Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Snovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da taj sebi najbolje sam tumacis.
Moje znanje je iz hvala Bogu dobrih knjiga, ali najvise iz "emotivnog" razmisljanja. Nema na cemu.

12-14-2004 14:22
toma
SexNepoznat

Poruka: 675

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...a sta ako je san java...i obratno?


Razne debate i polemike oko paralelnih svijetova,dimenzija itd...otvaraju i ovo pitanje?Sta ako je...ustvari...ovo nase "svijesno",budno stanje san a san je ustvari java...u nekoj drugoj dimenziji,sa nekim drugim definicijama i oblicima prostora i vremena.



Znam da je u stilu X files ili PSI faktor serija 29.gif ali me zanima sta vi mislite o ovome...ili ne mislite? 02.gif

12-17-2004 07:14 toma is offline Posalji Email za toma Pregledaj poruke od toma Dodaj toma u listu prijatelja
Dzenan_B Dzenan_B is a Male
avenija kruzno


Poruka: 121
Location: Svicarska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja lezim na krevetu, oslonio sam glavu na lakat, a ispred mene neka zgodna cura lezi nagnuta prema naprijed.

polako sa rukom stalno dize i spusta svoj guz , ja uzivam u pogledu, a ona mirna skroz .. kao da voli da osjeti koliko me pali. skroz cudno da oboje i ne pomisljamo da se dodirnemo iako smo pravo napaljeni.

ko se razumije u snove da mi ovo objasni?

___________________________________________________________________
~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

01-15-2005 00:23 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
MadMax
SexNepoznat



Poruka: 481
Location: Sin City

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    polako sa rukom stalno dize i spusta svoj guz


13.gif 13.gif

    a ona mirna skroz ..


Pa nije krava jebo ga ti.. 21.gif 13.gif 13.gif

Ako se ja dobro razumijem u snove,ti cesh ostati suha ***ca a mokrih opanaka 12.gif 18.gif

___________________________________________________________________

    01-15-2005 04:04 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dzenane to je lako - ti si burazeru zagorio ko tava 13.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-15-2005 06:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Dzenan_B Dzenan_B is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 121
    Location: Svicarska

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MadMax:

        polako sa rukom stalno dize i spusta svoj guz


      13.gif 13.gif


        a ona mirna skroz ..


      Pa nije krava jebo ga ti.. 21.gif 13.gif 13.gif

      Ako se ja dobro razumijem u snove,ti cesh ostati suha ***ca a mokrih opanaka 12.gif 18.gif


    ne kontam. izgleda da sam ja jedini koji gasi pozar u zenama. prirodno mokar.

    kao da ti zena moze biti samo mokra krpa. ja i moja .. smo mjesto gdje se sastaju mora , vjetrovi i vatre i ko zna sta sve jos.

    slabo ti to kod mene sa snovima tumacis. ja mislim da gledas na njih iz svog ugla.

    ___________________________________________________________________
    ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

    U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

    01-15-2005 16:53 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
    Black_Mamba Black_Mamba is a Female
    rodjena




    Poruka: 1055

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      ovo sam kopiro sa starog foruma:

      ispricacu vam cudan san koji sam sanjao bezbroj puta - uvijek isto
      ujela mene zmija negdje gore na prenju. ja sam svjestan da trebas da znas koja te je zmija ujela da bi dobio serum. gledam ja onu zmiju .... nemam pojma koja je, iako znam prepoznavati zmije.
      i odlucim ja da ponesem tu zmiju sa sobom u hitnu, kontam znace oni tamo. nosim ja zmiju u ruci, a ona ne prestaje da me ujeda
      doso ja u hitnu (kod doma zdravlja), i kazem tako i tako, evo ja donio zmiju pa vi vidite koja je.
      a onaj medicinski tehnicar, neki mlad, gleda onu zmiju i kaze:
      "haj ti fino kuci, nista tebe nije ujelo"
      a otrov vec pocinje da djeluje, ja se gubim
      kazem ja njemu: "kako bola nista me ujelo, pa vidis li ti ovu zmiju i ove rane od ujeda?"
      kaze on: "vidim ja zmiju i rane, ali nema ta zmija"
      ja se vec gasim od otrova, kazem ja njemu: "kako bola nema, evo je, vidis je, nego de ti pogledaj te knjige tvoje malo"
      i gleda on neku knjigu, ima slika svake zmije, ime zmije i koji se serum koristi
      i nadje on sliku ove moje zmije i spod fino pise "nema ta zmija"
      tu se budim svaki put ...


