Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Hadis dana*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pokornost Allahu, subhanehu ve te'ala, je, zaista, jednostavna, ali nece niko uspjeti u pretjerivanju u tome, a da ga ona ne savlada.

Stoga, budite umjereni, pravicni i ni u cemu nemojte pretjerivati! Obradujte radosnim vijestima i trazite pomoc u pokornosti Allahu, subhanehu ve te'ala, moleci Ga jutrom, veceri i krajem noci. (Buhari, Nesai)

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

05-27-2009 00:27 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prenosi se od Muaaza b. Džebela r.a. da je rekao: »Cuo sam Allahova Poslanika kad kaže: 'Uzvišeni Allah je rekao: Moja ljubav je za one koji se vole u Moje ime, koji skupa sjede u Moje ime, koji jedni druge posjecuju u Moje ime, i koji dijele jedni drugima u Moje ime'.« (Tirmizi)

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

05-29-2009 05:28 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Cuvajte se sedan stvari koje upropascavaju onoga ko ih cini: sirka, sihra, ubijanja na pravdi Boga, kamate, imetka siroceta, bjezanja sa bojnog polja i potvore za blud pobozne i cestite vjernice." (Buhari, Muslim, Ebu davud i Nesai)

05-30-2009 06:56 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Doktor:

    "Cuvajte se sedan stvari koje upropascavaju onoga ko ih cini: sirka, sihra, ubijanja na pravdi Boga, kamate, imetka siroceta, bjezanja sa bojnog polja i potvore za blud pobozne i cestite vjernice." (Buhari, Muslim, Ebu davud i Nesai)


doktore,veoma poucan 10.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

05-31-2009 02:56 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hadisi o pobožnosti i moralnom ponašanju

Ebu Musa el-Eš'ari, radijallahu anhu, takoder prenosti od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve selleme:
- Svaki je musliman dužan davati sadaku, a u jednoj nešto široj predaji stoji: svakog dana.
- A ako neko nije u moguænosti? - upitaše (prisutni) Allahova Poslanika.
- Radiæe pa æe tako koristiti sebi i moæi æe podijeliti sadaku.
- Ako ni to ne mogne? - ponovo æe oni.
- Pomagaæe potrebnima pomoæi i nemoænim.
- Ako ni to ne bude mogao?
- Onda neka èini ono što je dobro, a u drugoj predaji: neka nareðuje da se èini ono što je dobro i što šeriat smatra dobrim, a od zla neka se susteže! U jednoj drugoj predaji stoji: a šta ako ni to ne mogne?
- Neka,izbjegava ono što je zlo, pa æe mu se to raèunati kao sadaka - reèe Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme. (Buharija, Muslim i Nesaija)

05-31-2009 06:09 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hadisi o pobožnosti i moralnom ponašanju

Ebu Musa el-Eš'ari, radijallahu anhu, prenosi da je Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:
- Uputa i znanje sa kojima me je Allah poslao je poput obilne kiše koja natapa zemlju; tlo koje je èisto upija kišnicu pa iz njega raste svakojako mnogo bilje i svježa trava. Èvrsto tlo, a u drugoj predaji: tlo koje ne probija voda, zadržava kišnicu koju Allah džellešanuhu dariva na korištenje ljudima, da je piju, njome stoku napajaju i usjeve natapaju, a u drugoj predaji: i stado napasaju.
Ima tla koje je ravno i glatko i koje niti zadržava kišnicu koja na njega pada niti, pomoæu nje, iz njega biljke rastu.
Prva dva primjera se odnose na onoga koji pravilno razumijeva Allahovu vjeru i koristi se onim sa èime me je Allah poslao: on je (Uputu) upoznaje i drugoga pouèava. Treæi primjer se odnosi na onoga kome to ništa ne znaèi, koji neæe da prihvati Allahovu uputu koju sam kao poslanik donio. (Buharija, Muslim i Neseija)

05-31-2009 06:10 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hadisi o pobožnosti i moralnom ponašanju

Èovjeku koji putujuæi jako ožedni pa, došavši do bunara, spusti se i napije vode i potom izaðe i gle pas dahæuæi i isplažena jezika grize zemlju od silne žedi, pa èovjek pomisli u sebi: snašlo ga je zaista isto što je i mene bilo, pa napuni svoju papuèu vodom i držeæi je ustima izaðe iz bunara i napoji psa, tom èovjeku Allah zahvali i oprosti.
- Zar æemo i u pogledu životinja imati nagradu? - upitaše prisutni.
- Za sve što ima dušu biæete nagraðeni - odgovori Poslanik. (Buharija i Muslim)

05-31-2009 06:10 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hadisi o pobožnosti i moralnom ponašanju

Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve selleme:
- Ko uzme tuðu imovinu s namjerom da (dug) vrati, Allah æe mu pomoæi da to uèini, a ko je uzme s namjerom da je upropasti (ne vrati), Allah æe njega propast uèiniti. (Buharija, Ibn Madže i dr.)

