Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 78 79 80 [81] 82 83 84 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta je bilo ovo zadnje tri stranice... ja nista nisam skontala. Ja bi da se zatvori ova tema.. niko nema pojma sta pise. 05.gif

09-02-2011 14:25 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sarajlija ba:

        citat od garinca:

      ateista ne kaze "ima ono nesto"...ateista kaze " nema nista"...ovi sto kazu "ima nesto , ali nisam siguran sta je " to su agnostici...dakle samo tako zadrt... 02.gif
      arapska medicina je svoje zlatno doba imala negdje izmedju osmog i dvanaestog vjeka...arapi su za cjeli svjet sacuvali i preveli djela galeana i ostalih grckih lijecnika...objava kurana je bila puno ranije...kako god , razvojne faze embriona nisu se mogle poznavati u to doba...elem , sad bi ti trebao da nastupis sa nekim krunskim dokazom iz kurana kako je m.a.s poznavao te faze...da me tim dokazom "sateres"...de molim te , ali doslovno kako stoji u kuranu...nemoj mi nikakvih "tumacenja"...gdje to objavise faze embrioana...


    Tana, bola - nedaj se......a, jesu te saletili....æafirini....! 07.gif 13.gif 13.gif
    Eo nešto za Garincu:

      Kur'an govori o genetici.U suri Nedžm, poglavlje 53, ajet 45-46, Uzvišeni kaže:

      „On stvara par, muško i žensko, od kapi sjemena kad se izbaci...“

      Naravno,ako se izbacuje, to znaèi da se radi o muškoj teènosti. Znaèi Kur'an nam govori da je muškarac taj koji je odgovoran za pol djeteta
    !

    koja demagogija...ova recenica kaze SAMO da se stvaraju MUSKO i ZENSKO (dakle abadvoje) od sperme...a ti ili neko koga citiras tvrdis/tvrdite da to znaci da nam kuran govori da je muskarac odgovoran za pol djeteta...to je SLOBODNO TUMACENJE , za mene cista MANIPULACIJA...kako vas nije stid kao vjernike manipulisati svetom knjigom !!! ( zezam se ,haha)

    Dalje Allah s.w.t.a kaže u suri Kijame, poglavlje 75, ajet 37-39:

      „Zar nije èovjek bio kap sjemena koja se ubaci, zatim zakvaèak kome On onda srazmjer odredi i skladnim mu lik uèini, i onda od njega dvije vrste, muško i žensko stvori.“

      Arapski izraz:“nutfeten min menijjin jumna“ oznaèava najmanji dio polne teè

      nosti!To nam Kur'an govori da je sastojak muškog sjemena odgovoran za pol djeteta!


    ista stvar kao i gore - ovo citirano kaze SAMO da od muskog sjemena MUSKO i ZENSKO stvori...ne kaze da sjeme odredjuje spol...opet necija manipulacija...

      Današnja nauka je došla do saznanja da pol djeteta zavisi od 23-æeg para hromozoma, a spermatozoid je taj koji je odgovoran za formiranje pola djeteta. Ako bude XX, onda je žensko, a ako bude XY, onda je muško. U današnjim društvima, pogotovu u onim zatvorenim, iz razloga koje samo oni znaju, ljudi daju prednost muškom djetetu.

      Ako bi samo žena bila odgovorna, ona bi raðala samo djeèake, a ne djevojèice, a i Kur'an nauka nam kažu da je MUŠKARAC taj koji je odgovoran za pol djeteta, a ne žena! Kur'an opisuje razlièite stadijume embriona u detalje,u suri Mu'minun, poglavlje 23, ajet 12-14
    :

    opet isto : manipulacija jednog slobodnog tumacnja kuranskog zapisa...a sada se jos koristi i nauka koja ce kao to pdkrijepiti...a polazna tacka je MANIPULACIJA jedne recenice...
    evo ja cu tebe pitati : Zasto uzviseni nije jasno rekao MUSKARAC i NJEGOVO SJEME SU TI KOJI SU ODGOVORNI ZA SPOL DJETETA...nego nesto zamumuljeno i zakukuljeno pa ti ili neko drugi sad to tumacite kako vama odgovara...

    Uzvišeni kaže:

      „Mi smo zaista èovjeka od uzorka zemlje stvorili, zatim ga kao kap sjemena na sigurno mjesto stavili, pa onda kap sjemena ugruškom uèinili, zatim od ugruška grudu mesa stvorili, pa od grude mesa kosti napravili, a onda kosti mesom zaodjenuli, i poslije ga, kao drugo stvorenje, oživljujemo, pa neka je uzvišen Allah, Najljepši Stvoritelj!“

      Ovi ajeti sure Mu'minun detaljno opisuju faze razvoja embriona. Opis poèinje rijeèima: „...kap sjemena na sigurno mjesto stavili...“ – na bezbjedno mjesto.Danas nam embrioligija kaže da je embrion zaštiæen u utrobi majke kièmom, mišiæima sa strane i posteljicom u materici
    ...

    e sarajlija moj...ovo je smjesno...vec sam tani napisao...sve ovo se moglo i golim okom vidjeti...i kako plod u materici izgleda i gdje je smjesten...

