Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » BIH pasos » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od MJESECARKA:

        citat od antiprotivan:

      uhhh...Mjesecarko....ovo su ti sad kruske i jabuke.. "svaki hrvat u BiH...putovnice...jer jesu hrvati...itd..."

      To su stvari medjudrzavnih sporazuma, bar bi trebale biti...

      Cijeniti pasos je nebitno, to je samo dokument, to nije automatski proporcionalno patriotizmu odnosno cijenjenju drzave.

      Uostalom, cini mi se da ti je lako pricati kad eto 16 godina zivis vani, a bas me interesuje da li bi to isto pricala da si kojim slucajem u BiH, i posjedujes samo taj pasos, i 16 godina nisi u mogucnosti otici u posjetu majki, ili djetetu, u drugu drzavu, jer ti ne daju vizu..


    AP, ja sam dosla sa crvenim jugoslovenskim pasosem u Svicu, sa kojim si bez problema svugdje mogao...
    I mozda mi je lako pricati, ali kazem ti, da i meni svugdje osim u CH viza treba...
    I trcim po ambasadama i vadim ih... Kosta i vremena i zivaca, i nekad ponizenja, jer neki cak i platne liste traze, da bi mi dali vizu...
    Ali ipak ne odustajem i ne mjenjam pasos.
    A da ti odgovorim...
    Neznam sta bih uradila, kad nebih mogla otici kuci i posjetiti familiju.
    Vjerovatno bih i ja promjenila pasos... 25.gif


Pa to je ljudski, mjesecarko, i sasvim normalno, zato sam ti i "nacrtao" onu situaciju.. 10.gif

A sto se tice tvog ganjanja viza, jeste, sigurno treba vremena i zivaca, ali, ne zaboravi, ti unaprijed znas i da ces je i dobiti, jer je ipak dobra garancija da ti zivis 16 godina u svici, tad mozes imati bilo koji pasos, i dobit ces vizu osim ako nisi kriminalac..

A ako u BH pasosu nemas stalnu dozvolu boravka u nekoj drugoj zemlji, tek onda bi ti trebalo i vremena i zivaca, da ne kazem para, da trazis vize, za koje si taoreci unaprijed sigurna da ih neces dobiti...

Stanje u jednoj drzavi se pored ostalog vidi i po tome koliko njenih gradjana stoji u redovima pred ambasadama drugih zemalja..

___________________________________________________________________

    21.gif

    09-15-2006 20:06 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MJESECARKA:

          citat od taxi:


        Mjeseèarka,eto si sama rekla koje su nedostatci naše politike i našeg pasoša.
        I ja sam protiv onih koji se odrièu bih pasoša bez nekog jakog razloga ,ali ako moraš...
        Dali bi ti rekla švicarcima,kad bi ti rekli ,ili-ili ,tj da moraš uzeti švicarski pasoš," neæu hvala odoh ja nazad u svoju Bih i zivjet æu od mog bih pasoša"?Ne vjerujem da bi,isto kao što nebih ni ja.Mi plaæamo porez tim državama,znaèi pripadamo tom sistemu,toj državi.A kako se osjeæamo u duši,eee ,to nam niko nemože uzeti.Sve u svemu ,ne mislim da je pasoš mjerilo patriotizma,ljubavi... 10.gif



      Vec sam rekla Antiprotivnom, da neznam kako bih reagovala...
      I hvala Bogu da nikad nisam bila u situaciji da biram...
      Ima ovdje dosta nasih, koji su uzeli to drzavljanstvo, i sad se dice time sto stu "svicarci na papiru"... Sto ne pripadaju, ni tamo, ni ovamo... Ali eto, promijenili su pasos...

      Ja samo kazem, da sam u mogucnosti, ali da ne zelim... I necu nikad!


    nikad ne reci NIKAD 10.gif

    govorim ti iz lichnog iskustva 23.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    09-15-2006 20:45 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Zadavalica:


      nikad ne reci NIKAD 10.gif

      govorim ti iz lichnog iskustva 23.gif


    Ama i da se udam za svicarca, i nosim i svicarsko prezime, necu pasosa mijenjat!

