Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 66 67 68 [69] 70 71 72 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dzemo:

        citat od -Svjetlost-:

      dzemo vjerujes li u bol? Posto znam tvoj odgovor pitam te kako vjerujes u bol a bol ne vidis???

      svakako da Uzviseni Allah postoji!!!! Slavljen neka je On



    Za bol postoji naucno objasnjenje za Boga samo rekla kazala od prije 2000 godina


a kad naucnici pogresno objasne pa ne prestaje bolit onda svi kukaju "boze dragi pomozi" 01.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-17-2011 20:00 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dzemo:

        citat od -Svjetlost-:

      dzemo vjerujes li u bol? Posto znam tvoj odgovor pitam te kako vjerujes u bol a bol ne vidis???

      svakako da Uzviseni Allah postoji!!!! Slavljen neka je On



    Za bol postoji naucno objasnjenje za Boga samo rekla kazala od prije 2000 godina


Kompet plemeniti Qur'an je naucno objasnjenje da Allah postoji! i u to su svi Allahovi poslanici pozivali pa ko hoce da vjeruje neka vjeruje a ko nece pa Allah mu je dao pravo izbora...

08-17-2011 20:09 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Kompet plemeniti Qur'an je naucno objasnjenje da Allah postoji! i u to su svi Allahovi poslanici pozivali pa ko hoce da vjeruje neka vjeruje a ko nece pa Allah mu je dao pravo izbora...


Svjetlost, daj svoje mišljenje na ovo:

Svijet je ogroman, a Knjiga spuštena za nekih 10% ljudi od ukupne svjetske populacije.

Htio bih da vjerujem u to da je i Eskimu i domorodcu iz amazonske prašume jednako dostupna Knjiga, kao i ovima sa Bliskog istoka.

Da li je bila jednako dostupna prije 1500 godina?
Mislim da nije jednako dostupna ni dan-danas.

08-17-2011 20:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od dzemo:

          citat od -Svjetlost-:

        dzemo vjerujes li u bol? Posto znam tvoj odgovor pitam te kako vjerujes u bol a bol ne vidis???

        svakako da Uzviseni Allah postoji!!!! Slavljen neka je On



      Za bol postoji naucno objasnjenje za Boga samo rekla kazala od prije 2000 godina


    a kad naucnici pogresno objasne pa ne prestaje bolit onda svi kukaju "boze dragi pomozi" 01.gif


To je zaista tako osim kod velikih oholnika. Kada je Faraonu dosla smrt tada je kao povjerovao ali mu je tada kasno bilo...

u prirodi je covjeka da vjeruje ... pa 99% ateista (a ateisti su najveci mnogobozci jer nesto obozavaju ili su to auta, pare, kuce, zene diktatore itd...to su njihova lazna bozanstva) ako im se avion rusi ili brod tone Allahu se obracaju....

08-17-2011 20:15 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jedna svijetla tacka u islamu je upravo ovo sto si gore napomenuo
dato nam je i do nas je da vjerujemo i u sta da vjerujemo
zbunjuje me jedna stvar
pitam jednog imama "sta je ovo u BiH sa ovim sihirima"
on mi odgovara "cinjenica je da postoje i da se bore protiv toga"
kako jedan imama vjeruje u sihire i dzine 14.gif
lijepo kaze kuran "vjeruj u allaha i allahu se moli"

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-17-2011 20:22 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne bih u polemiku da li postoji ili ne...ko vjeruje u njega ok...ali svjetlost po cemu su ateisti mnogobozci i obozavaju materijalno....da li sam ja atesita ako imam drugcije poimanje "boga" od tebe...tj negiram njegovo postojanje i ne vejrujem slijepo u ono sto je napisano ali vjerujem da potoji visa sila, energija...i tako zivim....da li to mene cii ateistom i mnogoboznikom haj mi objasni.....

takodjer, ne vidim nista lose ako neko vjeruje u svoj uspjeh i u zivot samo na zemlji te da poslije ovozemljaskog zivota nece otici negdje drugo....po cemu je ta osoba losija od osobe koja vjeruje....nema covjekak oj ine vjeruje....to je normalno....da covjek ne vjeruje u nesto bio bi zivotinja....ali to vjerovanje ne mora biti vanzemljasko ili nesto sto je nedokucivo....moze biti opipljivo...dakle svaki covjek ima masineriju koja ga pokrece....kod nekoga je to kknjiga, kod drugog drugi covjek itd...ne vidim sta je tu lose....ne mozes se postaviti na nacin da je samo tvoje vjerovanje ispravno i to je tako...i ljepit kojekakve video zapise....to je malo nelogicno i smijesno....na taj nacin neces nikog ni razuvijeriti niti uvijeriti...ali vrijedanje je ako kazes da je nekome njegovo bozanstvo lazno....mogu onda i ja reci da je tvoje vjerovanje zasnovano na obmani i lazima...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    08-17-2011 20:27 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

          citat od -Svjetlost-:

