Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Klimaks » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ko pita ne skita 35.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

02-23-2007 12:48 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
vuja vuja is a Male
raja




Poruka: 1521
Location: Serbia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

okle narodne izreke? 35.gif jel to imas prirucnk pored sebe ili iz glave 35.gif

cuj pubertet nista strasno..meni mozak provristao 35.gif

___________________________________________________________________
okle slika frajeru? 13.gif

02-23-2007 12:54 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
fenomeno fenomeno is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 342

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eo da i ja nesto prozborim o ovoj temi 18.gif

slucajno znam nesto o tome 19.gif

taj klimaks je zajeban a mnoge zene ne znaju sta ih je snaslo 23.gif

koliko se sjecam a cito sam nedje to je prelazno doba i traje od nekoliko mjeseci

do nekoliko godina a pocinje tako sto menzis postane nepravilan ili skroz nestane 30.gif

utice na kozu zene i dolazi do masnih naslaga na sisama 02.gif

stomaku 30.gif kukovima 15.gif

onda su tu i psihicke promjene(razdrazljivost 21.gif nervoza 21.gif uvrijedljivost 21.gif

gubitak koncetracije 19.gif )

a cesto im se pojavi ponasanje ko u muskinja 04.gif

poput komandnog stava 19.gif autoriteta 29.gif pa i glas im postane dublji 19.gif

uf sta coek napisa 28.gif

masa ne komentarisi 35.gif

___________________________________________________________________
....prde Mahmut ne more se dahnut.....

02-23-2007 13:09 fenomeno is offline Pregledaj poruke od fenomeno Dodaj fenomeno u listu prijatelja
TUTI
Mister foruma 2008

Poruka: 5888

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bola fenomeno 21.gif 21.gif kako ces novom gazdi rec ne komentarisi 21.gif ja to svom ni u snu nebi reko 19.gif 13.gif 13.gif

02-23-2007 13:11 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
fenomeno fenomeno is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 342

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TUTI:

    bola fenomeno 21.gif 21.gif kako ces novom gazdi rec ne komentarisi 21.gif ja to svom ni u snu nebi reko 19.gif 13.gif 13.gif


mogu s ovim kako hocu 19.gif

sve mi je dopusteno 35.gif

nisam zavezan sto je najvaznije 13.gif

a i fino se druzimo 18.gif













ups







tracamo 24.gif 35.gif

___________________________________________________________________
....prde Mahmut ne more se dahnut.....

02-23-2007 13:17 fenomeno is offline Pregledaj poruke od fenomeno Dodaj fenomeno u listu prijatelja
TUTI
Mister foruma 2008

Poruka: 5888

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e dobro onda 13.gif 13.gif 13.gif eto vas tamo 35.gif 35.gif 13.gif

02-23-2007 13:18 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
vuja vuja is a Male
raja




Poruka: 1521
Location: Serbia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eh da im traje samo par meseci..nego godinama...jedini lek je malo estrogena u dupe i nemam nervoze 19.gif

___________________________________________________________________
okle slika frajeru? 13.gif

02-23-2007 13:29 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

joj klimas 08.gif

kada se sjetim,upala ja u pubertet a mama u klimaks 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

vazda bihuzur kuca od nas dvije 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

sto smo mi nezgodne u tom klimaksu 04.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    02-23-2007 13:53 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    vuja vuja is a Male
    raja




    Poruka: 1521
    Location: Serbia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    onda medicina laze..da pitamo neku vracaru iz Donje Sugubine..mozda ona ima odgovor..i naravno lek 13.gif

    ___________________________________________________________________
    okle slika frajeru? 13.gif

    02-23-2007 14:08 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
    Shperka Shperka is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 340

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od TUTI:

