Mostar...

          3. ovo su mi omiljene, neko gulio za nekoga.... gulio je za guzonju al haj da je još za nekog normalnog guzonju, nego retarde poput bobana, rojsa, prliæa i sliènih što napuniše džepove. e kad ti koji su nosali puške skupe glave i muda i skontaju zbog kakvih glupana su nosali glavu u torbi, e tad æe nam svima bit bolje...



        2. Nije isto, ovi su pomagali slabijim, napadnutim, gologuzim, onim koji su se branili... Nasuprot njima, iznad pomenuti,su bili uz silu, puno vecu silu, bahatost. Njihov motiv nije bila obrana nego pljacka i paljenje i to samo zato jer su naoruzani do zuba. To je ogromna civilizacijska, moralna razlika To si, iako mlad, trebao znati. Takva usporedba je, u najmanju ruku, krajnje bezobrazna.

        3. Tesko mi je povjerovati da ti je taj motiv prvo pao na pamet. Mozda neko nije zelio ostaviti oca i mater nego ih je branio bez obzira na protuhe koje si spomenuo. Mozda mu je to bila jedina ideja i vodilja, bez obzira na ime i prezime i vojnu pripadnost. I mozda je ostao gologuz kao i prije rata, ali je sacuvao oca, mater, cast i dostojanstvo, opet kazem, bez obzira na ratne profitere koje si spomenuo.

        Razmisli malo o tome sto pises....


      Dobro, oko dvice mi se ne da natezat, nisi baš u toku. Prestani malo crno-bijelo gledat.

      A što se trojke tièe, jest, svaka èast onome ko je stvarno ostao svoju kuæu obranit. Ja govorim o ovima što su hodali po tuiðim gradovima, ko oni varaždinci i spliæani što meni 4 puta pretresoše stan tražeæi "ove ispod". Junaèine. Mogu im mislit junaèkih prièa kad su se kuæi vratili. O onima koji su silom inercije išli u rat jer svi idu, pa su tamo pljaèkali jer svi pljaèkaju, pa malo pokupili penzije jer jebi ga, može se, ta smrzavo sam se one dvije noæi...
      I gdje æeš sad priznat da si za šupka ratovao.
      A te kako kažeš protuhe koje sam spomenuo. Pa to su voðe, predsjednci, zapovjednici, nisam spomenuo neke kokošare. Ne èuh da ikad iko išta ružno reèe o njima... A kad se Komšiæ spomene hajmo svi na zadnje noge.


    Nemamo se sta natezat oko dvice drugar, napisao sam o ljudima iz Mostara koji su islu u Hrvatsku u rat. Ti si ih izjednacio sa onim iz Uzica ( ne Cacka), Titograda i sl... To nije fer!

    A sto se tice trojke, ja sam govorio o postenim ljudima, mislim da je to bilo nedvosmisleno, onima koji su i svoje i tudje kuce branili, drugi me ne interesiraju niti zelim o njima ista diskutirati ( ne znam zasto ih uvuce u pricu i zasto je to tebe pogodilo). To sto su ih hijene poput Rojsa i ostalih iskoristili u svoje profiterske svrhe to je druga stvar. To nek rjesavaju s Bogom, ta velikisu vjernici.

    09-20-2011 11:04 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
    klaudija
    SexNepoznat



    Poruka: 589

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od REALISTA:

          citat od klaudija:

            citat od REALISTA:

              citat od Morpheus:

                citat od REALISTA:

                  citat od Morpheus:

                    citat od antiprotivan:

                  Koliko god se nekome ne svidjalo sto djeca uce zrakoplov i nogostup u skolama u BiH za to ne treba okriviti samo HDZ, nego i SDA i ostale "u koaliciji 35.gif " jer su se o tim stvarima zajedno dogovorili !!! Dakle jednako su krivi..

                  I kakva je uopste razlika ako jedni uce jedno a drugi drugo - a nijedno nije kako treba ??


                nista ni za dodat ni za oduzeti...

                REALISTA
                kad generalizujes tako kako su bosnjaci protjerani iz zap.mostara, pa se rvatili, ja ti mogu nabrojati iz cuga 10 muslimanskih porodica koji su citav rat bili an desnoj. nije im bilo divno ali su izvukli zive glave i nemaju problema vise.
                uostalom u zrinjskom igra muslimana, u ultrasima ima muslimana, niko ih ne dira...jesu li i oni pobjegli pa se vratili?