        Kompet plemeniti Qur'an je naucno objasnjenje da Allah postoji! i u to su svi Allahovi poslanici pozivali pa ko hoce da vjeruje neka vjeruje a ko nece pa Allah mu je dao pravo izbora...


      Svjetlost, daj svoje mišljenje na ovo:

      Svijet je ogroman, a Knjiga spuštena za nekih 10% ljudi od ukupne svjetske populacije.

      Htio bih da vjerujem u to da je i Eskimu i domorodcu iz amazonske prašume jednako dostupna Knjiga, kao i ovima sa Bliskog istoka.

      Da li je bila jednako dostupna prije 1500 godina?
      Mislim da nije jednako dostupna ni dan-danas.


    OBS! Uzviseni Allah je svakom narodu Poslanike slao! pa nece biti naroda da kazu da im nisu izaslanici Allahovi dolazili... i opominjali ih odnosno pozivali u monoteizam. po nekim predajama je bilo oko 124 000 vjerovjesnika i 315 poslanika a Allah najbolje zna.!

    Knjiga je spustena cijelom covjesanstvu....

    Uzviseni Allah kaza u svojoj plemenitoj knjizi: ''A tebe smo, Muhammede, samo kao milost SVJETOVIMA poslali.'' (El-Enbija', 107.)

    Kaze Allah: "To su dokazi Nasi koje dadosmo Ibrahimu za narod njegov. Mi vise stepene dajemo onima kojima Mi hocemo. Gospodar tvoj je, uistinu, Mudri i Sveznajuci.I Mi mu poklonismo i Ishaka i Jakuba; i svakog uputismo – a Nuha smo jos prije uputili – i od potomaka njegovih Davuda, i Sulejmana, i Ejjuba, i Jusufa, i Musaa, i Haruna – eto, tako Mi nagradjujemo one koji dobra djela cine – i Zekerijjaa, i Jahjaa, i Isaa, i Iljasa – svi su oni bili dobri – i Ismaila i Eljese‘a i Junusa i Luta – i svima smo prednost nad svijetom ostalim dali" (En'am, 83 - 86).

    I svi vjernici koji su sljedili Poslanike Allahove ce u Dzennet inshaAllah... od Adema pa do Muhammeda neka ja na njih mir kao na sve ostale Allahove poslanike, amin






      VxzbJSCjJQw

    08-17-2011 20:30 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pasha:

          citat od dzemo:

            citat od -Svjetlost-:

          dzemo vjerujes li u bol? Posto znam tvoj odgovor pitam te kako vjerujes u bol a bol ne vidis???

          svakako da Uzviseni Allah postoji!!!! Slavljen neka je On



        Za bol postoji naucno objasnjenje za Boga samo rekla kazala od prije 2000 godina


      a kad naucnici pogresno objasne pa ne prestaje bolit onda svi kukaju "boze dragi pomozi" 01.gif



    I pomoze li ikome matere ti.I u avionu koji pada svi se mole ali ja ne vidjoh da se i jedan vrati nazad i nastavi letit.

    08-17-2011 20:51 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od -Svjetlost-:

          citat od green:

            citat od -Svjetlost-:

          Kompet plemeniti Qur'an je naucno objasnjenje da Allah postoji! i u to su svi Allahovi poslanici pozivali pa ko hoce da vjeruje neka vjeruje a ko nece pa Allah mu je dao pravo izbora...


        Svjetlost, daj svoje mišljenje na ovo:

        Svijet je ogroman, a Knjiga spuštena za nekih 10% ljudi od ukupne svjetske populacije.

        Htio bih da vjerujem u to da je i Eskimu i domorodcu iz amazonske prašume jednako dostupna Knjiga, kao i ovima sa Bliskog istoka.

        Da li je bila jednako dostupna prije 1500 godina?



        Jest i onda im je dao mac da po svijetu sire Islam .Sto dragi Alah ne dade knjigu svima pa da se sacuvaju milioni zrtava koje su u ime rasprostranjivanja Islama i krscanstva pale


        ostupna ni dan-danas.