05-31-2009 06:11 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:
- Tri su vrste ljudi koje Allah neæe ni pogledati na Sudnjem danu niti æe ih oèistiti od grijeha. Njima æe pripasti bolna kazna:
- onaj koji pored puta ima vodu, pa je zabranjuje putniku - namjerniku,
- onaj koji se zakune vladaru na vjernost samo radi ovosvjetske dobiti, pa ako mu to vladar podari, zadovoljan je, a ako mu, pak, uskrati, ljut je na njega, i - onaj koji se, prodajuæi svoju robu iza ikindije-namaza, zaklinje: Tako mi Jedinoga Boga, meni su drugi više davali, pa mu mušterija povjeruje, a u drugoj predaji stoji: pa mu povjeruje i kupi je od njega, a njemu za nju - ne bude toliko davano. Zatim je (Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme) prouèio Allahove rijeèi (iz poglavlja Ali Imran«): »Oni koji obavezu svoju prema Allahu i zakletve svoje zamjenjuju neèim što malo vrijedi - na onom svijetu nikakva dobra neæe imati, Allah ih neæe ni osloviti, niti æe ih oèistiti - njih bolna patnja èeka. (Buharija, Muslim, Ebu Davud, Tirmizija i Neseija)

05-31-2009 06:12 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Enes ibn Malik, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, izjavio:
- Pomozi svome bratu, bio on silnik ili trpio nasilje!
- Kako da pomognemo silniku?! - zaèuðeno æe prisutni.
- Spreèavaj ga i odbijaj da ne èini nasilje - reèe Poslanik. (Buharija, Muslim i Tirmizija)

05-31-2009 06:13 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:
- Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan, neka poèasti svoga gosta.
- Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan, neka èini dobro susjedu.
- Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan, neka govori ono što je dobro, ili neka šuti. (Buharija, Muslim i Ibn Madže)

05-31-2009 06:13 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
Doktor Doktor is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 382
Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, prenosi da je Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:
- Kod Allaha na Sudnjem danu æe biti najgori èovjek licemjer, koji je jednima govorio jedno a drugima drugo. (Buharija, Muslim i Ebu Davud)




Ebu Hurejreh, radijallahu anhu, kaže da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve selleme, izjavio: - Nije junak onaj koji je nepobjediv u hrvanju, nego je junak onaj ko sebe savlada u srdžbi. (Buharija, Muslim i Ebu Davud)

05-31-2009 06:14 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poslije poboznosti i bogobojaznosti muslimanu nije nista korisnije dato kao dobra zena: kada joj muz nesto naredi, ona to izvrsi: kada je pogleda, ona ga svojim pogledom razveseli i raspolozi; ako je za neku stvar zakune, ona to izvrsi; ako cuva svoje postenje i muzevu imovinu kada je on odsutan." (Ibn Madze)

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-02-2009 23:25 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Komentar hadisa


Ebu Hurejre, radijallahu anh, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: „Kada se neko od vas abdesti neka u svoj nos ubaci vode a zatim neka je išmrèe. Kada se èisti poslije nužde, neka to uèini u neparnom broju. I kada neko od vas ustane iz sna, neka opere svoje ruke tri puta prije nego li ih stavi u posudu, jer niko od vas ne zna gdje su mu noæile ruke.“ Buharija (162).


- U predanju kod Muslima: „Neka ispere svoje nozdrve vodom.“ Muslim (237).


- U predanju na drugi naèin: „Ko se bude abdestio neka išmrèe.“ Buharija (161), Muslim (237).


Koristi hadisa:...



1) Obaveznost ispiranja nosa jer je on od lica a lice je obaveza oprati prilikom uzimanja abdesta. Nos se ispire prije samog pranja lica.


2) Istidžmar-èišæenje toaletnim papirom nakon nužde biva neparnim brojem.


3) Obaveznost pranja ruku tri puta nakon spavanja prije nego li se njima dotakne voda u posudi ili neka druga teènost.


4) Mudrost toga je što spavaè ne zna gdje su mu bile ruke u toku sna.


5) Lijep primjer poduèavanja od strane Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem, kada je propis povezao sa mudrošæu kako bi vjerniku poveæao ubjeðenje u dotièni propis.