    Dalje se opis nastavlja:

    „...pa onda kap sjemena uèinili zakvaèkom...“

      Arapska rijeè „alek“ ima tri znaèenja: nešto što se zakaèi, nešto što lièi na pijavicu, kao i –ugrušak. Hvala Allahu sva tri znaèenja su prihvatljiva, jer se embrion zalijepi za matericu. Lièi i na pijavicu! Jer, kao što kaže prof. Keatmoore, èak se i ponaša kao pijavica, jer uzima krv i hranjive sastojke od majke. Takoðe, lièi i na ugrušak. Znaèi izgleda kao ugrušak ali i kao pijavica...


    opet slobodno tumacenje...samo zato sto je upotrjebljena arapska rijec "zakvaciti"...


    U kur'anu se rijeè „alek“ spominje 6 puta – 2 puta u suri Mu'minun, poglavlje 23. ajet 12-14, u suri Hadždž poglavlje 2 ajet 5, u suri Kijame poglavlje 75, ajet 38, kao i u suri Alek poglavlje 96, ajet 2. šest puta se spominje.Isprije, u 17-om vijeku ljudi su smatrali da je spermatozoid kompletno malo ljudsko biæe.

    Minijaturno ljudsko biæe bilo je smješteno u glavi spermatozoida, a koje se kasnije razvija u utrobi majke, kao nova beba. Kasnije kada su otkrili da je jajna èelija veæa od spermatozoida, negirali su sami sebe pa su rekli da nije spermatozoid malo ljudsko biæe, veæ je jajna æelija malo ljudsko biæe! Oboje su odgovorni baš kao što Kur'an kaže, oboje, i muška i ženska polna æelija su odgovorni za roðenje djeteta.

    U Kur'anu se dalje kaže:

    “...a zatim smo od ugruška grudu mesa stvorili.“

    Arapska rijeè „mudgah“ znaèi gruda mesa ili nešto što može da se stavi u usta i žvaæe. Prof. Keatmoore kaže da su oba ova znaèenja prihvatljiva.

    U Kur'anu se dalje kaže:

    „...pa smo od grude mesa napravili kosti, a onda kosti mesom zaodjenuli...“

    Nakon toga Allah dž.š. kaže:

    “...i poslije ga kao novo biæe oživljujemo...“

    Sve faze razvoja embriona, prije ove zadnje, kod svih životinja potpuno su iste kao i kod èovjeka, osim u zadnjoj fazi, kad se formiraju vidljive karakteristike ljudskog biæa, glava, ruke, noge...

    „... i poslije ga kao NOVO biæe oživljujemo...“

    I na kraju kaže:

    „...pa neka je uzvišen Allah, Najljepši Stvoritelj!“

    Zamisli te Kur`an nam daje detaljna objašnjena razvojnih faza embriona.

    Doæi æe vam neko i reæi :

    „Ništa novo !

      To je možda neki Arap otvorio stomak trudne žene,vidio šta tamo ima i to zapisao u Kur`anu“.

      Takav èovjek ne shvata da sve ove faze o kojima Kur`an govori – ne mogu biti posmatrane golim ljudskim okom.Za to vam treba veoma veliki mikroskop
    .

    nije istina...ako seciras fetus velicine desetak cm mozes sve ovo vidjeti...

      Kada je prof. Džonson bio zamoljen da prokomentariše ove kur`anske rijeèi , a bio je naèelnik odsijeka za anatomiju u institutu bolnici „Tomas Džeferson“ u Filedalfiji, rekao je :

      “Pa , moguæe je da je Muhammed imao mikroskop i da je gledao te stvari...“

      Podsjetili su ga da mikroskop nije postojao prije 1400 god.Onda se prof Džonson glasno nasmijao i rekao :

      „Da, znam to! Vido sam prvi mikroskop koji je napravljen, jedva da uveæava 10 puta a uz to i slika je mutna“!

      Zatim je rekao :„ ove rijeèi MORAJU BITI Božija Objava“!

      Potom je bio zamoljen da prokomentariše rijeèi iz sure Hadždž 22, ajet
    5:

    normalno sada se nadje CUVENI Dr Jonsson (mogao se zvati i John Smit) sa zvucnom titulom da ovo sve podrzi...i svakom naivnom i jadnom CAFIRU se odma oci razgorce i sirom otvore , pa on sam sebe zapita "kako sam to dosada mogao biti slijep kod ociju???" te namah ode u prvu najblizu dzamiju i dinu se preda...

    „O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje, - pa, Mi vas stvaramo od zemlje, zatim od kapi sjemena, potom od ugruška, zatim od grude mesa OBLIKOVANOG I NEOBLIKOVANOG...“

      Ako bi ste napravili razrez u toku ove faze razvoja, i analizirali embrion, vidjeli bi ste da u ovoj fazi neki organi su formirani, a neki nisu .


    OPET SLOBODNO TUMACENJE RECENOG...