      OBS! Uzviseni Allah je svakom narodu Poslanike slao! pa nece biti naroda da kazu da im nisu izaslanici Allahovi dolazili... i opominjali ih odnosno pozivali u monoteizam. po nekim predajama je bilo oko 124 000 vjerovjesnika i 315 poslanika a Allah najbolje zna.!

      Knjiga je spustena cijelom covjesanstvu....

      Uzviseni Allah kaza u svojoj plemenitoj knjizi: ''A tebe smo, Muhammede, samo kao milost SVJETOVIMA poslali.'' (El-Enbija', 107.)

      Kaze Allah: "To su dokazi Nasi koje dadosmo Ibrahimu za narod njegov. Mi vise stepene dajemo onima kojima Mi hocemo. Gospodar tvoj je, uistinu, Mudri i Sveznajuci.I Mi mu poklonismo i Ishaka i Jakuba; i svakog uputismo – a Nuha smo jos prije uputili – i od potomaka njegovih Davuda, i Sulejmana, i Ejjuba, i Jusufa, i Musaa, i Haruna – eto, tako Mi nagradjujemo one koji dobra djela cine – i Zekerijjaa, i Jahjaa, i Isaa, i Iljasa – svi su oni bili dobri – i Ismaila i Eljese‘a i Junusa i Luta – i svima smo prednost nad svijetom ostalim dali" (En'am, 83 - 86).

      I svi vjernici koji su sljedili Poslanike Allahove ce u Dzennet inshaAllah... od Adema pa do Muhammeda neka ja na njih mir kao na sve ostale Allahove poslanike, amin






        VxzbJSCjJQw

    08-17-2011 20:56 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dzemo:

          citat od pasha:

            citat od dzemo:

              citat od -Svjetlost-:

            dzemo vjerujes li u bol? Posto znam tvoj odgovor pitam te kako vjerujes u bol a bol ne vidis???

            svakako da Uzviseni Allah postoji!!!! Slavljen neka je On



          Za bol postoji naucno objasnjenje za Boga samo rekla kazala od prije 2000 godina


        a kad naucnici pogresno objasne pa ne prestaje bolit onda svi kukaju "boze dragi pomozi" 01.gif



      I pomoze li ikome matere ti.I u avionu koji pada svi se mole ali ja ne vidjoh da se i jedan vrati nazad i nastavi letit.



    to mi ne znamo jer smo jos na ovom svijetu, a ko zna tamo negdje sta i kako je ko prosao
    svaki covjek odgovara sam za sebe
    a ovu frazu sam napisao iz prostog razloga jer mnogi koji se predstavljaju ateistima znaju koristiti uprevo ovu recenicu
    nema ubjedjivanja u nesto sto covjek ne zeli i ne vjeruje ali da se mozemo pricati svakako

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    08-17-2011 21:17 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od -Svjetlost-:

          citat od dzemo:

            citat od -Svjetlost-:

          dzemo vjerujes li u bol? Posto znam tvoj odgovor pitam te kako vjerujes u bol a bol ne vidis???

          svakako da Uzviseni Allah postoji!!!! Slavljen neka je On



        Za bol postoji naucno objasnjenje za Boga samo rekla kazala od prije 2000 godina


      Kompet plemeniti Qur'an je naucno objasnjenje da Allah postoji! i u to su svi Allahovi poslanici pozivali pa ko hoce da vjeruje neka vjeruje a ko nece pa Allah mu je dao pravo izbora...




    A sto matere ti

    08-17-2011 22:08 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      ne bih u polemiku da li postoji ili ne...ko vjeruje u njega ok...ali svjetlost po cemu su ateisti mnogobozci i obozavaju materijalno....da li sam ja atesita ako imam drugcije poimanje "boga" od tebe...tj negiram njegovo postojanje i ne vejrujem slijepo u ono sto je napisano ali vjerujem da potoji visa sila, energija...i tako zivim....da li to mene cii ateistom i mnogoboznikom haj mi objasni.....

      takodjer, ne vidim nista lose ako neko vjeruje u svoj uspjeh i u zivot samo na zemlji te da poslije ovozemljaskog zivota nece otici negdje drugo....po cemu je ta osoba losija od osobe koja vjeruje....nema covjekak oj ine vjeruje....to je normalno....da covjek ne vjeruje u nesto bio bi zivotinja....ali to vjerovanje ne mora biti vanzemljasko ili nesto sto je nedokucivo....moze biti opipljivo...dakle svaki covjek ima masineriju koja ga pokrece....kod nekoga je to kknjiga, kod drugog drugi covjek itd...ne vidim sta je tu lose....ne mozes se postaviti na nacin da je samo tvoje vjerovanje ispravno i to je tako...i ljepit kojekakve video zapise....to je malo nelogicno i smijesno....na taj nacin neces nikog ni razuvijeriti niti uvijeriti...ali vrijedanje je ako kazes da je nekome njegovo bozanstvo lazno....mogu onda i ja reci da je tvoje vjerovanje zasnovano na obmani i lazima...