6) Obaveznost abdesta nakon dubokog sna.


Potpunost islamskog vjerozakona kada vodi brigu i o èistoæi vjernika.

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-03-2009 22:53 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prenosi se od Enes bin Malika r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao: "Doci cu na Sudnjem danu pred vrata dzenneta i trazicu da mi se otvore." A upitace melek cuvar (hazin): "Ko si ti?" A ja cu odgovoriti: "Muhammed." A on ce reci: "Udji, naredjeno mi je da ne otvorim nikom prije tebe." (hadis prenosi Muslim)

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-05-2009 01:47 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Mu'min je prijatan i on pomiruje, a nema dobra u onom ko ne miri i zbližuje i u èijem društvu nije prijatno." (Ahmed)

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-06-2009 04:40 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovaj svijet je tamnica za vjernika, a Džennet za onoga koji ne vjeruje u Allaha swt.
Muslim

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-07-2009 05:18 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Omer b. El-Hattab, radijallahu anh, je rekao: „Èuo sam Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da kaže:


'Uistinu, djela se cijene samo po namjeri –u drugom predanju: po namjerama-, i uistinu, svaki èovjek æe dobiti samo ono što je naumio. Tako, èija hidžra bude radi Allaha i Njegovog Poslanika, pa njegova hidžra je radi Alaha i Njegovog Poslanika, a èija hidžra bude radi dunjaluka kako bi ga stekao ili žene kako bi se oženio njome, pa njegova hidžra je zbog toga.'


Buharija (54), Muslim (1907).

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-08-2009 03:27 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"O sine Ademov, dok god Me budeš molio i od Mene se nadao, ja æu ti praštati šta god budeš radio, i na to se neæu obazirati..."

Hvala Allahu Gospodaru svjetova na Njegovim blagodatima i dobroèinstvu. Sam sebi je propisao da bude milostiv, da æe onome, koji uèini kakvo rðavo djelo iz lakomislenosti i ubrzo se pokaje, oprostiti i prema njemu milostiv biti, koliki god njegov grijeh bio. Svjedoèim da nema boga sem Allaha jedinog, koji nema sudruga. Raduje se pokajanju svoga roba a On je o njegovom pokaju neovisan, dok Ga se Njegov rob odrièe, iako je Njega potreban. Svjedoèim da je Muhammed, sallallahu 'alejhi we sellem, Njegov rob i Njegov Poslanik, kajao se i tražio oprost od svoga Gospodara više od 70 puta u jednome danu. Neka je Allahov blagoslov i mir na njega, na njegovu porodicu i njegove drugove..., a zatim:

Allahovi robovi, bojte se Gospodara svoga, pokajte se Njemu od vaših grijeha i ne gubite nadu u Njegovu milost koliki god bili vaši grijesi. On æe sigurno, onome koji se pokaje, sve grijehe oprostiti. Prenosi Enes ibn-Malik, radiallahu anhu, i kaže da je èuo Allahovog Poslanika, sallallahu 'alejhi we sellem, gdje kaže: ''Rekao je Allah Uzvišeni: 'O sine Ademov, dok god Me budeš molio i od Mene se nadao, ja æu ti praštati šta god budeš radio, i na to se neæu obazirati. O sine Ademov, kada bi tvoji grijesi dosegli do neba, ako bi zatražio od Mene oprost, oprostio bi ti. O sine Ademov, kada bi mi pristupio sa pogreškama velikim poput zemlje, zatim me sreo ne smatrajuæi drugog ravnim Meni, ja bih ti pristupio sa jednakim oprostom.'' (Bilježi Tirmizi i kaže da je hadis hasen-sahih)

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-09-2009 04:36 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tirmizi u svom Sunenu biljezi predanje Enesa r.a , koji prenosi da je Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao : “ Uzviseni Allah dz.s. rekao je :
‘ Sine Ademov, sve dok Me molis i nadas se Mojoj milosti, oprastat cu ti grijehe koje ucinis i necu im davati nikakvu vaznost. Sine Ademov , cak i kada bi tvoji grijesi doprli do nebesa, a ti Mi trazis oprosta, oprostio bih ti. Sine Ademov, kada bi mi dosao sa grijesima velikim poput Zemlje, a da mi nikoga ne pripisujes za druga, Ja bih ti dosao sa isto toliko oprosta. ‘ “
Tirmizi veli : “ Ovaj hadis je hasen, dobar.”

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

06-10-2009 03:30 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Stranica (20): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com