Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Brak izmedju istih polova*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Da li ste za sklapanje braka izmedju pripadnika istog pola?
Ne protivim se 32 52.46%
Protivim se 28 45.90%
Nemam misljenje o pitanju 1 1.64%
Total: 61 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
M^M
SexNepoznat



Poruka: 443
Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

    Drustvo je nametnulo takve norme da je lakse ljudima koji su u braku, nego onima koji nisu (heteroskulnom ili homoseksualnom). Ovdje takse zaklase ako se je samac il' samo u vezi, i cak i ako se prihvata u neku ruku, to sto zivite zajedno, nije ni blizu isto. S druge strane, ako ja imam zelju da se vjencam s nekim jer ga volim, zasto tu zelju i pravo ne bi mogao imati i neko ko je seksualno orjentisan za isti sex kao on/a?
    Homoseksualnost se spominje u Grckoj mitologiji, u Egipatskim carstvima......i tad je bila prihvacena kao nesto normalno, a sad, eto, na zalost, kod mnogih, jos uvijek nije 23.gif


Prvi dio teksta - slazem se. To za takse i to. Ako vec zivis i djelis novcanik s nekom koga volis imas pravo (ili trebao da imas) na nasljedstvo, na oporuku, na popust na taksama. Sto da ne?

Ako nekoga volis i on/a voli tebe imas pravo da se vjencas. Sto da ne? Sve to je logicno. Sve to pravi nekog (kakvog/takvog) smisla... naravno pricamo o brakovima u mjesnoj zajednici, ne vjerskim.

Treci dio teksta - homoseksualnost se spominje u grckoj mitologiji i u starom egiptu. Sta te dvije civilizacije imaju zajednicko? Srusile su se iznutra. Ne sa izvana, nego iznutra. Zaboravila si dodat i stari Rimljani. I oni su imali rasprostranjenu homoseksualnost medju gospodom posebno, i sta bi s njima? Dok su imali normalne familije vladali su svijetom, kad su poceli se odmicat od recepta koji im je donio uspjeh - nestali su. 01.gif

Evolucija je cudo stvar boni. Ovakve price iz istorije mozete smatrat evolucijom socijalnog drustva. Rodi se drustvo, mutira i mjenja se, ako je mutacija pogresna - umre, ako je uspjesna onda postaje bolje od ostalih i vlada. Sva tri primjera su bili primjeri pocetne uspjesne mutacije, koja je negdje u sred svega toga imala jos par mutacija od kojih je jedna ili vise njih vodila kraju te civilizacije...

Nemogu sa sigurnoscu dokazat da je homoseksualni uticaj na heteroseksualnu familiju bio taj razlog (priznajem da nemogu) ali mogu eto dat primjer da je jedan od mogucih razloga kolapsa tih civilizacija.

Dobar primjer Tigrice. 10.gif Hvala. 11.gif

___________________________________________________________________
"...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
Senad Hadzifejzovic

05-23-2005 02:27 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
M^M
SexNepoznat



Poruka: 443
Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mo_NavijaC:

    mrzim pedere


Prijatelju, voli sve ljude.

Nismo ni mi svi dobri, nit su oni svi losi.

100% ti to tvrdim. Pitanje je samo da li su pojedine promjene u drustvu, dobre za buducnost tog drustva. Jedna je stvar postovati ljude a druga je stvar pretjerati ko sto neki ovdje pretjeruju i idu iz krajnosti u krajnost. Juce su ih mrzili a danas bi im dali neke stvari koje bi toliko izmjenile drustvo u kojem zivimo da bi svi osjetili snagu te promjene.

Ali homoseksualci ko ljudi - sigurno nisu zli ni napasni ni opasni. Eto vjeruj meni ako neces njima...

PS... bolji bit peder nego Ultras.. tu se valjda slazemo. 19.gif 10.gif

___________________________________________________________________
"...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
Senad Hadzifejzovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 05-23-2005 u 02:34.

05-23-2005 02:29 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od M^M:

        citat od Mo_NavijaC:

      mrzim pedere



    PS... bolji bit peder nego Ultras.. tu se valjda slazemo. 19.gif 10.gif


13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

liska godine 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

kralju oèe, šahu smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif

___________________________________________________________________

    05-23-2005 03:08 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    TigricaX TigricaX is a Female
    zvrk hanuma




    Poruka: 6105
    Location: Nesvrstana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    MM, da ne citiram, posto ti je podugacak post 02.gif , evo 'vako....

    Valjda se ljudi bave tom istorijom, pronalascima, otkricima....pa pisu knjige, i mi ih citamo, i Tita mi, evo, ja jos ni u jednoj ne procitah da je homoseksualnost razlog nestanka te civilizacije. Mozda sam pogresne knjige citala, pa ako ti nije mrsko, preporuci mi koju 01.gif Da nisu i Inke, Maya's people, preko noci postali svi homoseksualci, pa nestali i oni i grad im, k'o da ih zemlja nikad vidjela nije 14.gif

    Zivot je pravo kratak, i mislim da svi imamo pravo da okusamo i pokusamo da budemo sretni i voljeni, i zaista, sta koga briga koga mi volimo i ko nas voli!?
    Meni je merak s tobom, i jos nekolicinom, raspravljati na ovoj temi, al' sto ne volim je osudjivanje od strane pojedinaca.