    Zatim je prof. Maršel Džonson rekao – Ako kažem samo: „formirano“,nda opisujem one dijelove koji su potpuno formirani, a ako kažem „nije formirano“ onda opiusujem one dijelove koji nisu formirani, tako da je najbolji moguæi opis onaj u Kur`nu „...OBLIKOVANO I NEOBLIKOVANO...“Jer, neki organi su tada veæ formirani, a drugi nisu.

    Prof. Keatmoore kaže da je danas u embriologiji poznato nekoliko faza razvoja embriona, ali je veoma teško sve to razumjeti, jer su to prosto pobrojane faze: faza1.faza 2. faza3...

    Kur`an zasniva poreðenje naoblicima embriona u razlièitim fazama, što je daleko superiornije i razumljivije od onoga dokle je došla današnja embriologija! Ako bi neki nauènik objašnjavao embriologiju kao što je objašnjeno u Kur`nu, bilo bi mu potpuno lakše da objasni i razumije,za razliku od onoga ,kako to opisuje moderna nauka.

    faza 1. faza 2. faza 3...

    Kur`n kaže u suri Abese 80 ajet 19-20.

    „Od kapi sjemena ga stvora pa mu odredžuje ono što hoæe,“„i put mu uèini lahkim, „

    Ljudi se uglavnom èude kako to beba može da proðe kroz prolaz koji je širok jedva jedva tri èetiri prsta?!

    Beba je kompletna, ima ruke i noge, pa kako je to moguèe?Kur`an kaže da Allah s.w.t.a olakšava put!Mi danas znamo da sve poèinje kada se posteljice otrgne i izgubi kontakt, a unutrašnje kontrakcije guraju bebu kroz kanal... Voda iz vodenjaka koja puca , pomaže bebi da sklizne kroz kanal, dok razni bebini pokreti podstièu njeno kretanje.

    Zbog toga Kur`an kaže da Allah s.w.t.a èini put lahkim.Kur`an vam daje dokaze, opisuje vam razlièite stadijume embriona – KO je to mogao da opiše ove stvari?Kur`an vam postavlja pitanje:

    PA ZAR NEÆETE VJEROVATI ?!

    Zar neæete vjerovati u Èasni Kur`an?!Kur`an kaže u suri Sedžda 32, ajet 9 :

    „...On vam i sluh i vid i pameti daje -, a kako vi malo zahvaljujete“!

    Ista poruka se ponavlja u suri Insan 76, ajet 2

      „...èinimo da on èuje i vidi.“

      U današnje vrijeme došli smo do saznanja da prvo èulo koje se razvije jeste èulo sluha.Kur`an spominje prvo SLUH , pa onda VID.


    HAHAHA...NEVJEROVATNO...pa da nije tragicno bilo bi komicno...pa ovako se svaka rijec svega sto je napisano bilo gdje i u bilo kojoj knjizi moze tumaciti uz pomoc znanja koja danas imamo...DOISTA GOLEMO...

    Do petog mjeseca trudnoæe èulo sluha je kompletirano, a bebine oèi su kompletne tek u sedmom mjesecu!

    Zamislite !

    Kur`an nas poduèava redosljedu, prvo dolazi sluh pa onda vid.


    dr.Zakir Naik


fantastican uradak DR Zakira Naika...fantisticno tumacenje rijeci koje nikakve veze nemaju sa onim sto on tvrdi...bar za mene...a da ne bi bilo zabune i ja sam dr. i poznajem faze razvoja embriona do najsitnijih detalja...i mogu reci da ovo sto je ovde ponudjeno nije ni hiljaditi dio onoga sto nauka poznaje o razvoju embriona i na nivou ja maloga djokice...po meni je ovo cista manipulacija...
pozdrav od garince...

09-02-2011 14:41 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li ko za da ja studiram medicinu samo zbog ovih dr. psihologije koji sami nemaju solidan pecat za svoju. 29.gif

09-02-2011 15:23 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ima li ko da pomogne tulpeu da nam pojasni sta je mislio da kaze...

09-02-2011 15:38 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nema nista za pojasniti. Samo treba pojasniti vase postove, to sto ste pisali zadnje tri stranice.. stvarno nidje veze, a temu treba zatvoriti, ja mislim, prije nego izrodi psihopate ovdje. 21.gif

09-02-2011 17:18 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

        citat od Sarajlija ba:

          citat od garinca:

        ateista ne kaze "ima ono nesto"...ateista kaze " nema nista"...ovi sto kazu "ima nesto , ali nisam siguran sta je " to su agnostici...dakle samo tako zadrt... 02.gif
        arapska medicina je svoje zlatno doba imala negdje izmedju osmog i dvanaestog vjeka...arapi su za cjeli svjet sacuvali i preveli djela galeana i ostalih grckih lijecnika...objava kurana je bila puno ranije...kako god , razvojne faze embriona nisu se mogle poznavati u to doba...elem , sad bi ti trebao da nastupis sa nekim krunskim dokazom iz kurana kako je m.a.s poznavao te faze...da me tim dokazom "sateres"...de molim te , ali doslovno kako stoji u kuranu...nemoj mi nikakvih "tumacenja"...gdje to objavise faze embrioana...


