Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Brak izmedju istih polova*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Da li ste za sklapanje braka izmedju pripadnika istog pola?
Ne protivim se 32 52.46%
Protivim se 28 45.90%
Nemam misljenje o pitanju 1 1.64%
Total: 61 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma ljudi...okanite se corava posla

ko je svjetu udovoljio...niko


ja nemam nista protiv, svak zivi svoj zivot kako zeli...trazi u njemu ono sto zeli i sta mu odgovara


Djeca nisu glupa ni naivna koliko mi mislimo...bolje znaju nekad nego mi ...bez potrebe da im objasnjavamo nesto...

Bolje da znaju...jer svega ce se nagledati i ne zelim JA da moja djeca na to gledaju kao neki veliki bauk

i sve da mi smeta...nebi puno o tom pricala..jer imam brata, neko sina itd itd i niko nezna sta ga ceka i sta moze neko ''tvoj' uradit od zivota


eto ih tamo...

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

05-22-2005 22:49 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Black_Mamba:

    BiH okej slazem se da je prirodno da dodje do reprodukcije. Al kakve to ima veze sa brakom? Ljudi se reprodukuju i bez braka. Ovdje si postavio pitanje jel su homobrakovi prirodni. Za mene jesu jer ne povezujem brak sa reprodukcijom. Brak je veza dvoje ljudi koji se pomazu i emocionalno i materijalno. Dvoje ljudi bez obzira na pol.


Evo ovo je upravo ono sto sam govorio u jednom od proslih postova.Gube se sve granice. Brak je institucija koja je kao stub zdravog drustva prisutna hiljadama godina. Hajmo sada reci da su svi oni bili budale a mi pametni, svi koji su djecu radjali u braku. Brise se granica izmedju necega dobrog i prirodnog s necim losim i vjerujem da su mladi ljudi zbunjeni. Ako cemo tjerati mak na konac zasto ja po zakonu ne bih mogao imati 234445 zena, ako se one slazu? Volimo se i pazimo a ne daju nam da ozakonimo nasu ljubav. A homoseksualcima je dozvoljeno.
Koliko ja znam brak dolazi kao kruna jedne veze s ciljem da se osnuje porodica. Normalno je da u tu porodicu trebaju doci i djeca. A kako ce doci kad u takvoj vezi ne mogu. Kako Senad rece njima brak i treba da bi mogli zakonski usvojiti djecu. Inace bi zivjeli sretno i u harmoniji i bez vjencanog lista.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

05-22-2005 22:52 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drustvo je nametnulo takve norme da je lakse ljudima koji su u braku, nego onima koji nisu (heteroskulnom ili homoseksualnom). Ovdje takse zaklase ako se je samac il' samo u vezi, i cak i ako se prihvata u neku ruku, to sto zivite zajedno, nije ni blizu isto. S druge strane, ako ja imam zelju da se vjencam s nekim jer ga volim, zasto tu zelju i pravo ne bi mogao imati i neko ko je seksualno orjentisan za isti sex kao on/a?
Homoseksualnost se spominje u Grckoj mitologiji, u Egipatskim carstvima......i tad je bila prihvacena kao nesto normalno, a sad, eto, na zalost, kod mnogih, jos uvijek nije 23.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TigricaX dana 05-22-2005 u 22:59.

05-22-2005 22:59 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
Tekija Tekija is a Female
seka




Poruka: 584

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lelo zar nikad nisi rekla za nesto lose Fuj? ili si nekad nesto gadno vidila pa ti se u stomaku desilo kao da ces povratiti.
Cesto si mi povracala po forumu dok su drugi otvarali teme koje tebi ne odgovaraju.


Ako kazes da ti se to nije u zivotu desilo necu rec da lazes,al nije istina 07.gif

Neznam sta zivot donosi to nemoze niko predvidit.
Dosad hvala bogu u familiji i medju prijateljima musko je musko a zensko je zensko.
Jos mi niko od familije i od moji prijatelja nije puko 02.gif

Opet kazem to za mene nije prirodno.
Ti imas svoje misljenje,ja svoje teta LELOOOOOOOO 02.gif

ps. nemoj svatiti ovo kao neku svadju.
Samo kometarisem Homiche.
Evo ti jos jedna~353~ 07.gif






~353~

05-22-2005 23:01 Tekija is offline Homepage of Tekija Pregledaj poruke od Tekija Dodaj Tekija u listu prijatelja
Tekija Tekija is a Female
seka




Poruka: 584

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od daors:

    fuj


Dobro si proso tebe nije spomenula 13.gif 13.gif

05-22-2005 23:09 Tekija is offline Homepage of Tekija Pregledaj poruke od Tekija Dodaj Tekija u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bih, da li je onda po tvoje normalno da se dvoje zaljube, vole se, vjencaju se
i onda se odluce da nece imati djece, nego nabave dva psa ?