    13.gif 13.gif 13.gif Mene ovo podsjeca na Nadrealiste...nema nicega i dje ba ono nestalo. Dvije komponente koje se zgodnuju 13.gif 13.gif 13.gif Mozda se tako zove vrsta "Nema ta zmija" 13.gif 13.gif 13.gif Joj suze mi na oci krenuse...izvini Tana tebi mozda i nije smijesno.

    Ja sanjam cesto da sam budna po citavu noc. To je san.....Sanjam da sam budna po citavu noc i da ne mogu oka sklopiti. Ujutro ustanem i kazem muzu "jo nisam oka sklopila nocas opet" . On me gleda bijelo pa kae "bjezi bona ne lazi, klacarda opadala od tebe kolko si hrkala citavu noc"
    A ja bi se zaklela da nisam sekunde prikolecnula 29.gif

    ___________________________________________________________________
    Eh kakve je Pesta kupleraje imala

    01-15-2005 21:23 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
    Dzenan_B Dzenan_B is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 121
    Location: Svicarska

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    blackmamba, ja mislim da ti to ujutro za svoga muza kazes. vjerovatno jer te te rijeci proganjaju dok spavas. 13.gif

    mene je jedna prijateljica na ferijama za novu godinu udarala dok sam spavao (grupni smjestaj desetak kreveta) da prestanem hrkati. pricali mi sutradan da sam ja kroz san govorio .. dobro, dobro, i onda par minuta poslije opet zahrcem. niceg se ja sutra nisam sjecao.

    a drugi kazu da ih ja nisam budio vec ta moja jaranica jer se stalno derala "Dzenaneee ..." da prestanem hrkati.

    ___________________________________________________________________
    ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

    U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Dzenan_B dana 01-16-2005 u 02:36.

    01-16-2005 02:26 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
    shpica shpica is a Female
    hrcak




    Poruka: 2339
    Location: visim sa plafona

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Black_Mamba:

          citat od tana:

        ovo sam kopiro sa starog foruma:

        ispricacu vam cudan san koji sam sanjao bezbroj puta - uvijek isto
        ujela mene zmija negdje gore na prenju. ja sam svjestan da trebas da znas koja te je zmija ujela da bi dobio serum. gledam ja onu zmiju .... nemam pojma koja je, iako znam prepoznavati zmije.
        i odlucim ja da ponesem tu zmiju sa sobom u hitnu, kontam znace oni tamo. nosim ja zmiju u ruci, a ona ne prestaje da me ujeda
        doso ja u hitnu (kod doma zdravlja), i kazem tako i tako, evo ja donio zmiju pa vi vidite koja je.
        a onaj medicinski tehnicar, neki mlad, gleda onu zmiju i kaze:
        "haj ti fino kuci, nista tebe nije ujelo"
        a otrov vec pocinje da djeluje, ja se gubim
        kazem ja njemu: "kako bola nista me ujelo, pa vidis li ti ovu zmiju i ove rane od ujeda?"
        kaze on: "vidim ja zmiju i rane, ali nema ta zmija"
        ja se vec gasim od otrova, kazem ja njemu: "kako bola nema, evo je, vidis je, nego de ti pogledaj te knjige tvoje malo"
        i gleda on neku knjigu, ima slika svake zmije, ime zmije i koji se serum koristi
        i nadje on sliku ove moje zmije i spod fino pise "nema ta zmija"
        tu se budim svaki put ...


      13.gif 13.gif 13.gif Mene ovo podsjeca na Nadrealiste...nema nicega i dje ba ono nestalo. Dvije komponente koje se zgodnuju 13.gif 13.gif 13.gif Mozda se tako zove vrsta "Nema ta zmija" 13.gif 13.gif 13.gif Joj suze mi na oci krenuse...izvini Tana tebi mozda i nije smijesno.

      Ja sanjam cesto da sam budna po citavu noc. To je san.....Sanjam da sam budna po citavu noc i da ne mogu oka sklopiti. Ujutro ustanem i kazem muzu "jo nisam oka sklopila nocas opet" . On me gleda bijelo pa kae "bjezi bona ne lazi, klacarda opadala od tebe kolko si hrkala citavu noc"
      A ja bi se zaklela da nisam sekunde prikolecnula 29.gif


    jao mamba carice odakle izvuce tu taninu zmiju, upisah se zeno 13.gif 13.gif 13.gif *tana pita te moja stara jes to iz stoca brato*

    bona to je ono "nema ta pita" u nadrealistima 13.gif

    cuj sanja da je budna po svu noc ahahahaa 13.gif

    ___________________________________________________________________
    nopityA.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane shpica dana 01-16-2005 u 04:50.