      Ma vjeruj mi Carmela zato i pitam ozbiljno....jer cujem neko lakse a Boga mi neko teze to brodi 23.gif meni se cini kod mene u kuci samo sto nije 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif



    smiley24.gif a tite majko draga shto me nasmija 13.gif

    ...a sad na temu
    ...ja se iskreno bojim i klimaksa i menopauze, povrshno sam citala o ovom razdoblju u zivotu ali ono shto sam zapamtila je da klimakteij kod zena zna da traje jako dugo, cak od 15 do 20 godina. Sjecam se jednog perioda kod moje mame, kad je napnila pedesetu godinu sav hormonski sistem joj je bio up and down, cas vruce, cas hladno, neprestano kihanje, promjene raspolozenja dirasticne, te boli ovo boli ono, ma grozno,, stvano ne bi volila prolaziti kroz ove situacije 28.gif

    ...evo jedan jako zanimljiv clanak Informativno Seksoloshkog centra u Beogradu
    Menopauza

    Klimaks je period koji traje od 15 do 20 godina (od oko 45 godine do 60) u kome zensko telo prolazi kroz tranziciju od sposobnosti za reprodukcijudo nesposobnosti za istu, klimaks je posebno oznacen opadanjem funkcija jajnika. Medjutim klimaktericne promene se dogadjaju u mnogim drugim telesnim tkivima i sistemima. Menopauza odnosi se na jedan specifican dogadjaj u ovom procesu - prekid menstruacije. Ovo se u proseku dogadja za vreme dovogodisnjeg perioda koji pocinje oko 47 godine (normalno je da se menopauza dogadja od 35 do 60).
    Bioloski, iako zena stari hipofiza nastavlja normalnu proizvodnju FSH i LH. Medjutim, jajnici stare i postaju manje sposobni da odgovore na hormone hipofize. Tako je glavna bioloska promena za vreme klimaksa starenje jajnika sa propratnim opadanjem proizvodnje njihovih glavnih podukata: jaja i seksualnih hormona estrogena i progesterona. Jajnici dakle postaju manje sposobni da odgovore na FSH i da stvore jaje i osobode ga. Hormonalne promene u menopauzi ukljucuju opadanje nivoa estrogena i progesterona i hormonsku neuravnotezenost.
    Fizicki simptomi menopauze ukljucuju "nalete vrucine", glavobolje, vrtoglavice, drhtavicu, i bolove u zglobovima. Dugorocni efekat opadanja nivoa estrogena je osteoporoza (porozne i krte kosti).
    Nalet vrucine je verovatno najpoznatiji simptom. Opisan je kao iznenadni talas vrucine iz stomaka na gore. Zena moze pocrveneti i preznojiti se, kada nalet prodje moze se osecati jeza i drhtavica. Naleti mogu trajati od nekoliko sekundi do pola sata i mogu se dogadjati nekoliko ili mnogo puta dnevno. Takodje se mogu dogadjati i nocu izazivajuci nesanicu.
    U istrazivanju sprovedenom sa 638 zena od 45 do 50 godine, sprovedenom u Londonu sezdesetih, 30 do 50 procenata zena prijavile su da su imale vrtoglavicu, nestnicu, depresiju, drhtavicu, glavobolju. Oko 50 procenata je imalo nalete vrucine, a polovina tih zena rekle su da su bili veoma neugodni (McKinlay i Jeffreys, 1974).
    Neugodnosti menopauze lece se estrogenskom terapijom obavezno pod nadzorom lekara.

    Seksualnost i menopauza

    Za vreme klimaksa fizicke promene se dogadjaju i u vagini. Nedostatak estrogena izaziva da vagina postaje manje kisela, sto je cini podloznijom infekcijama. Estrogen je takodje odgovoran za odrzanje sluzavosti membrana vaginalnih zidova. Sa opadanjem estrogena javlja se i opadanje vaginalne lubrikacije za vreme uzbudjenja, i vaginalni zidovi postaju manje elasticni. Obe ove stvari mogu penilno-vaginalni odnos uciniti bolnim za zenu. Nekoliko lekova postoji, ukljucujuci estrogensku terapiju i koriscenje vestackih lubrikanata. Na zalost, neke zene ne komuniciraju sa svojim partnerima o ovoj neugodnosti niti odlaze kod lekar, umesto toga pate tiho i stvaraju averziju prema seksu. Seks istrazivac Morokoff (1988) nakon revizije istrazivanja zenske seksualnosti za vreme i nakon menopauze dosao je do sledecih zakljucaka:
    1. Vecina zena nastavlja da ima seksualne odnose i uziva u njima i za vreme i nakon menopauze.
    2. Postoji odredjeno opadanje u seksualnom funkcionisanju, u proseku, za vreme menopauze a narocito nakon poslednjeg perioda.
    3. Estrogen moze biti povezan sa opadanjem seksualnog funkcionisanja, iako nije tacno jasno kako se efekat dogadja.
    4. Testosteron je takodje vazan, i zensko seksualno funkcionisanje takodje moze opasti ako je nivo testosterona smanjen, npr. ako su jajnici uklonjeni.

