Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » BIH pasos » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jebote ova tema se pretvori u to ko je patriota, ko vise voli bih, ko koga jebe u zdrav mozak.... ne znam sto su se svi usmjerili u tom pravcu.
ne osudjujem niti imam pravo a jos manje me briga ko od vas ima koji pasos.
mislila sam da ce ova tema bit malo ozbiljnija i da ce se raspravljati o ukidanju bezviznog rezima ali vidim da je to plaho interesantno pitanje.

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    09-15-2006 14:20 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    giovanni giovanni is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1902
    Location: na beloj ladji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mjenjam bih pasoš za jednosoban stan na tekiji 35.gif

    ___________________________________________________________________
    Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

    09-15-2006 14:29 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    uhhh...Mjesecarko....ovo su ti sad kruske i jabuke.. "svaki hrvat u BiH...putovnice...jer jesu hrvati...itd..."

    To su stvari medjudrzavnih sporazuma, bar bi trebale biti...

    Cijeniti pasos je nebitno, to je samo dokument, to nije automatski proporcionalno patriotizmu odnosno cijenjenju drzave.

    Uostalom, cini mi se da ti je lako pricati kad eto 16 godina zivis vani, a bas me interesuje da li bi to isto pricala da si kojim slucajem u BiH, i posjedujes samo taj pasos, i 16 godina nisi u mogucnosti otici u posjetu majki, ili djetetu, u drugu drzavu, jer ti ne daju vizu..

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      09-15-2006 14:38 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      giovanni giovanni is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1902
      Location: na beloj ladji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      znam samo jedno odricanjem bh pasoša na uštreb drugog za mene je tuzan cin ,ja bi te ljude tretirao kao strance normalno ,jer su se odrekli svoga porijekla i domovine ,a zašto u suštini ,radi boljeg zivota ,pa i kurva se za pare taslaci ,nije radi k.... zdravlja 05.gif 05.gif

      ___________________________________________________________________
      Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

      09-15-2006 14:41 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
      Elma_ FS Elma_ FS is a Female
      rodjena




      Poruka: 995
      Location: 'Ta ja znam?

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ama na kraju krajeve sve se svodi na isto, kriva je nasa valda i ta velika korpupcija sto nam drzava ne ide naprijed nego nazad.

      A jesam li ja dankinja ili bosanka ili afrikanka, je moja licna stvar.

      A to sto svi ostaju vani i uzimaju drzavljanstva je logicna stvar: svak ostaje tu gdje mu je bolje i samo jako glupa osoba to nemoze da shvati.

      A ukidanje viza se nece se uvesti tako lako zbog toga sto zapadne zamlje znaju da bi jedan veliki dio bosanaca kliznulo na zapad - trbuhom za kruhom...

      I garant bi svi bjezali iz Bih sto je sve tako divno i krasno i sto su plate odlicne, i sto se tako dobro zivi .... I garant svi ti koji djeci jedva skucaju rucak vole bosnu vise od mene ..

      ___________________________________________________________________

        09-15-2006 14:47 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
        giovanni giovanni is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1902
        Location: na beloj ladji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja je volim ,sigurno više nego ti ,znaš zašto ,jer sam ja ovdje ,a ti nisi ,a mogao sam otici 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

        09-15-2006 14:50 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
        Elma_ FS Elma_ FS is a Female
        rodjena




        Poruka: 995
        Location: 'Ta ja znam?

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jao stvarno primitivno razmisljas giovanni.Dobro ok, mi smo prodate duse, a zar su ti bolji ti "patrioti" sto su dole i sa Bih pasosima svercuju drogu i truju raju, prodaju kurve i prodaju ukradena auta. Podsstavljaju dinamit jedni drugima radi para i teritorija..

        De reci mi majke ti ako bi tebi bia situacija da biras izmedju da ostanes u Bih i da ti familija krepaje od gladi i da ides vani da radis za finu platu - jelde ti bi djecu pustio da ti krepaju od gladi..

        Ma bjerite svi tamo sa tim supljim pricama...

        ___________________________________________________________________

          09-15-2006 14:51 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
          giovanni giovanni is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1902
          Location: na beloj ladji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          jesi li se primila odma ,znao sam da cu te naloziz hablo jedna 35.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

          09-15-2006 14:53 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
          giovanni giovanni is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1902
          Location: na beloj ladji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          bona ziva ti meni bila i zdrava ,pa gdje god bila 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

          09-15-2006 14:54 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
          Elma_ FS Elma_ FS is a Female
          rodjena




          Poruka: 995
          Location: 'Ta ja znam?

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od giovanni:

            jesi li se primila odma ,znao sam da cu te naloziz hablo jedna 35.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif


          hmmmm.......

          ma ziv i ti meni i zdrav bio makar se mi i ne slagali u misljenjima
          33.gif

          ___________________________________________________________________

            09-15-2006 14:55 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
            Elma_ FS Elma_ FS is a Female
            rodjena




            Poruka: 995
            Location: 'Ta ja znam?