    Rado cu ti odgovoriti inshaAllah, samo moram na teraviju sada =)

    peace..

    08-17-2011 22:09 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jest dao knjigu nekolicini Nomada i umjesto da je svemoguci dadne na svim kontinentima on Nomadima posla mac i rece im Puc .Sirite vjeru u moje ime i ako ne mozete infidele prebaciti na nasu vjeru ond ih ubijajte gdje stignete.Problem je sto je to isto pocelo od Kriscana malo ranije pa evo do dan danas se ubijaju medusobno.

    08-17-2011 22:12 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dzemo jel ti pokusavas dokazati da ga nema.. mislim ovi dokazuju svoje, a ti samo bla bla i nista. Nista te ne kontam 14.gif

    08-17-2011 22:18 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dzemo:

      Jest dao knjigu nekolicini Nomada i umjesto da je svemoguci dadne na svim kontinentima on Nomadima posla mac i rece im Puc .Sirite vjeru u moje ime i ako ne mozete infidele prebaciti na nasu vjeru ond ih ubijajte gdje stignete.Problem je sto je to isto pocelo od Kriscana malo ranije pa evo do dan danas se ubijaju medusobno.


    Nidje veze...ako te zaista intereseuje prouci malo historiju Allahovih poslanika pocni od Adema alejhi selam... pa do muhammeda sallaallahu alejhi ve sellem....

    08-18-2011 00:38 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tulpe:

      Dzemo jel ti pokusavas dokazati da ga nema.. mislim ovi dokazuju svoje, a ti samo bla bla i nista. Nista te ne kontam 14.gif


    Dzemo je inace poznat po dokazima... ali nedje drugo...

    08-18-2011 00:39 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od -Svjetlost-:

      Nidje veze...ako te zaista intereseuje prouci malo historiju Allahovih poslanika pocni od Adema alejhi selam... pa do muhammeda sallaallahu alejhi ve sellem....


    Ja nikad nisam èuo niti proèitao da je bilo 124 hiljade vjerovjesnika i 315 poslanika.
    Odakle ti to? Pa to je više nego u Bosni politièara, ministara... 29.gif

    Šalu na stranu, dobaci mi link na našem jeziku da se uvjerim i proèitam o 124 000 vjerovjesnika kroz istoriju.

    ___________________________________________________________________

      08-18-2011 01:01 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        ne bih u polemiku da li postoji ili ne...ko vjeruje u njega ok...ali svjetlost po cemu su ateisti mnogobozci i obozavaju materijalno....da li sam ja atesita ako imam drugcije poimanje "boga" od tebe...tj negiram njegovo postojanje i ne vejrujem slijepo u ono sto je napisano ali vjerujem da potoji visa sila, energija...i tako zivim....da li to mene cii ateistom i mnogoboznikom haj mi objasni.....

        takodjer, ne vidim nista lose ako neko vjeruje u svoj uspjeh i u zivot samo na zemlji te da poslije ovozemljaskog zivota nece otici negdje drugo....po cemu je ta osoba losija od osobe koja vjeruje....nema covjekak oj ine vjeruje....to je normalno....da covjek ne vjeruje u nesto bio bi zivotinja....ali to vjerovanje ne mora biti vanzemljasko ili nesto sto je nedokucivo....moze biti opipljivo...dakle svaki covjek ima masineriju koja ga pokrece....kod nekoga je to kknjiga, kod drugog drugi covjek itd...ne vidim sta je tu lose....ne mozes se postaviti na nacin da je samo tvoje vjerovanje ispravno i to je tako...i ljepit kojekakve video zapise....to je malo nelogicno i smijesno....na taj nacin neces nikog ni razuvijeriti niti uvijeriti...ali vrijedanje je ako kazes da je nekome njegovo bozanstvo lazno....mogu onda i ja reci da je tvoje vjerovanje zasnovano na obmani i lazima...