    Haj' ziv bio, smori me bola....Ne pamtim da sam duze poruke pisala u ovako vrijeme odavno, ako ikada 13.gif

    ___________________________________________________________________
    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TigricaX dana 05-23-2005 u 04:21.

    05-23-2005 04:20 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
    MadMax
    SexNepoznat



    Poruka: 481
    Location: Sin City

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo vas ccitam i par likova je se izjasnilo "protiv",a vecina na neki naccin odobrava..
    Interesuje me koji su ovo "anketashi" 02.gif

    Naravno da sam za zajednicu izmedju pripadnika istog spola.
    Svako od nas,prvim uzetim dahom,dobio pravo na zzivot.E sad,losha stvar od toga je sredina gdje se zzivi i predrasude koje okruzuju.
    Mozzemo mi praviti razna poredjenja,homosexualci ce vam navesti masu primjera,negativnih,da u heterobrakovima/zajednicama ima problema.Hetero parovi isto tako za homosexualce etc...Hocu reci da ne treba ici u krajnost.
    Vjerujem da bih se "shokirao" kad bih vidio,iz neposredne blizine da se dvojica mushkaraca francuski poljube 02.gif Drugi put da to vidim,vec bi mi bilo svejedno.
    Nishta drugo neg stvar navike.

    U nekim svojim godinama,sam bio ubijedjen da "nastrane" djevojke mogu okrenuti ponovo,jer sam kontao,da su one silom prilika bile sa pogreshnim mushkarcima i da bih moja malenkost bila dovoljna za preobrazbu 02.gif


    Inacce za usvajanje dijeteta,bar u civilizovanim zemljama,treba masa stvari kako za jedne tako i za "druge",i nije bash lako proci sve procedure.
    To automatski povlacci insinuacije i dovodjenje homosekualaca-narkomana.

    ___________________________________________________________________

      05-23-2005 04:30 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
      rodjena




      Poruka: 1055

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Samo da se kratko obratim tebi BiH u vezi braka i reprodukcije i svega svetoga sto izgleda ulazi u taj pojam kod tebe. Brak je izmisljena institucija a zasto je izmisljena e to mozemo sad disktuovati danima. Prije nastanka religije i pravne drzave, ljudi se nisu vjencavali nego zivjeli u zajednicama koje su tom trenutku davale najvise koristi. I kad je krenulo moralizovanje braka kao institucije, i tada je korist bila odlucujuca (plemici sa plemicima da se nebi zemlja izgubila itd) Hocu ti reci da brak kao institucija nije nastao da bi se pravila djeca. Definitivno nije. A sta je od toga sa godinama i silnim moralisanjem postalo, to je vec druga prica.

      ___________________________________________________________________
      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

      05-23-2005 15:59 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne smeta mi nek rade sta hoce ! 10.gif

      Samo mi smeta kad ovde naprimjer vidim Coek sa deset godina braka ostavi svoju zenu i djecu i ode derugom Coeku, pa to je za mene fuj majke mi ! Bruka ili kad mi kazu uzelo ga dosta vremena da vidi ko je? 21.gif Ovo ne kontam 14.gif dobro je Sujo rekao to je obicna Pedercina !! 13.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          05-23-2005 16:05 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Princ-s-Neretve:

            Ne smeta mi nek rade sta hoce ! 10.gif

            Samo mi smeta kad ovde naprimjer vidim Coek sa deset godina braka ostavi svoju zenu i djecu i ode derugom Coeku, pa to je za mene fuj majke mi ! Bruka ili kad mi kazu uzelo ga dosta vremena da vidi ko je? 21.gif Ovo ne kontam 14.gif dobro je Sujo rekao to je obicna Pedercina !! 13.gif



          13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif a bjeri tamo ti i tvoji primjeri 13.gif 13.gif

          05-23-2005 16:07 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Tekija Tekija is a Female
          seka




          Poruka: 584

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Princ-s-Neretve:

            Ne smeta mi nek rade sta hoce ! 10.gif

            Samo mi smeta kad ovde naprimjer vidim Coek sa deset godina braka ostavi svoju zenu i djecu i ode derugom Coeku, pa to je za mene fuj majke mi ! Bruka ili kad mi kazu uzelo ga dosta vremena da vidi ko je? 21.gif Ovo ne kontam 14.gif dobro je Sujo rekao to je obicna Pedercina !! 13.gif


          smiley24.gifBolan nemoj govoriti fuj nije lijepo,tako kaze teta Lela

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Tekija dana 05-23-2005 u 16:11.