    01-16-2005 04:49 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pa jeste smijesno zvuci ono sa zmijom ali sve je tako bilo i svaku put isto u bocu.



    hahahaha cuj sanjala da je bila budna svu noc 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    najbolji dosad 13.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-16-2005 08:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    shpica shpica is a Female
    hrcak




    Poruka: 2339
    Location: visim sa plafona

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e ja se fakat nisam ismijala nijednom vicu na ovom forumu ko ovom tvom snu!!

    svega ti jesi li ovo bas sanjao ili si samo nako napisao shege radi?

    ___________________________________________________________________
    nopityA.gif

    01-16-2005 08:20 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bona to sam sanjo stotine puta tita mi, jedan te isti san

    nije radi sege, i volio bi da mi neki psiholog objasni o cemu se radi

    jer ja vjerujem u snove, tj da snovi imaju razloge

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-16-2005 08:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    TigricaX TigricaX is a Female
    zvrk hanuma




    Poruka: 6105
    Location: Nesvrstana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa kol'ko se sjecam zmija je neprijatelj, neko ko ti ne misli dobro....a to sto "nema ta zmija" (a jesam se grohotom ismijala 13.gif ) znaci da je neko koga ne znas ili neko za koga ne bi nikad posumnjao - ni ti ni tvoji najblizi.

    (ovo iz jedne od knjiga gdje se tumace snovi...al' nisam expert)

    ___________________________________________________________________
    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TigricaX dana 01-16-2005 u 09:43.

    01-16-2005 09:41 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
    Black_Mamba Black_Mamba is a Female
    rodjena




    Poruka: 1055

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bona to je ono "nema ta pita" u nadrealistima
    hahahahhahhahahhahahha

    Dobra ti ta shpica

    ili mozda ona "nema jogurta" .....u ovom slucaju nema seruma



    Tana ja bi onoga iz doma zdravlja....serumom u glavu da je meni tako reko

    ___________________________________________________________________
    Eh kakve je Pesta kupleraje imala

    01-16-2005 15:02 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
    shpica shpica is a Female
    hrcak




    Poruka: 2339
    Location: visim sa plafona

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a sta je da je nalet ga ne bilo evo opet se isto ukomih od shege.... 13.gif

    ___________________________________________________________________
    nopityA.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane shpica dana 01-17-2005 u 16:01.

    01-16-2005 17:04 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    eeeeeeeee da vi samo znate kad sam ja ikad prvi put sanjo ovaj san.

    nije ni bilo nadrealista tada

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-16-2005 21:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Black_Mamba Black_Mamba is a Female
    rodjena




    Poruka: 1055

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tana da nije zmija bila nalik Mambi 27.gif 35.gif 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Eh kakve je Pesta kupleraje imala

    01-17-2005 08:52 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
    shpica shpica is a Female
    hrcak




    Poruka: 2339
    Location: visim sa plafona

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mamba potpis ti je za 10 carice 10.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    nopityA.gif

    01-17-2005 16:01 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Frojd kaže da je sanjanje zmije povezano sa sexualnošæu tj ako žene sanjaju zmiju
    ili su zagorile ili vole onu stvar pravo ili nešto sl. vezano za sex i falus(ili možda strah od sexa)
    a ako muškarci sanjaju da su optereæeni svojim polnim organom ili da misle da im je premal ili misle da su je 38.gif èi pravi ili opet nešto sl. ali vezano za sexualnost 10.gif

    tako misli èika Frojd 18.gif

    ___________________________________________________________________

      01-17-2005 17:23 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      First Lady First Lady is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1404
      Location: NY

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja hocu da se sjetim svojih snova....nikad nista 16.gif

      neko jutro sam se probudila...nigdje pidzame na meni 14.gif (ovo najozbiljnije)
      nista se ja ne sjecam, sta sam ja sanjala boga ti pitaj
      al me pravo interesuje 27.gif

      al ozbiljno, fakat sam cijeli dan bila zbunjena






      sta mislite koliko snovi uticu na nas dan?

      recimo ako sanjamo nesto lose (sjecali se toga ili ne)
      mislite li da ce nam i dan biti sav nikakav...i obratno?

      ___________________________________________________________________
      Live, and let LIVE!!!

      01-17-2005 17:32 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
      Stranica (9): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com