    Psiholoske promene

    Psiholoski problemi menopauze ukljucuju depresiju, iritabilnost, anksioznost, nervozu, napade placa, nemogucnost koncentracije i osecaj gusenja. Psiholozi B. Neugarten i R. Kraines proucavale su simptome menju zenama u razlicitim starosnim grupama. Pronasle su da su adolescentkinje i zene u menopauzi prijavile najveci broj simptoma. Medju adolescentkinjama je najcesci problem bila je tenzija, dok su medju zenama u menopauzi bili naleti vrucine. Zene u menopauzi pokazale su povecanje u samo pet kateogorija psiholoskih simptoma: glavobolja, iritabilnost, nervoza, osecaj tuge, i osecaj gusenja. Poteskoce u menopauzi jedni tumace biologijom, hormonima, a drugi kulturom i postavljenim ocekivanjima. Iz bioloske perspektive simptomi menopauze pojavljuju se kao poseldica hormonskog stanja, nizeg nivoa estrogena ili hormonske neravnoteze. Sa druge strane, postoji jaka kulturalna predrasuda prema ponasanju u menopauzi. Tako da se svako drugacije ponasanje pripisuje tome. Takodje postoji kulturalni stereotip o "sindromu napustenog gnezda" - deca napustaju dom i uloga majke se zavrsila tako da zene postaju depresivne.


    26.gif neæææuuuuuuuuuuuuuuuuuu

    ___________________________________________________________________

      02-23-2007 14:51 Shperka is offline Pregledaj poruke od Shperka Dodaj Shperka u listu prijatelja
      vuja vuja is a Male
      raja




      Poruka: 1521
      Location: Serbia

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nije shperka..medicina laze...najbolje je kako kaze MIA..idi kod vracare..dace ti neke super cajeve i izbajace ti klimaks...sve za samo 30 eura i flasu rakije

      ___________________________________________________________________
      okle slika frajeru? 13.gif

      02-23-2007 16:22 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
      orion orion is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1113
      Location: mobilna

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sreca moja, necu ja jos baby.gif

      ___________________________________________________________________

        02-23-2007 16:25 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
        Corava Koka Corava Koka is a Female
        proplivala




        Poruka: 41
        Location: kokosinjac

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moja komsinica Sevala evo ima 30 godina u klimaksu , ja nekad joj nesto i opsujem , onda mi moja majka kaze , nemoj sine jos koja godina pa ce je proci , reko majko bona to mi govoris ima 30 godina


        nebi volila biti ko Sevala

        ___________________________________________________________________
        svako jutro jedno jaje , organizmu snagu daje

        02-23-2007 19:50 Corava Koka is offline Pregledaj poruke od Corava Koka Dodaj Corava Koka u listu prijatelja
        Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
        Licnost godine '05




        Poruka: 9968
        Location: Eo me tu sam !!