      Tana, bola - nedaj se......a, jesu te saletili....æafirini....! 07.gif 13.gif 13.gif
      Eo nešto za Garincu:

        Kur'an govori o genetici.U suri Nedžm, poglavlje 53, ajet 45-46, Uzvišeni kaže:

        „On stvara par, muško i žensko, od kapi sjemena kad se izbaci...“

        Naravno,ako se izbacuje, to znaèi da se radi o muškoj teènosti. Znaèi Kur'an nam govori da je muškarac taj koji je odgovoran za pol djeteta
      !

      koja demagogija...ova recenica kaze SAMO da se stvaraju MUSKO i ZENSKO (dakle abadvoje) od sperme...a ti ili neko koga citiras tvrdis/tvrdite da to znaci da nam kuran govori da je muskarac odgovoran za pol djeteta...to je SLOBODNO TUMACENJE , za mene cista MANIPULACIJA...kako vas nije stid kao vjernike manipulisati svetom knjigom !!! ( zezam se ,haha)

      Dalje Allah s.w.t.a kaže u suri Kijame, poglavlje 75, ajet 37-39:

        „Zar nije èovjek bio kap sjemena koja se ubaci, zatim zakvaèak kome On onda srazmjer odredi i skladnim mu lik uèini, i onda od njega dvije vrste, muško i žensko stvori.“

        Arapski izraz:“nutfeten min menijjin jumna“ oznaèava najmanji dio polne teè

        nosti!To nam Kur'an govori da je sastojak muškog sjemena odgovoran za pol djeteta!


      ista stvar kao i gore - ovo citirano kaze SAMO da od muskog sjemena MUSKO i ZENSKO stvori...ne kaze da sjeme odredjuje spol...opet necija manipulacija...

        Današnja nauka je došla do saznanja da pol djeteta zavisi od 23-æeg para hromozoma, a spermatozoid je taj koji je odgovoran za formiranje pola djeteta. Ako bude XX, onda je žensko, a ako bude XY, onda je muško. U današnjim društvima, pogotovu u onim zatvorenim, iz razloga koje samo oni znaju, ljudi daju prednost muškom djetetu.

        Ako bi samo žena bila odgovorna, ona bi raðala samo djeèake, a ne djevojèice, a i Kur'an nauka nam kažu da je MUŠKARAC taj koji je odgovoran za pol djeteta, a ne žena! Kur'an opisuje razlièite stadijume embriona u detalje,u suri Mu'minun, poglavlje 23, ajet 12-14
      :

      opet isto : manipulacija jednog slobodnog tumacnja kuranskog zapisa...a sada se jos koristi i nauka koja ce kao to pdkrijepiti...a polazna tacka je MANIPULACIJA jedne recenice...
      evo ja cu tebe pitati : Zasto uzviseni nije jasno rekao MUSKARAC i NJEGOVO SJEME SU TI KOJI SU ODGOVORNI ZA SPOL DJETETA...nego nesto zamumuljeno i zakukuljeno pa ti ili neko drugi sad to tumacite kako vama odgovara...

      Uzvišeni kaže:

        „Mi smo zaista èovjeka od uzorka zemlje stvorili, zatim ga kao kap sjemena na sigurno mjesto stavili, pa onda kap sjemena ugruškom uèinili, zatim od ugruška grudu mesa stvorili, pa od grude mesa kosti napravili, a onda kosti mesom zaodjenuli, i poslije ga, kao drugo stvorenje, oživljujemo, pa neka je uzvišen Allah, Najljepši Stvoritelj!“

        Ovi ajeti sure Mu'minun detaljno opisuju faze razvoja embriona. Opis poèinje rijeèima: „...kap sjemena na sigurno mjesto stavili...“ – na bezbjedno mjesto.Danas nam embrioligija kaže da je embrion zaštiæen u utrobi majke kièmom, mišiæima sa strane i posteljicom u materici
      ...

      e sarajlija moj...ovo je smjesno...vec sam tani napisao...sve ovo se moglo i golim okom vidjeti...i kako plod u materici izgleda i gdje je smjesten...

      Dalje se opis nastavlja:

      „...pa onda kap sjemena uèinili zakvaèkom...“

        Arapska rijeè „alek“ ima tri znaèenja: nešto što se zakaèi, nešto što lièi na pijavicu, kao i –ugrušak. Hvala Allahu sva tri znaèenja su prihvatljiva, jer se embrion zalijepi za matericu. Lièi i na pijavicu! Jer, kao što kaže prof. Keatmoore, èak se i ponaša kao pijavica, jer uzima krv i hranjive sastojke od majke. Takoðe, lièi i na ugrušak. Znaèi izgleda kao ugrušak ali i kao pijavica...


      opet slobodno tumacenje...samo zato sto je upotrjebljena arapska rijec "zakvaciti"...