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Cuj hablo? hmmm dobro hablecino 13.gif 13.gif 10.gif

            ___________________________________________________________________

              09-15-2006 14:57 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
              giovanni giovanni is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1902
              Location: na beloj ladji

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ma bona u pravu si potpuno sve što kazeš,nego nemogu više ovih teški tema ,de ljudi malo okrenite na mahnitluk 05.gif 05.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________
              Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

              09-15-2006 15:00 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
              Carmela Carmela is a Female
              vjeciti optimist




              Poruka: 7603
              Location: ja nisam odavle

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od antiprotivan:

                uhhh...Mjesecarko....ovo su ti sad kruske i jabuke.. "svaki hrvat u BiH...putovnice...jer jesu hrvati...itd..."

                To su stvari medjudrzavnih sporazuma, bar bi trebale biti...

                Cijeniti pasos je nebitno, to je samo dokument, to nije automatski proporcionalno patriotizmu odnosno cijenjenju drzave.

                Uostalom, cini mi se da ti je lako pricati kad eto 16 godina zivis vani, a bas me interesuje da li bi to isto pricala da si kojim slucajem u BiH, i posjedujes samo taj pasos, i 16 godina nisi u mogucnosti otici u posjetu majki, ili djetetu, u drugu drzavu, jer ti ne daju vizu..


              Ili nemaš para da ih nekoliko platiš do recimo te iste Švicarske 01.gif

              ___________________________________________________________________

                Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

              09-15-2006 15:40 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
              Tuborg Tuborg is a Male
              bice nesto od mene




              Poruka: 668
              Location: Sarajevo-Moscow

              RE: BIH pasos Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Mostarka83:

                  No, iznenadna vijest iz Turske, o hapsenju bosanskog drzavljanina Mehreza Audounija, unijela je pometnju u rad tima Zivaljevih "specijalaca". Naime, jedini skandal koji bi mogao teze pogoditi bosnjacke lidere od cinjenice da je vlasnik bosanskog pasosa uhapsen pod optuzbom da je najblizi saradnik najtrazenijeg svjetskog teroriste Osame bin Ladena jeste objavljivanje brizljivo skrivane informacije da je i samom Bin Ladenu izdat bosanski pasos! Nazalost, cinjenice govore upravo to: Ambasada Bosne i Hercegovine u Becu izdala je 1993. godine pasos Republike Bosne i Hercegovine upravo Osami bin Ladenu!



                Pise : Senad Pecanin




                Mores mislit....a moj isteko 21.gif


              E mostarka 83,kolko pripadnika Alkaide skrivenih ima u BiH i cekaju zadatke sta ce raditi,pa nisi ni svjesna,zato me uopste ne cudi da Osama Bin Laden ima Bosanski pasos,nista to cudno nije,BiH je mala drzava ali puno nacionalno su sve tri strane nastrojene,pa zato ce se ovdje jos dosta stvari odigrati prije nego sto ova drzava krene pravim putem..... 10.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________
              "This American system of ours, call it Americanism, call it capitalism, call it what you will, gives each and every one of us a great opportunity if we only seize it with both hands and make the most of it"

                Al Capone


              "I am like any other man. All I do is supply a demand"

                Al Capone

              09-15-2006 15:45 Tuborg is offline Posalji Email za Tuborg Homepage of Tuborg Pregledaj poruke od Tuborg Dodaj Tuborg u listu prijatelja
              giovanni giovanni is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1902
              Location: na beloj ladji

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              tuborg ,gdje su ti pripadnici ,da ih prijavim sipi ,dace nam za kafe pravo 05.gif

              ___________________________________________________________________
              Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

              09-15-2006 15:48 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
              Tuborg Tuborg is a Male
              bice nesto od mene




              Poruka: 668
              Location: Sarajevo-Moscow

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od giovanni:

                tuborg ,gdje su ti pripadnici ,da ih prijavim sipi ,dace nam za kafe pravo 05.gif

              pa prica se prica,haj da znam dje su ko da bi ja to piso ovd na forumu,sta ti je,ja bi uzeo paru za to 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

              ___________________________________________________________________
              "This American system of ours, call it Americanism, call it capitalism, call it what you will, gives each and every one of us a great opportunity if we only seize it with both hands and make the most of it"

                Al Capone


              "I am like any other man. All I do is supply a demand"

                Al Capone

              09-15-2006 15:52 Tuborg is offline Posalji Email za Tuborg Homepage of Tuborg Pregledaj poruke od Tuborg Dodaj Tuborg u listu prijatelja
              taxi taxi is a Male
              Liska mjeseca avgusta




              Poruka: 18170
              Location: M&R

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od MJESECARKA:

                    citat od antiprotivan:

                  od nas se trazi da volimo BiH i da budemo patriote i da placamo skupe pasose svako godinu-dvije, a najmanje je vole oni koji je vode, dokaza ima koliko hocete, citajte novine, svaki dan bi potrosili po jedan flomaster podvlaceci te dokaze u novinama...

                    Sve dok je tako, meni je domovina tamo gdje je dobro meni i mojima..


                  Inace, i ova tema na jedan nacin dokazuje kako smo mi generalno ljubitelji "forme", sto ce reci, neka to ima na papiru, a manje je vazno sta mislimo i sta osjecamo..