    Moze samo on... 19.gif

    09-15-2006 21:05
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zelim ti samo da istrajesh sa svojim stavovima 10.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    09-15-2006 21:07 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala... 33.gif

    09-15-2006 21:09
    Hamsha Hamsha is a Female
    gusterica




    Poruka: 845
    Location: Penn Alps

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Zadavalica:

      zelim ti samo da istrajesh sa svojim stavovima 10.gif



    pridruzujem se zeljama 10.gif volim kad su zene ovako prkosne 11.gif 10.gif 33.gif

    praticemo razvoj dogadjaja u narednih 5 godina 19.gif 18.gif

    ___________________________________________________________________
    Ne pada snijeg da pokrije brijeg vec da zvijeR 35.gif i ostave trag

    09-15-2006 21:13 Hamsha is offline Pregledaj poruke od Hamsha Dodaj Hamsha u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif

    Vidjet cete kad me jednom nestane, sto ce znaciti da mi je i internet zabranio... jer sam prkosila... 13.gif

    Hvala ti Hamsha...

    09-15-2006 21:18
    Hamsha Hamsha is a Female
    gusterica




    Poruka: 845
    Location: Penn Alps

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MJESECARKA:

      13.gif 13.gif 13.gif

      Vidjet cete kad me jednom nestane, sto ce znaciti da mi je i internet zabranio... jer sam prkosila... 13.gif

      Hvala ti Hamsha...



    ma znas ti sigurno i jagnje biti kad treba 11.gif 33.gif

    samo naprijed 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Ne pada snijeg da pokrije brijeg vec da zvijeR 35.gif i ostave trag

    09-15-2006 21:50 Hamsha is offline Pregledaj poruke od Hamsha Dodaj Hamsha u listu prijatelja
    Elma_ FS Elma_ FS is a Female
    rodjena




    Poruka: 995
    Location: 'Ta ja znam?

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od giovanni:

      ma bona u pravu si potpuno sve što kazeš,nego nemogu više ovih teški tema ,de ljudi malo okrenite na mahnitluk 05.gif 05.gif 10.gif


    e vala si to potpuno upravu 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________

      09-16-2006 08:36 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
      Elma_ FS Elma_ FS is a Female
      rodjena




      Poruka: 995
      Location: 'Ta ja znam?

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja sam unazad prije 4 godine trebala ici u Italiju na neki kurs 15 dana. I ja naravno platim sve unaprijed i izvadim avionsku kartu. Trebala sam letit preko Londona za Bolognju i u Londonu sam imala cekanje nekih 4-5 sati.
      I ja naravno posaljem sve formulare i oko 150 km u Britansku ambasadu da mi daju vizu. I kao sto mjessecarka kaze prilozim liste mojih i muzevih primanja, kopiju moje neogranicene dozvole za boravak, da mi djeca ostaju u DK i da cu se naravno vratiti .
      Sutra dan zovu iz Ambasade zovu i kazu da povucem zahtjev za vizu da mi nebi pare bezveze propale, jer tranzit vizu za Englesku nikan necu moci dobiti sa Bih pasosom - e hebem ti sad gdje je tu logika. I na kraju meni propade ta avionska karta, ( nekih 600KM) te kupuj novu direkt za Italiju.

      Jedan drugi put su me u Grckoj drzali citav dan na granici zbog Bih pasosa, iako sam bila sa muzem na odmoru i imala neograniceni boravak u DK.

      Neznam jel to samo ja sam baksuz ali ja sam samo imala problema. Neznam u cemu je stos i kako da republika Hrvatska ima te ugovore a mi ne...

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Elma_ FS dana 09-16-2006 u 08:47.

        09-16-2006 08:46 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od MJESECARKA:

          13.gif 13.gif 13.gif

          Vidjet cete kad me jednom nestane, sto ce znaciti da mi je i internet zabranio... jer sam prkosila... 13.gif

          Hvala ti Hamsha...


        Nije bona, nego si na švicarskom forumu 01.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        09-16-2006 08:46 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        Elma_ FS Elma_ FS is a Female
        rodjena




        Poruka: 995
        Location: 'Ta ja znam?

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mijenjam moj crrveni pasos za jednosoban stan u MO 07.gif

        ___________________________________________________________________

          09-16-2006 08:49 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Carmela:


            Nije bona, nego si na švicarskom forumu 01.gif



          Sumnjam... Dosta mi ih je svaki dan, jos bi trebara forumati sa njima...

          Nego ne odgovori ti meni na pitanje, koliko kosta bosanski pasos, pa je tako skup, da ga covjek nemoze izvaditi, ili produziti svakih pet godina...

          Stvarno neznam... 14.gif

          09-16-2006 20:39
          bublica bublica is a Female
          trudim se




          Poruka: 269
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Znate sta , ja sam najgoru situaciju sa nasim pasosem dozivila na Talijanskoj granici , isla sam za Spaniju sa jos tri cure koje su imale putovnicu , i klosari su pustili njih a mene i jos jednu curu su izdvojili iako smo imale vizu , isto gubavce su nas izdvojili da ostali proðu a nas ostavili za kraj da nas maltretiraju , tad sam se stvarno osjecala ko zadnje govno i iako sam bila mladja i labilnija nego sada suzdrzala sam se da ne zaplacem da ti jazavci nevide koliko su me povrjedili .