              Kao prvo, sta ti uopste i znas sta se desavalo u Mostaru nakon sto si otisao? Mogao si samo dvogledom gledati sa brda. Bosnjacima bilo fino tokom rata, je li? Na tu recenicu ti nemam mnogo sta reci jer takvu recenicu mogu shvatiti kao provokaciju ili neznanje. Ja ne bih ni dusmaninu pozelio to kroz sta su Bosnjaci prosli (za one koji su prezivjeli tu torturu i terorisanje) od 1993. pa cak do 2000. godine u "zapadnom" dijelu Mostara, zato molim te to cak i ne spominji, bila to provokacija ili neznanje.
              Istina je da u Zrinjskom igra par Bosnjaka, i sta zelis reci sa tim? Kao zrinjevci su fini i multietnicari? 14.gif
              To meni samo govori koliko Bosnjaci nisu zadojeni mrznjom i svejedno im je gdje igraju. U interesu Zrinjskog je da mu igraju igraci da bi POBIJEDILI, a sad ko ce igrati je najmanje bitno, jer to i dalje ostaje HRVATSKI športski klub Zrinjski. Niko ne brani hrvatima da igraju u Velezu, samo sto oni NE ZELE.
              Je li ovo planiras da postanes Ultras ili je ovo neka vrsta iskupljivanja i ulizivanja Klaudijama? 14.gif
              Kazes da u Ultrasima ima i Bosnjaka. Ako ima, onda su to bas neki izrodi nacije, mada takve osobe mozes na prste jedne ruke prebrojati. To su mozda mjesani brakovi ili je bas neki izrod. Mislim, navijati za klub koji ima nacionalni hrvatski predznak i klub koji je sinonim za ZLO prema Bosnjacima i ZLO za Velez... 21.gif


            kao prvo, mogu znati preko moje porodice koja je ostala u zap. mostaru. stoga ne trci pred rudu.
            kao drugo - gdje sam ja rekao da je bosnjacima bilo fino? kako te nije sramota da generalizujes? ja sam samo napisao "ja ti mogu nabrojati iz cuga 10 muslimanskih porodica koji su citav rat bili an desnoj. nije im bilo divno ali su izvukli zive glave i nemaju problema vise."
            i ovo i dalje stojim. mogu. jedan od njih je i ekonom Zrinjskog.

            kao trece - ove price" Je li ovo planiras da postanes Ultras ili je ovo neka vrsta iskupljivanja i ulizivanja Klaudijama?" - ne postoji smajli na forumu da ga stavim. mozda mu jeste ovaj najblizi 13.gif ali ni taj ne odrazava kako sam se ja osjecao i smijao kad sam ovo procitao 19.gif
            ono sto je tozza do sad ucinio za Velez, od lobiranja za akcije oko clanskih, preko predjenih kilometara muhajem radi kluba a ne na ljeto radi dijaspore (sta mislis sot nisma dolazio juli i avgust? nije bilo utakmica, a jebe mi se da srecem iste poznate face id a se mrstim u fejicevoj ili kod musale) do pjesama, jeob one stare nego ove koje ce se tek snimiti...hiljadu stvari vise...nemam ja kome dokazivati svoju ljubav prema klubu. ni ja ni meni slicni.

            a nemam sta da se ulziujem osobi koja je rekla za vedrana puljica "sta je trazio to je i dobio". ja takve zovem ustasama. kao sto ustasama zovem i one poput viribusa koji kazu da su svoju domovinu branili od knina do mostara (koja je to zajednicka domovina? )...bez dlake na jeziku sam i nedju na forumu nazvao cetnikom, kao i perisica. kao sto cu i balijom nazvati svakog ko mi fura svoju naciju naustrb ove druge dvije.

            to sto se ti slazes sa mnom tamo gdje tebi odgovara, gdje sam na strani bosnjaka jer su u pravu; a ne slazes se kad uzmem u odbranu druga dva naroda u slucajevima kad su oni u pravu - to vise govori o tebi nego o meni, drug. bez ljutnje, ali je tako..