                  Ja znam dobro sta osjecam prema svom gradu i svojoj drzavi, i na koji nacin im "pomazem", ali isto tako ne osjecam potrebu to nekima i dokazivati..pasosom, ili sta ti ja znam cime vec..


                A moja domovina je tamo gdje mi je srce...

                I sta cu ja kome dokazivati?
                Nego kazem, nije ni cudo sto nas pasos svako podcjenjuje, kad ga ni mi sami ne cjenimo...

                A meni krivo, pravo mi krivo, kad vidim da svaki hrvat u BiH ima hrvatsku putovnicu...
                  ...
                  I jel se cuditi? Nije...
                  Oni su ponosni na te svoje putovnice, jer jesu hrvati... I osjecaju se tako...

                  I opet kazem, nedam ja svog bosanskog za tri njihova, ili svicarska... A Bog zna, vec sam 16 godina ovdje i mogu ga sutra uzeti, ako mi je volja...


                Mjeseèarka,eto si sama rekla koje su nedostatci naše politike i našeg pasoša.
                I ja sam protiv onih koji se odrièu bih pasoša bez nekog jakog razloga ,ali ako moraš...
                Dali bi ti rekla švicarcima,kad bi ti rekli ,ili-ili ,tj da moraš uzeti švicarski pasoš," neæu hvala odoh ja nazad u svoju Bih i zivjet æu od mog bih pasoša"?Ne vjerujem da bi,isto kao što nebih ni ja.Mi plaæamo porez tim državama,znaèi pripadamo tom sistemu,toj državi.A kako se osjeæamo u duši,eee ,to nam niko nemože uzeti.Sve u svemu ,ne mislim da je pasoš mjerilo patriotizma,ljubavi... 10.gif

                ___________________________________________________________________

                  09-15-2006 15:55 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                  obrisana
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od antiprotivan:

                    uhhh...Mjesecarko....ovo su ti sad kruske i jabuke.. "svaki hrvat u BiH...putovnice...jer jesu hrvati...itd..."

                    To su stvari medjudrzavnih sporazuma, bar bi trebale biti...

                    Cijeniti pasos je nebitno, to je samo dokument, to nije automatski proporcionalno patriotizmu odnosno cijenjenju drzave.

                    Uostalom, cini mi se da ti je lako pricati kad eto 16 godina zivis vani, a bas me interesuje da li bi to isto pricala da si kojim slucajem u BiH, i posjedujes samo taj pasos, i 16 godina nisi u mogucnosti otici u posjetu majki, ili djetetu, u drugu drzavu, jer ti ne daju vizu..


                  AP, ja sam dosla sa crvenim jugoslovenskim pasosem u Svicu, sa kojim si bez problema svugdje mogao...
                  I mozda mi je lako pricati, ali kazem ti, da i meni svugdje osim u CH viza treba...
                  I trcim po ambasadama i vadim ih... Kosta i vremena i zivaca, i nekad ponizenja, jer neki cak i platne liste traze, da bi mi dali vizu...
                  Ali ipak ne odustajem i ne mjenjam pasos.
                  A da ti odgovorim...
                  Neznam sta bih uradila, kad nebih mogla otici kuci i posjetiti familiju.
                  Vjerovatno bih i ja promjenila pasos... 25.gif

                  09-15-2006 19:12
                  obrisana
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Carmela:


                    Ili nemaš para da ih nekoliko platiš do recimo te iste Švicarske 01.gif


                  A koliko kosta taj pasos u BiH, pa je toliko skup, da se nemoze platiti...?
                  Neznam jer ga ja ovdje vadim...

                  09-15-2006 19:13
                  obrisana
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od taxi:


                    Mjeseèarka,eto si sama rekla koje su nedostatci naše politike i našeg pasoša.
                    I ja sam protiv onih koji se odrièu bih pasoša bez nekog jakog razloga ,ali ako moraš...
                    Dali bi ti rekla švicarcima,kad bi ti rekli ,ili-ili ,tj da moraš uzeti švicarski pasoš," neæu hvala odoh ja nazad u svoju Bih i zivjet æu od mog bih pasoša"?Ne vjerujem da bi,isto kao što nebih ni ja.Mi plaæamo porez tim državama,znaèi pripadamo tom sistemu,toj državi.A kako se osjeæamo u duši,eee ,to nam niko nemože uzeti.Sve u svemu ,ne mislim da je pasoš mjerilo patriotizma,ljubavi... 10.gif



                  Vec sam rekla Antiprotivnom, da neznam kako bih reagovala...
                  I hvala Bogu da nikad nisam bila u situaciji da biram...
                  Ima ovdje dosta nasih, koji su uzeli to drzavljanstvo, i sad se dice time sto stu "svicarci na papiru"... Sto ne pripadaju, ni tamo, ni ovamo... Ali eto, promijenili su pasos...

                  Ja samo kazem, da sam u mogucnosti, ali da ne zelim... I necu nikad!

                  09-15-2006 19:16
                  Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com