Sta je normalno i ko je normalan sve zavisi od nas samih, to je sve u nasim glavama.
A ako dopustimo da drugi previse uticu na nase misljenje, nase odluke, onda te odluke i
misljenja nisu nase. Meni uopste ne smeta da se dva istospolna partnera vole i da se zele
vjencati. U neku ruku su u diskriminatornom polozaju. Izvan bracno partnerstvo izmedju
muskarca i zene je priznato do te mjere da ako se razidju zene imaju ista prava kao da su
bile vjencane, a dok zive zajedno muski partner ih moze normalno prijaviti i osigurati preko
svojeg zdravstvenog osiguranja, moze zatraziti stan za dva, itd itd.

Dva muskarca ili dvije zene to ne mogu. To je nekoliko razloga zato hoce da urede svoj
status u drustvu. Imam par poznanika, koji zive u idealnim dugogodisnjim vezama.

05-22-2005 23:19 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
Mokac Mokac is a Female
opticka varka




Poruka: 526
Location: Velez MOSTAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

        citat od Lela:


      draga moja tekija , da ti nesto teta lela kaze
      zalosno je da nekada ne pomislis ..da neko u tvom bliskom krugu ili porodici ,nece mozda sutra, osjetiti ljubav prema istom polu ...nikad ne reci nikad
      teta lela


    Cudni su putevi Gospodnji 10.gif


zar nije vjerski zabranjana homoseksualnost 14.gif

___________________________________________________________________
Aquí se queda la clara,
La entrañable transparencia
De tu querida presencia,
Comandante Che Guevara.

05-22-2005 23:24 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam vjernik. Ne bih ti znala reci 01.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

05-22-2005 23:30 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
Mokac Mokac is a Female
opticka varka




Poruka: 526
Location: Velez MOSTAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemoj onda Boga u 'vake diskusije, mene ti eto 19.gif

jezu mi dade 35.gif

___________________________________________________________________
Aquí se queda la clara,
La entrañable transparencia
De tu querida presencia,
Comandante Che Guevara.

05-22-2005 23:34 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo nije tema "Religija" nego "Religija, Filozofija i Psihologija" 01.gif Javljacu se na teme na koje se meni javlja....eto tebe mi 02.gif

Mojne se puno jeziti, mogla bih svakako protumaciti 35.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

05-22-2005 23:36 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bih, da li je onda po tvoje normalno da se dvoje zaljube, vole se, vjencaju se i onda se odluce da nece imati djece, nego nabave dva psa ?

Da je to normalno ne bi mi danas ovako fino forumali.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

05-22-2005 23:49 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Mokac Mokac is a Female
opticka varka




Poruka: 526
Location: Velez MOSTAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

    Ovo nije tema "Religija" nego "Religija, Filozofija i Psihologija" 01.gif Javljacu se na teme na koje se meni javlja....eto tebe mi 02.gif

    Mojne se puno jeziti, mogla bih svakako protumaciti 35.gif


zar nije tema "brak izmedju istih polova" 14.gif

nisam ti rekla da se ne javljas
daleko bilo 29.gif


nego samo eto
vjerujem u sudbinu
al ne u onu gdje je nekom biti homo 19.gif

to je za mene normalna pojava
gledam ih svaki dan i pravo su mi simpaticni

al nisu jos spremni da se vjencavaju u vjerskim ustanovima 19.gif

___________________________________________________________________
Aquí se queda la clara,
La entrañable transparencia
De tu querida presencia,
Comandante Che Guevara.

05-22-2005 23:52 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ama Mokac, nisam ja spremna da se vjencavam u vjerskoj ustanovi, i nekako sam ja ovu temu shvatila vise kao zakonski brak, a ne i vjerski (mada se i na tu temu moze naglabati).
Ja na homoseksualnost ne gledam kao na neko cudo, i ,generalno, ljudi su mi simpaticni ili antipaticni pojavom i nastupom, a nikad ne bih mogla donositi misljenje o nekome zbog nacije, zbog seksualnog oprijedjeljenja, rase ili slicno....