      TI KAZES: ali svjetlost po cemu su ateisti mnogobozci i obozavaju materijalno....da li sam ja atesita ako imam drugcije poimanje "boga" od tebe...tj negiram njegovo postojanje /// STVARNO NE ZNAM STA ME PITAS... PITAS ME JESI LI ATEISTA AKO NEGIRAS BOGA...SVAKA RAZUMNA OSOBA ZNA ODGOVOR...OSOBA KOJA SVJESNO NEGIRA JEDAN AJET IZ PLEMENITOG QUR'ANA POSTAJE KAFIR (NEVJERNIK) ... SHEJTAN JE RAZGOVARAO SA UZVISENIM ALLAHOM I ODBIO NAREDBU DA SEDZDU UCINI KADA JE ALLAH ADEMA STVORIO.. PA KAZE ALLAH UZOHOLIO SE I POSTAO KAFIR...

      TI KAZES: takodjer, ne vidim nista lose ako neko vjeruje u svoj uspjeh i u zivot samo na zemlji te da poslije ovozemljaskog zivota nece otici negdje drugo....po cemu je ta osoba losija od osobe koja vjeruje.../// SVE STO SE VJERUJE MIMO ALLAHA JE SHIRK! SHIRK JE NAJVECI GRIJEH I NEPRAVDA PREMA ALLAHU... SHIRK ALLAH NE PRASTA OSIM AKO SE COVJEK ISTINSKI POKAJE NAKON POCINJENOG SHIRKA... KAZE ALLAH: "Allah, doista, neæe oprostiti da mu se širk èini, a oprostiæe druge grijehe mimo toga onome kome On hoæe." (En-Nisa' 48). DALJE KAZE UZVISENI ALLAH: “Najugledniji kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji.” [Sura El-Hudžurat 13] ZNACI BOGOBOJAZNOST..

      TI KAZES: da covjek ne vjeruje u nesto bio bi zivotinja.... ZNACI SVAKO U NESTO VJERUJE TO SAM TI POKUSAO OBJASNITI PA SADA I SAMA TO KAZES.... SLAZEMO SE ZNACI.

      TIKAZES: ne mozes se postaviti na nacin da je samo tvoje vjerovanje ispravno i to je tako... /// ONAJ KOJI JE I MENE I TEBE I CIJELI SVEMIR STVORIO KAZE: "Kod Allaha vjera je, uistinu, islam." (Alu Imran, 19) "Ko bude mimo islama tražio drugu vjeru, ona od njega neæe biti primljena, a na ahiretu æe biti meðu gubitnicima." (Alu Imran, 85) "Danas sam vam upotpunio vašu vjeru i zadovoljan sam da vam islam bude vjera." (El-Maide, 3)

      TI KAZES: i ljepit kojekakve video zapise....to je malo nelogicno i smijesno....na taj nacin neces nikog ni razuvijeriti niti uvijeriti.../// MOZDA JE TO TVOJE MISLJENJE I JA AKO TI SE NE SVIDJA PA ALLAH TI JE DAO VOLJU IZBORA POGLEDAJ ILI NE POGLEDAJ, VJERUJ ILI NE VJERUJE I AKO JE TO SMIJENSO TEBI, MOJ ODGOVOR JE, DOBRO. JER MENI JE DOVOLJNO DA JEDNA OSOBA NA OVOM FORUMU POGLEDA I SHVATI JA SAM PREZADOVOLJAN.. AKO TEBE NE UVJERI MOZDA "MUJU" UVJERI...

      TI KAZES: .ali vrijedanje je ako kazes da je nekome njegovo bozanstvo lazno /// JA MORAM ISTINU RECI I KAZEM SAMO OVAK LA ILAHE ILALLAAH (PRIJEVOD ZNACENJA.. JE DA NISTA NIJE VIRJEDNO I OBOZAVANJA SEM BOGA JEDNOG JEDINOG TO JE OTPRILIKE PRIJEVOD.... KAZE UZVISENI ALLAH: Pa ko ne vjeruje u taguta (sva lažna božanstva), a vjeruje u Allaha taj se uhvatio za neraskidivu vezu koja neæe puæi. A Allah sve èuje i sve zna.''[2/56] I kaže Uzvišeni:''I sigurno je da smo mi svakom narodu poslali poslanika: Obožavajte Allaha i klonite se taguta (lažnih božanstava)''.[16/36]

      DALJE KAZE ALLAH: '' Kada im se govorilo la ilahe illallah (nema boga osim Allaha) oni su se oholili, i govorili su: Zar da ostavimo naša božanstva zbog ludog pjesnika?!''[Sura Es-Saffat, 35-36]