          05-23-2005 16:10 Tekija is offline Homepage of Tekija Pregledaj poruke od Tekija Dodaj Tekija u listu prijatelja
          nidze veze nidze veze is a Female
          miss foruma '05


          Poruka: 4765
          Location: na stolu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif





          prince legendo

          ___________________________________________________________________

            Ljudi su, opcenito,
            nalik na pse koji pocnu lajati
            cim izdaleka zacuju
            lajanje drugih pasa.

          05-23-2005 16:11 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pa majke vam zar nije tako u pm ! Sta odjednom vidio da mu qrac bolje pase ! 21.gif A svasta brte na ovom svjetu !!! 21.gif

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              05-23-2005 16:15 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              First Lady First Lady is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1404
              Location: NY

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              moj princ...

              covjek koji je nedavno radio sa mnom... ima propali brak iza sebe, nedavno se rastavio... i izasao i javno izjavio da je peder...

              kaze, da su ga uvijek ucili kako je to bolest (homosexualnost)
              ozenio se mlad, da bi se osjecao kao dio necega, i da bi roditeljima dokazao da nije bolestan

              zelio je njihovo odobrenje, njihovu ljubav 21.gif

              nije mogao opstati u tom braku, i ako je trajao vec dugo godina

              sada zivi sam, nije se rastavio da bi bio sa nekim muskarcem, ali nije mogao izdrzati vise

              ___________________________________________________________________
              Live, and let LIVE!!!

              05-23-2005 16:29 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
              BiH BiH is a Male
              rodjeni




              Poruka: 953

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Mamba znam ja sve to, ali cinjenica je da je vec hiljadama godina brak opstao u citavom svijetu sto govori samo za sebe. Brak nije obavezan za reprodukciju ali ipak je jedan od najvecih razloga zasto se ljudi odlucuju za to bas zelja za djecom. Zasto onda ti pederi traze djecu na usvajanje. Ne mislim stvarno, mozete li zamisliti dijete koje raste s dva oca npr. Ne znam meni bi bilo zao djeteta.
              Ja ponavljam, nemam nista protiv pedera ali sam protiv istospolnih brakova. Sta mogu kad sam primitivan 26.gif . I skroz mi je bez veze kad neko pokusava prirodnim prikazati nesto sto je neprirodno.

              ___________________________________________________________________
              Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

              05-23-2005 16:31 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
              First Lady First Lady is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1404
              Location: NY

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              pitanje za ove koji su se izjasnili protiv…

              Ako uzmemo najgori moguci slucaj…ovo je samo primjera radi

              Bolesno dijete, koje niko nece da usvoji, koje se vuca od doma do doma, od bolnice do bolnice… kao dobrovoljci da prime i usvoje ovo dijete pojavljuje se homosexualni par i oni su jedini (primjera radi, drugog izlaza nema) koji se nude da pomognu ovom djetetu… da li ste i u ovom slucaju protiv ili za?

              ___________________________________________________________________
              Live, and let LIVE!!!

              05-23-2005 16:43 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
              BiH BiH is a Male
              rodjeni




              Poruka: 953

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Vidi nesto, jos nisam cuo da je neki homoseksualni par trazio takvo dijete na usvajanje, ali bih u tom slucaju odobrio jer od dva zla bolje je uzeti ono manje.
              A sad da je tebe pitam, pitao sam i Sandy. Kad bi neko dijete, tebi drago moralo ici na usvajanje kakav par bi preferirala da ga usvoji.

              ___________________________________________________________________
              Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

              05-23-2005 17:11 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
              Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
              Licnost godine '05




              Poruka: 9968
              Location: Eo me tu sam !!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              malo se udaljismo od teme ali je tako bogami BIH 10.gif

              Isto tako u tom slucaju usvajanja kad djete poraste kako ce njih dvojica reagovat na pitanje djetata sta i kako ja ima dvojcu Tata ili uopste kako se ce to djete odgajati i u kojem smislu ?

              ___________________________________________________________________


                Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                  13.gif

                  05-23-2005 17:15 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                  Zadavalica Zadavalica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 1632
                  Location: s dna kace

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Zadavalica:

                    aman ce ispasti da homoseksualci potichu direktno i samo iz homoseksualnih brakova

                    kao i narkomani od "narkomanskih roditelja"

                    shto bi Mladen Delic rekao"pa ljudi je li to moguceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee"


                  de mi molim te BiH odgovori na ovo pitanje 18.gif

                  ___________________________________________________________________
                  ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

                  05-23-2005 17:18 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
                  BiH BiH is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 953

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  A sta je pitanje?

                  ___________________________________________________________________
                  Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

                  05-23-2005 17:21 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
                  Zadavalica Zadavalica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 1632
                  Location: s dna kace

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  e pa meni crtanje je stvarno i iskreno recheno

                  slabija strana 18.gif

                  ___________________________________________________________________
                  ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

                  05-23-2005 17:23 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
                  BiH BiH is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 953

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Dobra 13.gif 13.gif 13.gif
                  Nisam rekao da ce djeca u takvim brakovima postati homoseksualci. Jednostavno rasti ce u neprirodnoj atmosferi.

                  ___________________________________________________________________
                  Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

                  05-23-2005 17:25 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
                  Stranica (16): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com