Uglavnom, vecina nas je rekla svoje misljenje ovdje, i nije cilj da ja promijenim tvoje ili ti moje (ovo sam samo nas dvije uzela kao za primjer, al' opcenito), nego da se izjasnimo. 10.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

05-23-2005 00:00 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zalsno je da neki zive vec toliko dugo vremena u takvim sredinama koje su toatalno OPN MINDED a jos se nisu uklopili 21.gif

05-23-2005 00:27 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jasta moj Amire, vec je zalosno .....izadji ljudi iz primitivizma ali primitivizam nikako iz njih

uopsteno govorim ....nikome ne propovjedam 01.gif

05-23-2005 00:38
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne diraj me - ne diram te...

svi koji su izabrali svoj put u zivotu, radilo se to o religiji ili seksualizmu, svejedno, mi ne smetaju, sve do tada dok se ne mijesaju u moj nacin zivota i dok mi ne naturaju svoje (jedino ispravno) misljenje...

Naucen sam da ne valja biti iskljuciv ni u cemu, i ako je neko homoseksualac, zar to znaci da je automatski los covjek ?!?!?

Neke stvari prihvatamo lakse, a neke teze, pa je nekome sasvim normalno biti vjencan sa vise zena istovremeno, a nekima nije... Pa kad moze to, zasto ne moze i ovo ?!?

___________________________________________________________________

    21.gif

    05-23-2005 01:37 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    M^M
    SexNepoznat



    Poruka: 443
    Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prvo da se izvinim, sto me nije bilo - povuko mi se zivac danas malo pa sam otiso... pa se evo vrnuh nazad i oblizah prste jer vidjeh dosta interesantnih postova... pa da krenemo redom...


        citat od Sandy:

      Ne postoje garancije za dobar odgoj djece, to nisu u stanju ni svi hetero- brakovi, masa djece zivi i sa jednim roditeljem, ili sa drugim clanovima porodice...mnogi kriminalci su odgojeni u "normalnim" familijama, evo kod nas na ulici svaki dan susrecem omladinu koja prosi za drogu i hocete reci da je sve to NORMALNO i prihvatljivo, samo nemoj da dijete odgajaju homoseksualci 14.gif ...opet kazem da nemam nista protiv toga ako su te osobe u stanju pruziti djetetu sve sto mu treba....


    Prvo - radis isto sto i Tigrica sinoc. Poredis heteroseksualni olos sa homoseksualnom gospodom. Nije fer. To je isto porediti boxera od 50kg koji je prvak svijeta, i srcanog bolesnika od 100kg koji jedva hoda. Ko ce koga razbit? Nije fer poredjenje..

    Drugo niko nije rekao da je prosit za drogu normalno. Nadji mi post gdje je to neko rekao.

    Trece, kazes "nemam nista protiv toga ako su te osobe u stanju pruzit djetetu sve sto mu treba" - SLAZEM SE S TOBOM!!! 01.gif
    .... ali nazalost vjerujem da oni to nisu u stanju, upravo radi razloga koji sam iznio sinoc. Imam dobrog prijatelja, jako dobrog, koji je odrastao bez oca i bez obzira sto je jedan od najinteligentnijih frajera sto sam sreo u zivotu - vrlo mu mnogo fale lekcije koje te samo otac moze naucit. Drugo ima jako mnogo literature koja govori o djeci koja su odrasla bez majke - pogotovo muska djeca imaju daleko veci postotak nasilja dalje u zivotu...

    Znaci 2 oca ili 2 majke su skoro isto kao 1 otac ili 1 majka - jer nema one druge pole koja svakom djetetu TREBA...

    Znaci , ako su spremni pruzit isti kvalitet odgoja djetetu - sto da ne. Ali jesu li spremni? Sumnjam.

    ___________________________________________________________________
    "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
    Senad Hadzifejzovic

    05-23-2005 02:03 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
    M^M
    SexNepoznat



    Poruka: 443
    Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      u Svedskoj je to dozvoljeno vec odavno


    Ovakvi socijalni eksperimenti koji se danas rade trebaju decenije da pokazu rezultate. Mislim da zapadno-evropljani nemaju sta mnogo pokazat sudeci po kvalitetu njihovog individualnog zivota gdje su totalno odstranjeni od ideje familije i ljubavi, gdje odlaze od kuce u 18toj i nikad se ne vracaju, gdje im je prosjek djece oko 1 po familiji...