      U jednom sahih (vjerodostojnom) hadisu stoji da je Vjerovjesnik sallallahu alejhi ve sellem prouèio ovaj ajet pred Adijem b. Hatimom Et-Taijem (koji je bio kršæanin pa primio islam), pa on reèe:''O Allahov Poslanièe mi ih nismo obožavali.'' A Poslanik upita:'' Zar vam nisu dozvoljavali ono što je Allah zabranio, pa ste to onda i vi smatrali dozvoljenim, i zar vam nisu zabranjivali ono što je Allah dozvolio, pa ste to onda i vi smatrali zabranjenim?'' - Adi odgovori:''Da! Vjerovjesnik sallallahu alejhi ve sellem kaza:''Tako ste ih obožavali.''[Tirmizi br.3094 u et-Tefsir]

      TI KAZES: mogu onda i ja reci da je tvoje vjerovanje zasnovano na obmani i lazima../// RECI TI STA TI JE VOLJA, TO JE TVOJ PROBLEM... ALLAH TI JE DAO SLOBODNU VOLJU BIRANJA PA BIRAJ STA TI HOCES I GOVORI STA TI HOCES... ALI CES ODGOVARAT ALLAHU ONOG DANA KADA NJEMU VRACENA BUDES KAO I SVI MI.

      NA KRAJU MOLIM ALLAHA DA PRVO MENE A I STO VISE LJUDI U ISLAM UPUTI I DA POGOTOVO UPUTI ONE KOJI SE PRIPISUJU ISLAMU A OD ISLAMA NEMAJU NISTA DO IME.... A MNOGI NASI MOSTARCI NEMAJI NI IME....(OD ISLAMA)

      SVAKO DOBRO

        CT7Y3aEDZug

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 08-18-2011 u 01:16.

      08-18-2011 01:11 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od -Svjetlost-:

            citat od refleksija:

          ne bih u polemiku da li postoji ili ne...ko vjeruje u njega ok...ali svjetlost po cemu su ateisti mnogobozci i obozavaju materijalno....da li sam ja atesita ako imam drugcije poimanje "boga" od tebe...tj negiram njegovo postojanje i ne vejrujem slijepo u ono sto je napisano ali vjerujem da potoji visa sila, energija...i tako zivim....da li to mene cii ateistom i mnogoboznikom haj mi objasni.....

          takodjer, ne vidim nista lose ako neko vjeruje u svoj uspjeh i u zivot samo na zemlji te da poslije ovozemljaskog zivota nece otici negdje drugo....po cemu je ta osoba losija od osobe koja vjeruje....nema covjekak oj ine vjeruje....to je normalno....da covjek ne vjeruje u nesto bio bi zivotinja....ali to vjerovanje ne mora biti vanzemljasko ili nesto sto je nedokucivo....moze biti opipljivo...dakle svaki covjek ima masineriju koja ga pokrece....kod nekoga je to kknjiga, kod drugog drugi covjek itd...ne vidim sta je tu lose....ne mozes se postaviti na nacin da je samo tvoje vjerovanje ispravno i to je tako...i ljepit kojekakve video zapise....to je malo nelogicno i smijesno....na taj nacin neces nikog ni razuvijeriti niti uvijeriti...ali vrijedanje je ako kazes da je nekome njegovo bozanstvo lazno....mogu onda i ja reci da je tvoje vjerovanje zasnovano na obmani i lazima...


        TI KAZES: ali svjetlost po cemu su ateisti mnogobozci i obozavaju materijalno....da li sam ja atesita ako imam drugcije poimanje "boga" od tebe...tj negiram njegovo postojanje /// STVARNO NE ZNAM STA ME PITAS... PITAS ME JESI LI ATEISTA AKO NEGIRAS BOGA...SVAKA RAZUMNA OSOBA ZNA ODGOVOR...OSOBA KOJA SVJESNO NEGIRA JEDAN AJET IZ PLEMENITOG QUR'ANA POSTAJE KAFIR (NEVJERNIK) ... SHEJTAN JE RAZGOVARAO SA UZVISENIM ALLAHOM I ODBIO NAREDBU DA SEDZDU UCINI KADA JE ALLAH ADEMA STVORIO.. PA KAZE ALLAH UZOHOLIO SE I POSTAO KAFIR...

