Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 82 83 84 [85] 86 87 88 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ok garica, naravno da ti vjerujem za podatke o medicini. absolutno.

    ali ipak nisi odgovorio - kako je nepismeni muhamed mogao znati ista o tome prije 1400 godina?






Ko ti rece da je bio nepismen

09-09-2011 21:21 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    grijesis provler, ja citam vrlo raznovrstu literaturu, nauku pogotovo.
    to sto se ne slazemo ti i ja ne znaci da prikupljam infoirmacije samo iz jednog izvora.
    ja citam sve ono sto ti citas, plus jos citam kuran. pa ko ima vise informacija od nas dvojice, sta mislis?

    de mi odgvori ti na pitanje - da vidis hum i forticu kako se podignu i lebde iznad mostara, plesu, igraju se, ljube se, maze se, stranci slikaju, ljudi gledaju u nejverici .... i nakon pola sata vrate se gdje su i bili.

    stvarno zamisli tu situaciju, uzivi se ...
    .... da li bi ti pomislio da je bozje djelo u pitanju ili bi nesto drugo pomislio?

    garinca haj tita ti i ti mi odgovori na ovo pitanje.






Kad se to desi javno cu ti se izvinuti ovdje na forumu i dat cu ti svu imovinu koju posjedujem u tom trenutku.Asto se tice citanja knjiga i tvog odgovora Prowleru Citaj malo vise o nauci a ne kuran iz dana u dan.Sto vi ljudi citate Kuran citav zivot pa jednom ste ga procitali .Jesi li citao i jednu drugu knjigu 100 puta kako vam ne dosadi

09-09-2011 21:30 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    eto vidis. to ti ja govorim.

    vjernici ce vjerovati, ateisti nece da se ne znam sta dogodi. nema tog dokaza koji bi uvjerio ni jedne ni druge ....




Ateisti vjeruju u cinjenice potkrijepljene dokazima Teorija bez dokaza je samo teorija.Vas problem je sto ne mozete svoju teoriju o toboznjem supernaturalnom bogu ptkrijepiti ama bas ni jednim dokazom..Mojne mi sura opet kao one su nekakvi dokazi

09-09-2011 21:33 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ok garica, naravno da ti vjerujem za podatke o medicini. absolutno.

    ali ipak nisi odgovorio - kako je nepismeni muhamed mogao znati ista o tome prije 1400 godina?




Pa nije Muhamed napisao kuran Njga je napisalo par pametnih Arapa kao protu balans Starom testamentu Biblije.Odatle potice nevjerovatna slicnost izmedu dvije knjige.Kuran je napisan 400-500 godina poslije pa u njemu ima malo vise stvari koje govore o nauci itd.
Muhamed je covjek koji je od te knjige najvise profitirao.Pametan nego sta .1400 godina poslije ljudi mu se jos klanjaju i kolju se oko svojatanja istog.

09-09-2011 21:39 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Razmislite malo vjernici.Bog poslao sina i mucio ga da bi nam oprostio grijehe.Krschanstvo usvojeno kao legalna religija Rimskog carstva.Onda bog rece ups zajebao sam se sad cu im ja poslati pravu knjigu da se dobro pokolju jer sa knjigom cu im dati i izbor da odlucuju sami o svojim postupcima i od tada nikad vise ni jedne knjige nego samo krvoprolica i stradanja uglavnom oko toga koja je knjiga prava bozija rijec Pa sto nam ne posalje cetvru da nam sve objasni i da nas spasi od nas samih i nase gluposti. 21.gif 21.gif 21.gif

09-09-2011 21:56 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Arapi su na grenadu dosli tek nakon 300-400 g. poslije kur'ana. A to za Grke je takodje nonsense.. nije bilo grckih ucenja u to doba, ti se pravis pametniji od same prirode garince, i mescini samo negiras.. mogu i ja stati i negirati, ali samo dokazi govore.

09-09-2011 22:28 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dzemo:

    Ko ti rece da je bio nepismen


istoricari. ja mislio ti vjerujes u nauku istoriju i slicno .....

inace dzemo, tvoji argumenti su tipa malog djokice.

da imalo pratis stvari znao bi da ja vrlo pomno pratim nauku. vjerovatno sam vise zaboravio o nauci nego sto ti znas o istoj.

i btw - nisi ti cito svete knjige, iako tvrdis da jesi. tvoje znanje o religiji je zasnovano na ono malo sto upratis iz filmova, razgovora itd ....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-09-2011 22:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    sve blago starogrcke nauke su preuzeli arapi...razvijali su znanja stecena od starih grka najvise u "arapskoj spaniji"- kordoba , granada...

      citat od tulpe:

    Arapi su na grenadu dosli tek nakon 300-400 g. poslije kur'ana. A to za Grke je takodje nonsense.. nije bilo grckih ucenja u to doba, ti se pravis pametniji od same prirode garince, i mescini samo negiras.. mogu i ja stati i negirati, ali samo dokazi govore.


sve je to tacno pa ne vidim razlog za polemiku ovde. arapi su u grenadu stigli nakon propasti vandala i vizigota i osnovali svoj kalifat andaluz. i to je bilo nekih par stotina godina posle Kur'ana.

s druge strane , STAROgrcka ucenja i aleksandrijska biblioteka je izvrsila ogroman uticaj na saracenska ucenja u tom periodu i to ne moze niko negirati. ne prica se o grckim nego o starogrckim ucenjima tj ucenjima tzv. anticke grcke...