    Matematika je jednostavna. 2 roditelja 1 dijete. Vedra buducnost Svedskog drustva?!?! 01.gif

    Zato oni i dovode Mostarce u Svedsku, da im vi popunjavate te rupe u drustvu koje su oni svojim modernim eksperimentisanjem napravili. Gdje nema ljubavi - nema ni djece, ni familije ni srece ni lojalnosti prema starim roditeljima koje ne treba sutnuti u staracki dom nego treba paziti itd itd itd... Jebo ljude kojima su pare vaznije od familije, mislim da znas o cemu ti govorim.

    E sve ove stvari sto sam gore naveo nemaju veze sa ovom specificnom promjenom u drustvu o kojoj sada pricamo, ali su direktni efekti prijasnjih eksperimenata i promjena u drustvu da su doveli do tako individualistickog i osamljenog nacina zivota kakav se zivi ovdje na zapadu. Eto ja sam probao, 4 godine na faksu u studentskom s njima, i fini su ljudi, ja ih volim i postujem ali i hvala im. Nebi dao mog Mostarskog odgoja gdje se zna da se starci pitaju, nema te sanse... Isto tako nebi dao kvalitete heteroseksualne familije koju je evolucija usavrsila u posljednjih 10,000 godina postojanja modernog drustva, za nesto sto je u fazi testiranja i ne samo totalno neisprobano, nego cak i prvi znaci testiranja i nisu tako dobri.

    Stoga, uzet Svedsku za pozitivan primjer kvalitetnih familija - je malo smjesno (kao i Amerikance), but... nice try. 19.gif

    ___________________________________________________________________
    "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
    Senad Hadzifejzovic

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 05-23-2005 u 02:43.

    05-23-2005 02:08 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
    M^M
    SexNepoznat



    Poruka: 443
    Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Black_Mamba:

      BiH mogul ja jedno potpitanje postaviti? Ko definise sta je prirodno? ako imas neku definiciju prirodnog , rado bi je cula prije nego sto se izjasnim.


    Definicija prirodnog se moze lako izvest iz Teorije Evolucije.

    Evolucija tvrdi da su razne zivotinje evoluirale tako da sto bolje i sto uspjesnije opstaju u svom okruzenju. Kameleon na primjer mjenja boje pa ga zmije tesko mogu vidjet. Orao ima dobar vid pa moze vidjet pastrmku pola metra ispod povrsine vode sa 3km visine. Misevi se pare ko ludi, jer im zivotinje jedu djecu vrlo brzo, ali se oni pare vise nego sto ih ovi jedu - pa su ipak uspjesni.

    Covjek - isto tako je uspjesan ako ima potomke iza sebe. Homoseksualni par - je evolucijski neuspjesan jer to nemoze da uradi (nemoze se razmnozavat). Stoga po teoriji evolucije kao i svaka druga neuspjesna mutacija, treba da odumre... ali zahvaljujuci neprirodnom zivotu koji ljudi po svijetu (vecinom bogatom dijelu zemaljske kugle) zive, oni nemogu odumrijet nego opstaju zahvaljujuci ostalima koji izdrzavaju breme njihove egzistencije time sto im daju djecu na usvajanje i ovi ipak imaju potomstvo i ako ga "evolucijski" nisu zaradili.

    Zato kazem. Ako hoce brak - da. Sta ima veze.
    Ako hoce djecu? Nek ih prave.

    ___________________________________________________________________
    "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
    Senad Hadzifejzovic

    05-23-2005 02:16 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
    M^M
    SexNepoznat



    Poruka: 443
    Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Black_Mamba:

      BiH okej slazem se da je prirodno da dodje do reprodukcije. Al kakve to ima veze sa brakom? Ljudi se reprodukuju i bez braka. Ovdje si postavio pitanje jel su homobrakovi prirodni. Za mene jesu jer ne povezujem brak sa reprodukcijom. Brak je veza dvoje ljudi koji se pomazu i emocionalno i materijalno. Dvoje ljudi bez obzira na pol.


    Uuuu, nisam ti procitao ovaj tekst, a odgovorio sam vec na onaj...

    U svakom slucaju, kontam. Makes sense. Znaci slazemo se... manje vise. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
    Senad Hadzifejzovic

    05-23-2005 02:19 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
    Stranica (16): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com