        TI KAZES: takodjer, ne vidim nista lose ako neko vjeruje u svoj uspjeh i u zivot samo na zemlji te da poslije ovozemljaskog zivota nece otici negdje drugo....po cemu je ta osoba losija od osobe koja vjeruje.../// SVE STO SE VJERUJE MIMO ALLAHA JE SHIRK! SHIRK JE NAJVECI GRIJEH I NEPRAVDA PREMA ALLAHU... SHIRK ALLAH NE PRASTA OSIM AKO SE COVJEK ISTINSKI POKAJE NAKON POCINJENOG SHIRKA... KAZE ALLAH: "Allah, doista, neæe oprostiti da mu se širk èini, a oprostiæe druge grijehe mimo toga onome kome On hoæe." (En-Nisa' 48). DALJE KAZE UZVISENI ALLAH: “Najugledniji kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji.” [Sura El-Hudžurat 13] ZNACI BOGOBOJAZNOST..

        TI KAZES: da covjek ne vjeruje u nesto bio bi zivotinja.... ZNACI SVAKO U NESTO VJERUJE TO SAM TI POKUSAO OBJASNITI PA SADA I SAMA TO KAZES.... SLAZEMO SE ZNACI.

        TIKAZES: ne mozes se postaviti na nacin da je samo tvoje vjerovanje ispravno i to je tako... /// ONAJ KOJI JE I MENE I TEBE I CIJELI SVEMIR STVORIO KAZE: "Kod Allaha vjera je, uistinu, islam." (Alu Imran, 19) "Ko bude mimo islama tražio drugu vjeru, ona od njega neæe biti primljena, a na ahiretu æe biti meðu gubitnicima." (Alu Imran, 85) "Danas sam vam upotpunio vašu vjeru i zadovoljan sam da vam islam bude vjera." (El-Maide, 3)

        TI KAZES: i ljepit kojekakve video zapise....to je malo nelogicno i smijesno....na taj nacin neces nikog ni razuvijeriti niti uvijeriti.../// MOZDA JE TO TVOJE MISLJENJE I JA AKO TI SE NE SVIDJA PA ALLAH TI JE DAO VOLJU IZBORA POGLEDAJ ILI NE POGLEDAJ, VJERUJ ILI NE VJERUJE I AKO JE TO SMIJENSO TEBI, MOJ ODGOVOR JE, DOBRO. JER MENI JE DOVOLJNO DA JEDNA OSOBA NA OVOM FORUMU POGLEDA I SHVATI JA SAM PREZADOVOLJAN.. AKO TEBE NE UVJERI MOZDA "MUJU" UVJERI...

        TI KAZES: .ali vrijedanje je ako kazes da je nekome njegovo bozanstvo lazno /// JA MORAM ISTINU RECI I KAZEM SAMO OVAK LA ILAHE ILALLAAH (PRIJEVOD ZNACENJA.. JE DA NISTA NIJE VIRJEDNO I OBOZAVANJA SEM BOGA JEDNOG JEDINOG TO JE OTPRILIKE PRIJEVOD.... KAZE UZVISENI ALLAH: Pa ko ne vjeruje u taguta (sva lažna božanstva), a vjeruje u Allaha taj se uhvatio za neraskidivu vezu koja neæe puæi. A Allah sve èuje i sve zna.''[2/56] I kaže Uzvišeni:''I sigurno je da smo mi svakom narodu poslali poslanika: Obožavajte Allaha i klonite se taguta (lažnih božanstava)''.[16/36]

        DALJE KAZE ALLAH: '' Kada im se govorilo la ilahe illallah (nema boga osim Allaha) oni su se oholili, i govorili su: Zar da ostavimo naša božanstva zbog ludog pjesnika?!''[Sura Es-Saffat, 35-36]

        U jednom sahih (vjerodostojnom) hadisu stoji da je Vjerovjesnik sallallahu alejhi ve sellem prouèio ovaj ajet pred Adijem b. Hatimom Et-Taijem (koji je bio kršæanin pa primio islam), pa on reèe:''O Allahov Poslanièe mi ih nismo obožavali.'' A Poslanik upita:'' Zar vam nisu dozvoljavali ono što je Allah zabranio, pa ste to onda i vi smatrali dozvoljenim, i zar vam nisu zabranjivali ono što je Allah dozvolio, pa ste to onda i vi smatrali zabranjenim?'' - Adi odgovori:''Da! Vjerovjesnik sallallahu alejhi ve sellem kaza:''Tako ste ih obožavali.''[Tirmizi br.3094 u et-Tefsir]

        TI KAZES: mogu onda i ja reci da je tvoje vjerovanje zasnovano na obmani i lazima../// RECI TI STA TI JE VOLJA, TO JE TVOJ PROBLEM... ALLAH TI JE DAO SLOBODNU VOLJU BIRANJA PA BIRAJ STA TI HOCES I GOVORI STA TI HOCES... ALI CES ODGOVARAT ALLAHU ONOG DANA KADA NJEMU VRACENA BUDES KAO I SVI MI.