          Ne znam care od koga ih branis....od mene sigurno ne, jer ja nikoga ne napadam. Samo odgovaram na tvoja pitanja.
          Svaka cast sta god cinis za Velez 10.gif

          Nego, vratimo se na temu...
          Djeca iz Ortijesa se vratise u skolu i to sa besplatnim prevozom. A sta cemo sa bosnjackom djecom na Buni koji vozare svaki dan do 4. osnovne skole, a nemaju besplatan prevoz...a da ne govorim da nisu dobili nikakvo besplatno zemljiste ili kucu 14.gif


        Ne znam što vozare sa Bune kad na Buni ima fina osnovna škola koja program provodi na finom Hrvatskom jeziku....... 10.gif



      Dobro care, a onda da uce da ih je HVO branio i oslobodio, a ono u stvari u realnosti HVO im uzimao humanitarnu pomoc, protjerao ih i granatirao ih...pa gdje je tu logika? 14.gif
      A plus da ne govorim da bi morali uciti STRANI jezik kao DOMACI jezik? 14.gif


    Ti oèigledno nisi bio u gradu 11.6. 1992.god...

    Meni kao Hrvatu u BiH maternji jezik je Hrvatski (to mi je ustavom zagarantirano)....

    Pokušaj mi argumentirano objasniti koji je to DOMAÆI jezik...

    09-20-2011 18:02 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    realista je pito za, citiram

      "A sta cemo sa bosnjackom djecom na Buni ..."


    a tvoj odgovor na to je
      "Ne znam što vozare sa Bune kad na Buni ima fina osnovna škola koja program provodi na finom Hrvatskom jeziku"


    i njima je ustavom garantovan bosanski jezik.

    i dobro ti je reko realista
      "Dobro care, a onda da uce da ih je HVO branio i oslobodio, a ono u stvari u realnosti HVO im uzimao humanitarnu pomoc, protjerao ih i granatirao ih.."

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    09-20-2011 18:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    vvb vvb is a Male
    brato


    Poruka: 518
    Location: MO/sa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      realista je pito za, citiram
        "A sta cemo sa bosnjackom djecom na Buni ..."


      a tvoj odgovor na to je
        "Ne znam što vozare sa Bune kad na Buni ima fina osnovna škola koja program provodi na finom Hrvatskom jeziku"


      i njima je ustavom garantovan bosanski jezik.

      i dobro ti je reko realista
        "Dobro care, a onda da uce da ih je HVO branio i oslobodio, a ono u stvari u realnosti HVO im uzimao humanitarnu pomoc, protjerao ih i granatirao ih.."



    Dobro klizav teren...

    Situacija nije nimalo bajna. Slicna tema je bila kad se diskutiralo o onoj skoli u Stocu pa je bilo brisanja, prebacivanja na raspali.

    Vrlo tesko je naci rjesenje. Tesko ces natjerati roditelja da posalje dijete u "onu drugu " skolu, sto je i razumljivo. I jednim i drugim roditeljima. Niko od bijesa ne salje dijete 15 km od kuce u skolu, razmislite malo. Ne sam Bosnjaci, nego i Hrvati i dr.


    I za realistu, procitaj malo zakon o skolstvu, obadva jezika su ravnopravna kao i obadva skolska plana.

    E sad kad bi se , umjesto osudjivanja i optuzivanja, krenulo u konstruktivnu raspravu...

    09-20-2011 18:31 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vvb:

          citat od chaba:

            citat od vvb:

              citat od chaba:

                citat od vvb:

              2.. Moras znati da su momci s Balinovca, Cima i jos nekih djelova grada jos 90. i 91. uzeli pusku pa u Hrvatsku na ratiste, obranit se od sotone. Mnogi su i glavu ostavili tamo.

              3. Jebiga, moras shvatiti osjetljivost ljudi na takve teme, neko je muda placo dok je neko za njega gulio po rovovima,
              .


            E jebi ga---

            2. znaš ti da su isto tako neki još tamo 91. uzeli pušku pa iz Titograda i Èaèka u Mostar...

            3. ovo su mi omiljene, neko gulio za nekoga.... gulio je za guzonju al haj da je još za nekog normalnog guzonju, nego retarde poput bobana, rojsa, prliæa i sliènih što napuniše džepove. e kad ti koji su nosali puške skupe glave i muda i skontaju zbog kakvih glupana su nosali glavu u torbi, e tad æe nam svima bit bolje...