      U kur'anu se rijeè „alek“ spominje 6 puta – 2 puta u suri Mu'minun, poglavlje 23. ajet 12-14, u suri Hadždž poglavlje 2 ajet 5, u suri Kijame poglavlje 75, ajet 38, kao i u suri Alek poglavlje 96, ajet 2. šest puta se spominje.Isprije, u 17-om vijeku ljudi su smatrali da je spermatozoid kompletno malo ljudsko biæe.

      Minijaturno ljudsko biæe bilo je smješteno u glavi spermatozoida, a koje se kasnije razvija u utrobi majke, kao nova beba. Kasnije kada su otkrili da je jajna èelija veæa od spermatozoida, negirali su sami sebe pa su rekli da nije spermatozoid malo ljudsko biæe, veæ je jajna æelija malo ljudsko biæe! Oboje su odgovorni baš kao što Kur'an kaže, oboje, i muška i ženska polna æelija su odgovorni za roðenje djeteta.

      U Kur'anu se dalje kaže:

      “...a zatim smo od ugruška grudu mesa stvorili.“

      Arapska rijeè „mudgah“ znaèi gruda mesa ili nešto što može da se stavi u usta i žvaæe. Prof. Keatmoore kaže da su oba ova znaèenja prihvatljiva.

      U Kur'anu se dalje kaže:

      „...pa smo od grude mesa napravili kosti, a onda kosti mesom zaodjenuli...“

      Nakon toga Allah dž.š. kaže:

      “...i poslije ga kao novo biæe oživljujemo...“

      Sve faze razvoja embriona, prije ove zadnje, kod svih životinja potpuno su iste kao i kod èovjeka, osim u zadnjoj fazi, kad se formiraju vidljive karakteristike ljudskog biæa, glava, ruke, noge...

      „... i poslije ga kao NOVO biæe oživljujemo...“

      I na kraju kaže:

      „...pa neka je uzvišen Allah, Najljepši Stvoritelj!“

      Zamisli te Kur`an nam daje detaljna objašnjena razvojnih faza embriona.

      Doæi æe vam neko i reæi :

      „Ništa novo !

        To je možda neki Arap otvorio stomak trudne žene,vidio šta tamo ima i to zapisao u Kur`anu“.

        Takav èovjek ne shvata da sve ove faze o kojima Kur`an govori – ne mogu biti posmatrane golim ljudskim okom.Za to vam treba veoma veliki mikroskop
      .

      nije istina...ako seciras fetus velicine desetak cm mozes sve ovo vidjeti...

        Kada je prof. Džonson bio zamoljen da prokomentariše ove kur`anske rijeèi , a bio je naèelnik odsijeka za anatomiju u institutu bolnici „Tomas Džeferson“ u Filedalfiji, rekao je :

        “Pa , moguæe je da je Muhammed imao mikroskop i da je gledao te stvari...“

        Podsjetili su ga da mikroskop nije postojao prije 1400 god.Onda se prof Džonson glasno nasmijao i rekao :

        „Da, znam to! Vido sam prvi mikroskop koji je napravljen, jedva da uveæava 10 puta a uz to i slika je mutna“!

        Zatim je rekao :„ ove rijeèi MORAJU BITI Božija Objava“!

        Potom je bio zamoljen da prokomentariše rijeèi iz sure Hadždž 22, ajet
      5:

      normalno sada se nadje CUVENI Dr Jonsson (mogao se zvati i John Smit) sa zvucnom titulom da ovo sve podrzi...i svakom naivnom i jadnom CAFIRU se odma oci razgorce i sirom otvore , pa on sam sebe zapita "kako sam to dosada mogao biti slijep kod ociju???" te namah ode u prvu najblizu dzamiju i dinu se preda...

      „O ljudi, kako možete sumnjati u oživljenje, - pa, Mi vas stvaramo od zemlje, zatim od kapi sjemena, potom od ugruška, zatim od grude mesa OBLIKOVANOG I NEOBLIKOVANOG...“

        Ako bi ste napravili razrez u toku ove faze razvoja, i analizirali embrion, vidjeli bi ste da u ovoj fazi neki organi su formirani, a neki nisu .


      OPET SLOBODNO TUMACENJE RECENOG...


      Zatim je prof. Maršel Džonson rekao – Ako kažem samo: „formirano“,nda opisujem one dijelove koji su potpuno formirani, a ako kažem „nije formirano“ onda opiusujem one dijelove koji nisu formirani, tako da je najbolji moguæi opis onaj u Kur`nu „...OBLIKOVANO I NEOBLIKOVANO...“Jer, neki organi su tada veæ formirani, a drugi nisu.

      Prof. Keatmoore kaže da je danas u embriologiji poznato nekoliko faza razvoja embriona, ali je veoma teško sve to razumjeti, jer su to prosto pobrojane faze: faza1.faza 2. faza3...

      Kur`an zasniva poreðenje naoblicima embriona u razlièitim fazama, što je daleko superiornije i razumljivije od onoga dokle je došla današnja embriologija! Ako bi neki nauènik objašnjavao embriologiju kao što je objašnjeno u Kur`nu, bilo bi mu potpuno lakše da objasni i razumije,za razliku od onoga ,kako to opisuje moderna nauka.

      faza 1. faza 2. faza 3...