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        KOKO jes ti josh na marketu 35.gif 04.gif

        ___________________________________________________________________


          Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
            13.gif

            02-23-2007 19:53 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
            Corava Koka Corava Koka is a Female
            proplivala




            Poruka: 41
            Location: kokosinjac

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            evo me na stolici

            ___________________________________________________________________
            svako jutro jedno jaje , organizmu snagu daje

            02-23-2007 19:54 Corava Koka is offline Pregledaj poruke od Corava Koka Dodaj Corava Koka u listu prijatelja
            shpica shpica is a Female
            hrcak




            Poruka: 2339
            Location: visim sa plafona

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            alexandra....samo da napisem odgovor na tvoj orginalni post....

            ja jednostavno ne mogu da zamislim da danas, u 21 vijeku, postoje zene koje sve to rade sto si navela (a znam da ih ima) i da su toliko pod uticajem hormona....kad se u skoro svakoj farmaciji sirom svijeta vjerovatno moze kupiti ono sto vidim ovdje kod nas u farmacijama - terapija zamjene hormona.

            znaci to sto su one takve kako si rekla, sto zugaju i tracaju na neduzan narod, sto izmisljaju i hrane se neistinama, sto zadiru u svadju sa svima s kim dodju u kontakt....mislim da se to sve moze pripisati karakteru te zene, jer tesko bogami da u ovo vrijeme kad postoji medicina za sve, neko moze da kaze "e sad cu ja tebe olajavati, svasta cu ti raditi - a ti meni oprosti - zato jer sam ja u menopauzi".

              mislim da bi svako trebao odgovarati za svoje postupke, pa tako i zene u menopauzi.


            kad smo mogli u pubertetu mozemo i tada. sto se mene tice sekunde se ne bojim tog razdoblja, imala sam vec priliku da vidim kako je imati hot-flashes i mood-swings....nista strasno....sve se to da prezivit bez da se naklatis nekom drugom na ledja i unistavas ostalima zivote.

            ja kazem: podnesi svoju menopauzu graciozno jer zena si 10.gif

            ___________________________________________________________________
            nopityA.gif

            02-23-2007 19:59 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
            hercegovka84 hercegovka84 is a Female
            raja




            Poruka: 1874
            Location: planet earth

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od fenomeno:

              eo da i ja nesto prozborim o ovoj temi 18.gif

              slucajno znam nesto o tome 19.gif

              taj klimaks je zajeban a mnoge zene ne znaju sta ih je snaslo 23.gif

              koliko se sjecam a cito sam nedje to je prelazno doba i traje od nekoliko mjeseci

              do nekoliko godina a pocinje tako sto menzis postane nepravilan ili skroz nestane 30.gif

              utice na kozu zene i dolazi do masnih naslaga na sisama 02.gif

              stomaku 30.gif kukovima 15.gif

              onda su tu i psihicke promjene(razdrazljivost 21.gif nervoza 21.gif uvrijedljivost 21.gif

              gubitak koncetracije 19.gif )

              a cesto im se pojavi ponasanje ko u muskinja 04.gif

              poput komandnog stava 19.gif autoriteta 29.gif pa i glas im postane dublji 19.gif

              uf sta coek napisa 28.gif

              masa ne komentarisi 35.gif


            fenomeno odakle si ovo prepiso? 35.gif










































            ...hvala na info 10.gif

            ___________________________________________________________________

              girl.gif

              02-23-2007 20:01 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
              Aleksandra Aleksandra is a Female
              moforaja




              Poruka: 10252
              Location: Mostar
              pokretac teme Thread Started by Aleksandra

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od shpica:

                alexandra....samo da napisem odgovor na tvoj orginalni post....

                ja jednostavno ne mogu da zamislim da danas, u 21 vijeku, postoje zene koje sve to rade sto si navela (a znam da ih ima) i da su toliko pod uticajem hormona....kad se u skoro svakoj farmaciji sirom svijeta vjerovatno moze kupiti ono sto vidim ovdje kod nas u farmacijama - terapija zamjene hormona.

                znaci to sto su one takve kako si rekla, sto zugaju i tracaju na neduzan narod, sto izmisljaju i hrane se neistinama, sto zadiru u svadju sa svima s kim dodju u kontakt....mislim da se to sve moze pripisati karakteru te zene, jer tesko bogami da u ovo vrijeme kad postoji medicina za sve, neko moze da kaze "e sad cu ja tebe olajavati, svasta cu ti raditi - a ti meni oprosti - zato jer sam ja u menopauzi".
                  mislim da bi svako trebao odgovarati za svoje postupke, pa tako i zene u menopauzi.