          2. Nije isto, ovi su pomagali slabijim, napadnutim, gologuzim, onim koji su se branili... Nasuprot njima, iznad pomenuti,su bili uz silu, puno vecu silu, bahatost. Njihov motiv nije bila obrana nego pljacka i paljenje i to samo zato jer su naoruzani do zuba. To je ogromna civilizacijska, moralna razlika To si, iako mlad, trebao znati. Takva usporedba je, u najmanju ruku, krajnje bezobrazna.

          3. Tesko mi je povjerovati da ti je taj motiv prvo pao na pamet. Mozda neko nije zelio ostaviti oca i mater nego ih je branio bez obzira na protuhe koje si spomenuo. Mozda mu je to bila jedina ideja i vodilja, bez obzira na ime i prezime i vojnu pripadnost. I mozda je ostao gologuz kao i prije rata, ali je sacuvao oca, mater, cast i dostojanstvo, opet kazem, bez obzira na ratne profitere koje si spomenuo.

          Razmisli malo o tome sto pises....


        Dobro, oko dvice mi se ne da natezat, nisi baš u toku. Prestani malo crno-bijelo gledat.

        A što se trojke tièe, jest, svaka èast onome ko je stvarno ostao svoju kuæu obranit. Ja govorim o ovima što su hodali po tuiðim gradovima, ko oni varaždinci i spliæani što meni 4 puta pretresoše stan tražeæi "ove ispod". Junaèine. Mogu im mislit junaèkih prièa kad su se kuæi vratili. O onima koji su silom inercije išli u rat jer svi idu, pa su tamo pljaèkali jer svi pljaèkaju, pa malo pokupili penzije jer jebi ga, može se, ta smrzavo sam se one dvije noæi...
        I gdje æeš sad priznat da si za šupka ratovao.
        A te kako kažeš protuhe koje sam spomenuo. Pa to su voðe, predsjednci, zapovjednici, nisam spomenuo neke kokošare. Ne èuh da ikad iko išta ružno reèe o njima... A kad se Komšiæ spomene hajmo svi na zadnje noge.


      Nemamo se sta natezat oko dvice drugar, napisao sam o ljudima iz Mostara koji su islu u Hrvatsku u rat. Ti si ih izjednacio sa onim iz Uzica ( ne Cacka), Titograda i sl... To nije fer!

      A sto se tice trojke, ja sam govorio o postenim ljudima, mislim da je to bilo nedvosmisleno, onima koji su i svoje i tudje kuce branili, drugi me ne interesiraju niti zelim o njima ista diskutirati ( ne znam zasto ih uvuce u pricu i zasto je to tebe pogodilo). To sto su ih hijene poput Rojsa i ostalih iskoristili u svoje profiterske svrhe to je druga stvar. To nek rjesavaju s Bogom, ta velikisu vjernici.


    Da i ja rezimiram svoje.

    Puno je tih poštenih, hrabrih, koji su stvarno iskreno išli u rat. Nažalost, išli su u dogoverni rat, i veæ bili unaprijed prodani kao zalog novom natezanju oko nacija u buduænosti, tj. sad veæ sadašnjosti. Nikad kraja, jednostavno. Bio bi recimo super potez kad bi takvi istupili u javnost s nekim podacima, npr., taj i taj je šverco naftu, ili uzimo pare da prebacuje ljede iz Sarajeva ui Kiseljak, i mali milion primjera. Pa da vidimo dokle visoko idu ti hobiji.E to, zato sam skeptièan oko herojstva, to bi fino zaokružilo prièu.

    09-20-2011 18:38 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    vvb vvb is a Male
    brato


    Poruka: 518
    Location: MO/sa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vjeruj da bi i ja! Vise nego ti...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vvb dana 09-20-2011 u 19:03.

    09-20-2011 19:03 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina
    pokretac teme Thread Started by REALISTA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Klaudijo u suknjici,