      Kur`n kaže u suri Abese 80 ajet 19-20.

      „Od kapi sjemena ga stvora pa mu odredžuje ono što hoæe,“„i put mu uèini lahkim, „

      Ljudi se uglavnom èude kako to beba može da proðe kroz prolaz koji je širok jedva jedva tri èetiri prsta?!

      Beba je kompletna, ima ruke i noge, pa kako je to moguèe?Kur`an kaže da Allah s.w.t.a olakšava put!Mi danas znamo da sve poèinje kada se posteljice otrgne i izgubi kontakt, a unutrašnje kontrakcije guraju bebu kroz kanal... Voda iz vodenjaka koja puca , pomaže bebi da sklizne kroz kanal, dok razni bebini pokreti podstièu njeno kretanje.

      Zbog toga Kur`an kaže da Allah s.w.t.a èini put lahkim.Kur`an vam daje dokaze, opisuje vam razlièite stadijume embriona – KO je to mogao da opiše ove stvari?Kur`an vam postavlja pitanje:

      PA ZAR NEÆETE VJEROVATI ?!

      Zar neæete vjerovati u Èasni Kur`an?!Kur`an kaže u suri Sedžda 32, ajet 9 :

      „...On vam i sluh i vid i pameti daje -, a kako vi malo zahvaljujete“!

      Ista poruka se ponavlja u suri Insan 76, ajet 2

        „...èinimo da on èuje i vidi.“

        U današnje vrijeme došli smo do saznanja da prvo èulo koje se razvije jeste èulo sluha.Kur`an spominje prvo SLUH , pa onda VID.


      HAHAHA...NEVJEROVATNO...pa da nije tragicno bilo bi komicno...pa ovako se svaka rijec svega sto je napisano bilo gdje i u bilo kojoj knjizi moze tumaciti uz pomoc znanja koja danas imamo...DOISTA GOLEMO...

      Do petog mjeseca trudnoæe èulo sluha je kompletirano, a bebine oèi su kompletne tek u sedmom mjesecu!

      Zamislite !

      Kur`an nas poduèava redosljedu, prvo dolazi sluh pa onda vid.


      dr.Zakir Naik


    fantastican uradak DR Zakira Naika...fantisticno tumacenje rijeci koje nikakve veze nemaju sa onim sto on tvrdi...bar za mene...a da ne bi bilo zabune i ja sam dr. i poznajem faze razvoja embriona do najsitnijih detalja...i mogu reci da ovo sto je ovde ponudjeno nije ni hiljaditi dio onoga sto nauka poznaje o razvoju embriona i na nivou ja maloga djokice...po meni je ovo cista manipulacija...
    pozdrav od garince...




10.gif 10.gif 10.gif

09-02-2011 17:45 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    Ne biste vjerovali, vi koji živite izvan BiH, koliko trenutno u Bosni i Hercegovini ima
      Jehovinih svjedoka
    , na svakom koraku i u svakom gradu. I što je vrlo zanimljivo, svakih dvadesetak dana štampaju neke brošure i dijele od vrata do vrata, sve kvalitetno, u boji na kvalitetnom papiru, okle lova, valja to sve isfinancirati?





Bog im dao pare i izbor 13.gif ~ 13.gif 13.gif 13.gif

09-02-2011 18:24 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Jehova vrhovni bog Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jehovini svjedoci su posebna prica. Ja imam komsiju , on je jedan od njih. Interesovalo me ko su i sta rade. Bio sam cak i u njihovom "hramu"..
Nemaju nikakvo obiljezje pa ni krst-kriz. Vjeruju u Isusa ali je Jehova glavni bog a to pise i u bibliji.
Svaka drzava ima svoju "centralu" a glavna je u Americi i sve brosure se stampaju na 140 raznih jezika i dijalekata.
Oni ne uzimaju pare sto idu od kuce do kuce ,dijele brosure, hoce da razgovaraju o Jehovi (Jehvi) i o bibliji. Pozivaju sve koji hoce da dodju kod njih kuci da bi o tome razgovarali.
Sto je najzanimljivije, veoma su dobri, pobozni, prijatni, radni, smireni i uporni. Bar ovi sto sam upoznao.
Ako treba posjetiti neki drugi grad, pozvaju se Jehovini svjedoci u tom gradu i pruzaju prenociste i hranu "svom bratu ili sestri" , naravno besplatno. To vazi isto kada oni dodju u njihov grad na uzvratnu posjetu. Nema abortusa niti transfuzije krvi. To je zabranjeno.
Skupljaju priloge, grade i popravljaju svak u svojoj struci tako da, ovo sto sam vidio, mogu reci da su me prijatno iznenadili... Da su bogdo sve vjere takve ne bi bilo problema...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Ricina dana 09-03-2011 u 10:44.