          ___________________________________________________________________
          I could never change what I feal , my face will never show what is not real

          09-16-2006 22:46 bublica is offline Pregledaj poruke od bublica Dodaj bublica u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od bublica:

            Znate sta , ja sam najgoru situaciju sa nasim pasosem dozivila na Talijanskoj granici , isla sam za Spaniju sa jos tri cure koje su imale putovnicu , i klosari su pustili njih a mene i jos jednu curu su izdvojili iako smo imale vizu , isto gubavce su nas izdvojili da ostali proðu a nas ostavili za kraj da nas maltretiraju , tad sam se stvarno osjecala ko zadnje govno i iako sam bila mladja i labilnija nego sada suzdrzala sam se da ne zaplacem da ti jazavci nevide koliko su me povrjedili .


          33.gif

          Bas zato ja necu da mjenjam pasos...
          Ne zato sto sam zeljnja ponizenja i da me gledaju manje vrijednom, nego zato sto sam onda jos ponosnija...
          Hem su primjetili moj pasos, hem mi nemogu zabraniti ulaz u tu njihovu popisanu zemlju...

          Cigani! 08.gif

          09-16-2006 23:02
          mahalusha mahalusha is a Female
          avenija kruzno




          Poruka: 150
          Location: OLD PUEBLO

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od MJESECARKA:

                citat od Zadavalica:


              nikad ne reci NIKAD 10.gif

              govorim ti iz lichnog iskustva 23.gif


            Ama i da se udam za svicarca, i nosim i svicarsko prezime, necu pasosa mijenjat!

            Moze samo on... 19.gif



          10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            STARMO DO GROBA

          09-17-2006 08:52 mahalusha is offline Posalji email za mahalusha Pregledaj poruke od mahalusha Dodaj mahalusha u listu prijatelja
          mahalusha mahalusha is a Female
          avenija kruzno




          Poruka: 150
          Location: OLD PUEBLO

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          PRVI PUT SAM IZVADILA PASOS 92-93 NEZNAM TACNO KOJE GODINE..ZNAM DA SE PRAVIO PO PRVI PUT U JABLANICI...IZGUBLJEN PRILIKOM BJEZANJA S LJEVE 94'...
          I DAN DANAS IMAM BOSANSKO HERCEGOVACKI PASOS...
          NEVJERUJEM DA JE TO PATRIOTIZAM..ZAVISI SAMO KAKO SE LJUDI OSJECAJU(KO SU I GDJE PRIPADAJU)

          BOSNA I HERCEGOVINA MOJA ZEMLJA MOSTAR MOJ GRAD..PA BIO ON KO FILDZAN VELIK!!!

          ___________________________________________________________________

            STARMO DO GROBA

          09-17-2006 09:06 mahalusha is offline Posalji email za mahalusha Pregledaj poruke od mahalusha Dodaj mahalusha u listu prijatelja
          top gun top gun is a Male
          trudim se




          Poruka: 238

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          e j 38.gif pasos s kojim nemozes stici dalje nego sa osobnom ili ti ga licnom iskaznicom
          bez uvrede bilo kome ali to je samo moje osobno misljenje

          ___________________________________________________________________
          [

            I]Jooooj sto ja ne volim rezimske budale,nezavisne novinare i ovakvo"pozoriste"[/I]

          12-11-2006 22:28 top gun is offline Pregledaj poruke od top gun Dodaj top gun u listu prijatelja
          giovanni giovanni is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1902
          Location: na beloj ladji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od top gun:

            e j 38.gif pasos s kojim nemozes stici dalje nego sa osobnom ili ti ga licnom iskaznicom
            bez uvrede bilo kome ali to je samo moje osobno misljenje
          pljuni na se pade na te 05.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

          12-11-2006 22:38 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici
          pokretac teme Thread Started by Mostarka83

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od giovanni:

                citat od top gun:

              e j 38.gif pasos s kojim nemozes stici dalje nego sa osobnom ili ti ga licnom iskaznicom
              bez uvrede bilo kome ali to je samo moje osobno misljenje
            pljuni na se pade na te 05.gif 10.gif


          Ta je Gio haj pushi tu cigaru i shuti 07.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          12-12-2006 10:47 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          Stranica (8): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com