    Ja sam ti naveo vise nego sto je potrebno argumenata, a ti meni samo rekao da ja moram uciti hrvatski jezik jer je to "FIN" jezik? 14.gif Pa vise je slicniji bosanski nego taj novopeceni hrvatski. Hoces reci da si ti prije u Mostaru govorio tisuca, nogostup, zrakomlat, zrakoplov, zracna luka, zaledje, itd....? U redu, neka svako prica kako mu je ceif, neka zrakomlati koliko hoce, ali kako ce neko dijete uciti hrvatsku (znaci strana drzava Hrvatska) istoriju, ili po stranom (drzave Hrvatske) programu? 14.gif
    Je li to mozda u bosansko-hercegovackom ustavu pise da dijete u svojoj drzavi mora uciti skolu po stranom programu? 14.gif Zar ne mislis da je to malo bezobrazno i egoisticno? 21.gif
    Zamisli ja sad dodjem u Dubrovnik i kazem tebi, primjer, rodjenom dubrovcaninu da djeca moraju uciti na bosanskom i po bosansko-hercegovackom programu? Ili primjer dijete od trebinjca. Mozda bi tu i bilo neke logike s obzirom da su se roditelji od tog djeteta rodili u Trebinju. A zamisli vamo neki malac Mariofil, ciji se i pra-pradjed rodio u skutoriji (BiH) i da on sad uci po programu od strane drzave Hrvatske? Pa gdje je tu logika? 14.gif
    Sta mi spominjes 11.06.1992. Bio sam u Mostaru. Jesi li mozda prije 1992. godine ucio po programu Hrvatske...NISI21.gif A ovo je BiH, koliko se ne varam. Ako jos nisi skontao...pogledaj svoju licnu kartu...a i sta ti ono pise na autu....BiH...eto samo mali podsjetnik u slucaju da si zaboravio... 34.gif

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane REALISTA dana 09-21-2011 u 09:26.

    09-21-2011 09:15 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa,hvo je oslobodio Bunu od èetnika,i pošteno je da se uèi hrvatski.

    ___________________________________________________________________

      09-21-2011 09:51 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      REALISTA REALISTA is a Male
      samo sto nisam


      Poruka: 1375
      Location: Bosna i Hercegovina
      pokretac teme Thread Started by REALISTA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A bjezi taksista....za tebe je da taksiras...
      Eno bolan pobjeze ti musterija.....ahhhhhh moj taksista....... 21.gif Sad stani opet u red.....

      09-21-2011 11:30 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      e jebiga,ti èim nemaš argumenata,odmah udaraš po mom zanimanju,po mojoj penziji....
      a svjestan si da sam ja u pravu.

      ___________________________________________________________________

        09-21-2011 12:25 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od taxi:

          e jebiga,ti èim nemaš argumenata,odmah udaraš po mom zanimanju,po mojoj penziji....
          a svjestan si da sam ja u pravu.


        ..i po seksualnoj orijentaciji.... 01.gif

        09-21-2011 12:46 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ama ,nije on ,nego bojan....bojanu duša oko jaja èaèkati 21.gif
        I ovaj se bar ne pravi pametan da zna nešto o muzici.Ko bojan.Pa ga onaj morp...morhe....ama ne znam napisat,rastura . 29.gif

        ___________________________________________________________________

          09-21-2011 13:00 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nije moj taksista nego ti je malo glup komentar pa i ja tebi isto slozim nesto OFF TOPIC.

          Odgovor samo za tebe: Kakve BOLAN veze ima ko je "oslobodio"/"zauzeo". U HVO-u 1992. godine su bili i Bosnjaci. Rat je zavrsio jos 1995. godine. Ljudi su se vratili na svoje i svako treba da se vrati na svoje. Eto moj TAKSISTA, jesam li ti sad odgovorio? 14.gif Sve ce biti u redu, samo nemoj plakati 05.gif

          09-21-2011 13:19 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sav mi blistas od POZITIVE i OPTIMIZMA, moj TAKSISTA 13.gif

          Sta te muci CAKANI? 13.gif

          09-21-2011 13:31 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od REALISTA:

            Nije moj taksista nego ti je malo glup komentar pa i ja tebi isto slozim nesto OFF TOPIC.

            Odgovor samo za tebe: Kakve BOLAN veze ima ko je "oslobodio"/"zauzeo". U HVO-u 1992. godine su bili i Bosnjaci. Rat je zavrsio jos 1995. godine. Ljudi su se vratili na svoje i svako treba da se vrati na svoje. Eto moj TAKSISTA, jesam li ti sad odgovorio? 14.gif Sve ce biti u redu, samo nemoj plakati 05.gif


          dok je nas u skandinaviji,ne bojte se. 10.gif
          a na Buni æe se raditi po hrvatskom programu,ja ti garantujem. 01.gif

          ___________________________________________________________________

            09-21-2011 13:42 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            Stranica (10): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com