09-02-2011 23:43 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    ima li ko da pomogne tulpeu da nam pojasni sta je mislio da kaze...
EEE moj Garincha. Tulpe je jedna velika enigma . Niko ne zna shta ona ( da , Tulpe je zenskog pola ) misli i razmishlja. Ona nas sve okarakterisa kao dushevne bolesnike. Vi kao doktor bi morali pokushati ( sve u korist nauke ) da dokuchite ko i shta je dotichna. Ne mislim ko i shta na privatnom nivou , samo na nauchnom 01.gif Pozdrav 10.gif

09-03-2011 01:27 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
MoNeRa MoNeRa is a Female
avenija kruzno


Poruka: 116
Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

RE: Jehova vrhovni bog Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Jehovini svjedoci su posebna prica. Ja imam komsiju , on je jedan od njih. Interesovalo me ko su i sta rade. Bio sam cak i u njihovom "hramu"..
    Nemaju nikakvo obiljezje pa ni krst-kriz. Vjeruju u Isusa ali je Jehova glavni bog a to pise i u bibliji.
    Svaka drzava ima svoju "centralu" a glavna je u Americi i sve brosure se stampaju na 140 raznih jezika i dijalekata.
    Oni ne uzimaju pare sto idu od kuce do kuce ,dijele brosure, hoce da razgovaraju o Jehovi (Jehvi) i o bibliji. Pozivaju sve koji hoce da dodju kod njih kuci da bi o tome razgovarali.
    Sto je najzanimljivije, veoma su dobri, pobozni, prijatni, radni, smireni i uporni. Bar ovi sto sam upoznao.
    Ako treba posjetiti neki drugi grad, pozvaju se Jehovini svjedoci u tom gradu i pruzaju prenociste i hranu "svom bratu ili sestri" , naravno besplatno. To vazi isto kada oni dodju u njihov grad na uzvratnu posjetu. Nema abortusa niti transfuzije krvi. To je zabranjeno.
    Skupljaju priloge, grade i popravljaju svak u svojoj struci tako da, ovo sto sam vidio, mogu reci da su me prijatno iznenadili... Da su bogdo sve vjere takve ne bi bilo problema...





    Every Day is a Holiday!!!

09-03-2011 11:04 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

RE: Jehova vrhovni bog Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Jehovini svjedoci su posebna prica. Ja imam komsiju , on je jedan od njih. Interesovalo me ko su i sta rade. Bio sam cak i u njihovom "hramu"..
    Nemaju nikakvo obiljezje pa ni krst-kriz. Vjeruju u Isusa ali je Jehova glavni bog a to pise i u bibliji.
    Svaka drzava ima svoju "centralu" a glavna je u Americi i sve brosure se stampaju na 140 raznih jezika i dijalekata.
    Oni ne uzimaju pare sto idu od kuce do kuce ,dijele brosure, hoce da razgovaraju o Jehovi (Jehvi) i o bibliji. Pozivaju sve koji hoce da dodju kod njih kuci da bi o tome razgovarali.
    Sto je najzanimljivije, veoma su dobri, pobozni, prijatni, radni, smireni i uporni. Bar ovi sto sam upoznao.
    Ako treba posjetiti neki drugi grad, pozvaju se Jehovini svjedoci u tom gradu i pruzaju prenociste i hranu "svom bratu ili sestri" , naravno besplatno. To vazi isto kada oni dodju u njihov grad na uzvratnu posjetu. Nema abortusa niti transfuzije krvi. To je zabranjeno.
    Skupljaju priloge, grade i popravljaju svak u svojoj struci tako da, ovo sto sam vidio, mogu reci da su me prijatno iznenadili... Da su bogdo sve vjer
    e takve ne bi bilo problema...


Ne poznajem ih kao prijatne ljude. Ne znam s kim si to imao iskustva, ali vecina njih su extremno zadrte osobe, s kojim se ne moze pricati uopste, jer sve je po njihovom. Ako pokusas bilo sta, neko drugo objasnjenje osjetices njihovu slijepu agresivnost. Za mene nisu dobri ljudi, i imam par komsija takodje, uzasni su, treba ih mimoilaziti samo. Hvala Bogu sele se u oktobru, pa necu morati vise vidjeti ih.

09-03-2011 12:52 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Provler2:

        citat od garinca:

      ima li ko da pomogne tulpeu da nam pojasni sta je mislio da kaze...
    EEE moj Garincha. Tulpe je jedna velika enigma . Niko ne zna shta ona ( da , Tulpe je zenskog pola ) misli i razmishlja. Ona nas sve okarakterisa kao dushevne bolesnike. Vi kao doktor bi morali pokushati ( sve u korist nauke ) da dokuchite ko i shta je dotichna. Ne mislim ko i shta na privatnom nivou , samo na nauchnom 01.gif Pozdrav 10.gif