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    09-09-2011 22:40 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

          citat od dzemo:

        Ko ti rece da je bio nepismen


      istoricari. ja mislio ti vjerujes u nauku istoriju i slicno .....

      inace dzemo, tvoji argumenti su tipa malog djokice.

      da imalo pratis stvari znao bi da ja vrlo pomno pratim nauku. vjerovatno sam vise zaboravio o nauci nego sto ti znas o istoj.

      i btw - nisi ti cito svete knjige, iako tvrdis da jesi. tvoje znanje o religiji je zasnovano na ono malo sto upratis iz filmova, razgovora itd ....



    I mali Djokica zna da se slana i slatka voda mijesaju gdje god se dodiruju,Da nije u redu kamenovati svoje dijete ako ti slaze,Da bog nije stavio fosile u zemlju da bi nas zavaravao,Da bog ne odgovara molitve Probo Dzoko i ne ide pa skonto, itditditd

    09-09-2011 22:57 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Po mojim istrazivanjima njih nije bilo, @morpho .... ali ti dokazi. Gdje su bili ti saraceni.. i koga su to ucili? U mekki osim musrika nikog nije bilo, a bilo je u medini nekoliko krscana i bilo je zidova. Ovako kako sam rekla.. a ostalo su bili plemena arapa, i oni su drzali grad.. medjutim kad je dosao muhammed oni su mu ga predali.. dalje je istorija! 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tulpe dana 09-09-2011 u 23:00.

    09-09-2011 22:59 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dzemo:

      Razmislite malo vjernici.Bog poslao sina i mucio ga da bi nam oprostio grijehe.Krschanstvo usvojeno kao legalna religija Rimskog carstva.Onda bog rece ups zajebao sam se sad cu im ja poslati pravu knjigu da se dobro pokolju jer sa knjigom cu im dati i izbor da odlucuju sami o svojim postupcima i od tada nikad vise ni jedne knjige nego samo krvoprolica i stradanja uglavnom oko toga koja je knjiga prava bozija rijec Pa sto nam ne posalje cetvru da nam sve objasni i da nas spasi od nas samih i nase gluposti. 21.gif 21.gif 21.gif




    Ups skontao sam odgovor Libo njega racku poslo nam je dvije i dao nam izbor 13.gif 13.gif

    09-09-2011 23:01 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pitanje za Tanu Da li ti vjerujes u preostale dvije knjige i dali vjerujes da je isus bozji sin
    i da ga je rodila njuferica

    09-09-2011 23:05 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    21.gif

    09-09-2011 23:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tulpe:

      Po mojim istrazivanjima njih nije bilo, @morpho .... ali ti dokazi. Gdje su bili ti saraceni.. i koga su to ucili? U mekki osim musrika nikog nije bilo, a bilo je u medini nekoliko krscana i bilo je zidova. Ovako kako sam rekla.. a ostalo su bili plemena arapa, i oni su drzali grad.. medjutim kad je dosao muhammed oni su mu ga predali.. dalje je istorija! 33.gif


    nije bilo cega? saracena?

    saraceni je drugo ime za arape, tako su ih spanci zvali. i dosli su u granadu ranije a u malagu oko osmog vijeka. druga stvar - srednji istok je bio na raskrsnici mnogih civilizacija, stoga nije uopste nemoguce da su znanja iz aleksandrijske biblioteke dosla do arapa. nemam sta da dokazujem, eto istoricara koji su to dokazivali.

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      09-09-2011 23:17 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Saraceni nije uobicajeno ime za Arape, a to je ime samo za jednu njihovu grupu.. taj naziv se koristi u krscanskim ucenjima, a nikako nije uobicajen naziv. To je crkveni naziv za taj broj ljudi, fakticki! 33.gif

      09-09-2011 23:42 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nego odgovori na pitanje, gdje su bili, i koga su to ucili u to vrijeme? 33.gif

      09-09-2011 23:43 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tako su ih spanci zvali u njihovim pohodima na spaniju.

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        09-09-2011 23:43 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        Morpheus
        tozzinjo



        Poruka: 1137

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tulpe:

          Nego odgovori na pitanje, gdje su bili, i koga su to ucili u to vrijeme? 33.gif


        ucili neuki hriscanski narod, jer je arapska civilizacija bila na kulturoloskom i naucnom nivou mnogo ispred hriscanske evrope to vrijeme.
        a kako rekoh to ucenje se prenosilo jos od aleksandrijske biblioteke, gdje su se skupljale mudrosti i knjige vremeno,..

        ___________________________________________________________________



          ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

            nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

          09-09-2011 23:48 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
          tulpe tulpe is a Female
          wicked


          Poruka: 3040

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Da li iko ovdje prica o Alhambri, ja ne mislim.. ti si malo poremetio sve to. Bilo je spanaca u Arabiji, ali arapa u spaniji nije bilo do sredine 8. vjeka. Oni su ih tako nazvali tek nakon njihovog dolaska, i to samo u crkvama. Cini mi se da su ih drugi zvali pogrdnim imenima, kao crni ili tako sl.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tulpe dana 09-09-2011 u 23:55.

          09-09-2011 23:53 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
          tulpe tulpe is a Female
          wicked


          Poruka: 3040

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Tako su ih nazivali, Kraljica Izabella, nakon vjencanja odmah njen muz.. dok su ih tjerali palili su sve, i nazivali ih tako, prljavima, i sta jos sve ne. I zidove, i njima su dali izbor da predju u krscansku vjeru. Oni to vecinom nisu htjeli, pa su bili ubijani, i protjerani.

          09-10-2011 00:13 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
          Stranica (122): « prva ... « prethodna 82 83 84 [85] 86 87 88 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com