                kad smo mogli u pubertetu mozemo i tada. sto se mene tice sekunde se ne bojim tog razdoblja, imala sam vec priliku da vidim kako je imati hot-flashes i mood-swings....nista strasno....sve se to da prezivit bez da se naklatis nekom drugom na ledja i unistavas ostalima zivote.

                ja kazem: podnesi svoju menopauzu graciozno jer zena si 10.gif


              hvala shpica na icrspnom odgovoru 33.gif


              upravo si odgovorila na pitanje koje se i meni vrtilo po glavi, pa stoga i tema

              licno mislim da je to stvar karaktera. ima teskih klimaksa, ali obrazac ponasanja koji sam navela u prvom postu ,mislim da definitivno nema veze sa klimaksom.

              ___________________________________________________________________






                      02-24-2007 00:00 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                      shpica shpica is a Female
                      hrcak




                      Poruka: 2339
                      Location: visim sa plafona

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Aleksandra:

                            citat od shpica:

                          alexandra....samo da napisem odgovor na tvoj orginalni post....

                          ja jednostavno ne mogu da zamislim da danas, u 21 vijeku, postoje zene koje sve to rade sto si navela (a znam da ih ima) i da su toliko pod uticajem hormona....kad se u skoro svakoj farmaciji sirom svijeta vjerovatno moze kupiti ono sto vidim ovdje kod nas u farmacijama - terapija zamjene hormona.

                          znaci to sto su one takve kako si rekla, sto zugaju i tracaju na neduzan narod, sto izmisljaju i hrane se neistinama, sto zadiru u svadju sa svima s kim dodju u kontakt....mislim da se to sve moze pripisati karakteru te zene, jer tesko bogami da u ovo vrijeme kad postoji medicina za sve, neko moze da kaze "e sad cu ja tebe olajavati, svasta cu ti raditi - a ti meni oprosti - zato jer sam ja u menopauzi".
                            mislim da bi svako trebao odgovarati za svoje postupke, pa tako i zene u menopauzi.


                          kad smo mogli u pubertetu mozemo i tada. sto se mene tice sekunde se ne bojim tog razdoblja, imala sam vec priliku da vidim kako je imati hot-flashes i mood-swings....nista strasno....sve se to da prezivit bez da se naklatis nekom drugom na ledja i unistavas ostalima zivote.

                          ja kazem: podnesi svoju menopauzu graciozno jer zena si 10.gif


                        hvala shpica na icrspnom odgovoru 33.gif


                        upravo si odgovorila na pitanje koje se i meni vrtilo po glavi, pa stoga i tema

                        licno mislim da je to stvar karaktera. ima teskih klimaksa, ali obrazac ponasanja koji sam navela u prvom postu ,mislim da definitivno nema veze sa klimaksom.


                      desi se da se takve osobe pocesto izvlace na njihove hormone, njihovu menopauzu, afekt, momenat revolta ili nesto stoto...samo da se predje preko necega sto su uradile ili rekle....a u stvari su to rekle i uradile iz ciste zlobe. fuj! 21.gif

                      ___________________________________________________________________
                      nopityA.gif

                      02-24-2007 01:18 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
                      Aleksandra Aleksandra is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 10252
                      Location: Mostar
                      pokretac teme Thread Started by Aleksandra

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      u zivotu nailazimo na razne primjere ljudi, navika, ponasanja...

                      neki slucajevi su u kategoriji extremnog

                      nekako, posebno s godinama 05.gif trudim se da nadjem neko logicno objasnjenje za situacije koje su oko mene.

                      drago mi je ( valjace mi jos nekad:)) da znam da klimaks ne moze i nije opravdanje za los karakter.

                      ___________________________________________________________________






                              02-24-2007 01:34 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                              Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                              Postavi novu temu Odgovori
                              Go to:
                              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com