Vidi kako ne znas sta mislim. Ja mislim da si ti lud. 33.gif mislim da ima na forumu, a posebno na ovoj temi dosta jako puno poremecenih ljudi. Dali je to lokalni problem, kantonalni, sustinski, generacijski, ne znam. Ali cinjenica je. Vidjeh dosta psihologa u svom zivotu, sto javno, sto privatno koji se bave ozbiljno tim poslom, kojima fali daska, debela, i kojima fali vise dasaka. Sto se tice moje, ako je to tvoj problem, i zelis saznati imam ekscelentan psihijatrijski atest, ili uvjerenje. Kako se to kaze na nasem nemam pojma. Takodje je psihologu falila daska, ali je bar mogla reci istinu. 90% od toga u svakom slucaju. Ja vec znam da sam najnormalnija osoba koja postoji na ovom svijetu, i ne treba mi to niko potvrdjivati.. Ali za svaki slucaj, nek i to ima. 01.gif A sta provleru imas ti za doprinijeti, osim u a la tozzinho stilu, prozivati clanove i padati po njihovim nekim tekstovima, i u svrhu da se sakriju sopstveni nedostatci napadati ih bez milosti i osnova, ??? Je li to tvoja ambicija? Nesto u tom stilu, ili drugacije??? 02.gif 02.gif

09-03-2011 13:23 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tulpe cesarica 10.gif
Nije važno šta je,muško žensko,...odmah ženiti 33.gif

09-03-2011 13:46 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tulpe:

        citat od Provler2:

          citat od garinca:

        ima li ko da pomogne tulpeu da nam pojasni sta je mislio da kaze...
      EEE moj Garincha. Tulpe je jedna velika enigma . Niko ne zna shta ona ( da , Tulpe je zenskog pola ) misli i razmishlja. Ona nas sve okarakterisa kao dushevne bolesnike. Vi kao doktor bi morali pokushati ( sve u korist nauke ) da dokuchite ko i shta je dotichna. Ne mislim ko i shta na privatnom nivou , samo na nauchnom 01.gif Pozdrav 10.gif


    Vidi kako ne znas sta mislim. Ja mislim da si ti lud. 33.gif mislim da ima na forumu, a posebno na ovoj temi dosta jako puno poremecenih ljudi. Dali je to lokalni problem, kantonalni, sustinski, generacijski, ne znam. Ali cinjenica je. Vidjeh dosta psihologa u svom zivotu, sto javno, sto privatno koji se bave ozbiljno tim poslom, kojima fali daska, debela, i kojima fali vise dasaka. Sto se tice moje, ako je to tvoj problem, i zelis saznati imam ekscelentan psihijatrijski atest, ili uvjerenje. Kako se to kaze na nasem nemam pojma. Takodje je psihologu falila daska, ali je bar mogla reci istinu. 90% od toga u svakom slucaju.
      Ja vec znam da sam najnormalnija osoba koja postoji na ovom svijetu, i ne treba mi to niko potvrdjivati.
    . Ali za svaki slucaj, nek i to ima. 01.gif A sta provleru imas ti za doprinijeti, osim u a la tozzinho stilu, prozivati clanove i padati po njihovim nekim tekstovima, i u svrhu da se sakriju sopstveni nedostatci napadati ih bez milosti i osnova, ??? Je li to tvoja ambicija? Nesto u tom stilu, ili drugacije??? 02.gif 02.gif


ja se isto slazem s tobom tulpe.
ja mislim da si ti jedina normalna a da je citav svijet poludio, skupa s nama ovde 33.gif

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    09-03-2011 14:01 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ne ne... Samo pojedinci morpheus. Svi ostali su u redu... Ti znas, imas iskustva dovoljno, razlike su ti poznate 01.gif 33.gif

    09-03-2011 15:36 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tulpe 10.gif

    09-03-2011 15:37 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Glup,lud...no problem. Ima u Arvatskoj kupiti mozga 1 EURO po kilogramu. Biti pozoran da se ne kupuje kod onih sa šiljatom glavom. To je,opet po istom izvoru (HR Sabor) srpski mozak. Moguæe je da se neprestano osjeæate ugroženim. Ne preporuèa se niti kupovina mozga u Liki,Dalmaciji i Hercegovini. Ti mozgovi imaju razvijenu desnu stranu a lijeva im je odumrla. Obrnuto vrijedi ako kupujete jagnjetinu......Najbolji je ženski mozak. Rahatluk pravi. A i biti bez mozga nije zlo. No brain no tumor.

    09-03-2011 15:56 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Abra ti si vuk u janjecem krznu. 02.gif 33.gif

    09-03-2011 16:56 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    gdje se to dobija atest da si normalan? 14.gif

    mislim, nesto mi nije u redu s kolima, idu ko LUDA i kad ih prebacim na plin.

    pa bih da uzmem atest da vidim je l mi sve u redu s kolima, i ako je sve normalno, sto onda idu ko luda? 33.gif

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      09-03-2011 16:59 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ontopic:
      danas je u budimpesti umro madjarski nacista sandor kepiro u svojoj DEVEDESET OSMOJ GODINI.

      kakav ga je to Bog nagradio takvom dugovjecnoscu a vala i krepkoscu???

      ako se za konflikte i ratove moze reci da su nasa slobodna volja i da nije Bog zasluzan za to, sta je onda ovo???

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        09-03-2011 17:03 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        Stranica (122): « prva ... « prethodna 78 79 80 [81] 82 83 84 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com