        NA KRAJU MOLIM ALLAHA DA PRVO MENE A I STO VISE LJUDI U ISLAM UPUTI I DA POGOTOVO UPUTI ONE KOJI SE PRIPISUJU ISLAMU A OD ISLAMA NEMAJU NISTA DO IME.... A MNOGI NASI MOSTARCI NEMAJI NI IME....(OD ISLAMA)

        SVAKO DOBRO

          CT7Y3aEDZug


      ne pitam te ja jesam li ateista...po tebi jesam cim ne vjerujem u Allaha, mogu bii i krscanka ali po ovim tovjim citatima sam nevjernik....ali nemas pravo da mi to kazes....kontas...niti bilo kome....
      izivni molim te....osim sto ljepis citate i video zapise da li mozes lijepo svoje misljenje izreci ili inace komuniciras na nacin da citiras K'uran i sta je neko rekao nekad...da li uopste sjednes, razmislis i protumacis to sto ljepis po forumu...kontradiktoran si..kazes da su nevjernici tj. kafiri svi oni koji ne vjeruju u Allaha...Allah meni nije dao slobodno volju....ako je tebi o.k. ti to vjerujes....ali nemoj meni to namecati....dakle nista mi nisi napisao osim Allah kaze ovo ili ono....nisam ja negirala vjerovanje...samo tvoje poimanje ateizma....ateisti su po vecini vjernika (mislim na ove 3 monotesiticke religije) svi oni koji ne vjeruju u Bibliju, K'uran ili Toru itd...po ovim tvojm citatima ispade svi osim muslimana...
      i mene su napravili moji roditelji...ostalo je cista hemija i spojevi hemijskih elemenata....the point is....ne mozes ti mene uvjeriti da Allah postoji i da ce meni on sudit....niti to trebas...ja tebe ne uvjeravam da ne postoji...i mnogo sam tolerantnija prema tebi kao osobi koja vjeruje za razliku od tebe koji prozivas ljude da su ovakvi ili onakvi jer ne vjeruju u Allaha...
      zadnja tvoja izjava mi je iskreno pomalo nacionalisticka...cuj mnogi mostarci nemaju ni ime od islama...da li ime odredjuje nekog da li je vjernik ili ne?! svasta

      zao mi je sto nisi napisao niti jednu prosto prosirenu recenicu nego si smao ljepio citate i samim tim nisi dao apsolutno niti jedan relevantan odgovor....

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        08-18-2011 07:55 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prije ili poslije svaka tema o religiji se pretvori u neka dokazivanja sa citatima ovog ili onog..

        A ovo uopste nije tema o islamu, niti koliko je islam bolji ili gori od ostalih religija !

        Koga zanimaju svete knjige neka fino uzme pa nek cita. A evo vidim dokaza ne fali ni na Youtube.

        Koliko ja vidim na ovim temama, postoje ljudi koji "tumace" i postoje ljudi koji ih slusaju.

        Ne vidim bas da ti "slusatelji" nesto puno razmisljaju svojom glavom, nego prihvataju to zdravo za gotovo, i sire dalje, evo i na ovaj nacin.

        Koliko mi je poznato islam nema definiciju misionarstva, za razliku od krscanstva koje ima misionare i danas po svijetu sa ciljem da "prevedu" ljude na tu religiju.

        Pa ako je to istina, i ako islam ne poznaje misionarstvo, onda je (po meni) ovo reklamisanje islama u suprotnosti sa kuranom ?!?
        Moze li mi neko odgovoriti jesam li u pravu ili ne ?

        Ne znam isto je li istina, ali sam cuo od vise ljudi da je islam "jedina prava religija" ?!?

        Ako je to istina, onda ispada da se ljudi rangiraju, diskriminisu (prema svojoj vjeri), a bog je jedan za sve, i bog ako vec dijeli ljude pravedan kakav jeste dijeli ih na dobre i lose, a ne na ove i one vjernike, ili nevjernike..
        Ljudi bi valjda trebalo da se cijene prema djelima koja cine, a ne prema "bogobojazljivosti", religiji ili boji koze ??

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          08-18-2011 09:06 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          Stranica (122): « prva ... « prethodna 66 67 68 [69] 70 71 72 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com